1 Zo tekent.... GEVLUCHT. WJÜ M ONS F0T0H0EKJE. Hpéb V* l! Ijk 4. KEES ROOM., Den Burg. 11 jaar. Schildereind. DEN HOORN. DE NIEUWE MODE. FAVORIETPATROON 1072. Maat 46 Zeer elegant. Als materiaal kieze men soepele dunne stof, een weinig „en re- lief" geweven of zijde met een glad op pervlak. De groote geplooide jabot ver leent de japon het elegante cachet. Men 'heeft 3,50 M van 90 cm breed noodig. Het patroon is te verkrijgen in maat 46; bovenwijdte 107; taillewijdte 90j heup- wijdte 120. Door al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passen,.! maken voor het eigen figuur. De rok 's glad en loqpt iets klokkend uit; de mou wen zijn met een pas op de blouse gezet. Een gestrikte ceintuur verbergt de naad tusschen rok en taille. Men kan de volant voor de jabot per M. koopen, maar wie handig is, kan zoo'n jabot zelf miaken van organdie of georgette. Zelf op eoi smal bandje rimpelen. HBi •-v- iüH No. 105. GRADA JAS. Grada woont aan het Schil- dereind. 18 Maart 1938 is ze 9 jaar geworden. FEUILLETON 56.) De drie mannen namen de sluwe Bi koeltjes op en de jongste gaf hem 'n energieke duw. Nu begin je me werkelijk te ver velen, vriend, zei hij met nadruk. We hebben je bijstand in het geheel nieti noodig. - Maar ik weet nieuws, dat u zou kunnen interesseeren, hield hij aan, met hen meedribbelend. Er is een kwibuA met een auto naar haar toe, die haar wil meenemen, 't Is nog niet lang geleden, maar u zoudt haar toch niet vinden zon der mijn hulp. Hij gaat haar naar een gekkenhuis brengen. Ik heb net gedaan,, of ik hem wou helpen, en zoo ben ik alles te weten gekomen. Wat beteekent dat allemaal? zei Ruttgers, terwijl hij zijn gespierde arm, uitstak en de heer Gaje bij de schouder door elkaar schudde tot zijn tandelooze kaken klapperden. Laat me gaan, kermde Bii wat co- medie spelend om tijd te winnen. Ik ben: TWEEJARIGE. Blijkens een mededee ling in een schoolblad is te Nijmegen een „Hoofdacte-cursus voor twee-jarige stu denten" opgericht. Wordt er van de mo derne jeugd niet wat veel verlangd NUTTIGE WENKEN. Strijken van zijden stoffen- vooral niet met te warm ijzer. Schoorsteenen. Nieuwe moet men een tijdlang droogstoken. Anders trek-, ken ze onvoldoende. Handschoenen van zeemleer wascht men gemakkelijk als men ze eerst aan trekt. Neem een slap, lauw zeepsopje. Na spoelen in schoon zeepsop om hard wor den te voorkomen. Een paar droppels glycerine in het sop bevorderen het soe pel worden van het leer. Op luchtige plaats drogen. Niet bij de kachel. ^rarararararararara y rarararararararara RB ra ra ES ra ra ra ra ra ra ra ra ra Het Favoriet-patroon is te verkrijgen tegen de prijs van 26 cent (omzetbelasting inbegrepen) franco per post 28 ct. aan het bureau van dit blad. Da mes! Denkt bij eigengemaakte kleeding aan een Favoriet-Knip patroon. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het uw vrien dinnen en kennissen. Koopt de noodige stof bij onze adverteer ders. ra ra ra ra ra ra ra ra ra ra ra EB srarara s s y rarararararararara-* niet meer zoo jong als vroeger en ik mag me vooral niet opwinden, heeft de dokter gezegd. Ik heb hier met opzej op u staan wachten, en ik zal u er mdl dit wagentje naar toe brengen, en als hij dan al weg is, en dat veronderstel ik1 wel, omdat uw trein zoo laat was nu, dan zullen we hem achterna gaan - Nu, vooruit dan, vlug, beval Rutt gers, terwijl hij in het bouwvallige hitten- wagentje klom, het eenige voertuig, dat in zicht was. De twee oude heeren volg den hem met gezichten, alsof ze over tuigd waren, er hun leven bij te moeter inschieten, maar dit in het belang dier goede zaak zouden riskeenen Bi k'om stijf en zuchtend op de bok en nam des leidsels. Maar het scheen wel, of fict) eenige wezen in Tinsdale, dat geen ver langen had, zoo vlug mogelijk naar de „brand" te komen, juist dat paard was, en Bi moest er telkens met de zweep op slaan om het in een sukkeldrafje tie krijgen. Zoo sloten ze zich aan bij de processie dorpelingen, die op weg was naar het huis der Carsons. Toen het water uit Bob's zinken pijp trager begon te vloeien en het slacht' offer zich van de schrik herstelde, vloo.j plotseling de keukendeur open :n eeiü groep in oliejassen gekleede burgersi dromde naar binnen, voorafgegaan door een nieuwe ferme waterstraal, die een. vol-ijverige jonge spuitgast in zijn op winding liet ontsnappen en d e da juiste persoon midden in het gezicht trof. Bob liet met een zucht van verlichting zijn leidingpijp vallen en haastte zich) naar het terrein van de strijd. Het was' een heel ding voor hem geweest, zóó innp te hebben moeten toezien, zonder er 81. „Ho! Ho!" riep mijnheer Pimpel- mans En toen Sientje het jasje uitge spreid omhoog hield, sloeg de arme mait zijn handen in de lucht Het jasje was! totaal aan flarden. „We hebben misschien wel een ander pakje voor meneer", zei Sien; „komt u maar mee, dan zullen we eens zoeken". 82. Wegens mijnheer Pimpelman" dikte was er echter op de hele boerderij geen jasje te vinden, dat hem past,'. tn hij moest toch wegWacht, dan kon hij de trui van Hannes, de knecht wel te leen krijgen. Zo'n trui rekte wel mee, die paste dus allicht En zo verj trok mijnheer Pimpelmans even later, ge tooid met de roodgestreepte trui. EEN GRAPPIGE Je neemt een plankje van b.v. 16 bij 18 cM„ plm. 2 cM. dik; Teken daar' op door 7 loodrechte en 8 waterpaslijnen ruitjes en, met behulp van deze ruitjes, de hond. Dan uitzagen met de figuurzaag. Niet de tong, want die moet je er aan, plakken: een rood lapje of een stukje, rood leer Voor de oren neem je t:# lapje zwarte stof. In de rug boor je ga ten, waarin potloden passen (fig. 2). Dan de „hond" schuren en verven Een plank je, met spijkers of schroeven bevestigd, dient als voetstuk. Wanneer je de hond wit lakt en het voetstuk zwart, krijg je een leuke en mooie standaard. STANDAARD VOOR BRIEVEN Een plankje, twee cm dik, 9c.m. breed en 15 can. lang, kan als grondvlak dienen Boor er op de plaats van de kruisjes gaat jes in en breng daarin volgens de teke ning gebogen koperen staafjes aan De voorste komen wat lager dan de achter ste. Onderaan bevestig je, aan de hoeken, een koperen kogeltje. In een ijzerhandel kunnen jullie het materiaal voor weinig geld kopen. Het plankje, na schuren, mooi zwart lakken. Het koper, na poet sen, in de vernis zetten; dan hoeft men, het niet meer te poetsen. Een practise h geschenk voor St.-Nicolaas. eenig werkelijk aandeel in te nemen. Emi- lie stond buiten zenuwachtig op en neer' te springen en riep angstig: Daar, daar, in de keuken, vlug. En de buren en dor-, pelingen stroomden naar binnen en vul den het kleine keukentje, levendig vra gend, waar de brand was. Juffrouw Carson deed waardig een paar stappen naar voren en legde uit: Er is geen brand, goede vrienden^ en ik weet werkelijk niet, hoe jullie alle maal hier komen, maar dat je als geroe pen komt, dat staat vast. We hebben h er; zeer zeker hulp noodig, en jelui zult me' zeer verplichten, als je die man daar wilt vastbinden, zoodat hij geen onheil meer' kan aanrichten Hij is mijn huis binnenge drongen om te trachten, een lid van mijn gezin met geweld te ontvoeren en hij dreigde me hiermee Ze hief de revolver hoog boren haar hoofd, zoodat allen ze konden zien Hutton, die voor de waterstraal in een hoek was geweken, begon in te zien, dat de kansen gekeerd waren en zocht met de oogen naar een uitweg om te ont-, snappen, maar hij zag er geen. De chauf feur was verdwenen en trachtte uit te maken wat er met zijn wagen gebeurd was. Hutton, in het nauw gedreven, draaide zich met een ruk om naar de spuitgasten,i en sloeg een onbeschaamde, autoritaire, toon aan, waarvan het effect wel eenigs- zins bedorven werd door zijn druipnatte: verschijning. Die vrouw weet niet, wat ze zegt, mannen; ze is alleen maar gesc'h okkeit, en angstig. Ik kwam hier om mijn vrouw' te halen en ik ben van plan, haar mee te nemen. Ze ontsnapte een poos geleden SI SCH - - is een vis. Zet een an dere klinker in dit woord en het betekent: hees. 82 Aioeder gebruikt mij voor thee en koffie. Zet achter de naam: een metaal. Sameniets, waarmee je schrijft. 83 Maak hiervan de naam van een bloem: PA KOL SOR. Inzenden als er nog 7 raadsels ge plaatst zijn. uit een krankzinnigengesticht, en sinds dien hebben we overal naar haar gezocht. Deze vrouw doet iets heel dwaas en nut teloos, door zich tegen me te verzetten, want ik 'heb de wet achter me natuurlijk. Er ging een gemompel door de me nigte en de mannen keken besluiteloos naar juffrouw Carson en naar Bettie, dia zich bevend achter haar verschool. Hut ton zag zijn kans schoon: Mannen, ging hij voort, er is een van uw 'eigen dorpsgenooten, die me kent en voor me kan instaan. Een zekere mijnheer Gaje. Abi Gaje. Wanneer u hem op wilt sporen hij was een kwartiertje geleden aan het station Hij weet, dat al wat ik zeg, waar is Bi, mompelden alle aanwezigen ver baasd en toen nogmaals „Bi" maar nu verachtelijk. De publieke opinie keerde zich tegen hem. Maar plotseling trok 'n nieuw incident de aandacht Drie vreem delingen waren op het tooneel ve.sclu- nen en hadden zich op de een of andere manier bedaard een weg gebaand naar de open deur, en achter hen, alle voor zichtigheid vergetend in zijn ovezgroo'c nieuwsgierigheid, stond Bi zijn pezige hals uit te rekken om goed te zien, wat er gebeurde. HYGIENE EN VEILIGHEID HAARUITVAL kan versohillende oor zaken hebben Het is dus niet moge,ijk in het algemeen een middel hiertegen aan te geven. Ook kan het een etrlelijke eigenschap zijn. Dan baat geen behande ling. ARTS. VOOR DE VROUW. IN DE LACHHOEK RH VOOR DE JEUGD. a POTLOODSTANDAARD. NIEUWE PRIJSRAADSELS. fWordl vervolizd

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4