VERRAST ELKAAR ELECTRISCH 1 WEIRIBE t Geeft 'n electrisch geschenk J.M.de Visser beste versch afgekalfde 2'2-jarige koe en 1 kuikalf. best werkpaard i#Corsetband N.V. PH. VLESSING, den Burg Het mooiste ge schenk dat bestaat: een geschenk dat electrisch gaat. Zulk een surprise heeft succes I Het electrische scheerbakje, het electrische broodrooster het electrische wijnmandje of bet lees lampje boven het bed alles door electrt» citeit bezield zijn begeerenswaardige zaken voor een man I Er zijn fraaie, waarde volle toestellen, maar ook pracflsche klei nigheden. Keus uit méér dan 100 artikelenl m - Hef kostbaarste bezit is Uw gezondheid en een mooi figuur. Draagt daarom steunl debuikspierea geeft sleun in dc rug en verschuift niet. PRUZbN VANAF DE KOOG. VERGADERING V.V.V. TEXEL. De Dinsdagavond in hotel De Toe komst gehouden najaarsvergadering van V.V.V. Texel, afd. De Koog, kenmerkte zich door een aangename sfeer. Een niet weinig verheugend feit,, als we denken aan andere, vroeger gehouden vergade ringen, toen het er in de bijeenkomsten' van de V.V.V.'s wel eens heftig aan toe kon gaan De heer O. Michels, die deze avond leidde, heette de dertig aanwezigen har telijk welkom, inzonderheid de heeren, W. H. Lap en C. Jonker, leden van het Hoofdbestuur. Spr. gaf zijn vreugde te kennen over het feit, dat de fusie tot stand is gebraöht. De REKENING sloot met een nadeelig saldo van f73,63. Het JAARVERSLAG, uitgebracht dooi de heer P. Fehrmann, gaf in vogelvlucht een overzicht. 1938 bleek over liet alge meen, aldus het verslag, bevredigend Was het voorseizoen door het slechte weer voor hotel- en pensionbedrijf ma tig of zelfs slecht het hoogseizoen gaf reden tot groote tevredenheid. Het na seizoen was door het ongunstige weer; niet altijd zooals het behoorde De ge meubileerde huizen deden het beter dan de kampschuren. De Jan Pleziers maak ten goede zaken Van de gelegenheid om inlichtingen te bekomen, werd een druk gebruik gemaakt. Er werden 1750 inlich tingen verstrekt. De heer Fehrmann gaf te kennen, dat sommigen met het opge ven van het aantal nog vrije kamers of ge meubileerde huizen (vertrekken) vaak in gebreke bleven. Daardoor moesten in het drukst van het seizoen vele gasten te-i leurgesteld worden. Vaak gebeurde hefj dat zij, die in De Koog niet meer terecht konden,'t eiland dra weer verlieten. Derge lijke gevallen mogen niet meer voorkomen. Bij de transformator werd een nieuwe wegwijzer geplaatst; in het dorn kwam er een lantaarn bij, terwijl het "fietspad langs de Minister-Ruijsweg verbeterd is Klachten van de zijde der leden waren zeldzaam. Maar drie personen kwamen er mee. maar er werd een spoedige oplos sing gevonden. Sommigen achtten het wensdhelijk, dat de gids meer over de omtrek van De Koog vermeldde, terwijl anderen gaarne de gratis aan de vreem delingen aangeboden kaartjes (door de drukkerij Texelsche Courant KOSTE- loos aan de V.V.V. verstrekt) in kleuren druk uitgevoerd zouden zien. De administrateur sprak tenslotte de wensch uit, dat er in 1939 op aller mede werking gerekend mag worden. BES I UUR. Daar de afd. nog bestuurs leden van de beide vroegere vereenigin- gen telt, moet telken jare een lid aftre den. De heeren C.Groenhof, J. de Jong en H.Wuis werden gekozen, terwijl de heeren L.lgesz, N.Kikkert, N.Schumaker en N.Witte aftraden. De heer C.Groen hof werd mede gekozen als afgevaardig de naar 't Hoofdbestuur. De afgetredenen werd dank gebracht voor hetgeen zij in het belang der Vereen, verrichtten. FIETSPAD. De heer J.Schaatsenberg deelt bij de rondvraag mee, dat de weg in Eierland van 's-Hertogenbosch naar 't vliegveld is onberijdbaar. Hij acht de aanleg van een fietspad hoog noodig. Afgeloopen zomer, zoo beweert hij, moes ten wielrijders het fietsen over het ge- improviseerde pad meer dan eens_ meit een nat gak bekoopen. Vlak langs dé weg loopt n.l. een vies slootje. De voorz. vindt het voorstel van de heer Schaaf- senberg zoo kwaad nog niet en steltvoor, de Gemeente en TESU te verzoek:n een fietspad te doen aanlegden. STRANDPACHT. De "heer P.W. Daal der dringt op verlaging van de strand- pacht aan. Deze wordt door de gemeente vastgesteld. Voor de badgelegenheid al leen, zoo zegt hij, moet ik reeds vjjf-en- twintig gulden neerleggen, terwijl toch voor een hokje slechts vijf cent gerekend wordt. Bovendien is het aantal dergenen, die zich verderop in het duin uitkleeden, vrij groot. VEILIG BADEN. Voorts meent de heer P. W. Daalder, dat het toezicht op het baden, wat de veiligheid betreft, veel te wenschen overlaat. Enkele andere leden achteji deze pok onvoldoende. Zij zcuv den het verstandig vinden, zoo aan ie de. j kant van het slag het toezicht werd op1 gedragen aan een .flinke jonge man, die de zwemkunst terdege verstaat. Hierbij zouden zij zich van boeien kunnen bedie nen. De boot komt toch te laat. De voorz. is het daarmee eens en verzekert, dat dit punt door het hoofdbestuur besproken zal worden. Ook de paChtkwestie. In ver scheidene badplaatsen bestaan vrij willige reddingsbrigaden. Getracht zal worden, ook hier een brigade te krijgen. De heer Jonker wijst er op, dat de strandverpachting de laatste jaren onder hands geschied is. De heer Michels meent, dat de exploitanten er goed aan doen een gezamenlijk schrijven aan de gemeente te richten. De heer Epe wijst jp het gevaar, dat aan openbare inschrij ving verbonden is. De huidige huurders immers hebben er hun bedrijf op ingesteld GIDS. De heer B. Bakker zegt, dat er m de laatste jaren nogal eens een fout in de gids stond. Hij zou het raadzaam vin den, als de proefdruk eerst door een com missie bekeken werd. De heer Lap ant woordt, dat de heer Bakker dit punt al eens meer aangesneden heeft, en toen 'n bevredigend antwoord ontving. (Er werd n.l. steeds een proefdruk verstrekt). Het zou beter zijn, zoo meent de heer Lap, als u degenen, die de gids samengesteld hebben een pluimpje gaf. In de vorige gids hadden personen geadverteerd met hun pension, dat in aanbouw was. Bij aanvraag bleek, dat de pensions nog niet gereed waren. De heer Bakker vindt het beter, om, als de te bouwen pens'ons klaar zijn, een los blad aan de gids toe te voegen. De meesten vinden echter, dat een los blad veel meer in de gaten loopt en de adverteerder dus bevoordeeld wordt. Er wordt besloten, slechts adv. op te nemen van pensions, die kant en klaar zijn. In antwoord op een desbetreffende' vraag, deelt de heer Jonker mee. dat de. gids in willekeurige volgorde opgesteld fl MA'N'TIEN 1) Hofleverancier. voorheen F1LBRI Hoofdgracht naast Marineclub DEN HELDER. Telefoon no. 530 Erkend door het genootschap tot Bevor dering der Wetenschappelijke Optiek. Eigen slijpinrichting. Alle glazen op voor schriften van H.H. Doktoren worden hier vervaardigd. Lage prijzen. Levering van brillen voor alle ziekenfondsen. Spoed- reparatie-inrichting voor brillen. TE KOOP: C. GARR1TSEN, Eierland. TE KOOP zwarte drachtige merrie, 11 jaar oud. C. P. EELMAN, „Huis Frans" OCTROOI 17201 (\V77/" uur Inkoopcombinatie „Nederland" is, maar „Gemeubileerd" volgt na Hotels) en Pensions. Voor het corrigeeren van de gids zal 'n commissie worden samengesteld DE KIOSK zal, zoo mogelijk, een beter plaatsje krijgen. Er wordt besloten om op de alg. vergadering te Den Burg de con tributie-regeling ter sprake te brengen. De heer H. Wuis zou de volgorde in de gids willen zien volgens afstand, waarop het gebouw van zee ljgt. DUINPADEN. De heer R. Daalder Lz. breekt een lans voor de duinpaden. Deze dienen z.i. beter te worden onderhouden. Flier en daar zijn ze automatisch ver breed en uitgetrapt. De voorz. zegt toe, dat alles in het werk zal worden ge steld om dit te veranderen. In ieder ge val moet voorkomen worden, dat er van hoogerhand door prikkeldraadversperring een einde aan de duinverwoesting moet worden gemaakt. Hij geeft voorbeelden en wijst op Vlieland, waar kilometers duin werden afgezet. Ook ruiters beder ven veel. Als er wat meer politietoezicht was, zoo zegt de voorz., zou ook daaraan een eind gemaakt kunnen worden. Vele ruiters trekken zich van het „Verbod Paarden buiten wegen" niets aan. De Koog heeft 's zomers wel 5000 inwo ners, Den Burg, met ruim de helft, be schikt over drie politiemannen. De heen jonker betoogt, dat het opnemen in de gids van de wenken, die aan de leden werden verstrekt, tot de goede orde zou kunnen bijdragen. Het werd algemeen wensdhelijk geacht, dat de paardenver- huurbedrijven minstens 50 M. buiten de kom van het dorp gestationneerd worden. WINKELSLUITING. De heer R.Daal- der zou het een weldaad vinden voor de gasten, die met de laatste boot arrivee- ren, als de winkels tot tien, in plaats van tot negen uur open mochten zijn. Hij dringt daar met klem op aan Het bestuur zal trachten, deze wensch ver vuld te krijgen. Het is reeds elf uur geworden als de voorz. de vergadering met een woord van dank voor de prettige toon bij de besprekingen sluit. J.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 8