1 I V GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. ffl ders. y mm VOOR DE VROUW. ffi Dit Favoriet-knippatroon is te ffi ffi verkrijgen tegen de prijs van 26 ffl ffi cent (omzetbelasting inbegrepen) ffi EB aan het bureau van dit blad. Da- gj 11 mes! Denkt bij eigengemaakte EB ffi kleeding aan een Favoriet-Knip- ffi ES patroon. Ze voldoen uitstekend E0 ffi en zijn goedkoop. Hebt ge reeds ffi ffi succes bereikt, zegt het uw vrien- ffi ffi dinnen en kennissen. Koopt de ffi ffi noodige stof bij onze adverteer- ffi NUTTIGE WENKEN Costuums. Donkere heerencos-- tuums kan men wasschen in hout/eep, niet wringen, flink naspoelen en klets nat in de buitenblucht laten drogen. Kleeden (tafel- en divan-Een donker gekleurd kleed van wol, fluweel of pluche wascht men in een aftreksel! van houtzeep, zoo vlug mogelijk. Niet wringen maar uitdrukken. Goed naspoe len. In de buitenlucht drogen; af en toe omhangen. Illlll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. Fuchsia en Lobelia fulgens nu naar de koude bak. - De vroeger gezaaide winterviolieren moeten nu noodig in potten worden ge zet. Voorloopig nog in koude bak houden - Wanneer en' hoe het vetplantje Echeveria stekken Nu en wel in scherp zand in de bak. Gladiolen nu rooien. Na het rooien op zolder dun uitleggen. Ook de beet kleine bolletjes bewaren. - Stokrozen kunnen nu te bestemder plaatse uitgeplant worden; onderlinge af stand 40 cM. Ook andere 2-jarige ge wassen kunnen we op de perken zetten, als ze maar flink uitgegroeid zijn: vio-. len, vergeet-mij-nietjes, madelieven, enz. Kunnen ook in het voorjaar- verplant wor den. Hyacinthen konden begin dezer maand al op glazen gezet worden. Tus- schen bol en water plm. 2 mM. ruimte. Vooral niet in het water. De glazen met de bollen nu in een donkere kast. In de tuin had u reeds diverse bollen kunnen zetten. Plant vooral nu Hol!, en Spaan- sche Iris en wilde hyacinthen (Scillacam-' panulata). Ook met Lelies nu niet la it ger wachten. Illlllllllll Illlll DE NIEUWE MODE. No. 99-100. DICKIE EN GREETJE BAKKER. Zij wonen in de Weverstraat en werden 29 Maart 1938 acht jaar. FEUILLETON 46.) Mijn stiefmoeder zou trachten te vergeten, wat ik die arme lieve Herbert had aangedaan en zich alleen verheugen over Bertrand's geluk. Ze praatte zoo hartelijk niet me, dat ik haar kuste, ietaf wat ik niet gedaan had sedert de dag, dat ze met vader getrouwd was. Maar toch kwam ik de schok, die het lezen van Herbert's naam op de ondertrouwkaart mij gegeven had, niet goed te boven en ik werd door sombere voorgevoelens ge kweld. Ik begon me af te vragen, of ik toch wel goed gedaan had. De laatste dag was ik vreeseliik terneergeslagen en toen ik die dag de kerk inkwam, rees| plotseling de gedachte bij mij op, dat ik tenslotte misschien toch heelemaal niet vrij zou worden, zooals ik gehoopt had, maar dat ik daarentegen juist op het punt stond mijzelf voor heel mijn leven aan hen allen te binden. Ik moest daar aan denken, terwijl ik naar het altaar' liep en ik voelde een brok in mijn keel zooals altijd, wanneer ik bang ben en toen keek ik op, in de hoop, dat het zien van die arme Bertrand me wat zou, kalmeeren, maar hij was heelemaal' FAVORIET-KNIPPATROON no. 1141, maat 46. De combinatie donker en licht is vooral bij dames, die ©enigszins forsch zijn, zonder bepaald gezet te zijn, zeer gewild. Inderdaad kan het resultaat ver rassend zijn. Dat bewijst de alleraardigste japon, die we hier afbeelden. Het vest en het bovengedeelte van de jabot zijn vervaardigd van wit piqué. Noodig:2.50 M. stof van 130 cM. breedte en 75 cM. van 70 cM. breedte voor de garneering. Het patroon is te verkrijgen in maat 46; bovenwijdte 107 cM.; taillewijdte: 90 en heupwijdte 120. Door het al of niet aan knippen van naden kan men het patroon; passend maken voor het eigen figuur. RECEPTEN. OSSELAPPEN. Boter of vet in een braadpan doen, bruin laten worden en de gezouten en gepeperde lappen er in leggen. Ze even aanbraden aan weerskan ten, een paar kruidnagelen, laurierblaad jes bijvoegen, het deksel op de pan leg gen en het vleesch zachtjes laten stoven,i ongeveer 3 uur lang. Ze dikwijls omkee- ren en bedruipen, als dit noodig is. Be ter is het, zooveel jus te maken, dat de lapjes er geheel en al onder liggen. niet te zien. En vlak tegenover me, naast de dominee, wachtend om met mij in 't huwelijk verbonden te worden, stond Herbert. Mijn knieën knikten onder me en alles werd zwart voor mijn oogen, zoodat ik geen voet meer kon verzet ten en me niet eens staande kon houden. Ik moest me wel laten vallen. Ik was niet bewusteloos, zooals ze allemaal dach ten ik hoorde en voelde alles - maar kon me niet bewegen, niet eens mijn oo gen opendoen. Nadat ze me in een kamer hadden ge dragen en me wat te drinken hadden ge geven, en ik weer ruimer kon ademha len, zag ik opeens duidelijk voor me wat er gebeurd was. Herbert had het vol strekt niet opgegeven. Hij was van plan,, me in elk geval en ondanks alles te trou wen. Hij had met opzet de uitnoodigin- gen met zijn naam laten bedrukken en ze waren waarschijnlijk in het geheel niet veranderd. Iedereen in die groote stamp-' volle kerk verwachtte, dat ik met Her- bert Hutton zou trouwen en ik was van plan het niet te doen. Ik wist nog niet precies, hoé ik dat zou verhinderen, maar ik voelde, dat ik het doen moest., Ik kende Herbert goed genoeg om te we ten, dat hij nu dat huweljjk zou doorzet-i ten, al moest hij me in zijn armen hou den tot de plechtigheid was afgeloopen. Ik zou alles wat ik op de wereld bezat hebben willen geven als de grond zich VOOR DE JEUGD. 71. Mismoedig besteeg hij even later zijn schimmel, die op een afstandje stond te wachten, zeker in de hoop, op eer» suikerklontje als beloning. Het zwarte galakostuum was spierwit vpn de kal^, zodat mijnheer Pimpelmans sprekend op zijn eigen schimmel leek. Komaan, 't zal wel drogen", dacht hij, „en dan zul len we wel verder zien". Inderdaad, door de warme zonnestralen sloeg weldra aan alle kanten de wasem er uit. OPLOSSING PRIJSRAADSELS. Hier volgen de oplossingen: 51. De letters u en r. 52. Medemblik. 53. Ring. 54. Zeventien kooplieden. 55. Barst, borst. 56. Wekker, wakker. 57. Beek, beer. 58. Bos. 59. Golf, wolf, 60. Mooi. Briefjes heb ik ontvangen van: Annie Dijker (Wanneer ik eens wat te stoppen heb, kom ik bij jou, Annie, tenminste als tante Koba dat n'.iet meer voor mij doet. Jij zult het trouwens met je pop-' penfamilie ook druk genoeg hebben. Krij gen die nieuwe pop dn die oude beer nooit eens ruzie? Dan zet je ze, als jei de „juffrouw" bent, maai- in de hoek). Maatje van Leeuwen (Wat een keurig ge schreven briefje was dat, Maatje. Een mooi klokje voor zaklopen verenend Op1 school krijg jij vast voor schrijven wel een pluimpje. Nog wel gefeliciteerd met je 12e verjaardag); Dirk Krijnen (Jij plakt dus ook al die kiekjes van het foto hoekje in een schrift. Welke nummers mis je, Dirk? Ik zal zorgen, dat je ze krijgt. Fijn, dat je weer een boek won. Het hoeveelste al?); Corrie Bakker (Die Kaleidoscoop-cursus heb ik ook, hoor. Daar staan fijne dingen in. Ik hoop, dat je in Frans zo knap wordt, dat we el kaar straks Franse brieven kunnen schrij ven); Luit Bakker (Je had dus een prachtig boek uitgekozen. Jammer, dat er drie oplossingen ontbreken, Luit); Janna Martha Jonker (Een leuk rijmpje heb je me gestuurd, dat komt vast in de krant,, hoor)Bert Kersemaker (Ik heb jou in lange tijd gemist, Bert. Schrijf je nu eikei keer?); Dick Wuis; Annie Zijm, Ida Kok (Herfstvacantie dus,. Ida. Jammer, dat je door zijn ziekte niet met Ide spe- ,len kan.! Ide Kok (Ik hoop, beste vriend, dat je ziekte van korte duur mag zijn.. Doe maar precies, wat de dokter raadt, en wees een flinke vent, die de moed er in houdt. Het beste wens ik je graag toe). De prijzen vielen ten deel aan: IDA KOK, S jr., Deu Hoorn. ANNIE ZIJM, 11 jr., Hollewalsweg. M. v. LEEUWEN, 12 jr., Eierland Jullie mogen zelf uitzoeken in de Boekhandel. voor mijn voeten geopend had om mij te verzwelgen, maar ik wist wel, dat zulke overpeinzingen me niet veel verder 'zou den brengen; daarom deed ik mijn oogen maar weer dicht; ik trachtte na te den-1 ken. Toen vroeg ik, of ze allemaal even weg wilden gaan; of ze me even met rust wilden laten. De dokter, die meege komen was uit de kerk, zei, dat ze dat moesten doen. Ik zal die man mijn leven lang dankbaar zijn. En toen ze weg wa ren, deed ik een deur open, waarin een' sleutel stak; ik ging door deze deur en sloot haar achter mijik holde een trap af en een paadje door, dat op straat uit kwam. Dat meisje, Jane Carson, kwam juist voorbij, en ze sloeg me haar eigen man tel om en nam ine mee naar haar kamer' en zond me hierheen. O, 't is zoo'n wel daad voor me, om hier te zijn, na alles wat ik heb doorgemaakt. Denkt u, dat ze me hier weg zouden kunnen halen, tegen mijn wil? - Zeker niet, zei de jonge man, al thans niet zonder de een of andere ge- meene streek, maar ik ben niet van plan, iemand daar de kans toe te geven. Wat ik vragen wilde, wanneer wordt u meer derjarig? Over drie weken, zei Betty be drukt. Zoudt u heusch denken, dat ik heelemaal veilig zou zijn, wanneer ik meerderjarig was 72. Toen het jasje van mijnheer Pim pelmans naar diens mening voldoende gedroogd was, besloot hij 't ;;lvast maar wat uit te slaam waartoe hij van zijn paard steeg en midden op de wc a ging staan. In zijn onnadenkendheid lette hij er echter niet op, dat hij vlak bij het open raam van Jochem Spruitkool stond Nu, van deze onoplettendheid zou hij niet veel plezier beleven. NIEUWE PRIJSRAADSELS. We vervolgen de rij van 10, waarmee vorige week begonnen werd: 64 Maak van deze lettergrepen twee woorden ZA-GEN—TER—RE-DAG— 65 Een werktuig voor de boer. Zet in de naam die met een P. begint, in plaats van OE AA en je kreeg de naam van iets, dat niet prettig is. 66 Vul eens in: M in jullie huis. K niet mis. Inzenden na no. 70. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EEN LEUK SPEL. Elk van de deelnemers krijgt een stuk papier. Daarop moet ieder b.v. een aard rijkskundige naam schrijven en de letters onder elkaar zetten. Een stukje verder schrijf je dezelfde naam, maar de letters in omgekeerde volgorde. Nu gaat het er om, aardrijkskundige namen te beden ken, die met de eene letter beginnen en met de andere eindigen. Je kunt natuur lijk ook uitgaan van namen van personen, bloemen, enz. of willekeurige woorden, b.v.: KOEK KERK ABEL EDEL L 1 D A LUIE KLOK KRUK Wie het eerst zijn blaadje ingevuld heeft, is winnaar U zoudt in elk geval niet langer on der hun voogdij staan, zei de ionge ad vocaat, en ze zouden geen recht meet hebben, ©enige controle uit te oefenen op uw daden, tenzij u natuurlijk op eeni- ger wijze niet capabel was om uw eigen zaken te behartigen. Bettv keek hem onrustig aan. Ik heb soms gedacht, vooral sedert ik de krant zag, waarin ze suggereerden, dat ik tijdelijk ontoerekenbaar was, dat ze zouden probeeren me in een sanato rium op te sluiten. Herbert zou voor niets terugdeinzen. Zouden ze zooiets kunnen doen Ze zouden een dokter er toe moeten krijgen, te zweren, dat u geestelijk abnor- rneel waart, zei Ruttgers. Heeft hij u wer kelijk lief, denkt u, of wil hij u alleed maar om de een of andere reden in zijn macht krijgen Ja, dat eerder, zei Betty triestig. Hij zou werkelijk niet in staat zijn iemand anders lief te hebben dan zich zelf. Nu, maak u maar nergens bezorgd over. Ik zal me dadelijk op de zaak wer pen en ik zal die menschen eens vertel len, waaraan zij zich te houden hebben, eer we vier-en-twintig uur verder zijn, Maar eerst moet ik regelrecht naar die zaakwaarnemers van u in Boston. Kunt u me hun namen en adressen geven? (Wordt vcrvo'gd.) MtUUIhiT

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4