I Laat U het werk op Texel blijven 71 DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT ZE ZEGGEN minium —x— DE WERKLOOSHEID. Bij het bureau voor Arbeidsbemidde ling stonden gisteren in totaal 61 perso nen ingeschreven en wel 21 landarbei ders, 12 transportarbeiders, 10 visschers, 7 kleine boeren en voorts nog elf uit an dere bedrijven. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer Kees Bak ker Jz., slaagde vorige week Woensdag te Vlissingen voor het machinisten-diploma B. Hij is in dienst der Java-China-Japan lijn. (De heer H. Keijser, De Waal, die eveneens slaagde, is bij de K.P.M.) EXAMENS. Onze plaatsgenoot de heer D. C. Dros slaagde dezer dagen te Den Haag voor derde stuurman groote vaart. WIE MIST EEN BANKBILJET? Een dezer dagen is, naar de directeur van het Postkantoor alhier ons meedeelt, in de hal van dit kantoor een bankbiljet gevonden. Hij of zij, die dit daar kan heb ben verloren, kan zich met de directeur in verbinding stellen. WEL 246 PERSONEN ZOCHTEN HIER EEN TOEVLUCHT. Blijkens registratie ten raadhuize ver toeven thans niet minder dan 246 per sonen uit het nagenoeg ontvolkte Den Helder op Texel Van door hoogerhand georganiseerde evacuatie is hier geen sprake; allen hebben op „eigen gelegen heid" bij familie en kennissen, in pension of gemeubileerd huis op „het gouden bol- tje" een toevlucht gezocht. VERTROKKEN PERSONEN. Floris W. Roodenburg, Geref., van Groeneplaats 1 naar R'dam, Iependaal. Ban Borreman, N.H., van De Mok naar Alphen a.d Rijn, H. de Grootstr. 14. Jan Barhorst, R K„ van C 25 naar An na Paulowna v. Ewijkskade 1. Cornells Hatzman, Herv., van Den H. 45 n. Dwingeloo, Leggeloo 479 Cornelis de Jong, Geref. Gem., van H 131, n. R'dam, Bloklandstr. 69b. INGEKOMEN PERSONEN. Cornelia Plaatsman, van Haarlem, Fre- derikspark 4, naar O 69. Jan Koopman en gezin, van Velsen, Neptunusstr. 10, naar Den Hoorn 128. Elis. N. Mets, van A dam, 3e Helmer- str. 80 I, n. Oudeschild 145. Naantje de Graaf, R.K., van A'dam, J. J. Viottastr 21hs. naar De C. 103. Johanna Th. M. van Oijen, R.K., van Wamel, B. Zandstr. 291 n. Binnenburg 13. Jitske Wassenaar, Herv., van Menaldu- madeel, Berlikum 604, naar Wilhelmina- laan 29. EEN MOOI RESULTAAT Men schrijft ons: De ZONNESTRAAL-collecte heeft op gebracht f 161,06, dat is ruim vijftig gld. meer dan vorig jaar. Een opbrengst bo ven verwachting, temeer omdat aan De Koog (waarom? Red. met gecollecteerd mocht worden. Vriendelijk danken we alle milde gevers alsmede de ijverige col- lectrices, die dit jaar blijkbaar extra hun best hebben gedaan. Ook de kostelooze medewerking van de Texelsche Courant wordt gewaardeerd. We wijzen U nog even op de Zonne- straalloten (25 ct.), verkrijgbaar bij mej. N. Landman, Eierland, en A. Backer, te Oudeschild, recht gevende op fraaie prij zen, o.a. een landhuis van f 4000 en een huis van f 2000. Velen zonden reeds oude fietsplaatjes, zilverpapier, enz. We nemen gaarne nog voorraden in ontvangst aan de bekende HET ZONNESTRAALCOMITE. HET AFSCHEID van de heer en mevrouw Jouwersma. Na elf jaar als Hoofd der ULO-school op ons eiland het onderwijs te hebben gediend, heeft de heer W. J. Jouwersma gistermiddag onder groote belangstelling der leerlingen, vele oud-leerlingen en ouders alsmede in tegenwoordigheid van Burgemeester Kamp, Ds. Gorter en Ou dercommissie, bestaande uit de dames Keijser-Breesnee, Van der Pijl-Van Dam me en de heeren J. C. Rab en C. W. van Ingen Schenau (de heer Van den Ban vertoefde aan de vaste wal) in de ULO- school afscheid genomen. Ook mevrouw Jouwersma als vakonderwijzeres aan de school verbonden, nam deze middag af scheid. Burgemeester Kamp trad als eerste spreker naar voren Hij constateerde met vreugde de groote belangstelling, bij dit tusschen het gemeentebestuur en het afscheid betoond. Wat verhouding tot 't school-personeel betreft, merkte spr. op, dat een gemeentebestuur slechts op drie punten contact met de leerkrachten heeft en wel bij de benoemingen, bij verschillende kwesties en bij het ontslag. Spr. voegde daar aan toe, dat hij zelf aan dit eerst punt geen „schuld" heeft, doch hij wees er op, hoeveel het zegt, wanneer men, nummer drie op de voor dracht zijnde, toch benoemd wordt. Het was danook voor de heer Jouwersma een VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Datum: OpOnder Op: Onder Z. 28 Juli 1,16 15,34 5.55 21,38 M. 29 1,40 16,36 5,57 21,36 D.30 1,52 17,37 5,59 21,34 W.31 2,37 18,34 6 21,32 D 1 Aug. 3,31 19,24 6,01 21.30 V. 2 4,33 20,09 6,02 21,29 Z. 3 5,43 20,48 6,03 21,27 Vrijdag 2 Aug. Nieuwe maan. GIFTEN WITTE KRUIS. N. N., Den Burg f 1. TEX. BOYS-NIEUWS Morgenavond speelt op het Boys-ter rein, aanvang half acht, Boys I OVV Zie belangrijk nieuws en elftal in het kastje. M. S. V. TEXEL. In aansluiting op het bericht van de heer Dapper op de voorpagina volgt hier nog het elftal van Oud-Texel 1: N. de Graaf Jac. Helsloot R.Ran J.Weijdt G.Witvliet W.Vlas J.Kiljan D.J.Blom N.Ran F.Kaczor A. Verseput Houdt u er rekening mee, dat de wed strijd om kwart voor acht aanvangt? Oud-Texel speelt in het wit In de gisteren gehouden, door 25 personen bijgewoonde vergadering werd de heer R. Berkenbosch als penningm. gekozen in de plaats van de heer G. Dros (die bedankte). De overige bestuursleden werden herkozen. In de elftalcomm. wer den benoemd de h.h. D.Dapper, W. van Zeijlen en R. Berkenbosch, in de athle- tiekcomm. de h.h. B.Beumkes, Alb. Keij ser en R.Berkenbosch Hoewel de Vereen, lid blijft van de KNVB zal ze aan de com petitie van deze bond niet deelnemen. Texel 1 zal nu in de NHVB uitkomen. Voorts werd besloten uit de Texelsche Sportbond te treden. Wat. de financiën betreft kan worden meegedeeld, dat de ontvangsten het afge- loopen jaar bedroegen f 991,80; de uitg. f 1066,36. Kapitaal f 1122,81. HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Door de Bond van bloembollenhande laren is met de bevoegde instanties in Duitschland overeenstemming bereikt over de invoer in Duitschland van bloembollen tot een bedrag van acht mil- lioen Rijksmark (zes millioen gulden). Het prijsniveau moet evenwel verlaagd worden. Een lichtpuntje in de nacht, waarin thans het bloembollenbedrijf verkeert. OUDESCHILD. EXAMENS. Donderdag slaagde te Den Helder onze vroegere plaatsgenoote Zuster J. Hemel rijk voor haar diploma kraamverpleging. DEN HOORN. KERKNIEUWS. Ds. J M. van Petegem, eerder voorgan ger van de N. H. gemeente alhier, thans te Nijehaske, is beroepen te Aalten DISTRIBUTIE Bij wijze van verjaarsgeschenk ver hoogde de gemeente Bloemendaal haar subsidie aan Thijsse's Hof van f 1000 op f 1500. Ontelbaar veel gelukwenst-hen be reikten Donderdag de woning van Dr. Thijsse, maar de jubilaris toefde die dag „ergens anders in Nederland". De heeren Mr. L. Einthoven, hoofd- comm. van politie te Rotterdam, Mr. J. Linthorst Homan, Comm. der Koningin in Groningen, en Prof. Dr. J. de Quay, te Tilburg hoogleeraar aan de R.K. Hooge- school, richten zich tot ons volk met de oproep zich aan te sluiten bij de Neder- landsche Unie. Deze wil samen met de Nederlandsche autoriteiten en de Duit- sche bezettingsautoriteiten op de aller breedste grondslag werken aan de harmo msche economische opbouw van ons land en sociale rechtvaardigheid nastreven: werk en arbeidsvreugde voor elkeen. Adres der Unie: Alexanderstr. 20, Den Haag. verrassing en, nadat zijn verzoek, een be hoorlijke woning te verkrijgen, was inge willigd. stak deze gaarne naar Texel over. Die benoeming heeft Texel buiten gewoon goed gedaan, vervolgt spr. Na tuurlijk zijn 'r kwesties geweest van aller lei aard, maar ze werden steeds makke lijk en vlot opgelost, zonder eenige ran cune. en in overeenstemming met het belang van de school. Wij zijn u daarvoor erkentelijk en stelden in uw persoon groot vertrouwen. Spr. betoogde, dat de reputatie van de school de leden van 't gemeentebestuur stuk voor stuk sterkte en dat zij de school met vertrouwen aan de opvolger kunnen overgeven. Ook tot mevr. Jouwersma richtte spr. woorden van waardeering. Spr. zag haar werkwijze als een, welke zeer op de practijk was gericht. Dankbaar zijn we ook u voor wat u tot de ontwikkeling en de vreugde van de jeugd, ook buiten de school heeft bijgedragen. Het is een groot voorrecht, dat u uw arbeid niet al leen tot de school zelf begrensd zag, maar tevens open oog had voor de verdere pro blemen van de jeugd. Spr. zegde voor dit alles hartelijk dank en wenschte de familie Jouwersma het beste toe. De aanwezigen stemden met een warm applaus in. De heer J.C.R a b sprak hierop namens de Oudercommissie. Dit afscheid mocht natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan, zei spr., maar toch wenschten we rekening te houden met de wensch van de scheidenden om er niet veel ophef van te maken. Spr. prees zich gelukkig de dankbaarheid te mogen betoonen voor 't vele, dat de heer en mevr. Jouwersma in het belang van de kinderen tot stand brachten. Hun werk op volmaakte wijze verrichten beschouwden zij als plicht; en juist op de zwakke punten van hun leer lingen waren zij het sterkst; daar is hun succes het grootst geweest. Ook u, me vrouw, vervolgde spr., willen wij gaarne onze waardeering betuigen. Uw arbeids veld was niet zooo groot als dat van uw echtgenoot, maar vele moeders hebben Room: alléén op doktersattest. Suiker: op bon 66 t.m. 23 Augustus twee pond. Koffie of thee: bon 85 t.m. 2 Aug. een half p. koffie of een half ons thee. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 90 t.m. 9 Aug. een half pond. Brood: bonnen 71 t.m. 80 t.m. 1 Aug. vier pond. Op broodbonnen mag onder geen voor waarde bloem of meel worden verstrekt. Petroleum: zegel 3e periode t.m. 11 Augustus (tijdvak werd verlengd) Rijst, rijstemeel: bon 95 t.m. 11 Aug. een half pond Havermout, grutten, gort: bon 100 t.m. 11 Aug. een half pond. Vermicelli, macaroni, spaghetti: bon 110 t.m. 11 Sept. een ons. Boter, margarine of vet: bonnen 67 en 68 t.m. 28 Juli op elk een half p. van EEN van genoemde artikelen. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Het distributiekantoor, gevestigd in het Glazen Paleis, is uitsluitend geopend van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. Benzine. Formulieren voor aanvrage van benzine voor Augustus zijn op het Distributiekantoor verkrijgbaar. Kolen, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen een vijfde deel van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Detaillisten boter, margarine, vet. Boter-, margarine- en vetverkoopers kunnen tot en met 27 Juli a.s. nog vrij betrekken van hun grossiers. Er wordt op gewezen, dat de inlevering van boter, vet- en margarinebonnen voor het eerst plaats heeft op 29 en 30 Juli a.s. Deze inlevering geschiedt alleen op een Maan dag en Dinsdag. Naderhand wordt nog bekend gemaakt, wie op een Maandag en wie op een Dinsdag in moeten leveren. Inlevering suikerbonnen. Winkeliers met codenummers 1000 t.m. 1999 dienen hun opplakvellen met suiker bonnen no. 80 in te leveren a.s. Maandag vóór 's morgens 11 uur. Winkeliers met nrs. 2000 t.m. 2999 op a.s. Dinsdag even eens vóór 's morgens 11 uur. LAATSTE NIEUWS Te N.-Niedorp viel gisternacht een Engelsche bom op land van Dirk Zwager man. In het dorp wat glasschade. Gratis verzenden van kranten en briefkaarten aan militairen is nu niet meer mogelijk. 15 Sept. mogen er in ons land nog maar zes millioen stuks pluimvee zijn, d.i. een derde van normaal. Eenstemmig besloten de diverse voetbalbonden tot samensmelting. Er zal nu EEN bond komen, de Nederl. Voetbal bond. Groningen. In de Jansenstr. en om geving vielen gisternacht Engelsche bom men. 20 huizen beschadigd. Een man en een 11-j. kind gedood. Wanneer weer nieuwe broodkaarten worden uitgereikt, zullen kinderen onder de vier jaar maar een half rantsoen krij gen, maar een extra hoeveelheid rijst en havermout. VLUG NET LAGE PRIJS. NIEUW MATERIAAL GROOTE PAPIER- EN LETTERKEUS. Aanplakbiljetten. Adreskaarten. Bonboeken. Briefkaarten. Briefpapier. Catalogussen. Circulaires. Convocaties. Diploma's. Doorschrijfboeken. Enveloppes. Etiquettes. Geboortekaarten. Gr at linten. Kwitanties. Labels. Ondertrouwkaarten I Programma's. Plakadressen. Prijskaarten Prijslijsten. Periodieken. Prospectussen. I Reglementen. 1 Rekeningen. Raambiljetten. Reclamecartons. Reclamebiljetten. Rouwcirculaires. Rouwkaarten. Strooibiljetten. T oegangsbewijzen Verlovingskaarten. Visitekaarten. Waschlijsten. Winkelbonnen. zich verwonderd over wat u de meisjes op het gebied van handwerken heeft bij gebracht. Het is zeker, dat uw man zijn taak niet zoo goed had kunnen verrich ten, wanneer hij met de volle steun van uw kant had ondervonden. Gij allen gaat ons nu verlaten, maar wij hopen, van niet voor altijd. Wij wenschen u goede reis en hopen, dat nog veel geluk en voor spoed uw deel zal zijn op uw nieuwe standplaats.- Ook op deze woorden volgde een spontaan applaus. De heer P. Kriek, daarop het woord verkrijgende, merkte op, dat de taak van een onderwijzer niet altijd makkelijk is. Maar wanneer de verhouding tusschen het hoofd en het personeel goed is, krijgt men een goed sluitend geheel, waarvan het onderwijs de sporen draagt. Aan on ze school is die verhouding goed geweest Met raad en daad stond U ons bij. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid bood de heer Kriek namens het personeel een sierkan met gladiolen en een sierte- gel van Voerman, met het kerkje van Den Hoorn, aan. (Hartelijk applaus) Namens de leerlingen en oud-leerlin gen sprak Piet R e ij een hartelijk woord. U bent altijd een zeer goed onderwij zer geweest, zei hij, en wij betreuren het zeer, dat U ons verlaat. Soms leek U ons te streng, maar nu (Piet is van school en haalde zijn diploma) nu begrijpen we, dat een krachtige hand wel noodig was. Namens de meisjes merkte Piet op, dat Mevr. Jouwersma op het gebied van handwerken op voorbeeldige wijze het onderwijs diende. Wij zullen U nooit ver geten en hopen, dat U nog vele vacan- tiedagen op ons eiland zult doorbrengen. Namens de leerlingen en oud-leerlin gen bood Piet Reij een fraai schilderij aan, een kunststuk van mej. S. de Wijn, onze talentvolle Texelsche schilderes ('t was een pastel van het Sandershuis met omgeving, een echt Texelsch landschap) alsmede een prachtig tuinameublement in welks stoelen de familie, daartoe uitge noodigd, meteen plaats nam. De heer Jouwersma, hierna zelf 't Op Malta viel al voor 1500 ton aan Italiaansche bommen. De Volkenbondssecretaris Avenol heeft ontslag gevraagd. Ondanks slecht weer vernietigde 't Duitsche luchtwapen Donderdag 63000 br. reg. ton Engelsche scheepsruimte. Zoo komen de praatjes in de wereld: Ze zeggen. en dan komt er een of andere opzienbarende mededeeling, die geen mensch kan controleeren omdat er niet bij verteld wordt, wie met die „ze" worden bedoeld. En wanneer het er wél bij verteld wordt, hebben we nog geen houvast, want dan blijkt dat die „ze" het ook weer uit de tweede of derde of vier de hand hebben. Maar daar is er een, die op deze rede neering wat aan te merken heeft. Je kunt me nog meer vertellen, zegt hij, maar wat ik u daar zeg heb ik zelf gezien en daar is geen woord Fransch bij. Goed, we gelooven u op uw woord. Geen gerucht dus maar de naakte waar heid, maar waarde vriend, weet u dan niet, dat u ook de waarheid niet altijd moogt verder vertellen? U herinnert zich nog wel, dat bij het begin van de mobi lisatie van ons leger een verordening werd uitgevaardigd, welke ons zwijg plicht oplegde ten aanzien van alles, wat met onze verdediging in verband stond. Nu is ons leger naar huis gezonden, voor zoover het niet bij de Opbouw is inge deeld. Maar u zult toch weten, dat ons land z.g. „bezet gebied" is en dat ook de Duitsche autoriteiten ons niet veroorlo ven dat wij berichten verspreiden, welke op hun militaire posities, op hun militaire organisatie, op de omvang van hun mili taire macht, enz., betrekking hebben. Neem eens aan, dat hier of daar een Duitsch kampement in aanbouw is of dat elders een barak, waarin Duitsche solda ten waren gehuisvest, door een Engelsche bom uiteengeslagen werd we herha len: neem eens aan dacht u dan, dat u dat allemaal zoo maar wereldkundig moogt maken? Geen sprake van! Ge zoudt een leelijke pijp rooken. Ge bruik uw verstand! Leen geen oor aan geruchten, die „van iedereen en van nie mand" zijn, maar vertel ook geen bijzon derheden al staan de feiten vast als een paal boven water welke strijdig zijn met de desbetreffende door de Duitsche overheid uitgevaardigde be velen. woord nemende, zeide hier met gemeng de gevoelens te staan. Blij ben ik, in de Beemster te zijn benoemd, maar tevens voel ik met smart nu te moeten verlaten wat mij in de voorbije 11 jaar lief werd. De waardeering en vriendschap, ons be toond, hebben ons diep getroffen. Spr. dankte Mr Kamp voor de moeite, welke hij zich voor het behoud van de school getroostte. Toen de Ulo kans liep, opge heven te worden, is de Burgemeester met spoed naar Den Haag gereisd om voor haar voortbestaan te pleiten en Texel mocht zijn school houden. Spr. hoopte, dat de ouders hun kinderen de school ge heel zouden laten volgen en gewaagde voorts van de crisis, die de school belaag de, al bleven de klassen ook behoorlijk op peil. We mogen trotsch zijn op dit ge bouw, zei spr., en op zijn leermiddelen. Zich tot het personeel richtend, zei spr. In de eerste plaats dank ik de heer Kriek voor de prettige samenwerking. Ik heb U leeren kennen als een gevoelig man, die zijn best doet voor de school. Dit geldt ook voor de heer Smink, die, hoewel hij nimmer tevoren aan een Ulo verbonden was, aan de examenklas les gaf. Ook hij vervulde zijn taak met enthousiasme en ijver. En de uitstekende resultaten bij de examens getuigen ook van zijn succes. Waardeerende woorden richtte de heer Jouwersma ook tot de heer J. C. Rab, voorzitter van de Oudercommissie. De ouders liepen de deur niet plat, vond spr. Graag had hij met hen wat meer contact gehad. Gebrek aan contact met de ou ders, onbekendheid met sommige omstan digheden, kan tot verkeerde beoordeeling leiden. Tenslotte: zijn leerlingen. Hij gaf toe, dat hij wel eens onbillijk kan zijn ge weest, maar hoe gemakkelijk raakt men op dit gebied een oogenblik van de wijs. Ik ben misschien wel eens noodeloos streng geweest, maar ook wel eens te mild en zou ik door de leerlingen ook niet eens beduveld zijn Maar toch heb ik altijd buitengewoon prettig met jullie gewerkt. Door de tijdsomstandig heden is de geest bij de leerlingen niet WERELDNIEUWS 111° IN WEINIG WOORDEN ENGELAND. Gibraltar is wel een van de rn/$ bedreigde punten van de wereld gens Stefani zijn de Engelsche autorr ten er het hoofd kwijt. De schade mr- ontzaglijk groot zijn. Doordat ook t deel van de waterleidingsinstallaties Vf nield is, ziet het er voor het van wa*- verstoken gebied slecht uit. In Engeland wordt ook de burgert volking zooveel mogelijk met wap vertrouwd gemaakt. Duitsche en ItB aansche bladen wijzen er op, dat die wijze een franc-tireuroorlog wtDi voorbereid, die tot gevolg moet heb'D een verschrikkelijke vernietigingsooi] q( Volgens de Times kostte een so van 7.500 ton in 1935 32000 pond; nu o< ruim 139000 pond. De havens aan de westkust kur.D< alleen langs een groote omweg wor bereikt en wel langs N.-Ierland. Britsche admiraliteit verklaarde het, gebied tusschen Ierland en Cornwai gevarenzone. q< Engeland heeft ook in eigen k met vijanden te kampen. Dat blijkt De tal van daden van sabotage. Op de 'i LondenManchester werden dynanui patronen gevonden, elders bleken spoorrails onklaar te zijn gemaakt. D< Northampton was hot heele signaalOe steem in de war gestuurd. JAPAN f Japan zal nog grooter bedragen* versterking van zijn weermacht bestede daar het zich bevrijden wil van de hankelijkheid van Engeland en de V' een. Staten. VEREENIGDE- STATEN Het Midden-Westen van de Vere Staten lijdt onder de gevolgen van langdurige droogte. Heel veel 6roeL^ ging verloren, het gras verdorde, maisoogst loopt gevaar. DUITSCHLAND De Fuehrer heeft weer goedge\~ den, dat er in Duitschland gedanst wo S maar alleen Woensdags en Zaterdag- avonds na zeven uur. ROEMENIE. In Roemenie is het Joodsch riti 1 slachten verboden. 4 ZOO SPRAK. IB17 CHURCHILL, de Engelsche premil We zijn nu in een zeer kritieke fase 1 de oorlog gekomen, maar dag en naeb; onze verdediging op haar hoede om komende aanval af te slaan. 4 zoo bijzonder enthousiast geweest. C- wonder, nu de groote menschen het: niet met elkaar eens kunnen wordeiu. Maar na deze oorlog zal er vrede kor L Ik hoop, dat Texel en jullie allen vo spaard mogen blijven. Ik hoop, da'(h< een samenleving zal komen, waarin tv jullie allen een plaats is, niet alleen ce de meer begaafden maar ook voor™ minder begaafden. Mochten jullier j eens op een tocht in de bloeiende ster komen, dan doen jullie on? groot genoegen, wanneer jullie een^ w komen. Verder wensch ik jullie allen goeds. Wederom daverend applaus. Mevr. Jouwersma bedankte in de a.ag eerste plaats voor de prachtige gesd—'m ken. Dit afscheid, zoo sprak ze, isi$| alleen een afscheid van mijn leerli p, maar tevens van 'n stuk werk, dat een stuk levensvreugde werd Het n— dank ik dat aan de leerlingen zelf. telbaar zijn de uren, waarin er zoo'n dige sfeer in het lokaal hing, doorda™ Ier, geheel in haar werk opgingen. R daar altijd aan terug denken.. Wij P' len het op prijs op de hoogte te bli;^ van de bijzondere dingen in jullie lf en zullen dan beslist ook van ons li hooren. Daarom: we nemen wel afsdL maar we zeggen er bij: tot weerziens.E Hartelijk applaus volgde ook na C woorden, waarbij zoowel mevrouw de heer Jouwersma zeer onder de inf van dit oogenblik bleken te zijn. Mr. Kamp dankte hierna de aan* gen voor hun belangstelling en zeid hopen, dat Texel de familie Jouwer- nog eens zal terugzien. Nadat allen op gebak en ijs waren haald, nam de familie Jouwersma vai der nog persoonlijk afscheid. Als oud'LI' ling drukte ook uw verslaggever de^1 Jouwersma de hand. Hij was het, die ons op voorbeeldige wijze kennisdc bracht. Geen moeite was hem te vee We benijden de Beemster en hopen zeer spoedig een tweede „Jouwer? aan het hoofd van onze ULO zal sta#

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2