- Gemeenteraadsvergadering van Texel. IVOROL De Nederlandsche Tandpasta doos 20 ct. Tube eo40-25 ot (Vervolg van 4e pagina.) 16. Reductie op het vast-recht voor electrische aansluiting van winkel panden. In het vorige nummer meldden we reeds, dat behoudens goedkeuring door de Raad, door de T.E.M. reductie zal worden verleend op het vast recht, ver schuldigd voor aansluiting van winkel panden Het ligt in de bedoeling 50 pet. reductie te verleenen op dat gedeelte van het vast recht, dat voor het WIN- KEL-gedeelte geheven wordt. Daartoe wordt eerst van elk woon- en winkel huis nagegaan, hoeveel vertrekken gere kend moeten worden uitsluitend tot het woongedeelte te behooren. Voor deze vertrekken wordt het vast recht bepaald zooals dit voor woningen zonder bedrijf berekend wordt. Op hetgeen thans in totaal meer betaald wordt zal genoemde 50 pet. reductie worden gegeven. Dit be- teekent voor de TEM een mindere op brengst van f 2100, terwijl ook de veel geringere stroomafname voor onze Mij. een verliespost is. De Raad gaat met het voorstel z.h.st. accoord. Dhr Joh. Parlevliet zegt, zich hierover te verheugen. Hiermee wordt z.i. een onbillijkheid opgeheven, welke van de oprichting van de TEM af voor winkel bedrijven reeds bestond. Dhr Henkes noemt het ook heel billijk en zeker thans, nu de winkelier in zijn étalages geen licht meer mag ontsteken. RONDVRAAG. Een wantoestand, welke dient te verdwijnen. Dhr Joh. Parlevliet vraagt de aan dacht voor het volgende: Het Verkoopkantoor (dit woord met twee vraagteekens) voor Garnalen, waar van de heer J. Vrolijk directeur is, houdt er een werkwijze op na, welke niet door de beugel kan. Hierdoor heeft deze cri sisinstelling een onhoudbare toestand geschapen. Het is de voorzitter (van de Raad. Red.) zeker bekend (omdat hij persoonlijk ook veel gedaan heeft met de bedoeling, hierin verbetering te bren gen), dat genoemde instelling onze Texel- sche visschers zeer belangrijk be- benadeelt. En dit, terwijl ons land ver plicht is aan onze gedupeerde visschers (vanwege de Zuiderzee-steunwet) jaar lijks plm. f 45000 steun uit te betalen. Een accountantsrapport heeft uitgewe zen, dat de minimumprijs op Texel 2,3 cent lager diende te liggen dan elders. Na dat onderzoek mochten we toch ver wachten, dat de prijs met het resultaat van dat rapport in overeenstemming werd gebracht. Maar dit gebeurde niet. Dit zou de heeren van het Verkoopkan toor te veel moeilijkheden geven, want dan zouden zij op andere plaatsen ook Een ordonnans rapporteerde Napo leon de overwinning van een van zijn generaals. Goedzei Napoleon, „en wat deed hij de volgende dag GEEN SPREEKUUR Dr. J. H. Brederode (Noodziekenhuis) zal Zaterdag a.s. geen spreekuur houden. DE RADIO-CENTRALES De Radio-centrales deelen mee, dat ze met toestemming van de Secr.-Gen. van het Dep. van Binnenl. Zaken dagelijks, ook Zondags, van 18.30—21 u. over de lijn voor Jaarsveld grammofoonmuziek mogen doorgeven. ETUIS VOOR STAMKAART slechts 5 cent. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 ELECTRISCHE BEMALING DERTIG POLDERS. (Vervolg van le pagina.) Gaarne danken we ook op deze plaats de heer J. van der Pijl, die ons voor de samenstelling van dit verslag zoo be reidwillig de noodige gegevens verstrek te; voor wat de technisch inrichting en de gebouwen betreft lieten we hierboven de Opzichter zelf aan het woord. Dat de heer Van der Pijl voor zijn taak ten volle berekend is, blijkt weder om uit hetgeen thans onder zijn leiding tot stand is gebracht. Dat hij hierbij heeft mogen rekenen op ervaren vaklie den, spreekt vanzelf. Met elkaar heeft men zoo reden om met voldoening terug te zien op hetgeen volbracht werd. Het Polderbestuur heeft mede reden tot ver heugenis en dankbaarheid. Wat een ge luk, dat het de knoop eind 1939 maar doorgehakt heeft! Onder de tegenwoor dige omstandigheden zou vanwege de groote transportmoeilijkheden, de mate- naalschaarschte en, met te vergeten, de belangrijk gestegen prijzen, aan de bouw van gemalen moeilijk kunnen worden gedacht! Vandaag worden de beide gemalen of ficieel door de heer C. Keijser Hz., dijk graaf, in werking gesteld in tegenwoor digheid van de bestuursleden, het Ge meentebestuur, heeren Ingenieurs van de Prov. Waterstaat, heeren aannemers en tal van genoodigden. Na afloop zul len zij zich in Hotel De Lindeboom aan een maaltijd vereenigen. wellicht iets aan de prijs moeten veran deren. En bovendien: Wat zouden zij er mee opschieten Dan zouden de Texel- sche visschers in plaats van twee ct. per kg van de puffabriek misschien 23 ct. (drie en twintig ct.) ontvangen en wel licht zouden dan van Scheveningen min der garnalen worden afgenomen. Het spreekt vanzelf, dat onze visschers van deze handelwijze van de heer Vroolijk de dupe worden. Dit deert deze, zeker goed gesalarieerde, ambtenaar bepaald niet. Zeer zeker zou hij er anders over denken, wanneer hij eens een jaar moest leven van wat een Texelsche visscher in zoo'n periode verdient. Bij een rich- tige werkwijze zou het dit jaar gelukt zijn, alle door Nederlandsche visschers gevischte consumptiegarnalen te plaat - sen. Het was niet noodig geweest, dat er tien-duizenden kg vernietigd werden. Trouwens: in het Nationale Dagblad, al dus dhr Parlevliet, van gisteren, stond, dat de Economische raad van de NSB bereid is een volledige verkoopregeüng uit te werken voor alle voor de voe ding geschikte garnalen Mocht de Cen trale zelf dit kunnen bereiken, laat ze daar dan toch direct mee beginnen. Kan of wil ze dit niet, laat het dan geschie den door de menschen, die beloven het gansche vraagstuk te zullen oplossen. Mocht er aan de deskundigheid van deze heeren worden getwijfeld, denk dan maar: Te bederven valt er niets. En nu hoop ik maar, dat de openbaarmaking van deze onhoudbare toestand voor onze visschers, én voor het Rijk én voor het volk in het algemeen, vruchten mag af werpen. De voorzitter geeft een nade re toelichting. Hieruit blijkt, dat hij al wat mogelijk is, gedaan heeft om in deze ongewenschte toestand verbetering te brengen. De besprekingen met de direc teur van het Verkoopbureau, de heer J. Vrolijk, waarbij dhr Parlevliet aanwezig was, leidden echter niet tot het verlang de resultaat. Een rijksaccountant kwam naar Texel; hij stelde vast, dat de mini mumprijs hier 2,3 ct. per kg omlaag zou moeten, wilde Texel kunnen concurree- ren. Maar het Bestuur van het Verkoop kantoor wilde daartoe niet besluiten, blijkbaar omdat men dan ook elders in de minimumprijs verandering zou moe ten brengen Toen schreven B. en W. aan Ir. Louwes, de Directeur Generaal voor de Voedselvoorziening. Maar ook dit werkte niets uit. Er kwam bericht, dat men geen grond aanwezig achtte om de gestelde minimumprijs te verlagen. Een andere weg zagen B. en W. toen niet meer om deze kwestie op te lossen. Dhr Joh. Parlevliet: Dhr Vrolijk wenscht niet mee te werken om ook de Texelsche garnalen in consumptie te brengen. Voorzitter: Het is in elk geval een wonderlijke geschiedenis. Ik wil mij niet zoo scherp uitdrukken als dhr Parleviet, lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiillllll IIIIIIHIHI GEMEENTE TEXEL |||||||Hi:l lllllliuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiii'iiii'llllll SCHOOLVERBOUW. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken ter uitvoering van het bepaalde in artikel 76, eerste lid, der lager onderwijswet 1920 hierbij het vol gende door den Raad dezer gemeente op 19 dezer genomen besluit openbaar: No. X. De Raad der Gemeente Texel; Beschikkende op een op 29 Juli 1940 ingediende aanvrage van het Bestuur der Vereeniging tot Stichting en in standhouding van scholen met den Bij bel, gevestigd te Oosterend op Texel, om de benoodigde gelden te mogen ontvan gen voor een verbouwing van het onder het beheer der vereeniging staande schoolgebouw voor het gewoon lager onderwijs te Oosterend; Overwegende, dat aan de in artikel 73 der Lager onderwijswet 1920 om schreven vereischten is voldaan, en dat indien door de inwilliging van de aan vrage de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet wor den overschreden; Gelet op de artikelen 72, 73, 74 en 75 der Lager onderwijswet 1920; Op de voordracht van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 October 1940 no. 29; BESLUIT: de gevraagde gelden beschikbaar te stellen. Texel, 22 October 1940. Burgemeester en Wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. BEKENDMAKING De Secr.-Generaal, waarnemend Hoofd van het Dep. van Binnenlandsche Zaken, heeft mij meegedeeld, dat door 't Hoofd van het Hoofdregelingsbureau en de Se cretarissen-Generaal, wnd. Hoofden van de Dep. van Justitie en Binnenl. Zaken, de volgende verklaring is uitgevaardigd en door tusschenkomst van het ANP aan de nieuwsbladen is verstrekt: „Op grond van tal van rapporten is vastgesteld, dat de maatregel van aan houding en interneering, die op grond van artikel 33 van de Wet op den Staat van oorlog en beleg is genomen, tegen vele Nederlanders ten onrechte toepas sing heeft gevonden. Het is veelal niet meer mogelijk, na te gaan, wie in der gelijke gevallen opdrachten tot aanhou- maar keur het ook af, dat men het ac countantsrapport zoo maar naast zich neerlegt, terwijl dit toch onomstootelijk aantoont, dat de minimumprijs hier ver laagd moet worden met 2,3 ct. per kg om Texel mede in staat te stellen te con- curreeren. Ik kan niet zeggen, dat het Verkoopkantoor meewerkt. Nu gaan de garnalen voor twee ct. per kg naar de puffabriek, terwijl ze 23 ct. zouden kun nen opbrengen RIOOL-KWESTIE. Dhr G. Zoetelief vestigt de aandacht op de sloot, welke van achter het huis van Dokter Van Dommelen te De Cocks- dorp naar de brandsloot loopt. Deze ver keert z.i. in vervuilde toestand De voorz. zegt onderzoek toe. LÖSWAL HET NOORDEN. Dhr P. Dros Bz. vraagt, hoe het staat met de verbetering van de losgelegen - heid aan de steiger in het Noorden De voorz. merkt op, dat dit vraagstuk niet zoo eenvoudig is. Dhr Dros, zegt spr., is van meening, dat er gebaggerd moet worden, maar anderen zijn van oordeel, dat er een hoefijzervormige leidam aan gelegd moet worden, om door een ster kere strooming, daardoor veroorzaakt, de gewenschte vaardiepte te krijgen. Voorz. had hierover een bespreking met de heeren A. J. Keijser en C. Keijser Hz, resp. dijkgraaf van Eierland en de Der tig polders, maar deze heeren bleken voor deze oplossing niets te gevoelen. Ze vreesden, dat zoo'n dam oorzaak zou zijn van het ter plaatse uitvreten van de kust. Daarom zou noch het Polderbe stuur noch Waterstaat aan de uitvoering van zoo'n plan kunnen meewerken. Bo vendien zou het met hooge kosten ge paard gaan. Binnen enkele dagen komt Ir. De Priester, van de Prov. Waterstaat, naar Texel. Deze zal de toestand ter plaatse opnemen en dan advies uitbren gen. Maar reeds nu kon deze zeggen, dat de kosten hoog zouden zijn. Afwach ten dus maar. Dhr Dros zou toch gaarne zien, dat hier spoedig een goede losgelegenheid wordt geschapen. Mede in verband met het nijpend benzinege- gebrek, moet de aanwezigheid van een deugdelijke loswal in het Noorden met een behoorlijke vaargeul daarheen een zaak van primair belang worden ge acht. Of je naar Oudeschild of naar Het Noorden v.v. moet rijden met je auto, scheelt vaak tweemaal 12 KM. en dat wil wat zeggen in deze tijd, nu bijna geen benzine meer te bekomen is. Voorz. verzekert, dit volkomen te be seffen en gaarne al het mogelijke te zul len doen, om deze zaak zoo goed moge lijk aan te pakken doch vreest in overeenstemming met de zienswijze der polderbesturen dat de kosten onover komelijk zullen blijken te zijn. Hierna volgt omstreeks 4 uur sluiting van de openbare vergadering. Nog geruime tijd blijft de Raad daarna voor bespreking „in comité" bijeen. ding heeft gegeven, zoodat maatregelen slechts bij uitzondering mogelijk zijn In- tusschen worden de strafbare handelin gen, die deze intemeeringen hebben be geleid, vervolgd. Velen lijden nog steeds ender den onverdienden blaam, die op hen geworpen is door deze interneering. Dubbel hard en onbillijk is het, wanneer zij, die reeds daardoor zijn getroffen, thans ook nog het moreele leed onder gaan, dat men hun dezen maatregel aan rekent. Het is om deze reden, dat de in hoofde dezes genoemde autoriteiten zich gedrongen gevoelen het bovenstaande vast te stellen en alle dragers van open baar gezag aan te sporen om er toe bij te dragen, dat misverstanden en onbil lijkheden, welke in intemeeringen hun oorzaak vinden, worden weggenomen". Ik herinner er aan, dat een dergelijke verklaring in de vorm van een ernstige waarschuwing reeds in de Texelsche Courant van 22 Mei 1940, no. 5447, van de hand van den toenmaligen C.T.T. is opgenomen. Hoewel mij na de publica tie van evenbedoelde waarschuwing geen klachten meer hebben bereikt, meen ik niettemin op het bovenstaande nog eens te moeten wijzen, opdat on recht worde voorkomen. Texel, 22 October 1940 De Burgemeester voornoemd, KAMP. ONGEWENSCHTE JACHT NAMELIJK OP FIETSEN. Sedert Mei j.l is op ons eiland een ontstellend groot aantal fietsen ont vreemd. De eene aangifte van rijwiel diefstal volgt de andere, aldus vernamen we van de zijde van de politie, die, dank zij ijverig speuren,, in verscheidene ge vallen de karretjes terecht bracht. Maar sommige fietsen zijn in geen velden of wegen meer te bespeuren. Of hier ver schillende personen zich op het stelen van fietsen hebben toegelegd of dat alle gevallen afzonderlijk staan, is nog niet uitgevischt, maar aan de oplossing van cit vraagstuk wordt gewerkt. Hoe aan deze fietsen-dieverij paal en perk te stellen? Deze oplossing is een voudig- STAL UW RIJWIEL! Voor en kele centen bergt de stalling-baas uw ros veilig op. Misschien geeft hij wel reduc tie, bij het nemen van een abonnement. U heeft maar een ouwe kar? Meen niet, dat die veiliger op straat staat dan een gloednieuwe: Ook de onoogelijkste vehi kels zijn spoorloos verdwenen Ook het aanschaffen van een deugdelijk slot be hoedt u voor diefstal. Koop er vandaag nog een! |||inillllillllllllllilllllUlllllU<Ullllllllllllllllllllll!lllll|llllllllllll||||||||||||||||||| llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. ||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli||||lllllllllllllllllhllllllllllllll!lllllllll||||n WAT TOM IN INDIE BELEEFDE. Wanneer er een jongen was, die je moest benijden, dan was het Tom. Hij had met goed gevolg zijn eindexamen gedaan en mocht nu als beloning met Oom Jan, die een grote plantage in In- dië had, naar het Verre Oosten. Oom Jan had een paar maanden bij Jans ou ders in Amsterdam doorgebracht en al die tijd was Jan bij hem, zoveel hij maar kon. Oom had hem als het ware betoverd. Hij had ook veel beleefd in In- dië en daar kon hij zo prachtig van ver tellen. Voorlopig zou Jan een half jaar bij oom op de plantage blijven. Wanneer zou blijken, dat het leven Jan daar be viel en dat ^an tegen het klimaat be stand was, dan zou hij door oom geheel voor het werk op de plantage worden opgeleid. Toen Jan al een tijdje op de plantage KUNSTMEST. Dat ziet er niet best uit. Dat ziet er slécht uit! De landbouwers kunnen slechts 'n derde deel. hoogstens de helft krijgen van de hoeveelheid kunstmest die zij hebben aangevraagd. Voor de lichte Texelsche zandgronden, aldus de heer Van den Ban, aan wie wij zijn meening in deze zaak vroegen, zal deze distributie bijzonder groote moei lijkheden opleveren. Het is een groot abuis geweest van de heeren calcula- teurs, dat zij geen rekening hebben ge houden met de aard van de bodern.^ Voor de slechtere gronden krijgt men even veel (lees: even weinig) toegewezen als voor de betere. De resultaten zullen he laas poover zijn. Toch krijgt Texel nog niet de zwaar-, ste klappen, tenminste de gemengde be drijven, landbouw en veeteelt, niet. De natuurlijke mest, de stalmest, zal in vele gevallen de kunstmest gedeeltelijk kun nen vervangen. Maar op de overige be drijven, waar men zich uitsluitend op de bouwerij toelegt, ziet de toestand er niet bepaald rooskleurig uit. DISTRIBUTIE KAAS. Winkeliers kunnen wekelijks op de voor hen bestemde dagen hun kaasbon nen inleveren bij de distributiedienst juist zooals voor alle andere artikelen gebruikelijk is, afgerond op veelvouden van 10 en minstens 40. Hotels, restaurants enz. kunnen bij de distributiedienst wisselbonnen voor kaas in ontvangst nemen, juist zooals voor brood en vleesch. De Duitsche weermacht kan geen kaas op een vordering betrekken. Winkeliers dienen hier rekening mede te houden, daar deze vorderingen niet door de distri butiedienst aangenomen mogen en kun nen worden. Voorschotten kaas worden niet ver strekt. Men zal zijn voorraad dus op peil kunnen houden door steeds de bonnen in te wisselen. OPPLAKVELLEN Aan het Bureau van dit blad kunt u ze bekomen in ELK aantal. Ook in bloes van 100 vel. Wie voor 1 Febr. nog een flink kwantum kan gebruiken, bestelle zijn vellen vandaag nog. Zonder prijs- verhooging worden ze dan met naam, adres en codenummer bedrukt. BOTER, VET, MARGARINE. De resteerende bonnen van vet kun nen de volgende week opgeplakt worden op de vellen voor boter of voor marga rine, naar keuze, echter in geen geval meer dan negen stuks. De toewijzingen voor boter geven uitsluitend recht op t koopen van boter, terwijl de toewijzin gen voor margarine recht geven op het koopen van margarine zoowel als boter. VLEESCH. Slagers kunnen deze week nog hoogs- stens 99 bonnen van no 2 inleveren; van 3 5 echter een onbepaald aantal (af ronden op 100). De volgende week nog hoogstens 99 bonnen van no. 3. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 78 tot en met 1 Nov. een half pond. Boter: op boterkaartbon 13 t.m. 25 Oc tober een half pond. Margarine of boter: op vetbon 13 t.m. 25 October een half pond Brood: op de dubbele bonnen 11 der broodkaart t.m. 27 October 2500 gram roggebrood of 2000 gr. ander brood. Havermout, grutten, gort: bon 77 t.m. 1 November een half pond. Koffie of thee: op bon 114 t.m. 8 Nov. een half pond koffie of drie kwart ons thee. had doorgebracht, begon hij zich daar werkelijk thuis te voelen. Oom vertelde hem alles van de beplanting en leerde Jan ook, hoe hij met een geweer moest omgaan. Zo'n geweer had je wel nodig in de wildernis. Oom was een knap schutter, maar Jan verstond de kunst van schieten ook heel goed. 1.) Op zekere dag zond Oom hem tegen de avond met een brief naar een nabu rige plantage. Oom meende dat er nu wel op te kunnen wagen. Jan vond het fijn en nam natuurlijk zijn geweer mee. 2.) Onderweg deed zich niets bijzon ders voor, maar de „buren" waren pret tige mensen, die zich geruime tijd met Jan onderhielden en hierdoor was het al tamelijk laat, toen Jan de terugweg aan vaardde. Was Oom al naar bed gegaan? Hij zag licht op zijn slaapkamer bran, den. Zou hij hem eens aan het schrikken maken? Hij zou het hoofd door het ven ster steken en dan het geluid van een wild dier laten horen. Maar zo ver kwam het niet, want wat zag hij, toen hij in de slaapkamer keek? (Wordt vervolgd.) DE COCKSDORP. DE BEDREIGDE KUST. Bij de beschrijving van de tocht met de mijnendemontageploeg, enkele weken geleden, hebben we terloops enkele re gels gewijd aan de toestand, waarin de duinen in het „hooge Noorden" van ons eiland zich bevinden. Het viel ons op, welk een groote happen de zee hier uit de duinen, noordwest van de vuurtoren, heeft weggevreten. Wat denkt U er van zoo richtten we ons tot de heer L. van Hoorn, de op zichter van polder Eierland. Met die noordwestkust hebben wij als polder niets te maken, was het ant woord. Dat is een zaak, waar het Rijk zich mee bezig houdt. Maai drei gend is de toestand nog lang niet. De toren staat nog veilig. Wij hebben alleen met de Noordoostkant te maken. Daar knabbelt de zee maar steeds verder; de laatste jaren heel langzaam, maar ook héél zeker... De dijk zal echter, ten zij de toestand zich plots zou wijzigen, nog lange tijd werkloos kunnen toezien. J. Maizcna, griesmeel, puddingpoeder: op bon 28 t.m. 1 Nov. een ons. Petroleum: zegel 6e periode t.m. 3 Nov. twee Liter. Rijst, rijstemeel: bon 76 t. m. 1 Nov. een half pond Scheerzeep: t.m. 31 Dec. op extra bon 116 (niet uit het boekje) 50 gr. scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheer zeep. Suiker: op bon 109 t.m. 25 October twee pond. Macaroni, spaghetti of vermicelli: op bon 15 t.m. 1 Nov. een ons. Vleesch: op bon „vlccsch 05" t.m. 27 Oct. een ons vleesch (beenen inbegre pen) of een rantsoen vleeschwaren; op bon „worst 05" een rantsoen vleeschwa ren. Zeep: op bon 55 t.m. 12 Nov 150 gr. toiletzeeep (nieuwe samenstelling), óf 120 gr. huishoudzeep; óf 200 gr. zachte zeep; óf 250 gr. zeeppoeder; óf 125 gr. zeep vlokken; óf 250 gr. zelfwerkende wasch- middelen; óf 200 gr. vloeibare zeep. De bon geldt ook voor gezinswasch per acht kg. droog waschgoed. Onder „een eenheid" vaste brandstof fen verstaat men voor de hier te noe men soorten deze hoeveelheid: 1 H.L. (max. 75 Kg.) anthraciet, steenkolen, industrie- of eierbriketten; 2V2 H.L. kolenslik; 2 H.L. (max. 100 Kg.) cokes (ook gascokes); 110 Kg. bruinkoolbriketten; 450 stuks (200 Kg. baggerturf); 300 stuks (195 Kg.) persturf; 175 Kg. fabrieksturf; 200 Kg. overige soorten turf. Brandstof: Gedurende October geven de met 01, 02 en 03 gemerkte bonnen van de „bonkaart haarden, kachels", als mede de met 01, 02, 03, 04, 05 en 06 ge merkte bonnen van de „bonkaart cen trale verwarming", en voorts de met „brandstoffen, een eenheid, le periode alsmede de met „cokes, een eenheid, eer ste periode" gemerkte bonnen elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen als boven aangegeven. Verder geven gedurende October de met 04, 05 en 06 gemerkte bonnen van de „bonkaart haarden, kachels elk recht op het koopen van een eenheid turf. Met nadruk wordt er echter de aandacht op gevestigd, dat deze met 04, 05 en 06 gemérkte bonnen in de loop van het stookseizoen alsnog zullen wor den aangewezen voor het koopen van steenkolen of andere vaste brandstof fen. Men heeft dus de keus om hierop thans turf of later andere brandstoffen te betrekken. Huisslachting. Zij, die in aanmerking komen om een varken te mogen slach ten, dienen ter verkrijging van 'n slacht- vergunning o.a. ook de vleeschkaarten van alle gezinsleden en inwonend perso neel in te leveren bij de distributiedienst

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2