WOLKEURING 1940. In memoriam A. Burdet. r Laat U het werk op Texel blijven DRUKKERIJTEXELSCHE COURANT Evenals vorige jaren hadden dezer da gen op ons eiland de keuringep der wol vachten vanwege „Het Texelsch Scha penstamboek in N.H." plaats. In afwijking met vroeger werden deze keuringen dit jaar niet op een centrale plaats, doch op de boerderijen zelf ge houden en wel om de belangstelling voor deze productie-controle bij de fokkers te bevorderen en verder om de onkosten zoo laag mogelijk te houden. Blijkens de opgedane ervaring is deze regeling bij de fokkers zeer in de smaak gevallen en hebben deze keuringen dan ook dank zij de groote medewerking der betreffende boeren een zeer vlot verloop gehad. Van de in 1939 op ons eiland voorloo- pig ingeschreven rammen, werden de volgende op grond van het wolrapport 1940 definitief goedgekeurd. We noemen respectievelijk: A hetnum mer, dat de dieren in het rechteroor zul len ontvangen (dit beteekent, dat ze in 1939 geprimeerd zijn), B het linkeroor- öummer, C gewicht in kg., D kwaliteit (0 prima, g goede, m matige), E leeftijd, F naam en adres van eigenaar. P 2431 6747 6,9 go 1 J. Kikkert Nz., De Westen 2432 9442 8,0 g I 1 J. Kikkert Nz., De Westen 2434 9519 5,3 g o 1 D. W Keijser, De Westen 2435 7650 7,4 0 1 P. Lap Kz., Den Hoorn P 2437 9467 5,4 m 0 1 Th. Bakker, Spijk 2438 0230 4,9 g I 1 K. Linnhose, Den Burg 2439 0018 5,9 g I 1 C. Commandeur ,Den Burg 2441 0540 6,2 g I 1 Wed. D. Huisman, De Mars P 2445 0010 6,0 m 0 1 S. J. Keijser, Hoogeberg P 2446 0219 5,9 go 1 J. Schraag Gz., Zuid-Haffel P 2448 0387 5,8 0 1 D. Hin, Dijkmanshuizen P 2450 0114 5,8 go 1 P. C. Hin, Spang 2451 „0039 4,5 0 1 L. Koppen, Spang 2453 4112 6,6 g I 2 Gebrs. Keijser, De Waal P 2457 9414 4,6 0 1 M. Witte Jz., Sir Robert Peel 2458 9472 6,0 m 0 1 Wed. C. van Heerwaarden, Eierland P 2459 9086 4,6 gl 1 Jb. Eelman Dz., Oosterend 2460 7549 5,6 0 1 Jb. Eelman Dz., Oosterend P 2461 0057 5,4 m 0 1 P Breen, Harkebuurt P 2^62 0213 6,2 g I 1 P. W. Koning Johz., Oost P 2463 0123 8,3 g I 1 P Brans Az., Oost P 2464 0112 4,5 0 1 KI. Vlaming, Nieuweschild P 2468 0089 5,1 go 1 A. Eelman Dz., Harkebuurt 2469 0088 4,5 0 1 A. Eelman Dz., Harkebuurt P 2471 7926 5,6 m 0 1 Jb. Eelman Gz., Oosterend 2472 6433 5,2 0 1 Joh. J. Roeper Johz., Oosterend 2473 0465 5,0 0 1 Jb. Roeper Johz., Den Burg Afgewezen: 5 stuks. Van de alleen in het jongveeregister in geschreven rammen voldeden van de vol genden de wol vachten aan de eischen: 9562 5,3 0 1 M. J. Veeger, De Westen 9755 6,1 m 0 1 W. Eelman, Oosterend 0189 5,1 0 1 C. Goeman du Porto, Spang 0111 5,3 0 1 S. J. Keijser, Hoogeberg 0419 5,3 g o 1 S. J. Keijser, Hoogeberg 5479 5,5 0 1 Gebrs. Keijser, De Waal 8991 6,5 0 1 C. de Wit, Eierland. Omtrent de uitslag der overige wolvac htkeuringen hopen wij bij nog mededeelingen te kunnen doen. gelegenheid NOORDHOLL. WOLVEREENIGING. We brengen onder de aandacht van de genen, die wol willen leveren aan de Noordholl. Wolvereeniging, dat zij nade re inlichtingen kunnen bekomen in De Zwaan, heden, morgen en overmorgen. Zie adv. WERKLOOSHEID. Zaterdag 3 Augustus stonden bij het Bureau voor de Arbeidsbemiddeling to taal 57 personen ingeschreven en wel: 24 landarbeiders, 13 visschers, 7 transport arbeiders, 7 bouwvakarbeiders en 6 uit andere bedrijven. ONZE SCHAPENFOKDAG. We deelden reeds mee, dat de Scha- penfokdag dit jaar bepaald werd op Maandag 9 Sept. Blijkens adv. in dit nummer kan aangifte alleen geschieden bij de heer J. Sijp, te Alkmaar. Doe het vooral niet later dan Dinsdag 13 Augus tus. NAAR OOSTENRIJK. Zaterdagmiddag met de laatste boot, zijn zeven jeugdige Texelaars gestart voor de groote reis naar Oostenrijk. Als alles meeloopt zijn ze nu al op de plaats van bestemming. Ze zullen, zooals be kend, enkele maanden in de Opper- Donau verblijven om daar gezondheid op te doen en onderwijl naar hartelust te genieten van de schoone natuur. IN HOOGER SFEER. Daarin verkeerde gisteren een loodgie ter. Hij bevond zich verscheidene meters van de begane grond; hij bracht n.l. nieu we leien op de spits van de toren der R K. kerk alhier. Voor zoo'n karwei, dat niet vaak voorkomt, zou niet iedereen te vinden zijn. Een steiger gebruikt de man niet; dat zou te veel tijd en geld kosten. Hij bevestigt een stevig touw aan het haantje en aan dat touw maakt hij zijn zitplank vast.J. S. V. TEXEL-NIEUWS. ADSPIRANTEN, LET OP Hedenmiddag 2.15 uur, wordt er ge traind onder leiding van Henk Boon. Vooral voor de jongeren, natuurlijk. De oudste adspiranten worden gewoon Don derdagavond verwacht. Er is voor nieu we adsp. gelegenheid zich op het terrein aan te melden. We beginnen met frissche moed, met een nieuwe bal en onder goe de leiding. Dit geeft ons de zekerheid, dat het voor jullie, jongens, prettige midda gen worden. Het spreekt vanzelf, dat ge regeld komen en deelnemen het beste is. Dit spreken we dus gelijk even af. Con tributie meebrengen. Indien mogelijk wordt Zondagavond een wedstrijd door een combinatie ge speeld, waaover nog nader bericht volgt. Donderdagavond trainen de leden als gewoonnlijk. Het schitterende terrein mag een groote opkomst doen verwach ten. Aanvang 8 uur. ATHLETIEK. We brengen nogmaals in herinnering, dat Dinsdags- en Vrijdag avonds en ook Zondagmorgen geoefend wordt. Al is er geregeld een gezellig ploegje, het kan nog beter, dus.... wie even kan, doet mee?! D.D. NIEUWE MODEBLAD BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 Hij werkte tot heil van ons volk. „Meneer Burdet uit Bloemendaal" ge storven. Deze mededeeling zal door de talrijke vogelliefhebbers in ons land met ontsteltenis zijn vernomen Want al wisten we, dat de hooge leeftijd van de heer Burdet ons dit bericht elk oogen- blik kon doen verwachten, zijn groote vi taliteit gaf ons de hoop, dat hij nog jaren zijn mooie werk zou kunnen voortzetten. Tot heil van ons volk. Want naast zijn vriend dr. Jac. P. Thijsse, wiens 75ste verjaardag wij onlangs herdachten, en naast de helaas reeds jong gestorven E Heimans, is hij de man geweest, die de oogen van het Nederlandsche publiek voor het natuurschoon van ons mooie land heeft geopend. Heimans en Thijsse deden dat met hun kostelijke boekjes, Burdet met zijn kostelijke foto's, die niet alleen bij hun eerste publicatie, nu wel licht reeds een halve eeuw geleden, aller bewondering oogstten, doch ook nu nog de vergelijking met het beste, wat op dit gebied in Nederland wordt gepresteerd, glansrijk kunnen doorstaan. De heer Burdet is begonnen in een tijd, toen iemand, die vogels fotografeer de nog een witte raaf was. In een tijd, toen de camera's nog onhandelbare hou ten bakbeesten, de lenzen nauwelijks be ter dan die van de huidige boxjes en het lichtgevoelige materiaal nog zeer gebrek kig was. Een knap vogelfotograaf en -cineast. De heer Burdet was een knap vogel fotograaf, die tot het laatst de vogels met zijn camera heeft bespied en hun familie leven vastgelegd. Vrijwel alle in Neder land broedende vogels heeft hij gefoto grafeerd, en zijn foto's waren daarbij meer dan alleen maar een plaatje waar een vogelliefhebber van genoot. Elk jaar kwam hij weer met een nieu we film, want ook de reeds bijna tachtig jarige grijsaard zag er niet tegen op, zich enkele uren op te vouwen in een klein schuiltentje, als het er om ging een zeldzame vogelsoort te filmen. We zul len die films missen op de jaarvergade ringen, maar gelukkig laat hij veel werk achter, dat tot in lengte van jaren waar deering bij het Nederlandsche publiek zal vinden. Enthousiast en beminnelijk. Zijn waarde voor de vogelstudie en voor de vogelbescherming in ons land, kan moeilijk in woorden worden uitge drukt. Maar zij spreekt uit de klank, waarmede Klaas Kalis, Teun Brouwer, Reijer Schaap, Henk Bakker, De Jager en al die andere bewakers van onze natuur monumenten over hem spreken. Zij ken den zijn liefde voor de vogelwereld en hielden van hem, om zijn groote bemin nelijkheid en zijn niet minder groot en thousiasme. Moge het voor mevrouw Burdet, die steeds zoo'n hartelijke belangstelling voor zijn werk had, een troost zijn, dat de na- TEXEL PROTESTEERT TEGEN WOLPRIJS 1939. Namens de drie plaatselijke Landbouw Organisaties heeft de Texelsche Commis sie voor de Schapenfokkerij het navol gend schrijven gericht aan de Rijksbe - roepscommissie Alg. Vorderingswet 1939 te Den Haag: Ondergeteekenden, voorz., vice-voorz. en secr. der Commissie ter behartiging van de belangen der Texelsche Schapen fokkers gevormd door en uit de Texel sche Landbouworganisaties en handelen de namens de leden van die organisaties (dat zijn bijna alle Texelsche schapenfok kers) hebben de eer U mede te deelen, dat zij hebben gelezen verschillende der door U aan protesteerende wolleveranciers, vordering 1939, gezonden gestencilde ant woorden en uiteenzettingen d.d. 26 Juli 1940 dat zij naar aanleiding van deze sten cils op verzoek der protesteerenden en dus namens hen handelende, U een col lectief antwoord doen toekomen, waar in zij de vrijheid nemen op te merken: 1. De beroepscommissie ingesteld om o.a. in hoogste ressort de prijs vast te stellen, is tegelijk niet bevoegd een hoogere prijs, waarom is gevraagd, vast te stellen. Deze ongerijmdheid maakt verder on derhandelen over de prijs onvruchtbaar. 2. De Minister stelde voor prijsbepa ling een basistijdperk vast n.l. 1630 Sept. De wol werd geblokkeerd 5 Oct. Daarom had dat basistijdvak moeten zijn de week, waarin 5 Oct. ligt. Dit had de boeren 10 a 15 ct. per kg. hoogere prijs bezorgd. 3e. Reeds twee weken na de blokkade was er interesse voor de wol a f 1,30 per kg. Dit bewijst, dat de blokkade toch wel een wat groote en onverwachte schade post voor de boeren werd. Namens alle Texelsche protesteeren den, die lid zijn van de afd. Texel der Holl. Maatsch. van Landbouw, R. K. Dioc. Land- en Tuinb. bond en de Chr. Boeren- en Tuindersbond ver klaren ondergeteekenden: le. dat de bezwaren blijven gehand haafd en ze dus de bezwaarschriften be handeld wenschen te zien, 2e dat zij aanwijzen voor verdere be handeling de hierboven genoemde orga nisaties, 3e. dat zij er geen prijs op stellen, hun belangen persoonlijk voor te dragen. De Texelsche commissie ter be hartiging van de belangen der Texelsche Schapenfokkers, De voorz.: A. J. KEIJSER. De vice-voorz.: M. J. VEEGER. De secretaris: E. v. d. BAN. Den Burg, Texel, 5 Aug. 1940. gedachtenis van haar echtgenoot door de Nederlandsche vogelliefhebbers steeds in hooge eere zal worden gehouden. Burdet en Texel. Burgemeester Kamp schrijft in het Alg. Handelsblad: In de droefenis over het heengaan van de heer A. Burdet, de bekende vogelken ner, deelt ook de bevolking van Texel. Ieder voorjaar kwam Burdet het eiland bezoeken, en zelfs voor de kinderen was hij een vertrouwde figuur geworden. In het voorjaar, gedurende de Mei- en Juni-maanden, kon men op vele plaatsen de vogelkenner ontmoeten. Steeds was hij bezig vogelfilms op te nemen en het bruine tentje op een eenzame plaats in Dennen of Westerduinen deed iedere Texelaar deze plek vermijden, waar ge werkt werd op wetenschappelijke wijze. Bovendien een seintje naar Over- veen per telefoon, de waarneming van 'n bijzondere vogel meldend, was voldoen de om Burdet terstond naar Texel te doen overkomen. Hij placht met de eer ste vroege boot op Texel te arriveeren en vaak vonden vrienden op 't eiland, wat minder matineus, na het ontwaken een groet van bloemen of vruchten op de stoep. In het badhotel te De Koog was steeds voor hem een kamer beschikbaar met het uitzicht over het eiland, over dennen, duinen en weilanden. De eenvoudige, vriendelijke persoon lijkheid, van deze vogelcineast deed hem de eilanders voor zich innemen. Burdet zal op Texel gemist worden. Bij het zien van zijn films echter zullen ook in de toekomst zich velen met sympathie de beminnelijke oude heer blijven herinne ren, een der meest typische bezoekers van het eiland, aan wie het veel te dan ken heeft. De teraardebestelling. Maandag had op de Algemeene Be graafplaats te Bloemendaal de teraardebe stelling plaats. Ook Mr. Kamp, Burge meester onzer gemeente, Dr. Jac. P. Thijsse en Jan P. Strijbos gaven blijk van belangstelling. Toen de kist in de aula was opgebaard sprak de oudste zoon van de overledene, de heer R. Burdet. Hij zeide, dat het niet in overeenstemming met de wensch van de overledene zou zijn, wanneer een reeks van redevoeringen bij zijn graf zou worden gehouden. „Vader hield van so berheid en eenvoud in alle dingen en zou zijn eigen begrafenis ook zoo sober en eenvoudig mogelijk wenschen. Wij heb ben daarom gemeend, alleen aan dr. Thijsse te mogen toestaan, vader open lijk te gedenken." Dr. Thijsse zeide namens vrienden en medewerkers van de heer Burdet woor den van bewondering en dankbaarheid te mogen spreken, in de eerste plaats voor wat hij voor Nederland, dat hij lief had als zijn tweede vaderland, (de heer Burdet werd in Zwitserland geboren' Red.) heeft gedaan. Aan het graf werd door ds. J. C. van Dijk een schriftgedeelte gelezen uitMat- theus, waarna een zoon van de overlede ne dankte voor de belangstelling. VAN OVER DE GRENS. EINDELIJK VREDE OP DE BALKAN. Het ziet cr naar uit, dat de Z.O.- hoek ophoudt de heksenketel van Europa te zijn. Duitschland en Italië hebben een einde gemaakt aan de Fransch-Engelsche in vloed op de Balkan en aan het tegen el kaar botsen van tegenstrijdige machten en belangen. De betrokken landen in dit rumoerig ste deel van Europa hebben van Duitsch land en Italië de dringende opdracht ge kregen, hun twisten door onderling over leg te regelen. Men kent de politiek van na de we reldoorlog. Duitschland moest machte loos worden gemaakt; daarom moest de Donau-monarchie worden neergeslagen en moest Duitschland omringd worden door een krans van sterke, vijandelijke staten. Daartoe werd de staat Tsjecho- Slowakije geschapen en werden Roeme nië en Servië ten koste van Hongarije en Bulgarije onnatuurlijk vergroot. Nu is het herstel begonnen bij Roeme nië, dat zich door Rusland ontdaan ziet van Bessarabië en Boekowina. Roemenië heeft zich daarop los gemaakt van het TEXEL-DEN HELDER v.v. Van Texel: 7.45; 14.17.30. Van Den Helder: 10.16.10; 19. BEZOEKUREN TEXELS NOODZIEKENHUIS. Dinsdags, Donderdags, Zaterdags en Zondags van 23 uur. Maandags, Woensdags en Vrijdags van 23 en van 77,30. DISTRIBUTIE Boter op elk der boterbonnen 1 t.m. 4 t.m. 23 Aug. een half pond (een half pond per week dus) Brood. op bonnen 91 t.m. 100 t.m. 11 Aug. 5 p. roggebrood of 4 p. ander brood. Broodbonnen 81 t.m. 90 t.m. 8 Aug. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 90 t.m 9 Aug. een half pond. Havermout, grutten, gort: bon 100 t.m. 11 Aug. een half pond. Koffie of thee: bon 53 t.m. 30 Aug..een half p. koffie of een half ons thee. Maizcna, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Margarine of gesmolten vet op elk der vetbonnen 1 t.m. 4 t.m. 23 Aug. een half pond (dus een half pond per week) Wie op vetbon 3 en vetbon 4 boter be trekt, ontvangt op elk half pond tien ct. reductie. Petroleum: zegel 3e periode t.m. 11 Augustus (tijdvak werd verlengd) Rijst, rijstemeel: bon 95 t.m. 11 Aug. een half pond Suiker: op bon 66 t.m. 30 Augustus twee pond (termijn met 1 week verlengd) Op een nader te noemen bon zal 21/s p. suiker voor de inmaak te koopen zijn. Vermicelli, macaroni, spaghetti: bon 110 t.m. 11 Sept. een ons. Westen en zich op Duitschland georiër teerd. Er zal meer te redderen zijn; Ro< menië krijgt nog een beurt met betref king tot Zevenburgen en de Dobroedsj en dan komt Joego-Slavië, om zijn ken met Bulgarije te regelen. Daarna zu len de minderheden-kwesties geregel moeten worden. De hoofdgedachte van de Duitsch-Ita liaansche politiek op de Balkan en Midden-Europa wordt beheerscht door begrip vrede, voor nu, maar vooral voo de toexomst. Een vrede, die zooals eeiH gezaghebbend Duitsch blad zeer duidelijk" opmerkte, aan de onnatuurlijke rol, dii Roemenië tot dusver speelde, een eind zal maken maar die het Roemeenscht^u volk verlost van opstandige Hongaar sche en Bulgaarsche elementen eei natuurlijk nationaal leven ten volli waarborgt. Het nieuwe, dat voor velen in een ve- bijsterend tempo gekomen is, verdring het oude. We zullen dit nieuwe toejui r*- chen indien het een duurzame vrede, dit bij de vroegere politieke en economischt verhoudingen onmogelijk was, zal bren- *e gen en indien het recht doet wedervarei aan landen, en volkeren, die twintig ja ren onder het dictaat van Trianon er Neuilly hebben gezucht. Dat zal groote politieke winst zijr.. voor het nieuwe Europa. k< :ji iW i pc 'a le tel lei di VERBETERING FIETSPADEN In vorig nr. schreven we, dat het fiets pad langs de Duinweg hoog noodig op geknapt moest worden, thans kunnen we berichten, dat er Vrijdag reeds een aan vang mee is gemaakt. Het pad langs d( Laanweg is al in goede staat gebracht Binnenkort volgt verbetering van he: fietspad Den Hoorn-P.H. Polder (langt de Petten). E b OUDESCHILD. p TWEE LIJKEN SPOELDEN AAN Zaterdagmiddag ontdekte men van de v dijk af een lijk, dat in de richting van s Nieuweschild door de stroom werd mee- h gevoerd. De visschersschuit van schipper g K. Tuinder bracht 't stoffelijk overschot naar de haven. H.et bleek geruime tijd ir- d zee te hebben gelegen. Het was het lijlï C van een Franschman, misschien een vlie j d ger. I J Ook Zondagmorgen dreef op Texel r stroom een lijk. Ook dit werd door schip i) r per Tuinder te Oudeschild aan wal ge i. i: bracht Ook dit stoffelijk overschot blee' van een Fransche soldaat te zijn. v Maandag is het stoffelijk overschot de twee wapenbroeders op de algemeene be graafplaats - Den Burg ter aarde bestek BINNENLAND III Te Ammerzoden is een 17-j. jonge bij het zwemmen in de Maas verdror ken. Te Maasniel werd een 24-j miji werker gearresteerd, die bij een droi kenmanstwist tusschen zijn vader en ec oom, de oom eerst met mes een steek de hals gaf en daarna met een bijl te li wilde gaan. VLUG NET LAGE PRIJS. NIEUW MATERIAAL GROOTE PAPIER- EN LETTERKEUS. Aanplakbiljetten. Adreskaarten. Bonboeken. Briefkaarten. Briefpapier. Catalogussen. Circulaires. Convocaties. Diploma's. Doorschrijfboeken. Enveloppes. Etiquettes. Geboortekaarten. 1 Graflinten. 1 Kwitanties. Labels. Ondertrouwkaarten Programma's. Plakadressen. I Prijskaarten Prijslijsten. Periodieken. If Prospectussen. I Reglementen. I Rekeningen. Raambiljetten. Reclamecartons. Reclamebiljetten. Rouwcirculaires. Rouwkaarten. Strooibiljetten. Toegangsbewijzen. Verlovingskaarten. Visitekaarten. Waschlijsten. Winkelbonnen. TEXEL ZOCHT HET STRAND. Groot was het aantal Texelaars dat Zondag eenige uren aan het strand heet vertoefd. Geen wonder, het was de eer ste echte zomersche-Zondag na een pe riode van veel wind en weinig zon. De Koog, DE badplaats, trok Zondag echter niet zooveel belangstelling als het Wes terslag. De oorzaak hiervan zal liggen in het feit dat zich voor de duinen aan de strandzijde nog steeds prikkeldraad versperring uitstrekt. Men is hierdoor genoodzaakt, zich op het strand zelf te ontkleeden; het aantal strandtenten is nog zeer gering, een stuk of tien! Welk een hemelsbreed verschil met vorig jaar, toen de tenten een lengte besloegen van honderden meters! Een voordeel aan De Koog is evenwel, dat men hier over alle gemakken en middelen beschikt, welke een badplaats, die meetelt, ook bezitten móét. Aan het Westerslag doet zich het gebrek aan 'n pomp voor dorstige kelen geducht voelen. Nu het Westerslag elk jaar meer trekt, dient het plaatsen van zoo'n pomp ernstige overweging. Jammer dat nog steeds geen gegadigden zijn ge komen voor het plaatsen van een rijwiel stalling. Honderden karretjes waren Zon dag weer aan de felle zonnestralen bloot gesteld; daar worden ze niet beter op. 't Was ook weer voor de ijsverkoopers. We zagen menige ijsco na korte tijd leeg huistoe keeren om nieuwe voorraad in te slaan! Heel wat liters van dit verkoelen de en verkwikkende product zijn Zondag verorberd; nu, we gunnen de ijscoman zoo'n dag en hopen, dat hij nog vele Zon dagen bestormd zal worden, want tot nog toe was het misère! Te Den Haag vielen Zaterdagavond half twaalf van groote hoogte Engelsche bommen in het Valkenboschkwartier, waar een 70-jarige Hagenaar en een 13-j. meisje werden gedood. Ook in de wijk Bohemen, eind Laan van Meerdervoort, vielen bommen. Te Schoorldam werden Vrijdagmid dag drie bommen geworpen, waarvan er een een brugwachterswoning vernielde en de voor het raam staande, ongeveer 45 j. vrouw van de brugwachter M. dood de. Twee scherven vlogen op 100 M. af stand nog door een café, dwars er door heen om het aan de andere kant te ver_| laten. Te Haarlem werd proces-verbaal op gemaakt tegen personen die thee verkoch ten voor f 1.25—4.50 p.p. 50 Kg. is in be slag genomen. Te Sleeuwijk is de zolder van het graanpakhuis van Sigmund ingestort. - Gedood werden de 60-j. eigenaar en de 47-j. Visser, vader van een groot gezin. Een zoon van Visser raakte bewusteloos, maar kwam weer bij. Een vierde slacht offer brak een been. WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN Wel twee millioen Parijsche vluch telingen zijn niet in de stad teruggekeerd Roemenië heeft Joodsche bladen ver boden en Joodsche artsen ontslagen. De vliegtuigbouwer Loening ver klaarde, dat Engeland 5000 vliegtuigen heeft, maar dat het voor zijn verdediging er minstens 30.000 moet hebben.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2