DENKT OM UW AUTO MAAR OOK AAN U ZELF MAARTEN SMIT, - Koegras Telefoon 2 iiiiiiiiiii zoo sprak.... immuun Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Mededeelingen llllllllllll iiiiiiiiiili van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiillllll EEN B1EZONDERE VROUW. Pola Negri is in deze film de gevierde, zangeres Carmen Casini. Slechts weini gen weten, dat zij een zoon heeft, Cecil, een verwende, zorgelooze jongeman, die smijt met zijn moeders geld. Alles gaat voorloopig goed, Carmen verdient in overvloed. Cecil krijgt echter een onge luk op de renbaan. In de gutsende regen dringt Carmen door de toeschouwers om Cecil te zien. Gelukkig blijkt het ongeluk niet erg. Carmen's stembanden zijn ech ter hevig aangedaan. Maar als zij in het ziekenhuis de man ontmoet, die de vader van Cecil is, krijgt haar prachtige stem de genadeslag. Ze zal nooit meer kunnen zingen. Cecil blijft hiervan onkundig, maakt voortdurend schulden, in het ver trouwen, dat zijn moeder wel betaalt. Om een groote speelschuld te kunnen be talen, ziet Carmen maar één uitweg. Ze teekent een contract naar Amerika, vraagt voorschot en redt daarmee haar zoon.' De catastrofe is echter onvermijdelijk. Carmen ontdekt met ontzetting, dat haar zoon, die zij steeds met haar liefde om ringd heeft, zich van haar afwendt. Tien: slotte grijpt Cecil's vader in. Hij maakt goed wat hij jaren geleden Carmen mis daan heeft. Een ontroerend mooie film, met tal van aangrijpende momenten, die men zich na vele jaren nog zal herinneren. DE OVERVAL IN DE PRAIRIE. John Wayne, de held uit vele Wild- Westfilms, heeft een eigen politie-dienst georganiseerd, bestaande uit flinke, be trouwbare mannen, gekleed in een donker hemd met witte das, die allen een wit' paard berijden. Zij noemen zichzelf de Vigilantes. Vele roovers nemen zij gevan gen om aan de politie uit te leveren, maar de man, waarom het John te doen is, Ballard, de aanvoerder van de roovers-,» bende, welke zijn ouders had vermoord, is steeds onvindbaar. Tot de bende van Ballard behoort ook Jiin, de broer van John, die door de roovers was gevangen1 genomen en in hun midden werd opge voed. Jim helpt Ballard zijn eigen broer in de val te lokken. Spannende avontu ren met wisselende kansen spelen zich af; hoe het verder gaat, toont u deze aantrekkelijke film. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll llllllllllll SPORT OP TEXEL llllllllllll lllllliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll TEX. BOYS-NIEUWS. Morgen krijgen we bezoek van SVC. Men herinnert zich nog wel de 42 ne derlaag te De Cocksdorp. Laat ons ho pen, dat zeker deze wedstrijd een spor tief karakter zal dragen. Laat voor allen,! die de voetbalsport beoefenen, de wed- sltrijd van j.l. Zondag een les zijn. Sport beoefenen is plezier-werk. Wel mag men vechten om de kleuren te verdedigen, doch altijd eerlijk en netjes. We spelen om| 2 uur (eigen terrein). Het 2e is vrij, ook de adspiranten. Nu ik nogal eens enkele werklooze leden zie loopen, mag ik er wel op wij zen, dat er op het terrein nog wel wat te doen is. Willen deze heeren zich in verbinding stellen met de voorzitter? Elftal: Jb.Schraina C.Graaf M. Bakker Nic.v.Heerw. jn.v.Sambeek C.deVeij Jn.Hopman J.deVos W.Ran Verbakei D. Witte Res.: S.J.Zijm, Han. v.Heerw., Ab. v. Sam beek. Afbericht vóór hedenavond 6 uur, Waalderstr. 25. Verbetering. In het verslag van Woensdag 7 Dec. staat, „Langzaam maar zeker voerde A., de a.s. kampioenen in deze afd., de stand tot 50 op". l'k) schreef echter, dat onder aanmoeding van» supporters, der a.s. kampioenen dez-| stand zoo werd opgevoerd, (a.s. kampioen is immers Oosterend 1). M. S.V.C.-N1EUWS. Verleden week werd de wedstrijd' van het eerste afgelast. Het 2e ging naar! Helder 7, waarvan met 31 werd verlo ren. Twee strafschoppen werden gemist. Morgen gaat het le naar Tex. Boys 1. Vorige keer werd thuis met 42 gewon nen na een 20 achterstand. Hoewel Tex. Boys 1 Zondag met groote cijfers van Texel 2 verloor, is de ploeg niet veel, zwakker. O.i. béhooren ze tot onze meest gevreesde tegenstanders, die zich niet makkelijk om de tuin laten leiden. Al staan ze onderaan, ze behooren daar lang niet. We hopen, dat ieder speelt zooals we van hem gewend zijn. Laat het een; sportieve wedstrijd worden. Een goedi voetballer stelt er een eer in, zoo spor tief mogelijk te zijn. Moge het publiek 'n mooie wedstrijd genieten. Aanvang 2 uur. Vertrek bus garage 1 uur. Supporters he denavond 8 uur opgeven bij J. Reuvers. f0.35 retour. Elftal voor Zondag in het kastje. W.V. GYMN. VEREEN. TEXEL. Voor de veferanenafd. van Gymn. Ver een. Texel hebben zich 15 personen aan» gemeld. De eerste oefenavond is bepaald, op Woensdag 14 Dec., aanvang 9 uur. (Zie adv.) DE WAAL. TENTOONSTELLING. De Meisjes- en Vrouwenvereeniging al hier houden een tentoonstelling van de in het afgeloopen jaar gemaakte goede ren, bestemd voor de Kerstpakjes. De tentoonstelling is voor een ieder toegarv' kelijk en wordt gehouden in de kerke- kamer op Woensdag a.s. van 3—6 en van 7—9 uur n.m. Gratis wordt 'n kopje, thee gepresenteerd. OOSTEREND 'OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL. Woensdagavond werd deze ouderavond gehouden in het Geb. v. Chr. Belangen. Het was de eerste ouderavond. De be langstelling was groot. De voorz. der sohoolvereeniging, de heer Joh. A. Eel- man, had de leiding. Na het zingen van een psalmvers, ging voorz. voor in gebed. Gelezen werd Ef. 6 vers 1—20. Na een kort openingswoord kreeg de heer H. P. Bolt, hoofd der school, gelegenheid om een inleiding te houden over „De moe der a Is paedagoog", waarin van de taak der moeder een duidelijk beeld werd ge geven. Vervolgens werd door de ouders het werk der kinderen bezichtigd. Bij de rondvraag kwam het schoolreisje ter sprake. Hiervoor bleek niet voldoende door de kinderen te worden gespaard. Om tien uur kwam het einde van deze eerste, goed geslaagde ouderavond. Het zal niet bij deze eerste blijven. De heer Bolt sloot de vergadering met dankgebed. D. DE COCKSDORP. MANDOLINE-CLUB. Alhier is onder leiding van de heer Cor Hooijberg -een mandoline-club opge richt. Reeds gaven zich negen leden op De oefenavond is bepaald op Donderdag. Er kunnen nog eenige leden toetreden Aanmelding vóór 15 December. WAARSCHUWING. In verband met de afsluiting van de Vianenweg gaat de autobus tot nader be richt via de Oorsprong-weg over Oost. Het bericht van de afsluiting kwam te laat, zoodat de ondernemer van de ge wijzigde route in vorig nummer nog geen mededeeling kon doen. V.V.V. TEXEL. Algemeene vergadering van de afd. De Cocksdorp. Wordt de afd. De Cocksdorp stiefmoederlijk bedeeld? De voorz., de heer J. Barends, kon aan ruim 20 belangstellenden het welkom toe roepen. Nadat de secretari.s de notulen had gelezen, deed de penningmeester re kening en verantwoording. Er bleek een, batig saldo te zijn van t'0.30. De aftre-» dende bestuursleden werden herkozen. De 'heer J. van 't Noordeinde drukt er zijn bevreemding over uit, dat er geen; lid van het hoofdbestuur aanwezig is. In de T. C. had hij gelezen, dat de verga deringen te Den Burg, De Koog en Deni Hoorn wel door een of meer leden van het hoofdbestuur werden bijgewoond. Mede uit de verschillende andere aangele genheden komt de vergadering tot de con clusie, dat de afd. De Cocksdorp (&eii( beetje stiefmoederlijk wordt behandeld. Op het secretariaat te Den Burg en aan, De Koog zou te weinig de aandacht op De Cocksdorp werden gevestigd, ook als elders de pensions zijn bezet. Het heet maar: De Cocksdorp is zoo ver en daar wil men niet heen. Toch zouden de feiten deze bewering meermalen hebben gelo genstraft, als vreemdelingen zelf op on derzoek uitgaan en te De Cocksdorp ko men. Dan hoort men dikwijls: „O, als we dat hadden geweten, waren we direct hier heengegaan. Op grond van een der gelijke ervaring heeft de heer M. Boon, Pz. geweigerd zijn beddenbelasting te be talen. De heer G. Bakker vindt, dat het be stuur te weinig doet, om het strandbe- zoek te bevorderen. Vooral met het pad: naar het strand was het dit seizoen; treurig gesteld. De heer P. Buis zou dei ijzeren palen langs de straatweg naar de vuurtoren wit geschilderd willen hebben. Ook zpu hij een nieuwe handwijzer bij de toren geplaatst willen zien. De heer J. van Heerwaarden bepleit het plaatsen van een handwijzer aan de hoofdweg met de aanduiding„Slufter". De heer W. van 't Noordeinde wijst op de slechte toestand waarin de straatweg) te De Cocksdorp zich bevindt en zou het! bestuur willen verzoeken, een request te richten tot de gemeenteraad. Ook 'het fietspad langs de duinen behoeft op sommige plaatsen voorziening. De heer T. Buis geeft in overweging bij de vuurtoren een papiermand te doen plaatsen. ||||||lllllllllllllllllllllllllllltllll!lllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIUIIIII»llllllll|||||| llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. Illlll lllllliiiuiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiillllll Kamerplanten in deze tijd niet te veel water geven. Bolgewassen. In de kamer forceert men nu nog alleen maar Romeinsche- en geprepareerde hyacinthen in potten en narcissus totus albus. Met tulpen nog wat wachten. Rhododendrons door rietmat tegen wind en vorst beschermen Na eventueele. sneeuwval de sneeuw er zooveel mogelijk afschudden. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1111!!111"111111"111111"11111!!!!!! llllllllllll GEMENGD NIEUWS lllllllllli j||ji|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini||llll Rotterdam. De schuilloqpgraven, deels gereed, deels nog in aanleg, bieden plaats aan 7600 personen. Te Alphen a.d. Rijn baggerde een baggermachine uit de Oude Rijn een, groote brisant-granaat op. Militairen heb ben het gevaarlijke voorwerp gedemon teerd. Rijswijk. Op de Rijksweg botste een personenauto bij het inhalen van een andere auto met vaart tegen een tege moetkomende vrachtauto. De personenau to slingerde een eind verder en botste toen tegen ;een tweede vrachtauto. C)e tweede botsing was zoo hevig, dat de personenauto middendoor brak. De be stuurder van de personenauto, een 26-j.i Rotterdam overleed aan de gevolgen. De chauffeur van de tweede vrachtauto werd, zwaar gewond. Duitschland vraagt vrijwilligers voor het le regiment luchtinfanterie (val schermtroepen). De troepen worden in de oorlog met parachutes achter de vijan delijke linies neergelaten. Duitschland. Volgens de Daily He rald" zou Von Sdhuschnigg ernstig ziek zijn. Hij loopt op krukken, wanneer hij zijn kamer moet verlaten. Lichamelijk, /oowel als geestelijk is hij volkomen in gestort. Duitschland. Eind December zullen nieuwe Jodenwetten gereed komen. Men verwacht een decreet, dat joden verbiedt zich in bepaalde steden en districten!' op te houden. - Duitschland. Men neemt aan, dat de Joden, die geschikt zijn voor de arbeid en door de jongste economische maat regelen ten laste van de steun komen, in kampen te werk zullen worden gesteld. - Engeland. Minister MacDonald heeft opnieuw verklaard, dat de regeering over dracht van Britsche koloniën of mandaat, gebieden aan Duitschland niet zal over wegen. - De Slowaaksche vice-minister-presi dent Sidor zei in een rede, dat in de bui- tenlandsche politiek alle naties, die strij den tegen het Joodsche bolsjewisme als broedervolken moeten worden beschouwd, opdat de staat niet, zooals vroeger, aan het roode Spanje, Sovjet-Rusland en het Joodsche kapitaal gebonden zou zijn, waardoor hij in de toekomst van alle vriendschapsverdragen zou zijn verstoken. - Italië. Aan anti-Fransche betoogm- gen, die zich Woensdag te Napels af speelden, namen ook Duitsche passagiers' van de in de haven liggende Duitsche schepen deel. ||||||l!llllllllllll!IIIIIIIIIIIMIII!M |||f||llllllllllllllllllllllllillllltllllllll|]lllll|l!lllllllllllllllllllltllttlllll!llllllll|||||| GHANDi: Indien er ooit een te recht vaardigen oorlog uit naam der mensche- lijkheid zou kunnen worden gevoerd, zou het EEN OORLOG TEGEN DUITSCH LAND zijn ter verhindering van de inee- doogenlooze vervolging van een heel ras. Maar ik geloof niet in eenige oorlog. De Duitsche Jodenvervolgingen zijn ech ter zonder voorbeeld in de geschiedenis. De tyrannen zijn nooit zoo verdwaasd ge weest als Hitier. |||||l>llll!llllll>ll!l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIiUIIIIIIIIIIIH!|||||| llllll OM VOORUIT TE KOMEN l|||||iiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiii<iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiin;ii|||||| OOK VOOR GOEDE WIJN. „Goede wijn heeft geen krans noodig". 't Is maai-goed, dat men dit oude spreek woord in het zakenleven niet toepast. Dan hadden de kleine winkeliertjes van; weleer het niet tot leiders van groote erf bloeiende ondernemingen kunnen bren gen. „Aan de groote klok er mee" is nu het parool. Laat van u hooien. Een krans ook voor goede wijn. Heel Texel weet het, als het in de Texelaar staat. Wat dat wil zeggen moet u eens vragen aan onze trouwe adverteerders. Ze zouden het niet graag zonder advertenties stellen. Regel- prijs, bij viermaal plaatsen van eenzelfde adv. 9 ct. Maar neringdoenden kunnen ook voor S-7-6-5 ct. en nog minder bij ons terecht. Komt eens praten. Illlll'llllllfllll ll'l!llllllllll!llllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllll|||||l llllllllllll VRAGENBUS. llllllllllll lllllllllllllllllliiillliil DANK brengen we aan de abonné's, die de vraag naar de Texelsche naam van het „lieveheersbeestje" („engeltje") be antwoordden. VETVLEK. Abonné vraagt „raad om vloeistof van waxine theelicht uit zwarte japon te verwijderen. Gaarne spoedig' antwoord". Wij antwoorden: U had dit antwoord reeds in huis gehad, wan neer u naam en adres had opgegeven. U kunt uit niet-waschbare stof de vlek ken verwijderen met benzine, tetra of ver warmde terpentijn (warmen in heet wa ter, nooit op vuur). Waschbare stof? Kleine vlek? Behandelen met lapje of zacht borsteltje met wat zeepsop Na spoelen met schoon water. Dan de plek, met doek bedekt, droog strijken. lllllllllllilllill RECENSIES. Illlllllllllllllll llllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiillllll BIHTENLEVEN. Zoo heet het reeds bij herhaling door ons aanbevolen maand blad voor liefhebbers van bloemen en planten en van de vrije natuur. Een kos telijk tijdschrift, zoowel naar het uiterlijk als naar de inhoud. Veel mooie foto's, be langwekkende artikelen over de verzor ging van bloemen en planten in kamer en tuin. Ook over aquaria, pluimvee, vo gels, enz., interessante artikelen en daar enboven een welgevulde en welverzorgde, „vragenbus", welke op zichzelf reeds eeri abonnement waard is. Het pas verschenen Dec.-nummer is een waardig besluit van 193S. Kost f2.50 p.j. franco p. post. Uitg.A. J. Herwig, Bussum. i Onderstaande WINTERARTlKELEN zijn ONMISBAAR en NIET duur Ford antivries voor alle merken automobielen, in kwaliteit zoowel in prijs 50 pet. voordeeliger dan elk ander fabrikaat antivries. Ford accu's onovertrefbaar in kwaliteit, levensduur en startvermogen Winterolie voor gemakkelijk starten bij lage temperatuur. Radiateurfronten vanaf f 2.75. Radiateurhoezen vanaf f6.50. Verwarmingsapparaten voor montage in uw auto vanaf f22.50. Ford heete lucht verwarmings kachels, gebruiken geen stroom en geven een aangename warmte Prijs f32.50. Electrische voorruitverwarmers besparen u een beslagen of bevroren voor ruit. Prijs f4.50. Ford heete lucht ruitverwarmer, onzichtbare montage, prijs f9. Koplampen met Rijkskeur geven een zee van licht voor u zelf en zijn; niet verblindend voor een ander. Per paar f 17.50. Magneet looplampen hechten zich aan elk metalen gedeelte van uw wagen en geven u rond de auto in geval van pech licht. Prijs f 5.—i Mist- en bermlampen geven u veiligheid tijdens het rijden bij mistig weer. In diverse merken, voorradig. Prijzen vanaf fS.50. Anti-slipbanden behoeden u voor ongelukken op gladde wegen. Zoowel koplampen met Rijkskeur als anti-slipbanden monteeren wij gratis op uw auto, alleen lindien u over de resultaten tevreden zijt, dan eerst koopt u. Bovendie- ontva ngt iedere kooper bij aankoop van mini- mum f25.dezer artikelen gedurende 1 jaar gratis en' franco per post het interessante maandblad de „Ford^ Wereld". Het meest gesorteerde magazijn van onderdeden, banden, olie en benoodigdheden op automobiel gebied.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 6