ONS FOTOHOEKJE. Onaangename verrassing 93 94. „Wat schokt die auto," fluisterde Pil, die al zowat half begon bij te komen, maar er nog geen besef van had, waar hij zich bevond. „Stil maar, stil maar, we zijn zó thuis," zei mijnheer Pimpelmans, die evenwel zelf zat te be ven van angst en zo wit zag als een doek. En daar was reden voor, want de schimmel, zenuwachtig door het geraas der auto's vlak achter zich, maakte opeens een kwartdraai rechtsom en wipte met één sprong over de sloot, die langs de weg liep, en waar Jonas Platvis met zijn kruisnet lag te vissen. Mijnheer Pimpelmans en de apotheker werden allebei van het paard geslingerd Met behulp van oud wittebrood of bruinbrood kunnen jullie aardige figu ren vormen (boetseren). Eerst kneed je het brood flink met wat water: 1—3. Heb je boetseerklei Nog beter. Droog de figuren op een niet te warme plaats lm en!<e'e dagen ziize zo hard als steen. Dan kunnen ze worden ge schilderd (5), waarbij je bij voorkeur levendige kleuren kiest. HACHEE. Een pond hachéevleesch, een halve 1. water, 40 gr. bloem, drie flinke stronken prei (aan kleine stukjes), een ui (gehakt), halve d.L azijn, 75 gr. boter, een flinke scheut slaolie, peper en zout. Zout en peper 't vleesch en bak dit in de koekenpan met de boter en de slaolie mooi donkerbruin. Doe alleen het vleesch in de vleeschpan. Laat de prei en de ui enkele oogenblikken zachtjes fruiten. Voeg er dan de azijn bij en doe dan alles bij het vleesch. Maak van water en bloem een papje en roer dit bij het vleesch. Laat dit nog anderhalf a twee uur zachtjes smoren. Breng het op smaak met wat peper en zout. Leer. Ceintuurs van wit wildLeer reinigt men met oud wittebrood of tetra. Vachten losjes uitkloppen; de ha ren reinigen met doekje, bevochtigd met' tetra. Stijven van de fijne wasch, ook van voile, kan het best geschieden met rijstwater. Marmeren voorwerpen (gepolijste), wrijft men in met dunne witte was; uit wrijven met zachte doek. Illlll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. |||lll VRAOEN van abonné's worden hier opgenomen en, zoo mogelijk, beantwoord. GERANIUMS, die in de bak staan, voortdurend nazien. Gele en dorre bla deren wegnemen. De aarde tusschen de potjes losmaken. BROMELIA. Stekken van Bromelia kunnen in het tweede jaar bloeien. Voor al in gelijkmatige temperatuur houden en meer grove, oude bladaarde met wat oude verkruimelde koemest aan de grond toe voegen. De zwammen met fijne kalkpoe- der behandelen. Op zure grond, vooral in schaduw, groeit 't mos welig, kalken en grond open houden, paden met sterke soda-oplossing. begieten. No. 109. SOUWIE BUIS. Souw woonde aan het Koo- gereind; sinds vorig jaar in Z.-Afrika. Zij werd 3 Augus tus 1938 zeven jaar. Het was heerlijk, voor de vleugel te zitten en geheel aan. de muziek overgege ven, te spelen. De beide vensters en de balcondeur van de muziekkamer stonden open en een lichte bries bewoog de lucht van het vertrek. Het blauw van de hemel verdiepte zich. Het werd langzaam-aan duister. Nog altijd zat Clara aan de vleu gel en haar vingers gleden droomend over de toetsen. Zij had reeds uren lang ge speeld, als verzonken in een andere we reld. Maar Robert was op reis, de kinde ren maakten een uitstapje en zoodoende had Clara de avond voor zichzelf. Zij kon zich geheel en al aan haar geliefde muziek overgeven. Het geluid van schreden deed haar ophouden. Wie kon er nu komen? Met verbazing zag zij, dat van het balcon een man naar binnen was gestapt. - Uw spel is verwonderlijk, zei hij, ter wijl hjj oiigenoodigd een stoel bij de piano schoof. Speelt u door, alstublieft. TANENDE GLORIE. Zoo Jaap, zei onlangs een lid van het inbrekers-gilde tot een van zijn col lega's, „wat scheelt er aan? Je ziet er uit, of je ergens het land aan hebt" Och, ja, steunde Jaap, mijn popu lariteit neemt af. Zie je daar dat aan plakbiljet van de politie? Ze loven nu slechts vijftig gulden uit voor mijn aan houding, en het is altijd duizend ge weest. Ik heb m'n beste tijd gehad. FAVORIETPATROON 1137. Maat 48. De zesbaansrok is met punten aan het tailledeel gezet. De breede revers zijn van ajournaden voorzien. Noodig: 2,75 M. van 140 c.m. breed. Het patroon is te verkrijgen in maat 48. Bovenwijdte 112 c.m.; taillewijdte 96 c.m.; heupwijdte 128 cm. ffl a EÜ Het Favoriet-patroon is te g) El verkrijgen tegen de prijs van 26 El ffl cent (omzetbelasting inbegrepen) a El franco per post 28 ct. ffi ffi aan het bureau van dit blad. Da- El ffl mes! Denkt bij eigengemaakte ffi ffl kleeding aan een Favoriet-Knip- a a patroon. Ze voldoen uitstekend a a en zijn goedkoop. Hebt ge reeds a a succes bereikt, zegt het uw vrien- a a dinnen en kennissen. Koopt de a a noodige stof bij onze adverteer- a ders. a BB a aaaaaaaaa aaaaaaaaa lk ben verrukt over uw kunsit. De vreemde, een jongeman, zorgvuldig gekleed en van een goed voorkomen, wierp ©en blik op Clara, waarin iets zoo bevreemdends lag, dat de jonge vrouw er van huiverde. Alstublieft, speelt u door, verzocht hij weer en hij schoof nog dichter naar de jonge vrouw toe. Angst kwam in haar op. Zij wist niet, wat zij doen moest. Weer trof haar een blik uit de oogen van de jongeman, een eigenaardig, onrustige blik, die haar, zon der dat zij gezegd zou kunnen hebben waarom, met groote angst vervulde. In haar beklemming liet zij haar han den weer over de toetsen glijden. Het was misschien maar het beste door te spe'.en, zooals de jongeman het ver langde. In stilte hoopte ze, dat er spoe dig iemand in de kamer zou komen, die haar van de verontrustende gast zou ver lossen. Minuten verliepen. Clara speelde zon der er op te letten wat. Plotseling stond er een pleegzuster naast haar. Zij neigde zich naar Clara's oor en fluisterde haar met een stem, welke kalmte moest voor spiegelen, maar van opwinding trilde, toe: „Het is een arme geesteszieke, ik bid u, speel door, zoolang hij muziek hoort, is hij rustig. Ik ga hulp halen, want al leen speel ik 't niet met hem klaar. Maar vraagt u hem niets en kijk hem niet aan. Anders zou er een ongeluk kunnen ge beuren. Clara waagde het niet, haar oogen op te slaan, nadat de verpleegster vertrok ken was. Het was reeds geheel duister geworden, en in haar panische angst 97 Vul eens in: Zgroot vertrek Tgebruikt ieder Dga niet omhoog. 98 Maak hiervan een drank: KLE NE MARK. 99 Tweemaal koe en eenmaal K Welke vogel? 100 In welk glas kan je geen water schenken Ik verwacht jullie oplossingen niet la ter dan Dinsdag 17 Januari. Niet verge ten voornaam en leeftijd te noemen. Met vriendelijke groeten, Jullie OOA1 KO. dacht zij, dat de oogen van de jongeman brandend op haar handen rustten. Ach.,, had zij maar niet bij de open balcondeur gespeeld. Hoe vaak had Robert haar daar voor niet gewaarschuwd. Nooit, nooit' meer zou zij het doen. Vooropgesteld, dat zij daartoe nog ooit de gelegenheid zou krijgen, want wie weet, misschien had zij nog slechts enkele minuten te leven... Zij speelde nog immer, maar geen se conde durfde zij opzien. Elk moment kon fataal zijn. Een koele luchtstroom woei van zee binnen, maar die was niet noodig ge weest om Clara een siddering door de leden te jagen. Haar handen werden zoo koud als de toetsen, zweetparels stonden haar op het voorhoofd. Als zij maar wist, met welke muziek zij de ongenood© gast in zijn humeur kon houden. De smachtende klaagtonen van een tango waren overgegaan in het levendige rvth- me van een rumba. Clara begon een lied te spelen en zoemde met bevende lippen de melodie er bij. Haar hart klopte snel en haar rug deed pijn zonder dat zij het durfde wa gen ook slechts éénmaal een blik op de geesteszieke te werpen. Mevrouw, wilt u nu misschien aan tafel gaan? hoorde zij, toen de stem van haar kamermeisje vragen. Onwillekeurig hield zij op. De stoel naast de piano was ledig. „Heb je iemand hier in de kamer gezien?" vroeg zij. - Neen, mevrouw, was het antwoord. Bijna had Clara gedacht, dat zij een booze droom gedroomd had. Maar het was geen droom geweest. Hoezeer het bezoek van de vreemdeling is waarschijnlijk afgeleid van het woord Surinen. Dat was de naam van een Indi aanse stam, die zó machtig was, dat hij het gehele gebied beheerste. Tegenwoor dig wonen er in hoofdzaak bosnegers, afstammelingen der vroegere slaven. Zo als jullie misschien weten, zijn indertijd millioenen negers uit Afrika door slaven jagers geroofd. Zij werden dan naar Amerika overgebracht, waar zij op de plantages der blanken als slaven moesten werken. werkelijkheid was geweest, zou zij eersf later ervaren. Zij ging naar de eetkamer en kreeg met groote moeite eenige hapjes naar binnen. Het vueeselijke avontuur van zooeven zat haar nog in de leden. Na een kop warme thee stond zij op, om ter stond naar bed te gaan. Maar toen zij haar slaapvertrek betradj slaakte zij een kreet van ontzetting. Het beeld van een verschrikkelijke wanorde ontrolde zich voor haar oog. De kast was opengetrokken. Het sneeuwwitte linnen lag vertrapt door de gansche kamer heen, haar nieuwste avondjurk lag in een hoek op de grond. Clara ging naar haar toiletafel en keek naar de kristallen schaak waarin zij haar sieraden placht te bewaren. Zij was legg. Aan de wand geeuwde, opengebroken, de safe, eveneens geheel geplunderd. Op een blad papier, dat er in gelegd was, stond met fraaie letters geschre ven „Wel bedankt mevrouw en ver eerde kunstenares; wij konden bij uw heerlijk klavierspel een nog heerlijker' werkje opknappen. Wij komen spoedig terug." ISCHIAS. Ongetwijfeld is er verband tusschen het ontstaan van ischias en koude en vocht. De ziekte kan geheel genezen, maar is soms hardnekkig en langdurig. Warme, nauwsluitende kleeding, waarin het dus niet kan tochten, is aan te beve len. Zwemmen alleen in de warmte. In een vochtig en vlak land zal de genezing moeilijker zijn dan in een beschutte streek ARTS. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii llllllllllll VOOR DE VROUW. Illlllllllll iiiiiiiihii IllIIIIHIIIIIIIIIIII VOOR DE JEUGD. RECEPTEN NUTTIGE WENKEN llllllllllll IN DE LACHHOEK |||||||lilll DE NIEUWE MODE. NIEUWE PRIJSRAADSELS. DE NAAM SURINAME llllllllllll HYGIENE EN VEILIGHEID

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4