TEXELAARTJES Ingevolge besluit van de Rijkscom missaris d.d. 29 Aug. is in het algemeen alleen na verkregen vergunning van de overheid verlaging van loon en salaris mogelijk. Nadere voorschriften volgen. In het Gebouw Gem. Geneesk. D. te Den Helder wordt alle werkdagen, be halve Zaterdags, spreekuur gehouden door Dr. Bottema (huidarts) van 10-11; Dr. Reiling (inw. ziekten) van 23; Dr Van Waveren (oog-, keel-, neus- oorarts) van 9.3011. DOODELIJK ONGEVAL Naar we vernemen is de 21-j. zoon van de fam. W. van Sijp bij een verkeerson geval te Julianadorp om het leven geko men. ZE KROPEN DOOR EEN LUIK Dezer dagen hebben ongewenschte be zoekers zich toegang verschaft tot de consumptietent, staande op het terrein van S.V Texel. Ze kropen door een luik, dat in de vloer een stuk boven de grond is aangebracht. Ze namen met een aantal reepen chocolade en blokken nougat de beenen. INGEKOMEN PERSONEN. J. H. Brederode, van Den Haag. Zuid- wal 83, n. Westerweg 1. Hendr. de Ridder en echtg met vijf kinderen, R. K., van De Rijp, Rietbuurt 269, n. E 16 Corn. A Buisman, R.K., van A'dam, Haringpakkersstr. 8-1, n. Hollewalsweg. Arie Moor met echtg. en kind, Herv., v KI. Duitstr. 29, Den Helder, n. Peperstr. 35, O'end. Aafke Wassenaar, Herv., van Menaldu madeel, Berlikum 528 n. Wilh. laan 29, Hendr Bakker, Geref. Kerk H.V., van Veenendaal, Zandstr. 101 n. Groenepl. 6. OOGST 1940 VERZEKERD DOOR HET RIJK. Naar het Holl. Landbouwweekblad verneemt is de oogst 1940 door de Re geering verzekerd. Zijn wij goed inge licht dan zal deze verzekering ingaan op het moment, dat het koren wordt bin nengehaald. Ze loopt voor het stroo door tot het dorschen en voor de korrel tot 4 weken na het dorschen. In de centrale opslagplaatsen is dan alles weer verze kerd tegen molest. Van officieele zijde zullen hieromtrent spoedig nadere inlich tingen worden verstrekt. De landbouwers kunnen daarmee met het afsluiten van verzekeringen dus rekening houden. BOMMEN OP DEN HELDER We beklagen de Heldersche vluchte lingen, die op last van de overheid naar hun stad moesten terugkeeren. Gisteren morgen werden weer bommen geworpen waardoor honderden ruiten vernield wer den aan Weststraat, Zuidstraat, Binnen haven, aan Spoorgracht en in de Nieuw- straat. Donderdagmiddag werden boven het Marsdiep bommen uitgeworpen. Hef tig kwam telkens het afweergeschut in actie. GEMEENTE TEXEL MIMIi;.; VERBOD MOTORRIJTUIGEN. Herinnerd wordt aan de bekendmaking in de Texelsche Courant van 28 Augus tus 1940, waarin het verbod bekend is gemaakt, dat tusschen 22 uur des avonds en vier uur des ochtends Nederlandsche motorvoertuigen (waaronder begrepen zijn motorfietsen) aan het verkeer deel nemen. Overtreding kan tot in beslag name van het voertuig leiden. Texel, 30 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. VERBLIJFSVERGUNNING EN TOEGANGSBEWIJZEN TEXEL. De Burgemeester van Texel brengt nog eens met nadruk onder de aandacht van belanghebbenden, dat bovenvermel de bewijzen tijdig en schriftelijk dienen te worden aangevraagd onder vermel ding van het doel der reis, verblijfplaats op Texel, duur van het verblijf en voorts alle bijzonderheden, die dienstig zijn om het gevraagde te beoordeelen. Opgemerkt wordt, dat tot nader order de vergunningen slechts voor korte ter mijn worden verstrekt. Een eventueel verzoek tot verlenging moet tijdig schrif telijk ten raadhuize worden ingediend. Texel, 30 Augustus 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. EVACUATIE BIJ VLIEGVELD VLIJT. De Burgemeester van Texel verzoekt allen, die in verband met de veiligheid in de gemeente Texel hun woning heb ben verlaten, daarvan ten spoedigste, uiterlijk voor 5 September a s. schrifte lijk opgave te doen ten Raadhuize. Daar bij ware te vermelden: wijk, straat en huisnummer der woning, welke men heeft verlaten en dezelfde gegevens van de woning, waar men thans is gevestigd of het gezin, waarbij men inwoont. Te vens worde vermeld, of de verlaten wo ning eigendom was, of hiervan de huur moet worden doorbetaald en voorts alle bijzonderheden, welke te dezen aanzien bestaan. Texel, 30 Augustus 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder Z. 1 Sept 5,51 19,49 6.50 20,29 M. 2 7,12 20,20 6,52 20,26 D. 3 8,34 20,50 6,54 20,24 W. 4 9.56 21,20 6.56 20,21 D 5 11,17 21,52 6.58 20.19 V. 6 12,35 22.28 7,— 20,17 Z. 7 13,47 23,09 7,02 20,15 Zondag 1 Sept. Nieuwe maan. Denkt er aan! Aanvang wettelijk ver plichte verduistering: zonsondergang. GEEN AANSLUITING. De trein, welke tegen het vertrek van de laatste boot te Den Helder aankomt, had gisteren vertraging (lijn beschadigd) De boot moest wegens het invallen van de duisternis op tijd vertrekken. VOOR ZONNESTRAAL. Het Zonnestraal-Comité verzoekt oude postzegels, zilverpapier, oude fietsplaat- jes, enz., niet later dan volgende week, aan de bekende adressen te willen afge ven. Volgende week Zaterdag gaat de zending van Texel. Komt u niet te laat? VERTROKKEN PERSONEN. Anna M. Kraai, van Nieuwstr. 28 n. Winschoten, Wilhelminastr. 4 Willem Zeiessen van De Mok n. Bui tenhavenweg 160, Schiedam. Gerardus Pothuizen van C68 naar Am sterdam, Conradstraat 28 I. HILLEGOMSCHE VEILING. Omtrent de 23 en 27 Augustus door de Coop. Veilingsvereen „Hillegom" U.A. gehouden veilingen deelt de directie ons het volgende mee: De handel ontwikkelt zich in bepaalde soorten. Vroege tulpen en verschillende Darwintulpen, waaronder vooral Barti- gon, worden gaarne verkocht. Naar Texelsche Sion's is veel vraag. Crocussen kunnen wel geen hooge prijzen bedingen maar worden graag verkocht. Galanthus- sen zéér graag. Met het oog op de export naar Duitschland en Scandinavië wordt ook de vraag naar verschillende andere artikelen op de veilingen grooter. De belangstelling van de kant van de koo- pers is groot. FEESTAVOND IN PEN S ZAAL. In Pen's Zaal werd Woensdag voor de Duitsche militairen door een Duitsch va riété-gezelschap een ontspanningsavond gegeven, welke, naar men ons meedeelt, op hoog peil stond. Wat athleten deze avond presteerden, was buitengewoon, terwijl ook de goochelaar, de kunstwiel rijders, de danseressen en de gedresseer de honden bijzonder goed in de smaak vielen. De avond was ook voor niet-mili- tairen toegankelijk, maar doordat hier aan geen publiciteit was verleend, was 't aantal aanwezige burgers maar gering. Zoodra een dergelijke avond weer wordt gegeven, zal dit ter algemeene kennis worden gebracht Het gezelschap reist per autobus met aanhangwagen het land af. DE WAAL. ONGEVAL. Woensdagmorgen reed een met twee paarden bespannen wagen van de heer Jb R. de weg naar Spang op. Op een gegeven moment struikelde een der paar den met het gevolg, dat de beide paarden in de sloot vielen. Een der dieren kwam hierbij zoo terecht, dat het binnen enkele minuten dood was. Het paard werd naar de Noodslachtplaats te Den Burg ver voerd. DE KOOG. MIJNEN BIJ DE VLEET Gistermorgen zijn op het Noordzee strand zeven mijnen tot ontploffing ge bracht. Eenige ervan, die wat gevaarlijk dicht in de buurt van het Kooger strand lagen, heeft men, nadat de voelhorens waren verwijderd, met een tractor van de heer N. Kikkert een flink stuk weg gesleept en daar in de lucht laten vliegen JAN VAN DER WAL EN JANTJE SPIGT vierden hun gouden huwelijksfeest. Donderdag j.l. was het vijftig jaar ge leden, dat Jan van der Wal en Jantje Spigt in de echt werden verbonden. Een paar weken geleden maakten we een praatje met de bijna 82-jarige nog zeer krasse baas, toen hij door het dorp wandelde. Nou, Van der Wal, zeiden we, eerst daags in het Goud?! Hebben ze het je verteld?! vroeg „Jan":Doe me een plezier en schrijf er niets over, want anders krijgen we het huus propvol menschen! Maar we mogen het feest toch niet stilzwijgend voorbij laten gaan? hielden we vol. Jan hield voet bij stuk. Maar zijn wensch, dat de dag stilletjes voorbij zou gaan, werd niet vervuld. Integendeel: De deur van „Het Weerboompje" stond niet stil. De heele dag door kwamen vele vrienden en kennissen hun gelukwen- schen aanbieden en ook langs schrifte lijke weg bereikte het gouden echtpaar een groot aantal felicitaties. Ook vele stoffelijke blijken van genegenheid. Jan en Jantje kwamen tenslotte dik in de bloemetjes te zitten. Het kon ook niet anders. Algemeen heeft men met Jan en Jantje veel op. Gistermorgen hebben we gezellig met „Jan en Jantje" zitten praten. Wat is die Jan nog kras! Hij wordt 1 October 82 jaar, maar hij is nog zoo vlug als water. Zijn vrouw heeft juist de zeven kruisjes vol. Ook zij geniet nog een uitstekende gezondheid. Al spoedig slaat Jan vol vuur aan het boomen. Zijn vrouw is op de „Waterplaats" geboren. Altijd hard gewerkt. Eerst acht jaar bij de boer, toen alle dagen uit wasschen gegaan zestig cent per dag! van het eene huis naar het andere. Ze is ook baker geweest, ver scheidene jaren zelfs. Een handige vrouw die altijd klaar stond. Zelf heeft ze geen kinderen gehad. Jan is Cocksdorper van geboorte. We waren thuis met negen broers en zus ters, vertelt hij; ook bij m'n vrouw waren ze met zoo'n groot gezin. Toen ik elf was, ging ik met vader, Andries van der Wal, bij De Cocksdorp schelpen visschen. Een zuur bestaan, want tien mud bracht 25 stuivers op. 18 Dec. 1876 waren we ach ter de vuurtoren bezig. Het was prachtig weer maar net zouden we naar huis gaan toen we op de hoek van het Engelsch- mansgat een groote boot ontdekten. Het volk allemaal Engelschen kwam met een sloep naar de wal. Ze waren met hun schip de Island heette 't ge strand. De kapitein was aan boord geble ven. Het was een vrachtschip met sinaas appels, katoen, appels, schuitjes koper, schuitjes tin, verfstoffen en olifantstan denWij hebben alleen al 360 van die olifantstanden geladen en naar de wal gebracht. Jan's oogen schitteren van plezier nu hij daarvan vertelt. Jonge, jonge, wat hadden die Engelschen een goed aan boord. En dat werd allemaal in De Cocks dorp geveild. In 1882 kwam de klad in het schelpen- visschen, voor hen althans Toen deden n.l. de groote schelpenzuigers hun intre de. De fam. Van der Wal is toen naar Den Helder verhuisd. Jan had een paar broers, die goed bedreven waren in het timmervak. Voor hen was aan de vaste wal een boterham te verdienen. Jan is toen naar Duitschland vertrokken. Hij heeft er eenige tijd als schippersknecht op Rijnbooten gevaren. Het Duitsch spreekt hij nog goed. Verscheidene jaren heeft hij daarna gevaren op het vracht schip van Nanning Duinker, die op Vlie land woonde en een groot deel van de plaatsen aan de Zuiderzee en deFriesche kust aandeed. Maar, zegt Jan tenslotte: Toen werd ik het varen moe, het zwerven en zwalken op zee kon me niet meer beko ren. Maar daar zat wat achter. Hij had een oogje op Jantje, die toen in hetKoo- gerveld woonde: De 25ste Juli gingen we voor het eerst samen uit en de 29e Augustus 1890 gingen we al trouwen. Vlug en goed kunnen best samen gaan. Daarvan is dit huwelijk het beste bewijs, 't Is me altijd best bevallen, ik ben nog steeds geen vrouwenhater, voegt Jan er aan toe, maar dat hoef je natuurlijk niet in de krant te zetten. Natuurlijk niet. De uitvinding van het Weerboompje. Het zeeleven had hij vaarwel gezegd, mede op aandringen van Jantje, wie het niet beviel, dat Jan de heele dag weg was. Maar dat wil niet zeggen, dat hij de zee nooit meer zag. Integendeel In z'n vrije tijd kon je hem vaak aan de zee kant vinden. Zoo vond hij op een van zijn tochten langs de kust van de Noordzee temidden van een sliert wier een bruin plantje. Sinds vele jaren treft men ze niet meer op het strand aan. Jan bestelt ze nu van de vaste wal. Hij nam het mee naar huis en zette het in een flesch met regenwater. Na een dag of zeven ontdekte hij kleine lucht bellen in de takken. Hij ging het plantje nader bestudeeren en kwam tenslotte tot de conclusie, dat het sterk op de weersverandering reageerde. Daar zit wat in, dacht Jan, daar ga ik in hande len. Die weerboompjeshandel deed het goed. Ze kostten met flesch 35 cent, toe lichting, door hem zelf geschreven, rra- tis. Aan deze uitvinding hechtte men veel waarde. Het Nieuws van den Dag wijdde in 1904 een artikel aan het weer boompje en verhaalde, hoe Jan tot de ontdekking kwam. Jan toont ons vol trots een foto van hemzelf met zijn kar met weerboompjes, welke foto in 1907 in De Prins werd afgedrukt. Geen wonder, dat Jan zeer populair werd, niet alleen bij de Texelaars zelf, maar ook bij zeer vele badgasten, die zich gaarne met hem onderhielden. Zijn Weerboompje werd wijd en zijd verspreid en hij handelt er nog in. Elke zomer konden we Jan met zijn stallinkje aan het Koogerslag vin den. omringd door badgasten, die met belangstelling naar zijn verhalen luis terden. Maar zijn handel bepaalde zich niet alleen tot het Weerboompje Hij graveerde in stukken sepia, bij de Texe laar bekend als zeeschuim, allerlei scheepsmodellen met een donkere ach tergrond. Toen de Ned. militairen wel een paar honderd man De Koog ver lieten, gaf Jan ze zoo'n scheepje mee. Uren en uren had hij daaraan be steed. En wij zelf mochten ook niet zon der zoo'n knutselwerkje vertrekken. Met vaardige hand had hij het in korte tijd kant en klaar. Moge deze gezellige baas, die nog vol levenslust is, met z'n trouwe Jantje nog vele jaren in geluk en voorspoed voort leven! Breed hebben ze het niet de ouderdomsrente vormt zoo ongeveer hun heele inkomen. Maar wat ze wel bezitten dat is de tevredenheid. We eischen maar weinig, zegt Jantje en.al hadden we véél geld om uit te geven. je kunt te genwoordig immers toch niets koopen! OOSTEREND JUBILEA. 1 September zal het 45 jaar geleden zijn, dat de Jongens- en Meisjesvereen. Filadelfia en Maria Martha, werden op gericht. Aangezien onder de huidige om standigheden 'n bijzondere herdenkings dienst bezwaar oplevert, zal dit feit in de morgendienst van Zondag a.s. in de N.H Kerk worden herdacht. WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN iiliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiminimin Australië lijdt onder een hevige droogte, welke duizenden boeren met on dergang bedreigt, indien er niet binnen 14 dagen regen komt. Amerikaansche troepen zullen gele gerd worden op Newfoundland, een Britsche kroonkolonie, en in Nieuw- Schotland, een Canadeesche provincie. Brazilië. De chef van de generale staf brengt volgende week een bezoek aan het leger der V.S. Critiek is even belangrijk als kapi taal. En dan vooral: zelf critiek. Te Manistee is de langste man ter wereld, hij mat 2,63 meter, door infectie overleden. Hij werd 22 jaar. Door al te sterke klierwerking zou hij zoo lang ge worden zijn België. De volbloedpaardenstand heeft door de oorlog ernstig geleden. Vele van de beste paarden werden ge dood. De schade loopt in de millioenen. V.S. De Senaat heeft met 6916 stemmen de regeering gemachtigd in het belang van de verdediging der V. S. fa brieken enz. in beslag te nemen. Sena tor Neely wilde de dienstplichtwet 30 da gen uitstellen om in die tijd te trach ten 75.000 vrijwilligers te verkrijgen. Zijn motie werd verworpen. Het Amerikaansche troepentrans portschip American Legion is Woensdag veilig en wel te New-York aangekomen. Ook de Kroonprinses van Noorwegen was aan boord. minimiminium, VAN OVER DE GRENS ?|||||mimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Te Weenen is door een scheidsge recht vanwege de „Spil" uitspraak ge daan in het geschil HongarijeRoemenië Hongarije krijgt er 45000 vk. KM bij, o.a. N. Zevenburgen. Wat Roemenië nog over heeft, wordt door Rome-Berlijn gewaar borgd DE MASSA-AANVAL OP ENGELAND. De laatste maanden was het vraagstuk van een massale aanval op Engeland tot onderwerping van het Britsche eiland 't hoofdonderwerp van onze beschouwin gen in deze rubriek. Telkens en telkens weer hebben we in deze beschouwingen gewezen op de groote moeilijkheden, die de Duitsche weermacht daarbij zou heb ben te overwinnen en op de beteekenis van de Britsche vloot in deze eindstrijd. In de Duitsche Zeitung in de Nieder- landen treffen we thans een artikel aan onder het opschrift „De eindstrijd tegen Engeland", van de hand van een kapi tein ter zee. De schrijver wijst allereerst op het feit, dat de Duitsche militaire kracht geweldig is opgebloeid door de innige samenwerking van de drie deelen der weermacht: leger, vloot en lucht macht. Een aanval van landtroepen op een ei landmacht als Engeland, kan eerst dan ondernomen worden, wanneer zee- en luchtmacht de eilanden stormrijp hebben gemaakt. En nu is het, aldus de schrijver, voor ieder militair deskundige vanzelfspre kend, dat na de onderwerping van Frankrijk een lange pauze in de opera ties moest intreden, die echter door steeds krachtiger wordende acties aan gevuld wordt, waarvan het initiatief in handen is van de oorlogsmarine en het luchtwapen. In het raam van deze voorbereidings acties moeten de geweldige slagen ge zien worden tegen de Britsche koopvaar dijvloot en de ten dienste van Engeland varende schepen van andere mogendhe den, alsmede de aanvallen, welke de luchtmacht dag aan dag onderneemt te gen marinesteunpunten en havens, dok ken, werven, vliegvelden, spoorwegen en oorlogsfabrieken. Op deze wijze moet, volgens Berlijn, de Britsche overzeesche handel voor aan voer van levensmiddelen en oorlogstuig worden afgesneden en totaal verstoord en moet de Britsche bevolking tot oor logsmoeheid worden gebracht. Een zware taak voor Engeland. Engeland is hierdoor een geblokkeerde macht geworden en deze macht heeft een zware taak, om te pogen, de blokka de-ring te doorbreken. De Britsche ma rine moet in de Atlantische Oceaan op haar post zijn, om de afzonderlijk ope- reerende Duitsche marine-eenheden te weerstaan. Zij mag ook de kusten van Noorwegen niet uit het oog verliezen. Vóór alles moet zij echter trachten de ge weldige druk, die van de Fransche kust op Engeland wordt uitgeoefend, te ver minderen. Daarbij komt, dat de Italiaansche vloot sterke deelen der Britsche marine vast houdt in de Middellandsche Zee, waar door de taak van de admiraliteit te Lon den aanmerkelijk verzwaard wordt. Wat een vloot beteekent. De schrijver komt aan de hand hiervan tot de conclusie, dat het bezit van een Duitsche vloot, zooals in de wereldoorlog, er zeer veel toe zou kunnen bijdragen om de eindstrijd tegen Engeland aanmer kelijk te bekorten. Het Britsche eilanden rijk heeft nog steeds al zijn hoop geves tigd op zijn marine, die naar aantal een heden en tonnage aanmerkelijk sterker is dan de Duitsche marine. Het feit, dat het luchtwapen zelfs voor krachtige oorlogsbodems gevaar oplevert, is nog lang geen bewijs, dat oorlogsvlo ten op het schaakbord van de oorlog geen beslissende zetten meer zouden kunnen doen. De Duitsche oorlogsmarine weet zeer goed, dat de Britsche weerstandskracht ter zee haar menige grens stelt aan haar aanvalsmogelijkheid, grenzen die er niet zouden zijn, wanneer Duitschland over een zelfde vloot beschikte als Engeland. Maar: kan men met de beste wil van de wereld geen legers uit de grond stam pen, bij de vloot is dat volledig uitgeslo ten wegens de lange bouwduur der sche pen en de opleiding van personeel. Zooveel te dringender komt daarom reeds thans de eisch naar voren aldus het Duitsche blad de Duitsche zee macht na de oorlog zoo uit te breiden, dat zij opgewassen is tegen alle tegen standers in de toekomst. DISTRIBUTIE Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 40 t.m. 6 Sept. een half pond. Boter: op boterkaartbonnen 05 t.m. 12 t.m. 18 Oct. elk een half pond Brood: op de dubbele bonnen 4 der broodkaart t.m. 8 September 2500 gram roggebrood of 2000 gr. ander brood. Havermout, grutten, gort: bon 27 t.m. 6 Sept. een half pond. Koffie of thee: bon 73 t.m. 27 Sept een half p. koffie of een half ons thee. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Petroleum: zegel 5e periode t.m. 8 Sept. twee L. (zegel 4e periode vervalt) Rijst, rijstemeel: bon 14 t.m. 6 Sept. een half pond Suiker: op bon 72 t.m. 27 September twee pond (termijn met 1 week verlengd) Margarine of boter: op dc vetbonnen 050607 t.m. 18 Oct. elk een half p. op bon 08 een half p. vet of boter. De met 09101112 genummerde bon geeft recht op een half p. boter met 10 ct. per bon reductie. Zoolang het handelsverkeer belem merd wordt in zijn natuurlijke loop, zal de wereld van de eene crisis in de an dere vervallen. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. van 24 t.m. 30 Augustus 1940. GEBOREN: Geene. ONDERTROUWD: Jan Boon en Hermina Former Simon Zijm en MartjeLap. GETROUWD: Simon Pieter Bakker en Anna Jacoba Breesnee. OVERLEDEN: Klaas Dogger. 35 jaar, echtgen. v. Neeltje Schagen. GEVONDEN VOORWERPEN M (Gedeponeerd ten Raadhuize.) vier paar sokken, een groene ceintuur, een rijwielplaatje, een polshorloge. PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. NED. HERV. GEMEENTE. Burg v.m. 10 uur Ds. Visser, n.m. 7 uur Ds. Visser Jeugddienst met medew. van U. Bouwsma (bugel). De Cocksdorp 10.30 uur n.t. Ds. Salm Maandcollecte. Oudeschild vm 10 uur Ds. Tinholt. Oosterend v.m. 10.30 Ds. Kok. Maandcollecte. Den Hoorn 10.30 uur Ds. Wesseldijk Maandcollecte voor de kerkvoogdij. Koog v.m. 10 uur Ds. Van 't Hooft. De Zondagsschool begint weer om half 12 te de Waal. GEREF. KERK H.V Oosterend 10.30 en 3.30 uur Leesdienst GEREF. KERK. Den Burg 10.30 uur Cand. Wouda 3,30 uur Ds. van der Leer. Oosterend vm. 10.30 uur Ds. v. d. Leer 3.30 uur Cand. Wouda DOOPSGEZINDE GEMEENTE. De Waal 10 30 uur Ds. Gorter SAMENKOMSTEN LEGER DES HEILS. ZONDAG: 7.30 v.m. Bidstond. 10 u. v.m. Heiligingsdienst. 3.30 n.m. Openlucht in den Hoorn 7.30 n.m. Verlossingsbijeenkomst. DINSDAG: 8 uur Soldatenbijeenkomst. DONDERDAG: 8 uur Heiligingsdienst. LeidersKapt. D. Pieters Luitenant Th. C. Plomp MARKTBERICHTEN. SCHAGEN 29 Aug. 0 paarden —0 a —0 35 gelde koeien mag. 150 a 210 115 gelde koeien vette 220 a 390 - kalfkoeien -0 a —0 16 nucht. kalveren 11 a 22 40 magere schapen 20 a 30 321 vette schapen 34 a 50,— overhouders a 192 lammeren 10 a 22 biggen 17 a 20 Eierveiling Schagen Kipeieren aanvoer 25000 6,60—7,40 per honderd stuk In deze rubriek worden UITSLUITEND vooruitbetaalde advertenties geplaatst, (hoogstens 4 regels voor 48 ct.) Br. onder no. en adres te bevragen 10 cent extra. Te koop: koppel mooie JONGE KIPPEN P. KOOIMAN, Molenbuurt. Te koop gevr.: zware en lichte MOTOl RIJWIELEN. Defect geen bezwaar. Bi met prijs en bijzonderheden onder no. 81 bureau van dit blad. Te koop: een HENGSTVEULEN. A. GARRITSEN, Martha>^ev€ Te koop 50 KIPPEN R. Island, br. 194C G. W. KOORN, n.b. Driehuizen. Weggeloopen een HONDJE. S.v.p. be- zorgen bi] T. LUITZEN, De Koog. Biedt zich aan HUISHOUDSTER 36 jr. Br. onder no. 89 bureau van dit blad. Te koop of te huur gevraagd EEN SCHRIIFMACHINE. Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad. 'IV koop: partij gezaagd BRANDHOUT G. RENOOY, De Veen.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2