yEEL TEXEL WEET HET Mijnontploffing richt te Oudeschildgrooteschadeaan EEN KWART-EEUW GELEDEN De VTereld fis BRAVO! Naar wij vernemen hebben de gaven, welke de militairen als blijk van waar deering en van daadwerkelijk mede leven der Te.velsche Burgerij ontvingen op St.-Nic., een andere dan de aanvanke lijke bestemming gekregen. Zij zullen worden beschikbaar gesteld aan het Co mité, <Jat de Collecte op a.s. Zaterdag organiseert ter tegemoetkoming in de kosten van herstel in gevallen van scha de door mijnontploffing. Door de burge rij wordt dit gebaar zeker op hooge prijs gesteld! Als het staat in do Texelsche Courant. TEGEN GLASSCHADE. De heer J C. Roeper schrijft ons: Een goed middel tegen het springen van ruiten bij het ontploffen van mij nen is m.i. het volgende: Maak blokjes van oude binnen- of buitenbanden van fiets of auto en leg deze onder de schuiframen. De beleg stukken van de ramen losschroeven, en dan weer losjes vastschroeven met strookjes gummi (binnenband) tusschen raam en belegstuk. Het is meermalen ge bleken, dat vaste ramen het eerst sprin gen, ook al zijn ze bezet met spiegel glas. Dit geeft immers niets mee door de dikte en doordat het te stevig is. VEREEN. VAN OUDLEERLINGEN DER L. LANDBOUWSCHOOL. We ontvingen van de Provinciale Bond van Oud-leerlingen een uitnoodiging tot het bijwonen der Prov Landbouw Jon gerendag op Maandag 18 Dec. 1939, n.m 2 uur, in het N.H Koffiehuis te Scha- gen. Mevr. M. C. J. J. Waiboer-van Elteren te Anna-Paulowna, bespreekt de taak van de Jongeren op het platteland, ter wijl Ds. W E. M. Eggink te Nijenga (Fr.) een inleiding houdt over de gees telijke, en moreele herbewapening in verband met de sociale en economische nood, waarin het platteland steeds dreigt te verzinken. Er is ook een broodmaaltijd aan verbonden. Belang stellenden die deze Jongerendag willen bezoeken, gelieven zich op te geven voor Zaterdag 9 Dec. bij de seer. J. C. Roeper, Oosterend. Voor de praatavond op Vrij dag 22 Dec. kunnen ook nog vragen ge stuurd worden, voor Zaterdag 9 Dec. R. OUWE SUNDERKLAAS. De dag van 12 December nadert en daar mee „Ouwe Sunderklaas", 't feest der Texelsche maskerade voor jong en oud. Wellicht zijn er, die zich afvragen, of we wel „feest" kunnen vieren in deze barre tijd, vol oorlogsgeweld, dtreiging en onzekerheid. Maar laat ons bij alle ellende niet vergeten, dat er nog veel is, dat tot dankbaarheid stemt. Nog is ons land niet betrokken in de moordende strijd welke een groot deel van Euro pa in de afgrond dreigt te storten. Natuurlijk mogen we onze oogen niet sluiten voor gevaren, die ook de neutra le landen bedreigen, maar aan somber gepeins ,over wat ons wel zou kunnen gebeuren moeten we ons toch niet over geven. Laten we in elk geval trachten, ons op-en-top Texelsch festijn op de van ouds bekende wijze te vieren. We herinneren hierbij aan de publicatie van de Commandant Troepen Texel, waarin verzocht werd, zich van politieke toe spelingen te onthouden. De Texelsche Courant-wisselbeker, uitgeloofd voor de aantrekkelijkste groep, werd in 1937 door de Rederij kerskamer U.d I gewonnen, in 1938 door Sportvereen. Texelsche Boys. Verder stellen we nog beschikbaar een tweetal medailles. Het spreekt vanzelf, dat. ook op deelname van onze op Texel geleger de militairen wordt gerekend. Nadere biezonderheden zullen we in volgend nummer vermelden. Corpora ties en particulieren, die mede 'n prijs beschikbaar willen stellen, gelieven hiervan liefst niet later dan a.s. Vrij dag kennis te geven aan het bureau van ons blad MIJN ONSCHADELIJK GEMAAKT. Zaterdagmorgen omstneeks zes uur werd op twee nieter afstand van de dijk, schuin tegenover het T.E.SJO,-ge bouw, een mijn. ontdekt. De commandant! van de wachtpost liet terstond de toe gangswegen tot het haventerrein afzet tende op de hoogte gestelde deskundi gen waren weldra met een raceboot uit Len Helder aangekomen, doch men vond de situatie in de vrij ruwe zee blijkbaar te (gevaarlijk. Zij keerden althans weer naar Den Helder terug zonder het monster aangeraakt te hebben. Vermoe delijk zat de mijn vast. De toestand was dus gevaarlijk. Geen wonder, dat de des kundigen eerst de kat uit de boom wil den kijken. In overleg met de militaire overheid besloot T.E.SiO. toch uit te varen. En alles liep gelukkig goed at, maar de nvjn kon daar toch niet blijven liggen. Pas om half negen raak te de mijn los en toen dreef hij in do richting v<an de havenmond, om tenslotte bij het einde van de zuidelijke havendam te blijven liggen. Nog bevond hij zich daar, toen de boot, die om tien uur uit Den Helder was vertrokken, behoedzaam de haven binnenliep. Met deze boot kwa men andere deskundigen mee. Zij bon den de mijn met touwen stevig vast erj sleepten hem naar de voor zeer hoog water gebouwde brug, waar het monster onschadelijk werd gemaakt. Opgelucht kon ieder toen zijn werkzaamheden op en om het haventerrein hervatten. Mijn kwam ter hoogte van de R.K. Kerk tot ontploffing. Ge lukkig geen persoonlijke onge lukken. De schade loopt in de duizenden. Maandag heeft de heele middag een biezonder groote mijn voor de dijk te Oudeschild gedreven Men vreesde, dat de mijn tegen de dijk zou opslaan en daarom bood de heer J. Boom Pz. aan, om het gevaarte met zijn boot weg te halen, maar dit kon hem niet worden toegestaan Toen vroegen eenige militai ren van de wachtpost, of zij er met een kanon op mochten schieten. Dit mocht ook niet. Later op de middag kwamen eenige deskundigen uit Den Helder maar toen lag de mijn al zoo dicht bij de dijk, dat de kans om hem onschadelijk te maken was verkeken. Er werd nu een wacht, de matroos La- keveld, op de dijk gezet die het gevaar te met een schijnwerper in de gaten hield. Maar langzamerhand kwam de mijn zoo gevaarlijk dicht bij de dijk te liggen, dat het niet langer ver antwoord was, om langer op de dijk te blijven. Daarom stelde de wacht zich nu achter de dijk op. Intusschen werden de menschen in Oudeschild, die daarvoor in aanmerking kwamen, gewaarschuwd. Men raadde hen aan, kurken onder de ruiten te zet ten en hun huis te verlaten. Zij konden naar de R.K. kerk of naar de school gaan Maar niet veel inwoners gaven hieraan gevolg. Toen de wacht zich ongeveer een kwartier achter de dijk had opgehouden, kwam de mijn tot ontploffing. Groote ba- saltsteenen vlogen over hem heen. Een groot kei viel vlak voor hem neer. Won der boven wonder werd hij niet ge raakt. De matroos is ook een overleven de van de ramp van de Van Ewijck en van de Van Gelder. De uitwerking van de ontploffing was verschrikkelijk. Alle ruiten van een groot aantal langs de dijk staande hui zen werden versplinterd. De schilderijen vlogen van de muren. Een reusachtige kei van meer dan 100 pond werd uit de dijk gerukt en over een afstand van 100 M. door de lucht geslingerd. Hij kwam terecht op het erf naast de boerderij der familie Smit, waar hij een gat in dc grond sloeg. Ook sloeg een steen door het dak van het huis van de heer T. Boon, deze kwam in de keuken terecht. Ge lukkig bevbnd zich daar niemand; 10 glas-in-lood-ruiten van de R.K. kerk werden geheel vernield. Brokken vlogen an de groote kerkdeur af. De pastoor, die juist aan zijn bureau zat te werken, werd door glasscherven aan een hand gewond. Burgemeeester Kamp was spoedig op de plaats des onheils aanwezig. Bij A. de Vries op een afstand van 250 M. sloeg een groot basaltblok een M. diep de grond in. (van 19 Dec. 1939) De ontstemming wegens de „lichtzin- zinnigheid en hinderlijke luidruchtigheid" van Bepaalde groepen in scholen en an dere gebouwen ondergebrachte Belgi sche vluchtelingen neemt toe. De in de omgeving dier gebouwen wonende bur gers klagen over het feit, dat er vaak tot laat in de nacht gedanst, gezongen en gedronken wordt door de vluchtelingen „wier gedrag ook in andere opzichten wel eens te wensdhen overlaat". Men vraagt of het geen tijd wordt strenger toezicht uit te oefenen op „deze lieden, die t tragische van hun lot schijnen vergeten te hebben". In Rotterdam houden de leden van eenige arbeiders zieken fondsen een pro testvergaderingtijdens welke met ver ontwaardiging gesproken wordt over t gemis aan verantwoordelijkheidsgevoel, dat sommige artsen aan de dag leggen als het de behandeling van fondspatiënten, betreft. Ook „de brute en lompe wijze, waarop de fondsleden behandeld worden, in tegenstelling tot de z.g partuculiere patiënten "wordt ernstig gegispt. Verder zinspeelt men op een geval in RotUrdam- West, waarbij een 28-jarige moeder van drie kinderen overleden is nadat twee dok ters geweigerd zouden hebben hulp te verleenen, omdat de vrouw haar kin deren door een homoepaat had laten inenten. Een groot Rotterdamsch dag blad, dat de zaak onderzoekt, eischt; maatregelen tegen „deze barbaarsche^toe- standen in een beschaafde omgeving". Wegens gebrek aan mannelijke ar beidskrachten worden steeds meer meis jes en vrouwen te werk gesteld op kanto ren, in winkels en fabrieken. Vele groot bedrijven, die vroeger standvastig weiger den vrouwelijke employé's aan te stellen, nemen er nu honderdtallen' in dienst. „Voorloopig" zegt men „en slechts zoolang de mobilisatie duurt". In werk geverskringen is men niet weinig verrast, als men ontdekt, dat de vrouwelijke ar beidskrachten hoewel meer dan de helft gcedkooper op bepaalde gebie den zeer goed bruikbaar zijn. ENGELAND Vele dames uit de hoogste kringen mel den zich aan bij het Roode Kruis en vertrekken na een spcedopleid'ng als ver pleegster naar het vasteland. Onder hem bevinden zich meerdere leidende figu ren uit de veelbesproken suffragette-bei weging, een organisatie, die in Engeland hef vrouwenkiesrecht wilde afdwingen De straat was bezaaid met glasscher ven. Overal zag men militairen, die de bewoners hielpen zeilen of planken voor hun gebroken ruiten te spijkeren of om huisraad in veiligheid te brengen. 25» militairen uit Den Burg verleenden assis tentie. De manufacturenwinkel van dc heer J Bakker werd geheel leeggehaald. Er viel onderwijl natte sneeuw en ver scheidene huizen waren zoo van hun pannen beroofd, dat het er hevig lekte en de bewoners hun huis moesten verlaten. Het wras zeer druk op straat. Men sprak opgewonden met elkaar. Velen waren angstig, want er dreven nog twee mijnen voor de dijk bij Oudeschild en de wind stak weer op. Hier en daar liepen soldaten, die met een lantaarn de huizen inspecteerden om de schade op te nemen. Een huis, dat zeer ernstig was beschadigd, werd in het fan tastisch licht van de koplampen van een auto met planken bespijkerd Het ergste is, dat de meeste gedupeer den niet in staat zijn hun huis weer te! laten opknappen. Gelukkig wordt een steunactie voor hen op touw gezet. In de Buurtschap Westergeest zijn vele ruiten vernield. De mijnen, die de schade veroorzaakten, zijn in de nacht van Zondag op Maandag resp. twintig voor en twintig mnt. na één uitelkaar gesprongen. Het merkwaardige is, dat deze 2 mijnen op resp. 30 en 80 M. ten Zuiden van het vorige week Zondag verwoeste dijkdeel zijn geslagen. Dc gaten zijn elk 50 vk. M. groot. Er stond tijdens de ontploffing tamelijk hoog water. Toen wij omstreeks half een door de Binnenburg liepen, zagen we plotseling een vuurstraal hoog achter ons Raad huis uitschieten We wachtten, telden: een, twee.acht, negen, tien.en toen dreunde een zware slag over ons eiland. Hier en daar kwamen de men schen naar buiten. „Die was raak,,. Het was noodweer, juist door de krachtige Zuidooster, gepaard gaande met zware regenbuien, was de slag zoo geducht ge weest. In de Molenstraat werden o.a. bij de fam. Verberne en van de R K. pasto rie ruiten gebroken. We begaven ons naar Oudeschild, op de fiets, want de garages bleken alle gesloten. De regen viel bij stroomen neer. Onder weg kwam een auto aanjagen. De chauffeur stopte op verzoek. Het was de heer R. J Boom. wiens familie aan Oudeschild woont. „Er is gelukkig niks aan de hand", ver telde Boom. Het verwondert me, dat er in Oudeschild geen schade is aange richt. Toen ik bij mijn ouders huis kwam bleek het, dat ze allemaal sliepen. Dc dreuning is er niet heel sterk geweest. De wind is zeker net langs het dorp ge weest. Ik ging maar terug, d'r is nieis te zien", merkte hij ten slotte nog op. Nauwelijks waren we thuis gekomen toen er wederom een ontploffing over ons heele eiland dreunde... Weer een mijn. Toen we de volgende morgen bij De Schans kwamen, waren militairen juist bezig een mijn op de dijk te trek- door na het falen van de gewone mid delen haar toevlucht te nemen tott brandstichting in kerken en musea, mis handeling van ministers en andere ge welddaden. DUITSCHLAND In de Rijksdag wordt gestemd over't uitschrijven van een nieuwe millioencn- leening ter bestrijding van de oorlogsuit-i gaven. Alle leden van de Rijksdag, zelfs de felste anti-militairisten stemmen vóór met uitzondering van Carl Liebknecht. Deze verklaart in een her haaldelijk door hamergeklop van 'de pre sident en gercep van de overige leden on derbroken rede, dat 'Duitschland geen gerechtvaardigde verdedigingsoorlog, veert, doch slechts expansie van macht beoogt, op grond waarvan hij tegen stemt. Bij het verlaten van het gebouw meet Liebknecht door de politie in be scherming worden genomen tegen het verontwaardigde publiek. Des avonds wor den de ruiten in Liebknecht's woning in geworpen. FRANKRIJK Een van de kleinere Fransche bladen oefent critiek op het geringe aan tal Engelsche soldaten dat aan de oorlog deelneemt. „Terwijl een enorme natie als het Britsche Rijk 2 millioen manschap pen zou leveren, zijn er slechts 200.000 het Kanaal overgestoken". De groote Parijsche pers is verontwaardigd over „dit domme verwijt" aan de Engelsche bondgenoot. Ir. Londen trekt men zich het verwijt echter terdege aan, want do actie tot aanwerving van vrijwilligers wordt met hernieuwde kracht voortge zet. Handgeld en jaarwedde worden ver hoogd. Dc zware regenval maakt de ge vechtszone aan het westelijk front der mate moerassig, dat troepen- en ge- schutverplaatsingen uiterst bezwaarlijk worden. De strijd staat tijdelijk stil. On der de in hun loopgraven teruggetrok ken soldaten komt veel longontsteking ITALIË Een groot Italiaansch passagiersschip, dat begin- October uit Genua naar Zuid Amerika vertrok doch nimmer op dc plaats van bestemming aankwam, wordt thans officieel als verloren beschouwd Hoe en waar het schip verging en wat er van de opvarenden geworden is, heeft nooit iemand vernomen Er bevonden zich voorname Amerikaanscbe families uit diplomatieke en handelskringen aan bord. In New-York geven Caruso, Mei- ba e.a. een concert voor de nagelaten slachtoffers. Dit concert brengt 192.000 dollar op. Een der bezoekers betaalt 10.000 dollar voor zijn plaatsbewijs. ken. Deze mijn lag vlak voor een gat van wel 50 vk. M. groot. Niet veel ver der was door een andere mijn nog een gat geslagen en wel van dezelfde groot te. Het merkwaardige is, dat het oude gat slechts enkele tientallen meters ver der van deze twee gaten verwijderd ligt. De mijn, die niet gesprongen was, werd 's morgens om zes uur ontdekt. Ook Op zichter J. van der Pijl was toen spoe dig ter plaatse. Oogenblikkelijk werden demonteurs gewaarschuwd. Zij waren al spoedig present en weldra er in gesblaagd de mijn onschadelijk te maken. Door het ontploffen van de anders mijnen werden van vele boerderijen en huizen ruiten vermeld, vooral op Wes tergeest. Ten huize van de heer H.C, Dijt viel een kast om, waarbij een spie gel werd vernield. Tevens sprongen stuk ken kalk uit de muur. I In de nacht van Maandag op Dinsdag is een der gaten sterk vergroot en wel doordat er weer een mijn sprong, die in dit gat terecht was gekoVnen. De kruin van de dijk is hierdoor ter plaatsfe verzakt. Met een groot zeil werd het gat afgedekt. KERKNIEUWS. Ds. G.C. de Maar, Doopsgez. predikant te Winterswijk, vroeger te Den Burg, 'heeft het beroep naar Franeker aangeno men. U.D.I.-AVOND Nogmaals verzoekt het bestuur van U.D.I. de bezoekers van de tooneelavond op Vrijdag a.s. niet later dan 8.15 uur aanwezig te willen zijn. Plaatsbespreking 's middags van 12—1 uur aan de zaal; om half één- loten. DE SINT EN DE SOLDATEN Het St.-Nicolaasfeest voor de Texelsche militairen, Maandag en Dinsdag in Pen's zaal, werd een feest, dat klonk als een klok. Wel 800 pakjes waren door het ijverige comité, bestaande uit de dames Schol, Stroink, Kievits en Ran, in gereed heid jgtebracht. We komen hier op terug. BOEKHANDEL PARKSTRAAT RUBBERSTEMPELS OM OP TE FRISSCHEN Achter liet Gymnastieklokaal aan Molenstraat zal ten behoeve van de i tairen een bad- en douche-inrichting 'bouwd worden. Het ligt in de bede* een maquette van deze inrichting tc leeren in Boekhandel Parkstraat. WAT DE ZEE TERUGGAF. Vrijdag is bij De Koog en bij Hoorn een reddingssloep aangespoek komstig van het Japansche m.s. Tem Maru, dat bij Engeland op een mij geloopen. De grootste sloep, bij De op het strand geworpen, is Zaterdag een tractor naar De Koog gesleept boot is 7,5 M. lang en biedt plaats i 32 personen. Men vonder nog 5ri« en wat scheepsbeschuit in. Ook in de Den Hoorn aangespeelde sloep lagen men en scheepsbeschuit. Zaterdag heeft een visscher uit Oi schild zes vaten methylalcohol uU Marsdiep opgevischt. Te M LI l|||||iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiniiniiiii|| INGEZONDEN. üa lllllliiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'llAtd Dc WIE NEEMT HET INITIATIEF? Met belangstelling lazen velen het stukje van de heer S.C.Eetman beter benraling van Texel. Onze vraa nu: Wie zullen het initiatief nemen gedaan te krijgen dat hier vanwege Waterstaat een onderzoek wordt steld Kosten brengt het niet mei kunnen er alleen maar beter van wo Wat zou het goed zijn om hier s te maken. Te lang reeds gaat een van Texel onder een teveel aan 1 gebukt. Zoo ooit, dan moet nu de maling in orde zijn. Goed en zoo v deelig mogelijk. De beroerde tijd in we leven, maant tot spoed. EENIGE INGELANDEN IN IOAAR ENGELANDS OOSTKUST ONVEILIG. De Oostkust van Engeland behoort op het oogenblik tot de meest gevreesde oor den van de Noordzee. Gedurende de af- geloopen week vergingen niet minder dan zeven en twintig schepen tusschen Kirk wall, de Britsche contrölehaven op de Shet- landeilanden en Dover. Het meerendeel van deze schepen liep op mijnen en wel in gebieden, waar tot nu toe geen mijnen velden gesignaleerd waren. Vein Engelsche zijae wordt verldaai dat de mijnen van Duitsche origine dj doch in Berlijn zegt men nimmer voor Engelsche kust mijnenvelden te hebbi uitgezet. Neutrale deskundigen achten b niet onmogelijk, dat de jongste stormi mede schuldig zijn aan de vele rampen. Blijkens officieele opgaven bevinden zi de Engelsche mijnenvelden voor de Scho sche kust, tusschen de Orkney-eilanden Edinburgh, voor den ingang van het Kana tusschen Dover en Calais en voorts 1 af nog een groot veld op de Doggersbank. Duitsche mijnenvelden liggen achter Doggersbank tot vlak onder de Deense en Noorsche kust. Verder liggen voor Nederlandsche kust nog eenige velde welke onze marine heeft uitgezet. #l*nA ZV& '■IRTH OFfQRTH H NOORD „o :/?^A10 Mr 4 frwE WASH 'CHAAA 'löNOBn c> AMsryt HfT banaal 'iiHtott MR'JS D al lu Mei Nhamburo •8ÜCA1ÉN em'jN HANlfovER -3ATMUHD (H- •KEULEU n U 1 FRANKFORT •KARLSRUHB PRAb G ||||||iiiiiiiiiiiiniiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiitiniiiiiiiiiiiiiiii:!iiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiii:iilll) VAN OVER DE GRENS lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii'iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiciiilllll DE F1NSCH-RUSSISCHE OORLOG De Russen hebben niet zoo snel Hon doel bereikt als ze misschien gedachffe Ihadden. De Finnen bieden dapper tegen stand. Dit feit kan groote politieke ge volgen hebben. Want hoe sterker de te genstand is en hoe langer hij duurt, des te meer heeft Finland de kans de we reldopinie tegen de Russen te mobilisee- ren. Zij hebben reeds de sympathie der yVereenigde Staten. Gok de Èngelschen en de Franschen zijn op hun hand. Di recte wrinst bracht dit wiel niet. Maar de druk van het Westen kan misschien op Rusland invloed hebben bij de eind- regeling. Waarom hebben de Russen zich zoo gehaast hun eischen tegen Finland kradhfc bij te zetten Ten eerste is er het kli maat. Naarmate de winter voortschrijdt' komt de Finsche Golf dicht te liggen enl is dus een actie met de Russische vlooti tegen Hangö, het begeerde punt van Finland, moeilijker. Ten tweede zou Rusland de handen vrij willen hebben om zich op de Balkan te doen gelden en daarom zoo spoedig mo gelijk de Finsche zaak in zijn geest willen regelen. Ten derde is het mogelijk, dat de Rus sen ook in Azië hun kracht willen doen gevoelen; zij zijn tot dit doel reeds met de Japanners aan het .onderhandelen. Juist omdat de Russen haast hebbe het van belang voor Finland om tij< winnen. Dit land heeft nu een linie Karelië beziet, de z.g. MannerheimlinK daar biedt het met twee divisies van duo end man hardnekkig tegenstand 70 a 80 duizend man Roode troepen, gelijk wordt de hoofdstad Helsinki ruimd, opdat bombardementen van stad zoo weinig mogelijk menschenle kosten. Finland deed een beroep op de kenbond. Zondag heeft Holsti, de sche vertegenwoordiger, een nota Ihandigd met het verzoek de Volkent bijeen te roepen, teneinde het Fin Russisch geschil te behandelen. Aanr^ verzoek is gevolg gegeven, want Av4a secretaris-generaal van de Bond, 1 de Volkenbondsraad tegen 11 Dec. lij, eengercepen. De Raad zul dus pp* f, ren moeten het geschil bij te leggen, de Finnen het ten minste zoo lang houden. Er 'heeft zich n.l. in het noord deel van Finland een communistisch* genregeering gevormd en deze hee met de regeering te Moskou al een coord gesloten. Indien nu het Finsch zet ineenstort, zou Rusland dus die de Finsche regeering als de eenige, er dan nog is, kunnen voorstellen en ontvalt althans de formeele gr slag aan de Finsche klacht te Gei Het is uit dit alles duidelijk, dat week voor het lot der Finsche repu beslissend kan zijn.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 2