STOOFPALING ONTVOERD. cK ^DVERTENTIÈN 't Is maar een weet Koopt in de Magneet. Het komt voor elkaar. BOEKHANDEL PARKSTRAAT heeft 't voorhanden A B lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiH^ VOOR DE VROUW. ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||| RECEPTEN. JAM VAN ROODE BESSEN, zwarte bessen of kruisbessen (3 a 4 potjes). 1 kg. vruchten, een derde kg. suiker, twee der den kg. glucose. De vruchten, flesschen en ringen op de gewone wijze schoonma ken. Roode of zwarte bessen met het aanhangende, kruisbessen met iets meer water (tegen aanbranden) opzetten, iets in laten koken, de suiker en de glucose toevoegen en de jam tot de goede dikte inkoken (hiervoor een druppel op een bord koud laten worden). De jam in de flesschen doen en deze een half uur op 85 graden C. pasteuriseeren. NUTTIGE WENKEN. TAFELKLEED afgedankt U kunt er nog van maken: een tochtdeken, tochtlat ten, een boodschappentasch, een kussen overtrek, een paar kleine kleedjes, TEGEN MUIZEN: lo. Kruizemunt- blaadjes strooien; 2o. Watjes neerleggen, gedrenkt in pepermuntolie; 3o. Watjes, gedoopt in terpentijn, achter het behang brengen; 4o. Op geregelde afstanden stevige spelden in het behang steken; 5o met carbol doortrokken watjes neerleg gen; 6o chloorkalk strooien; 7o. Muizen- tarwe strooien. UII||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiU|||| llllll BINNENLAND |||lll ||||||!!l!lll>lllllllllllllllllllllllllll>lllllllllllllllllllllllllllllll|IMIIII|||||||||||||||||| Te Arnhem is een 7-j. jongetje aan de Rijnkade te water geraakt, door de ri vier meegevoerd en verdronken. Bij Leeuwarden zijn vorige week Engelsche bommen gevallen, die volgens de Leeuw. Crt. vele slachtoffers eisch- ten. Te Vlissingen is Woensdag de Ned. mijnenlegger Bulgia gelicht. Het schip was 12 Mei gezonken. Aan boord vond men 11 lijken. Bij Lemmer wierp een Engelsch vliegtuig enkele bommen, op een na alle in het water. Die eene ontplofte niet. Een tijdbom? Helaas is men niet op een af stand gebleven, zoodat wel acht perso nen doodelijk getroffen werden, toen de bom na eenige tijd explodeerde. De dagbladen melden verder, dat distributiekaarten te bekomen zijn voor honden- en kattenbrood; dat, enkele artikelen uitgezonderd, van 411 Aug. geen textielproducten mogen worden gekocht; dat inenting tegen typhus in bepaal de gemeenten verplicht kan worden ge steld; dat de Wielrenunie van plan is voor het clubkampioenschap op de weg een wedstrijd om de Haarlemmermeer te houden; dat „Landbouw en Maatschappij" betoogt, dat de Ned. Unie niets zal uit halen, omdat het fundament, het enthou siasme en het ideaal ontbreken; dat eind vorige week bommen vie len bij Ulrum, Zandvoort, Wonseradeel, Haamstede, Stellendam en Nieuwendam, maar dat geen scha van beteekenis werd aangericht; dat te Den Haag de employé van 'n groot bedrijf 18 mnd. gevangenis kreeg omdat hij de Duitsche weermacht had beleedigd en omdat hij voor Duitschland schadelijke berichten had verspreid; dat te Ilpendam twee jongemannen overdag uit een eenzaam gelegen boer- ïenwonmg f300 stalen en dat een van hen, 19 jaar oud, al eens een voorwaar delijke gevangenisstraf ontving; ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| FEUILLETON 74). En nu wachtte hij. Elke minuut steeg de spanning. Het was tien uur en de prinses was nog steeds niet in het re- geeringsgebouw aangekomen. Stipt op tijd ving het parlement met de zitting aan, terwijl er overhaast een boodschap per naar het paleis gezonden werd, om te informeeren naar de oorzaak van het uitblijven van Hare Koninklijke Hoog heid. De rijkskanselier opende de zitting met een plechtige toespraak. De toeschouwers IN DE LACHHOEK PAPIEREN BALLEN houden het lan ger uit, wanneer aan het water, waarin het papier gekneed wordt, een paar han den zout worden toegevoegd. MAHONIEHOUTEN TAFELBLADEN van tijd tot tijd met sla-olie inwrijven. Dan hebben ze van water niet meer te lijden (geen vlekken). DE VERKEERDE Niet doen, Jan. Dit is je vader niet. way BREI-WOL, door het uithalen van een of ander gebreid kleedingstuk verkregen, houdt u op deze manier in de damp van kokend water. De draad wordt dan mooi glad en weer geschikt voor ander brei werk. VtHAUlKOOK frwnnM KAPITEIN SKITTLE EN DE BADGASTEN. Er zat niets anders op dan te betalen, al vonden zij het ook niet erg plezierig. En om de maat vol te maken, kon de schoorsteen van de Snorter de druk niet langer houden. Hij tuimelde en hulde de jongelui in een wolk van roet. 7.0:NO Bil P/U poow 9. Zij waren op slag negers geworden. Kapitein Skittle bracht ze terug naar de aanlegsteiger op de pier, maar ze moch ten niet aan land; negers zonder pas wer den met toegelaten. (A.s. Zaterdag: een nieuw avontuur.) vanaf 40 ct. per pond. P. VISMAN, Waalenburg, Tel. no. 3. dat geen huur of rente mag worden verhoogd boven het peil van 9 Mei; dat het Dep. van Binnenl. Zaken buiten de Gemeentewet om gemeente grenzen wijzigen kan; dat te Rotterdam een puinopruimer en een zeeman werden aangehouden, die 4000 kg. gestolen materiaal vervoerden; dat Breda de voormalige Militaire Academie zal beheeren en het daar ge vestigde museum weer open zal zijn; dat in Drente nu al 1000 Rotterdam- sche kinderen een vacantie van drie we ken doorbrengen; dat de fa. Dobbelman teruggekomen is op haar besluit om haar fabriek bui ten Rotterdam te vestigen; dat te Oldenzaal weer 380 Neder- landsche krijgsgevangenen, die bij Stet tin landarbeid hadden verricht, Maandag in ons land terugkeerden; dat de Rijkscommissaris productie- vermeerdering in de Limburgsche kolen- industrie noodig acht, maar dat het ver voer nog moeite kan geven; dat op huisbrandolie voor verwar ming van lokalen of voor voorzieningen van warm water niet valt te rekenen, ziekenhuizen en gestichten uitgezonderd; dat Middelburg geen noodwoningen, maar voorloopig 50 vaste woningen gaat bouwen voor wie door de oorlog hun woning verloren; dat het puinruimen te Rotterdam nog wel tot 1941 duurt en dat de weder opbouw van de vernielde stad wel 15 jaar zal kosten; dat de Coolsingel de hoofdboulevard van Rotterdam blijft en dat het telefoon gebouw het eerst zal worden opgetrok ken; dat Zaterdag te Vlissingen ter aarde is besteld het stoffelijk overschot van de zeven man personeel van de Luctor et Emergo, welk schip 12 Mei in de buiten haven tot zinken werd gebracht; dat eind vorige week bij Denekamp 25 bommen werden geworpen, waarbij 'n huis zwaar beschadigd werd, een an der afbrandde en 12 stuks vee werden gedood; dat Vrijdag Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken te Haarlem 50 jaar bestonden en de Burgemeester van Haar lem bij die gelegenheid de zilveren me daille van de stad aanbood. Een bruiloft, een voordracht, Een jaarfeest, een lied; Wij willen het wel, maar wij kunnen het niet. Zoo klagen er velen, Voorkomt dat bezwaar, Geef mij Uw gegevens en 't Komt voor elkaar. fluisterden zachtjes onder elkaar en wier pen nieuwsgierige blikken in de richting der deur. Tommy was zoo zenuwachtig, dat hij bijna geen oogenblik rustig kon blijven zitten. Toen rees onder de leden van 't diplo matieke corps, die op een verhoogd plan kier hadden plaats genomen, eensklaps de gezant van Torsica, een min of meer bevende oude man, overeind. Hij hief de hand op om elke vijandige uiting onder de aanwezigen al bij voorbaat het zwij gen op te leggen. Met een trillende stem las hij de schriftelijke verontschuldigin gen voor, die de koning van Torsica aan prinses Natalie en aan 't volk van Sar- sinië richtte, ten aanzien van de beleedi- gingen, welke prins Karei de hooggeachte prinses had aangedaan. Zijne Majesteit wenschte niets liever, deelde de gezant mede, dan de oude veete, welke er tusschen de beide naties bestond, voorgoed uit de wereld te hel pen. En om te bewijzen, dat het hem hier mee ernst was, hernieuwde Zijne Maje steit zijn aanbod tot onmiddellijke bij stand in de vorm van een leening in goud en het transport van granen en zaden van Torsica naar Sarsinië. Nog altijd was de prinses niet aanwe zig. Tot er eensklaps beweging in de zaal ontstond. De menigte maakte eerbiedig plaats voor een waardige, oude dame met sneeuwwit haar. Als 'n loopend vuurtje had door de stad het gerucht de ronde gedaan, dat de tante van de jonge Ame rikaan, die het land zulke gewichtige diensten had bewezen, uit Amerika was HUIB FENIJN. ALKMAAR. Abonnementsétuis Aleppo-schrijtinkt Acte-enveloppes Ansichtkaartalbums Acte-tasschen Aniline-potlooden Atlegmappen Arabische gom Agenda's (kantoor-) Arbeidsloonboekjes Agenda's (school-) Aschbakjes Alfabetten Atlassen Albumplaatjes Avecta-clips Albumpotlooden, wil Bijbels Brievenbakjes Brievenwegers Brieven-doorschrijf- blocs Brievenstandaards Briefopeners Briefblocs Briefordners Brieflak Briefbezwaarders Briefkaartalbums. Briefklemmen Briefkaarten Band, voor pakjes Bridgebakjes Bridgeblocs Bridge-etuis Boetseerdoozen Ballen Bloemendraad Boekomslagen Boekbindersgaren Bruintje B.-boekjes Bruintje B.-kalender Boekbinderslinnen Boekhoudschriften Boeksteuners Boekenleggers Bureaunaalden Bladwijzers Bordkrijt Bordpapier Bordreinigers Boterhampapier Breedfolio's Breedkwarto's Bloempapier Bonboekjes Balansboeken Balanspapier Bendovers Bevochtigers (voor postzegels) Bindtouw Blocnotes Bestelorderboekjes Biljartkrijt Boetseerdoozen overgekomen. Te midden van een en thousiast gewuif van zakdoeken wandel de zij, minzaam links en rechts groetend, met de Krekel naar het podium, waar voor hen een plaats was gereserveerd. Nadat beiden waren gaan zitten, wenkte mevrouw Tweedie de rijkskanselier zoo hoffelijk als het maar kon met de vinger. Deze glimlachte en kwam onmiddellijk naar haar toe. Juist toen zij in gesprek waren, barst te buiten de zaal een donderend gejuich los. Aller halzen rekten zich. De prinses was op komst. Tenfrijl zij het volk, dat haar met een ware ovatie begroette, min zaam dankte, stapte Natalie snel door de menigte naar de voor haar gereserveerde plaats. Tommy kon alleen haar hoofd zien. Hij merkte op, dat zij er bleek en zorgelijk uitzag. Zij droeg een zwarte ja pon. Twee in kleurige pakjes gestoken pages gingen haar vooraf, en zij werd ge volgd door vier hofdames, waaronder Bella zich bevond, die zich blijkbaar niets op haar gemak voelde en in haar hofkleeding een bijna potsierlijke indruk maakte. Maar ondanks het feit, dat Natalie er zoo slecht uitzag, en zichtbaar onder een zwaar leed gebukt ging, juichte er iets diep in hem. Zij heeft mij lief, zij heeft mij lief herhaalde hij zonder ophou den bij zichzelf. Toen deed de krachtige stem van de rijkskanselier de storm van toejuichin gen bedaren. De plechtigheid, waarbij aan een prinses de titel van koningin zou worden toegekend, nam een aanvang. ||||l|lllllllll|iilll!yilllllllll!liiiiiiiii|iiiiiiiii|iiiiiiiii!|||||||iiii||||||i:iii|||||||||| llllll buitenland llllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Engeland heeft zijn meeste Duitsche krijgsgevangenen naar Canada gezonden. Ook Japan gaat verscheiden levens middelen en verbruiksgoederen rantsoe neeren. Aden werd opnieuw met bommen bestookt. Twee schepen en een groote benzineopslagplaats werden getroffen. Stefani. New-Yersey. Op klaarlichte dag hebben te Asburypark drie zwaar gewa pende bandieten twee bankloopers op 'n druk verkeerspunt van 108000 dollar be loofd. Zij vluchtten in een gereedstaande auto. De dagbladen melden verder, dat in Frankrijk de eerste lichtin gen naar huis zijn gezonden; dat soldaten van het Fransche leger met de dood worden gestraft, wanneer zij in vreemde krijgsdienst treden; dat de wapenstilstandscommissie te Wiesbaden nu vier weken bezig is en wel, volgens DNB, met voorbereidend werk voor een ware vrede tusschen Frankrijk en Duitschland en in heel Europa. dat de laatste dagen aan de kust van Denemarken vooral heel veel mijnen aanspoelen; dat Denemarken net als ons land zijn veestapel wegens voergebrek sterk moet gaan inkrimpen. dat bij Tjaereborg in Denemarken een ooievaar van woningen in de buurt van zijn nest sinds half Juli 35 ruiten vernielde. dat de griep op Portorico 200 slacht offers maakte en daar 100.000 van de 1,8 millioen menschen aan griep lijden; dat Engeland als tegenmaatregel tegen arrestaties te Tokio te Londen eenige Japanners arresteerde; dat de Engelsche Koninklijke fami lie aanstalten maakt om naar Canada te vertrekken; dat Italië gelooft in samengaan van Duitschland, Italië, Rusland en Japan; dat tien pet. van de Grieksche han delsvloot door de oorlog verloren ging en 182 zeelui daarbij omkwamen; dat bij Hanoi een Japansch vlieg tuig moest landen doordat aan de ben zine door onbekenden water bleek te zijn toegevoegd; dat Roosevelt beweerde, dat de oor log geleerd heeft, dat de verdediging van een land totaal moet zijn en invoering dienstplicht daarom noodig is; dat Argentinië, vorig jaar de groot ste tarweleverancier ter wereld, thans wegens slechte oogstvooruitzichten de tarweuitvoer heeft verboden, maar dat het met een groot overschot aan mais is blijven ziten; dat in Finland botsingen plaats had den tusschen de politie en groepen ar beiders, die voor het aanknoopen van vriendschappelijke betrekkingen met Rusland pleitten; Tommy kreunde en zonk in zijn stoel achterover. Alles in de wereld scheen hem thans onlogisch en wreed toe. Tot hij tot zijn groote verbazing op merkte, hoe plotseling een oude vrouw, bijna in lompen gehuld en met een sjaal om het hoofd geworpen, zich een weg door de menigte baande in de richting van het podium. Hij zag hoe Natalie doodsbleek werd, en hoorde hoe de Kre kel, die gedeeltelijk uit haar stoel over eind rees, met een uitdrukking van schrik op het gelaat, uitriep: „Vrouw Wolf!" Onmiddellijk drong het tot hem door, wie de indringster was. Hij herinnerde zich, hoe tante Jane hem alles omtrent haar verteld had. Dit was de vrouw, die, naar de Krekel opgemerkt had, zich bij haar aankomst in Engeland onder de dekpassagiers bevonden had. Het arme, stumperige schepsel had heel alleen de reis van Amerika naar Europa onderno men. Waarom eigenlijk? Wat had dit al les te beteekenen? Intusschen was de vrouw bij het po dium aangekomen en terwijl zij haar vinger met een beschuldigend gebaar te gen Antonio ophief zei ze: Die man daar heeft jullie allemaal leugens verteld. De rijkskanselier, die overeind gerezen was, zag haar stomverbaasd aan. Natalie zichtbaar geschrokken, was eveneens uit haar stoel opgestaan. Bevend over al haar ledematen, stond zij de oude vrouw aan te staren. (Wordt vervolgd.) dat in het Z. deel van de Atl. Ocj aan een gevecht plaats had tussch een Duitsche hulpkruiser en de Britse hulpkruiser Alcantara, welke zoo getr< fen werd, dat hij in de haven van Rio Janeiro moest vluchten; dat door verbinding van Boeg Dnjepr de verbinding van Zwarte Zee Oostzee tot stand is gebracht; dat nu al vijf Duitsche Roode-Kri^ vliegtuigen door Engelsche toestell aangevallen werden; dat vier torpedojagers der Vere( Staten de toegang tot het Panamakan aan de kant van de Atl. Oceaan bev ken; ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllll|||||||l||||||||||||||||||IUIIIIIIl|||||| SPORT IIIIIHIIIIII S.V. TEXEL. Woensdag speelde Texel I-Oud Texel; De Texelploeg won met 42, doch Oul Texel speelde de eerste helft met 10 m| Texel gaf heel aardig partij. In h; veld werd behoorlijk gespeeld, hoewel t voorhoede veel moer gebruik moet m; ken van de halflinie, waardoor de kaï tot doelpunten grooter wordt. De wel strijd zelf was een gemoedelijke pari voetbal, waarbij T eenig overwicht we te krijgen en zich eenige goede kansen b zorgt, maar schotvaardigheid nu ee maal mist. Goed combinatiewerk tt schen achterhoede en halflinie geeft bezoekers weinig kans. Dick lost eenij felle schoten, Ab mist 'n mooie kans v rechts, Henk schiet juist naast. Ai, de andere kant missen Ferry en Jan Ki jan eveneens. Eerst na een half uur spi len lost Arie een mooi schot. Hij gee, T - de leiding. Met 10 voor T wor gedraaid. De 2e helft begint met eeni T-aanvallen, waarbij Arie uit een pa met een mooi schot Niek de Graaf la visschen en Ab, die er beter inkomt, keurige wijze een voorzet van rechts bi nut. Dan komt oud-T los Een snelle aai val volgt en Kees Bakker scoort uit ei voorzet van rechts op prima wijze. D, gaat Dick l^ngs de lijn. Hij passeert halflinie en back, plaatst in de doelmoi waar de keeper niet op z'n post is. leen Kobus trekt snel terug, mac» de, dat het een doelpunt wordt, knalt V de bal in eigen doel: 41. R. Ran is ko na de rust O.T. komen completeeren. D reet was het merkbaar. De aanvallf worden veelvuldiger, de partijen rak' aan elkaar gewaagd en we zien nog e<- heel aardig spel tot besluit, als Ben e. aanval blijkbaar nief goed beoordee volgt een voorzet van rechts, waan Ferry op keurige wijze het 2e doelpu scoort. Spoedig volgt dan het einde v.' deze interessante, vriendschappelij! wedstrijd De leiding was goed. D.D ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii;.nj||||| VAN DE BOEKENPLANK. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiH In Vaderlandsche zin. Een antwoo op veel critiek, door J. Linthorst Hom; 31 blz. f 0.40. Het zelf-vervaardigen van noo brandstof. Een populair geschrevt boekje, verlucht met verschillende foti f 0.25. Foto's met inhoud, door Adria^ Boer. Een analyse van 76 groote kunstf to's. Bij iedere reproductie is een comp sitieschets gevoegd, waardoor de bedo ling verduidelijkt wordt.) 176 blz. groen linnen band f 3. Uitlegging van de Bijbel. Maan blad onder toezicht van Prof. Dr. M. v Rhijn, waarin de moeilijke teksten, die de Bijbel voorkomen, duidelijk verklaa worden Omvang maandelijks 30 b Prijs per jaar f 1,50. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. Illinium HYGIENE EN VEILIGHEID lllllll 223. SPATADEREN. Wie daarvan lichte graad last heeft, draagt gumn kousen. In ernstige gevallen zal uw ar beter raad weten. 224. TEGEN HOOFDROOS: het ha geregeld wasschen met een desinfectl rend middel, b.v. drie pet. salicylzuur 70 pet. alcohol.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4