tr Zo tekent.... GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. ffl ffl ffl ffl ffifflfflffifflffiffiffiffiffi tl fflfflffiffifflfflfflfflfflffl TT JEUGDHERBERG ANWB TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND VOOR DE VROUW. niiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll RECEPTEN. POFFERTJES. Het beslag wordt ge maakt van gewone bloem met water, een beetje zout en op elk pond bloem een eetlepel keukenstroop. Het beslag moet nogal dun zijn. Direct kan worden be gonnen met bakken, zoo mogelijk in een edhte poffertjespan, klein van stuk. Aan^ bevolen wordt goede roomboter. Zorg er voor, dat de poffertjes wel gaar, maar niet hard worden. Een ander recept: Men gebruike gruttemeel en besla dat met water. Voeg er een weinig zout, keu kenstroop en gist bij en laat het beslag rijzen. Men moet, zoo mogelijk, bakken qp een poffertjesplaat. De poffertjes wor den opgediend met boter en poedersuiker. NUTTIGE WENKEN - Gummislang, die hard geworden is, legt men in een wijde bak, met warm water. Laken plakken op het blad van een schrijfbureau? Dat kan met behulp van houtlijm. Riet. Witte rieten wieg, vuil en geel geworden, boent men met zeepsop, waarin wat bonax is opgelost. Daarna nog geel Laat er dan de damp van een brandend stuk zwavel doortrekken Leeren boekband reinigt men met sponsje, gedrenkt in alcohol. Daarna er met penseel of propje watten vernis op Strijken van eiwit, opgelost in alcohol van 90 pet. (een deel alcohol, drie deelen eiwit). RECHTSVRAGEN VERZEKERING. Abonné kreeg ver wonding aan zijn linkerhand en moest twee leden van een vinger missen. Hij krijgt echter geen uitkeering. Antw. Of recht op uitkeering bestaat, wordt door deskundigen, meestal de dokter, uit-s gemaakt. Gaat verzekerde met de uit spraak niet accoord, dan kan hij in be roep gaan. Dit kost hem niets, maar ze kere termijn moet daarbij in acht worden genomen. No. 104. WIM BAKKER. Wim woont in de Wever straat; hij is 2 Maart J 93S 12 iaar geworden. FEUILLETON 54.) Abi sloop naar het platvorm van de wagen en keek naar buiten. Het was al vrij licht. Hij had zijn leven lang in deze streek gewoond en wist, waar ze on geveer moesten zijn. Juist, daar waren de heuvels en de oude molen van Fox Glove. Het zou niet ver loopen zijn van hier en er was een garage in Fox Glove. Hij liet zich op de begane grond glij den, snuffe.lde langs de trein en ontdekte, dat het defect van vrij ernstige aard' was, er zou op hulp gewacht moeten wor den. Hij ging nog eens in de coupé van de drie heeren kijken en zag tot zijn voldoening, dat ze alle drie zaten te dutten. Hij maakte, dat hij bij Hutton terug kwam. Nou, we blijven hier wel een paar uurtjes als het niet langer is, berichtte hij. Maar we zijn niet ver van Fox Glove. We zouden daar naar toe kunnen loopen, een auto nemen en het hun netjes afsnoepen. Is dat zoo? vroeg Hutton. Weet je het zeker? Ik wensch geen risico te loopen, begrijp dat goed. DE NIEUWE MODE. FAVORIET-patroon no. 8723. Maat42. Een blouse in het bekende overhemd- model, hooggesloten met lange mouwen. Kraagje en bies kunnen omgefestonneerd worden. Noodig: 2.75 M. stof van 70 c.M. breed. Voor de rok 2M. van 100 c.M. breed. Het patroon is in Boekhan del Parkstraat in voorraad in maat 42; bo venwijdte 96 c.M.; taillewijdte 74 en de heupwijdte 104. Door al of niet aanknip pen van naden kan men het patroon pas send maken voor het eigen figuur. fflfflffiffifflfflfflffiffiffl y fflfflfflffifflfflfflfflffl;s ffl ffl Het Favoriet-patroon is te verkrijgen tegen de prijs van 26 cent (omzetbelasting inbegrepen) franco per post 28 ct. aan het bureau van dit blad. Da mes! Denkt bij eigengemaakte kleeding aan een Favoriet-Knip patroon. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het uw vrien dinnen en kennissen. Koopt de noodige stof bij onze adverteer ders. 't Is een klein kunstje. Die drie daar ginds slapen. Ze kunnen er niet voor half tien, tien uur zijn. Wij zijn er vóór negen, wed ik. Ga voorop, beval Hutton plotseling, terwijl hij in zijn jas schoot en zijn hoed greep. We moesten er liever aan de andere kant uitgaan, fluisterde Bi, toen zij op het platform stonden. We kunnen dan achter de trein omloopen, dan krijgt nie mand ons in de gaten. Alsof ze alleen maar waren uitgestapt om eens te kijken, slenterden zij langs de trein, lieten zich ongemerkt van de spoor-' dijk glijden, staken een weiland over, en waren al gauw op weg naar Fox Glove in de koelte van de voorjaars|morgen. Ginds op de baan wachtte de express,, aan voor en achterzij beschermd dooreen man met een groote roode vlag. Maar niemand vloog met een rood vlaggetje de voortsnellende auto vooruit, naar het. grijze huisje, waar Bettie woonde, om. haar te waarschuwen voor het gevaar, dat haar naderde. XVII. Bob was juist klaar met het voederen van de kuikens, toen de auto voor de, deur stilhield en hij liep haastig om hei huis heen, om te zien, wie dat zoo vroeg, kon zijn. Hij verlangde erg naar de te rugkeer van die aardige advocaat. Hij had de indruk gekregen, dat ze hem spoedig weer verwachtten. Misschien wilde hij VOOR DE JEUGD. 79. Veel zin had mijnheer Pimpelmans er niet in, maar er bleef geen andere keus over. „Vooruit dan maar!" zuchtte hij, „maar maak het kort". En, terwijl mijnheer Pimpelmans zich aan de regen bak vasthield, sloegen de twee boeren-, dochters er op los of ze een canapé moes ten uitkloppen, waar de mot in zat. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 77 lk rijd op twee wielen. Mijn naam telt drie letters. Zet nog een A in mijn naam en ik dien voor het ber gen van vis. 78 Vul eens in: S niet vriendelijk. M in een bos heel wat. 79 Maak h.ervan de naam van twee vruchten: LE MO NES REK. SO Wat is zwaarder: een Kg. ijzer of een Kg. ebbenhout Ik verwacht jullie oplossingen, liefst met een aardig briefje,'voor of op Dins dag 29 Nov. Geef vooral ook je voor naam en je leeftijd op. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. Ik moet nog op vier briefjes antwoor den: Annie Dijker: Had je een mooi* Sinte-Maarten lampion, Annie Eerlijk ge zegd vind ik zo'n zelfgemaakte het mooist. Ik ben benieuwd eens een teke ning van je te zien. Als ze mooi is, plaats ik die in de krant, hoor. Of heb je het te druk met die heerlijke poppen? Corrie Stark: Alle raadsels goed opge lost, Corrie Schrijf je me eens een fijne; Eierlandse brief? Janna Jonker: Ja, ik vind December ook een gezellige, maand, maar voor mij is het de drukste van het heele jaar en dan komt die ge-, zedigheid wel eens in het gedrang. Zo'n versje ontvang ik graag, als het maar niet te lang is. Tot volgende keer, Janna. Corn. Henkes: Je zult wel gelijk krijgen, denk ik. De Sint zal jullie school vast niet vergeten. hier ontbijten en zou moeder een paar versche eieren noodig hebben. Ze hadden Bi aan het begin van bet dorp afgezet, en zoo waren het alleen maar Hutton en de chauffeur. Bi was niet van plan, openlijk in de zaak be trokken te worden. Hij stelde prijs op de matige achting, die hij in zijn woonplaats genoot, en had een vaag vermoeden, dat, wat hij gedaan had, hem heel wat min der populair zou maken, als het bekend werd. Bovendien had hij nog een ander potje te vuur staan. Bob kreeg geen prettige indruk van 't gezicht van de vreemde, donkere man, die uit de auto sprong en het hekje inkwam! met een air, alsof hij de eigenfaar van heel Tinsdale was. De jongen bleef stuursdh naar hem staan kijken, totdat cle vreemde hem vroeg, of hier de familiö Carson woonde, wat hij met een norsch „jawel" beantwoordde. Een donderend geklop op de voordeur volgde en de chauffeur van de auto stapte uit en kwam achter de ander het hekje binnen. Nou, u hoeft cle deur niet in te tim meren, snauwde Bob en liep het huis om, om zijn moeder te waarschuwen, erg in zijn schik, dat hij dat zoo „lekker ge zegd" had. Het was Bettie, die ging opendoen, want moeder was spek en eieren aan 't bakken voor het ontbijt, en Bob was niet vlug genoeg geweest. Ze week met een' gil achteruit, ontsnapte aan de hand, die 80. Toen de broek schoon was, kwamen vest en jas aan de beurt. Hlet pak had; echter jaren in de kast gehangen en in die tijd hadden de motten er leelijk aan geknaagd. En toen er dan ook zo lustig op los geslagen werd, vlogen, tot mijn heer Pimpelmans ontzetting, met alleen; de kalkwolken, maar ook de stukken er af. ZEILWEDSTRIJD OP DE TAFEL Hoe zo'n wedstrijd wordt gehouden, begrijp je, wanneer je de tekening eens goed hebt bekeken. Je hebt zoveel boot jes nodig als er spelers zijn en ook net zoveel draaiklosjes. Deze klosjes maak je met een schroef op een lat vast. Deze lat moet aan de ene kant van de tafel worden gelegd; aan de andere kant ko men de scheepjes, juist op één lijn Elk scheepje draagt een naam en is door een draad met het er tegenover staande' klosje, met dezelfde naam, verbonden. De „zeiler", wiens schip het eerst aankomt, wint. Een fijn spelletje, jongelui, dat niets kost dan wat tijd om te knutselen. ARIE BAKKER Den Burg. Emmalaan. 11 jaar. „PANORAMA". naar haar arm greep, vloog terug naar de keuken en verschool zich achter juffrouw Carson, met oogen, wild van angst en haar hand tegen haar hart gedrukt, ter wijl Hutton met groote stappen achter; haar aankwam. Juffrouw Carson keerde zich om met haar mes in haar hand en keek hem on vervaard aan. Wat moet dat beteekenen, dat u zoo mijn huis komt binnenstormen? vroeg ze boos, terwijl ze haar arm om Bettie heen sloeg. - Ik vraag u excuus, zei Hutton, met armzalige poging tot hoffelijkheid. Ik veronderstel, dat het u niet bekend is, maar dat is mijn vrouw, die u hier huis vest, en zij liep verscheidene maand en ge leden van huis weg. Ik heb juist haar verblijfplaats ontdekt en ben gekomen om haar mee te nemen. Moeder Carson richtte zich op met de waardigheid van een koningin, terwijl Pettie een gil onderdrukte en met een bevend stemmetje uitriep: Het is niet waar, juffrouw Carson, het is niet waar. O, moeder, laat hij me niet weghalen. Juffrouw Carson duwde Bettie achter zich in de hoek van de keuken, het mes- nog steeds in haar andere hand, en ant» woordde waardig; U hebt een grove vergissing begaan, mijnheer Herbert Hutton; dit is volstrekt niet uw vrouw. Ik weet alles van u. (Wordt vervolgd.) OCMAft— LEVENSGEVAAR INSPANNING—VCILIG

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4