TEXELSCHE COURANT 52ste Jaargang Zaterdag 17 Augustus 1940 Eerste blad Mo. 5472 Om Texels Noord-Oost - Punt. Texelsohe Berichten Uitgave N. V. Boekhandel en Drukkerij v. h. Langeveld en De Rooij Den Burg Telefoon 11 lllll|llllllll'l!llll'l!'l"l"'l'llll"""""'l"""""""""l""""!""""""""llllll lllll TER OVERDENKING. Illll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii HOOFDEN KOEL. Het is eigenaardig met ons menschen. We kunnen lang te voren een gebeurte nis, een gewijzigde toestand zien aanko men. We kunnen er lang en breed over theoretiseeren en polemiseeren. We kunnen onze maatregelen berekenen. Maar als het verwachte of gevreesde eenmaal komt, raken we te dikwijls ons hoofd kwijt. En de toestand wordt critiek, niet in de eerste plaats doordat wat komen moest zoo erg is, maar doordat we door onberaden stappen met een opgejaagd gemoed juist het verkeerde doen. En daarom is het van zoo allergrootst gewicht steeds kalm en rustig te blij ven en met koel hoofd te overwegen wat te doen staat. Vrees is altijd een slechte raadgeefster en we moeten juist in ernstige oogenblikken het hoofd koel houden om scherp te kunnen onder scheiden en welbewust het juiste te kiezen. Nooit: onberadenheid. ZONDAG, 18 Augustus 1940. VOOR HOOFD EN HART. ZONDAG. Ieder einde is een begin (Sirius.) MAANDAG. Eenvoud van karakter is het natuur lijk resultaat van diepte van gedachte. DINSDAG. Eer en gemak vindt men zelden te zamen. WOENSDAG. Een eerlijk leven is een vruchtbaar zaad. (Anna Bijns). DONDERDAG. Op de hoogten is het eenzaam. (Schoppenhauer). VRIJDAG. Wie te veel van zichzelf houdt, doodt de liefde voor anderen. ZATERDAG. Doe iets voor uw tijdgenooten. Niet wat zij prijzen, maar wat ze noodig heb ben. (Schiller.) FIETSERS EN AUTORIJDERS: Des avonds moet uw licht voor cn ach- te*- rp dc voorgeschreven (reeds door ons gepubliceerde) wijze afgeschermd wor den. GYMNASTIEK. G.V. Texel maakt bekend, dat adspi- ranten van 9 tot 12 jaar voortaan, ingang a.s. Woensdag op andere uren worden verwacht Jongens Woensdag van half vier tot kwart voor vijf; meisjes van kwart voor vijf tot zes uur. TEXELS FANFARECORPS. Sinds Juni wordt er door de leden (24) van Texels Fanfarecorps elke week in 't gebouw aan de Witte Kruislaan gerepe teerd. Naar een der bestuursleden ons meedeelde ligt het in de bedoeling deze 1 maand een openbare uitvoering te geven, I althans wanneer daartoe van de betrok- I ken autoriteiten vergunning wordt ont- I vangen. HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR J. P. A. BRINKMAN. De feestviering ter gelegenheid van het zilveren pneste^^st van de zeereerw. heer J. P. A. Brinkman, pastoor alhier, is geheel volgens het vastgestelde program ma verloopen. De belangstelling was bij zonder groot. Burgemeester Kamp was een der eersfoj, die ter receptie de jubi laris zijn géï' wenschen aanbood. We deelden reeds mee, dat pastoor de laatste dagen buiten het eiland vertoefde en aan de vooravond van zijn feestdag naar zijn parochie zou terugkeeren. Zoo geschiedde ook. Aanvankelijk zou, zooals bij dergelijke gelegenheden gebruikelijk is, de jubilaris feestelijk worden inge haald. Maar helaas zijn de tijdsomstan digheden van die aard, dat men daarvan afzag. Niettemin heeft de huldiging een alleszins hartelijk karakter gedragen. Toen pastoor Brinkman Woensdag avond in Den Burg terugkeerde, begaf hij zich onmiddellijk naar de kerk, waar hem bij het binnentreden door de zeer talrijke parochianen een welkomstlied werd toegezongen: Feest'lijk vieren wij met u mee Blij de dag uwer priesterwijding. En wij kennen slechts eene beê: Schenk' God u eens Zijn Hemelvrêe. Door een haag van bruidjes, allen in 't wit, schreed de jubilaris naar het altaar. Daarop werd een» plechtig Lof gehouden. Tot slot werd door de geloovigen 't lied Priester zijt Gij" gezongen. Donderdag werden om 7 uur en om half negen Stille H. Missen gehouden met algemeene H. Communie van de pa rochianen tot intentie van de pastoor. Nagenoeg alle parochianen naderden tot de H. Tafel. Te tien uur droeg pastoor Brinkman met assistentie van Kapelaan Grent en Kapelaan Kroon, resp. als diaken en sub diaken, een Plechtige Hoogmis op. Op 'n enkele plaats na was de kerk geheel be zet. De feestpredicatie werd gehouden door Kapelaan Grent, vroeger alhier, thans te Alphen aan de Rijn. De kapelaan wees daarin in het bijzonder op de eer bied en de aanhankelijkheid, welke het katholieke Texel voor het priesterschap aan de dag legt en getuigde van de goe de eigenschappen, waardoor de jubilaris zich kenmerkt. De jaren, gedurende wel ke spreker met de pastoor heeft mogen samenwerken, hadden hem een voor treffelijke indruk gegeven van diens vele gaven van hoofd en hart. Voor de Hoogmis werd door de paro chianen een feestlied gezongen; na de Hoogmis bracht het Zangkoor, voor deze gelegenheid versterkt, onder leiding van de heer P. B. Riteco, op verdienstelijke wijze de feestcantate Priesterglorie" van C. A Dobbelsteen, ten gehoore. Des middags werd in het St. Janshuis receptie gehouden, waarvan door een zeer groot aantal personen en door alle R.K. organisaties gebruik is gemaakt. Bij 't betreden van het gebouw werd de jubilaris opnieuw door een schare bruid jes verwelkomd Vervolgens zong een koor, gevormd door leden van de beide Maria-congregaties onder leiding van de heer H.A.C. Kievits, met orgelbegelei ding van Kees van Heerwaarden, de pastoor een feestcantate toe, getiteld „Tu es sacerdos in aeternum". Een hartelijk applaus dankte directeur organist en leden voor de voortreffelijke uitvoering van dit omvangrijke zang stuk. Vervolgens voerde* een zestal kinde ren Jellie Zijlstra als fee en een vijf tal kabouters een aardig zangspelletje uit, aan het slot waarvan zij aan de pastoor een bloemstuk met een zilveren kroon aanboden. Hierop leidde Kapelaan Kroon met een enkel woord de heer C. A. Witte in, die namens de heele parochie de pastoor toe sprak. Spreker betuigde zijn spijt over het feit, dat van een feestelijk inhalen van de jubilaris ditmaal geen sprake kon zijn, maar voegde er aan toe, dat de stemming daar niet minder om was. Spr. gewaagde van de schoonheid en verhe venheid maar ook van de moeilijkheid van het bekleeden van het priesterschap en verzekerde, dat door de parochianen al hetgeen de pastoor in de jaren van zijn herderlijke arbeid in deze parochie tot stand heeft gebracht, ten zeerste wordt gewaardeerd. Als kerkmeester kwam spreker ook op ander terrein dan het geestelijke met de pastoor in aanra king en ook daarbij bleek, hoe groot de verdiensten van Z.Eerw. jegens de pa rochie wel zijn. Als stoffelijk bewijs van waardeering kon de heer Witte namens de parochianen een enveloppe met in houd aan de jubilaris ter hand stellen. Welk een bedrag de enveloppe wel bevatte, wilde de heer Witte niet meteen vertellen, maar een aanzienlijk bedrag was het zeker. Van een der parochianen was er zelfs een gift van wel driehonderd gulden. Pastoor Brinkman wilde nu reeds met een enkel woord gewagen van zijn groo- te dankbaarheid. Toen de dag van de 15e Augustus naderde, aldus spr., zag ik al zoo'n kroontje zweven van mijn zilveren feest en ik zeg u, dat ik mij daarover verheugde en dat ik daar dankbaar voor ben. Maar toen kwamen er donkere wol ken, die er veel van verduisterden; de oorlog. Ik zei toen, dat dit geen tijd is om feest te vieren en heb er over ge dacht, elke feestviering maar af te lasten. Maar toen heb ik bemerkt, dat ook een pastoor niet alles te zeggen heeft. Werd gisteravond het feest reeds luister rijk ingeluid, vandaag blijkt de viering een wonderbare voltooiing te vinden. Uit de stilte van de retraite kwam ik gister avond in de kerk, waar zoo velen mij wachtten. En toch was het een Woens dagavond. Nu begint het, dacht ik. Hoe het zij, voor die belangstelling zeg ik u hartelijk dank. Mede dank ik voor de perfecte, de stralende wijze, waarop zoo even dat schoone lied ten gehoore werd gebracht. Daar moet heel wat voor ge studeerd zijn Kerkmeester Witte heeft op hartelijke en ontroerende wijze verteld van wat ik heb mogen doen en hij kwam mij namens de parochie nog wat aanbie den ook. Een tegenvaller: de lammeren waren goedkoop en vreemdelingen heb ben we op Texel bijna met. Van over vloed is geen sprake. Ik moet uw ge schenk wel aanvaarden, doch ik verzeker u, dat ik het geld goed zal besteden. Ook de jeugd betrok spr. in zijn dank woord: zij is de bloem der parochie, de hoop van de toekomst. Ik moge tenslotte zoo eindigde pastoor Bnnkman voor uw gebed, uw H. Communie, voor uw opkomst, uw wenschen en gaven, voor uw medeleven met deze viering hartelijk dank zeggen. Van de gelegenheid om de jubilaris ge- lukwenschen aan te bieden, werd hier na door zeer velen gebruik gemaakt. We vermelden nog, dat namens de Mariacongregatie de pastoor een zilve ren directeursketen werd aangeboden. Mede behoorden tot de geschenken een fraai tabernakelkleed, een ets van Jan Toorop, een ornithologisch handboek en een groot aantal bloemstukken. Des avonds om 7 uur was er plechtig Danklof met „Te Deum", aan het slot waarvan door de parochianen het „Lied van lof en dank" gezongen werd. Het was voor katholiek Texel een feestdag, zooals er hier niet veel worden gevierd. ZONDER FIETSPLAATJE en toch geen boete! Dat was met die rijwielplaatjescon- trole een raar geval. Aangekondigd was, door pers en radio, dat met ingang van 9 Augustus de rijwielplaatjescontrole zou worden ingezet. De waarschuwing heeft echter niet kunnen verhoeden, dat toch eenige plaatjesloozen werden beboet Maar nu kwam Maandagmiddag het ra diobericht, dat de controle tot Sept. was opgeschorst, omdat de aanmaak en de verzending van de plaatjes vertraging ondervond's Avonds stond het in de groote bladen. Geen bekeuringen dus meer, zult u zeggen, maarde post moge snel zijn, de radio is haar nog steeds de baas, met het gevolg, dat on aangenaamheden niet konden uitblijven. De fietser-zonder-plaatje beriep zich op het radio- en persbericht, de controlee- rende ambtenaar bleef bij zijn oude op dracht (controleeren ingang 9 Aug.) daar hem nog geen nieuwe bereikte. Er zat dus niets anders op dan betalen. Maar nu is deze kwestie opgelost. Wie na 8 Augustus wegens overtreding van de rijwielplaatjeswet is beboet, kan zijn geld terug krijgen op het kantoor van de Rijksontvanger. De door de controlee- rende ambtenaar afgegeven kwitantie moet dan worden meegebracht. ZWEMWEDSTRIJDEN. Ondanks het ongunstige weer der laatste dagen wordt toch nog door velen getraind om zich schrap te kunnen zet ten bij de zwemwedstrijden, welke Zon dagmiddag 25 Aug. aan Zwembad „De Schans" zullen plaats hebben. De gele genheid tot deelname is nog opengesteld en aangeraden wordt dit zoo spoedig mo gelijk te doen, opdat het bestuur voor de goede gang van zaken zorg kan dragen. Van vorige wedstrijden weten we, dat er ook hier op Texel flinke zwemmers zijn. Trainen is echter geboden! En dan. tot Zondag 25 Augustus. L. WESPEN EN BIJEN. Naar aanleiding van het bericht in vo rig nummer over het onwelkome bezoek van wespen, die zich immers bij een in gezetene achter het behang van de huis kamer hadden genesteld, nog het vol gende: Van wespen moet een bijenhou der niets hebben. „Alle bijenhouders hebben een hekel aan wespen!" vertelde ons een bijenhou der. ,,'t Zijn echte roovers, een gevaar lijk goedje voor je volk." De man ver telde ons voorts, dat de wesp, die het in lichaamsbouw van de alom beschermde bij wint, een levensvijand is van het bijenvolk. Zij trachten nogal eens op der bijen zak teren. Wie zijn kasten en korven goed verzorgt, en de stand nim mer uit het oog verliest, zal door de wespen niet worden gedupeerd, maar minder nauwlettenden verspelen soms menige Kg. honig. De wesp is een inbre ker van de eerste rang! In de regel weet hij de korf aan de kop stuk te knagen en is het zoover, dan zie je de honigvoor- raad zienderoogen slinken. Ook aan de achterzijde van de korf weet hij zich op listige wijze wel toegang te verschaffen. Overigens is de wesp een lafaard, want zelden waagt hij het, zich voor de in gang van de korf te vertoonen. Dat hij daar weinig kans heeft, weet hij trou wens wel. Bijenhouders hebben vaak ge zien, hoe de bijen wespen met man en macht „op straat" wisten te deponeeren. Evenals de bij heeft de wesp in zijn angel een geducht wapen. De angel van de bij vertoont een weerhaak. Boort de bij ons de angel in de huid, dan kan deze niet meer door het dier zelf teruggetrok ken worden. De angel wordt afgerukt en de bij moet sterven. Met de wesp is dit anders. Zijn angel heeft geen weerhaak en de wesp kan maar raak steken. Daar weten bijenhouders van mee te praten Kan men bij een onderzoek van de kor ven de bijen door rook van pijp of si garet verjagen, de wesp trekt zich van wat rook niets aan. Geen wonder, dat als in dit geval, de bijenhouder er als de kippen bij is, wanneer hij in de gelegen heid wordt gesteld zoo'n honigroovende wespenkolonie uit te roeien. Wie last van wespen heeft, neme een bijenhouder „in de arm" en het komt vast in orde. J. SPORT OP TEXEL S. V. TEXEL. De trainingsavond was deze keer uit stekend bezet, zoodat we weer van vol doende belangstelling kunnen gewagen. We hopen, dat het zoo blijven zal. Onge twijfeld zal dit ons spel ten goede komen. A.s. Maandag gaat onze Tex. comb, bij de Tex. Boys 2 op bezoek. Aanvang half acht.. Elftal: W.Geus P.Vlaming H. du Porto W.v.Zeijlen J.Komdeur A.v.Kooten J.Maas N.Dapper J v d.Pijl- P Keijser J. de Waal Tracht door goed spel en flink werken een beter resultaat te behalen dan bij de thuiswedstrijd werd verkregen. Komt op tijd, het is al vroeg donker. Zondagavond 25 Aug. wordt tegen Tex Boys I op ons terrein gespeeld. - D.D. Texel en Vlieland één? Een abonné schrijft ons: In de T.C. d.d. 28 Nov. '36 vraagt de heer S.C.Eelman: Texel en Vlieland aan één? Er is niets van gekomen. Ik veronderstel, dat de belangstellen de lezers nog wel weten, wat voor en na over Texels N.O.-punt in Tex. Crt. door deskundigen en leeken is geschreven. Op de voorgrond stond steeds: „Hoe bewa ren we wat we hebben?" Als nieuwe vraag wil ik toevoegen: „Hoe leggen we vast wat we niet hebben, maar wel kun nen krijgen?" Van de vragen, die nog volgen, vind ik de voorafgaandë de meest belangrijke. Of het moest zijn, dat be wezen kon worden, dat er nog een extra'tje te verdienen viel boven hetgeen men voor al dat verdedigen uitgeeft Daar is in de regel een enkele Hollander nog wel gevoelig voor. Nu zijn de ver schijnselen, die in aanmerking komen, bij verschillende onderwerpen beschre ven. Kan men al deze conclusies niet eens nagaan, als men spreekt over Texels N. O.-punt? De verplaatsing van Onrust. De verplaatsing van Onrust van West naar Oost b.v Zie wat Dr. Jac. P. Thijs- se schrijft in de Groene Amsterdammer van 2 Juni '34, waarvan een overdruk verscheen in de Tex. Crt. van 6 Juni '34. De heer Thijsse zegt: Men kan zich er van vergewissen dat Onrust al Oostelij ker en Oostelijker kuiert en eindelijk wel in het Marsdiep zal verdwijnen. Leest u vooral dit artikel nog eens in zijn ge heel. Aanleg van een dijk. De geachte schrijver had voor Onrust cok kunnen zeggen „de Eierlandsche gronden en de Vliehors". Laat men dit zand gebruiken voor duinvorming en be ginnen met dijkaanleg. Vgl. het ontstaan van de Ruigedijk en let op de helm, die er op groeit en let ook eens op de wor dingsgeschiedenis van De Slufter. Hier heeft de menschenhand ook meegehol pen. Wat toen kon met veel gebrekkiger hulpmiddelen, kan dat nu niet Echter: kan men met één dijk volstaan, gezien de dijk van Ameland naar de Friesche kust7 Dit kan een deskundige beter uit leggen. Dan zouden het er misschien twee moeten worden, die niet ver achter elkaar behoeven te liggen. De afstand tusschen deze dijken late men afhangen van de vruchtbaarheid van de grond, die droog komt. Deze dijken moeten begin nen bij het Posthuis op Vlieland of noor delijker Waar op Texel moet worden aan gesloten? Dat moeten de deskundigen uitmaken, maar zoo oostelijk mogelijk. Men kome echter niet aan het Groote Schor achter de Eendracht, want daar zou de Vereen, tot Behoud van Natuur monumenten wel eens tegen kunnen zijn. Wie weet, of deze vereen, een beschut tende dijk aan de noordzijde van dit schor echter met zou toejuichen. Overleg tusschen Waterstaat en deze Vereen., voor zoover noodig, blijft gewenscht. De stroom zou niet meer schuren aan de duinen, er zou een 2e Slufter kunnen ontstaan. Hier zou „Maasklei" kunnen bezinken. „Maasklei". Ik weet, dat men deze term op Texel niet gebruikt. Toen ik eens iemand sprak uit de praktijk, ver telde hij mij o.m.: „Groote massa's wa ter kolkten door de sluizen aan 't Korn- werderzand, waardoor de bodem voor de sluizen te veel werd uitgeschuurd. Zink- stukken werden aangebracht en de Maas klei maakte een goede vaste bodem". Hiermee werd bedoeld: de klei, afkom stig van de monden van de Maas. (Deze Maasklei komt dus toch in hoofdzaak uit de Rijn). Het Groote Schor. En nu nog eens: het Groote Schor. Voor 1900 was dit door een breede geul van de dijk gescheiden. Bij eb lag die geul op een paar plaatsen droog, bij springtij en storm ging daardoor een woeste stroom. Dan moest men in de Eendrachtpolder zorgen, dat de schapen van het Groote Schor vroeg genoeg aan de dijk of over de dijk op een kleine weide kwamen, waar ook een drinkput was. De Enkhuizer Almanak was steeds bij de hand. Het is gebeurd, dat men eens wat laat was om de schapen te halen. Dan ging een man te paard naar het hoogste punt; daar wierp hij één der schapen in de stroom, waarna de andere volgden. Het paard moest dan zwemmen. Met afdrijven door wind en stroom werd ook voldoende rekening gehouden, zoo dat men juist bij het hoogste punt aan kwam. Welke oude Cocksdorper weet het jaar te noemen, dat bij zoo'n gelegenheid eens een zeventig schapen verdronken zijn? Op initiatief van een bewoner van de polder, een leek dus, werd door de menschen, die het land in de Een dracht bewerkten in gewone omstandig heden een dam aangelegd van de dijk naar het Groote Schor. En waar het nu om gaat ten noorden van de dam slibde de geul dicht. In 1934 heb ik ge zien, dat meer naar het noorden een nieuwe dam was aangelegd, terwijl de oude, die zijn dienst had gedaan, ge deeltelijk was vergraven ten behoeve van de dijkophooging. Aan deze klei Maasklei is dus driemaal verdiend, a. dichtslibbing; b. geen doode schapen; c. nu zit de klei aan de polderdijk. Ik ves tig nogmaals de aandacht op die dertig jaar, waarin die aanslibbing een feit werd. De Landmeters van het Kadaster, die nauwlettend het verloop aan de kusten volgen, kunnen wel nauwkeuriger gege vens verstrekken. Op het Groninger en Uithuizer Wad bevordert men de aan slibbing, dat kan bij het Eierlandsch Gat ook. Zou een toekomstig Waterstaats-inge nieur hier niet een prachtig onderwerp voor een proefschrift hebben En zou hij hierbij niet op de steun van autoriteiten, die over ervaring beschikken, of die hierin althans belangstellen, kunnen re kenen? Ook voor de Opbopwdienst is hier goed werk te verrichten. Dan zou den nadeelen als landverlies en dijkaan leg in voordeelen kunnen worden omge zet. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiliiiiiillllll WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN iiijiiiiiiiiiiiiiiiiii!ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiniiiiiii ROEMENIE. In Zevenburgen (Roemenië) zijn vijf Hongaren gearresteerd, die actie voerden ten nadeele van Roemenië. BRITSCH-INDIE Aan de N.W.-grens van Br.-Indië zijn eenige stammen tegen het Britsch gezag in opstand gekomen. ZWITSERLAND Zwitserland verwacht a.s. winter met de helft van de gewone brandstof te moeten volstaan. SPANJE Het Spaansche blad Alcazar betoogt dat Spanje recht heeft op de Philippij- nen en dat deze eilandengroep nu meer dan ooit Spaansch is. TURKIJE Volgens bericht uit Istanboel is deze week de Simplon-Oriënt-expres voor het eerst sinds de oorlog begon zonder pas sagiers aangekomen. JAPAN De Japansche regeering beschikt nu over een propaganda-afdeeling. De Japansche regeering te Nanking stelt de eisch, dat ook de Amerikaansche troepen China zullen verlaten. Zij heb ben, volgens Tokio, in Sjanghai niets te maken. CHINA. De oorlog China-Japan duurt nu al drie jaar, maar Tsjang-kaj-Sjek verze kerde, dat hij doorgaat. Tsjang-kaj-Sjek heeft eens uitgere kend, hoe groot de Japansche verlieslijst is: 348 vliegtuigen, 40 oorlogsschepen; bovendien nog 154 oorlogsschepen be schadigd. VEREENIGDE STATEN In Z.-Califormë ging 8000 morgen bosch in vlammen op. 250 man poogde vergeefs te blusschen. Door de enorme droogte greep het vuur zeer snel om zich heen. DUITSCHLAND Volgens DNB zijn alleen Dinsdag reeds 96 Engelsche vliegtuigen neerge haald. Een record. Volgens DNB zijn op 11, 12 en 13 Aug. 317 Britsche toestellen vernield en 73 Duitsche. Te Berlijn is Dinsdagnacht korte tijd luchtalarm gemaakt. De vliegtuigen lieten echter geen bommen vallen. ENGELAND Minister Altlee verklaarde, dat be gin Juni 1920 Duitsche en Ital. krijgsge vangenen naar Canada zijn gevoerd in verband met gevaren, verbonden aan 'n mogelijke Duitsche inval. Bij vliegveld Canberra is een vlieg tuig neergestort en in brand geraakt. Aan boord waren hooggeplaatste Austral autoriteiten, die op weg waren naar een kabinetszitting te Canberra. ITALIË Woensdag werden bommen gewor pen op Milaan, op Turijn, Alessandria en Tortona. Een aantal burgers werd ge dood. Het Italiaansche blad Telegrafo ver klaart, dat onderdrukking van de Alba- neezen door de Grieken nu voorbij is. Italië is zeer ontstemd over de moord op de Albaneesche patriot Hog- gia. De Giornale d' Italia schreef een fel artikel, waarin het blad beweert, dat de Grieksche politieke wereld de sluip moordenaars betaalde. De Popoio di Ro ma schrijft, dat deze moord door Athene voorbereid en gewild is en dat deze drieste daad bewijst, dat Griekenland de kracht en de macht van Italië nog niet heeft erkend.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 1