DE VROUW IN HET SPEL. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. KAASTRUFFELS. Heerlijk bij een kopje thee. Roer een ons boter tot room, verwerk er zooveel geraspte pittige kaas door tot het mengsel zeer goed naar kaas smaakt. Vorm hiervan balletjes, zoo dra de boter zoo hard is, dat dit gemak kelijk gaat. Rol die balletjes door fijn geraspt roggebrood en laat ze door en door koud worden vóór men ze opdient NUTTIGE WENKEN. Rattenplaag Plaats schoteltjes met gelijke deelen gips en bloem. Voor abonnc's stellen wij verkrijg baar een boekje met eenige honderdtal len nuttige wenken, alfabetisch gerang schikt. Kost maar 25 ct. Geïllustreerd. Franco per post na ontvangst 28 cent. DE NIEUWE MODE BELLA-PATROON A 10804 b. Een moderne najaarsjapon met achtbaans- rok. Men gebruikt" er fijn geruite wollen stof voor. Met een korte mouw en van gebloemde stof staat het model vroo- lijker. Geknipte patronen verkrijgbaar voor 86 en 96 c.M. bovenwijdte. Noo- dig voor 96 c.M. bovenwijdte 3.45 M. stof van 0.90 M. breed. Vierder een strookje van 2.5 c.m. breed, 70 c.tn. lang. LET WEL: PATROON A 10804 b. - Behalve de extra pagina's Bella-pa- tronen bevat het N.Modeblad nog 50 mo dellen, waarvan op de gratis raderbla den ALLE patronen voorkomen. BINNENLAND In diverse plaatsen in de Limburg- sche mijnstreek ontvingen achtergebleven families van Duitsche mijnarbeiders, die de Duitsche mobilisatieoproep hadden ge hoor gegeven, bericht, dat hun zoons of cchtgenooten aan het Poolscbe front wa ren gesneuveld. In Kerkerade kregen vo rige week 7 gezinnen deze tijding. Bij Kessel is een afgedreven onbe mande Duitsche ballon omlaag gescho ten en in beslag genomen. Oud-minister Mr. De Wilde volgt de heer Botterweg als lid Tweede Ka mer op. Te Amsterdam is begonnen met de aanleg van de eerste 40 van de 280 schuil plaatsen, van zand en balken, waarvoor een half millioen is uitgetrokken. Ondernemers, die onder de wapenen zijn, zullen een waarnemend beheerder kunnen aanstellen, die niet aan de vesti- gingseisChen voldoet. (Wetswijziging in deze zin is op komst). Voorloopig behoeven bij de afle vering van waren, vallende onder de Hamsterbeschikking, geen bonnen meer in tweevoud worden afgeleverd, daar liet publiek volledig medewerkte. Het blijft verboden van bedoelde waren meer per week te koopen, dan normaal binnen een week wordt verbruikt. FEUILLETON Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 35 ct. 75) Even voor acht uur die avond werd Biddeford uit de kajuit gehaald, waarin hij en Sam opgesloten zaten; een wacht van twee man bracht hem naar de groote kajuit, 't Was de eerste maal, dat hij tegenover Alverado stond sedert hij en Sam aan boord gekomen waren. De groote man zat alleen aan tafel, in het licht eener schommelende lamp. De Mexicaan keek hem met een vijandige blik aan. Ga zitten, kapitein Biddeford nam plaats en bemerkte, dat de beide gewapende mannen achter hem IN DE LACHHOEK ZOO SMOKKELT MEN De dame, die de douane wou wijsma ken, dat ze niets aan te geven had. Abonneert U op het NIEUWE MODE BLAD. 6 nrs. per kwartaal voor f 1.20. Per post f 1.50. De Nederl.-Duitsche Clearing blijft op de gebruikelijke wijze gehandhaafd. - Bewesten van Terschelling is het Noorsche m.s. „Ronda" op eenige mijnen geloopen en gezonken. 17 opvarenden gedood (15 eden der bemanning en twee Amerikaansche passagiers, o.w. de 17-j. mej. Etchinst n wier moeder werd gered.) De 20 cver'evenden hielden zich op wrak hout drijvende en wisten toen een open sloep te bereiken, waarin zij drie dagen, zonder voedsel of drinken hebben rond gezwalkt. Een ttaliaansch stoomschip pikte hen eindelijk op en zette hen Zaterdag avond te Vlissingen aan wal. De Marinestaf heeft verboden in lichtingen te verstrekken over routes van buitenlandsche schepen, die Nederl. ha vens aandoen en via onze wateren ver trekken. De Nederl. Sierteeltcentrale be sloot het overdragen van bollenteeltver- gunningen stop te zetten. IJmuiden. Een Belgische treiler, die het gewaagd had, op de Noordzee te blijven visschen, maakte een besomming van niet minder dan f12.500. De boot was slechts vijf dagen op zee geweest. De bemanning had op zee geen enkele visschersschuit ontmoet. Op Schouwen, Duiveland, Tholen, en Zuid-Beveland zullen intemeerings- kampen voor oorlogsvluchtelingen komen. gingen staan. Alverado sprak opnieuw, op harde, wreede toon: Er is het een en ander tusschen ons, kapitein, dat we eens moeten bepraten. Geheel mijn gevoelen, gaf Biddeford kalm ten antwoord. Voor ik aan boord kwam.... Voor ik je uit het water liet halen, onderbrak Alverado hem. Voor ik aan boord kwam, vervolgde Biddeford, maakte ik aan de Britsche autoriteiten bekend, dat gij miss Everdale ontvoerd hebt en haar hier aan boord gevangen houdt. Alverado's trekken namen een andere uitdrukking aan; hij begon te lachen en keek Biddeford scherp aan. En wat kunnen de Britsche autori teiten doen? Dat zult ge spoedig genoeg te we ten komen, senor, antwoordde Biddeford Een ontmoeting van deze oude olieschuit van u met de Britsche Marine zou drom mels onprettig voor u kunnen uitvallen. Alverado wuifde luchtig met de hand. Binnen tweemaal vier-en-twintig uur, zei 'hij, zullen we onze bestemming be reikt hebben. Noch gij, kapitein, noch de Britsche Marine kunnen het feit onge daan maken, dat zich in Zuid-Mexico een Nieuwe Regeering heeft gevormd. Als we aan land komen, worden we als over winnaars ontvangen. En nu, kapitein, zei hij plotseling over de tafel leunend en een dreigende vinger naar Biddeford uit stekend, zult ge wel begrijpen, dat de kwestie tusschen u en mij nog ver van op gelost is. Verscheidene weken hebt ge uw tijd verspild met u met mijn zaken te bemoeien. Van Hartlepool uit zat ge mij hardnekkig op de hielen. Reeds lang BUITENLAND HET BRITSCHE RIJK In Engeland is een politieke wapen stilstand gesloten. Geen partijstrijd tij dens de oorlog. Ook geen tusschentijd- sche verkiezingen. Reeds meer dan 120 Engelsche vliegtuigen vlogen over Duitschland naar Polen om daar de vijand te bestoken, al dus de Telegraaf. FRANKRIJK Ondanks moordend machinegeweer vuur slaagden de Franschen er in het Duitsche stadje Perl te bezetten. Wie in Frankrijk tijdens de verdui stering-wegens-luchtge vaar tracht te ste len, kan de doodstraf krijgen. DUITSCHLAND Te Berlijn is een man, die weiger de mee te werken aan de veiligheidsbe scherming doodgeschoten. In Berlijn zijn de vleesdi- en worst rantsoenen voor komende 14 dagen van 700 op 500 grain p.w. p.p. gebracht. - In Duitschland moeten de joden zich aanmelden voor de burgerlijke lucht verdediging. bier. Duitschland heft oorlogstoeslag op Aan de westgrens zijn fortifica ties aangelegd van Zwitserland tot de zeekust, met elkaar 2100 groote en kleine forten. Hier en daar vormen ze, volgens de Duitschers, nu een gordel van beton en staal van 50 K.M. breed. POLEN Een Poolsche torpedojager bracht aan Duitsche transporten in de Oostzee groote schade toe. EMAILLE NAAMPLATEN, rubber-stempels! Zie onze mo- dellen. Prima afwerking. Lage prijzen. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Een verdwaald Poolsch vliegtuig landde op het Zweedsche eiland Got land. De bemanning werd geïnterneerd. De Duitschers namen de Poolsche generaal Gosioromski, een der oudste me dewerkers van wijlen maarschalk Pilsoed- ski, gevangen. De Russische troepen zijn Zondag morgen om 4 uur Polen binnengevallen „ter bescherming van leven en eigendom van Oekrainers en Witrussen, die in Po len wonen." Overal boden de Poolsche troepen tegenstand, maar de Russen ruk ten toch snel op. De Duitsche weermacht zial ook open steden bombardeeren, nu Warschau openlijk een „franc-tireur-oorlog" heeft bevolen. UIT ANDERE LANDEN Het Roemeensche bedrijfsleven is op voet van oorlog gebracht. De Brusselsche bioscopen vertoonen geen oorlogsjournaals om demonstraties te voorkomen. Griekenland heeft zijn lichting-1937 gedemobiliseerd. - De Japansch-Mandsjcerijsche en de Russisch Mongoolsche troepen hebben de vijandelijkheden aan de grens in de nacht van Vrijdag op Zaterdag gestaakt. De Vereen. Staten beperken de vliegtuigproductie nog niet. Men ver wacht wijziging neutraliteitswet, waar door weer naar Europa geleverd kan worden. EEN AVONTUUR IN DE ZOMER VAC ANTI E. 15. „Die smokkelaars zijn handige gas^ ten", vervolgde de boswachter. „Ze heb ben de politie lelijk bij de neus gehad. Want terwijl de veldwachter aan het strand de blikken petroleum uitgroef, hebben zij de blikken alcohol, die ze in het bos hadden verstopt, in veilig heid gebracht. Ook de blikken, die on der jullie wagen stonden, hebben zij mee genomen. Ik heb het zelf gezien. Nog maals moet ik jullie aanraden, jongens: Ga hier zo gauw mogelijk vandaan. Het is hier niet pluis. Als ik vertelde, wat hier jaren geleden moet zijn gebeurd, zou. wist ik, dat gij een agent van de Brit sche Regeering zijt, in dienst van lord Hvde van Codsall. Naar mijn meening is lord Hyde geen vriend van Mexico; hij probeert olie van ons te betrekken te gen een prijs, welke wij bespottelijk laag vinden. Hij heeft, ten behoeve van zijn Regeering, een concessie verkregen, die weldra het papier niet waard is, waarop ze geschreven staat. Die concessie is in mijn bezit. Gij hebt weken lang getracht er u van meester te maken. Het eenige resultaat er van is, dat ge u nu aan boord van dit vaartuig bevindt als ge vangene. Uw bondgenoote, miss Ever dale bevindt zich in dezelfde nositie, ook zij is mijn gevangene. De situatie is voor mij dramatisch en van belang, voor u drommels oiyrrettig. 't Spel is u van het begin af tegen geweest. Indien de zaken de andere kant opgegaan waren, zou ik van u geen genade ondervonden hebben. Gij zult vanzelfsprekend ze van mij ook niet verwachten. Even zweeg hij en be sloot: Is u dat duidelijk, kapitein? Volkomen, gaf Biddeford toe. En nu, wat zal er met miss Everdale gebeu ren? Ik wil de verzekering hebben,, dat ze goed behandeld en bij de eerste de beste gelegenheid aan land wordt gezet. Alverado stond, op, boog zich naar hem over en zei Miss Everdale zal behandeld wor den, izooals ze dat verdient. Ik twijfel er niet aan, of wij, zij en ik, kunnen onze zaken wel zonder u af. Ik wil daarover, zei Biddeford ge krenkt, nadere uitlegging. Die zal ik je geven, kapitein. Alve rado stak de kin vooruit, terwijl een on heilspellende blik Biddeford trof. Na drie dagen, zei hij langzaam maar beslist, jullie de schrik om het hart slaan." 16. „Vertelt u verder", drongen de jongens aan. En toen verhaalde de bos wachter, hoe op de plek, waar ze zich nu bevonden, honderden jaren geleden een verschrikkelijk monster h|ad ge woond. Verderop stond een heidense tem pel. Later kwam er een monnik in het land, die de heidensche bevolking wist te bekeren tot het christendom. Hij liet de afgodsbeelden omverhalen en maakte van de heidense tempel een christen kerk. tWordl vervolgd is uw belangstelling voor miss Ever dale, of voor wat ook in deze wereld, ten einde. Ge begrijpt me? Een oogenblik zweeg Biddeford. Daar na zei hij kalm: Zeker, het is uw plan mij te ver moorden, als dat misschien uw voorne mens kan dienen. Gij gebruikt een verkeerd woord, ka pitein. Uw verdwijning, indien dat ge beurt, zal in onze registers als terecht stelling opgeteekend worden. Gij zult aan generaal Escabodo gerapporteerd worden als getracht hebbende u te mengen in de vestiging van de Nieuwe Republiek. De straf daarvoor is de dood. Het Britsche Gouvernement zal het als moord beschouwen, was Biddeford's antwoord. Misschien, stemde Alverado toe, (mr.ar tegen die tijd hebt ge er geen be lang meer bij. Na dit gezegd te hebben, meende hij, dat het onderhoud een gunstig verloop gehad had. Hij gaf de beide wachters een teeken en zeide: Brengt kapitein Bidde ford naar zijn kajuit terug, sluit hem op en brengt mij de sleutel. (Wordt vervolgd.) HYGIENE EN VEILIGHEID 113. WRATTEN zijn besmettelijk, dat wil zeggen: door enting op andere huid- gedeelten van dezelfde persoon of op andere personen over te brengen. Te ver wijderen met verschillende huismiddel tjes: boonenschillen, pijpje krijt, enz. Overigens worden door de arts toege past: etsen, uitsnijden en behandeling met Roentgen-stralen. ARTS

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4