7Üc*ÊM UITVOERING Wie weet c. «VDVERTENTIËN Fanfare Corps D.E.K BAL NA. linn mm mm mm mm mm min mm mm mm De J i Wincharger de Luxe M. en A. J. VONK, Ursusgaas Harmonicagaas Puntdraad Draadnagels BARKER'S IJZERHANDE1 DE OUDESCHILDER HAVEN TE KLEIN. II In vorig artikeltje lieten we een kotter- visscher aan het woord. Vandaag geven we eerst het oordeel van een handelaar in brandstoffen en bouwmaterialen. Hij heeft ook al veel op de haven af te din gen. We hebben het nieuwste materiaal ter beschikking, n.l. een electrisch gedreven lier, maar van de winter hebben we er haast geen gebruik van kunnen maken, de haven is veel te klein, te benauwd. Ik beklaag de havenmeester: Hij zal wel eens slapelooze nachten hebben! Wanneer dc kotters onderwijl binnengekomen zijn kan je er met een vrachtschip niet meer in of uit Een geweldige handicap. De loswal in de oude haven is in hoofdzaak bestemd voor T E.S O. en de beurtschip pers. Practisch is die altijd bezet. Voor andere schepen is dan feitelijk geen plaats meer. Ik heb nog wel kunnen los sen, maar u moet niet vragen hoe. Soms moeten we bij 't hijschen over een an der, vlak tegen de wal liggend schip heen manoeuvreeren. We hebben een aparte visch- en vluchthaven noodig. Wanneer de Zuiderzee dicht zit, gaat de vaart voor zoover mogelijk, via het Noordhollandsch kanaal. Menig schip kan 's winters Har- lingen of een Groninger haven niet meer voor het vallen van de avond bereiken en maakt dan van die van Texel gebruik. Cok loopt men hier wel binnen, wanneer een plots opkomende storm de menschen overvalt Hoe zit het met de loswal in Het Noorden? vroegen we. Hier gaat het niet meer van een leien dakje, was het antwoord: Als het laag water is, moet je een paar meter van de kant blijven. Door de geringe diepte ter plaatse moet ook nogal eens een deel van de last achtergelaten wor den Deze steiger heeft alleen zir in de suikerbietentijd. Dit gewas wordt van 't land af meteen naar de steiger gereden waardoor de vervoerkosten tot een mini mum beperkt kunnen worden. Maar een ander geval is het met de producten, welke al op de boerderijen liggen, zooals graan Neem b.v. het vervoer per schip van suikerbieten naar de vaste wal. Van het Noorden uit kost dit f 1.65 per ton, via de haven van Oudeschild f 1.40 Het vervoer per auto bedraagt voor het Noor den weliswaar een kwartje per ton min der, zoodat een en ander elkaar opheft, doch, als gezegd, de steiger heeft veel tegen. Ik ben er van overtuigd, dat het overgroote deel van Eierland gebaat is bij een goede haven te Oudeschild. Texel gaat steeds vooruit, steeds meer schepen zullen vervoersopdrachten krijgen. En aan zijn er ook indirecte gevolgen. Neem ZIEKENFONDS TEXEL Het was Dinsdag voor de eerste maal dat afgevaardigden van de dorpen met het Hoofdbestuur van liet Mij.-fonds Texel in vergadering bijeenkwamen. Op prettige en zakelijke wijze werden verschillende vraagstukken, van klein en groot formaat, onder de loupe genomen, de sfeer was uitstekend en aan het slot der besprekingen bracht de voorz., de heer T.Dogger, daarvoor danook hartelijk dank In het kort schreven we Woensdag al over hetgeen behandeld werd. Ingekomen was een brief van de Mij. waarin de wenschelijkheid van een goede controle op de financiën werd betoogd* Met alg. stemmen werd besloten die con trole in te stellen. De heer G.Michels wees er op, dat het om groote bedragen gaat en vond het niet verantwoord, dat slechts eens per jaar op vastgestelde tijd controle wordt uitgeoefend. Hij zou willen, dat de te benoemen commissie eenige keeren per jaar een steekproef nam. De heer W. van Heerwaarden juich te dit toe en herinnerde er aan, dat hij al verscheidene malen op het instellen, van een kascontrolecomm. had aangedron gen. Besloten werd, dat het Bestuur een paar ter zake kundige personen zal aan zoeken om in die comm. zitting te wil len nemen. Ten aanzien van het honorarium van de tandarts werd besloten, dat voor bijzon dere behandelingen een hooger bedrag mag worden berekend, omdat het vast gestelde honorarium verlaagd werd en dit wel om de specialisten een hooger bedrag te kunnen uitkeeren. Inzake deze tandheelkundige hulp zal de Mij. ver zocht worden een apart artikel in te lasschen met betrekking tot het boven staande. Wat art 4 betreft werd besloten het bestuur volmacht te geven personen van zestig jaar en ouder als lid te weigeren en wel wegens het te groote risico vooij het fonds Voorz. wijst er op, dat dit maar een enkele Texelaar kan treffen. De maat regel wordt vnl. getroffen voor hen, die zich hier vestigen en dan, 60 jaar of ouder zijnde, zich hier als lid van het fonds willen doen inschrijven. Voori. is met de heer Alb. Backer eens, dat men ook personen treffen kan, die, voor 7jj 60 waren, niet mochten toetreden omdat de weistandsgrens dit belettedaarom zullen niet allen over één kam gescho ren worden. Met de noodjge soepelheid; zal de nieuwe bepaling worden gehan teerd. De heer J.Westdorp, De Cocksdorp, had gevraagd er bij het Hoofdbestuur op ■aan te dringen, te willen bewerken, dat hier met verlof zijnde militairen bij ziek te door de hier gelegerde militaire dok ters worden behandeld. De Mij. heeft ge antwoord, aldus de heer MichelSj dat die militairen geen recht op hulp van die kant hebben; wél in geval van steden met een garnizoen. De heer S. Kuiper, Oudeschild, vindt dat de verleening van geneeskundige hulp de laatste maanden te wrenschen over* laat doordat de dokters het veel te'druk Hebben. Hierop wordt geantwoor,d dat de opgeroepen dokters zooveel mo de wegen. Hoeveel meer wordt er van de wegen niet geeischt in vergelijking met een tiental jaren terug. Het materiaal voor herstel van het wegdek moet alle maal over Oudeschild worden aangevoerd en dit neemt elk jaar in beteekenis toe. Men kan niet blind zijn, aldus besloot deze ingewijde, voor de groote noodzake lijkheid van uitbreiding. We hebben met meer te doen met een Texel van vijftig jaar geleden. Toen was het aantal bun ders grasland veel grooter. Doch op tien tallen bunders, waar vroeger een handje vol schapen en lammeren weidden, rijden de laatste jaren de zelfbinders. Duizen den kg. worden er méér van het land ge haald. Voor het transport van vlas van twee bunder land heb je al een heel schip noodig. En dat is maar één voorbeeld!! EN T.E.S.O.? T E.SO. kan nu geen schip laten bou wen, dat volledig berekend is voor het zoo toegenomen vervoer. De haven is een handicap voor de ontwikkeling van TE. SO. De beste oplossing voor T.E.S.O. is waarschijnlijk het aanleggen van een bui tenhaven. Er zou een voorbeeld genomen kunnen worden aan die van De Oever en Harlingen. Er moeten dan twee pieren gemaakt worden, welke tot de stroom doorloopen. De haven is als visschersha- ven groot genoeg, maar voor vrachtsche pen Wanneer men eerstdaags de lammeren gaat verschepen, zal het een hcpelooze boel worden. Wil T.E S O. op tijd varen, dan moet haar een vrije kaai verzekerd zijn. Nu gebeurt het meerma len, dat er een schip in de weg ligt. Je kunt het de menschen niet kwalijk ne men: er wordt vaak gevochten om een plaatsje. Als T E.S.O. van de zomer weer twee booten in de vaart heeft, zal er toch raad geschaft moeten worden. Wanneer er één boot binnenligt en de andere komt ook de haven in, heeft de kapitein meer dan de handen vol om zijn schip ,,aan" to krijgen. We hadden ook een onderhoud met een ter zake kundige uit De Cocksdorp. Het zit 'm, zoo zei deze terecht, niet alleen in de uitbreiding van de landbouw maar ook in de wijze, waarop het vervoer van en naar de haven thans plaats heeft. De Oudeschilder haven kan het niet meer bij- sloffen. Vroeger liet polder Eierland zijn materiaal voor de wegen nogal eens via de aanlegsteiger van het Noorden en via de haven van De Cocksdorp aanvoeren. Een aak bracht het materiaal b.v. in Oude schild. De lading werd vervolgens door kleinere schepen overgenomen, die het naar Het Noorden of naar De Cocksdorp brachten Vandaar werd het materiaal met paard en wagen naar de polder ver voerd Dit kostte dan ongeveer een gul- gelijk worden vervangen. Dokter Vellen - ga zegt, dat er thans 1400 dokters onder dc wapenen zijn en vindt de voor onsi eiland getroffen regeling zoo kwaad niet. Voorz.. Er komen bij ons herhaalde lijk klachten binnen over het eten in het Hospitaal; de keuken van de Lidvvinasticli ting daarentegen zou uitstekend zijm De voorz. geeft bij voorbaat toe, dat niet op alle klachten kan worden ingegaan, maar hij hoopte toch, dat men het oor te luis teren zal leggen om vast te kunnen stel len in hocvrre de ontevredenheid gegrond is. Voorz. zou het betreuren, wanneea onderzoek tenslotte uitwees, dat men be ter in de Lidwinastichting kon vyordeil opgenomenhet Hospitaal leent zich zoo prachtig voor bezoek Men hoeft maail enkele stappen te doen en men is er. Voorz. is onlangs met een der be stuursleden, de heer W. van Heerwaar den, bij de Officier van Adm. van het Hospitaal geweest Zij hebben toen ge vraagd of het liggeld met met een kwartje verlaagd Kan worden. Het aantal ligda gen bedroeg bijkans 2300, zoodat dit een enorme besparing voor het fonds zou beteekenen. Echter werd meegedeeld, dat het Hospitaal er elke dag geld bij moest leggen en dat men met zijn klachten naar de minister zou kunnen gaan.,.. Overigens werd verklaard, dat het Hospitaal een eerste klas ziekenhuis is. De heer A. packer vermoedt, dat het in de sterke toe name van militaire patiënten zit; de klachten gaan over het laatste half jaar. Dokter Vellenga merkt op, dat hijzelf nooit gegronde klachten ontvangen had. De voorz. verzekert tenslotte, dat het bestuur zijn voelhorens zal uitsteken. In antwoord op een vraag van de heer Druif zegt de voorz., dat men zelf de keuze heeft tusschen genoemde inrich tingen. De heer Joh. van Heerwaarden brengt het ziek worden aan de vaste wal ter sprake. De heer Michels antwoordt, dat Dokter Eggink wilde, dat hij, die elders vertoeft en ook daar verzekerd wil blij ven, 10 et per jaar extra zou moeten storten. Verblijft men evenwel voor langer aan de vaste wal, dan is over-, schrijving naar een ander Mij.-fonds het meest logische. De regeling, welke hier voor bestaat, is eenvoudig. Vervolgens wordt door de heer W. Van Heerwaarden het vrije vervoer door T. E.S.O. van gezinsleden, voor ziekenbe^ zoek, aangeroerd. Uitvoerige bespreking volgde. Het bleek, dat er zich nogal eens problemen voordoen. Er zou geen rekening met bijzondere gevallen worden gehouden. Een juiste oplossing bleek moeilijk, mede omdat er bij een vroegere regeling misbruik van dezie vriendelijke houding van T.E.S.O. gepleegd is. De voorz. zal nog eens overleg plegen met het bestuur van T.E.S.O. Aangezien het reglement niet toestaat, dat de administrateur tevens lid van het bestuur is, wordt in de plaats van de heer Michels, de heer F. Kikkert, De Cocks dorp, tot bestuurslid gekozen. Tenslotte werd nog besloten om het rapport van de controlecomm. dadelijk aan de afgevaardigden toe te zenden. den per kub. M. Aan vervoer van Oude schild naar De Cocksdorp per as kon in die dagen niet worden gedacht; de kosten waren veel te hoog. Je betaalde over een afstand van Oudeschild Eierland b.v. vijf gulden Maar het getij verliep en de bakens moesten worden verzet. Er kwa men steeds meer auto's en het vervoer per as werd hierdoor goedkooper. De be teekenis van de loswal en van de haven van De Cocksdorp nam hierdoor af. Ook dt belangrijke verbetering van de wegen heeft de ontwikkeling van de motortrac- tie in de hand gewerkt. Thans kost het vervoer van een kub. M. steenslag van de haven van Oudeschild naar Eierland met een auto anderhalve gulden per kub. M. Het heeft nog wel minder gekost, maar de benzineprijs is zoo omhooggevlogen, dat het nu wel anderhalve gulden moet zijn. We leven nu in een onzekere tijd, maar wanneer het kotterbedrijf zich ontwikke len kan zooals in de laatste jaren het ge val was, zullen er nbg meer kotters ko men En daarvoor is in onze haven dan zeker geen plaats. Ze zullen noodgedwon gen elders een ligplaats moeten zoeken Hoe lang zullen we met onze te klei ne haven nog moeten "modderen" Het gemeentebestuur heeft de zaak al eens onder het oog gezien. Dat schreven we al in het vorige nummer. Maar de gemeente zal in de kosten moeten bijdra gen en dit is vermoedelijk een van de re denen, waardoor de oplossing van dit ne telige probleem nog op zich laat wachten. Door officieele instanties moet uitge zocht worden, of de toestand zoo dringend verbetering behoeft, dat de uitgave van een aanzienlijk bedrag (want dit is er ze ker mee gemoeid) gerechtvaardigd mag worden geacht. Ten slotte hadden we nog een gesprek met een vooraanstaand ingezetene, die ons een schets van een eventueel te stich ten buitenhaven voorlegde. Hij meende, dat de aanleg van een buitenhaven de eenvoudigste en goedkoopste oplossing zou zijn. Deze buitenhaven zou z.i. aan de zuidzijde van de tegenwoordige haven - monding moeten komen Het noordelijk havenhoofd zou een flink stuk moeten worden verlengd. Voor de nieuw haven zou dan met aanleg van één dam, ook een flink stuk zee in, kunnen worden vol staan. Dit nieuwe hoofd zou 'n flinke op pervlakte moeten hebben opdat men het ook als loswal zal kunnen gebruiken. Ook de dijk achter het TESO-gebouw zou hier voor kunnen worden ingericht. We meenen in deze twee artikeltjes de noodzakelijkheid van vergrooting van de Oudeschilder haven op afdoende wijze te hebben aangetoond. In breede kring zon der twijfel wordt naar een doeltreffende oplossing van dit probleem met groote belangstelling uitgezien. J. IN ELKE BRANCHE heeft men zaken die wel en die niet adverteeren. 1 Wie betaalt de advertenties? Het zijn de zaken, die ten onrechte beweren, geen ad vertenties noodig te hebben. Ilillllllllllllllllllllll|l>"lllll!l!llllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllHIII ARR. RECHTBANK ALKMAAR. In de zaak tegen J. en B.H F. v.d. S. en M.V. (strandjutterij) werd Dinsdag uit spraak gedaan. Het vonnis luidde: ieder f 15 boete of 10 dg. hechtenis alsmede twee maanden gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. M AARHEEN MET MIJN JONGEN? De Landbouwschool. In het artikeltje „Waarheen met mijn jongen?" komt niet duidelijk uit, welke jongens tot de landbouwschool worden toegelaten. Daarom volgt dat hier nog eens. Toegelaten tot de eerste klasse worden jongens: a. Die 7 klassen van de lagere school doorliepen, óók dus de jongens die op de lagere school voor de tweede maal in de zevende klas zouden moeten, omdat ze nog geen 13 jaar waren; b. Jongens die zes klassen der lagere school doorliepen en niet meer leerplich tig zijn (14 jaar); Toegelaten tot de tweede of derde klas worden jongens die een of twee jaar de U.L.O. school bezochten of bijge werkt werden. De nieuwe eerste klas be gint Mei a s tot 1 Juni één dag per week. Juni, Juli en Aug. geen school. Dan vanaf 1 September 2 dagen per week. Alle andere klassen 1 dag per week. Opgave graag vóór 16 April. E. v. d. B llllllllllllllll! Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SPORT OP TEXEL TEX. BOYS. Over onze zoo uitnemend geslaagde Bonte Boys-Avond wordt elders in dit nummer geschreven. We mogen er met voldoening op terugzien. Ook op het fi nancieel resultaat. We boekten drie nieu we leden en nog enkele donateurs. Wie volgen? Morgen een volledig voetbalprogramma Het eerste speelt om 2.30 uur, terrein Texel tegen Texel II. Elftal als verleden Zondag tegen Texel I. Om 12 uur het tweede elftal tegen Pomona op Tex. Boys terrein. Zie dit elf tal hedenanvond in het kastje. Om 2.30 uur op ons terrein Vliegdui- velsDe Mok. We hopen op mooi voet- balweer. Het is noodig, dat het einde der competitie in zicht komt. Dus allen pre sent. M. KOSTELOOZE CURSUS. Bij voldoende deelname wordt nog dit voorjaar een cursus tot opleiding van Landbouwonderwijzers gegeven. Deze cursus gaat uit van het Rijk, het onder wijs is gratis en wordt gegeven door rijksconsulenten en leeraren van land bouw winterscholen. Duur: ongeveer twee en een half jaar. De leiding berust bij de Rijkslandbouw- consulent te Schagen, bij wie men zich kan aanmelden tot 23 April Waar de cursus zal worden gegeven, hangt af van de woonplaats der deelnemers-in-meer- derheid. een weldaad voor Uwhutd^ BONTE BOYS-AVOND EEN SUCCES. De „White and Red Band" was weer uitstekend. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: JACOB WIERSMA Pz en SIJKE POSTMA Huwelijksvoltrekking D.V. 23 April a.s. te Tern aard. Kerkelijke bevestiging 's nam. 3 uur in de Geref. Oosterkerk te Dokkum, door den Weleerw. Zeergel. Heer Dr. I. H. Kroeze. Dokkum, Ternaard, 6 APnl 1Q4°- Tijdelijk adres: Hollewalsweg 22, Den Burg, Texel. DANKBETUIGING. De ondergeteekenden betuigen langs de ze weg hun hartelijke dank voor de groo te belangstelling, bij hun veertigjarig hu welijk ondervonden. Namens de Familie JN. VAN DER VIS G. VAN DER VIS-ELLEN Oosterend, Texel, April 1940. Woensdagavond hadden de Texelsche Boys een feestavond in de zaal van Pen. Wij zijn van de Boys keurige feestavon den gewend, feestavonden, die steeds tot in de puntjes verzorgd zijn. Dat is re gel bij de Boys. De feestavond van Woensdag maakte op de regel geen uit zondering. Het was inderdaad keurig. Een groot deel van het programma werd in beslag genomen door het optreden van dc White and Red. Band onder lei ding van Jac. Keijzer, banjo. De band bestond verder uit de heeren: C. van Heerwaarden, banjo; N. v. Heerwaar- den, fluit; L van Heerwaarden, mondharp inonica, C. Keijzer, banjo; K. Graaf, mondharmonica en J. Nauta, gitaar. Pro grammaleider was de voorz., de heer C. Graat, die in zijn openingswoord in het bijzonder Pastoor Brinkman cn Kapelaan Kroon welkom heette. Hij betreurde het, geen enkel uniform in de zaal te zien» dat wees op de aanwezigheid van da vrienden-militairen. We mogen nog blij zijn, aldus de he«r Graaf, dat deze avond is doorgegaan, want vorig jaar hebben we de avond onder gelijke omstandig heden een uur voor de aanvang moeteni aflasteiL Voorts kondigde de heer Graaf het tweede openbaar optreden van de White and Red Band aan, die voor het eerst op het Vastenavondfeest met zeer veel succes op de planken was verschenen. Het is vanzelfsprekend ondoenlijk om ieder der 15 nummers, die de band deze avond speelde, te bespreken. Over het geheel genomen was het een keurige prestatie. Men had niets verwaarloosd om uit* stekend voor de 'dag te komen; de costuums, houding van de spelers, de spandoekjes met de naam van de band, 't was af. ALleen één ding. een beetje meer vroolijkheid op de gezichten. Jul lie speelden toch geen treurmuziek Jan Nauta zong op de hem eigen, vlotte en ongedwongen manier, met begeleiding door zijn bandgenooten, enkele liedjes. Bij het publiek vielen deze zeer in de ^maak. Enkele malen gaven Karei Graaf en Louis van Heerwaarden een duet op hun mondharmonica's. Zij leverden goed werk. Max Rijk declameerde een koste Lij ke rijm op de Boys en hun bestuursleden dat zoo magnifiek in elkaar was gezet en zoo van goede humor getuigde, dat men schudde van het lachen. Annie Witte was een der nieuwe „sterren" van de avond. Zij zong met een bewonderenswaardig stemgeluid tot in de hoogste regionen van de toonladder. Voor het eerst trad zij deze avond in het openbaar op, maar wij twijfelen er geen seconde aan, of wij zullen haar wel meer hooren. Vooral haar liedje „Spaansche Vluchteling", dat op de gi taar begeleid wrerd door Jac. Keijzer, bleek een succes te zijn. Tijdens een korte pauze werden 500 loten verkocht door de heer J. Buismaii en zijn staf. De prijzen bestonden uit si garen, cigaretten, zeep, worst en lux< voorwerpen. De White and Red Band oogstte zeer veel succes met de nummers „Potpourri rond het kampvuur" en „De Hamster- koe". Hét nummer van de avond was de op_ voering van „Henkie", een allerdwaast tooneelstukje in twee bedrijven, dat een geweldig succes had, dank zij het bun tengewone spelen van Kees Graaf, die in de hoofdrol als Henkie zeer goed thuis was en die door zijn kostelijk ta lent de aanwezigen liet bulderen. Zijn komische onnoozelheid, gespeeld met het meest onnoozele gezicht, met de tot lachen dwingende wanhopige gelaatsuit drukkingen, zijn gebaren, het was als van een beroepsspeler! Ook bij dit tooneelstuk bevond zich een nieuw sternetje op de planken: Dora Schrama Hd. Voor haar spel hebben hebben wij ook de meeste lof. We zullen haar wel meer kunnen bewonderen. De rollen werden vertolkt door Fr. v. JAam beek (tante Laura), Dora Schrama Hd. (Trudi), Nel v. Sambeek (k'Carla) Witte (Mina), D. Witte (Guus), Graaf (Henkie), en Mart. B.ikker (Dorus de kellner). De regie had de heer H. C. A. Kievits, die eveneens de grime op uitstekende wijze verzorgd liad. Souffleur was Max. Rijk. Zangnummertjes werden ui tgevoerd door Duw Smit, Jo Smit, Corrie Smit, Dora Schrama Hd., M. Witte eti Annie Witte. Dank zij de uitnemende geest onder de verzorgers van dit programma werd de avond een succes. Er was een gezellig bal tot twee uur. HANS K- DANKBETUIGING Voor de vele hartelijke blijken van be langstelling en deelneming, tijdens de ziekte, het overlijden en de teraardebe stelling van mijn geliefde Echtgenoote ANTJE MARIA HIN ondervonden, betuig ik mijn oprechte dank. G. SIKKERLÉ Den Burg, Molensrtaat, April 1940. Kees DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deel neming, betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader,, Behuwd- en Grootvader, JELTE HARMANNUS TIMMER, betuigen wij onzen oprechten dank. FAM. TIMMER. Texel, April 1940. van te Den Hoorn, 's avonds 8 uur, op ZA TERDAG 13 APRIL, in Loodmanswel- areiu ENTREE 50 ct. p. persoon. (Beli. goedkeuring B. en W.) Laat de wind gratis uw elec- trische stroom opwekken! zorgt voor ruim voldoende electrische stroom voor uw verlichting en Radio. Ideaal voor boerderijen en landhuizen. Wij plaatsten reeds vele instal laties tot volle tevredenheid. Vraagt ons nog heden volle dige inlichtingen. DEN BURG sïl SI waar ome ontstoppingsveer voor wasch-1 tafels is achtergebleven? Gaarne inlichtingen bij JAN AOTER. Bij vonnis der Arrondissements-Rechl bank te Alkmaar d.d. 4 April 1940 is ii staat van faillissement verklaard' JO HANNA CORNELIA NIEUWENHUI. buiten gemeenschap van goederen ge huwde echtgenoote van HENDB™ SCHILPZAND, wonende te Texel Rozen diik met benoeming van den h.A Hef Mr H Th. A van der Loos tot Rechtei Commissaris en van ondergeteekende to* eUrat0r' Mr. C. SMAL, Curator. Alkmaar 4 April 1940. Kennemerpark 7. 1'AILLÏSSEMENT. Onder verwijzing naar de in het nuri mer van 10 April opgenomen advertenj van Mr. C. Smal en ter verbetering V! een desbetreffende publicatie in het bil van Zaterdag 6 April wordt meegedee dat NIET de heer H. Schilpzand in st I van faillissement is verklaard.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2