n IVOROL geeft een zeer actief zacht en geurig schuim k J ran genot mill VAN OVER DE OPENS. lllllliiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH •TALIE WACHT NOG AF. Een tijdlang heeft de Italiaansche pers na de bijeenkomst op de Brenner (18 Mrt) 2en scherpe toon tegen de geallieerden aangeslagen. Deze is zelfs nog versterkt na de Duitsche inval in Denemarken en Noorwegen. Het doel daarvan was o.a. de geallieerden tot voorzichtigheid te dwin gen en zoodoende Britsche en Fransche strijdkrachten in de Middellandsche Zee te binden en het Italiaansche volk langza merhand op latere beslissingen voor te be reiden. De vraag was echter, of Italië al spoedig iets zou ondernemen of dat het enkel alarm sloeg om de zoo juist genoem de doeleinden te bevorderen. Men zou uit de jongste uitlatingen van Rome 't laat ste mogen opmaken. Want hei verslag, dat de begrooting van buitenlandsche za ken vergezelt, zoo juist gepubliceerd, zet uiteen dat het standpunt van Italië se dert de verklaringen van 7 en 16 Dec. niet veranderd is. Bij deze verklaringen heeft het echter te kennen gegeven, dat het met aan de oorlog wil deelnemen, Het verslag wijst er bovendien op, dat dank zij deze houding van Italië de vrede in het Zuid-oosten van Europa behouden is gebleven. Ook andere feiten wijzen op het voornemen om niet in de krijg te gaan. In Rome is alles nog rustig. De schatten in de musea zijn niei in veilig heid gebracht. Bijzondere beschermings maatregelen voor de burgerbevolking zijn niet getroffen. DE STRIJD IN NOORWEGEN De strategische posities beginnen zich af te teekenen. De Duitschers hebben bij hun eerste landingen in Noorwegen de verschillende belangrijke punten, van Os lo tot Drontheim, bezet. Als een afzonder lijke actie is de bezetting van Narvik te beschouwen. Maar deze belangrijke pun ten waren niet onderling verbonden. Ook kon de Duitsche vloot niet al die punten duurzaam in contact houden met de uit valsbasis in Duitschland en Denemarken, want de Engelsche vloot is sterker en be dreigt de transporten. Men moest het con tact in het begin voornamelijk houden met vliegtuigen. Nu zou men wel uit Os lo oprukkend de weg over land hebben kunnen banen, indien de Noren zich bij het feit hadden neergelegd: dan hadden dr Duitschers de spoorwegen gebruikt. - Het Noorsche verzet echter eischt strijd, zoodat van Oslo uit alleen met de twee plaatsen in het Zuiden, Stavanger en Kristiansand, het contact over land is tot stand gebracht Bergen en Drontheim echter zijn nog geisoleerd. De Engelschen hebben van deze toe stand voor de uitvoering van hun plan nen gebruik gemaakt. Zij zijn ten noorden er. ten zuiden van Drontheim, in Namsos en Andalsnes, geland en trachten nu de Duitsche troepen in deze plaats te om singelen. Daartoe rukken zij op naar de spoorlijn, die deze stad met Oslo ver bindt. De Duitschers van hun kant ruk ken uit Oslo noordwaarts op, maar onder vinden Noorsche tegenstand bij het Mjoe- sa-meer. Intusschen zijn de twee vijan delijke legers reeds op elkaar gebotst. De afloop van deze gevechten is nog met bekend. Een manoeuvre als tegen Drontheim hebben de Engelschen ook tegen Narvik toegepast. Ook om deze stad wordt nog steeds gevochten. Een Duitsch tankschip, 9000 ton, is ir. de Noorsche wateren door een Brit sche duikboot in de grond geboord. Zweden schreef voor zijn defensie een leening van 500 millioen kronen uit. Berlijn zou Donderdag, volgens de Daily Express, aan Zweden een ultima tum hebben gesteld. Londen en Parijs ont kennen dit. De Duitsche troepenaanvoer naar Z.O. Noorwegen duurt onverminderd voort, aldus Berlijn, maar de Noren blij ven moed houden Naar Zweden gevluchte Deensche sol daten zijn aan Denemarken uitgeleverd. Het belangrijke plaatsje Steinkjer aan de N.O.-punt van de Drontheimfjord is door ons genomen, meldt Berlijn. De Duitsche troepen hebben Röros (100 K.M. ten Z.O. van Drontheim) inge nomen. Bij Gratangen heeft een heel Duitsch bataljon van 1000 man zich na omsingeling door de Noren overgegeven. United Press. Twee Duitsche patrouille-vaartuigen zijn door de Fransche marine in het Skagerrak tot zinken gebracht. Lijdt als het immer wezen moet; V/ant na het suere komt het soet. ÏIOLL. MIJ. VAN LANDBOUW In de gisteren gehouden vergadering van de afd. Texel der H.M. van L. werd besloten een commissie in te stellen om te onderzoeken of op Texel tot stichting van een vaste of verplaatsbare gascel voor de behandeling van bepaalde vee ziekten kan worden overgegaan. Be noemd werden de heeren E. van den Ban, E Noordijk en H.Koens. Verder zal het Hoofdbestuur gevraagd worden te willen bevorderen, dat ook na 1 Maart opgetre den miltvuurschade door het Rijk wordt vergoed. (In volgend nr. uitvoeriger) lilll|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;iiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini|||||| GEMEENTE TEXEL. IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim BRANDGEVAAR. De Burgemeester van Texel wijst nog eens met nadruk op het brandgevaar, dat in de Dennen kan ontstaan, wanneer het rookverbod aldaar niet ten strengste wordt nagekomen. In verband met de aanwezigheid thans reeds van vele militairen en in sommige gevallen gezinsleden van deze, wordt hierop nog eens de aandacht gevestigd. Door een kleine onvoorzichtigheid kun nen op dit gebied onherstelbare ver woestingen worden aangeri.cht. Op algemeene medewerking wordt een beroep gedaan. De Burgemeester van Texel, KAMP. DISTRIBUTIE Motorbrandstof en Smeerolie. De Burgemeester van de gemeente Texel brengt ter kennis van belangheb benden, dat maatregelen worden getrof fen ten aanzien van een eventueele ten uitvoerlegging van een distributie van motorbrandstof en smeerolie. Als grondslag voor deze distributie zullen aan alle houders van alle soorten motorrijtuigen benevens aan de houders van benzine- en benzol motoren, dienende tot andere doeleinden dan tot het voort bewegen van 'n rij- of voertuig, identi teitsbewijzen worden uitgereikt. Voor elk identiteitsbewijs is f 0.75 ver schuldigd, te voldoen bij de in-ontvangst- neming van het bewijs. De termijn, binnen welke de identiteits bewijzen kunnen worden afgehaald sluit op Zaterdag 4 Mei a.s. De afhaling kan geschieden op werkda gen ten gemeentehuize tusschen 9 en 13 uur. Voor de uitreiking wordt meer speciaal zitting gehouden op Maandag 29 April a.s. tusschen 9 en 13 uur. De uitreiking van identiteitsbewijzen aan houders van een ipotorrijtuig ge schiedt alleen op vertoon van het num- merbewijs van bet rijtuig en de geldige motorrij tuigenbelastingkaart. Zij, die na 30 April het identiteitsbe wijs afhalen, behooren over te leggen zoowel de op 30 April eindigende belas- tingkaart, als de kaart, welke met 1 Mei a.s. geldig wordt. Afgifte aan anderen dan aan de hou ders der motoren geschiedt alleen tegen overlegging van een schriftelijke vol macht. Texel, 26 April 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. waardoor elke poetsing met Ivorol een ware mondwassching wordt. Heerlijker tandpasta is er niet. Tube 60-40-25 cent. llllllllllllllllllllllllllll'MlillllllllllllllllllllllllllllililillIilllillllilillllilll^lilllll SPORT OP TEXEL ||||||lllll!liillllllllllllllllli;illlllllll!llllllllillllllllllllllilll!!llll!l!lllllllllllll||||i| S.V. TEXEL. Volgens het programma der T. N. C. speelt Texel 1 morgen tegen Den Burg. Gezien de stevige overwinning van vorige week zullen de bezoekers met meer ver trouwen de strijd aanbinden. Voor Texel een aansporing om het beste beentje voor te zetten en er rekening mede te houden, dat Den Burg weer in opkomst is. Ons elftal kan niet op volle sterkte aantre den, waardoor er meer zal worden ge vraagd, Een sterke tegenstander echter, levert in de regel veel aantrekkelijker spel. Hopen we, dat de belangstelling weer wat grooter mag zijn. Elftal Texel 1W Geus G.Wilner G.Witvliet H.Neijens P.Neijens H.Boon H.Ran M.Vlaming Jn.Bruin A.Huizinga D.Huizinga Res.: W.Langeveld en B.Kiewiet. ATHLETIEK. Zondag neemt Ab. Keij- ser te Den Helder deel aan een veldloop, afd. Jun. 2000 M. Veel succes. Zondagmorgen 10 uur weer trainen. Dat er nog velen zijn, die de athletiek na eenige malen te hebben meegeoefend, niet meer willen missen is zeker. Deze •sport is gezond en sterkt uw lichaam en spieren, maar ook uw geest. Voor de a.s. Pinksterwedstrijden is er nog gelegenheid om u voor te bereiden. Zondagmorgen is er weer gelegenheid voor allen. Voor de Pinksterwedstrijden zeiden De Mok en De Koog reeds met een behoorlijk aantal deelname toe. Van andere vereen, wordt hetzelfde verwacht, zoodat de voorteekenen wijzen op een mooie sport dag. Het geheele programma en verdere bijzonderheden volgen nog. D.D. T.N.C.-NIEUWS Programma Zondag 28 April: Afd. A.: Texel 1Den Burg 1, Vosman. De Cocksdorp 1De Koog 1, v. Ketel. Afd. B.: VliegduivelsDen Hoorn, D. Koning, terr. Tex. Boys Tex. Boys 2De Mok 1 12 uur, van Zeijlen Pomona 1Den Burg 2 is vervallen. Indien geen tijd vermeld is, beginnen alle wedstrijden om 2.30 uur. ELFTALOPGAVEN voor de maand Mei moeten uiterlijk 30 April in het bezit zijn van sergt. M. Smits, Veldpostkantoor 8. Frogramma voor Zondag 5 Mei: Afd. A. Texel 1De Cocksdorp 1, Van Ketel. Tex. Boys 1De Koog 1, D. Koning Afd. B Den Burg 2De Mok, 12 uur, terr. Texel, W. van Zeijlen. VliegduivelsOosterend 1, 2.30, Schaaf terr. Oosterend. Pomona 1Tex. Boys 2, J.Vosman, terrein De Koog. Yoorloopig programma voor Hemelv.dag.: Afd. A Texel 1De Koog 1, Schaaf. De CocksdorpTex.* Boys 1, J.Vosman. Afd. B Den Hoorn 1Vliegduivels 1, terr. Tex. Boys, D. Koning. De Mok 1-Pomona 1, 12 uur, W. van Zeijlen; terr. Texel Den Burg 2- Oosterend 1, Jac. Rijk; terr. Oosterend. Indien geen tijd vermeld is, beginnen alle wedstrijden om 2.30 uur. S.V.C.-NJEUWS. S. speelt morgen 2.30 thuis tegen het militaire elftal van De Koog. Dat zal weer flink aanpakken worden. De Koog is nu een der sterkste elftallen uit onze afd. We hopen een goed elftal op de been te brengen, ofschoon dat nu niet zoo ge makkelijk gaat. Als we allen flink aan pakken, is er een behoorlijke kans om te winnen Elftal: P. Boon M. Reuvers Jb. Eelman A.Kalis C.Zuidema Jac.Westdorp H.Bakker C Troost J.Reuvers A.Buijs G Troost Res.: J.Daalder, G.Boon. TOENEMENDE EXPORTMOGELIJK HEID VAN NED. EIEREN. De handel op de Donderdag gehouden eierveiling te Barneveld was zeer leven dig. De prijzen stegen doordat de ex portmogelijkheden toenamen. Zoowel de uitvoer naar Engeland als de uitvoer naar Duitschland is belangrijk toegenomen. Men wil daar het gunstige seizoen be nutten door eieren aan te koopen voor de koelinrichtingen. Voor pessimisme ten aanzien van de eierenafzet is geen aanlei ding. Zoolang men er in kan slagen pluimveevoeder te betrekken, zal de pro ductie niet worden beperkt. Voor het eerst in het seizoen werd het kwantum van 3000.000 eieren overschreden en wel met 20.000. Het gros der witte eieren werd verhandeld tegen f 3.60 per 100, de gemengde tegen f 3.65 en de bruine tegen f3.80. Eendeneieren gingen tegen f3.10. Reeds in de tweede helft van de vorige week kwamen er berichten binnen, welke op toenemende eierenvraag van Engeland wezen. In dezelfde mate als de eieren- export naar Engeland vermeerderd is, is dit geschied met die naar Duitschland, aangezien onze regeering het standpunt .gelijke monniken, gelijke kappen" hul digt, voorzoover althans het andere land zooveel eieren wenscht te betrekken. Dit is inderdaad het geval gebleken. Hiermede is wel het bericht tegenge sproken, als zou Duitschland geen eieren meer van ons willen betrekken. (Overzicht in De Bedrijfspluimveehou- der.) KERMIS 1940. De Texelsche kermis zal dit jaar aan vangen op Maandag 24 Juni. LAMMERENMARKTEN. De lammerenmarkten worden dit jaar gehouden op Maandag 20 Mei en de daar opvolgende yijf Maandagen. BOUWVERGUNNING. J.Bas, Oudeschild, steenen bijkeuken met w.c.; W. S. Keijser, De Waal, verbouw huis; J. J. van der Vlies, Den Burg, verbouw voorgevel. P.T.T.-DIENST OP 30 APRIL. Op de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal het Postkantoor na 12 uur ge sloten zijn. Alle onderdeelen van het P. T.T.-bednjf worden tot dat uur behan deld. Postvervoer als op werkdagen. De le bestelling heeft plaats als gewoonlijk, maar voor De Cocksdorp en Oosterend komt de 2e buitenbestelling te vervallen PRINSES JULIANA'S VERJAARDAG. Naar men ons meedeelt zal ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. Prin ses Juliana op Dinsdag a.s. de Bataljons- muziek een rondgang door Den Burg ma ken, aanvangende te half negen v.m. Des avonds wordt bij gunstig weer een concert gegeven op het terras van Hotel Texel. INGEKOMEN PERSONEN. Johan M Vroom, van Brummen A 454, naar De Koog 175; Maarten C. van Veen, van Den Helder, Buitenhaven 8, naar De Mok; Elis. Mulder, van Grootegast, Opende - D 15, naar Den Burg 17. Hindrik de Ha^n, Geref., van Haren, Rijksstraatweg 106 naar Den Burg, We - verstraat 12; J.J Galjaard en T.Galjaard-de Groot m. kind, van Haarlem, Minahassastr. 85 n. Den Burg, Molenstraat 73; Leona.d Keijser, van Zoetemeer, Zegw. weg 27 r.aar W 39. WAARSCHUWING AAN HOUDERS VAN MOTOREN. Voor houders van motorrijtuigen en stationaire motoren (benzine, benzol, smeerolie) wordt nog gelegenheid gege ven om de identiteitskaarten uiterlijk op Zaterdag 4 Mei af te halen van 9 uur voormiddag tot 1 uur namiddag; na deze dag worden de overgebleven identiteits bewijzen aan het Rijksbureau terugge zonden, en kunnen zij, die niet voorzien zijn van identiteitsbewijs, bij eventueele distributie van motorbrandstof en smeer olie in groote moeilijkheden geraken. Zie vooral de publicatie ook in dit nummer. DE NAAM TEXEL NAAR BUITEN. De Burgemeester schrijft ons: Teneinde te bereiken, dat geen on juiste of overdreven berichten dan wel foto's omtrent het mijnengevaar bij den overtocht of de gevolgen van mijn-explo sies in de pers of voor de radio worden bekend gemaakt, heb ik de medewerking ingeroepen van degenen van wie mij bekend w^| dat zij als correspondent op- tieden van dagbladen, pers- of foto-bu- reaux, opdat in de berichtgeving de noo- dige voorzichtigheid wordt betracht. De courantenlezer aan den vasten wal is nu eenmaal niet in staat de mededeelin- gen over Texel te controleeren en even min kan hij op de hoogte zijn van de vele voorzorgsmaatregelen, die risico's bij den overtocht practisch uitsluiten. De voorbeelden van den schadelijken invloed van een dergelijke berichtgeving en het gebruik dat er door derden van wordt gemaakt, zijn er te over. Ik wijs slechts op het bericht in een der provin ciale bladen, waarin onder de plaatselijke mededeelingen wordt gezegd dat „dit jaar de eilanden zeker niet zooveel men- schen zullen trekken als anders" om daarna over het eigen vreemdelingenver keer uit te wijden. Aangezien ik niet allen ken, die wel eens berichtjes aan couranten e.d. opge ven, meen ik nu nog eens een ernstig be roep te mogen doen op hen, die ik niet langs anderen weg kon bereiken, om steeds ernstig te overwegen of met een persmededeeling niet het belang van vele ingezetenen noodeloos en ernstig wordt geschaad. Bij twijfel late men het bericht liever achterwege. GIFTEN ALGEM- WIJKVERPLEGING. K., „Spijkdorp" f 2.50. GIFTEN WITTE KRUIS. K-, „Spijkdorp" f 2.50. M., De K. f 0.75. KEURING VOOR DE MILITIE. Zij, die tot de lichting 1936-1937 be hooren en wegens broederdienst niet ge keurd werden, zullen alsnog voor de keuringsraad moeten verschijnen en wel op 20 of 21 Juni. Nader bericht volgt. KANTOOR RIJKSONTVANGER We brengen in herinnering, dat het kan toor van de Rijksontvanger op Hemel - vaartsdag gesloten is. Mei staat voor de deur. Wie zijn wegenbelasting nog moet voldoen zij op die sluiting op a.s Don derdag bedacht. VERTROKKEN PERSONEN. Trijntje Petr. Plaatsman, Herv., van Weverstr 49, naar Rotterdam, Raam- poortstr 45. Madeleine E de Kind, R.K., van C 56a naar Den Helder, Ruygweg 26. Gerhardus M. Bos met echtg. (Adr. Bucker) en vijf kinderen, R.K., van H 98 naar Kloosterburen, Molenrij A 133. Marcelis Padmos, Herv., van K 63a. n. A'dam, Fr. Hendr. plantsoen 40 II. Herm. van Halen, Geref., van Binnen- burg 8 naar Den Helder, Ceramstr. 29. Johannis E. Wabeke, Herv., van We verstr. 7 naar A'dam, Stadionweg 27 boven. Obbe Terpstra, van E 121, naar Wie- ringermeer, Oostermiddenm. weg M 21, Wieringerwerf. Jan A. R. C. Captijn, W. Gem., van H 131 naar N.O.-Indië. DE COCKSDORP. MEJ. GROLLE WEER IN FUNCTIE Donderdag is mej. Grolle, die te Den Helder een operatie moest ondergaan, maar op weg daarheen een angstig vlieg avontuur doorleefde, als onderwijzeres al hier weer in functie getreden. R.K. TOONEELVEREEN. „STEEDS BETER". Op Zondag 21 April werd in hotel De Hoop een uitvoering gegeven door de R.K. Tooneelvereen. „Steeds Beter". Deze avond werd met een toepasselijk woord geopend door de Zeereerw. heer Pastoor Bekkers. Hierna werd opgevoerd „De Verjongde Professor", blijspel in 3 bedrijven. Het stuk werd vlot gespeeld en de spelers waren hun rollen goed meester. Zonder aan anderen iets af te doen, willen we tcch afzonderlijk vermelden het spel van dc heer Adr. van Beek, die als Frits bij zonder goed spel te zien gaf en in mej. D Sauerborn (als Mane) een goede tegen speelster gevonden had. Ook het spel van mej. C. Slot (als Elze) had veler bewon dering. De grime werd verzorgd door de heer A. Bakker. Na afloop werd een woord van dank gebracht aan allen, die tot het welslagen van deze avond hadden bijgedragen, waarna een zeer geanimeerd bal onder leiding van de heeren Boom, allen tot 1 uur bijeen hield. Een zeer geslaagde avond, waarvan allen in de behoorlijk ge vulde zaal zeker genoten hebben. P. ||||||llllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllll)llllllillll|IIIH IIIHI BINNENLAND llllll mllllll De Eerste Kamer heeft de nieuwe belastingheffingen goedgekeurd. De IJmuider treiler Adelante is door een Engelsche bommenwerper bestookt. Geen ongevallen. MILITAIRE PERSVERORDENING Vandaag wordt een verordening van de Opperbevelhebber van kracht ten aan zien van de pers. Geschriften, die de neu traliteit aantasten, de krijgstucht onder mijnen, onrust verspreiden door uiterlijk, opmaak of inhoud, of die mededeelingen bevatten over militaire aangelegenheden zijn verboden. Overtreding kan worden gestraft met ten hoogste een jaar hech tenis of duizend gld. boete. De eerste rabarber van de koude grond is Woensdag te Broek op Lange- dijk aangevoerd. In Nederland worden op 1 Mei geen openbare bijeenkomsten en demonstraties doof de S.D.A.P. gehouden. Van heden af worden weer periodie ke verloven verleend. Doch: slechts twee dagen in de 20 (voorheen 14) Sinds Sept. gingen 23 Ned. schepen verloren, 88108 ton. 237 menschen kwa men daarbij om. Den Haag. Bij V. en D. aan het Spui heeft, vermoedelijk door kortsluiting, een brand gewoed, die voor ruim een halve ton schade aanrichtte. Duitschland koopt thans weer Hol- landsche eieren. Ook uit Engeland veel vraag. Het heeft een vertegenwoordiger gestuurd voor de aankoop. Te Terschelling is overleden de 63-j.. Simon Wiegman, die als roeier van de N. Z. R. M aan 62 tochten deelnam en mee hielp om 110 menschenlevens te redden. Te Scherpenzeel is een moeder van zes kinderen door een petroleumventei om een onbekende reden vermoord. Een dochtertje van het slachtoffer werd op de dag van de moord juist elf jaar. De hulp, die studenten hebben aan geboden om de oogst binnen te halen in Augustus en September, is naar de Land bouworganisaties mededeelen, niet noo- dig. Er zijn genoeg arbeiders beschikbaar. De Ned. Reedersvereen. zal bij de oorlogvoerende mogendheden aandrin gen op het maken van een vrije vaargeul voor neutrale schepen, om de vele ram pen te voorkomen. De zaak tegen de hofmeester K. is Donderdag te Amsterdam gedeeltelijk m. gesloten deuren behandeld. Het betreft hier de geruchtmakende .„koffermoord zaak". Er waren 50 getuigen en deskun digen. De man werd toerekeningsvatbaar verklaard. In tegenstelling tot de verkla ring van K. moet zijn vrouw nog geleeld hebben, toen hij haar stak. Van 11 Mei t.m. 13 Juli zijn zomer- postzegels verkrijgbaar van V*, 2'A, 3, 5 en 12V2 ct., resp. met de beeltenissen van Vincent van Gogh, E.J. Potgieter, P.Cam- per, Jan Steen en J.J. Scaliger. De toe slag boven de frankeerwaarde is weer be stemd voor cultureele en sociale instellin gen. Pijnacker zal na de instorting van de scheeve toren minder bezoek van vreemdelingen krijgen en dus schade lij den. Men geeft Monumentenzorg de schuld van de instorting, omdat deze in stelling de steunbeeren heeft laten ver wijderen tegen het advies van de ge meente-architect in. Men overweegt een actie tot schadevergoeding. lllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiniiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiit llllll BUITENLAND |||m l|||||l|llllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllilll!l!lllllilllllllllll|||||||||||||||||||||||| De Donau heeft opnieuw groote ge bieden onder water gezet. 1200 gezinnen zijn nu dakloos. De Belgische regeering-Pierlot zou aftreden, daar een groot gedeelte van de Belgische Kamer (de Liberalen) het niet eens was met een onderdeel der Onder- wijsbegrooting, de bekende Belgische taalkwestie betreffende. Op verzoek van de Koning zal ze echter niet heengaan. Boven de Noordzee werd Woensdag slag geleverd tusschen vliegtuigen, waar bij vijf Britsche en twee Duitsche toestel len werden neergeschoten. Britsche vliegers hebben Oslo ge bombardeerd, wordt door Berlijn ge meld. De uitwerking staat niet in bijzon derheden vast. Duitschland verloor in de Noorsche wateren al 26 transportsche pen; verscheidene duizenden Duitschers kwamen daarbij om, volgens Londen. Van de bij Narvik gezonken Eng. torpe dojager Hunter wordt 157 man vermist, al dus Londen fiB BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. van 19 t.m. 26 April 1940. GEBOREN: Aly Janny, dv Jacob Willem Geus en Pietje Rozendaal. Hendrik Paul zv Henk Koens en Hermina Frederika Catharina van den Nieu- wenhuizen. ONDERTROUWD: Johannes Witte en Theresia Maria Antonia Dernison. Bauke de Zee en Cornelia List. Riep- ke Beukema en Martha Bremer. OVERLEDEN: Gerrit Eelman, 77 jaar, geh m. Neeltje Ocqué. BB GEVONDEN VOORWERPEN BB BM (Gedeponeerd ten Raadhuize.) BB een oliejas, een rijwielplaatje, een zak lantaarntje, een rijwielplaatje.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 6