PESSIMIST OPTIMIST AANPASSEN. EEN KWART EEUW GELEDEN lllllllUIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllll NIET PRATEN NIET KIJKEN NIET WACHTEN Maar DOEN!!! ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[|iii|||||| IN DE DUINEN. Woensdagmorgen zijn door Engelsche vliegtuigen bommen uitgeworpen boven het Noordwesten van ons eiland. Ze kwa men terecht in de duinen, waar ze trech ters van een paar meter doorsnee veroor zaakten. MILTVUURSCHADE. Binnenkort zal worden overgegaan tot uitbetaling van de bedragen, welke de desbetreffende veehouders worden toege kend als tegemoetkoming voor van 1 De cember 1939 tot 1 April 1940 aan milt vuur gestorven vee. KEURINGSDIENST NOORD-HOLLAND We maken belanghebbenden opmerk zaam op een gewichtige mededeeling, in de adv.-kolommen opgenomen. Aangifte voor de keuring is tijdelijk weer openge steld tot 15 Juli. Ze kan op Texel ge schieden bij de heer A. de Wolf, Eierland. LEIDSCHE LAMMERENMARKT. Leiden had gisteren 1360 lammeren aan de markt, waarvan een kleine duizend van Texel. De prijzen bewogen zich tus- schen de zeven en twaalf gulden, maar het waren voornamelijk de zwaardere lammeren van Noord-Hollands vaste wal. die de hoogste markt konden maken. Met de handel ging het wel, hoewel het aan tal koopers niet groot was. De lammeren waren om één uur vrijwel alle geruimd V. V. s. Het bestuur van de Vereen, van Scha penhouders deelt mee: In de Dinsdag te Purmerend gehouden vergadering werd besloten aan de scha penhouders in Nederland een circulaire te richten, waarin zij worden uitgenoo- digd, de behartiging van hun belangen toe te vertrouwen aan het bestuur der V.V.S. En wel in het bijzonder waar het betreft de behandeling van de ingedien- bezwaarschriften tegen de door de re geering betaalde wolprijs. Tevens wordt daarin herinnerd, aan de bijdrage van één cent voor elke gele- verdere vacht ter bestrijding van de ge maakte kosten (alleen reeds voor aan vraag Koninklijke Goedkeuring is 75 gld. noodig). Voor een gulden is men lid van de V.V.S. Op Texel kan men zich opge ven bij de bode, de heer P. Dros Nz. DISTRIBUTIE Winkeliers met codenummers 1000 t.m. 1999 dienen hun opplakvellen met koffie- en theebonnen no. 69 in te leveren a.s Maandag vóór 's morgens 11 uur. Winke liers met nrs. 2000 t.m. 2999 op a.s. Dins dag eveneens vóór 's morgens 11 uur. Te vens moeten dan de toewijzingen van kof fie en thee. welke de winkeliers van der den ontvangen hebben, ingeleverd wor den, alsmede de vorderingsbewijzen van militairen Voor het inleveren van de toe wijzingen zijn afzonderlijke enveloppen en ontvangstbewijzen beschikbaar. Grossiers in koffie en thee behooren Maandag a.s. de toewijzingen van koffie en thee, welk zij van hun af nemers hebben ontvangen, in te leveren. Deze inlevering dient te geschieden in daarvoor bestemde enveloppen. Ze moe ten vergezeld gaan van een ontvangstbe wijs. Deze enveloppen en ontvangstbewij zen zijn bij de plaatselijke distributie- dienst verkrijgbaar. Ook vorderingen van militairen moeten meegenomen worden De inlevering door grossiers geschiedt dus steeds de eerste Maandag na iedere distributieperiode. Illlllillllllilllllllillllliiillillillllllliiilllliiiiiiutiilililiiliilliliiillllliiiiiiiiiiillllll IIIIHIIIIII Mededeelingcn illlilllllli van Texels Bioscoop-Theater. IIIIHIIIIII |||H|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiii"iiiii^ HET MONSTER VAN FRANKENSTEIN. Baron Frankenstein wil een mensche- lijk wezen samenstellen. De poging van een zot, maar. hij speelt het voor el kaar! Hij pleegt grafschennis om aan le dematen te komen. Met behulp van elec- triciteit brengt hij leven in zijn schep ping. Het monster, log en ongelooflijk sterk, wordt geketend. Door een fout van de assistent krijgt het monster de herse nen van een misdadiger. De assistent wordt in een vlaag van woede om het leven gebracht. Ook Dr. Waldman, die het monster zou vernietigen. Het monster ontsnapt. Een wilde jacht volgt en dan neen, laten we de nog spannender mo menten, welke dan aanbreken, niet be schrijven. Ze zijn adembenemend! Een film met lange reeks haast adembene mende sensaties. GELUK KOMT MAAR EENS! Een film van een geheel ander genre. Een blik in het leven van „haar" en „hem". Zij meenen niet bij elkaar te passen. Hij heeft zijn hart verpand aan een paardenfokkerij, zij houdt er andere liefhebberijen op na. Zij bezoekt hem per vliegtuig, maar de paardenkudde wordt hierdoor uiteengejaagd. Als de woede van de heer des huizes gekoeld is, schijnt de atmosfeer minder geladen te zijn. Grond slagen voor liefde en geluk schijnen aan wezig. Maar een medeminnaar verstoort de nabije verzoening en dra volgt een scène. Doch wat er op die zitting plots gebeurt, slaat zelfs de doorkneede rech ter met stomme verwondering. Tot aan de laatste meter boeit deze film de aan dachtige toeschouwers. HET IS NOG NIET TE LAAT. Tot 15 Juli is verbetering van foutief gedane aangiften voor de belasting nog mogelijk We brengen dit nog eens met nadruk in herinnering. Wie thans eerlijk op biecht, wat hij de laatste jaren aan de fiscus heeft verzwegen, komt er nog ge nadig af. Hij wordt er niet voor beboet en krijgt ook geen gevangenisstraf. Maar wanneer u de 15e Juli voorbij heeft la ten gaan, zonder uw rekening met de belastingdienst te vereffenen, ziet het er niet fraai voor u uit. De Alkmaarsche Courant had een onderhoud met de heer Hartkamp, inspecteur van de directe be lastingen te Alkmaar. Deze deskundige zeide o.a.: Velen zijn van meening, dat zij de kat wel uit de boom kunnen kijken, maar zij vergeten, dat volgens het Duit- sche systeem na deze waarschuwing strafmaatregelen komen. De belastingbetalers doen verstandig om de thans geboden gelegenheid als'n waarschuwing te zien en er rekening mee te houden, dat voor hetgeen na 15 Juli aan het licht komt, GEEN PARDON meer zal worden gegeven. De kans, dat er na 15 Juli wel een en ander aan het licht zal komen, aldus de inspecteur, is niet gering aangezien van de Duitschers verwacht kan worden, dat zij het BANK GEHEIM ZULLEN OPHEFFEN en dat er toezicht komt op wat zich in de SAFE's bevindt Dan komen ook de bezitters van VERZWEGEN SPAARBANKBOEKJES leelijk in het gedrang De kwestie van het verzwegen goud zal nu ook wel een rol gaan spelen even als de buitenlandsche waarden, waar van het bezit voor 14 Juli moet worden opgegeven. Met de nieuwe deviezenver- ordening behoeft men er zich niet over te verwonderen, als HUISZOEKINGEN zullen volgen. Dat is duidelijke taal, vindt U niet Opheffing bankgeheim, huiszoeking vanwege de deviezencontrole wan neer dat er van komt, is iedere belasting- knoeier er gloeiend bij. En dat is maar goed ook Want verlies niet uit het oog, dat door het verzwijgen van inkomsten en (of) vermogen de belastingheffing over de heele linie zwaarder drukt dan anders (bij eerlijk gedane aangifte) het geval zou zijn geweest. Dit is voor de draagkrachtigen met zoo erg, hoewel niet billijk, maar voor de anderen, die maar nauwelijks hun belastingpennin gen bij elkaar kunnen krijgen, is die verhooging (het gevolg van ander mans geknoei) een groot onrecht, dat met wortel en tak moet worden uitgeroeid. Wie onvoldoende administratieve ken nis heeft, om zijn aangifte zelf te ver zorgen, doet verstandig zich te wenden tot een boekhoud- en belastingdeskundi ge -hier ter plaatse. Het komt er immers op aan, dat de zaak nu in de puntjes wordt uitgezocht. Er valt na 15 Juli niets meer te herstellen, zonder dat het u op z'n minst een hooge boete kost. Ik pas aan. Gij past aan. Hij past aan. Alle menschen moeten aanpassen Deze aanpassing geeft aanleiding tot typische tafereeltjes; men kent door de foto-pagina's reeds het bruidspaar, dat zich per tram naar het stadhuis begaf. We zagen dezer dagen een echte bruids tram, een motorwagen, speciaal voor dit feestvervoer gecharterd en versierd Hij was in afwachting van het einde der plechtigheid ergens op een zijlijn geparkeerd en de conducteur stond er bij met een feestbouquet op de borst. Het was de eerste maal in zijn loopbaan zoo vertrouwde hij de omstanders toe, dat hij een retourtje had verkocht naar de zevende hemel. De aanpassing brengt cns ook terug tot de romantiek. In de schouwburgzalen zien wij de Camera Obscura weer op de planken gebracht en de toeschouwers vervelen zich niet bij dit ouderwetsche gedoe, doch genie ten van de oer-Hollandsche sfeer, die het ademt. Maar diezelfde Camera Obscura herleeft in werkelijkheid tusschen Vo- lendam en Edam, want tusschen die plaatsjes wordt de verbinding sinds kort onderhouden door detrekschuit. De aanpassing maakt ook vindingrijk. In een onzer groote bladen zagen we het voorstel gedaan, dat onze dames diverse onderdeelen hunner garderobe zullen ruilen. Wat de eene niet meer of mis schien slechts met weinig animo draagt, zou de ander misschien juist voortreffe lijk kunnen gebruiken, en omgekeerd. Daar zit wat in, zou Buziau zeggen. De vindingrijkheid openbaart zich ook hoe zou het anders kunnen in de tech niek. Wij lezen van vernuftelingen. die hun tot werkloosheid gedoemde auto's voorzien van houtgasgeneratoren of op lichtgas laten loopen waartoe zij op het dak van hun wagen een soort luchtbal lon hebben gemonteerd. Jeugd op tijd naar bed. Staaltjes van niet-aanpassing zijn er ook Wij willen er een noemen, dat ons van belang lijkt voor de jeugd. In ver schillende plaatsen wordt geklaagd over de slaperigheid der leerlingen tijdens de lesuren. Dat wordt toegeschreven aan het feit, dat de kinderen te laat naar bed gaan, omdat het zoo lang licht blijft. Het komt ons voor, dat verstandige ouders goed zullen doen, hierop te letten. Dank zij het verduisteringspapier zijn de slaap kamers gemakkelijk genoeg in donkere kamers te veranderen. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS. In het bericht Buta-gas, J. Agter, moet PRIMA-gaz gelezen worden. Overigens geldt, naar de depothouder meedeelde, voor Buta-gas dezelfde regeling. VERTROKKEN PERSONEN. Jan Vonk, Herv., van Oosterend, Schoolstr. 4 n. A'dam, Schellingwoude D 4b. Arie C. Lap en gezin (Anna Bruin en 2 kinderen), Herv., van Koogerweg 11 naar A'dam W., Esmoreitstr. 51 I. INGEKOMEN PERSONEN. Cornelis Valentijn, Herv., van Schel linkhout 44 naar B 15. Jan Bosman, Herv., van Wageningen, Bowlepark 29 naar De K. 34. Pieter J. v. Sweeden, Herst. Apost. Z., v. Nijmegen, Westk. dijk 301, n. De C 34. Gerh. J J. Oldenhof, Herv., van Haar lem (geen vast adres) n. C 68. Edgard v. Dorsselaar, R.K., van België, St. Gillis-Waes n. C 6. Gertrud Berkemeijer, van Duitschland, Albershok, n. E 77. Katalin Hönigesz, R.K., van Hilversum H. Naarderweg 10, n. Weverstr. 95. Cath. Peperkorn, R.K., van Haarlem, Fred, park 1, n. K 90 DAT HIELP Het elftal der Kwikstaarten was in de eerste helft der voetbalmatch sterk in de minderheid geweest. Ontmoedigd zaten de spelers geduren de de rust in de kleedkamer te wachten op een uitbrander van hun trainer. Daar kwam hij binnen. De tweede helft zou juist beginnen. Hij keek elke speler een oogenblik aan en ging daarna terug naar de deur. Hij bleef daar een oogenblik staan, keek om en zei over zijn schouder: „Hoe denken de meisjes er over Zul len we maar beginnen De Kwikstaarten wonnen de wed strijd. NEDERLAND. Steeds meer plaatsen gaan over tot de oprichting van burgerwachten, wier taak het is de politie bij te staan. De leden dragen een veldhoed met oranje cocarde. Opnieuw wordt de klacht geuit, dat zich onder deze vrijwilligers bijna geen in- tellectueelen bevinden. Nogmaals spre ken o.a. de senaten der Nederlandsche studentencorpsen hun misnoegen uit over deze houding hunner leden, die daarmee blijk geven van een groote onverschillig heid voor het wel en wee der gemeen schap. Ondanks de zorgvolle tijdsomstandig heden en het oorlogsgevaar, waarmee ook ons land bedreigd wordt, wordt er in 'n 80-tal Nederlandsche gemeenten nog onverdroten kermis gevierd. Naast een kleine groep bladen, die „het verlangen om even uit de harde werkelijkheid weg te vluchten" volkomen verklaarbaar en geenszins afkeurenswaardig vinden, spreekt het grootste deel onzer vader- landsche pers zijn ontstemming uit over deze „misplaatste zorgeloosheid". Naast de prijzen van levensmiddelen, schoeisel en kleeding, stijgen ook de huurprijzen aanzienlijk. Vooral in de groote steden is het geen zeldzaamheid, dat de door verhuizing vrijkomende wo ningen verhuurd worden tegen met 30 tot 40 pet. verhoogde prijs. Van over heidsmaatregelen hiertegen blijkt voor- loopig niets. Hier en daar beginnen de huiseigenaren het voorbeeld der arbei ders te volgen en gaan zich in bonden organiseeren. Het eerste resultaat van dit eendrachtig samengaan is o.a. de aankondiging, dat schilder-, behang- en stukadoorwerk niet meer voor rekening van de verhuurder komt. Daar een bevredigende regeling voor extra verlof aan gemobiliseerde zaken- menschen nog steeds niet tot stand is gekomen, zenden de gecombineerde mid denstandsorganisaties een request aan de HOE ZAL DEZE OORLOG EINDIGEN? Een belangwekkende actueele beschouwing op grond der voor spellingen van Michel Nostrada- mus. Uitg. W. J. Ort, 's Graven- hage. De heer Nostradamus was een merk waardig man. Geboren als zoon van een Fransche notaris studeerde hij in de me dicijnen, maar op latere leeftijd legde hij zich meer toe op de astrologie en andere geheime wetenschappen. Hij trok zich terug te Salon, waardoor hij, later de naam „ziener van Salon" heeft ontvan gen. Daar hoorde hij, volgens zijn eigen mededeelingen, stemmen en zag hij visi oenen, waardoor hem allerlei werd ge openbaard omtrent de toekomst van Europa. Toen deze voorspellingen in 1555 het licht zagen, trokken ze al spoedig meer dan de gewone aandacht. Immers, reeds enkele jaren later, in 1559 bleek, dat hij de dood van Koning Hendrik II had voorspeld, wanneer men althans zijn vaak eigenaardige beeldspraak wist te begrijpen. De voorspellingen van Nostradamus zijn vervat in een duizendtal vierregelige verzen, en loopen over een tijdvak van meer dan 2400 jaren, tot 3797. Geen won der dat ze in onze veelbewogen tijd op nieuw de aandacht hebben getrokken, en dat er een uittreksel van verscheen in het Nederlandsch. De vraag, hoe de oor- Ik vind het leven vrees'lijk zwaar, Wat duurt het ijs'lijk lang. De zorgen maakten mij vroeg grijs, 'k Ben altijd schuw en bang. 'k Heb veel contanten steeds in huis En op de Bank, dat's waar; Vaak droom ik, dat men mij besteelt. Dat maakt me altijd naar. Of 't pas de eerste is geweest, 't Laat mij als ijs zoo koud. Omdat als weer de laatste komt Ik steeds weer overhoudt. Het leven is 'n stap naar 't graf En daarom snap ik niet. Dat er nog altijd menschen zijn, Die je vaak lachen ziet. Ik vind 't verschrikk'lijk oud te zijn, En ik geloot beslist, Dat ik wel heel gauw dood zal gaan, Want ik ben pes-si-mist. DS. F. A. VISSER Ds. F.A. Visser, N.H. predikant te Cadzand (Z) heeft om gezondheidsrede nen tegen 1 Oct. emeritaat aangevraagd. Sinds 1904 heeft hij achtereenvolgens ge staan te Den Hoorn (Texel), Oosterzee en, sinds 6 Nov. 1927, te Cadzand. Ds. Visser is bestuurslid van de Vereen. Het Evan gelie in Spanje en heeft in tijdschriften, o.a. het vroegere „Stemmen voor Waar heid en Vrede veel bijdragen gepubli ceerd. LICHT IN DUISTERNIS In opdracht van het gemeentebestuur heeft electricien M. Bakker ten behoeve van het Luchtbeschermingspersoneel op alle verdiepingen van de toren der N. H. gemeente electrisch licht aangebracht, na tuurlijk zoo, dat het niet uitstraalt. Bij nachtelijke klimpartijen is de kans om te verongelukken nu tot 'n minimum be perkt. Wanneer men bij het verlaten van de toren het licht verzuimt „uit te knip pen", blijft boven in de spits een rood lampje branden en kan de fout meteen worden hersteld. minister van oorlog, waarin wordt vast gesteld, dat „vele middenstandsbedrij- ven alleen bij zeer spoedige hulp nog van totale ondergang gered kunnen worden". DUITSCHLAND De Duitsche troepen van het Oostleger veroveren Lemberg en brengen de Rus- sissche legermacht zeer zware verliezen toe. 7UID-AFRIKA De Zuidafrikaansche boerengeneraal De Wet wordt door de Engelsche recht bank wegens opruiing en het aanzetten tot opstand tegen het Britsch gezag, ver oordeeld tot zes jaren gevangenisstraf en een boete van 2000 pond sterling. ENGELAND In het Engelsche Lagerhuis vraagt lord Asquith een nieuw oorlogscrediet van 250 millioen pond sterling. Hij verklaart, dat de oorlog gedurende 1914 alleen aan Engeland anderhalf millioen pond ster ling (18 millioen gld.) per dag gekost heeft. Thans in 1915 dus kost de oorlog wegens uitbreiding van het ge vechtsterrein aan Engeland 3 mililoen pond sterling (36 millioen gulden) per dag. ITALIË. Er gaan geruchten, volgens welke de Paus Rome zal verlatén en zijn zetel tij delijk verplaatsen naar het onzijdige Zwitserland. Koning Alfons van Spanje noodigt de Paus uit voorloopig een zijner paleizen te betrekken, totdat de oorlogs toestand in Italië zal zijn opgeheven. Wat iedereen de laatste weken ver wachtte, gebeurt nu: Italië verklaart Oostenrijk de oorlog. Koning Victor Em- manuël neemt het opperbevel over de troepen op zich. Keizer Frans Josef, die reeds hoogbejaard is, en wiens gezond heidstoestand de laatste tijd veel te wenschen overlaat, had door belangrijke concessies tot het laatste oogenblik ge tracht de vrede met Italië te bewaren. log zal eindigen, houdt menigeen bezig. Wanneer we dat maar eens nauwkeurig wisten, dan zouden wij er immers al vast ons leven op kunnen instellen en niet in die pijnigende onzekerheid van thans verkeeren! Men heeft natuurlijk een gids noodig bij het lezen van deze verzen. Zooals nu eenmaal de gewoonte is van derge lijke heeren, plegen ze zich zoo uit te drukken, dat men er bij een oppervlak kige kennisneming niets van begrijpt. Komt er echter iemand, die op de hoogte is van zijn wonderlijke beeldspraak, en die bovendien zeer algemeen ontwikkeld is op verschillende terreinen van de we tenschap, zooals Dr. de Fontbrune blijkt te zijn, worden dingen duidelijk, die ons buitengewoon treffen. Maar: voorspellen kan ieder wel, wan neer toch niemand kan controleeren, of er iets van uitkomt. Beteekenis krijgen profetieën pas, wanneer gebleken is, dat er althans een groot deel van is uitgeko men. Welnu, Nostradamus heeft in 1555 blijkbaar re^ds voorzien, dat er een Vol kenbond zou komen, dat er uitvindingen zouden worden gedaan als die van een vliegmachine en de duikboot, hij heeft Napoleons optreden vooruit voorspeld en vele andere dingen meer, die in het eerste deel van het boekje, dat hierbo ven werd genoemd, en dat pas ver scheen, worden opgesomd in de oorspron kelijke oud-Fransche vorm en in vrije vertaling met verklaring. En dat geeft dan ook de waarde aan Ik neem het leven zoo het is. Het is al kort genoeg. Van zorgen trek ik mij niets aan, Ik zing al 's ochtends vroeg Ik heb geen gelden op de bank En ook niets in m'n kast, Men kan mij niet bestelen en Van familie heb ik geen last. Als 't pas de eerste is geweest, Dan rammel ik met geld, Maar als 't naar de laatste loopt, Dan heb ik '-t gauw geteld. „De tering naar de nering, man" Prent ik me dan maar in; Of 't de eerste of de laatste is, 'k Heb steeds een goeie zin. En word ik eenmaal stram en oud, Dat is mijn grootste wensch Dan hoop ik nog als nu te zijn: Een heel tevreden mensch. Illll|lllllllil'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll|||||| IIIIHIIIIII ZOO SCHREEF... Hllllilllll GIORNALE dTTALIA: Engeland is nu geblokkeerd en het zijn de mogendheden van de as, die voordeel trekken van de 30 millioen ton ijzer, welke Frankrijk jaarlijks voortbrengt. Italië zorgt ervoor dat Engeland elk contact met de produc tielanden in de Middellandsche Zee ver liest. Hierdoor wordt de voedselvoorzie ning bemoeilijkt. De verwoestingen, aan gericht door de luchtmacht van Duitsch land en Italië, kunnen niet meer worden hersteld door aanvoer uit het Britsche Rijk. Hierdoor zal de laatste episode van de oorlog hard, verward en bloedig zijn. Illlllniiiii IIIIHIIIIII LAATSTE NIEUWS |||||111U\1 IIIII|iiiliilliillliliiliililii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiliiilhllliliiiiliniiiR<i]i!i]nm\\nn THEE OF KOFFIE: t.m. 2 Aug. op bon 85 een half pond koffie of een half ons thee. Op last van de Duitsche overheid mag het Dagblad De Standaard tot en met 29 Aug. niet verschijnen. Minstens drie vijfden van de vorige winter verbruikte brandstof zal men wel kunnen krijgen, maar stookolie zal er weinig zijn, volgens Het Vaderland. Donderdagavond 7 u. lieten drie vliegtuigen een tiental bommen vallen in de buurt van eenige schokkers, die op weg naar Scheveningen waren. Geen slachtoffers Wel veel opschudding en ma- terieele schade. Brussel. Een Fransch officier, die in de vuurlinie zes Duitschers voor eigen dekking gebruikte, van wie er toen twee werden gedood, kreeg 15 j. tuchthuis. De Fransche Regeering heeft we gens hetgeen bij Oran gebeurde, de di plomatieke betrekkingen met Engeland verbroken. RUILVERKAVELING. Door ingelan den van de Zuidscharwouderpolder is eenstemmig besloten tot ruilverkaveling van de polder. De polder, die 42 H.A. groot is, zal ge heel worden omgespit. De landwinst, welke verkregen wordt, zal ongeveer 14 H.A. bedragen. Hiervan zal ongeveer 10 H.A. worden benut voor de stichting van een proefbedrijf vanwege de provincie. De kosten zijn zeer groot, maar een gunstige factor is, dat de f 170.000 aan arbeidsloonen ten volle ten laste van het rijk komen, terwijl in de bijkomende kosten door de provincie Noord-Holland een bijdrage van f20.000 wordt vcxicend, waardoor de jaarlijksche ruilverk«we- lingsrente op f 10 per H.A. gedurende 30 jaar zal komen, of f 200 per H.A. ineens. HHHuintinmiunniimiiimiinMmmimmnimimnmmmmnmiiniiinilHIH HET JUISTE OOGENBLIK Wanneer U het punt bereikt hebt waarop de meeste menschen het opgeven, hebt U het beste oogenblik te pakken OM ONVER DROTEN VOORT TE GAAN. IIIHIiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiimniiiNirimiimiiiimiiiiiiiiiiiillllc het tweede deel, dat een aantal verzen citeert over de huidige gebeurtenissen. En dan blijkt, dat het er volgens Nostra damus niet erg gunstig uitziet voor En geland. Hij voorspelt tegenslag op tegen slag, zoodat het Britsche eilandenrijk de wereldheerschappij zal verliezen. Wij kunnen in een korte aankondiging als deze natuurlijk niet diep op deze din gen ingaan, maar wilden slechts de aan dacht op dit interessante werkje vesti gen, dat opmerkelijk keurig en in de stijl van deze man is uitgegeven en gedrukt en zeker de moeite der kennisneming waard is. Wanneer de voorspellingen en de uit legging daarvan juist zijn, zal Londen vallen. Zijn gevangen genomen regeering zal men nabij de zee in uiterste hulploos heid zien. Een Fransche regeering zal zich, tegenover de doode tegenstander, weldra in het volledige bezit der macht stellen. Wij krijgen dus na afloop van deze oorlog noch een Duitsche, nóch een Engelsche overheersching, maar een machtspositie van Frankrijk. Het is te in teressant om er over heen te loopen. In ieder geval is het de moeite waard, afge zien van de vraag, of hier niet misschim1 de wensch van deze Franschman de va der der gedachten was, af te wachten en toe te zien, of ook deze voorspellingen bewaarheid zullen worden. Voor wie be lang stelt in de vraag, hoe deze oorlog zal eindigen, geeft het boekje nog veel meer profetieën, waarvan hij gaarne zal kennis nemen.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2