VERGELIJKT ONZE PRIJZEN BISCHOFF JAPONNEN KINDER JURKEN Koningstraat Den Helder. Moderne smaak Sportieve Damesmantel Zeer groote sorteering Opvallend goedkoop Vlotte Swing-coat Gekleede Damesmantel GEMEENTE TEXEL DIENSTPLICHT De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Defensie, bij beschikking van 25 April 1939, Vile Afdeeling no. 434 V, aan Cor nells Albertus Witte, dienstplichtige der lichting 1939 uit deze gemeente, ingaande 1 Mei 1939 voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost winnerschap. Tegen deze beslissing kan uiterlijk den tienden dag na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger b. elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of diens wettigen vertegjenwoordi- ger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den Burge meester ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift aan de Ko ningin, die op het beroep beslist, na ad vies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 27 April 1939. De Burgemeester voornoemd, KAMP. DE P.T.T.-DIENST MAANDAG A.S. In verband met de viering van de ver jaardag van Prinses Juliana (verschoven van 30 April naar 1 Mei) zullen de P.T. T.-kantoren Maandag a.s. tot 's middags 12 uur geopend zijn. Alle onderdeden van de postdienst worden tot dat tijdstip behandeld. Het postvervoer geschiedt als op gewone werkdagen. De le briefpost- bestelling wordt als gewoonlijk uitge voerd. Voor Eierland en Oosterend ver valt de 2e buitenbestelling. VERGADERING MIJ-ZIEKENFONDS. De tegen Woensdagavond j.l. in Pen's Zaal aangekondigde vergadering van het Mij.-Ziekenfonds Texel, waarin afge vaardigden voor de algemeene vergadering moesten worden gekozen, terwijl de heer Krommendijk, uit Zaandam, een propa- gandarede zou houden, is niet doorgegaan wegens te geringe belangstelling. (W|at de rede betreft kan verwezen worden naar ons blad van Woensdag 1.1, waarin een verslag voorkomt-van de Maandag in Ou- deschiid gehouden vergadering met de- dezelfde spreker). VOOR DE SOLDATEN. Verantwoording yan wat ont vangen werd. Den Burg: Firma V. f3.50; C. V. f0.50; R. K. f 2.50; P. L. f 1.W.H..L f2—; F. V. f 1.50; Collecte R.K.Kerk f53.50; H. O. f 10.S.d.W. f2.30. Ooster end: N.N., via Ds. V.d.L. f2.50. Totaal f97.30. De Doopsgezinde Gemeente zegde toe, zoo noodig financieele steun te verleenen. Bovendien werd lectuur ontvangen van uit Den Burg van: A. D., C. K., S. deW„ v. H., Mw. K., J. K.; uit Oosterend van Wed. B., H. F., vrachtr. K., Wed. O. en van de afd. Texel van het Ned. Bijbelge nootschap. Boekhandel Parkstraat gaf een pak gezelschapsspelen. Te leen werden ontvangen 2 sjoelbak ken, F. V. en B., Oosterend; 2 ballero- spelen van firma V.; 2 damspelen van Knapenvereeniging Oer. K. in H.V. te Oosterend. Enkele dag- en weekbladen zonden gra tis abonnementen. Firma C. H. zegde toe gratis thee, koffie en suiker voor een ontspanningsavond. Gaarne zullen meerdere giften en bij dragen worden ontvangen dp or de predi kanten en geestelijken van óns eiland en door de secr.-penn. van de commissie ter behartiging van de belangen der tijdelijk op Texel vertoevende militairen, Ds. F. Visser, Den Burg, giro 34380. Tel. 135. In het biezonder is er vraag naar vak tijdschriften, technische weekbladen enz. Is er niet iemand, die een oude jaargang missen wil van „Natuur en Techniek" of een ander soortgelijk blad? Ook giften in geld zijn zeer welkom, aangezien daarmee verzoeken om abonne menten op bepaalde bladen .enz. kunnen worden ingewilligd. De commissie dankt heel hartelijk allen, die op eenigerlei wijze hun medewerking gaven. ESPERANTO. ALGERIJE. Sedert Januari wordt een succesvolle Esperanto-cursus gehouden in een gemeenteschool te Algiers, waaraan 40 jongens deelnemen. 'T DEENSCHE reisbureau te Kopen hagen, met filialep in groote steden, heeft een speciale Esperanto-afdeeling inge steld. SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL-NIEUWS. Morgen wordt de eerste wedstrijd in de serie Goudenkruis wedstrijden, door Texel gespeeld tegen Tex. Boys op ons terrein. Zeker mag op een flinke belang stelling gerekend worden. We verwach ten een sportieve strijd, waarbij beide partijen zich tot het uiterste zullen geveji. Aan een voorspelling wagen we ons deze keer niet, daar we volop spanning ver wachten. Texel 3 gaat naar Sucoes 3. Door Succes werd onze medewerking gevraagd om de wedstrijd om half tien te doerl aanvangen, waarin door ons is toege stemd. We vertrekken om half acht, gaan per taxi naar Wieringen en zijn met de boot van 1 uur weer thuis, zoodat ook de wedstrijd van Texel 2 kan worden bij gewoond. Zorgt voor een goed besluit. Allen je uiterste best gedaan en het komt in orde. ATHLETIEK. Voor zoover de spelers vrij zijn, gaan we Zondagmorgen door met de athletiek- training. Aanvang 10 uur. Het zal 2e Pinksterdag een hoogtijdag worden. Reeds werden ons van buiten ons eiland verschillende inlichtingen gey vraagd, zoodat vandaar oj> flinke belang stelling gerekend mag worden. Dat Texel ook voldoende zal deelnemen, wenschen, we vooral nu zeer zeker. De Juniorenwedstrijden zijn al even aantrekkelijk, waarom we ook deze klasse opwekken om spoedig en volledig in trai ning te gaan. Ook de adspiranten worden weer verwacht. Laat ook deze groep too- nen niet ten achter te zijn. Voor de adspiranten ontvingen we een verzoek om wederom, nu met „B. F.C.", Bussum, driedaagsche trips te or- ganiseeren. Ook de Junioren werden uit- genoodigd. Een besluit kon niet worden, genomen. Onze adsp. afd. moet eerst ver sterkt worden. De storm van Zondag heeft onze riet- schutting geheel vernield. Binnenkort zullen vrijwilligers worden opgeroepen om mede de schade te herstellen. D.D. GEMEENTERAAD VAN TEXEL. Hier volgt een staatje, vermeldende A., het aantal zetels, dat de onderscheiden partijen en groepen bij de laatste vijf raadsverkiezingen heeft weten te bemach tigen; B. een overzicht van het bij die gele genheid ingediend aantal ljjsten C. een opgaaf van het aantal' candi dates dat aan de zeteljacht heeft deel genomen: Vrijz. Dem. 5 Chr. Arb. Anti Rv. 1 Vrijz. (Vr.-B.) 1919 1923 2 2 1 4 1927 2 1 1 3 Gem. Belangen (J.Parlevliet) Chr. Hist. 1 1 S.D.A.P. 1 1 2 Chr. Dem. 1 F. Dekker 1 R.K. 3 3 3 Alg. Tex. Belang Aantal lijsten 7 8 8 49 57 58 64 1931 2 1 2 1 1 3 13 1935 1 1 Candidaten 42 DEN HOORN. ZIEKENFONDS TEXEL. Voor deze vergadering, Dinsdagavond in 't Loodsmanswelvaren gehouden, was weinig belangstelling. Voorz. T. Dogger heette allen hartelijk welkom, inzonder heid de spr., de heer Krommendijk, uit Zaandam. Bij de gehouden verkiezing werden tot afgevaardigden voor de algem. vergadering gekozen de heeren J. Troost en P. Kok Cz.; tot plaatsvervangers de heeren C. Lap en M. Troost. Hierna ver kreeg de heer Krommendijk het woord, (zie verslag Oudeschild). Aan het slot van zijn rede wekte §pr. de leden op propaganda in eigen kring te maken voor het Maatschappij Ziekenfonds. Bij de rondvraag vroeg de heer Le No ble, waarom thans evenveel dokters als verzekerden in het bestuur vertegenwoor digd zijn. De heer Krommendijk deelde in zijn antwoord mee, dat besluiten, in een bestuursvergadering genomen, toch de goedkeuring van de Maatschappij moe ten hebben. De heer C. Huisman vroeg, waarom alleen maar de afgevaardigden, der leden tot de algem. vergadering toe gang hebben. De heer Krommendijk ant woordde, dat de afgevaardigden de be langen en wenschen der leden op een algemeene vergadering kunnen kenbaar maken en verdedigen en dat ook de le den, indien zij klachten, grieven of an derszins meenen te hebben, deze schrifte lijk bij het bestuur kunnen indienen; deze zullen dan grondig onderzocht worden. Hierna sluit de voorz. deze vergadering. DEN BURG. DE VEBRATENTO VOORBIJ. De verwachtingen overtroffen. Lachende exposanten en een over weldigend bezoek. Donderdagavond om half elf werd de Vebratento, de Verbruiksartikelententoon- stelling in Hotel Texel, welke drie dagen had geduurd, voor het publiek gesloten, Terstond werd met de opruiming begon nen, en vandaag is wel alles, wat aan, deze zoo geslaagde expositie kan herinne ren, verdwenen. Geslaagd is de tentoonstelling in alle opzichten. Dinsdag was het bezoek wel het minst druk, maar zelfs over die dag was men nog niet ontevreden. Woensdag middag was het al veel drukker, terwijl Woensdagavond het aantal bezoekers het hoogtepunt bereikte. Zoo vol was het, dat eenige malen de deuren moesten wor den gesloten, omdat er niemand meer in kon. Lange rijen stonden voor het hotel te wachten om binnengelaten te worden, toodra er Weer eenigermate „gespuid" was. Ook Donderdagavond was het zeer vol, afliep het niet zoo storm als de avond te voren. Het moet voor Be organisator ^an deze tentoonstelling, de heer Barne- veld, grossier te Schagen, een groote vol doening zijn geweest, dat (Jie avond om kwart voor 10 dus kort voor de slui ting de drieduizendste bezoeker kon worden toegelaten. Ruim drieduizend bezoekers ongere kend het aantal militairen en jongelui, dat geen nummerkaartje ontving. Werkelijk, het mag een sucoes heeten. Temeer omdat de meesten het niet bij kijken lieten, maar ook bestellingen deden. We hebben verschillende exposanten ge- OUDESCHILD. VIJJFTIG JAAR GETROUWD. Morgen, 30 April, hoopt het echtpaar G.Krijnen en G.Krijnen-Kuijper het gou den huwelijksfeest te vieren. Een uitste- I kende gezondheid genieten deze echte. I lieden nog. Ze stammen beiden ook uit een sterk geslacht. De bruigom ziet er nog forsch uit, een echte stoere visscher, j van wie je niet zou zeggen, dat hij wiel 61 jaar op zee gezeten heeft. En 't kras se bruidje voelt zich ook nog jong; zé kan nog best „meedoen"; een gezellige praatster, bij wie de tijd omvliegt. Ja, je vindt in dat propere huisje aan de voet van de dijk een prettige, vredige sfeer, harmonie en als we luisteren naar wat 't bruidje uit „die gouden tijd" ophaalt dan valt het eens zoo goed op, dat die twee menschen, die nu genieten mogei| sproken, die zich eerst niet veel van I resultaat hadden voorgesteld, doch afloop met lachend gezicht verklaard®! „Het is best gegaan. Het is biezond-l meegevallen". Een andere merkte op I „Voor mijn part doen we het volgoj week weer". En de heer Bameveld was niet min voldaan. „Het is prachtig geweest, zijn honderden bestellingen gedaan. bewijst, dat de tentoonstelling zijn n heeft gehad". En de bezoekers: Hoe vonden die hgl We hebben hooren opmerken, dat mJ zoo gauw was uitgekeken. Ja, de béu| van de „Dameskroniek" in het R.A.uJ bouw te Amsterdam is nu eenmaal \\J grooter, maar er was hier toch ook vj alles te zien. Anderen vonden het druk. Vooral Woensdagavond was h stampvol, maar dat is op menige tentoc: stelling zoo. Op het eene uur is er vri. wel niemand b.v. in de middaguren- terwijl het er 's avonds veel te VJ is. Over het algemeen gelooven we, de bezoekers (sters), het waren meest I zoeksters die uit alle deelen van t eiland gratis per bus naar Den Ba werden vervoerd, deze tentoonstellingo-l prijs hebben gesteld. Mede doordat heer De Wilt tal van vroolijke gra foonplaatjes draaide, heerschte er gezellige sfeer. Nu en dan werd de mJ ziek onderbroken om per luidisprekj. mee te deelen, dat de „zooveelstei bezoeker een prijs had gewonnen. fc| gingen zoo verscheidene prijzen weg. DRIE-DUIZENDSTE bezoeker, de L D. Dapper, kreeg een heerlijke taart. Alles bijeen genomen mag van een slaagde tentoonstelling worden gesp ken. h| van een welverdiende rust, met elfcaiuL zoo fijn kunnen opschieten. Twee met-I schen, die steun bij elkaar vonden tijden van moeite en zorg. Niet allea zorg op het onmetelijke gebied van di_ visscherij; ook in hun woning hebbetl zij meermalen pal moeten staan,, wanneer! schaduwen daarover trokken. Een sterk geslacht. We hoorden, dJ de vader van mej. Krijnen 89 jaar is gel worden; grootvader 91 en een oom wil even over de 90. Voorts heeft ook «al harer zusters thans niet meer in lel ven haar 50-jarge echtvereeniging mol gen vieren, terwijl een in Den Heidal wonende zuster volgend jaar „in hnl goud" hoopt te gaan. De oudste brcel van de bruidegom is al 82, zijn jongstel 63. De laatste is al meer dan veeftj jaar getrouwd. in moderne tinten bouclé geheel gevoerd maten 36 en 48 12,75 14.75 16.75 18.75 in bouclé en flausch stoffen, marine, ree bruin. touw, eierschaal staalblauw geh. gev. 9,75 12,75 14,75 16,75 in zeer fijne mohair bouclé, zeer aparte modetinten, eveneens geheel gevoerd 14,75 16.75 18.75 22.75 Gebloemd katoenen JAPONNEN 1,75 2,45 2,75 - 3,75 Gebloemd zijden JAPONNEN 2,95 - 3,75 - 4,45 - 5,75 Betere Imprimé JAPONNEN 6,75 8,75 11,75 16,75 Effen zijden JAPONNEN 4,90 - 5,75 8,75 - 10,75 Wol JAPONNEN (korte mouw) 3,95 5,85 7,75 9?50 Waschecht katoen, leuk model maat 40 50 60 70 80 lang prijs 46 58 70 82 94 ct Effen wol met korte mouw maat 40 50 60 70 80 lang prijs 2,05 2,55 2,95 3,35 3.75 Peau de Pêche Meisjesblazers leeftijd 3 5 7 9 11 jaar prijs 2,10 2,35 2,60 2,85 3,10 Meisjesmantels met hoedje vlot nieuw modelletje, div. tinten leeftijd 5 7 9 11 13 jaar prijs 6,40 7,20 8,— 8,80 9,60

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 6