ONTVOERD. Al/1 11"' I|ll||iiiiiii:;iiiiiiiiniiiiiiiuiin!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui|||||i llllllllllll VOOR DE VROUW. I|||||niniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||||jj RECEPTEN. SNIJBIET. Jong, (dat is als de planten nog laag bij de grond zijn) worden de bla deren met de stengels samen gesnipperd (als raapstelen b.v.) en op de gewone bladgroentenmanier gaar gemaakt. U kunt ze echter ook uitstekend als sla ge bruiken. ook fijn gesnipperd. Later in de tijd, als de stengels hoog zijn opgegroeid, kunt u van één oogst twee dagen plezier hebben. De eerste dag gebruikt u de van de stengels gestroopte bladeren op de manier van spinazie (of ook wel rauw als sla) en de tweede dag maakt u de stengels klaar op de manier van asperges, hetzij in hun volle lengte gekookt of gestoomd en dan opgediend met harde eieren en gesmolten boter, het zij in vingerlange stukjes gaar gemaakt en óf met een sausje óf met een enkel stukje boter afgemaakt. DIENSTBODEN UIT DE OUDE TIJD. „Dienstvolk" was er altijd noodig op een groote boerderij. Het was er als kind in huis en at met de boer en zijn gezin uit dezelfde schotel wat de pot verschaf te. Men diende met voorbeeldelooze trouw vaak twintig jaar of langer in één zelfde gezin om dan later het genade brood te mogen eten. Ging nu een dienstbode zich verhuren, dan was het een eerste vraag of het bij de boer „goed is van eten en drinken". De huisvrouw van haar kant verlangde van een „volslagen" meid drie stukken daags te kunnen spinnen. Bij het verhuren ontving de dienst bode een z.g. „gods"- of „meepenning", welke ze terugbracht als ze niet wensch- te te komen Meestal trad zij met Mei in dienst. Drie dagen voor „Meidag" ging ze uit de oude dienst, drie dagen in Mei haar nieuwe dienst in. De Vrijdagmarkt, welke in die periode valt. noemt men nog wel, althans in Deventer „Mei-Vrijdag". Het was een uitgaansdag voor het dienstvolk, dat met zijn pas ontvangen loon allerlei inkoo- pen ging doen en verder de dag feestelijk ging doorbrengen. De boer ging de nieuwe meid met kist of koffer halen op de „kistenwagen" uit haar oude dienst en de vertrekkende Iracteert de oude en ook de nieuwe huis- genooten. Voor Sint Jacob ging de boer de meid vragen of ze het volgend jaar weer bleef. Zoo'n dienstbode moest bij alles de behulpzame hand kunnen bieden, be dreven zijn in het melken, karnen, wie den, foggebinden, dorschen, enz. Een burgerdienst. Het was in het midden der 17e eeuw, dat een besteedster de volgende instruc tie mede gaf aan een meisje, dat in een burgerdienst zou gaan: „Dogters, die tot agten slaapen, En veel door de vensters gaapen, En lang voor de spiegel staan, Laaten 't Huyswerck ongedaen!" Niet altijd werd deze instructie opge volgd. In 1682 vonden „Mijne Heeren van den Geregte" van Amsterdam het noodig een volgende keur uit te vaardigen, waar in onder meer voorkomt Op brutaliteit tegenover hunne mees ter of mevrouw.zes weken in de boeien op water en brood! Babbelary over de huisgenooten en het stoken van tweedracht, waardoor onaan genaamheden in het gezin ontstonden drie maanden in het tuchthuis. ||||||illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllilllllllllHIIIIIH|||||| FEUILLETON iiiiiiiii!iiiiiiiniiiii!ii!ii:t>niii!rtiinniitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniinii!iiiiiiii|l|||! 66.) Hier was een bijeenkomst van re- volutionnairen in volle gang. De gezich ten der ontevredenen, die daar verzameld waren, werden slechts flauw verlicht door verscheidene zwaaiende lantaarns. Tommy luisterde zwijgend toe. Zijn be zoek diende om blijk te geven van eens gezindheid ten aanzien van het doel om het regentschap omver te werpen en de IIIIIIIIIUI IN DE LACHHOEK ZOO AANTREKKELIJK. Hij: Wanneer het gaat onweeren, wil ik hier liever niet blijven, Annie. Zij: Waarom niet. Hij: Jij trekt zoo aan. NUTTIGE WENKEN. IN MACARONI EN BLOEM kan mijt optreden. Dus: van tijd tot tijd nazien. MAÏZENA kan lang bewaard worden, mits droog opgeborgen PUIMSTEENPOEDER, opgelost in warm water: uitstekend voor het reini gen van spiegels en vensterruiten. RIJST moet droog, koel en luchtig be waard worden. Af en toe eens door el kaar schudden. GRIESMEEL, havermout, boekweit en gort niet te lang bewaren. Ze zou beder ven. BLOEM koel, frisch en droog bewaren. Niet luchtdicht afsluiten. Heeft u er een bus voor genomen? Dan een paar gaat jes in het deksel maken. OUDE LAKENS, die in het midden dun werden, knippe men over de lengte mid dendoor om vervolgens de beide helften tegen elkaar te naaien (zelfkant op zelf kant.) NIET ZELDEN gebeurt het dat etens resten, schillen, groentenafval, enz., in de vuilnisemmer terechtkomen. Dit moet toch vooral niet gebeuren. Onze foto geeft een afbeelding van een tweedeelige emmer. De eene past in de andere. In de bovenste wordt wat nog eetbaar is (voor veevoer) geworpen, in de onderste komt vuilnis. Illll|lll'lllllllllllllllll"l'!l'l""!"l"lll!l!"llll'lll!ll"""'ll'llll'l'"l"llll""llllll llllll BINNENLAND Hllll ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt1lllllllllllll!llt!llllllllllllll|||||| De Telegraaf schonk f 5000 voor de Nationale Collecte. Groesbeek. Een 30-j. voerman strui kelde, toen hij voor een wagen hooi een paard bij de teugel leidde Hij kreeg een wiel over zich heen en is kort daarna overleden. Amsterdam. In de Utrechtschestraat viel een eenjarig kind in een onbewaakt oogenblik uit een raam op de 3e verdie ping. Het kreeg, .slechts lichte ontvel lingen. Bij Brunsum ontplofte een bom ee- mge tijd nadat hij was neergekomen. Een Duitsche soldaat werd gedood, zeven per sonen werden aan gelaat en oogen ge wond. Boven Deventer liet een Engelsch vliegtuig bommen van groote hoogte val len. Een viel dicht bij een schip, dat licht beschadigd werd. Vier arbeiders moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Vechel. De 34-j. landbouwr J. van L., die het horloge wegnam van een ge sneuvelde soldaat, die in een sloot lag, kreeg 2 jaar gevangenis met aftrek van voorarrest. monarchie te herstellen in het belang van prinses Natalie. Zooals het gezang der monniken eeu wen achtereen door de gewelven van dit klooster weergalmd had, zoo weerkaat sten thans de stemmen der sprekers in de ruïne. Het gelaat van de leider was verborgen achter een zwart masker, maar ondanks het feit, dat Tommy zijn gelaats trekken niet zien kon, had hij vanaf het eerste oogenblik een intuïtieve afkeer van de man. Hij had onmogelijk kunnen zeggen, waarom de persoonlijkheid van de spreker hem afstiet; wellicht was het, doordat diep in hem een voorgevoel hem zei, dat de man op politiek gebied een schurk was, een schurk, die in dit speci ale geval waarschijnlijk onmisbaar was, maar in ieder geval dan toch iemand, met wie hij op moest passen en die hij zich onder geen voorwaarde tot vijand mocht maken. Een zacht gemompel van bijval deed zich hooren, toen Tommy op een ruwe houten bank klom, om de menigte toe te spreken. Als één man drongen allen naar voren en er heerschte een doodsche stilte, toen hij zijn toespraak begon, waarbij Cyrus hem als tolk terzijde stond. Maar toen de aanwezigen het nieuws vernamen van de verloving van de prinses met de koninklijke afstammeling van het gehate ras der Torsicanen, kende de verontwaar diging geen grenzen meer. Overal weer klonk gehuil en gesis en hier en daar ver nam men de kreet: „Weg met de regent"! Nadat de opwinding ietwat geluwd was, deelde Tommy zijn weldoordachte plannen aan de samenzweerders mee; hij legde er de nadruk op, toch vooral geen ontijdige actie te beginnen, welke |||||]IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIU'IIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIII||||I|III|||IIHII||||||| llllll OM VOORUIT TE KOMEN ||||J|iiiiiHi!iiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiminiiiiii!iii|iiiiii]iiip;i;|||||| GOEDE RECLAME. Het Algemeen Weekblad voor de Mid denstand, officieel orgaan van de Kon. Ned. Middenstandsbond, bevat een arti kel over „goede Reclame". De heer J. J. van Raalte schrijft daarin o.a. het vol gende: Wie reclame maakt, moet dit met over leg doen. Zonder reclame is een bedrijf ten doode opgeschreven; met een te veel aan reclame staat eenzelfde lot te wach ten. Het is even verkeerd te redeneeren: „Ik dank je lekker, ik gooi mijn geld niet weg aan reclame" als een gedachtengang te volgen van: „Ik maak net zoo lang re clame, totdat iedereen gedwongen wordt mijn artikel te koopen." Men verovert een markt niet blijvend met humbug. Het is de humbug, die tegenwoordig het za kenleven al te zeer beheerscht. De een wil niet bij de ander achterblijven en maar al te vaak ziet men, dat reclame budget in geen verhouding staat tot de resultaten. Een verstandige reclamevoe ring is heilzaam voor ieder. Een afwijzing daarvan, zoowel in positieve als in nega tieve zin, moet elk bedrijf op de duur ondermijnen. Te veel reclame makendat is een kwaal waaraan niet veel zakenlieden lij den. Eerder is van te weinig reclame ma ken sprake. De heer Van Raalte is een winkelier, geen uitgever. Wanneer hij de raad geeft „Verstandig reclame maken" om de winst in uw bedrijf op te voeren, steekt daar niets achter. Zoo'n advies komt uit onverdachte bron en daarom zal men zijn woorden zeker met bijzondere aandacht overwegen en zich ernstig afvragen: „Is adverteeren voor mijn zaak niet broodnoodig? Adverteer ik wel voldoende? Moet ik nog langer door anderen mij de kaas van het brood laten snoepen?" Illlll'iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll lil HERSENGYMNASTIEK 111 ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini|||||( OPLOSSING VORIG PROBLEEM. 12). Gamelin; gemalin. NIEUW PROBLEEM. 13). MAGDA PARTANUS. In deze naam liggen verborgen de naam van een stad en die van het eiland, waarop deze stad ligt. Weet u ze? (Oplossing volgt.) Bij Orthen, N.B., werd een 8-j. kind, dat meereed op een door een paard ge trokken wagen, door de voerman van de wagen gezet, toen deze nog niet stilstond. Het kind werd overreden en is daarna overleden. Zandvoort. Zaterdagnacht reed de 28-j. off. van gezondheid Dr. Wijn in volle vaart tegen de afzetting voor het opgebroken deel van de N. Boulevard. Er hingen geen roode lampen. De man was op slag dood. Bloemendaal. De heer H. F. Tille- ma, de bekende Indië-kenner en publi cist, vierde Vrijdag zijn 70e verjaardag. Groot was de daarbij betoonde belang stelling. Van het Koloniaal Instituut ont ving de heer Tillema de groote zilveren medaille, een bijzondere onderscheiding. Haarlem. In de nacht van 5-6 Juli is bij de stad een Engelsche bommenwerper neergeschoten. Hij stortte brandend te gen een rij huisjes, waarvan er zeven af brandden. De bewoners zagen het aanko men ze waren door het schieten ge wekt en vluchtten in nachtgewaad. Achter hun huis moesten ze door een breede sloot heen, maar allen kwamen in veiligheid. Het duurde geruime tijd eer de brandweer het vuur had bedwongen Gevaarlijk werk voor de mannen omdat lichtkogels en munitie, in het toestel ge borgen, herhaaldelijk ontploften. tot noodeloos bloedvergieten zou kunnen leiden. De eerste stap, die volgens hem gedaan moest worden, was er voor te zorgen, dat de staat van beleg in Sarit werd afgekondigd. Dan zouden zij aan de regeering de eisch stellen, een decreet uit te vaardigen, waarbij hertog di Varro van het regentschap ontheven werd en aan de prinses de erfelijke titel van koningin werd toegekend. Duidelijk deed Tommy uitkomen, dat het prins Karei er om te doen was, zich van de kroon van het vorstendom meester te maken en deze op zijn eigen hoofd te plaatsen. En wat die geldleening in goud betrof, en het zenden van graan en zaad, ook dit was slechts een schijnbare weldaad, waar achter een welbewuste poging van de koning van Torsica stond om het Sarsini- sche volk in zijn macht te krijgen en het des te gemakkelijker aan zich te onder werpen. Het tumult, dat na deze laatste opmer kingen ontstond, was van die aard, dat Tommy zich nauwelijks meer verstaan baar kon maken, en slechts met de groot ste moeite slaagde hij er eindelijk in, de revolutionnairen aan het verstand te brengen, dat hij het toekomstige geluk van de prinses als het meest belangrijke beschouwde. Jullie moeten prinses Natalie laten beslissen, besloot hij zijn toespraak. Als zij tot de ontdekking komt, dat het volk niet met haar huwelijk ingenomen is, en zij blijft toch haar verloving als bin dend beschouwen, dan vrees ik, dat er niets anders op zal zitten dan Hare Ko ninklijke Hoogheid jullie eerbiedige hul de te betuigen, en uitdrukking te geven aan je onveranderde gevoelens van aan- ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiii|||||| WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllll'JIIH NOORWEGEN In Noorwegen zijn nu alleen de Noorsche kronen nog wettig betaalmid del. ZWEDEN Zweden heeft het verkeer met Noor wegen hervat. Ook Duitsche soldaten mo gen door Zweden reizen. ROEMENIE- Roemenië is van plan een politiek te bewerkstelligen van eerlijk toetreden tot het door de spil BerlijnRome gescha pen systeem. HONGARIJE Hongarije verplicht alle daarvoor geschikte personen mee te helpen aan het binnenhalen van de oogst. Wie weigert, krijgt straf. VATICAANSTAD Z. H. de Paus schonk een aanzien lijke som voor de Roemeensche vluchte lingen uit 't door Rusland bezette Bessa- rabië. DENEMARKEN Denemarken heeft een nieuwe re geering met 12 in plaats van 18 minis ters: 5 soc.-dem., 2 radicalen, 3 liberalen en 2 conservatieven. ITALIË. De Italianen veroverden Cassale, 'n belangrijk Britsch steunpunt aan de spoorweg Port Soedan (Roode Zee). Z. Soedan. ENGELAND. Engeland Zondag is begonnen met de evacuatie van 40.000 schoolkinderen uit het O. en N.O. van het land. Gibraltar is Vrijdag voor het eerst door vliegtuigen aangevallen, vermoede lijk door Fransche. SOVJET-RUSLAND Volgens gevonden geheime documen ten zou Engeland van plan zijn geweest, met gebruikmaking van Turksche vlieg velden Russische petroleumvelden te bom bardeeren. Moskou heeft Londen ophel dering gevraagd. FRANKRIJK Marokko. Te Cassablanca openden Fransche kustbatterijen het vuur op twee Engelsche torpedojagers. De Fransche vloot zal niet, zooals eerst bepaald, ontwapend worden. De Fransche regeering werkt aan een nieuw sociaal program. Ze streeft er naar ieder aan werk te helpen. Apeldoorn. Vrijdag is een auto met zes militairen in volle vaart op de Arn- hemsche weg tegen een boom gereden en verwoest. De soldaten kwamen er goed af op een na, die een groote hoofd wonde kreeg Sport. Een raad van voorbereiding is gevormd door KNVB, Arbeiderssport bond, RK en Chr. Voetbalbond, welke zal streven naar eenheid in de voetbalsport organisatie. 20 Juli zal worden bespro ken hoe daartoe een nationaal lichaam ge sticht kan worden. Rotterdam. Bij herhaling worden hier menschen getroffen, door scherven tijdens het vuren met luchtdoelgeschut. Pas weer in de 2e Schansstraat en op het Piet Heinplein. BLIJF BINNEN wanneer het luchtdoelgeschut in actie wordt ge steld. In de Vliegwereld vinden we een voorloopige lijst van gesneuvelden van de Ned. Luchtmacht. De lijst vermeldt 26 namen, waaronder die van de KLM-vlie- gers Anceau, Groen en Steenbeek. Wat de overige KLM-vliegers betreft: Bij het uitbreken van de oorlog was Tepas in Engeland; de vierde oorlogsdag vlogen ook Parmentier, Von Rosen en Wittkamp daarheen. Op de Indië-lijn bevonden zich Van Dijk, Smirnoff, Blaak en Hulsebos. Vermoedelijk zijn zij allen op Java. Van Balkom was op weg naar Lissabon. hankelijkheid en trouw. Een luid gejoel van afkeuring rees uit de vergadering op. Maar na veel heen en weer gepraat verklaarde de meerderheid zich voor het voorstel. Toen kwam er eensklaps een stoutmoedig plan in Tom my's hoofd op en zonder zich te beden ken fluisterde hij het de hotelier in het oor. Over Cyrus' gelaat trok een breede grijns, toen hij om stilte verzocht. Onze jonge Amerikaansche vriend, zei hij, stelt voor, dat wij aan prins Ka- rel persoonlijk een schrijven doen toeko men, waarin hem namens deze organisa tie opdracht wordt gegeven het grond gebied van Sarsinië binnen vierentwintig uur te verlaten. Het voorstel werd zonder de geringste aarzeling aangenomen en Tommy kon niet nalaten even te glimlachen, als hij dacht aan de geduchte slag, die hij hier mede aan de koninklijke trots van prins Karei toebracht. Ik geloof, dat ik mij op niet onverdienstelijke manier gewro ken heb, zei hij bij zichzelf. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering ontbonden, waarna de man nen in groepjes van twee en drie zich in de bleeke maannacht verspreidden. Iemand tikte Tommy op de schouder en in de veronderstelling, dat het Cyrus was, volgde hij de man door de onder- grondsche gang naar de deur; toen hij buiten in het maanlicht kwam, bemerkte hij echter, dat hij zich vergist had. Snel keerde hij weer op zijn voetstappen terug om de hotelier te zoeken, zonder wiens hulp hij ongetwijfeld in het bosch ver dwalen zou. (Wordt vervolgd.) DUITSCHLAND De blokkadeoorlog tegen EngelandJ nemt al scherper vormen aan. Duitsch- land heeft over een breed front een grooi aantal duikbooten en motortorpedobooten in actie gebracht Dagelijks wordt voor vele duizenden tonnen Engelsche scheeps. j ruimte tot zinken gebracht. HET HOOFDKWARTIER VAN DE FUEHRER. Dr. Dietrich, rijksperschef, schrijft in tijdschrift De Weermacht o.a. het volgei de: De Fuehrer is de gezworen vijanc van elke te ver doorgedreven organisati» Met een kleine kring persoonlijke medi werkers en verbindingsmannen heeft hi gedurende de veldtocht in het Wester van zijn veldkwartier uit elk oogenblil het lot der natie in handen. In bespre kingen over de toestand, die hij van daj tot dag, ja, van uur tot uur met de chi van het opperbevel der weermacht, me| diens weinige stafofficieren en zijn mili taire adjudanten hield, leidde hij in d; laatste beslissende instanties de geweldi ge operaties. Zoo is het hoofdkwartier van de Fuefc. rer de controleplaats der totale leidingim de oorlog, als het ware de uitkijktoren e' het schakelbord van het centrale bevelf? Hier ontvangt de Fuehrer van vroeg tot! laat, dag en nacht, alle berichten vat militair en politiek karakter, hier berei ken hem door een volmaakte organisatie op elk oogenblik de persberichten uit de geheele wereld. Van hieruit heeft de Fuehrer de geweldige vernietigingsopera ties van deze oorlog, die het lot van Eu ropa bepalen, geleid, van hier uit geeft hij zijn denkbeelden voor de buitenland- sche politiek, zijn aanwijzingen voor d{ binnenlandsche politiek, zijn beschikkir/3 gen voor partij en propaganda. Het is ee|j hoofdkwartier, van waar uit de wereld-B geschiedenis gemaakt wordt. ||||||iiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!iiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiii|||||| llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. !I||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii„iii|||||| 221. GERANIUM, Pelargonium. Viel-1 ken op de bladeren? Bepaald te veel me& y gegeven. Of gemest, toen de aarde kurk-J droog was. 222. KERSTSTER, Poinsettia Bij hetj besproeien vooral de onderste bladen nietl vergeten. Luchtig zonnig plekje. 223. HERTSHOORNVAREN, Platyce-I rium, is een plant voor de matig warme [f kas. Ze wil echter, op een plekje in ge lijkmatige temperatuur, ook wel in m lichte erker gedijen, mits de atmosfeer '1 daar niet te droog is en de zomerzon, tus- schen 9 en 18 uur, slechts getemperd kan, schijnen. Emmen. Tusschen N. en Z. Barge u de touwhandelaar Martens door een treil op slag gedood, toen hij met een zwaar- beladen transportfiets de onbewaakteig overweg passeerde. De Duitsche overheid heeft de gt 'J[ meentebesturen met klem verzocht dew hand te houden aan de Winkelsluiting,» mede ter bescherming van de bevolking! tegen luchtaanvallen Andijk. De postbode J. de Vries, diel 14 jaar geleden zijn verlovingsring metl inscriptie in een stuk bouwland verloor,! kreeg hem dezer dagen terug van de! heer W. Laanstra, die de ring in een kluit I modder had gevonden. SPREKENDE GETALLEN. Door het aanbrengen van automatische beveiligingen is het aantal ongelukken op de onbewaakte overwegen in ons landp verminderd. Gedood werden: in 1934 36 personen in 1935 36 personen in 1936 43 personen in 1937 37 personen in 1938 51 personen in 1939 33 personen. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirid VAN DE BOEKENPLANK. jj||||llllltllllllllllllfllllllllllllllltlllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||\\ Mijn laatste vertellingen. Sprookjes 1 en vertellingen door Nienke van Hich-J turn. Met zwarte en gekleurde platen van,-. Rie Cramer. 256 blz„ f 3.25, geb. f 4.50. Floris ende Blancefloer. Als abel! spel bew. naar de roman van Diederik! van Assenede, door P. de Keyser. 79 blz. ^1 geïll. f 1,25. Het Schilderambacht, door J. A. P.- Meere, dl. 2. Bind-, verdunnings- en droogmiddelen voor olieverven; olie ei synthetische lakken en vernissen, bind middelen voor waterverven. 190 blz., ge-, illustreerd f 1.45. Daantje, wat doe je daar? Verteld en geteekend door Leonard Roggeveen.! 79 blz., geb. f 1.(Daantje-serie. 7e I boekje). BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 HYGIENE EN VEILIGHEID 216. TOMATEN Rauwe tomaten zijnfj een zeer gezond voedsel. Zij hebben geen enkele schadelijke eigenschap. Ook niet voor kinderen. 217. ZWARTE ontlasting beteekent ge- woonlijk, dat er bloed bij is, afkomstig uit maag of darm. Dit kan ontstaan door een maag- of darmzweer of door een andere aandoening, die tot darmbloeding aanleiding geeft Het is dan een ernstig I verschijnsel, waarvoor de dokter zeker geraadpleegd moet worden. ARTS.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4