TEXELSCHE COURANT 'ft Mijnlmrdtje TWEEDE BLAD - ZATERDAG 18 NOVEMBER 1939. Texelsohe Berichten TEXELAARTJES voerbieten en aardappelen, ,11111 GEMEENTE TEXEL |||;,il|i SCHEERWOL. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering van de schapen houders en de overige niet-ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor Wol en Lompen, dat zij op daarvoor ten gemeentehuize te beko men formulieren opgave hebben te doen van de hoeveelheden inlandsche scheerwol die bij hen aanwezig is of die zij in voorraad hebben. Alhoewel de termijn van inzending reeds verstreken is, wordt aan hen, die geen opgave mochten hebben gedaan, ernstig in overweging gegeven alsnog ten spoedigste aan hun verplichtingen te voldoen. Ook zij, die geen voorraden hebben, moeten een formulier inleveren met de opmerking „geen voorraad". Het niet voldoen aan bovenomschreven verplichting is strafbaar. Texel, 14- November 1939. De Burgemeester voornoemd, KAMP. KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid zal open gesteld zijn tot kostelooze inenting en ner-inenting van ingezetenen, die zich daartoe aanmelden op WOENSDAG 22 NOVEMBER 1939: des nam. 23.30 uur in de o.l. school te Midden-Eierland. des nam. 3.30—4'30 uur in de o.l. school te Oosterend. des nam. 55.30 uur in de o.l. school te De Waal. des nam. 6—0.30 uur in de o.l. school te Zuid-Eierland. des nam. S—8.30 uur in de o.l. school te De Cocksdorp. des nam. 12—12.30 uur in de o.l. school te Oudeschild. des nam. 3.304 uur iii de o.l. school te Den Hoorn, op DONDERDAG 23 November 1939: des voorm. 11.30—12 uur in de o.l. school te De Koog. des nam. 88.30 uur ten huize van den heer D. H. Hellerna. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, moe ten trouwboekjes, waarin namen van be langhebbenden vermeld zijn, worden me degebracht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Commissie tot bevordering van de vrijwillige vaccinatie aanbeveelt kinde ren tusschen den leeftijd van 3 maanden en 2 jaar, bij voorkeur beneden het jaar, te laten inenten. Voorts wordt er de aandacht op geves tigd, dat het thans niet noodig is, dat kinderen om als leerlingen tot de o.l. scholen te kunnen worden toegelaten, ge vaccineerd zijn. Ook Vol r volwassen personen bestaat de. gelegenheid zich te laten her-inenten tegen pokken. Texel, 12 November 1939. Burgem. en Wethouders voornoemd, [>e Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. R.K. TOONEELVEREEN. „OMHOOG'' brengt een vroolijk stuk voor het voetlicht. Goed spel. De R.K. Tooneelvereen. Omhoog heeft Donderdag en Vrijdag een opvoering ge geven van de klucht „Hoe baas Bobbel boef werd", van W. v.di, Berg. De eerste avond was uitsluitend toegankelijk voor militairen, de tweede voor katholieke bur gers. Het is onze Tooneelvereen. ditmaal niel gemakkelijk gemaakt, daar eenige be kwame en ervaren spelers wegens mili taire dienst geen medewerking konden verleenen. Zij moesten dus worden ver vangen. Dit heeft Omhoog niet weerhou den" toch voor het voetucht te ireden, en Omhoog mag op een geslaagde uit voering terugzien. Toen Omhoog Donder dag voor onze jongens zijn beste krach ten had gegeven, wees Kapitein Naarstig er in zijn dankwoord weliswaar op, dat hij liever 'een stuk had gezien, waarin een moraal lag, opdat de jongens er iets van mee naar huis zouden nemen, doch wij zijn het met de voorz., de heer M. Bakker, toch ook weer eens, „dat het een heele toer is een vroolijk stuk te zoe ken met een goede moraal". Hiermede stemde Kapitein Naarstig ook wel in en hij noemde het dan ook een tamelijk welgeslaagde opvoering. i lil zyn openingswoord drukt Kapitein Naarstig er zijn leedwezen over uit, dat niet alle militairen deze avond konden bezoeken. Een tweede avond kan aldus werd spr. meegedeeld, de vereen.'helaas Het geven. Volgende keer weer anderen. Illl« VAN ZON EN MAAN. »j|j||| MAAN ZON' Oatum: Op Onder Op: Onder Z 19 Nov. 12,57 7.28 16,02 M- 20 13,18 —,12 7 30 163)1 21 13,40 1,16 7,31 16,— W.22 1402 2,19 7.33 1559 3- 23 14,26 3.25 7,35 15 57 V' 24 14 52 4 32 7 37 15 56 z 25 15,24 5,39 7,38 15 55 Daarop het woord tot de militaire Fan- fare richtend, merkt spr. op, dat de lei der, korporaal Mantel, eerste de wenk brauwen gefronst heeft, toen men over de oprichting van dit corps sprak, maar nu heeft hij er „smul" in. Hulde aan Ka pitein Schol, onze commandant, die voor honderd procent achter het corps staat. Nu houden w^e ons corps ten doop en ik hoop, dat het zoo in de smaak zal vallen, dat het de enge banden tusschen de vier muren zal verbreken en dat het zich spoedig ook in het openbaar zal ver- toonen. Wij hopen, zoo richt spr. zich tot de muzikanten, dat Texel dan trotsch op jullie zal zijn. Ook de pianist, de heer Hooy, wordt dank gebracht voor zijn medewerking. Spr. hoopt, dat de heer Hooy bij alle uitvoeringen present zal zijn. Wat Omhoog betreft, vervolgt spr., gelieve u de critische oogen niet te wijd open te sperren, daar eenigen wegens mobilisatie-verplichtingen niet mee kun nen spelen. Zijn woorden ontlokken de aanwezigen een hartelijk applaus. Eerst spee.lt het corps een drietal pit tige marschen, wraarbij de heer Mantel zich dermate inspande om alles uit het corps te halen (een corps staat en valt met de entree), dat het zweet hem op 't voorhoofd parelde. Een ware ovatie was de belooning. Hierop was het woord aan Omhoog. Het stuk gaat over de met vacantia zijnde plattelandsbakker Beb- beJ (M.Bakker) die er alleen op uit is gegaan om bij het buitenzetten der bloe metjes niet door zijn vrouw te worden geremd. In het hotej, waaar hij logeert, hebben en dat wojrdt zijn noodjot ook eenige personen van verdacht ajloo.' huil intrek genomen: Dick Fairbank, de assistent-antiquair (W.Ran), die de moei lijke opdracht van z'n patroon (De Valk) moet uitvoeren om opium, in Boeddha beeldjes verstopt, naar diens villa elders in het land te transporteeren. Dick nu meent in Baas Bobbel een geschikt per soon te zien om het kostbare goedje over te brengen. Hij zelf wordt n.l. door de politie gezocht en ook doortwee zware jongens (D.Witte en jb. Schrama Hz.)' die echter tot zijn geluk met een geringe dosis intellectueele aanleg zijn bedeeld. Bobbel is echter ook niet van de snug-5 gerste en schept dikwijls de moeilijkste si tuaties, waarin Dick telkens weer uitred ding moet brengen. Een komische boel wordt het, wanneer een der gasten, een allround fuifnummer, door Bobbel ook in het complot wordt betrokken, dit van wege de borrelrelaties. Dick en Bobbel gaan zich daarna vermommen, Bobbel als professor. Ook dit leidt weer tot de be- nauwendste problemen. Toch komen zij met de opium thuis, maar hier ontpopt 't fuifnummer zich als een hoofdinspecteur van politie. Hij heeft het huis laten omsingelen en het kost hem danook wei nig moeite, de opiumsmokkelaars en de zware jongens, achter slot en grendel te zetten. Regisseur was de heer H.C.A.iKievits. M. Bakker en C. de Vieij brachten Run rol goed tot zijn recht. W. 'Rjan heeft zich! eveneens ten volle gegeven. De kleineife rollen werden vertolkt .door M. de Vialk^ C. Graaf, W. WilLemsen, D. Witte, R. Boom, Jb. Rijk, P. en N. van Sambeek. Na afloop mocht Omhoog een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Kapite»n Naarstig hoopte, dat liet niet de laatste opvoering voor de soldaten zou zijn. Hij verzocht de aanwezigen nog maals een hartelijk applaus uit te brengen op Omhoog. Hieraan werd op hartelijke wijze jge volg gegeven. De Kapitein noem de het optreden van het muziekcorps een openbaring. Vermelden wij tenslotte nog ,dat op initiatief van Kapitein Naarstig bij de officieren en onderofficieren werd gecol lecteerd voor het corps (voor aanschaf fing muziek, instrumenten en huur ge bouw). Er werd f27.22 bijeengebracht./ Hijzelf bood de muzikanten een gratis consumptie aan. De tooneelaankleeding werd verzorgd door de N.V. Ph. Vlessing en de lieer A. Th. A. de Wilt. Ook gisteravond was de zaal geheel bezet. Kapelaan Kroon opende. Deze 2e avond werd'n daverend succes. Er is veel beter gespeeld. Het publiek toonde zich zeer voldaan. Kapelaan Kroon sprak aftiv het slot danook van een zeer geslaagde avond. "43^1 vlucht direct voor Oe echte xljr» niet rond, maar hartvormig. CORRESPONDENTIE Een paar „ingez. stukken" en andere co pie moeten blijven liggen voor volgend nr. REDACTIE. EXAMENS Geslaagd voor het Middenstandsdiplo ma: Theo van Heerwaarden Jbz., Henk Schrama Hz. en de dienstpl. Jonker (uit Purmerend) AAN DE WOLHOUDERS. Donderdagmiddag heeft de Comm. uit de Wolhouders te Amsterdam een be spreking gehad met Bestuurders van de Bond van Vee- en Vleeschexporteurs). Daarbij bleek, dat de kans op een rede lijke wolprijs aanmerkelijk is gestegen. Ook regeeringsvertegenwoordigers ble ken van de noodzakelijkheid daarvan nu overtuigd. Dat gaat de goede kant uit. In de Bondsvergadering bepleitte voorz. T. Stoute met klem ook de belangen van de schapenboer; immers: wanneer deze ten gronde gaat, krijgt ook de exporteur een gevoelige klap. 80UWVERGUNN1NGI Jn. Boon, Westermient, woonhuis met schuur Jac. Gieles Cz., Hollewalsweg, afdak. VERTROKKEN PERSONEN. Aart Jongejan, Geref. van E 77 naar Wieringermeer, Slootdorp 86. Joh. van Roode, R.K., van De Mok naar Den Helder, Achterstraat 24. INGEKOMEN PERSONEN. H. J. v.id. Berg, van Wageningen, Rijksstraatweg 90, naar De Mok. Simon A. Duynker, Herv., van Gor- kum, Groenmarkt 6, naar Schildereind 66 Johanna W. Hemink, van Zeist, Nep- veulaan 14, naar Julianastralat 9. VOOR U, DAMES? Reeds eenige malen werd de aandacht gevestigd op de Kookcursus, welke van wege de Vereeniging voor Landbouwhuis- houdonderwijs op Texel gehouden zal worden en die bezocht kan worden door vrouwen en meisjes (ouder dan 16 jaar). Thans wordt medegedeeld, dat a.s. Vrij dag, 24 Nov., 's avonds 8 uur, in het Museum te Den Burg, door de leerares, mej. Marcus, een bespreking zal worden gehouden met de dames, die zich reeds voor deze cursus opgaven; op deze bij eenkomst zal, worden besloten de cur sus des middags dan wel des avonds te houden. Dames, die alsnog deze cur sus willen volgen, doch zich nog niet opgaven, worden vriendelijk verzocht op genoemde avond te 8 uur in het Mu seum aanwezig te zijn. Het schoolgeld bedraagt f5.—, d.i. 10 cent per lesuur, aangezien gedurende 14 weken, iedere week één les in koken van 2Vs uur en 1 uur voedingsleer gege ven zal worden. ONS MILITAIR MUZIEKCORPS OOGST GROOT SUCCES. Ons militair muziekcorps, veertien dagen geleden door Korporaal Mantel opgericht, heeft gistermiddag op het terras van Hotel lexel eenige muzieknummers ten gehoore gebracht voor Kapitein Jac. Schol, Commandant Troepen Texel, offi cieren eenigen in gezelschap van hun dames en onilerofficieren. Klokslag twee uur werd van het oefen lokaal in de Witte Kruislaan afgemar cheerd, een troep, onder commando van Kap. Van der Linden, voorafgegaan door het muziekcorps, onder leiding van Korp. Mantel. Achter het muziekcorps een comp. infanterie, daarachter een aantal cavaleristen te voet. Aan het eerste openbaar optreden van het corps was geen ruchtbaarheid gege ven en zoo was elkeen verrast. Via de Koogerstraat werd naar de Groencplaats gemarcheerd. Op de Steenenplaats gaf korporaal Mantel het sein „blazen". En er wérd geblazen en de burgerij stond verbaasd. Door de Binnenburg ging het naar de Groeneplaats, waar Kapt. Schol m.et het gezelschap officieren, dames cn onderofficieren de komst van het corps verbeidde. De muzikanten stelden zich op het terras op, terwijl de compagnie voor het Hotel werd opgesteld. Kapitein P. van der Linden begroette daarop Kapt. Schol en de overige aanwe zigen en richtte zich daarop in enthousi aste bewoordingen tot de geheele militai re ntacht: Het is mij een groote eer, een voorrecht en een genoegen deze plechtig heid te mogen openen namens heel het bataljon. Wordt door dit keurige corps de goede verstandhouding niet tot uiting gebracht? Moge deze geest van saamhoorigheid behouden blijven en zich steeds meer verspreiden. Spr. bracht hulde aan Kapt. Naarstig, de volijverige contactofficier en stak mede korporaal Mantel een pluim op z'n muts; deze blijkt na slechts twee weken met zijn mannen een prestatie te kunnen Jeveren, die boven alle lof verheven is. Spr. hoop te, dat het corps vele malen zou optre den, ook buiten Den Burg en de goede verstandhouding er mede door zal wor den bevorderd. Hierna droeg spr. het corps aan de Commandant T. T. over. Dadelijk zette het corps in met de pittige Feestmarsch van Van der Glas. Voordracht, nuanoecring, klankgehalte.... dat alles houdt voor de toekomst de beste verwachtingen in. Kapt. Schol nam vervolgens het woord en zei onder de indruk te zijn van dit moment. Spr. wenschte de Compagnie geluk en hoopte, dat vele malen van de prestaties inag worden genoten. Ik weet, dat u man voor man achter mij staat, wanneer dit noodig zou zijn. Kapitein Naarstig is een naarstig kapitein, die zich ten volle geeft voor de goede zaken, welke tot ontwikkeling en harmonie kun nen leiden. Ik druk mijn bewondering uit, voor wat u in korte tijd tot stand heeft gebracht. Ik weet, hoe moei Lijk het is, wanneer met vele oude instrumenten ge speeld moet Worden. Daarom ben ik u dubbel dankbaar. De plechtigheid werd daarop met het spelen van het Wilhelmus besloten. Hier na werd zoowel door compagnie als het corps voor de Commandant gedefileerd. Na een rondgang door Den Burg bij de Ziekenzaal werd „Sari Marais" ge speeld werd de troep bij het oefenlo kaal ontbonden. Dit eerste openbare optreden van ons corps was in elk opzicht een succes ge worden. Een middag, waarop het met groote voldoening mag terugzien. We vermelden nog, dat Kapt. Naarstig voor het goede doel van een burger f 15 in ontvangst mocht nemen. Voor de St. Nic.-viering met de soldaten is tot nu toe helaas nog niet veel binnengekomen. Moge de demonstratie van vriendschap en harmonie, waarvan men gisteren ge tuige kon zijn, aanleiding zijn om eens flink in de beurs te tasten of „in natura" een bijdrage te leveren, opdat de 5e Dec. voor „onze jongens" een dag van blijde verrassingen wordt. Zijzelf zijn bezig om de misdeelden onder de Texelsche inge zetenen die dag vreugde te bereiden. Reden te meer om onze soldaten niet te vergeten. j. A10ND- EN KLAUWZEER. Eén nieuw geval kwam er bij: bedrijf H. J. Keijser, Molenbuurt. In totaal n^ vier bedrijven. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiinii||||(l Mededcclingen van Texels Bioscoop-Theater. ||||||lllllllilllil!lllll!llli:illlllllllllllllllllllllll!l|ll!lllllllll|lllllllllllllll!l'lll|||||| ALS DE MAAN SCHIJNT IN KENTUCKY Caroline Vanderdussen vertoont in de ze merkwaardige film, hoe ze er in slaagt bij de radio te komen. Ze verkleedt zich als een inboorling van Kentucky en wordt daar als natuurtalent ontdekt. Hoe dat precies in zijn werk gaat, komt de film op een amusante wijze vertellen. MR. MOTTO'S LAATSTE KANS Victorian Lane moet met haar sport- vliegtuig een noodlanding maken en komt terecht in een geheimzinnige tempelstad. Hier ontmoet ze tot haar geluk de Ja- pansche oudheidkundige Mr. Motto. De ze raaclt haar aan, niet in 'de stad te blijven, maar te gaan naar het rjjk van Radjah Ali VI; daar zou ze veilig zijn. Maar als ze daar fcenige tijd is, wordt Ali VI verliefd op haar; hij wil haar zelfs in zijn harem hebben. Nu blijkt, dat Mr. Motto in opdracht van de Japan- sche regeering op zoek is naar een ben de die munitie smokkelt. Hoe hij Victo rian te hulp komt, laat deze film zien in een reeks spannende tafereel en. SPORT OP TEXEL S.V.C.-NIEUWE. Morgen wacht ons weer een thuiswed strijd, n.l. tegen Tex Boys 1.; dit kan een spannende match worden. Laten we dus allen flink aanpakken. Zie elftal in het kastje. Mogen we de donateurs er nog even op attent maken, dat ze alleen' toegang op het terrein hebben op ver toon van hun donateurskaart. 1 EX. BOYS-NIEUWS. Donderdag is onze vriend Jan van Sam- beek weer thuis gekomen. Wij allen roe pen je een luid welkom toe, Jan. De eerste weken zal ie wel niet als actief lid in de gelederen kunnen treden, maar het ver heugt ons allen, dat we je over eenige tijd weer als spil in ons elftal zulten zien. Proficiat. M. Morgen vertrekt per bus om 1 uur van Grceneplaats ons le om te spelen tegen S.V.C. Jullie kennen elkaar, dus we zeg gen niets. Scheidsrechter Van Ketel zal de reis meemaken. Denk er om. Het 2e ontvangt om 2 uur Pomona (eigen terr.). Hier zullen jullie je beste beentje voor moeten zetten. Pomona won vanO.V.V. met8—1. Verdere berichten en de elftallen in het kastje. Res. van het le N. Witte en Jac. v. Heerwaarden Wz., van 't 2e D. Witte, Westen. Laat dez:e res. present zijn; we kunnen jullie noodig" hebben. M. T. N. C.-NIEUWS. Doordat Texel 3 teruggetrokken werd, komt de wedstrijd Texel 3—De Mok te vervallen. De overige aangekondigde wed strijden kunnen weer gewoon doorgang vinden. In het vorige nr. meldden we, dat de Lurniters naar elders vertrokken waren, juist vernemen we eohter, dat de geheele bezetting weer teruggekeerd is. We ver wachten, dat we dit kranige elftal in ons programma voor de volgende week weer kunnen indeeten. Mogen vve van de ver tegenwoordigers even schriftelijk bevesti ging ontvangen? Van Tex. Boys hebben we geen for mulieren ontvangen van de wedstrijd Tex. Boys—Texel 1 (gesp. 12 November.) S.V TEX EL-NIEUWS. De opkomst op onze 'eerste clubavond in de cantine was nog niet groot: een 12-tal leden. Toch kunnen we dit een be gin ncernen. Er werd kaart en sjoelbak gespeeld. Binnenkort zal voor de lief hebbers het schaken worden behandeld. Ook is de bedoeling, zoo nu en dan de spelregels te bespreken, terwijl er voor eder lid gelegenheid is vragen van aller lei aard op voetbal- of vereen.-gebied te laten bespreken. Zoo dit gewenscht voor komt, kan ter afwisseling een half uurtje conditietraining worden toegevoegd. Over wogen wordt om ook de spelen in Com petitievierband te doen verwerken. De stemming was in <rde. We mogen aanne men, dat we met dit werk, dat zeker zeer nuttig is, een goede kans tot slagen hebben. Zondag krijgt Texel 2 het heel lastig daar ze Den Burg 1 moet bekampen. Niet laten ontmoedigen, jongens. Doorzetten, vasthouden, liet verschil zoo klein moge lijk te houden en durven speten, over de heele lengte en breedte. De wedstrijd vangt om half 12 aan. Past op je tijd. Door het afvallen van een aantal spelers zijn we genoodzaakt, het 3e elf tal terug te trekken. Hiervan werd de T N.C. bericht gedaan. De wedstrijd Texel 3De Mok vervalt Vriendschappelijk wordt gespeeld Texel 1 Den Hoorn, aanvang 2 uur. Texel 1: B.Beumkes G.Wilner A.Huizinga H.Neijens N.deGraaf H/Boon M.Vlaming P.Neijens G.Witvliet D.Hui- zinga H.Ran Res.: J.v.d.Pijl, K.Slooten. Texel 2: W.Geus. Jac.Koorn JoRan .NN. Ab.Keijser W.VIas P.Keijser B.Kiewiet Jn.Bruin Jn.Gieles Res. A.Verheijen. P.Hemelrijk Afbericht voor hedenavond 8 uur, Schil dereinde 63. D.D. - De Jeannette zit nog steeds hoog op Vlielands strand. Bij Huisduinen ontplofte gistermor gen half elf een drijvende mijn. Veel rui- 'ten braken; zelfs vielen er bloempotten van de vensterbank De mobilisatie kost ons land per week f10 inillioen gld., volgens oud-mi nister De Wilde. OOSTEREND EXAMENS De heer S. Timmer Cz. alhier slaagde deze week te Schagen voor het Midden standsdiploma. OOST. IJSCLUB OOST. De voorz. H. Steigstra deelde in de jaarvergadering, door 27 aanwezigen bij gewoond, mede, dat het bestuur de be schikking heeft gekregen over het Kil in Eierland. De leden van Oost hebben op vertoon van bewijs vrij entree op het Kil, de leden van Eierland evenzoo op de banen van Oost. Voorz. spreekt zijn vol doening uit over het bestuur van Eierland en de heer Riteco, wegens de welwillende medewerking. Uit het financieel verslag blijkt, dat er nog f 144.41 in kas is. De aftredende bestuursleden H. Steigstra, voorz., Jan Roeper, penn. en KI. Daalder, baancomm., werden allen herkozen. Secr. F. van Houte stelde zich niet herkiesbaar; in zijn plaats werd gekozen P. Rozen- daal. Hierna kwam de verloting. Er werden 70 loten a 10 ct. verkocht. De mooie kunstschaatsen werden gewonnen door Jan Roeper. In zijn slotwoord herinnert de voorzitter aan de beschikbaarstelling van het schoollokaal door B. en W. Met beste wenschen voor de Vereen, sloot hij de vergadering. S. I S59 BURGERLIJKE STAND DER 03 m GEMEENTE TEXEL. S9 van 11 t.m. 17 November 1939. GEBOREN: Janny, dv Jan Bakker en Geertje Zoodsma. Cornelis, zv Hen drik Willem Hoogerheide en Geertje Bakker. Annie Martha, dv Jan Dog ger cn Cornelia Boon. ONDERTROUWD Jacob de Graaf en Theodora Catharina Graaf. Klaas Ja cob Gerard Lampers en Marijtje Bruin. GETROUWD: Augustinus Bakker en Petronella Cornelia de Graaf. Bauke Kramer en Marijke Meinsma. Cor nelis de Jong en Henrica Maria van den Einden. Johan Arnold Barhorst en Barbera Barhorst. OVERLEDEN- Maria Swart, oud 59 jaar. Grietje Grin, oud 79 jaar. ft® GEVONDEN VOORWERPEN pfffi (Gedeponeerd ten Raadhuize.) een trompet, een boodschapperitasch, drie handschoenen, een portemonnaie, een polshorloge, een ceintuur (blauw), een heerenrijwiel, een rijwielplaatje. PKEDIKRruRTEN ZONDAG A.S HERV. GEMEENTE. Den Burg, 10.30 uur Ds. Visser De Cocksdorp vm. 10 uur Ds. Salm verkiezing notabel. Oosterend vm 10 uur ds. Kok Koog, 's av. half 8 Ds. Kok. Den Hoorn 10 uur tie heer Starrenburg Zendingscollecte. Oudeschild, vm 10 uur ds. Tinholt GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 en 3 uur Leesdienst GEREFORMEERDE KERK Oosierend vm 10 uur eand Wouda 3 uur Ds Van der Leer Den Burg 10 uur Ds. v. d. Leer 3 uur cand. Wouda IX>OPSGEZTNDE GEMEEN f F. De Waal 10 uur Ds. Gorter Burg nm 7 uur ds. K. T. Gorter MARKTBERICHTEN SCHAGEN 16 Nov. 4 paarden 150 a 200 40 koeien vette 160 a 330 15 kalf koeien 190 a 240 63 gelde koeien mag. 80 a 150 23 graskalveren 30 a 65 31 nucht. kalveren 7 a 12 - magere schapen a -0 vette schapen 20 a 27.00 232 overhouders 14 a 18.00 10 mag. varkens per KG 10 a 20 22 biggen 10 a 14 Eierveiling Schagen Kipeieren aanvoer 25000 5,50-6,00 ner honderd stuks 'klein 4 30—5.00 per 100 stuks Eierveiling Purmerend 14 Nov. Kippeneieren f5.00—6. Eendeieren f4.25 PRIMA AMANDEL SPECULAAS, 27VL' ct. per half pond. BAKKERIJ M. WITTE. Te koop: goed onderhouden HAARD. Adres te bevragen aan het bureau dit Blad. Te koop, partij prima RED STAT< aardappelen en een klein partijtje mooi droog Gerstestroo. Van der REE, 't Noorden. H EDEN-avond om vijf uur b$ de VISCHMARKT een groote partij FIJN FRUIT. Komt kijken. A. VAN DER VIS. TE KOOP: een partijtje Roggestioo voor bloembollendek. Wed. J. ZOETELIEF, hoeve Vrede lust Aangeboden voor de kost: een trouwe MAKKE KET. S. KEIJSER, Molenstraat Te huur: een WONING te Oost Te bevragen bij J. TRAP, Oosterend. TF. KOOP. Hooi en stroo. Verder nog bieten '.ooi van 3 H.A. Suikerbieten. Te bevragen bij J. KUIP, Hoeve „Les Basses Fagnes", P.H.P«lder.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 5