GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. D. D. Dennen f 2. DISTRIBUTIE. We vestigen er de aandacht op, dat zij, die nog niet in het bezit zijn van een al gemeen distributiebonboekje (waarop nu suiker is te bekomen; bon 70) en van een broodkaart, deze alsnog kunnen verkrij gen en wel HEDEN van 9 uur v.m tot 1 uur n.m. in het Museum, Nieuwstraat. Winkeliers met codenummers 1000 t.m. 1999 dienen hun opplakvellen met suiker bon no. 19 in te leveren op Maandag 3 Juni a s. vóór 11 uur 's morgens. Winke liers met codenummers 2000 t.m. 2999 op Dinsdag 4 Juni a.s. eveneens vóór 's morgens 11 uur. GENEESKUNDIGE HULP. Naar ons gisteren van bevoegde zijde werd medegedeeld is de datum, waarop Dokter Van Dommelen en Dokter Re- nout uit de militaire dienst zullen tre den, nog niet bekend Dokter Weener blijft de practijk van beide artsen nog waarnemen. EIERHANDEL. De vooruitzichten zijn nog onzeker, ter wijl bovendien de beperkte vervoersmo- gelijkheid het zakendoen bemoeilijkt Er zijn evenwel onmiskenbare teekenen van langzaam herstel. Daarop dus maar onze hoop gevestigd. PAARDENHANDEL. Door particulieren werden dezer dagen op Texel vier paarden gekocht, tegen hooge prijzen. Twee exemplaren zouden voor duizend gulden van de hand zijn ge daan Dat de paarden duurder worden, ligt voor de hand, nu men steeds meer op paardentractie is aangewezen. Naar men ons meedeelt, zal volgende week waar schijnlijk ook een vertegenwoordiger van de Heinekens Bierbrouwerij op Texel paarden opkoopen. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. DE KROEGBAAS. In ieder opzicht is het weer een kwa liteitsprogramma, dat ons theater dezer dagen draait. De eerste film „De Kroeg baas" is er een, die aan de vaste wal reeds vele successen boekte Wallace Bee ry in topvorm. Het Vaderland schreef; „Een film is ontstaan, die het zien zeer waard is... verdienste van de uitste kende acteurs., de buitengewoon moei lijke rol in de beste handen bij Frank Morganvermelding verdient ook de bijzondere fotografie". Hieraan behoeven wij niets toe voegen. DE FAMILIE ZANGVOGEL. Ook de tweede film, die de avonturen en wederwaardigheden van een tooneel- en revue-gezelschap tot onderwerp heeft, is er een, die er wezen mag. De toe schouwer krijgt het eene opwindende avontuur na het andere te zien, doch alles komt weer op zijn pootjes terecht. HET NOORDEN. TWEE GOUDEN ECHTPAREN. Woensdag hoopt het echtpaar C. Dijker en M. Dijker-Dekker de dag te herdenken, waarop het vóór vijftig jaar in de echt werd verbonden. De tijdsomstandigheden zijn er niet naar om er een groote „bruiloft" van te maken, doch gaarne maken we in enkele regels melding van dit heugelijke feit in hun huwelijksleven. Toen wij 25 jaar getrouwd waren, zegt mw. Dijker was het anders ook een nare tijd. De oorlog was toen bijna een jaar aan de gang. Onze oudste zoon, Maarten, werd in 1914 opgeroepen, hij was toen 20 jaar. Vier jaar heeft-ie ge diend. Wat een tijd, maar we zijn er nu ook nog niet! Er kan nog heel wat ge beuren. Bruiloft en oorlogsbrood mis schien, neen we zullen het feit maar heel eenvoudig herdenken." Moeder Dijker is een vriendelijk mensch: Ze kan allergezelligst vertellen. Ze is op Wieringen geboren. Elf jaar was ze, toen de familie naar Texel verhuisde. Ze is nu 73, even oud als haar man en net als haar man nog goed gezond; het hart plaagt wel eens, maar och, daar kan je oud mee worden! Ah, Dijker! zeggen we, als de baas binnenkomt, m z'n blauwe kiel. „Zoo, nog druk in de weer!?" Wel ja, ik ben nog gezond en kan nog best wat doen, antwoordde hij. Dij ker is op Zevenhuizen geboren. De eerste 17 jaar van hun huwelijk woonden ze bij Oosterend, nu zitten ze al weer dertig jaar in het Noorden, waar ze een paar stukjes land verhuren en ouderdoms rente gemeten. Dijker heeft altijd op het land gewerkt, nu eens voor zichzelf, dan weer bij de boer. Hun huwelijk werd met vijf kinderen gezegend, drie zoons en twee dochters. Bruid en bruidegom zitten eigenlijk ver van de bewoonde wereld, n.l. in het uiterste hoekje van de polder, vlak bij de Eendrachtpolder, maar, ze voelen zich er best thuis. Maar, zegt moeder de vrouw; Het is tegenwoordig toch wel erg stil hier: De bakker, ja, die komt hier nog gere geld, maar lui met manufacturen en zoo zie je hier de laatste tijd niet meer. VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Datum: Op- Onder: Op: Onder Z. M. D. W. D. V. 2 Juni 3 4 5 6 7 3,46 4,12 4,44 5,21 6,05 6,59 17,59 19,02 20.06 21.07 22,04 22,53 5.25 5,25 5,24 5.23 5,22 5,21 21.52 21.53 21.54 21.55 21.56 21.57 Z. 8 7,59 23,38 5,20 21,58 Woensdag 5 Juni Nieuwe maan. TEXELAARS IN DEN VREEMDE. Kort na de overgave van Nederland werd per radio bekend gemaakt, dat de heele vliegersschool van Haamstede welstand verkeerde. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Simon du Porto, behoorde tot deze groep. Naar we verne men. heeft men nadien geen bericht om trent zijn verblijfplaats meer ontvangen. Een dag na het neerleggen van de wapens kreeg de fam. Zeegers een brief, kaart van de heer P. Zeegers. Hij maakte het toen goed. Toen de kaart werd ge schreven, was de strijd nog niet be ëindigd; nadien heeft men geen enkel le- vensteeken meer van hem vernomen. Men koestert de hoop, en dit kon ook voor Du Porto gelden dat hij als krijgsge vangene nog geen gelegenheid kreeg om naar huis te schrijven. Anders was dit met de heer D. Koorn Hz. Kort voordat deze als krijgsgevangene werd wegge voerd, had hij nog kans gezien een be woner van Arnhem een briefje voor zijn ouders in de hand te duwen. TEXELSCH FANFARECORPS. De leden van het Tex. Fanfarecorps ver gaderden Donderdagavond in De Graaf's Lunchroom. De vergadering werd opge luisterd met muziek, die ten gehoore werd gebracht door een eigen band, be staande uit de hecren J. Kant, W. Rui ter, K Lemstra, C. Witte en P. Hillen. De waarn. voorz., de heer P. Hillen, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de leden, die pas uit de militaire dienst gelukkig gezond en wel, waren terugge keerd Spr. zeide, dat het bestuur slechts tijdelijk door anderen was waargenomen, omdat de heeren A. Bakker en J. Kui per in militaire dienst waren. Na breedvoerige bespreking werd het bestuur als volgt samengesteld: P Hil len, voorz.; C. Witte, secr.; J. Kuiper, penn A. Bakker en H. Zijm, comm. De repetities werden vastgesteld op Dinsdagavond 8 uur in het fanfarege bouw. Er werd op aangedrongen, dat men trouw de repetities zou bezoeken, omdat men dit jaar aan een concours dacht deel te nemen. De heer S. Zijm zal de jonge leden les geven. De contributie werd vastgesteld op f 0.10 voor ieder lid boven 16 jaar en voor leden jonger dan 16 jaar op f0.05 per week. De ïnlegsom van f 1,voor ieder nieuw lid bleef gehandhaafd. Het vol gend jaar, 7 September, bestaat de ver- eemging 50 jaar. „Er zal een groote fuif gegeven worden", aldus de voorz.. De voorz. sloot de vergadering met de wensch, dat er ijverig gerepeteerd en ge studeerd zal worden. Het deed hem ge noegen dat er zooveel animo was om 't onderbroken werk weer voort te zetten. Men bleef hierna nog eenige tijd onder verschillende mopjes muziek gezellig bij een. K. U ziet het, lezer, ook in dit afgelegen stukje Texel is te constateeren, dat de wereld nog met normaal draait... Neen, de tijdsomstandigheden zijn over al te merken en veel reden tot vroolijk- heid bestaat er niet. NOG EEN GOUDEN BRUIDSPAAR. We zijn gelijk getrouwd met Willem Visser en Trijntje Kalis, voegt mw. Dij ker er aan toe. En dat trouwen gaat tegenwoordig ook weer met paard en wagen, merken we op. Ja, ik zeg vaak tegen m'n man: We gaan weer honderd jaar terug Hier en daar zie je de trekschuit weer, net als vroeger! Hierna zijn we weer opgestapt, haas tig, want de klok had ons beetgenomen: De Middel-Europeesche zomertijd wil er bij hen nog niet in! Toen zijn we even over Oosterend terug gegaan. We kunnen meedeelen, dat het echtpaar Visser nog een goede gezondheid geniet. Visser is nog wel eens op het land bezig. Mw. Vis ser werd in Den Burg geboren, de brui gom in Oosterend. Bijna dertig jaar lang is Visser nacht waker geweest; en geruime tijd was hij doodgraver. In de raadsvergadering van 5 Mei 1895 werd zijn benoeming tot nachtwacht door de voorz., Burgemees ter Jhr. Strick van Linschoten, bekend gemaakt. Hij bleef tot 1 Mei 1924 trouw op zijn post. Visser was een goede nachtwacht, verzekerde ons een Oosterenden Als er 's nachts een brandje was, dan bluschte hij dat op z'n eigen houtje; je kon rustig doorslapen en 's morgens kwam-ie je even vertellen, dat-ie je boetje of iets dergelijks even voor je had gebluscht Hij heeft ook de boeren veel geholpen. In de lammertied verloste hij 's nachts wanneer dat zoo eens uitkwam, ver scheidene schapen. Dit deed hij dan op de manier van „eerste hulp bij ongeluk ken"! Het deed ons genoegen een van zijn dorpsgenooten zoo waardeerend over hem te hooren spreken. Op zijn 59e jaar werd hem eervol ontslag verleend. De functie van nachtwacht werd door de heer A. Brans tot 1929 vervuld. De raad besloot toen om geen nieuwe nachtwacht meer te benoemen. Den Hoorn had toen al een paar jaar geen nachtwacht meer, terwijl ook De Waal en De Koog het er zonder stelden. De tijden veranderden, de „nachtwacht" werd ouwerwetsch. Er zullen dezer dagen nog wel ver scheidene avontuurtjes uit die dagen worden opgehaald. Een goede tijd was het, niet zoo haastig, niet zoo rumoerig, maar wat voorbij is, is voorbij We willen besluiten met onze beste wenschen aan te bieden aan deze gou den bruidsparen. Moge nog menig jaartje van geluk voor hen zijn weggelegd! J. ||||||lllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||| GEMEENTE TEXEL ||||||||i.,- ||||||iiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| PROJECTIELEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat het ten strengste verboden is ongesprongen projectielen aan te raken. Van het vinden van ongesprongen pro jectielen behoort onmiddellijk aan hem, Burgemeester, te worden kennis gegeven. Texel, 31 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. BEKENDMAKING. De Burgemeester vestigt de aandacht op het volgende. Den inwoners, speciaal zakenlieden en neringdoenden, wordt ernstig in over weging gegeven regelmatig en goed te luisteren naar de officieele radiomededee- lingen en eveneens aandachtig kennis te nemen van publicaties in ter beschikking staande dag- en andere bladen. De meeste der thans uitgevaardigd worden de besluiten worden immers reeds by afkondiging veelal door middel van de radio terstond van kracht. Het is niet mogelijk al hetgeen dezer dagen bekend wordt gemaakt, ook nog eens van ge meentewege te publicecren, te meer daar de meeste berichten vaak slechts voor kleine groepen belanghebbenden be- teekenis bezitten. Men zal er zich nimmer op kunnen beroepen bepaalde voorschrif ten niet te kennen, zoodat bovenstaande waarschuwing door ieder ter harte dient te worden genomen. De Burgemeester van Texel, KAMP. 31 Mei 1940. SCHOOLNIEUWS De R.K. School gaat vermoedelijk a.s. Maandag weer beginnen. NIET VOOR ACHT UUR We brengen in herinnering, dat geen vee (ook LAMMEREN) a.s. Maandag vóór acht uur mag worden aangevoerd. LEIDSCHE LAMMERENMARKT. Gisteren werden te Leiden in totaal 2379 lammeren aangevoerd. Prijzen van 710 gld. Handel matig. KIPPEN SELECTEEREN IS NOODIG. De kippen worden op nóg scherper rantsoen gesteld. Zoo ooit, dan is selectie NU broodnoodig. De P.T.V. Texel biedt daarbij gegarandeerd deskundige hulp aan. Leest vooral haar annonce in dit nr. HOOG IN DE LUCHT. Gisteravond tegen acht uur vloog een vliegtuig van onbekende nationaliteit op 7000-8000 M. hoogte boven ons eiland, waarbij het zoo,n kilometerslange witte rookpluim achter zich liet, dat het aan een luchtschrijver (skywriter) deed den ken. Het verdween in Z.W. richting. Ge ruime tijd bleef zijn baan in de lucht han gen. INGEKOMEN PERSONEN. Maria H. Huuskes, R.K., van Angerlo, Giesbeek H 111 naar Parkstr. 30. Joanna van Boven, Herv., van Utrecht, M.v.d. Weteringstr. 97, naar De C. 68. Dirk Smit met echtg. (Martje Kamp) en 2 kinderen, Herv., naar Den Helder, Ko ningsweg 66. Hendrika Dob, Herv., van Den Helder, Javastr. 113, naar Schildereind 95. VERTROKKEN PERSONEN. Neeltje Timman, L.d.H., van Parkstr. 36 naar O. Pekela, H. Westerstr. 459. Johanna W. Hemink, van Julianastr. 9 naar A'dam, Kijkduinstr. 143 I. Simon A. Duynker, Herv., van Schil dereind 66 naar Wieringen, Hyp hoef. Evert Breeuwer Herv., en echtg. (Antje Nieboer) van De Cocksdorp 7 naar Wor- merveer, Riouwstr. 10. Cath. M. Hopman, R.K., van Wilh laan 12 naar Haarl.meer, Bennebroekerdijk 12. DEN HOORN. KERKNIEUWS Ds. Wcsseldijk is weer vrij van militai re dienst. Morgen hoopt Z. Eerw. de kan sel weer te betreden. OOSTEREND. BOM TE IJMUIDEN OP TEXELSCIIE KOTTER. Naar we vernemen werd de kotter van de heer W. Drijver in de haven van IJ- muiden bij een bombardement door En- gelsche vliegtuigen door een bom ge troffen. De stuurhut werd vernield, ter wijl ook aan de reeling schade werd aan gericht. Er bevonden zich gelukkig geen personen aan boord. De heer Drijver was kort na de mobilisatie in Sept. j.l. naar IJmuiden verhuisd. Zijn schip had hij in de haven aldaar laten liggen. ||||||lllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll>lllllllllllll!lll|lllli HUH BINNENLAND llllll ||||||iiiiiiiiii!iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüii»iii»»i1lllll De eerste Meikersen brachten te Tiel GO cent per 100 stuks op. De werkverschaffingen zijn weer in volle gang. In het bijzonder zullen groote groepen arbeiders uit de steden te werk worden gesteld. Een afleveringsverbod is afgekon digd van de op de landbouwbedrijven aanwezige aardappelsoorten Roode Star, Furore, Zeeuwsche Bonte en Blauwe. Te Zuid-Scharwoude is een poging tot hamsteren van 200 pond boter ont dekt. Leverancier en kooper kregen pro cesverbaal. Het stempelen door werkloozer in gevolge de steunregeling zal tot nader or der niet meer plaatshebben. Het stempe len ten behoeve van werkloosheidskasuit- keering is nog steeds verplicht gesteld. De bonnen 1 tot en met 20 van het broodbonboekje en 1 tot met 13 van het algemeen distributieboekje zul len bij verdere distributie niet worden gebruikt en kunnen dus vernietigd wor den. Een half pond koffie of een half ons thee zal op nader te noemen bon beschik baar zijn voor het tijdvak 6 Juni5 Juli WEER SOLDAAT. Gedemobiliseer - den, die opgegeven hadden, dat zij werk konden krijgen, of kans hadden dit te vinden doch desondanks werkloos zijn, ko men niet voor steun in aanmerking. Naar De Standaard verneemt hebben de Bur gemeesters opdracht deze militairen naar hun legeronderdeel terug te zenden. Schoenen, die niet van leer vervaar digd zijn, mogen weer worden verkocht. Het postverkeer met Duitschland is hervat. Te Zandvoort is door de militaire autoriteiten toestemming gegeven voor het kampeeren op het strand. De grasdrogerij in de Haarlemmer meer nadert snel haar voltooiing. In een uur kan 2500 kg. gras tot 500 kg. ge droogd gras worden verwerkt. Het Rijksbureau voor tabak zal een onderzoek instellen naar de in Neder land aanwezige voorraden onbewerkte tabak. Sinds Woensdag kunnen weer brie ven en briefkaarten naar Duitschland, Amerika, Ned.-O.-Indië worden verzon den. Tijdens de oorlogsdagen is Ir. Mus- sert aan interneering ontkomen, doordat hij zich bij een boer „ergens" in ons land schuil hield. Woensdag is het hoogste gezag in 't bezette gebied van Nederland overgegaan op de Rijkscommissaris Seyss Inquart. Met toestemming van Generaal Winkel man hebben de secr.-generaal der Depar tementen hem hun medewerking toege zegd. De eindexamens van H.B.S en Gymnasia zullen dit jaar uitsluitend mondeling worden afgenomen, indien dit door rectoren en directeuren wensche- lijk wordt geacht. Er is eenige verruiming gebracht in het geven van vergunningen voor ben zineverbruik. Burgemeesters kunnen een voorloopige vergunning voor een week af geven, terwijl vergunningen voor langer duur via de Burgemeester, bij de direc teur van het Rijksbureau voor Aardolie producten moet worden aangevraagd. Tegen een Amsterdamsch koopman, die door frauduleuze handelingen een bedrag van tienduizenden guldens voor de fiscus had verzwegen werd veroor deeld tot 4 mnd. gevangenisstraf. Een fiscale boete van f 132.000 had hij reeds gehad. Zijn procuratiehouder, die mee knoeide, hoorde 2 mnd. tegen zich eischen Honderden Spakenburgsche vis- schers zijn toe nu toe niet uitgevaren uit protest tegen het verbod van visschen voor en na zonsondergang en tegen het verbod van visschen binnen 25 K.M. uit de kust met de kuil, waardoor zij zeer lang moeten varen, voordat zij hun vischgebied bereikt hebben. Visschen is zoo niet loonend. Geëvacueerd vee zal worden terug gevoerd naar de plaatsen van herkomst. Het zal niet steeds mogelijk zijn iedere veehouder zijn eigen vee terug te geven, omdat veelal merken ontbreken. Later zal hiervoor gezorgd worden. Boeren mo gen dus voorloopig het 'hun gegeven vee niet verkoopen of verruilen dan op aan wijzing en met toestemming van het Bu reau voor ontruiming. Wie meer dan f 1200.per jaar ver dient wordt geacht een paar bruikbare schoenen te bezitten, die hij voorloopig nog vrij kan laten repareeren. Zij. die minder verdienen, kunnen, indien zij aantoonen geen bruikbaar paar schoe nen meer te bezitten, op een bon een paar koopen. Gedeelten van de voorraad volle ha ring zullen naar Duitschland worden uit gevoerd. De maatjesharing blijft voor de binnenlandsche consumptie gereserveerd. Het is nog met bekend, wanneer de vis- schersvloot ter haringvisscherij zal uit varen. Hofmeester Koorens, wegens dood slag op zijn vrouw te Amsterdam tot 15 jaar en zes mnd. gevangenis veroordeeld, heeft, evenals de Off. v Justitie, het aan- geteekend hooger beroep ingetrokken. Het grootste deel der telefoon- en telegraafnetten in Nederland, met uit zondering van Zeeuwsch-Vlaandern en een gedeelte van Limburg is weer in orde. In Volk en Vaderland schrijft Ir. Mussert: Mijn broer, die als luitenant kolonel zijn troepeh dapper aanvoerde, is door Nederlandsche militairen daarna vermoord, omdat hij de broer was van de leider van de N.S.B. De Telegraaf pleit voor onderzoek van deze zaak. Mr. J. B. Kan, lid van de Raad van State is door de Opperbevelhebber be noemd tot adviseur in algemeene zaken van de Regeeringscommissaris voor de wederopbouw. ||M|iiiiviiiiiiiiiiiiiiiiim HUH BUITENLAND llllll ||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lll'llllllllllllllllllllllll|||||| VEREENIGDE STATEN De Amerikaansche autofabrieken zijn ook voor 1941 geheel ingesteld op de wapenproductie, zoodat voor 1942 geen nieuwe modellen kunnen worden ver vaardigd. De Amerikaansche regeering heeft de belligerente mogendheden er op gewe zen, dat het s.s. President Roosevelt gaat varen om Amenk. burgers uit Eu ropa naar de V.S. over te brengen. Ze verzocht het schip te ontzien. Duitsch land deelde daarop mede, dat aan de strijdkrachten een desbetreffend bevel is gegeven, doch dat de geallieerden plannen hebben een aanslag op het schip te plegen en de schuld daarvan op Duitschland te schuiven. SOVJET-RUSLAND Een uitwisseling heeft plaats gehad van 5496 Russische krijgsgevangenen te gen 825 Finsche. ITALIË Mussolini voerde ook deze week sprekingen met militaire autoritei^ wapenfabrikanten. PORTUGAL. Het Concordaat tusschen het caan en Portugal is Zaterdag in dei tugeesche Landdag gerattificeerd. JOEGO-SLAVIE De onlangs in Joego-Slavië opg( pen reservisten zullen weer spoedig huis worden gezonden. DENEMARKEN Engelsche bommenwerpers nog maar steeds voort met aanvalle Deensche Noordzeekotters. In Denemarken is het benzine bruik opnieuw aanzienlijk beperkt, i CHINA. De stad Tsjoenking is door Jaf sche vliegtuigen heftig gebombarde In N.W. Hoepei wordt heftig gestre Bij Tsjaujang zijn de Japansche troe« door de Chineesche omsingeld NOORWEGEN In Noorwegen, zoo meldt D.N is de vijand, ondersteund door talrt oorlogsschepen, aan de ertsspoorlijn r land en uit het Noorden Narvik bint- gedrongen. Een groot Engelsch oorlï schip kreeg midscheeps een zware tï fer en staakte het vuren. EGYPTE s Zonder speciale vergunning is vanaf 1 Juni verboden havens van S en Port Said te betreden. Tegengesproken worden gerug als zouden zich grensincidenten heb: voorgedaan tusschen Egypte (Eng.) r Libye (Italië). TURKIJE De repatrieering van Turken uitfc garije en Roemenië naar Turkije woj voortgezet. Dit jaar zullen plm. 100' Turken naar hun land terugkeeren. I IRAN In N.O Iran heeft een aardbeis verscheidene dorpen vernield, tien sonen en veel vee kwam om. 1 DUITSCHLAND De overgave van het Belgische ger beteekent de laatste streep onde;8 Engelsche oorlog in, Belgie, zegt D.N.:I Omdat gevangen genomen Duiü;8 vliegers niet menschelijk door de gil eerden worden behandeld, zullen l. Duitsche autoriteiten dit gevangen nomen Fransche vliegers evenmin n~ doen. D.N.B. Volgens D.N.B. hebben de geallSC den thans 2638 vliegtuigen ver® Duitschland 37346 BELGIE 45 Aan de kusten van Nederlands Belgie zijn de duikboot Doris, de pedobootjager Le Droit en het ravitail nngsschip Le Niger verloren gegaan Parijs officieel. i0 Yperen en Kemmel zijn Woens5 gevallen. 6 Bij een aanval in N.-VlaandtÖ werd Woensdag Brugge gepasse6 Ostende genomen, Dixmuiden bereita FRANKRIJK. K Meer dan 100.000 Fransche en F sche vluchtelingen staan aan de Frafite Spaansche grens. Zij willen trachten eÏ Spanje uit te wijken. In de Fransche oorlogshaven To.— zijn vier voormalige communistische'? ders gearresteerd. Het terugtrekken der Franse troepen gaat volgens het D.N.B. zoo eQ dat zij niet eens de tijd hebben kostb0 oorlogsmateriaal mede te nemen. y Het DNB meldde gisteren: Het hj ste verzet van de Franschen in N.O E A Frankrijk wordt gebroken. De EngelscL verdedigen zich nog taai om het insd. pen der soldaten te dekken. Duinkerk werd weer gebombardeerd. De hij ingesloten Engelschen zijn bij een dog' braakpoging vernietigd. ENGELAND Bij O.-wind is het kanongebulR in N.O. Frankrijk in Londen te hoorei/ In Gibraltar mogen des nachts b- gers niet meer op straat komen Een schip van 7000 ton is door geland ter beschikking gesteld ten di ste van eventueele evacuatie van Gib:-^ tar. a Op een te Gibraltar liggende e gelsche oceaanstoomer is brand uitgeb- ken. Het schip ging verloren. Engeland komt 50 pet. boter bacon te kort, doordat Denemarken Nederland niet meer invoeren. Van zijt behoefte aan eieren is nog maw eeN derde gedekt, van zijn behoefte aan me is drie kwart gedekt. Engeland is van plan de aldaar i deponeerde Noorsche, Belgische en derlandsche waardepapieren te gebrr ken voor het betalen van Amerikaan» oorlogsleveranties. h In Zuid-Engeland wordt de evih atie ver doorgevoerd. Alle bewoiy vluchten naar het Noorden. Binnenkort zullen verscheidene c~ zenden recruten in Ierland worden op; roepen. BURGERLIJKE STAND DER I GEMEENTE TEXEL. van 25 t.m. 31 Mei 1940. l GEBOREN. Adriana Maria, dv Hendj Jan Schraag en Johanna Maria Wij Petrus Theodorus, zv Jan Smit;: Petronella Johanna Kuip. ONDERTROUWD: Remmert Bremer 1 Etje Dros. Willem Hendrik Bak!j en Cornelia Johanna Hin. GETROUWD: Adnanus Johannes Pjl en Catharina Maria Hopman Con lis Gerardus Zijm en Margaretha' na Kuip. Reijer Nicolaas Smit Antje Hin. Johannes Jacobus K< zer en Duvera Columba de Grave OVERLEDEN: Cornelis van der Vlies, jaar, wedn. v. Maartje Zwart. GEVONDEN VOORWERPEN I (Gedeponeerd ten Raadhuize.) I een damestaschje, 9 heerenfietsen.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2