Overgangs- MANTELS AKKERTJE COSTUMES DE VROUW IN HET SPEL. 4 GARANTIE EN Knippatroon FEUILLETON 1 Neem dadelijk en die migraine trekt weg! leder jaar weer opnieuw valt er om streeks dezen tijd een tendenz waar te ne men, dat de mensch behoefte heeft aan wat anders, aan vernieuwing. Men voelt het aan als iets, dat gelijken tred houdt met de ontwikkeling der natuur, die niet meer slaapt, doch zich langzaam, maar ze ker voorbereidt om zich straks weer in len tegewaad in al haar fleur aan ons voor te doen. Het rad der jaargetijden laat zich niet met geweld voortbewegen, doch dit zal de vrouwen niet beletten om van de milde dagen te profiteeren en zich dien overeenkomstig te kleeden. Van een wintermode kan men thans reeds niet meer spreken, omdat nieuwe klanken gehoord worden, zij het dan ook, dat mevrouw Mode nu en dan even een weinig onzeker is, wêt zij zal voorschrijven. Nu eens verschijnt zij in bont gehuld, dan weer coquetteert zij met mantels en vooral tailleurs, complets en robes-man- teaux, die bedoeld zijn om in de overgangs maanden gedragen te worden. Het begrip „overgangs"-mode moet echter niet met „voorjaars"-mode verward worden, in deze maanden draagt men b.v. mantels, die het midden houden tusschen de winter- en voorjaarsmodellen, een verschil, dat in hoofdzaak te zoeken is in de minder zware materialen, die verwerkt zijn. Bont hand haaft zich echter tot ver in het voorjaar en we maken er zelfs dankbaar gebruik van op koude zomerdagen. Zeer practisch als overga ngsmantel zijn de vlotte modellen, die o.a. van tweed e.a. Engelsche stoffen gedragen worden en waarvan de kraag, zakken en manchetten meermalen met donkere biezen zijn omge- biesd. De sportjeve modellen toeheerschen, al thans voor de morgenuren, het modebeeld en zijn lang of laten een klein deel van den rok zien. Ruiten hebben nog geenszins af gedaan, zullen ook niet van het tooneel verdwijnen, omdat ze er in hooge mate toe bijdragen teekening in het modebeeld te brengen. Schotsche plaids in warme en weinig opvallende kleuren werken steeds gedistingeerd, doel doch leenen zich niet voor alle figuren. Genopte weefsels passen zich eveneens aan het genre sportieve kleeding aan. De mantelcostumes hebben zich de laatste jaren een vooraanstaande plaats weten te veroveren en denken er niet aan, zich te laten verdringen, integendeel de nieuwe ontwerpen maken het mogelijk, dat zoowel oudere als jonge dames ze kun nen dragen. De klassieke tailleur neemt als visite-toilet nog steeds een groote plaats in en zal behalve van effen-, ook zeer veel van gestreepte costume-stoffen gedragen worden Ensembles van tweeërlei stof en kleur blijven populair en zooals te ver wachten is, zullen de kleuren weer veel le vendiger zijn dan in de herfstmaanden het geval is geweest Niet alleen ziet men en sembles, die uit mantel, rok en blouse zijn samengesteld, doch meer en meer winnen de tweedeelige veld, bestaande uit japon en afstekende costume-mantel. Dit laatste genre is vooral zeer geschikt voor iets meer gezette dames, wier figuur zich niet al te zeer leent om rok en blouse te dra gen en die zich de illusie een mantelcostu- me te bezitten niet gaarne ontgaan zien De coupe der manteltjes is zeer verschil lend en maakt het mogelijk, dat iedere vrouw het model kiest, dat zich het beste voor haar figuur leent. Men ziet bij de sportieve ensembles getailleerd, 'oowel als losse manteltjes dragen, terwijl de lengte zeer verschillend is. De cape heeft evenmin afgedaan en kleedt in bepaalde gevallen zelfs zeer chique. Ook deze toont zich wat de lengte betreft zeer wispelturig en is nu eens zeer lang om dan weer slechts even over de heuplijn te reiken. De schouder lijn wordt zeer geaccentueerd en de rits sluiting bewijst ook hier weer goede diens ten Onder de costume-stoffen voor com plets merkten wij bij de voorjaarscollecties composé's op bestaande uit effen en ge ruite, doch ook gestreepte weefsels. Blauw-gnjs en grijgroen waren de meest getemperde kleuren, doch daarnaast vra gen ook vele lichtere de aandacht, die ech ter rekening houden met de eischen. die de overgangskleeding stelt. Een nieuw model overgangsmantel die op koude dagen met los bont gedragen zal worden Als materiaal is zwarte wollen stof aangewend; terwijl de japon van zwart-wit geruite zij de is, en als afwerking aan den hals een geplooide ruche heeft, die herinneringen wekt aan de mode 1900 Enkele bijzonder heden vallen al aanstonds op aan deze mantel en wel de verbreede schouderlijn, de lange, wijde mouwen en het ruime rok- gedeelte middenvoor. SCHORTEN VOOR DE PRACTÏSCHE HUISVROUW. Twee in één patroon 2113. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor porto en omz.bel. Beide schorten, ge maakt met behulp van één patroon, kleeden vlot en maken, dat de vrouw des huizes er tijdens haar bezighe den keurig uitziet. Voor slanke figuren zal gebloemde stof, voor de meer gezette een weinig opvallend motiefje, eventueel ge heel effen, zich leenen. Links ziet men het schort met hooge hals afwerking en korte mouwen, dat de japon vervangt. Rechts hetzelfde grond- model, doch verkort en met rechte kraag en revers. Beide schorten hebben opgestikte zak ken en sluiten met knoopen. Ben. stof 90 breed, 2 x hoogte en mouwen. Patronen in de maten 40 t.m. 50. Besteladres: Het Prac tisch Modeblad, postbus 36. Den Haag, giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde oe- drag in postzegels bij - buiten of opzenden per >ostwisstl of per giro MANNEN EN SCHMINK. Voor de figuratie van de 20th Century- Foxfilm „Onderzee-Patroulle" werd dank baar gebruik gemaakt van een geweldige hoeveelheid matrozen. Regisseur John Ford had heel wat met hen te stellen. Maar toen alles goed gerepeteerd en afgesproken was, zouden ze volgens de regels van de kunst geschminkt moeten worden, maar daar kwam niets van in. „Hoor es, meester, een schuit kun je te ren, maar van ons facie blijf je af!" zei de eerste de beste matroos en de anderen slo ten zich daarbij volkomen aan. John Ford, die als spelleider voor heel wat heetere vuren gestaan heeft, schorste de repetities en zei, dat hij jarig was. In de oantine moesten ze maar een glaasje bier Burgeni' maken be vastte thans luid jaar van gingen te ipraken, v De kiez de secret nedergelei verkrijgba Texel, Burg De Seci juiNh gaan drinkenJa, bij dat glaasje bier begon diezelfde matroos alreeds bakzeil te halen. Met veel omhaal lei hij uit, dat hij „geen rooie lipjes wou hebben, zooals de meissies", maar als hij nu voor het stuk een beetje bruiner gemaakt moest worden.... nou allo! DOOD DOOR IJDELHEID. Wij lazen kortgeleden eenige berichten in een buitenlandsch blad, waarin vermeld werd, dat twee jonge vrouwen gestorven zijn ten gevolge van haar ijdelheid De eerste, een 18-jarig meisje stierf ten gevolge van een infectie, ontstaan door het uittrekken der wenkbrauwen en de ander, een 27-jarige jonge vrouw kreeg bloedver giftiging door het gebruik van lippen stift. llllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'illllIHltlllllljjjj) 25.) Ik heb het nog nooit zoo koud gehad als thans, zei detecti.ve Park tegen de waard. Niet, mijnheer? Neen, ik geloof, dat het de mist is, ze dringt door merg en been. Hij nam zijn glas weer op en zei: Ge moet me nog zroo'n glas brengen, voor ik naar bed ga. Hoor eens, als ik in die groote slaap ka jner zou willen op zitten raak ik gehee', verstijfd. Is er ook iets op tegen, dat ik hier bij het vuur» wat ga typen? Volstrekt niet, mijnheer, was het antwoord. Dank u. Wilt ge zoo goed zijn even' mijn machine van boven te laten halen? De kellner. verliet de gelagkamer en IN DE LACHHOEK KOUD VOORJAAR. Kijk eens naar die arme mensch&n, moeder. Ze probeeran zich aan elkaar te warmen. een oogenblik later had mr. Park zijn schrijfmachine. Dank u. Dus zit ik niemand in de weg? Neen, mijnheer. U en kapitein Bidde- ford zijn voor het oogenblik hier de eenige gasten. Zoo. Als kapitein Biddeford terug komt, krijg ik nog een glas, goed warm. Na tien uur mag geen drank meer gegeven worden, sprak de kellner en hij keek Mr. Park scherp aan. Zoo. Dan maar dadelijk, sprak deze en hij keek op zijn beurt de kellner scherp aan. Goed, mijnheer. De kellner verliet het vertrek en sloot de deur. Mr. Park plaatste zijn typewriter op een stoel voor zich, keek een oogenblik naar het plafond en begon dan te typen: Ik ben nog steeds hier, waar de zilte wind blaast. Er komt schot in. Daaraan valt niet te twijfelen. In mijn laatste schrijven heb ik u gemeld, dat Maarteni Biddeford, de kapitein van 'de Lachine, hier is, en dat ik met hem in de war was, en nog ben. Ik heb zijn eigendom eens doorgesnuffeld, maar ben er niet wijzer door geworden. Wat de concessie be treft verlies ik nog niet alle hoop en als ik hier niet bevries, zend ik u weldra goed nieuws. En wel dit: Ik ben hier miss Mor ris op het spoor gekomen. Wel is ze ge slepen, doch niet zoo, of ik geloof, haar of de concessie morgen of overmorgen te hebben. Sebastiaan Alverado is hier in de buurt. Mocht Biddeford zich ermede bemoeien, dan zal het er spannern Maar ik ben hier gekomen om het spel te win nen. In ernst, ik reken er op die conces sie in handen te krijgen, koste wat het kost. Dit karakteristieke epistel haalde hij uit de machine en met een glimlach van vol doening las inr. Park het door, hier en daar een fout verbeterend. Hij was bezig zijn machine op te bergen, toen hij bui ten voetstappen hoorde. Hij keek op de klok, 't was kwart voor twaalf. Terstond daarop werd de deur geopend: Bidde ford trad binnen, gekleed in een lange zwarte overjas. Ha, ri^p Park uit, naar Biddeford kijkend, die zijn overjas uittrok dan zijt ge toch veilig en wel terug? Hè? vroeg Biddeford kortaf. Ik bedoel, dat ge later van de partij komt, dan ge gedacht hadt. O, zei de kapitein glimlachend, 't is bijna twaalf uur en ik kon toch de ge- heele nacht niet blijven? En nog wel zoo opgewekt, zei Park- lachend, om zijn nieuwsgierigheid te ven- bergen. Zoo opgewekt mogelijk, gaf Bidde ford ten antwoord. Hij ging op een stoel zitten bij de haard en schelde. Een 'half uur vroeger hadden hij en Gornal veilig en wel Soarthoe House verlaten en zij brachten de gedochte con cessie mede. Geen teeken van Alverado was te zien geweest en de gewonde, die niet tusschenbeide had kunnen komen, had hen met ontstelde blik nagekeken. Hij voelde, terwijl hij de Amerikaan snaaksch in de oogen keek, dat hij reden had om dankbaar te zijn. We zullen samen drinken, zei mr. Park 't mijne zal dadelijk wiel hier zijn. Onder het genot van een vej-frissching en een pijp tabak, probeerde mr. Park de jonge man aan het praten te krijgen. Op al zijn vragen gaf Biddeford grappige doch ontwijkende antwoorden. Er was iets gebeurd, waardoor de kapitein zoo bjjjde gestemd was, maar wat? Detective Park was er door in de war gebracht en toen hij opstond, met zijn type-machine onder de arm en naar zijn kamer ging, keerde hij zich bij de deur om en zei: Maarten ,mijn jongen, wat ziet ge er prachtig uit. Ge zijt geheel veranderd. Toen ik je die morgen in Liverpool voor het eerst ontmoette, zag je er lang niet zoo opgewekt uit. Dank u, antwoordde Biddeford, misschien komt het door het aangename gezelschap. Mr. Park, die de deur al uit was, stak zijn hoofd er weer door en vroeg: Wat zegt ge van een spelletje kaart? De vo rige avond hadden ze tot tijdverdrijf sa men een spelletje gekaart. Vanavond niet, het is te laat. Neen, zei mr. Park glimlachend, ik vermoed, dat ge begint te begrijpen, dat er nog beter spelen in de wereld zijn dan kaartspelen, hè Maarten? Kapitein Biddeford gaf hierop geen ant woord. (Wordt vervolgd.) illllllllillllllllllllllllillllll>l»llllllllllllll,MII,ll,"llll"m|t,l,,"ll"nilllln Binnen 'n kwartier voelt Ge U als her boren. Ge hebt Uw dag gered! Wer ken verrassend snel. Onschadelijkl Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Pel' doos van 2 stuks - 2 stuivers. I ALGEMEENE TEXELSCHE POLITIEVERORDENING. HYGIENE EN VEILIGHEID lllll ZIEKTE VAN BASEDOW is ziekte, waarbij .een van de verschijnsel een opgezette schildklier is en verder I zweeten, hartkloppingen, trillingen, c?l vliegend, soms vermagering, en ^1 merkwaardig uiterlijk met uitpuilen»! oogen. Deze patiënten moeten zeer zekri onder doktersbehandeling. Zij moetenen--! houden, dieet; soms worden zij geopl reerd. ARTS.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4