V GEVLUCHT. Tot Advertenties voor Zaterdag Massage en Heilgymnastiek Gelaatsontharing, Pedicure. Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste) Garage PLANJÉ Tel. 707 Weezenstr. 48, den Helder. R. Bakker Adverteeren doet verkoopen Biedt zich aan met rupstrekker: Buitengewone Algemene Vergadering op Donderdag 24 November Spreker: de heerK v.Gaaien Mechanisatie in deLandbouw Kinderboeken voor slechts 25 et, Nu slechts 35 ct. 11+3 mSO Te IIIIH+ Gaarne ontvangen wij opdrachten iiilil* Donderdag reeds, althans niet 1a- |jjj||* ter dan Vrijdagmorgen 10 uur. 1111114 Dan kunnen wij daaraan de noo- iiiill4 dige zorg besteden. HOUDERS VAN WERKPAARDEN. Gareelen noodig? Probeert dan m'n lucht gareel 't Werkt goed, doorwerken uitge sloten. Vraagt prijs en inlichtingen bij B. BARHORST. schoen- en gareelmaker Rio, de Cocksdorp. Aanmeten van steunzolen en spataderkousen Mftifii Leeraar Lich. Oef. M.O. NUL yd v.h. Ned. Gen v. Heiig. en Massage. Kanaalweg 86, Den Helder. Telef. 737. Is iedere Zaterdag op Texel. Behandeling tijdig aanvragen aan bovenstaand adres. goedkoopste adres voor buitenritten. gediplomeerd horlogemaker Den Burg. Koopt uw UURWERKEN bij een vakkundige. FORMULIEREN GRATIS IN HANDEN DER LAMA's (vervolg) 35. Onder het voortsnellen vertelde dr Maas, dat de lama's logen, topn ze aan Jan vertelden, dat hij iemand neergesla gen had: „Ik sloop in het duister naan de tunnel om te kijken, of ik misschien ontsnappen kon. Maar tot mijn ontzetting bemerkte de man, die de wacht moest houden, onraad. Zag hij mij Ik rende in doodsangst terug. Ik werd achtervolgd, maar raakte de man toch weer kwijt. Gaf; hij het op Ik weet het niet. Misschien is hij wel over een steenblok gestruikeld. Daarbij kan hij zich ernstig bezeerd heb- FEUILLETON 55.) Hutton sloeg een allervriende lijkste toon aan. O, natuurlijk mevrouw, natuurlijk heeft ze dat u verteld, maar 't spijt me, u te moeten zeggen, dat ze niet goed bij haar verstand is. Ze is ontvlucht uit een krankzinnigengesticht. - O, duivels, schreeuwde Bob, en ver dween uit de keukendeur, ze hard achter! zich dichtsmijtend. Emilie stond, bevend en bleek, juist achter de deur en hij liep haar bijna on der de voet. Hij trok haar met zich mee en beet haar haastig en opgewonden toe: Maak jij, dat je naar de groote brand- gong komt en maak er zooveel spektakel mee als je maar kunt. Vlug. Emilie wierp hem een angstige blik toe en zette het op een loopen. Een oogenblik later dreunde het koperen, alarmsignaal door het stille dorp, alle brandweerlieden oproepend. Bi, die aan het station zijn 'hals stond uit te rekken, IN DE LACHHOEK JUBILEUM. Te Birmingham werd on langs een 62-jarige man op heeterdaad' betrapt bij het plegen van zijn 25e dief stal. Het was vermoedelijk zijn be doeling dit jubileum onopgemerkt te la ten voorbij gaan. Ploegen f 14.—. f 18.—. Schijfeggeu, Eggen f 5.f 9.— Alles per H A. naar grootte en diepte. Speciale ploegen voor weilandscheuren. Hooipersen tegen billijk tarief. Maandags in Hotel „De Lindeboom". Aanbevelend, Fa. G. SCH00RL der Vereniging van Oud-leerlingen der L.L.S. 's avonds 8 uur in Hotel „Texel". uit Middenmeer. Onderwerp Toegang vrij voor iedereen. Het Bestuur. Extra goedkoope aanbieding voor jongens en meisjes van 5—7 jaar. 11 verschillende deeltjes, keurige uitvoe ring, vele platen in cartonnen band van 65 c A. dat is Aafje, die houdt niet van thee B. is Dit zeer fraai uitgevoerde A.B.C. boekje kostte oorspronkelijk 95 ct. Onze voorraad is zeer beperkt en kan niet worden aangevuld. Haast u dus. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. ben. Ik heb hem in elk geval niet aan geroerd". 36. Eindelijk hadden onze vrienden de' tunnel bereikt. In de duisternis holden ze door de tunnel nog een eind verder. „Loop jij maar door, Jan", hijgde dr. Maas. „Vannacht heb ik iets ontdekt. We hebben een kans om ons leven te redden., Met grote koelbloedigheid liep dr. Maas enige schreden terug. Nu zou moeten blijken, of zijn nachtelijke ontdekking tot het gewenste doel zou leiden. De spanning steeg ten top. naar de snel grooter wordende stip op' de spoorbaan, verbaasde zich er even over, maar slechts vluchtig. Daar kwam bepaald de trein al aan. Hoe kon dat nu zoo gauw. Bob lag op zijn buik naast de auto en loerde naar de halfopen huisdeur. Dei chauffeur was in huis verdwenen, wan,' hij had order gekregen dicht bij Hutton te blijven en zich gereed te houden en te helpen bij het wegdragen van een krank zinnige en hij dacht op dat oogenblik niet aan zijn auto. Het was een akelig kar weitje, dat hij te doen had, vond Bob, maar er zat niets anders op. Het kon van té veel belang blijken. Bob's tnes was scherp. Hij zorgde er altijd goed voor; 't moest dienen hij al lerlei klusjes in huis. Hij sneed moo'ie, lange groeven in de vier rubberbanden, tot er niet de minste kans meer'bestond,, dat de auto van zijn plaats zou kunnen komen. Toen liep hij weer om het huis, heen en heesch zich door het kleine1 raampje in de „badkamer". Zonder een oogenblik te aarzelen wierp hij zich op zijn met zooveel zorg geconstrueerde, douche-inrichting en begon een en ander uit elkaar te nemen en zelfs met geweld te breken, waar het noodig was. De toestand in de keuken was de crisis genaderd. Herbert's beminnelijkheid had snel plaats gemaakt voor een opkomendei aanval van razernij. Hij stond op het punt moeder Carson beet te pakken en geweld te gebruiken. Op het oogenblik der grootste span ning duwde Bob, die met zijn toebereid selen klaar was, zachtjes de verbindings deur tusschen badkamer en keuken open, VOOR DE VROUW. recht tegenover de ongenoode gasten en, wachtte op het juiste oogenblik. Juffrouw Carson had haar mes laten vallen en de 'heete, rookende koekepan als afweenva- pen opgenomen. Ze was kalm en vast beraden, maar in haar oogen flikkerde de strijdlust die Bob's kornuiten van hem kenden en vreesden, terwijl ze de pan zwaaide om Hutton een slag toe te bren gen, zoodra hij haar aanraakte. Doch plotseling keek ze in de koude stalen loop van een revolver. Op dat oogenblik verscheen er plotse ling in de open deur een leelijke zinken, pijp en de zondvloed begon. Het wa ter spoot recht in het gezicht van de, zoogenaamde echtgenoot, die van schrik de revolver op de grond liet vallen, waar ze met een slag afging en de algemeen,) verwarring niet weinig vermeerderde. De chauffeur vloog terug naar de voordeur. Bob heeft nooit geweten, hoe groot de kans was, dat er iemand werd doodge schoten tengevolge van zijn overhaast hulpbetoon; zijn moeder had niet 't hart het hem te vertellen. Zij bukte zich en raakte met groote tegenwoordigheid van geest de revolved op, voor haar vijand tijd had, zich van de schok te herstellen. Bob, die op een stoel stond, op een over de badkuip gelegde plank, hield zijn spuitende leidingpijp stevig vast en bleef onvervaard mikken. Natuurlijk wist hij, dat zelfs een welgevulde wa tertank niet onuitputtelijk was, maar hij hoopte, dat de spuitgasten nog op tijd zouden komen om alles te redden. Hijgend, proestend en in de lucht grij pend dook Herbert Hutton in alle rich- RECEPTEN. GEBRADEN APPELS. Ontdoe appels van hun klokhuis. Schil ze en plaats ze in een omgespoelde schotel. Vul dan de klokhuisopening met wat boter, suiker en kaneel. Doe wat boter en kokend water in de schotel en braad de appels onder dikwijls bedruipen in de oven. Wanneer de appe's gaar zijn, kan men wat puntig gesneden zoete amandelen in de zijkan ten steken. De appels worden met roorn opgediend. Men kan de klokhuisope ning ook vullen met wat suiker, nootnuis kaat, een paar citroendruppels en wat geraspte citroenschil .In dit geval wor den geen amandelen gebruikt. NUTTIGE WENKEN. Borduurwerk Strijk de kleedjes met de verkeerde kant naar boven Spiegel, die tegen een vochtige muur hangt, kan men tegen „het weer" beschermen, door er een kurkplaat ach ter te laten bevestigen. DE NIEUWE MODE. FAVORIETPATROON no. 1143 Maat 50. De gezette dame verzucht wel eens, dat er voor haar nooit een aardig model in aanmerking komt. Om het tegendeel te bewijzen, doen we hierbij volgen de afbeelding van een heel aardig model; Het bovenstuk is met ruimte aan het puntige taillestuk gezet; de vierbaansrok 'oopt wat klokkend uit. De gladde mouw (die alleen aan de kop wat ruimte ver toont) maakt, dat het model goed af- kleedt. Voor abonné's is 't patroon ver krijgbaar voor 26 ct. in maat 50; boven wijdte 120; taillewijdte 100; heupwijdte 138. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Benoodigd ma teriaal: 3,25 M. van 130 c.m. breed. ffl Het Favoriet-patroon is te 3 verkrijgen tegen de prijs van 26 3 cent (omzetbelasting inbegrepen) 3 franco per post 28 ct. 3 aan liet bureau van dit blad. Da- 3 mes! Denkt bij eigengemaakte 3 kleeding aan een Favoriet-Knip- 3 patroon. Ze voldoen uitstekend 3 en zijn goedkoop. Hebt ge reeds 3 succes bereikt, zegt het uw vrien- 3 dinnen en kennissen. Koopt de 3 noodige stof bij onze adverteer- 3 ders. 3 tingen om de stroom te ontduiken. Dat leverde voor Bob's jongensappneciatie eert zeldzaam vermakelijk schouwspel op. Loop, Lizzie, loop, weg, gauw schreeuwde hij boven het geplas en het gekletter uit. Maar Bettie, die lijkwit zag, scheen versteend te zijn op de plek; waar ze stond. Ze zou zich onmogelijk hebben kunnen verroeren, als ze het ge probeerd had en ze was te ellendig om het zelfs te probeeren. Door de straat raasde het als een dolle bellende kleine brandspuitje van het dorp aan, terwijl de spuitgasten er achteraan! stormden. Het lawaai vermengde zich met het gedreun van de trein, die hei station binnenreed. Bi stond met open, mond te staren naar de uitstappende reizigers. En nauwelijks kreeg hij zijn drie bekenden in het oog, of hij storm de op hen toe zonder zich ook maar eert oogenblik te bedenken. Zeg eens, bent u op weg naar 't huis van de Carsons, om dat meisje Hoi pe op te zoeken vroeg hij met luidef stem. f Wordt vervolgd. HYGIENE EN VEILIGHEID SPATADEREN zijn uitzettingen van de bloedvaten der beenen. Ze ontstaan/ als het bloed moeite heeft uit de bee nen terug te stroomen. Dus bij menschen, die veel staan. Ook bij vrouwen, die al eenige malen een kind kregen. Door gym nastiek kan men de veerkracht van de bloedvaten verhoogen. Het dragen van elastieken kousen wordt wel aanbevo len. Vraag vóór alles: uw huisarts. Var mee, Holl. missie welke Een We kundig belast bare t UITSl Ree< de aai de we straat, doel ii kaaswi heer B Vorige hands laagste metsel; merliec schilde R.K. P De heel vc kapela; een le lisme opende en spi groote Om ivsteen mag, aanvaa: den: J, goed zi social is leldere ditler functie lelt de tegenov (amp ff lelang lasthoii .Mei n godsdie iteit ti gen de ;ath. p deerenc schoon e Dp een lat de njn we hiek k; (erk m er b< leeft zi Op d feest r ordaat laan is ils er daan n r rijke In hi «handt let Ne een n lat hier lewegii laar ve «el afl en gew ibrordu Gel< !ragen orr ragen, len, da atholie aat en elk, da al zorg Is het aarom: eulen laat te, Nadat n bea 'et geb Volge its ove P de v

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4