EEN KWART EEUW GELEDEN DRUKTE AAN HET WESTERSLAG. Maar geen fietsenstalling! Het zomersche weer lokte Zondag j.l. zeer velen naar het strand. Aan het Westerslag hadden we nog niet zooveel bezoek gezien dit jaar. Jammer, dat er tot nog toe geen rijwielstalling geplaatst is. Wel een paar honderd karretjes wa ren de gansche middag aan de krachtige zonnestralen blootgesteld. De laatste ja ren kon men zijn fiets hier een goed plaatsje geven in de stalling van de heer G. Bos, maar met zijn vertrek naar Groningen verdween ook de stalling, waaraan tevens een reparatie-inrichting verbonden was. Aan stalling is hier be hoefte en dat er ook een boterham aan te verdienen valt, is niet te betwijfelen. J. DE BEURTSCHIPPERIJ De moeilijkheden welke als gevolg van de oorlogstoestand aan de beurtschippers in de weg worden gelegd, zijn niet ge ring te achten. Niet alleen wordt maar een zeer beperkte hoeveelheid motor brandstof toegewezen, maar ook zijn de afvaarten en de routes zoo aan allerlei voorschriften onderworpen, dat onze schippers vrijwel aan handen en voeten gebonden zijn. Toch zouden zij van veel zorgen zijn bevrijd, Vanneer het publiek zich stipt houdt aan de bepalingen, uit gevaardigd door het Ned. Binnenbeurt- vaarbureau. We willen deze nog even in het kort herhalen: le alleen goederen ter verzending aan bieden, VERGEZELD VAN HET OFFICI EELE BEURTVAARTADRES. 2e de vereischte TIEN CENT aantee- kengeld onmiddellijk voldoen. Met nadruk wijzen wij er op, dat dit geen uitvinding van de schippers is. De tijdsomstandigheden nopen genoemd Bu reau tot het treffen van deze maatrege len en hoe beter we ons daar nu maar aan houden, hoe beter slaat zich de beurt vaart door deze droeve tijd heen. Schippers, die goederen zonder beurt- vaartadres aannemen of (en) die geen a.anteekengeld heffen, loopen kans zon der brandstof te raken, ja, zelfs stellen ze zich bloot aan intrekking van hun vaarvergunning. In het algemeen belang wordt op aller medewerking een dringend beroep ge daan. HOUDT UW HOOFD KOEL EN BLIJFT THUIS Vrees is een slechte raadgever Vrees infecteert. Het is bijna met te gelooven, maar er zijn menschen, die zich zelfs in ons vre dig dorpje niet veilig achten. Er zijn families, die tegen het vallen van de duisternis hun huis ontvluchten, om in De Waal of elders onderdak te zoeken. Er zijn menschen, die met meer uit de kleeren komen; die zich gekleed te bed begeven. Er zijn er heel wat, wie de schrik om het hart slaat, wanneer zij een vliegtuig hooren ronken, in het bijzonder wanneer dit in de nacht zijn weg over het eiland kiest. Waar moet dat heen? Niets is besmettelijker dan vrees! Voorshands is er geen enkele grond aanwezig voor de veronderstelling, dat de Engelsche vliegers het op onze dorpen gemunt hebben. Vliegvelden, luchtafweerbatterijen, spoorwegen, voor de vijand belangrijke fabrieken, werkplaatsen opslagplaatsen, en havenwerken. Daarom is het in de eerste plaats te doen. Maar bombarde menten op onschuldige dorpen en steden zonder eenig militair belangze zou den alleen maar verbittering teweeg brengen en haat zaaien. Of er dan nooit eens bommen „ver keerd" terecht komen? Helaas wel De bladen brengen daar van bij herhaling de droevigste voor beelden Het lijkt wel of de Engelsche pi loten hier en daar in het wilde weg hun brisant- en brandbommen uitwerpen. Hoe de Hollanders nog over hun „Bond- genooten" denken, laat hen blijkbaar koud. Tientallen burgers vielen in ons land reeds ten offer aan hun euveldaden. Maar dit alles heeft toch niet te be- teekenen, dat wij op Texel dan ook maar ons huis moeten verlaten om bij familie of kennissen elders des nachts onder dak te zijn. Of erger nog: Er zijn families, die de nachten buiten het dorp in een smerig schuurtje van maar heel bescheiden af metingen doorbrengen; jong en oud hokt daar samen op stroo, in gezel schap van allerlei ongedierte, in verband met de aanwezigheid van schapen, kippen enz We leven in oorlogstijd. Geen sterve ling weet, wat de dag van morgen bren gen zal. Maar wat we zoo langzamerhand toch heel zeker moesten weten, is dit, dat we geen waarde moeten hechten aan praatjes van menschen, die met nieuw tjes aankomen, in de trant van: „Ze" zeggen, dat D'r wordt verteld, dat En nou beweren „ze" ook nog, dat Het zijn zulke kletspraatjes, die de menschen verontrusten en slapelooze nachten bezorgen. De ergste veronderstellingen worden klakkeloos geuit en onnadenkend verder verteld. Wie daaraan meedoet, begaat een on vergeeflijke fout, ja, een misdaad! „Jan Publiek" weet het altoos beter dan de Burgemeester, beter dan de Insel- kommandant. Weest op uw hoede en neemt U stellig voor zulke praatjes voor taan aan uw laars te lappen. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. J. L., Oosterend f 2.50. GIFTEN WITTE KRUIS. Mej. B., Koogerveld f 1. Mej. B., Eierland f 0.50. ISOLA BELLA Onder het opschrift „Het Isola Bella van Nederland" wijdt de Deutsche Zei- tung een zeer waardeerend artikel met twee foto's aan ons eiland. Het maakt gewag van de artikelen van Dr. Jac. P. Thijsse, waarmee jaren terug reeds de aandacht van natuurvrienden op ons ei land werd gevestigd, en van de weten schappelijke arbeid van de Duitsche stu dent Hugo Kleinkemm, die op ons eiland de stof voor ziin dissertatie verzamelde. De schrijver maakt zich ongerust over de Eierlandsche polder, welke zoo ernstig door de zee zou worden bedreigd, dat voor zijn ondergang zou moeten worden gevreesd Gelukkig staat het er zoo ernstig niet voor. BOMMEN. Onze correspondent aan De Waal schrijft ons, dat er bij de Kerkeplaats bij nader onderzoek toch bommen zijn gevonden. Een ervan was geëxplodeerd, maar de heer Zuidewind vond er ook nog twee, welke niet ontploft waren! De lengte bedroeg ongeveer 50 cM. Deskun digen hebben ze naar elders vervoerd. Voorts vernemen we van ooggetuigen, dat Vrijdagnacht behalve in het graan veld van de heer Verberne ook nog twee bommen waren neergekomen in een aan grenzend bietenveld. Ook hier waren groote trechters in de grond geslagen. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd ons eiland weer door een heftige dreuning opgeschrikt. Er bleek een bom in de buurt van De Mok te zijn geworpen VEREEN. OUD-LEERLINGEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL. EXCURSIE. Vrijdag 5 Juli wordt door de oud-leer lingen der Lagere Landbouwschool een excursie gemaakt langs de proefvelden. De tocht begint bij het gerstproefveld op Hunzingo (G. Leber), Eierland, 's mid dags half drie wettelijke tijd. Daar wor den de deelnemers dat uur per fiets verwacht. Bezichtigd worden: Gerst- proefveld, Bemestingsproeven op rogge, Vlasproefveld, intensieve beweiding, wintertarweproeven, moderne machines en het proefveld der B.V.T. Het zal in verband met de omstandig heden niet mogelijk zijn dit jaar een ex cursie naar Groningen en Friesland te maken, zooals het plan was. Misschien is deze fietstocht over het eiland wel de eenige excursie, waar we deze zomer toe in staat zijn. Daarom wek ik de leden op zich vrij te maken voor a.s. Vrijdagmid dag. Er is veel interessants te zien.'t Is goed bestede tijd, die men daaraan geeft. Dus.zooveel mogelijk present, daar wordt op gerekend! Donateurs en niet-leden kunnen ook mee. E.v.d. B. MEI—JUNI 1915. NEDERLAND. Het ministerie Cort van der Linden is niet in staat te voorkomen, dat de prij zen van alle levensmiddelen, kleeding. schoeisel, enz., op verontrustende wijze blijft stijgen. Weliswaar worden tal van wetten tegen onredelijke prijsopdrijving uitgevaardigd, doch zoowel groot- als kleinhandel gaan vrijwel ongestoord hun gang. Bovendien is het publiek door een zoodanige koopmanie bezeten, dat het zonder protest iedere prijs betaalt, welke gevraagd wordt. Persoonlijk- en groeps egoïsme komt in deze dagen op afschu welijke wijze tot uiting. Het hamsteren neemt fantastische afmetingen aan. In de beter gesitueerde kringen is het geen zeldzaamheid, dat de kelders gevuld zijn met voorraden, welke die van menig win kelier verre overtreffen. Officieel bestaan hiertegen verbodsbepalingen, doch de controle op de naleving ervan is dermate slap, dat de overtreders weinig gevaar loopen. Later is gebleken, dat sommige hamsteraars zelfs in 1918. toen de oorlog ten einde was, nog niet door hun in '14 en '15 gekochte voorraden heen waren. De onbemiddelde volksgroepen worden vanzelfsprekend de dupe van deze on sociale handelwijze. In de Tweede Kamer wordt het wets ontwerp tot vestiging van een tijdelijk gezantschap bij het Vaticaan met 82 te gen 10 stemmen aangenomen. Minister Cort van der Linden overtuigt de Kamer ervan, dat het gezantschap niet gevestigd wordt, omdat de Paus het opperhoofd der katholieke kerk is, doch omdat in de Paus een belangrijke politieke macht ge zien moet worden. Aangezien Rusland zijn houtuitvoer stop zet, ontstaat er in meerdere landen papiernood. De prijzen van courantenpa pier stijgen voortdurend, de papierfabrie ken annuleeren hun contracten met de uitgevers. De Nederlandsche dagbladen overwegen een verhooging van adverten tie- en abonnementsprijzen. Het aantal vrouwelijke arbeidskrachten op kantoren, in winkels en fabrieken neemt voortdurend toe. Aanvankelijk werden slechts vrouwelijke employé's aangesteld om de opengevallen plaatsen der gemobiliseerden mannen in te ne men. Als men in werkgeverskringen ech ter tot de ontdekking komt, dat de vrou welijke krachten in bepaalde functies zeer goed voldoen en bovendien de helft, soms zelfs tweederden goedkooper zijn, worden hier en daar zelfs de nog werk zame mannelijke arbeiders ontslagen om HET KWAM TERECHT. Vorige week Maandag vond de heer Joh. Kikkert, Westergeest, onder 'n ta feltje in een der café's hier ter plaatse een bedrag in bankpapier. Hij gaf daar van kennis in ons blad met het resultaat, dat het op de laatste markt reeds aan de eigenaar ter hand kon worden ge steld. DE VIJFDE LAMMERENMARKT. Deze markt is zonder twijfel de slecht ste geweest van de vijf in dit seizoen. Met de handel was het zeer droevig ge steld, dit in tegenstelling met de ver wachtingen, want de Leidsche markt was Vrijdag j.l. nog zoo kwaad niet. Niet een maal kon er eenige verbetering worden geconstateerd. De prijzen waren dan ook ver beneden die van vorige week, name lijk van f 6,50 tot f 9.75, bij een aanvoer van ruim 1500 stuks. Vorige week wer den nog prijzen gemaakt van f 7f 13. Wat het gevolg van de slechte uitkom sten in het schapenedrijf is, laat zich be grijpen: De teelt zal steeds meer inge krompen worden. We spraken een scha penhouder, die ons de verzekering gaf, dat hij zijn bedrijf volgend jaar op de helft zou terugbrengen; de andere helft van zijn schapenland zal dan voor bouw land bestemd zijn. Vorig jaar was reeds in een derde van het land de ploeg ge zet, een jaar daarvoor was nog drie vierden voor het wolvee vrijgelaten. Zoo vergaat de roem, welke ons Texel als schapen-eiland wijd en zijd uitdroeg Zullen er nog andere tijden komen? DISTRIBUTIE. Brandstoffen: De brandstoffenhandelaren worden ver zocht hun verantwoordingsstaten uiter- uiterlijk 10 Juli in te leveren. Staten van Instellingen. Café- en hotelhouders en overige in stellingen moeten hun verantwoordings staten van suiker, koffie, thee, meel, als ook de bonnen, welke hierop betrekking hebben, inleveren uiterlijk 10 Juli. Bakkers. Bakkers, die meel verkoopen op de bon van het algemeen distributiebonboek je, kunnen deze bonnen, indien het aan tal meer bedraagt dan 40, inleveren op de daarvoor bestemde opplakvellen bij de distributiedienst. Bedraagt dit aantal bonnen 40 of minder, dan behooren deze bonnen bij winkeliers ingeleverd te wor den. Petroleum. Petroleumventers en petroleumverkoo- pers kunnen, blijkens nader ingekomen bericht, ook niet geheel volle vellen met zegels dagelijks inleveren, mits deze vel len beplakt zijn met minstens 10 zegels of veelvouden daarvan. Op de eerste Maandag van een nieuwe periode kan het restant ingeleverd worden. Dit restant kan dan uit elk willekeurig aantal zegels bestaan. plaats te maken voor de vrouw. De link- sche pers gaat heftig te keer tegen deze onsociale handelwijze In caricatuurteeke- ningen en spotrijmpjes wordt een toe komstbeeld geschilderd, waarbij vader en zoon thuis blijven om het huishouden te doen, terwijl moeder en dochters naar kantoor of fabriek gaan om het dage- lijksch brood te verdienen. Op velerlei gebied bestaan sociale wan toestanden, die dringend om verbetering vragen. In de onderwijzerswereld vooral wordt steen en been geklaagd. Op het platteland bedraagt het inkomen van een volledig bevoegde onderwijzeres f 6. per week, terwijl in de groote steden het dubbele bedrag betaald wordt voor een interne dienstbode. Hoewel er telkens opnieuw geruchten opduiken over een spoedige demobilisatie van de oudste onder dienst zijnde lichtin gen (1899, 1900 en 1901), is er in werke lijkheid van groot verlof geen sprake. In soldatenkringen wordt het betreurd, dat de kostwinnersvergoeding niet voldoende is om de achtergebleven gezinsleden be hoorlijk te verzorgen. Tengevolge hiervan moeten vaak de openbare liefdadigheids instellingen te hulp komen, hetgeen voor velen uiterst pijnlijk is. Voorts wekt het uitblijven van een wettelijk verbod om gemobiliseerden uit hun burgerlijke be trekking te ontslaan, groote onrust. De nood onder de vele Rotterdamsche havenarbeiders, die door het nagenoeg stilliggen van de scheepvaart werkloos zijn geworden, wordt steeds nijpender. Wanneer er zoo nu en dan een graan schip binnenkomt, waagt men het er niet op gebruik te maken van elevators, doch geeft de voorkeur aan de wel veel duur dere doch door de omstandigheden gebo den handenarbeid. DUITSCHLAND Voor de zich in Duitsche krijgsgevan genschap bevindende Engelsche en Fran- sche soldaten, is dagelijks alleen aan brood een hoeveelheid van 240.000 kg. noodig. In verband met de o.a. in Enge land binnengekomen klachten over on voldoende voeding, wordt de mogelijkheid onder het oog gezien om de betreffende staten zélf voor de voeding hunner solda ten te doen zor'gen. Zoo zou Engeland be reid zijn via Nederland voldoende graan en meel naar Duitschland te zenden om de aldaar verblijvende Engelsche gevan genen een behoorlijke voeding te ver zekeren, op voorwaarde echter, dat een Engelsche commissie van toezicht ter plaatse kan controleeren of het Engelsche voedsel niet voor de Duitsche bevolking wordt gebruikt. EXAMENS. Onze plaatsgenooten mej. Iefke Jou- wersma, Herman Keijser Cz. en Arie Lap WHz., legden dezer dagen te Den Helder met goed gevolg het eind-examen H.B.S. afd. B, af. BELEEFD VERZOEK. Zendt uw advertentieopdiachten voor het Woensdag nummer Maan dag in en voor het Zaterdagnum mer Donderdag. llllllllllll GEMEENTE TEXEL. Illlllllllll mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiira VERBOD ZICH OP STRAAT TE BEVINDEN. Degenen, die zich zonder behoorlijke vergunning tusschen 23 en 5 uur op den openbaren weg bevinden, loopen gevaar terstond te worden gearresteerd. Men zij dus gewaarschuwd. De Burgemeester van Texel, KAMP. VUURWAPENEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat tot wering van schade aan land- en tuinbouwgewassen in zeer beperkte mate kan worden overgegaan tot teruggave van geweren, waaruit slechts met hagel kan worden geschoten. Als eerste eisch geldt, dat de aanvra ger in het bezit moet zijn van een Voeel- vergunning, of machtiging tot schieten van schadelijk gedierte. Verzoeken tot teruggave van geweren moeten schriftelijk bij den Burgemeester worden ingediend. Uit het verzoekschrift zal moeten blijken de grootte van het bedrijf en welke oppervlakten met di verse gewassen zijn bezet waarin schade wordt gevreesd. Texel, 2 Juli 1940 De Burgemeester van Texel, KAMP. TIJDBOMMEN De Burgemeester van Texel brengt on der de aandacht der bevolking, dat er rekening mee moet worden gehouden, dat niet ontplofte bommen, z.g. „tijd bommen" kunnen zijn, welke eerst ge nuine tijd na het bombardement tot ont ploffing komen. Men instrueere ook de kinderen nim mer in de omgeving van zulke neergeval len, niet ontplofte bommen te komen en blijve zelf op een afstand van tenminste 200 M. daarvandaan. Het kan voorts voorkomen, dat een bominslag plaats vindt in verafgelegen duin-, strand- of landbouwgebieden. Men gelieve hiervan steeds zoo spoedig moge lijk kennis te geven aan het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst (tel. Den Burg 36) Den Burg, 2 Juli 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. BEKENDMAKING. Het hoofd van de plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemde lingenreglement, in de gemeente Texel: gezien artikel 4 van voornoemd regle ment, VORDERT: dat alle niet-arische vreemdelingen, die na 1 Januari 1933 Duitschland hebben verlaten en thans hun woon- of verblijf plaats hebben in de gemeente Texel, zich binnen 8 dagen na dagteekening van deze bekendmaking aanmelden bij den gemeente-veld wachter D. J Looyen te Den Burg onder medebrenging van hun paspoort en eventueel andere identiteitspapieren. Onverminderd de andere maatregelen welke kunnen worden genomen ten aan zien van de(n) vreemdeling(e), die voor noemde aanmeldingsplicht niet nakomt, vormt niet-nakoming dezer verplichting overtreding van het strafbare feit, ge noemd in art. 26 van het Vreemdelingen reglement, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Texel, 1 Juli 1940. Het Hoofd van plaatselijke Politie, KAMP. KINDERUITZENDING NAAR OOSTENRIJK De Burgemeester maakt bekend, dat kinderen van 814 jaar, voor wie voor herstel van gezondheid uitzending naar buiten noodzakelijk of wenschelijk is, in den rijksgouw Boven-Donau (Boven-Oos- tenrijk) voor den duur van 2 3 maan den in kinderherstellingsoorden en welge stelde gezinnen kunnen worden onderge bracht. Voor de verzorging zijn op aller lei wijze voorzorgen getroffen Ieder kind staat onder de persoonlijke bescherming van den gouwleider Eigruber. Belanghebbenden, die van deze gele genheid willen gebruik maken, moeten zich ten spoedigste in elk geval uiter lijk Donderdag 4 dezer vervoegen ten raadhuize. Zooals vanzelf spreekt moeten de kin deren, waarvoor uitzending wordt ge vraagd, allen geneeskundig worden on derzocht. De bedoeling van deze uitzen ding is uitsluitend leed te verzachten en de kinderen door een goede verzorging verpleging en verandering van lucht een prettige en rustige vacantie in een heer lijke natuur te laten genieten. Voor een veilige overtocht, eveneens voor reke ning der Duitsche autoriteiten, wordt ten volle zorg gedragen. Texel, 2 Juli 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. ||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||!llllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| llllllllllll SPORT OP TEXEL ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:i!Iiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| S.V. TEXEL-NIEUWS. Vrijdagavond 8 uur vindt op ons ter rein de returnwedstrijd Txel adspBoys adsp. plaats. Elftal: Jo Sikkeleras H.du Porto Ab. de Ruijter Jn.Dekker J.v.d. Pijl G.Vlas Jn.Kikkert Jim Schagen N.Dapper Nic. Eelman Jan Kok Res.: L. Keijser. Allen op tijd present en doe je best, want winnen zal niet gemakkelijk vallen. Trainen: Donderdagavond 8 uur voor leden, ieder wordt verwacht. Voor athletiek: Dinsdagavond en Zondagmorgen. D.D. TEX. BOYS-NIEUWS. Hedenavond om 8 uur speelt ons 1ste tegen een gedemobiliseerd elftal onzer Vereen. Dat kan een pittige strijd wor den. Tot onze spijt nemen de adsp. niet deel aan de Adsp. dag op Zondag a. s. in Alkmaar. De toestand, reisgelegenheid, enz. zijn van die aard, dat we hier niet op mogen ingaan. We zullen voor hen iets anders bedenken. Elftal voor hedenavond: Jac.Schrama C.Graaf H.Witte Pz. Nic.v.Heerw. J.v.Sambeek Cor Ran C.v.Swinderen Jn.Hopman W.Ran C.Witte Dz. H.Hopman Res.: Dirk Witte, C.Bakker, K.Graaf. M. AANPAKKEN IS DE HOOFDZAAK. Een voorbeeld van ge zond optimisme leverde een Rot terdamsche winkelier, die ik dezer dagen bezocht en wiens zaak ge heel verwoest was. Hij was al weer met frissche moed begonnen en op een opmerking over de distributie antwoordde hij: Wat zou dat? Elke week kan men één stuk of één paar van een bepaald artikel koopen. Dus 1 paar kou sen b.v. Da's 52 paar per jaar per kaart. Zóóver hebben we het nog nooit gebracht. Nee, kansen ge noeg! BENZINE Over heel Texel mogen pomphouders weer afleveren, maar alleen op benzine zegels. Aan autoverhuurders is een be perkte hoeveelheid toegestaan (zie adv.) PROEFVELD B.V.T. We brengen onder de aandacht, dat het proefveld der Bed rij fs vereen, aan de Doodemansweg dagelijks te bezichtigen is. Iedere Donderdagavond is van half 9 af de heer Van den Ban of de assistent daar aanwezig voor het verstrekken van inlichtingen. DE LAATSTE. De Marktmeester brengt ter alge- meene kennis, dat a.s. Maandag de laat ste groote lammerenmarkt wordt gehou den. De verplichte aangifte voor het be spreken van lammerenhokken kan ge schieden ten raadhuize en wel t.m. Vrij dag van 91 uur alsmede Vrijdagavond van 79 uur. innminiminimum mill BINNENLAND mill lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiimllllli Het 5-j. zoontje van de fam. Van O. is spelenderwijs te Alphen a. d. Rijn in de Oude Rijn geraakt en verdronken. Den Haag. Op last van de Rijkscom missaris is Burgemeester De Monchy uit zijn ambt ontslagen. De oudste wethou der neemt waar. Amsterdam. In een moestuin bij de stad vielen drie bommen. Een lichtkogel van drie K.G. drong in een huis binnen doch gaf alleen materieele schade. Den Haag. Tot levenslang veroor deelde het Hof de jeugdige koopman R. Albers, die 27 Oct. de veehandelaar C.G. van der Horst vermoordde en beroofde. In een onbewaakt oogenblik geraak te het 2-j. zoontje van de fam. P. B. te Lekkerkerk in een sloot achter het huis, waarin hij verdronk. Een 19-j. jongeman is bij het zich wasschen in de Molenbeek te Blerick voorover in het vrij diepe water geval len en verdronken De 17-j. H.B. te Schoordijk wilde een handgranaat openmaken. Van zijn linkerhand werden 3 vingers afgerukt, terwijl de 2 overige vingers en zijn hand deerlijk verminkt werden De overheid heeft aan de gemeente besturen verzocht voor werkverruiming te willen zorgen door uitvoering v. plan nen, die wenig materiaal eischen, maar waarin veel arbeid zit. Het Rijk subsidi- eert. Rijkscommissaris Seyss Inquart heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan Den Helder, Harlingen, Franeker, Leeuwar den, de hoeve van H. Oostenburg aldaar, aan Groningen en aan Delfzijl. Te Gro ningen werd een bataljon S S.-troepen ge inspecteerd. Alkmaar herbergt ook al een groot aantal Heldersche vluchtelingen. Maar er zijn Alkmaarders, die 's avonds hun eigen stad ontvluchten, bevreesd, dat zij ook daar niet veilig zijn. Met klem komt de Alkmaarsche Crt. daar tegen op, omdat niets besmettelijker is dan vrees. Van daag tien, morgen honderd van die men schen. Er is voorshands geen enkele re den om zich in Alkmaar niet veilig te voelen.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2