de bollenstreek CHEVROLET JAC. MEÏ's Automobielbedrijf Ni Alkmaar. Iel. 3444 TV is altijd fijn. BRUIN FOCKE S. KLEIN's THEE GEVLUCHT. Garage PLANJÉ Tel. 707 Weezenstr. 48, den Helder. Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste) vertrekt Donderdag rechtstreeks naar Ook in 1938 weer de meest verkochte wagen ter wereld, personenauto's en nog enkele trucks uit voorraad leveren Van vrouwen gesproken. SLECHTS Sct.PER PAK TAB*$k~ OPLO Wit en f4, en e5 zetten. goedkoopste adres voor buitenritten. Ondanks het feit, dat de productie van Generai Motors te Antwerpen nagenoeg geheel is uilverkochl kunnen wij u nog verschillende modellen THANS voor U het meest gunstige oogenblik om tot aanschaffing over te gaan. Onze afdeeling GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN heeft een groot tekort voor een ruime keuze, vraagt daarom direct vrijhlijve d eens'n 1NRUIL- OFFERTE. 2526—2830—32 en 34 ct per ons. VRAAGT UW KRUIDENIER. VC nei ze ric Cf ke ee is tk D v< SI S k Als een vrouw haar man haat, houdt dit haar haat voor het heele leven in Euripides. Wie de liefde van een goede vrouw bezit, schame zich voor iedere slechte daad. Walther von der Vogelweide. |||l||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllltll!lllllllllllllllll!lllllllllllllllllllll!lllll|||in llllllllllll VOOR DE VROUW. lUIIIIIIIII I|j|||!ll[||||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllll:lll!!llll!|||||| RECEPTEN. ZUURKOOLPASTEI (4 pers.) Resten gestoofde zuurkool, 1 Maggi's Bouillon blokje, een achtste L. kokend water, wat gekookt spek, ham of worst, plm. 10 ge kookte aardappelen, 1 kopje melk. Leg beneden in een schaal de resten gestoofde zuurkool. Los het Maggi's Bouillonblokje op in een achtste L. kokend water en giet dit op de zuurkool. Leg hierop de in plakjes gesneden spek, worst of ham. Maak de aardappelen fijn, vermeng ze met de kokende melk en leg deze puree in een laag op de zuurkool. Zet het schaaltje plm. 20 min. in de oven. DE NIEUWE MODE. MIDDAGJAPON no. 1610, voor ge zette dames. Prijs 35 ct. Zeer afkleedend model met aansluitende taillelijn, die tot uitdrukking komt door stiksels of ner- vures, die evenwijdig loopen met de schuine lijn der opgeknipte rok. Gar neering met zeer smal spits toeloopend brocaat vestj.e en strikje. Rug bestaan de uit doorgaande banen. Patronen a 35 ct. in de maten 46 t.m. 52. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiiillllll llllllllllll FEUILLETON llllllllllll ||||f|llllllllllllllllllllllll!lllllilllll!llllllllllllllllllllllllllllll||l||||||l|||||||||ll|||||| 43 Ik kan me nog herinneren, hoe treu rig hij mij aankeek, alsof het hem door het ging, toen ik hem dat vroeg. Dat was voor het laatst, dat ik samen met vader thuis was, zei ze, pogend he? beven van haar lippen te bedwingen. Hij bracht me naar kostschool terug en kwam me daar nog driemaal opzoeken, hoewel met langer tusschenpoozen dan vroeger. De laatste keer sprak hij heel,' mooi en ernstig met me over de toe komst: dat ik altijd moest trachten^ de rechte weg te gaan en goed te zijn voor hen, met wie ik samen leefde, en tenslotte vroeg hij me, hem te vergeven, als hij ooit iets gedaan had, dat me leed en. verdriet gebracht had. Natuurlijk zei ik, dat daar nooit, nooit sprake van geweest was. En toen zei hij, dat hij hoopte, dat. ik niet te hard over hem oordeelde, dat hij hertrouwd was, en die twee jongens' in mijn leven had gebracht. Ik zei, dat dat allemaal wel in orde zou komen; dat ze op een goede- dag een eigen werkkring zouden zoeken en liet huis uitgaan, en dat| hij en ik dan altijd weer samen zouden zijn. Hij mompelde iets voor zich heen over hen, dat bijna klonk als een vloekt Toen vroeg hij me nogmaals hem te ver geven, en hij kuste me en ging heen* Hij werd doodziek vlak nadat hij thuis kwam en zij lieten mij nergens iets van weten, vóór hij dood was. Natuurlijk ging ik naar huis, voor de begrafenis; maar MEVR. CHAMBERLAIN. de echtgenoote van de Engelsche mi nister-president, die wegens de po gingen, door haar man voor het be houd van de vrede aangewend, van alle kanten, ook uit ons land, tal- looze sympathiebetuigingen in ont vangst heeft mogen nemen. NUTTIGE WENKEN Stroomatten wrijft men af met doe ken, gedoopt in zout water. Zilver, in zilverkasten en étuis legt men een stukje kamfer. Gele vlekjes ko men dan niet voor. -S31. Behang. Vlekken kan men verwij deren door deze te betten met 'n watjej gedrenkt in benzine en daarna flink uit geknepen. - Roest in wollen deken? Het beste middel hiertegen is citroenzure ammoira. Men bereidt dit. door bij een oplossing van citroenzuur zooveel salmiak te gieten, dat men een sterke lucht van salmiak waarneemt. ||||||iiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| llllllllllll VRAGENBUS lllllliillll ||||||!l!!llllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllll|||||| Op vragen van mevr. M. E.L. te H. De diertjes, waarover u schrijft, zijn vermoedelijk het z.g. levend stof, geheel onschuldige, heel kleine beestjes, die uit nieuwe meubelen te voorschijn komen. Geen gevaar. Sterven zelf uit. Wilt u dit proces verhaasten, dan in zon met uw. bureau. Flink stoken eventueel. Droge,, warme lucht kunnen de diertjes niet heb ben. De beste planttijd voor ROZEN is October-Nov. of Febr.-April. De roos is zeer dankbaar voor stalmest; in de winter afdekken met turfmolm of aarde. Het planten van HEESTERS ge schiedt het best in de herfst, zoodra het blad vanzelf is afgevallen. Hoe eerder, hoe beter. Op zeer zware grond is voor jaarsbeplanting te verkiezen. Zeker is dit voor niet winterharde heesters het geval. (Wanneer u precies schrijft, om welke heesters het gaat, kunnen wij u wellicht vollediger inlichten). ik bleef er niet, ik kon niet. Ik ging alleen naar kostschool terug. Mijn stief moeder was heel aardig voor me geweest, maar ze zei, dat ze wist, hoe 't mijns, vaders wensch was, dat ik mijn school' jaar zou afloopen. Toen de yacantie aan brak. \yas ze op reis, voor haar gezond heid. Ze schreef me een mooie brief: dat ze me zoo miste, en dat ze me zoo, noodig had in haar groot verlies, en dat' ze hoopte, dat we de volgende zomer allen weer samen zouden zijn; maar ze bleef twee jaar op reis en het derde jaar ging ze naar Californië. Ik werd naar 'n andere kostschool gestuurd en omdat mijn meening niet gevraagd werd, en er niets aan te doen scheen, ging ik. Telkens als ik iets anders wilde voorstellen, schreef mijn stiefmoeder mij, om te zeggen, dat thet haar erg speet, maar dat mijn vader zeer scherp omlijnde voorschriften om trent tnij had achtergelaten en dat ze slechts poogde zijn wenschen ten uitvoer te brengen. Ze kende me goed genoeg, om er zeker van te zijn, dat ik alles zop willen doen, wat hij voor mij besloten, had. En dat was natuurlijk ook zoo. Ruttgers wierp haar een blik vol sym pathie toe, stond op, en begon langzaam; het kleine vertrek op en neer te loopen/ XIV. Pas in het afgeloopen voorjaar liet ze me thuiskomen, ging Bettv voort, en verzekerde me honderdmaal, hoe ze naar me verlangd had, en dat haar gezondheid nu weer heelemaal in orde was, en dat ze een echte moeder voor me zou zijn en dat ze me de wereld zou laten zien, zoo dat ik een heerlijke jongemeisjestijd zou hebben. Ze nam me mee van de eene badplaats naar de andere. Het was na tuurlijk wel prettig na al die jaren opi een kostschool opgesloten te zijn ge weest. maar ze hield me aldoor vlak bij zich en ik leerde alleen de menschen ken nen die zij uitkoos. Het viel me op, dat dat altijd ouderen waren, nooit menschen van mijn eigen leeftijd en zeker geen jonge mannen. Al die tijd praatte ze inaaf met me over die lieve Herbert, en ver telde me, hoe allercharmantst hij gewor den was. Eindelijk kwam hij, en de aller eerste avond, dat hij er was, begon hij me te pressen, met hem te trouwen. In; 't eerst was hij erg voorkomend, hij boog voor me, wanneer ik maar een vinger ver roerde. Maar toen ik hem zei, dat ik hem niet liefhad en nooit met hem kon trou wen, kwam er een uitdrukking op zijn gezicht, dat me deed rillen; en ik hoorde hem tegen zijn moeder zeggen, dat ik een koppige idioot was, en dat hy me zou bréken. als hii goed en wel met me ge trouwd was. Daarna kwam zjjn moeder bij me, en huilde erg, en verweet me, dat ik Herbert's hart gebroken had, dat hij het nooit te boven zou komen en dat hij door mijn schuld ten gronde zou gaan. Het was eenvoudig ellendig, en ik wist niet, hoe ik 't verdragen moest. Ik begon me af te vragen, waarheen ik me begeven kon. Ik had natuurlijk nooit geleerd, mijn brood te verdienen, dus ik zag geen kans, met goed gevolg de wijde wereld in te trekken. Hadt u dan in het geheel geen geld? onderbrak Ruttgers haar plotseling. O. ja, zei ze, ik had altijd zakgeld in overvloed, maar als ik ergens heen ging, waar ze me niet konden vinden, zou dat natuurlijk ophouden. En waar kwam uw geld vandaan? Was het een toelage van uw stiefmoeder, of liet uw vader 't u na, of wat Ik weet het niet precies, zei Betty bedrukt. Ik heb nooit veel van geldzaker; geweten. Als ik er naar vroeg, scheepten ze me altijd af, en zei ze, dat ik nog te jong was, om met zakelijke aangele' genheden te worden lastig gevallen; ze zouden me alles wel uitleggen, wanneer ik meerderjarig was. Mijn stiefmoeder.' deed erg haar best om me zoo lang mo gelijk klein en jong te houden. Ze zei,, dat het mijns vaders wensch was geweest, dat alle zorg me bespaard zou blijven, tot ik meerderjarig werd. (Wordt vervolgd PRO 25-0419*

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4