C0ÖP. VEILING H.B.G. (G.A.) LISSE minium gemeente texel. iiiiiiiiiiii TEXELSCHE SIONS EN CROCUSSEN. VEILING H.B.G. TE LISSE. Aan de veiling H.B.G. is vraag naar DE Veiling voor het Texelsche Product. ||||||llllllllllllllllllil!llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllll|||||| MELDING BOMMEN Nu geen aparte bewijzen meer noodig zijn om zich des nachts op straat te mo gen bevinden, is ieder verplicht in wiens onmiddellijke nabijheid of op wiens land bommen vallen, ook des nachts daarvan terstond mededeeling te doen aan tele foonnummer 36 Den Burg. Voor deze meldingen zijn de telefoonkantoren dag en nacht beschikbaar Zij, die kennis dra gen van een bombardement of van pas gevallen bommen, zijn eveneens ver plicht hiervan zoo spoedig mogelijk ken nis te geven. Indien eenig verzuim ten deze kan worden aangetoond of wordt geconstateerd, zullen verstrekkende maat regelen niet uitblijven. Den Burg, 27 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. AAN ALLE NIET-INGEZETENEN VAN TEXEL. Op last der bevoegde autoriteiten die nen alle niet-ingezetenen (dus zij die niet in het bevolkingsregister in de gemeen te Texel staan ingeschreven) op Dinsdag 27 Augustus 1940 de gemeente Texel per eerste gelegenheid te verlaten, tenzij men een speciale ontheffing van dezen last heeft ontvangen. Alle personen uit Den Helder afkom stig die zich tijdelijk op Texel gevestigd hebben en wier verhuisbiljet dus op 26 Augustus nog niet op Texel aanwezig was, zijn verplicht uiterlijk op VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1940 met de boot van 14 uur van Texel te vertrekken. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat zeer binnenkort maatregelen van Re- geeringswege zijn te verwachten, waar bij iedere ondersteuning of andere hulp aan eldersverblijvende inwoners uit Den Helder wordt ingetrokken. Ten gevolge van deze en andere maatregelen mag verwacht worden dat de terugkeer naar Den Helder algemeen zal worden. Voor verder verblijf op Texel kan geen vergunning worden verleend; wat even- tueele moeilijkheden bij vestiging in Den Helder aangaat, dient men zich met de autoriteiten aldaar te verstaan. Texel, 27 Augustus 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. VERBLIJFSVERGUNNING EN TOEGANGSBEWIJZEN TEXEL Ingevolge de nieuwe regeling inzake 't verblijf van niet-ingezetenen op Texel wordt het volgende bekend gmaakt: Bezoek aan Texel wordt tot nader or der slechts toegestaan: a. bij familiebe zoek van dringende aard of waarvan de noodzakelijkheid of wenschelijkheid kan worden aangetoond; b. zakenbezoeken, mits aangetoond kan worden, dat betrok kenen reeds eerder op Texel kwamen. Hieronder vallen ook bezoeken voor ambtelijke doeleinden. Zij, die Texel wenschen te bezoeken, dienen zulks schriftelijk tevoren ten raad huize aan te vragen, bij voorkeur door bemiddeling van het op Texel woonach tige familielid of de alhier gevestigde za kenrelatie. Ingezetenen van Texel moe ten zich te allen tijde bij den overtocht kunnen legitimeeren, waartoe tot nader bericht de distnbutiestamkaart voldoen de is. Tot Maandag 2 Sept. 1940 zal deze re geling, indien de omstandigheden zulks toelaten, zoo mogelijk soenel worden toe gepast. Men gelieve echter familieleden aan den vasten wal dringend aan te raden teneinde vergeefsche reizen naar Texel en groote onkosten te voorkomen eerst naar Texel te komen, wanneer het toe gangsbewijs in het bezit van betrokkenen is. Aanvragen moeten vermelden: doel der reis, verblijfplaats op Texel, duur van het verblijf en voorts alle bijzonder heden, die dienstig zijn om het gevraag de te beoordeclen. Den Burg, 27 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. BEKENDMAKING De Burgemeester van Texel maakt het volgende bekend: Ingevolge den wensch van den Bevel hebber der Weermacht in Nederland en op last van den Rijkscommissaris wordt het navolgende bepaald: le Met ingang van 27 Aug. 1940 is tot nader order tusschen 22 uur des avonds en vier uur des ochtends ieder verkeer van Nederlandsche motorvoertuigen ver boden. Evenwel geldt deze beperking niet voor verkeer met motorvoertuigen, die behooren: a. tot de Duitsche Weer macht, Waffen SS en Politie; den dienst van den Rijkscommissaris; den dienst van het grenstoezicht; den technischen hulpdienst en Rijksduitsche ambtelijke instanties, voorzien van de ambtelijke Duitsche kenteekenen; b. tot de Neder landsche politie en brandweer, den dienst der luchtbescherming alsmede am bulance of reddingsdiensten of aan art sen of vroedvrouwen in de uitoefening hunner diensten; c. taxi-auto's, in zoover zij rijden ten behoeve van artsen, vroed vrouwen of zieken. Overtreding heeft politioneele dwang maatregelen en inbeslagneming van het motorvoertuig tot gevolg. 2. Met ingang van 27 Aug. 1940 is het tot nader order in geheel Nederland ver boden het zeestrand te betreden tusschen het invallen der avondschemering en het licht worden Den Burg Texel, 27 Augustus 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. Mevr. Visser—Dewald is weer uit het Ziekenhuis te Alkmaar ontslagen. Een blijde tijding. Gisteren zijn aan het Koogerstrand weer eenige mijnen tot ontploffing ge bracht. Zondag hebben de zwemwedstrijden aan de Schans geen doorgang gevonden daar door het ongunstge weer de noodige toebereidselen met konden worden ge troffen. Naar we vernemen is de toestand van mw. N. BeumkesVan der Slikke, wie een voet moest worden geamputeerd, naar omstandigheden redelijk wel. We schreven, dat de verwoeste boer derij oud was. Hieraan moet worden toegevoegd dat het woongedeelte vijftien jaar geleden nieuw werd gebouwd. ZEEP. De aandacht van allen, die zeep ver- koopen, wordt gevestigd op een voor hen belangrijk bericht in de rubriek Distri butie. JUBILEUM. Naar men ons meedeelt is het vandaag twaalf en een half jaar geleden, dat de heer L. Pieterse bij de N.V. Albert Heijn in dienst trad. Vier en een half jaar was hij als bediende werkzaam, acht jaar als chef van het filiaal alhier. Uit de vele felicitaties, welke hem gis teren reeds bereikten, ook van de zijde der directie, blijkt wel hoezeer men zijn werk, zijn optreden en zijn toewijding op prijs stelt. PADVINDERSTROEP DE EILANDERS. In aansluiting op het artikel op de voorpagina deelen we nog het volgende mee: Een donateursactie is gaande. Ieder, die belang stelt, wordt hartelijk uitgenoo- digd! Aan de donateurswervingsactie hebben de leiders een wedstrijd ver bonden: Wie het eerst 10 donateurs in zijn boekje heeft, krijgt een geschenk! DE EITJES ZIJN DUUR. De eitjes zijn duur de laatste weken, maar helaas kan dit de rekening van de pluimveehouder niet meer goed maken. De prijsstijging kan de bittere pil van 'n drastische teeltbeperkingnoodzakelijk geworden door nijpend voedselgebrek niet vergulden. Wanneer we nagaan, dat vorig jaar eind Augustus aan onze Vei ling de eierprijs omstreeks f 3,60 per 100 was en nu omstreeks f 6,20, kunnen we zeker van een aanzienlijk prijsverschil spreken, maar hier staat tegenover, dat de aanvoer heel erg teruggeloopen is. Vorig jaar eind Aug. 52,800, thans nog maar 37500. Dat scheelt er 15,300. De op brengst was nog geen vijfhonderd gul den meer, die aanzienlijke prijsverhoo- ging ten spijt. Daar komt bij, dat onze Veiling anders een flinke afzet had naai de vaste wal, naar de groote steden in het bijzonder Dat wordt nu minder en minder. De prijs wordt te hoog. Zelfs al zal er voorloopig geen sprake zijn van „eieren-op-de-bon" wanneer men straks zeven of acht cent moet betalen, zal voor de meeste menschen dit artikel toch te duur zijn geworden. Neen, met 'n lager prijs en een flinke productie zijn fokkers, veiling en handelaren meer ge baatmaar eer het zoo ver weer is, zullen nog wel een paar dagen voorbij moeten gaan. DE WAAL. EEN ONRUSTIGE NACHT. De nacht van Maandag op Dinsdag was voor de bewoners van ons dorp en om geving wel een der onrustigste, welke ze sinds de oorlog uitbrak hebben doorge- maak.t Om vier uur in de morgen be reikte de spanning haar hoogtepunt. Toen verschenen boven het dorp twee lichtko- gels, die aan parachutes geruime tijd ble ven hangen en het dorp en wijde omtrek in een fel licht zetten. Er vielen bommen, niet van zwaar kaliber, naar het geluid te oordeelen, maar tot negen uur in de morgen wist nog geen mensch, waar ze terecht waren gekomen. Ze vielen in elk geval buiten het dorp, maar waar? Om streeks negen werden we echter opge schrikt door het ontploffen van een bom, blijkbaar een tijdbom, welke in de afge- loopen nacht gevallen was. Hij bleek te zijn terechtgekomen in een erwtenveld van de heer L. Keijser beoosten de weg naar Oudeschild. De erwten waren juist van het land af gereden. De heer C.Bruin die tijdens de ontploffing op een annex gelegen perceel land in het graan bezig was, heeft daarvan kennis gegeven aan gemeente-veldwachter Goënga te Den Burg, die onmiddellijk alle maatregelen heeft getroffen om de veiligheid van de bevolking zooveel mogelijk te verzeke ren. Het is best mogelijk, dat nog meer tijdbommen hier en daar terecht zijn gekomen en dan is oppassen de bood schap. DISTRIBUTIE Brood: op de dubbele bonnen 8 der nieuwe broodkaart t.m. 1 Sept. 250 gr. roggebrood of 200 gr. ander brood. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 40 t.m. 6 Sept. een half pond. Havermout, grutten, gort: bon 27 t.m. 6 Sept. een half pond. Koffie of thee: bon 53 t.m. 30 Aug..een half p. koffie of een half ons thee. Levertraan: alleen verkrijgbaar op een bon van uw arts, hoogstens 200 c.c p.w. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Petroleum: zegel 5e periode t.m. 8 Sept. twee L. (zegel 4e periode vervalt) Rijst, rijstemeel: bon 14 t.m. 6 Sept. een half pond Suiker: op bon 66 t.m. 30 Augustus twee pond (termijn met 1 week verlengd) Extra suiker: op bon 74 t.m. 30 Aug. twee en een half pond. Boter: op boterkaartbonnen 05 t.m. 12 t.m. 18 Oct. elk een half pond Margarine of boter: op de vetbonnen 050607 t.m. 18 Oct. elk een half p. op bon 08 een half p. vet of boter. De met 09101112 genummerde bon geeft recht op een half p. boter met 10 ct. per bon reductie. Zeep. Handelaren (winkeliers, gros siers, kappers), kunnen zich Woensdag en Donderdag bij de distributiedienst ver voegen teneinde een opgave te doen van hun voorraden en omzetten zeep. Formu lieren worden hiervoor verstrekt. Vrij dagmorgen kan de handelaar op deze formulieren een voorschot krijgen indien blijkt, dat hij onvoldoende voorraad heeft. Er komt een wettelijk verplichte vervroegde winkelsluiting. Ingang zoo- dra de zon om acht uur onder gaat. Za terdagen worden als de andere werkda gen behandeld. Op z'n vroegst zal a.s. winter om zes uur gesloten moeten wor den. 'VEILING H.B.G. LISSE. Men schrijft ons: De prijzen, die gistermiddag aan de vei ling HBG te Lisse voor Dubb. van Sion werden besteed, waren zeer hoog, n.l. van f18.50f 22.50 p.k. Dit zijn topprij- zen. Zendt nu ten spoedigste Sions. Er worden nu nog zeer hooge prijzen be sleed. Er is veel vraag naar goed gesor teerde en mooie Sions vanaf 4001300 p.k. Ook vraag naar crocus (gele). Men moet het ijzer smeden als het heet is. Zendt daarom nu Texelsche Sions naai de veiling HBG te Lisse. VRAGENBUS. Antwoord op een vraag van mw. J. S.- Z.. P.H.Polder Het inmaken van komkommers in zuur U neemt op vijf niet overrijpe kom kommers anderhalve L. inmaakazijn, vijf gram kurkuma, zes gr. gedroogde gem ber, 2 Spaansche pepers, 50 Gr, mos terdzaad. - Borstel de komkommers goed schoon en snijd ze dan over de lengte in twee deelen. Neem met een vlekvrije lepel het zaad er uit. Snijd ze dan aan groote stukken en werk er een flinke hand zout door. Na twee of drie uur af gieten en de stukken komkommer flink afdrogen. Nu zijn de stukken gereed om in potjes te worden gedaan. Ten slotte de inmaakazijn er op en de potjes op de gebruikelijke wijze afsluiten. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS. PHILIPS RADIO. De heeren M. en A. J. Vonk vragen in dit nummer uw aandacht voor de nieu we serie Philips radiotoestellen 1940-'41. Deze serie beteekent opnieuw een be langrijke stap voorwaarts in de richting van radio-technische vervolmaking. Doch niet alleen op technisch gebied staat Phi lips aan de spits. Ook zijn kasten mogen er zijn. Van belang is de energie-bespa ring van wel dertig pet., door een speci ale schakeling verkregen. Philips brengt ook en nieuw soort magneetstaai, waar uit de magneten van de nieuwe luidspre kers worden vervaardgid. Deze zijn vele malen gevoeliger dan die van het nor male type en voeren het bereikbare ge luidsvolume zeer sterk op. Als vrucht van de rustelooze arbeid van de ingeni eurs en technici vermelden we tenslotte nog, dat u voor het eerst in de radioge schiedenis met de nieuwste Philipstoe- stellen de korte golf met behulp van drukknop-schakeling bereiken kunt! Phi lips vervaardigde wederom reeds voor f 97,50 een toestel, waarop fabrikant en eigenaar trotsch mogen zijn. „TEXEL VOOR DE TEXELAARS" op hoog bevel. Het bericht kwam als een donderslag. Geen donderslag uit heldere hemel, want de tijdsomstandigheden zijn van die aard dat we ons wel iedere dag op „onaan gename gebeurtenissen" voorbereid moe ten houden Maar heel onverwacht kwam het toch wel. Allen, die niet in het bevol kingsregister van onze gemeente staan ingeschreven, moesten gisteren 't eiland per eerste gelegenheid verlaten. Voorloo pig gold dit niet voor Heldersche ge'eva- cueerden, die zich ten raadhuize als zoo danig lieten registreeren, maar uit een publicatie in dit nummer blijkt, dat ook deze Helderschen niet langer dan tot a.s. Vrijdagmiddag hier mogen vertoeven. Wat een groote teleurstelling Wat 'n strop voor onze hotel- en pensionhou- aers, die toch al zoo'n slecht seizoen heb ben en nu nog onverwacht hun weinige gasten moeten zien vertrekken. En dan vooral ook een booze tijding voor hen, die het hier veiliger oordeelden dan in de stad hunner inwoning. Duizenden in gezetenen verlieten het geteisterde Den Helder. Maar nu schijnt de overheid door dwang deze stad weer te willen doen op leven. Zou het nu in de stad veiliger zijn geworden In elk geval: Terugkeeren is geboden. Verhuisbiljetten geeft Den Hel der alleen in speciale gevallen af De 260 Heldersche geëvacueerden, die op Texel staan ingeschreven, moeten terug. Een treurige geschiedenis, maar waar ons Gemeentebestuur part noch deel aan heeft. Texel heeft de naam gastvrij te zijn en die zullen we ook hoog houden, voor zoover het van ons, Texelaars, af hangt, maar tegen zoo'n gebod van hoo- gerhand valt niets in te brengen. Voortaan heeft men een toegangsbe wijs noodig om op Texel te komen. Wie daarvoor in aanmerking komen, vertelt een publicatie elders in dit nummer. Illlliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillim llilll BINNENLAND ||||||iiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu>jniiiiiiiiiiiiii|||||| Ook bij Bergen werden Vrijdag weer bommen geworpen Schade gering. Te Ouddorp spoelden op één mor gen 15 mijnen aan. Bij Moordrecht (Z.H.) werd de 15-j. wielrijder P. van den Bas op de onbe waakte overweg door een trein gedood. Te Katwijk aan Zee werd de 60-j. krantenbezorger G van Bruggen op zijn fiets door een auto gegrepen en gedood. Te Zeist is in de Acacialaan de 18-j. dochter der familie Bergmans door een bomsplinter gedood. Te Wassenaar is een anderhalfjarig jongetje aan de Oostdorperweg in een rioolput gestikt. De Ned. Dakpannen-conventie schonk 100,000 pannen voor de wederop bouw; de Stichting Gresbuizenconventie 30 ton buizen. Den Haag. De 30-j. E. van der H., uit Zaandam werd bij het vastleggen van een motorboot het rechterbeen door een staaldraad afgekneld. Amsterdam. Uit een kruideniers winkel aan het Surinameplein werd 's nachts een groote partij koffie en thee gestolen Te Utrecht werden twee personen, die naar radio-Londen hadden geluisterd opgesloten. Te Amsterdam werden twee personen om dezelfde reden bekeurd. Aalsmeer. Uit het pakhuis van de kruidenier Van Dillewijn in de Zijdstraat werden 100 pond cacao en een baal sui ker gestolen. Bij Vijfhuizen is Zondagnacht een Engelsch vliegtuig door Duitsch afweer geschut brandend neergehaald. De inzit tenden kwamen om. 30 millioen kg. fabrieksaardappelen, oogst 1940, zullen tot gries verwerkt wor den. Het aantal grasdrooginstallaties zal worden verdubbeld. Vorig jaar zijn er 44 gebouwd; nu komen er 50 bij. Amsterdam. Engelsche vliegtuigen gooiden Vrijdagmorgen bommen in en bij het IJ, zonder belangrijke schade aan te richten. Vijftien personen werden op 't Stationsplein door scherven van af weergeschut gewond. Het Geref. Weekblad De Reforma tie, hoofdredacteur prof. dr. K. Schilder, hoogleeraar Theol. Hoogeschool te Kam pen, verscheen vorige week niet, doordat de Duitsche autoriteiten alle bescheiden in beslag genomen. (Handelsblad.) Op 31 Augustus begint de distribu tie van zeep. Tot die datum is de ver koop stopgezet. Van 31 Aug. tot 25 Sept. 120 gram huish. zeep óf tweemaal 75 gr. toiletzeeep óf 200 gr. zachte zeep, óf 250 gr. zeeppoeder, óf 600 gr. waschpoeder. Kinderen, 1 Sept. nog geen twee jaar, krijgen twe rantsoenen extra en kinde ren, 1 Sept. noe geen acht, één rantsoen extra. Men krijgt 50 gr. scheerzeep per 4 maanden. Te Venlo werden bij zekere T. mi litaire kleedingstukken gevonden; ze wa ren gekocht van grootverlofgangers. Den Haag. Men overweegt de stich ting van een fonds voor hulpverleening aan hen, die thans van hun inkomsten uit overzeesche gewesten verstoken zijn. Te Naaldwijk hadden dezer dagen gevechten plaats tusschen een 80 NSB' ers, het pubiek en de politie; haar bu reau werd eenige keeren bestormd. Eenige gewonden. Schoonhoven. De 75-j. G. Noorlan- der verdronk in de voorhaven. Hij werd door de duisternis misleid. Zoo ook de 59-j. ongehuwde tuinman J. de Vries, die in het Franeker Eind te Harlingen ver dronk. ||||||llllllllll!il!lil!lllllll!lllllllllllllllllllll|l|lllll|||l|||||||||||||||||||illllllll!|||||| IIIIIIIIIIII WERELDNIEUWS IIIIIIIIIIII IN WEINIG WOORDEN. ||||||lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||l||||<lllllllllllllllllll|||||| ZWITSERLAND In Zwitserland wordt nu de helft minder benzine verstrekt dan in Juni. ZUID-AMERIKA Brazilië. Te Rio de Janeiro kwam 'n schip met Engelsche kinderen aan. HONGARIJE Hongarije wenscht Zevenburgen van Roemenie terug. Dit gebied werd na de wereldoorlog van H. afgenomen. De besprekingen wilden echter niet vlotten. Ze werden Zaterdag afgebroken. MEXICO. Mexico. 200 bandieten hebben het stadje San Felipe de Santiago overvallen. Veertien burgers werden vermoord; hui zen werden in brand gestoken. Militaire hulp werd uitgezonden. JOEGO-SLAVIE Joego-Slavië. 10,000 dinar is uitge loofd voor de vinder van het vermiste vliegtuig der lijn Agram-Split. De chef piloot was zeer ervaren; hij vloog reeds 1,2 millioen K.M. Joego-Slavië. Bosnië werd door sneeuw en kou bezocht. Een 12-j. knaap die bij Serajewo in de bergen hout hak te, vroor dood. DUITSCHLAND In Duitschland zijn geslaagde proe ven genomen met de verwerking van aardappelloof tot papier en kleedingstof- fen. Het Duitsch-Russische pact bestond Vrijdag een jaar. De Duitsche bladen meenen, dat dit pact in het afgeloopen jaar de verwachtingen van beide paf- tijen volkomen heeft vervuld. ROEMENIE. Roemenië heeft de Z.-Dobroedsja aan Bulgarije afgestaan. Roemenië zal 5000 ton benzine aan Zweden leveren. Het vervoer gaat via Duitschland in Zweedsche tankwagons. Een Roemeensch vliegtuig van de lijn Weenen-Boekarest verongelukte bij een noodlanding. En hagelstorm vormde ijs op de vleugels; 14 dooden, o.w. de di- lecteur van het Roemeensche bureau voor vreemdelingenverkeer en 5 Roe meensche journalisten. VEREENIGDE STATEN De V.S. zouden totaal 18 steunpun ten van Engeland pachten, elk tegen 2 millioen dollar per jaar. De V.S. is het vliegtuigsteunpunt Hamilton, gelegen op de Bermuda-eiic. den, ter beschikking gesteld. De Amerikaansche toestellen landen bij hun vlucht over de Atlantische Oce aan alleen bij slecht weer op de Ber muda-eilanden. Bij de laatste 85 vluch ten moest 29 keer op die eilanden geland worden. Daarbij namen de Engelschen gemiddeld 50 pet. van de post in beslag. ENGELAND Canada. Allen, die in Duitschland en Italië zijn geboren en die na 1 Sept. 1922 zijn genaturaliseerd, is het burger recht ontnomen. Zij dienen zich aan te melden. Gibraltar's renbaan wordt omge bouwd tot vliegveld. In Canada en de V.S. worden vlie gers geworven voor de Engelsche lucht macht. Londen. De binnenstad werd ge bombardeerd. Vele gebouwen zouden verbrand zijn. Engeland heeft volgens het DNB 't systeem van vrijwillige aanmelding van buitenlandsche arbeidskrachten vervan gen door een van dwang. Londen. Binnen 6 weken zijn 30 wagens met levensmiddelen gestolen. Engeland vernietigt groote hoeveel heden cacao om daling der prijs te voor komen. Engeland zou binnenkort een vlieg- dienst beginnen over de Atlantische Oce aan om allumimum en legeeringen voor zijn vliegtuigindustrie te halen. Vroeger betrok het uit Noorwegen. Engeland zou streven naar een ver bond (militair) met de V.S. De Nspre- kingen tusschen Canada en de V.S. zou den hiervan het begin zijn geweest. Het contact van Engeland met Frankrijk gaat via de V.S. Londen bood excuses aan voor de schending van Zwitsersch gebied door Britsche vliegtuigen. lllllliiiiiiiiniiuiiiiiiiiiuniiiiniiiiiniiuiuuiimiiinnnniuiuiiniiiiiiiiiHiillllll IIIIIIIIIIII ZOO SCHREEF... IIIIIIIIIIII iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiininiiiniiiiiiiiiullllll GIORNALE D' ITALIA: Albanië en Italië moeten rekening houden met een eventueel Grieksch-Engelsch offensief. Zendt nu Uw NARCISSEN, CROCUSSEN, GALANTHUSSEN en ANDERE ARTIKELEN naar de Aanvoer kan dagelijks geschieden Rapportnummers der narcissen moeten bij de zending vermeld worden. Aanvoernotablocs zijn verkrijgbaar bij den heer S. J. FLENS te Den Burg, vertegenw. v. d. veiling H.B.G. DE DIRECTIE.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2