PRESTO sop ONS FOTOHOEKJE. VOOR DE JEUGD. EEN HELE KUNST. Steek in een stuk karton, twee vlag getjes te maken van een stukje papier en een speld 30 cM. van elkaar af. Vraag dan aan een of ander vriendje of vriendinnetje of die een derde vlaggetje tusschen die twee vlaggetjes prikken wil, terwijl hij (of zij) daarbij één oog dicht, houdt. Je zult bemerken, dat het een hele kunst is, de vlaggetjes in één lijn te krij gen. No. 116 en 117. CORR1E en TJ1PKE HUISMAN. Corr,ie werd 2 Aug. 1938 zes en Tjipke 20 Oct. 1938 vijf jaar. Zij wonen aan de Koogerw-eg DE TEKENWEDSTRIJD. Van de vele tekeningen heb ik de beste vijf uitgezocht. Ik zal ze een voor een afdrukken, in willekeurige volgorde Ik zet er telkens een letter, maar niet de naam van de tekenaar bij. Wanneer ze allemaal in de krant hebben gestaan, druk ik een biljet af, waarop je kunt invullen; le, 2e en 3e prijs. Vandaag vinden jullie in ihet 3e blad: Tekening A. Uitknippen en bewaren. Jullie zelf mogen dus aan wijzen weke tekenaars de prijzen ver dienen. Helpen jullie allemaal mee? Illllilillll SPORT S.V. TEXEL. Texel 3 heeft in Petten voor een over winning gezorgd, en daarmede ons prettig verrast. Ondanks het zware veld werd goed partij gegeven. De eerste helft was in het voordeel van ons 3e. Het laatste gedeelte echter raakten onze jongens wat uitgespeeld. P. wist de achterstand, 20, met één punt in te loop-en,, waardoor de spanning angstig steeg. Door flink verde digen werd stand gehouden en konden de jongens beide puntjes mee naar huis nemen. Goed gedaan, Dit geeft moed voor de nog resteerende twee wedstrijden. De onderste plaats zijn jullie £>ntgaan, waardoor je de vuurproef, het eerste sei zoen, gunstig hebt doorstaan. TEX. BOYS-NIEUWS. Het 3e elftal heeft de laatste comp. wedstrijd niet kunnen winnen. Om 2 uur liet scheidsrechter Prins, die o.i. onmoge-i lijke beslissingen nam, aantreden. Het hvas voor ons niet prettig met twee in vallers te moeten uitkomen, het .ging im mers nog om een hoogere plaats in deze afd., doch ziekte was spelbreker. Reeds spoedig hadden de B's uit een strafschop de leiding kunnen nemen, doch een on bezonnen hard schot ging juist naast. Door een voorzet van Theo v. Heerw.,, belandde het leder via het hoofd van de, W-back in het doel. Aan weerszijden gin gen opgelegde kansen verloren. De B's kropen door het oog van de naald, toen Wv. een vrije schop in 't strafschopgebied keihard tegen de paal schoot. Rust 10 voor de B's. Direct na de rust maakte Wv. de gelijk maker. Hier viel weer duidelijk het gebrek aan uithoudingsvermogen bij de B's ta constateeren en ook het slechte opstellen, het onpractisch afgeven der ballen, alle maal gfcbreken, welke bij niet geregeld- trainen, ook nooit zullen verdwijnen. Uit' ©en onbegrijpelijke beslissing van Prins, bracht de W-midvoor de stand op 21. Duidelijk was voor buitenspel gefloten, waarop (en dat is fout) de onzen rea geerden. Doch de W-midvoor doelpuntte GOED BELUISTEREN. Zoek verschillende voorwerpen bij el kaar, b.v. een mes, een potlood, eem doosje lucifers, een stuk gom, een knoop, enz. Blinddoek een vriendje of vriendin netje, laat hem (haar) in een hoek van de kamer zitten en laat dan de voorwer pen een voor een op een stuk karton of een boek vallen. Het gaat er nu om aan het geluid te ontdekken, welke voorwer pen je liet vallen. Een gpede gehoor- oefening. NIEUWE PRIJSRAADSELS. De oplossingen van no. 131 t.m. 140i kunnen tot en met a.s. Dinsdag nog wor den ingezonden. Hier zijn er weer drie van een nieuwe reeks: 141 Welke worst verkoopt geen en kele slager? 142 Maak hiervan de naam van een feest: PRENTNEIKS. 143 Welke schijven kan men op een dambord niet gebruiken? Inzenden na no. 150. Heerlijke Paas dagen toegewenst door Jullie OOM KO. PEN PAASLAM. Geen gewoon lammetje. Het is helemaal van cijfers getekend. Aardig, hè? en de scheidsrechter wees naar het mid den. Enkele oogenblikken later bracht dezelfde speler de stand op 31, waarna verder geen verandering meer kwam. Natn de arbiter voor ons onbegrijpelijke beslissingen, het neemt niet weg, dat 't publiek begrijpen moet, dat hij zijn macht als scheidsrechter altjjd in acht blijft ne men. Het is voor een vereen, vereerend, dat er belangstelling is van de zijde van zustervereen., doch laten die bezoekers, er op letten, dat zij zich als sportmen- schen gedragen. Het is geen reclame voor sportief Texel, dat de scheidsrechter en toe moest overgaan, enkelen van die hee- ren de poort te wijzen. Een goede geest, vooral onderling op sportgebied, is nood zakelijk. O.V.V.-NIEUWS. Callantsoog 1OVV 1: 12. OVV is Zondag op bezoek geweest bij Callantsoog voor een Goudenkruiswed- strijd. In een vroolijke stemming vertrok ken Oost-erend en Texel 3. T. 3 moest naar Petten, per bus uit Den Helder. Te Callantsoog aangekomen, gingen we naar een café, waar tevens het kleedlokaal is gevestigd. (Een combinatie welke ver* boden diende te zijn. Red.) Daar heb ben wij de bekers, kransen e-n medailles eens bekeken. Werkelijk, toen zakte ons optimisme wel een beetje, want aan al die trofeeën was te zien, dat wij ge-en gemakkelijke middag zouden krijgen. Om half twee zijn we ons gaan ver Ideeden en 10 min. voor 2 ging het in optocht naar 't veld, dat een kleine tien minuten ver wijderd was van ons café-kleedlokaal..... Om 2 uur entree op het veld, dat vol hobbels en kuilen was. Call, wint de toss en gaat voor de regen en de winld spe len, een fijne regen, die gestadig neer daalt. O. gaat eerst een beetje verdedi gend spelen, om de kat uit de boom te kijken. Maar al gauw bleek, dat wij van deze club niet te verliezen hadden. Toen kwam O. uit de hoek, Hiet nam het doel van C. onder vuur. Aanval op aanval werd opgezet. Door slecht schieten van de voorhoede van O. gingen veel kansen ver loren. Maar O. voelde, dat het ging en kwam steeds weer opzetten. Daar krijgt de linksbuiten van O. de bal mooi toege speeld. Een mooie hooge voorzet volgt, MIJNHEER PIMPELMANS GAAT MET VACANTIE. 19. Of nu mijnheer Pimpelmans de kof- tier had gesloten, vermeldt de geschiede- wei, dat hij hem te hard tegen het por tier had gesloten, vermeldt de geschiede' nis niet. Maar hij sprong weer open en de hele inhoud kwam op het perron te recht. Wanhopig sprong de arme man, weer op 't perron, om zijn eigendommen op te rapen. 20.Meteen werd flap het po vlak achter hem dichtgeworpen; de stak zijn „pannekoek" omhoog en trein vertrok. „Op dat gezanik kun we niet wachten, mijnheer", zei dec en hij verdween in zijn bureau. Ston™ van woede keek mijnheer Pirtmclmansl trein na, die er, naar hem'te bin schoot, met zijn paraplu's vandoor EEN NIEUW GEHEIMSCHRIFT. Daar hebben de briefschrijver en de gene, die de brief ontvangt en antwoor den wil,voor nodig: een vel geruit pa pier met aan de voorkant de letters van het alfabet (al of niet in volgorde) en een vel doorschijnend papier. Wanneer het ruitwerk met zware lijnen getekend is, schijnt een vel dun papier voldoen de door. Wanneer je nu -een brief in ge heimschrift wil schrijven, leg je je pa pier op de ruiten („de sleutel") en i je achtereenvo'gens een stip op kruispunten ter hoogte van d-e lette die je noodig hebt. Voor een volgti woord kan je zo doorgaan, als je papi maar breed genoeg is. Anders gebit je in plaats van stippen kruisjes, hoekjes of zo. Wie de brief krijgt, moj dan de vo'gorde van d-e woorden weta b.v. le woord: stippen, 2e woord:kn j-es, 3e woord: driehoekjes. Is liet leuk bedacht? knopt de was weer op PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5 CENT PER de voorhoede van O. snelt toe ein daar springt plotseling de back van C. hoog, op. Hij slaat de bal weg. Daar snerpt het fluitje en...... strafschop. Klaas neemt hem onberispelijk: 1—0 voor O. C. wil het prob-eeren rn-et verre schoten, maar daar weet onze achterhoede wel weg mee. O. komt weer opzetten, maar de voor hoede van O. is er vandaag niet in. Het vlot niet erg, maar d-e keeper van C is geweldig op dreef. Hij heeft totaal alles wat maar in zijn buurt komt te pak-, ken. Maar de voorhoede van O. denkt': het kan anders. Daarom voorwaarts. Plot seling een geharrewar voor het doel bij 'n voorzet van links. Ce inidvoor springt toe en met een tam boogballetje verrast' hij de keeper: 2—0 voor O. C. ziet, dat het zoo niet kan en gaat drieback- systeem toepassen. Dit heeft werkelijk succes, want er is voor O. geen doorko men meer aan. O. wordt wat terugge drongen. C. komt meer in de aanval, maar onze verdediging geeft niet thuis. Het begint nu harder te regenen en het spel verslapt even. Daar ziet C. zijn kans. Een misverstand in de achterhoede van O en de stand is 21. Een prachtige goal, een geweldig hard schot van de rechtsbinnen van C., die de bal in de uiterste hoek! doet verdwijnen, onhoudbaar voor Kees. O. begrijpt, dat het zoo niet kan en komt weer in de aanval, maar verder dan toti een drietal hoekschoppen weet zij niet meer te komen. Zoo verstrijkt de eerste -helft. De rust gaat in met 21 voor sprong voor O. Het weer wordt beter, het wordt zoowaar droog. Er wordt be sloten maar weer gauw te beginnen. Na de rust is O. weer direct in de aa:| val, maar het geeft niets; het wil Het is maar goed, dat de achterhoede v O. zoo goed op dreef is, anders zag I er nog donker uit voor O. Maai- C. hei pech, als de midvoor doorgebroken Als hij schieten zal, komt hij te va" De bal loopt rustig uit. Vermelden nog een vrije schop voor O. net buik het strafschopgebied, die Wim geweldt hard tegen de lat schiet. De bal spriit' hoog de lucht in. om vervolgens inj sloot te duiken achter het doel. vliegend hard schot van Arie gaat rati lings over. In de stand komt geen vfl andering meer. Als scheidsrechter va het laatst fluit, gaat er een zucht verlichting op. Scheidsr. Klinkert leidi uitstekend. We hebben na afloop het dorp eens I keken. De goudvisschen in de vijveo" in centrum van het dorp trokken vooral oni<| belangstelling. Maar de bus kwam in zicht met een zingend Texel 3, d,.i gewonnen had met 21. Vlug ingest; en onder gezaag, met begeleiding val Ab. K's harmonika, ging het op C£'l Helder af. Schagen 3—W.Waard 3 is gewon I nen door W.W. 3. Daar moet O. heen! voor het Gouden Kruis. Ook deze njil gewonnen en dan krijgen we een thuis-1 wedstrijd. A.M.0- Wij binden uw Boeken en T,jd- M schriften voor weinig geld heel netjes voor U in. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. a PRO 37-041.9/^

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4