J, U Zo tekent.... WtÈbM. ONS FOTOHOEKJE. DE DIEF GEKNIPT. 6. MICHIELHOPMAN.il jaar De Koog 5, De Nederlanden. - w- ra m fi t „ONS HUIS" RECEPTEN. VERMICELLI-PUDDING (warme): 125 gr. vermicelli, ihalve L. melk, 80 gr„ suiker, twee eieren (eigeel en eiwit ge-, scheiden), schil van één citroen, 20 gr. boter, 50 gr. rozijnen (geweld). Breng melk met citroenschil en de helft van de suiker aan de kook. Roer er de gebroken vermicelli bij en laat dit plm. 25 min. zachtjes gaarpruttelen. Roer de eidooiers met de rest van de suiker, voeg dit bij de vermicelli, tevens de boter en de ro zijnen. Verwijder de citroenschil, klop het eiwit stijf en roer dit door de vermi celli. Vul er de geprepareerde pudding vorm mee en kook de pudding D/s a 2 uur, daarna plm. 5 min. laten uitdampen. Geef er vanillesaus bij. (d No. 106. JAN VAN ZOELEN. Jan werd zomer 1938 ge kiekt met een beker, die zijn vader met postduifvluchten won (Weverstr.) Nu woont hij in Beverwijk. KORT VERHAAL. Lord Lonsdale, voorzitter van de be roemde Londensche Jockey Club, waar van de bloem van de Engelsche adel en, tevens een aantal vooraanstaande kun stenaars lid waren, kuchte even en keek1 toen met èen ernstig gezicht de kring der leden rond. Hij wendde zich tot dej secretaris. Zijn alle leden present, Highcliffe? Inderdaad, mylord, niemand ont breekt. Toen tikte Lord Lonsdale met zijn voorzittershamer op tafel en verzocht stil te. Zijn stem haa een zeer ernstige klank; toen hij de leden toesprak;: Ik heb u tot deze buitengewone ver gadering bijeengeroepen, aangezien ik een, delicate en uiterst pijnlijke kwestie te be spreken heb. Een kwestie, waarmede de ,eer van de club enwaarschijnlijk van één harer leden gemoeid is. Zooals u allen weet, bezit de club in dit gebouw een brandkast, waarin, be halve eenig contant geld, dat het eigen dom van onze club is, de leden dikwijls; belangrijke sommen deponeeren, welke zij diezelfde dag niet meer bij hun bank kon den storten, of welke zij bijvoorbeeld des- avonds hier bij het spel hebben gewon nen. Gisteravond nu heeft Sir Welling- croft een bedrag van meer dan veertig duizend pond sterling door mijn bemidde- IN DE LACHHOEK „EEN VERSTANDIGE jongeman, 24 jaar, wenscht in kennis te komen met een, juffrouw, ONVERSCHILLIG van welke leeftijd. Aldus een adv. in het Rott.. Nieuwsblad. Erg verstandig kunnen we die 24-jarige niet vinden. DE NIEUWE MODE. JAPON nr. 1079; maat 42: bovenw. 96 cM., taillew. 74 c"M., heupw. 104 cM. Dit sportieve jurkje kan men maken van 2.75 M. van 130 cM. breed. Het patroon is ge maakt op maat 42. Knippatronen zijn al tijd zonder naden. Wanneer de maten van het patroon dus overeenstemmen met de eigen maten, moeten naden en zoom aan geknipt worden. Is het patroon grooter,, dan is dit niet noodig; is het daarentegen) kleiner, dan moet men extra breede na den toegeven. NUTTIGE WENKEN. Schilderwerk van glasruiten verwij deren? Insmeren met flinke laag groene zeep. Na 24 uur afwasschen met lauw water. Beitels slijpt men aan de schuine kant op natte zandsteen, die in de rich ting van de slijper wordt gedraaid. Daar na met oliesteentje de braam verwijderen. ling in de safe doen sluiten en toen hij dat bedrag vanmorgen kwam opeischen,, ten einde het naar zijn bank te brengen.,: bleek dat deze som gelds, alsmede de clubcontanten verdwenen waren. Een oogenblik pauzeerde de grijze voor zitter om de indruk gade te slaian, welke zijn woorden op de vergadering maakten. Ik zie, vervolgde hij, dat deze mede- deeling op u evenveel indruk maakt, als de ontdekking op mij deed. Ik stond per plex. Enhet ergste van het geval is, dat ik gegronde redenen heb om aan te nemen, dat de dief zichonder onze leden moet bevinden. Ik kan u niet uitleg gen, waarom ik dat denk, doch verschil lende feiten wijzen daarop. U begrijpt, wat het voor onze vereeniging beteekent, wanneer van deze zaak ook maar iets be kend wordt. Daarom heb ik deze vergade ring doen uitschrijven en op alle leden, een dringend beroep gedaan, zonder uit zondering aanwezig te zijn. Thans kom ik terug tot het betreurens waardige feit. De diefstal moet in da vroege ochtend hebben plaats gehad. De dief heeft zijn buitengewone behendigheid getoond door geen spoor na te laten. Ver moedelijk was hij in het bezit van éen, valsche sleutel. Er is echter één feit, dat onherroepelijk tot zijn ontdekking moet leiden Weer hield Lonsdale even op met spre ken. Toen stond hij op. Ik verzoek de heeren, mij even naar de brandkast te willen volgen. Alle aanwezigen volgden de rijzige, gestalte van de voorzitter. Bij de kasi gekomen bleef hij staan. Zwijgend reikte de penningmeester der club hem een sleu tel over. Deze brandkast heeft een geheim, dat alleen aan het bestuur onzer vereeni ging bekend is. Wanneer de kast namelijk door een onbevoegde wordt geopend, wordt een fototoestel in werking ge bracht, dat de dief fotografeert op het moment, dat de deur opengaatWan- 85. De auto van apotheker Pil was nog zo'n knus wagentje uit de tijd, toen ze pas uitgevonden waren, maar 't liep in elk geval nog hard genoeg om er onge lukken mee te maken en dat was erg ge-i noeg. Bles werd er met de teugels aan! vastgebonden en moest meedraven., „Waarom mag ik niet meerijdendacht hij verontwaardigd. 86. En hij begon nijdig aan de teugels te rukken. Nu, die waren niet erg best vastgemaakt. Ze schoten spoedig los. Bles liet de auto een eindje vooruitrij den, om een goede afstand te krijgen; vervolgens nam hij, in vliegende vaart, een aanloop en sprongpardoes boven op de auto. TWEEDE TEKENWEDSTRIJD. Voor de 2e tekenwedstrijd moeten de tekeningen voor 7 Jan. 1939 zijn inge zonden. De tekeningen moeten betrekking hebben op Texel. Alleen zwarte inkt gebruiken, nooit een andere kleur of potlood. Ook niet schaduwen met pot lood. Allen beslist beginnen met eeni vierkant van precies 10x10 vk. cM. Daar,-/ in moet de tekening komen. Alle kinde ren van abonné's kunnen meedingen, mits niet jonger dan 11 en niet ouder dan 14 jaar. De beste tekeningen komen in de krant. Bovendien krijg je daarvan 20 losse afdrukken en nog een prijs naar keus. Zet je beste beentje voor. Jullie OOM KO. Zie de prijs raadsels elders in dit nr. WE MAKEN ZELF EEN TOVERPLAAT. Een aardig werkje voor wie graag wil len knutselen. Neem drie platen, alle even groot en bij voorkeur sprekend ge kleurd. Lijm er één op een dik stuk car ton pf op een stukje triplex, (fig. 2) Neem nu nog een stuk karton of een dun triplexplankje en plak daar de andere platen op, aan elke kant één. Dit laatste stuk karton (plankje) knip (zaag) je in een aantal stroken (fig. 1 en 3 laten er 16 zien). Voor een kleine plaat neem je er minder. Vervolgens lijm je deze strookjes neer wij, leden van het bestuur, de safe openen, stellen, wij, door een druk op een knop in de wand van de kast, het toe stel buiten werking. Ik zal u thans het toestel laten zien. De grijze lord opende de kastdeur en alle leden drongen zich om hem heen. In de achterwand van de kast zagen zij ieeni groote, ronde glazen schijf, de lens van het foto-apparaat De camera is in de muur ingebouwd, verklaarde Lord Lonsdale, en de sluiter staat in verbinding met de deur. Hiet spreekt vanzelf, dat ik het toestel thans buiten werking heb gesteld. Het apparaat zelf bevindt zich in een kast van het aan-, grenzend vertrek, zoodat de gevoelige plaat gemakkelijk kan worden aange bracht en er weer uitgenomen. De lens, is zeer lichtsterk zooals u weet is het tegenwoordig mogelijk, foto's bij nacht te nemen zonder magnesiumlicht en bo vendien kan natuurlijk het negatief ver sterkt worden. Ik acht deze uitleg noodzakelijk, om de eventueele dief duidelijk te maken, dat ontdekking vaststaat Zooals ik echter al zeide, willen wij vóór alles schandaal, voorkomen. 'Daarom heeft het bestuur het volgend besluit ge nomen. De dief moet vóór hedenavond zeven uur het gestolen bedrag bij mij te rugbezorgen en daarna het land verlaten./ Indien hij dat doet, zullen wij de politie) niet in de zaak mengen en wordt het negatief niet ontwikkeld. Heeft zich om zeven uur niemand gemeld, dan stel ik het bewijsmateriaal in handen van de ^po litie. Een korte hoofdknik beduidde de le den, dat Lord Lonsidate zijn taak als ge ëindigd beschouwde. Direct vormden zich groepjes, die met ernstige gezichten net fatale geval bespraken. Eenige oogenblikken later bracht Lord Lonsdale's keurige limousine hem naar zijn villa. in volgorde bovenaan en onderaan in een latje (net zo lang als de platen, die je nam), waarin je tevoren op regelmatige afstanden kerven hebt gemaakt. Breng dit werkstuk aan op het karton (plankje), waarop je de eerste plaat hebt geplakt. Je krijgt nu drie verschillende platen te zien. Het hangt er maar van af, hoe je kijkt. Fig. 5 spreekt voor zichzelf. Om het duidelijk te maken zijn er minder dan 16 stroken getekend. Is dit niet een heel leuke Kerstverrassing voor- broertje of zus? Om half zeven die avond meldde Baro net Reginald Hurlborough zich bij de grijze lord. Reggy Hurlborough was een speler en drinker, een man met een zwak karakter. Zwijgend, het gelaat naar de grond ge richt, legde hij liet gestolen hedrag voor de oude voorzitter neer. Kalm, alsof het een eenvoudige handelstransactie gold, telde Lord Lonsdale de som na. Toen knikte hij. - Je verlaat Engeland? Morgen vertrek ik naar Australië. Hurlborough's stem klonk dof. -— En.... het negatief? Dat behoud ik, antwoordde Lord Lonsdale. Als waarborg, dat je je woord houdt. Zwijgend stonden de mannen tegenover elkaar, toen draaide Baronet Hurlborough zich om en met gebogen hoofd verliet hij de kamer. Vriendelijk lachend drukte Lord Lons dale de man de hand, die uit een zij vertrek te voorschijn trad. Uw tusschenkomst was niet noodig, Jack O'Neill, sprak de oude man. Hurlbo rough was als een lammetje. Overigens zeg ik u hartelijk dank voor uw gewaar deerde hulp. U is een buitengewoon de tective. Als u ons vanmorgen niet dat schitterend plan aan de hand had gedaan, van die zoogenaamde camera, welke wij in allerijl in de kast hebben laten aan brengen, dan vrees ik, dat we naar het geld en de dader hadden kunnen fluiten. HYGIENE EN VEILIGHEID BOF treedt op plm. 14 dagen nadat de patiënt er mee besmet is. Een on schuldige ziekte. In huis blijven. De zwelling met watten bedekken. Om com plicatie te voorkomen zal de dokter zoo noodig een gorgeldrank voorschrijven. ARTS. /Wjhi ruil /■kJkS i 1^—- vf» - =r- •- "V. - rrt m.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4