4 <^r Schorten 2 s m Kap de R.l Alge Ah Ma Fil Handgeborduurde blouse Knippatroon Het kweeken van verschillende kruiden 2944- LUCHTVAART. Gewerkt wordt over stramien, waarvan kerijtje, dan heeft men deze slechts voor 3 kruisjes 1 c.M. meten, nadat de randen Jhet pakken! j—j Men heeft de gewone peterselie en de z.g. krulpeterselie, die zoo aardig is voor gorneering van schotels. Verder kan men kervel zaaien, die zoo'n heerlijke smaak en geur geeft aan soep en sausjes. Bieslook, dat fijngehakt bij slaatjes gevoegd wordt en aardige zacht paarse bloemen geeft. Verder kan men nog selderie kweeken, klaar zijn haalt men de draden uit. Het patroon gaat van tot (schets) en wordt afgesloten door verticale randen kruisjes. Geknipt wordt volgens het overzicht, aangegeven onder de nummers I tot en met V. Den onderkant van den mouw kan men afwerken met een smal recht boordje, dat afgewerkt wordt met een rand lossen en VOOR ZOMER- EN VAGANTIEDAGEN. Blouses hebben een groote plaats weten te veroveren en men ziet ze in groote ver scheidenheid van modellen met de meest U 7i tl 15 211271 1012171 ff töl 131171 W uiteenloopende gameeringen. Handwerken blijven ook voor de komende maanden zeer modern en worden in kruis- en platte steek uitgevoerd. Een eenvoudig, doch geslaagd motief vindt men links aangegeven, dat in drie kleuren wordt gewerkt. Deze zullen afhankelijk zijn van de kleur van het lin nen, dat men voor de blouse kiest. Op wit kan men b.v. drie kleuren blauw nemer* of wel frisch rood, groen en blauw; terwijl men op blauw linnen b.v. lichte nuancee ringen met rose of zalm kan eombineeren. JOGEDAMES ZOMERJAPON 2944. Prijs 80 cent pl. 5 ct. voor porto en omz.bel. Een aardig bedrukt katoentje leent zich bijzonder goed voor dit vlotte japonnetje, dat uit doorgaande banen bestaat en waarover een vrij breede cein tuur gedragen wordt, eventueel nog een bo lero. In de vierkante halsuitsnijding komt een ingehaalde ruche van dezelfde stof of van kant, hetgeen een aar dige afwerking geeft Ben. stof met bolero 325 c.M. 90 c.M. breed. Patronen in de maten 1618 en 1820 jaar. Besteladres: Het Prac tisch Modeblad, postbus 36. Den Haag. giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde be drag in postzegels bij duiten of inzenden pei «astwisscJ of pei giro vasten in de hoofdkleur. Sluiting met een en heeft men een grooteren tuin, dan is er rij bijpassende knoopen. nog gelegenheid voor het zaaien ?n tijm. mario'-i" l-~- De zaden hiervoor kan men bij de meeste bekende drogisten en bij zaadhandelaren bestellen. Een der vereischten is, dat men goede kwaliteit zaad heeft, dat niet oud is. Waartoe worden verschillende kruiden in de keuken gebruikt? Peterselie hebben wij reeds genoemd, sel derie is bekend door de toevoeging aan soe pen, terwijl etil verschillende vischsausjes veel pikanter maakt, ook over sla en bij roereieren gebruikt wordt. Borage en na tuurlijk ook biesloon zijn beide zeer smake- Indien men over een stukje tuin beschikt of het mogelijk is, op het balcon een bal< met aarde te plaatsen, dan loont het dt moeite zéér, om verschillende soorten krui den voor keukengebruik te kweeken. Me nigmaal zit men om peterselie, selderie o een ander toevoegsel voor soep, saus of sla verlegen en heeft men een miniatuurkwee OSHER Koorde osterend Kn Burg Soorde Hmvelij Thuis: S I Z ES 11-19 V V O O voor werkende vrouwen Jonge meisjes hebben er zoowel thuis als in haar beroep meestal iets op tegen om schorten te dragen, doch dit bezwaar zal volkomen opgeheven zijn, indien men ze van aardig materiaal maakt. Shantung en Japansche zijde heeft men in goedkoo- pe uitvoeringen en deze zijdjes, die in mooie tinten verkrijgbaar zijn leenen zich bijzonder goed voor het maken van schor ten. Model 1 b.v. heeft een spits toeloo- pende kraag en korte mouwen en heeft, evenals de andere modellen, korte pof mouwen, terwijl men midden voor een Hec Huize voor/i meute volle in de Emm Eei Hedi Broedt ]Ot Direct' Rotter Den 1 van 5' ritssluiting aan kan brengen, die tot hal verwege den rok reikt en tevens als gaï- neering wordt bedoeld Model 2 geeft een bubikraag, die vooral geschikt is voor een magerer, hals en de rits is bij dit model met een knoopsluiting toegepast Model 3 heef een dubbele rij knonn-- >r n re- verskraag, terwijl de voorpanden naar rechts en naar linies ovei-gc.tlagen kunnen HANDELSREGISTER. OpgehevenN.V. Stoomboot-Mij. Texel, Schelpvisscberij, enz., gevestigd Weverstr. CHR. HIST. UNIE. Vrijdag a.s. belegt de C.H.U. een open bare vergadering met als sprekers Ds. F. Visser en de heer S. de Waard. FILMSTERRENPUZZLE. Bij Texels Bioscoop kwamen meer dan 200 goede oplossingen binnen. Bij lo ting werden als prijswinners aangewezen Bob Kuiper, tie Waal; Egb. Boelcel en T.Blom, Oudeschild; G.Sjnit, Tubantia: mej. V.Zoetelief, Vredelust; P. van 't Noordende, De C.mej. Ali Boon, mei. Anna Kraai, F. van Zeijlen en K. van Wieren (Warmoesstraat 46), Den Burg. De gratis maandabonnementen kunnen van heden af aan de bioscoop worden af gehaald. COOP. AANKOOP VEREEN. TEXEL. De heer A. J. Keijser, secr., deelt ons het volgende imee: In de geschiedenis van het Gebouw van het „Centraal Bureau" zal de dag van heden vermeld worden als die van de officieele opening, hoewel het gebouw reeds geruime tijd in gebruik is. Het beslaat een oppervlak van plm. zes honderd v.k. M. Het gebouw is gelijk vloers in tweeën verdeeld. Het achterste gedeelte, met 400 vk. M. oppervlak, is voornamelijk als opslagplaats voor kunst mest in gebruik. De hoogte reikt tot de nok van het gebouw, waar een enorme lichtkap is aangebracht. Het voorste ge deelte heeft een oppervlak van 200 vk. M. Daar bevinden zich, behalve liet kantoor, de machines voor het schoonen en droog- ontsmetten van granen. Alle werktuigen worden clectrisch gedreven, ook de hijsch- inrichting en de zakkenhef mach ine (deze kan door één persoon worden bediend; men plaatst er een zak graan of kunst mest op; deze wordt automatisch opgehe ven tot hij zich zoo hoog bevindt, dat men hem gemakkelijk op de rug kan ne men om hem weg te dragen) De machine om te schoonen zal binnen kort door een van grooter capaciteit ver vangen worden. Een trap leidt naar de zolder, eveneens 200 vk M. groot, in gebruik als opslag plaats voor granen. Het gebouw ziet er zeer stevig uit en heeft reeds getoond aan zijn doel te beantwoorden. i^PUROL BIJ DOORZITTEN - ZONNEBRAND - STUKLOOPEN dit verzacht onmiddellijk^en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GEMENGD NIEUWS OUDESCHILD. VIERMASTER VOOR DE HAVEN. Zondagmorgen omstreeks half negen arriveerde op de reede van Texel de Aine- rikaansche viermaster „Seacloud", (Zee wolk), plezierjacht van een in België ver blijvende Amerikaanschö millionnair. Het jacht, dat 3000 ton meet en ruim twee keer zoo lang was als de „Dokter Wage- maker", koos ligplaats voor de haven van Oudeschild. Per motorbarkas kwamen verscheidene opvarenden de haven binnen. Het bleek, dat het doel van het bezoek was een kijkje te nemen in Texels vogelwereld. Per auto vertrokken de bezoekers naar de vogelbroedplaats „De Mielanden", waar vogelwachter Kalis hen zoowel 's mor gens als 's middags heeft rondgeleid. Begrijpelijk oogstte de komst van de trotsdhe viermaster veel belangsteljing. Het gerucht verspreidde zich al spoedig over ons eiland en velen kwamen naar Oudeschild om het jacht te aanschouwen. Een handige visscherman kwam op het idee met zijn botter belangstellenden te gen een civiele prijs tot vlak bij het jacht te brengen. Hiervan maakten velen een gretig gebruik. Men kon naar binnen kij ken en kreeg eenigerinate een indruk van de luxe wijze, waarop het schip was in gericht en toegerust. Tegen vijf uur ging het jacht, gebruik makende van zijn beide motoren._het zee gat weer uit met bestemming naar Ant werpen. Bij een gesprek met een der opvarenden vernamen we nog, dat de bemanning uit 65 man bestond. Er waren 16 passagiers. Aan de haven ging het gerucht, dat de Amerikaansche gezant te Londen aan boord zou zijn, doch hiervan konden wij geen bevestiging krijgen. Het jacht zou negen jaar oud zijn. DE COCKSDORP. MOEDERCURSUS. Niet later dan morgen, 8 Juni, kan men zich laten iaschrijven voor de moedercur sus, die bij voldoende deelname eind Juni begin Juli hier gegeven wordt. Adres: Zuster Mulder, Oosterend. DEN HOORN. WIE DOET EEN BOD? De hoofdprijs van de verloting, des tijds teil voordeele van de Doopsgez. kerk (voor restauratie en onderhoud) op touw gezet, is, ondanks herhaalde publicatie, niet afgehaald. Thans heeft liet comité de vrijheid de prijs een keurig dressoir ten bate van het fonds te verkoopen. Zie adv. BELGISCHE PADVINDERS KOMEN. Een groep padvinders uit Schaerbeek, bij Brussel, komt van 1531 Juli kampee ren op Texel en wel op een stuk land van de heer Smit bij de Dennen. Voorloo- pig zal het kamp 25 personen omvatten, maar reeds is een plan in bewerking! voor volgend jaar. Er zouden dan —mits de proef dit jaar slaagt wel 300 jon gens komen. VERZOEKE BELEEFD advertentieopdrachten voor het vol gend nummer reeds Donderdag te willen doen toekomen. Advertenties, die men op de voorpagina geplaatst wenscht te zien, moeten reeds HEDENMORGEN in ons bezit zijn, daar vandaag al met drukken moet worden begonnen. DE ADMINISTRATIE Engeland. Een militair vliegtuig is buiten Littlehampton in zee gestort. Een inzittende werd door 'een visscherspink gered, zijn beide kameraden verdronken. Australië. De vliegboot Cuba is van Port Hedland vertrokken voor een proef vlucht over de Indische Oceaan van Au stralië naar Zuid-Afrika. Het do-el is de mogelijkheid na te gaan van een an dere luchtmailroute tusschen Engeland en Australië. BINNENLAND. De Haagsche V.V.V. stelt van li Juni tot 30 Sept. couponkaarten ter 1» schikking, verkrijgbaar aan alle station: welke recht geeft op een gratis dagkaart op de Haagsche tram, reductie op de toe gangsprijs voor bezienswaardigheden a reductie op pension- en hotelprijs, Den Haag. Blijkens de „Verslage van economisch-statistische onderzoekii; gen op landbouwgebied" is het aank schapen in ons land, dat in 1937 niet ni" 46.000 stuks of 7.1 pet. afnam, in weer belangrijk uitgebreid. Den Haag. De spellingsbesluiten.ltö zullen binnenkort worden gewijzigd, of betrekking tot geslachten en voomaac woordelijke aanduiding. Rotterdam kr,eeg bezoek van Itf tweede flottielje Fransche torpedojager bestaande uit 13 schepen. Dje Nederl kruiser Sumatra was ter verwelkoming aanwezig. Muiden. Rijwielherstellers hebben op de fietspaden naar het Gooi Zondag kop spijkers gestrooid, waarvan tal van fiet sers de dupe werden. Tegen de rijwiel!®- stellers, die in grooten getale over wegen zwierven, viel niets te bewijzen, doch zij moesten de weg verlaten. Bolnes. Een felle brand heeft Boe- Ie's scheepswerven geteisterd. Eenhoin loods en het modellenmagazijn, een dr* verdiepingen hoog gebouw, geheel gr vuld met waardevolle scheepsmodel ei gingen verloren. Van de scheepsmodel® kon niets worden gered. Voorts g"S een groote hoeveelheid kostbaar hout ver loren. Boschbranden. Zaterdag en Zond% zijn op verschillende plaatsen in ons la®j bosch- en heidebranden uitgebroken, wr moedelijk meerendeels veroorzaakt dj" onvoorzichtige rookers. Vooral in Gele» land en Brabant werden vele hectare» natuurschoon vernield. In Brabant is laatste weken alleen al meer schade doo bosch- en heidebrand, dan in 1933 in geheele land. Wees immer voorzid®» met vuur, vooral in deze droogteperl0fl I in de Zijr I hoogt Den Allen vergete wij onz De Cot op D de Zv Bes Al

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 8