Kameraad Moeder. minium voor de vrouw. Uit Texels Raadzaal ||||||!llltllll>llllllllllllllll!UlllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllUIIIIII!l|llll Zitting van Zaterdag 19 October 1940, aanvangende te half drie n.m. Voorz.: Mr. A. F. Kamp, burgemeester Secretaris: de heer C. Jonker, gem.- secretaris. Afwezig (met kennisgeving) de heeren J. Bruin en A. Epe. 1. Opening. Voorz. opent de vergadering met er zijn spijt over te kennen te geven, dat na de vorige raad zooveel tijd moest ver- loopen eer weer vergaderd kon worden. Langzamerhand beweegt het gemeente bestuur zich meer op administratief dan op bestuurlijk gebied. De distributie geeft de laatste maanden de secretarie handen vol werk. Gaarne, zoo zegt de voorz., dank ik u en de vele anderen voor de hulp, daarbij verleend. We zul len ook in de toekomst op uw steun nog vaak een beroep doen. Men vraagt wel eens, waarom we voor dat werk geen jeugdige werkloozen nemen. We ant woorden: Voor dat verantwoordelijke werk, dat bovendien slechts af en toe voorkomt, nemen we liefst andere ver antwoordelijke menschen; en dan laten we de financiën nog buiten beschouwing In schrille tegenstelling met die mede werking staat in vele gevallen het op treden van het publiek. Dit legt vaak een groote slordigheid aan de dag, wan neer het gaat om het afhalen van distri butie-bescheiden. Men komt niet op het vastgestelde uur en komt daarna vragen op de secretarie, met het gevolg, dat het bureauleven daar geheel wordt ont wricht. Om een voorbeeld te geven: Er moes ten 6700 broodkaarten worden uitge reikt Voor de 600 belanghebbenden, die niet verschenen, werd in Den Burg een aparte zitting gehouden. Maar toen kwa men er nog slechts 50. Kijk toch goed in de krant en kom precies op tijd. Dit voorkomt lang wach ten voor u en voor anderen. Inkwartiering. Verder wijs ik er nog maals op, zoo vervolgt spr., dat men geen inkwartiering aan militairen moet ver- FEUILLETON Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 18.) Romana, dat zijn spookbeelden, die ik met de beste wil niet kan zien. Die je niet wilt zien, verbeterde ze met zachte drang. Laat mij eens even uitspreken. Ik bedoel, wanneerzij die andere vrouw niet hebben leeren achten en waardeeren. In dat geval zou het een moeilijke taak zijn, die je bereid bent op je te ne men concludeerde Tiebruck. Zijn on buigzame, mannelijke wil brak zich weer baan. Maar ik zal nooit toestaan dat ze het jouw lastig maken, Romana. Jij brengt me 't laatste groote geluk in muiiHW IN DE LACHHOEK Wie van jullie heeft aan mijn Wim- pie die doos „De kleine scheikundige verkocht. GEROS-FA V ORIET-P ATROON No. 54374. Dit alleraardigste japonnetje met klokkend rokje en wijd mouwtje zal menige jongedame in verrukking bren gen. Een klein wit kraagje en een paar knoopen dienen als gameering. Dit pa troon is in Boekhandel Parkstraat ver krijgbaar in: leeftijd van 68 jaar en van 810 jaar Prijs 35 ct. plus 2V2 ct. omzetbelasting. We zenden franco p.p. na ontvangst van 40 ct. (postzegels of giro no. 652). Benoodigd materiaal: 1,50 M. van 130 cM. br. (aantal punten 20). RECEl IPTEN. JACHTSCHOTEL VAN SCHAPEN- VLEESCH. Snijd overgebleven schapen- vleesch in dobbelsteentjes. Maak puree van overgebleven worteltjes en voeg hierbij zooveel melk, tot een goed smeui- ïge massa is verkregen. Snijd één ui per persoon in groote snippers en laat deze even in wat boter stoven. Doe alles in 'n vuurvaste schotel, meng het goed door een, strooi er wat paneermeel over en doe er een paar klontjes boter op. Laat in een matig warme oven een half uur mooi bruin worden. NUTTIGE WENKEN. TAFELZEILTJES kunt u gebruiken om uw tafellinnen te sparen. ZEEPBESPARING. Neem een pakje zeeppoeder en doe dat in een diepe bak of kom. Breng een liter water aan de kook en meng het kokende water gelei delijk aan met de zeeppoeder, zoodat die geheel oplost. Laat dit mengsel afkoelen. Het wordt dan stijf en ge hebt dan an derhalf tot twee pond zachte zeep, heel gced te gebruiken voor de afwasch. leenen, wanneer zij geen inkwartierings biljet kunnen toonen. Dit is de wensch der Duitsche autoriteiten. Houden de militairen toch aan, dan verleene men 't onderdak, doch men stelle zich ten spoe digste met de politie of met mij in ver binding. Houdt u hieraan. Het is voor gekomen, dat men zich benadeelde door niet-naleving van de geldende voor schriften. Oorlogsschade. Wie schade kreeg ten gevolge van bommen, stelle mij daar on middellijk mee in kennis. Dan wordt de schade door schatters, door mij aange steld, zoo spoedig mogelijk opgenomen. In geen geval eerst de schade laten her stellen. Toegangsbewijzen. Wat het bezoek van vreemdelingen aan Texel betreft, dient men goed te begrijpen, dat de Duitsche legerleiding dat tot het aller noodzakelijkste wenscht te beperken. Familiebezoek is dus alleen toegestaan, wanneer men een aantoonbare, dringen de reden kan opgeven. Slechts voor het bezoeken der ouders van tot het op Texel wonende gezin behoorende, el ders werkzame of schoolgaande kinde ren kan een uitzondering worden ge maakt. In sterfgevallen of bij ernstige ziekte kan de brgemeester de noodige maatregelen treffen, maar overigens is tien dagen van te voren aanvragen voor het bekomen van een toegangsbewijs noodzakelijk. Vergaderingen van minder dan twin tig personen zijn toegestaan, maar voor andere niet op politiek terrein moet zeven dagen te voren bij de procu reur-generaal, fungterend directeur van politie, te Amsterdam verlof worden ge vraagd. En dan moeten bovendien de leden persoonlijk en schriftelijk worden uitgenoodigd.. 2. Notulen. Worden goedgekeurd. 3. Mededcelingen en ingekomen stuk ken. Noodziekenhuis. Zooals u uit de krant reeds heeft kunnen lezen, aldus de voor zitter, floreert het ziekenhuis. Van Rijks wege is een subsidie bekomen van f 35 per dag en daarop mogen we rekenen zoo lang als de Inspecteur voor de mijn leven. Dat mogen de kinderen mij niet onthouden. Met een hartelijk, welgemeend gebaar legde Romana haar rechterhand op de zijne. O, jullie vaders! Hoe gemakkelijk zijn jullie toch geneigd, datgene op te geven, wat je tot dusver het liefst was! Op te geven? Ja, Gerold, want daar komt het toch in werkelijkheid op neer, ook al zou je het hun, naar je beste weten, uiterlijk aan mets laten ontbreken. Mijn kinderen hebben te gehoorza men en zich zonder protest te onderwer pen aan hetgeen Kun vader, ook in hun belang, bepaalt. Natuurlijk, gaf Romana toe, maar dat mag niet ten koste van hun ziel gaan. En overtuigender vervolgde ze: Zoo iets mag men niet met geweld willen afdwingen. Met liefde gaat alles zooveel eenvoudiger. Je zou tenslotte slechts mij benadeelen, als je anders zou handelen. Ik heb een goed idee. Je invi teert mij als je collega, wat mij betreft kan je zeggen „een zeer gewaardeerd collega" of iets dergelijks, zoodat ze het inderdaad als een onschuldige visite be schouwen. En laat me ze dan eens leeren kennen, je kinderen! Ik verheug me daar werkelijk op. Tiebruck keek haar vol bewondering aan. Jullie vrouwen pakken toch alles heel anders aan; mannen hebben direct het zwaard bij de hand en willen buigen of barsten. Ik geloof, zei ze zacht, dat je vrouw niet anders gehandeld zou hebben dan ik Magdalena....? Ja.... Hij keek haar plotseling begrijpend aan. Je Volksgezondheid van oordeel is, dat wij hier een ziekenhuis noodig hebben. Hoogstens zal 75 pet. in de kosten wor den bijgedragen. Aan de gemeente zal het ziekenhuis vier of vijf duizend gld. per jaar kosten. De jaarexploitatie zal, naar de thans bekende gegevens, in to taal ca. f 18000.vorderen. Intusschen zijn thans eenige uitgaven gedaan, wel ke niet achterwege konden blijven om het ziekenhuis aan zijn doel te doen be antwoorden. Zoo zit in die f 18000 reeds afschrijving, o.a. op het Roentgen-appa- raat. Het verheugt ons te kunnen zeg gen, dat ons ziekenhuis 'n goede reputa tie geniet. Donderdag heeft de Inspec teur van de Volksgezondheid het zieken huis bezocht, waarbij hij zich met lof daarover uitliet. MIJNENSCHADE TE OUDESCHILD Na veel correspondentie en veel con ferenties is een regeling getroffen ter te gemoetkoming in de schade, te Oude- schild door mijnen aangericht. Van Rijkswege is f 4300 uitbetaald. Nadere bijzonderheden volgen. Luchtvaartterrein Texel. De Neder - landsche staat heeft het contract inzake ons vliegveld met ingang van 1 Juli op gezegd. Eigenlijk kon het 15 Mei reeds als geëindigd worden beschouwd. Het is niet mogelijk, dat we van de Duitsche overheid vergoeding ontvangen, daar 't vliegveld bij de Nederlandsche weer macht in gebruik is geweest.. Een gat van f 3000 wordt hierdoor in onze be grooting geslagen. Straatverlichting. Voorz. deelt mee, dat speciale Philips-lampen zijn besteld om als richtlichten op bepaalde hoeken van straten dienst te doen. Ze zullen de gewone electrische lampen in de daar geplaatste lantarens vervangen Kantooruren. Op voorstel van B. en W. wordt een wijziging gebracht in de kantooruren voor gem.-secr. en gemeen te-ontvanger. Hun Bureau zal in den vervolge om 1 uur n.m. voor het pu bliek gesloten zijn (Voor de gem.-secr. gold dit reeds sedert jaren) Voor beide functionarissen wordt de desbetreffende instructie dienovereenkomstig gewijzigd Ingekomen stukken. A. Kosten van onderwijs. Twee kin deren van de heer E. van den Ban alhier genoten onderwijs aan de Rijks HBS te Den Helder. In verband met de gevaren, aan de overtocht naar de vastewal ver bonden alsmede aan het verblijf in Den Helder, laat de heer Van den Ban die kinderen thans het onderwijs volgen aan de Gemeentelijke HBS te Den Haag. Om dat zij geen ingezetenen van Den Haag zijn, is voor die kindren meer school geld verschuldigd dan voor de Haagsche jeugd. Voor de heer Van den Ban betee- kent deze door de tijdsomstandigheden noodzakelijke maatregel een aanzienlijk grooter uitgave: niet alleen aan pension kosten maar ook aan extra schoolgeld. Hem wordt n.l. het dubbel tarief in re kening gebracht, overigens reeds een be langrijke tegemoetkoming, vergeleken met andere kinderen van elders. Door dat zijn kinderen de Rijks HBS niet meer bezoeken, behoeft de gemeente Texel de vergoeding van 400500 gld. per jaar, waartoe de wet haar verplicht, niet te betalen. Maar nu vraagt de heer Van den Ban hem met tachtig gld (het extra te betalen bedrag) tegemoet te willen komen in de extra kosten, bo vengenoemd. Voorz. merkt op, dat er in het alge meen veel voor te zeggen is, het ver zoek in te willigen maar dat de gemeen te de vrijheid daartoe mist. Anders was de zaak gesteld wanneer de gemeente Den Haag zich tot de gemeente Texel had gewend. Dan zou op grond van daartoe te nemen raadsbesluit kunnen worden vastgesteld, dit bedrag niet op de heer Van den Ban te verhalen. Thans kunnen we niet „zoo maar" tachtig gld aan de heer Van den Ban geven. Dhr De Lugt vindt het een buitengewoon merkwaardige historie. De gemeente be spaart een groot bedrag en zou geen f 80 kunnen bijdragen in de hooge kosten, waarop deze tijd de heer Van den Ban hebt gelijk, Romana. Ik mag niet zoo met Magdalena's kinderen omgaan. Zie je, fluisterde Pasting, die on schuldige collega! Kijk eens, hoe ze je vader tracht te beïnvloeden. Tjonge, tjonge. Jammer, dat we haar niet in haar gezicht kunnen zien. Kijk eens, je vader schijnt heelemaal niet te willen. Ach, ach, wat geeft ze zich een moeite. Daar nu legt ze waarachtig ook nog haar hand op de zijne, een laatste middel om hem te overtuigen. Zie je die oogen van je vader? Ze speelt het waarachtig klaar hoor, ze heeft haar doel bereikt Hij leunde wat achterover. Och, ze spelen het allemaal klaar. Mannen zijn nu eenmaal de grootste ossen, die in on ze aardsche dierentuin rondloopen! Hou op, zei Georg, ik kan het niet meer aanhooren. Ik ga naar hem tce en dan vraag ik meteen opheldering. Idioot! Dat zal je toch zeker wel uit je hoofd laten. De hoofdzaak is, dat je nu van een en ander op de hoogte bent. Je kunt dan met je zuster overleggen, wat jullie verder te doen staat. Ja, Georg zag het gelaat van zijn va der en daarin lag een uitdrukking, wel ke hem nog nooit eerder was opgevallen. Edoch, hij kon het niet helpen: afschuw wekkend was die blik in geen geval. Zijn vader keek deze vrouw, die met de rug naar hem toe zat, aan met oogen die slechts liefde en bewondering uit straalden. Wat Pasting zei, klonk heel anders, geheimzinniger, wantrouwiger. Georg kon niet ontkennen, dat hem aan de verschijning van deze onbekende vrouw, hoewel hij haar gezicht niet kon zien, iets beviel, dat ze iets sympa thieks over zich had. Hij fluisterde het heeft gebracht. Zakelijk gezien is daar toch niets tegen. Voorz.: Ik weet geen „potje", waar ik het geld uit kan ha len. Het spijt me wel, maar er is niets aan te doen. Besloten wordt de zaak nog eens goed te bestudeeren en eventu eel te zijner tijd aan de Raad ter nadere beslissing voor te leggen. b. Bouwen aan de Wilhelminalaan. De heer M. J. Witte, landbouwer, „Madura", De Cocksdorp, richt zich met een adres tot de raad, waarin hij zijn misnoegen te kennen geeft over het feit, dat men hem verplichten wil aan de Wilhelminalaan zich te houden aan een rooilijn, gelegen 1,30 M. achter die van de reeds aan die laan staande huizen. Voorz. geeft een toelichting. BenW zijn de heer Witte reeds belangrijk tege moet gekomen. Eerst zou hij links 5 M. en rechts 3 M. uit de kant moeten bou wen. Deze maten werden teruggebracht tot resp. 1 en 1,50 M., zoodat de heer Witte geen grond behoefde bij te koo- pen. Verder meenden BenW niet te kun nen gaan. Ook de heer Wieger Bruin, de ontwerper van het uitbreidingsplan, bleef, wat de rooilijn betreft, op zijn standpunt staan. Over een paar weken krijgen we echter weer een raadsverga dering, waarin dan de heer Wieger Bruin persoonlijk zijn ontwerp zal toe lichten. In verband hiermee wordt voor gesteld, het adres van de heer Witte aan te houden. De heeren J. Parlevliet en H.Leber verklaren zich hiermee accoord. Dhr S.J. Keijser vraagt met het uit breidingsplan vooral spoed te maken, opdat particulier en aannemer eindelijk eens weten, hoe het daarmee gesteld is. Voorz.: We probeeren de volgende zitting begin November te houden. We stellen echter voor, de vaststelling van 't uitbr. plan te verdagen, omdat, mocht de reeds vastgestelde termijn over schreden worden, alle bevoegdheden van de raad aan Ged. Staten komen. Dhr De Lugt: Ik vind het wel merkwaardig, dat de heer Witte zich niet mag houden aan de daar ter plaatse reeds bestaande rooilijn. Volgens mij moesten wij deze toch niet aantasten. - Dhr Kager: Waar om zou dhr Wieger Bruin het doen? We moesten ons maar niet aan dit plan sto ren voorloopig. Voorz.: Dit is ons niet veroorloofd. Denk aan de Woningwet. Hiermee eindigen de discussies over dit punt. Het wachten is nu op de openbare behandeling van het plan en de eventu- eele vaststelling er van in de volgende Raadsvergadering. c. Mej. J. Henkcs, gemeentevroedvrouw te Oosterend, deelt mee, dat zij haar be noeming aanneemt. d. Mej. G. Eelman S.C.dr., deelt mee, aan de school voor Buitengewoon lager onderwijs te Leiden in vaste dienst te zijn benoemd. Zij was onderwijzeres te Oudeschild, maar werd voor een jaar op proef te Leiden benoemd. In verband hiermee besloot de raad destijds haar in de gelegenheid te stellen te Leiden werkzaam te zijn. Thans verzoekt zij ontslag als onderwijzeres te Oudeschild, hetwelk haar eervol wordt verleend. e. Administratie Gemeente-Ontvanger. Bij de controle op 26 Sept. werd alles in de beste orde bevonden. f. Lichamelijke opvoeding. Van de Bond van Leeraren in Lich. Opvoeding werd een adres ontvangen, waarin di verse bezwaren tegen het huidige onder wijs in lichamelijke opvoeding te berde worden gebracht. Voorz. ziet van voorlezing af, wijl het bijzonder om vangrijk is, maar legt het voor belang hebbenden ter secretarie ter lezing. 4. Benoeming afgevaardigde algc- meene ledenvergadering N.V. T. E.M. Met algemeene stemmen wordt dhr J. Henkes benoemd en als plaatsvervanger dhr J. Kager. 5. Benoeming commissaris N.V. T. E.M. Met alg. stemmen wordt dhr Ir. A. G. D. Bruins, aftredend, herbenoemd. 5a. Rekening Alg. Armbestuur 1939. Wordt ten onderzoek in handen ge steld van de heeren P. Dros Bz., J. Hen kes en Joh. A. Eelman. Pasting toe, maar in diens kraam kwam deze ontdekking hem niet te pas. Hij wist het zelf niet precies, maar in zijn binnenste voelde hij, dat hij zich aan die ander, die hij zijn vriend noemde, wilde wreken voor datgene, wat zijn va der en diens tweede vrouw hem hadden aangedaan. Zelfs een goedige, van zwak begrip en meevoelen getuigende gedach te, liet hij bij Georg geen wortel schie ten. Wacht eerst maar eens af! En dat klonk nu weer zoo weinig hoopvol. Ik wil naar huis, zei Georg. Ik heb er genoeg van om hier te spionnee- ren. Dat alles had ik veel eenvoudiger tel weten kunnen komen, als ik met va der gesproken had. Günther Pasting haalde beleedigd zijn schouders op en op hetzelfde oogenblik drong het berouwvol tot hem door, wat zijn nieuwe vriend voor hem ge daan had. Zelfs voor geldelijke offers was hij niet teruggeschrikt. Maar daarom ben ik je toch wel dankbaar, trachtte hij het goed te ma ken: Jij bent toch mijn vriend Günther wees deze erkentelijkheid met een hautain gebaar van de hand. Een kleine vriendendienst. De moeite niet waard. Ik zal je dat geld natuurlijk terug geven. Als je dat in je hoofd haalt, is het meteen uit met de vriendschap. Het zou wat moois zijn als je een ander niet eens een dienst kon bewijzen zonder er geld voor aan te nemen Günther Pasting zegevierde met deze edelmoedige geste, die George's oprech te bewondering afdwong. (Wordt vervolgd.) 5b. Rekening Alg. Weeshuis 1939. Wordt ten onderzoek in handen g. steld van de heeren Joh. Parlevliet, Bruin en S.J. Keijser. 6. Aanbieding gemeenterekening 193 Wordt ten onderzoek in handen steld van de heeren C.J. de Lugt, H. ber en J. Henkes. 7. Aanbieding jaarverslag, verliest* winstrekening met balans der N.M T.E.M. J Wordt ten onderzoek in handen gl steld van de heeren P. Dros Bz., Joh. Eelman en P. Zoetelief. 8. Goedkeuring begrooting Weeshui! Wordt op advies van de heeren, dif met het onderzoek belast waren, goed gekeurd. De Comm. van onderzoek VJ stond uit de heeren H. Leber, Joh. Paih levliet en J. Bruin. 9. Wijziging B-steun. Overeenkomstig het voorstel in h$ vorig nr vermeld, wordt besloten. Geett discussie. 10. Adres verbouwing lagere schot met den Bijbel te Oosterend. Overeenkomstig het voorstel in he] vorig nr vermeld, wordt besloten. Gee| discussie. 11. Verdaging vaststelling uitbreiding] plan. Met alg. stemmen wordt hiertoe, oil bovenvermelde reden besloten. Voord zegt toe, dat de vaststelling zooveel mo? gelijk zal worden bespdedigd. 12. Besluit ex. artikel 36, lid 4, di Woningwet. Dit heeft betrekking op bouwplanner, die ingediend worden in de tijd, gedu rende welke 't in voorbereiding zijnd uitbreidingsplan nog niet van kracht i« We schreven hierover Zaterdag reed Aan dit plan mogen geen belemmenn gen in de weg worden gelegd. Overeer komstig voorstel van BenW wordt bi sloten. 13. Wijziging Gemeentebegrooting. Bij schrijven van 14 Aug. hebben Gedl Staten B en W er op gewezen, dat di post van f 46000 voor werkverschaffinj en steunuitkeenng wel tot f 25000 kaï worden verlaagd. Ook het gemeenteb stuur is deze meening toegedaan. De po: van f 25000 zal zeker niet worden over] schreden. Dienovereenkomstig wordt d' begrooling nu gewijzigd. Mede worden d( uitgaven voor het Noodziekenhuis nu r de begrooting opgenomen. De raadstemS er volledig mee in. 14. Verlenging benoeming beambte ii algemeene dienst te Oosterend. Op voorstel van B en W wordt de heei A. van den Brink, beambte in algemee ne dienst te Oosterend, voor vast be noemd, en wel met alg. stemmen. Naai de voorz. verklaart, verricht de heer Van den Brink zijn taak op zeer voortreffe-l lijke wijze en heeft hij hem bij gelegen-ij heid van een geval, waarin hij zich bij-| zonder onderscheidde, al eens zijn tevrc-I denheid betuigd. 15. Verkoop gronden. Op voorstel van B en W wordt inge-l willigd het verzoek van de heeren CI METS Wz te Den Burg en Jb. HOOGER] HEIDE Gz. te Oudeschild om aan hen U j verkoopen een stukje weg te Oudeschild I breed 1,051,30 M. en lang 22 M., gele-1 gen annex hun huizen en erven. Koop-I prijs f 0,75 per vk. M. Het stukje grond f heeft als openbare weg geen betceKenis^ meer. De daarop aanwezige straatklin-1 kers zijn in de koop niet begrepen. Aan mej. de wed. H. J. NEIJENsj wordt een perceel grond aan de Emmal laan verkocht en wel voor f 1200. Er zalf een huis op komen van plm. f 6000,jj (Zie ook vorig nr.) (Zie het slot van dit raadsverslag op$ pagina 2.) llllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll VAN DE BOEKENPLANK. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiin|||||| P. A. H. de Boer, De boodschap vai het Oude Testament. (Roessingh-reeks Een nieuwe serie godsdienstige hand boekjes). 122 blz. f 0,90, geb. f 1.50. Willem Elschot, De leeuwentemmer 116 blz., ing. f 1,90, geb. f2,75. Leopold's Encyclopaedic. Samenge-1 steld onder leiding van B. Swanenburg 3 deelen, geb. f 30,(totaal). H. de Greeve, Hoogtezon. Korttjjj overwegingen voor elke dag, geb. f150." J. Houtman, Knutsel nu met waar-| deloos materiaal, 52 blz., f 0,80. Jef Last, Kinderen van de midder nachtzon. Met teekeningen van de schrij ver. 243 blz., geb. f 2,90. D. Loenen, Het cultuur-ideaal va Aristoteles, 20 blz. f 0,75. Herman de Man, Geiten. 363 blza f3,50, geb. f4,50. G. van Nes-Uilkes, De oude steel 334 blz. f3,25, geb. f3,90. J. Pary, Vuurdoop in Schoffieslandl 431 blz. f2,75, geb. f 3,50. IlillHI HYGIENE EN VEILIGHEID 248. HET GEBIT van uw kina: WiJ denkt, dat het met de verzorg ig van de| eerste tandjes niet zoo nauw steekt ver-| gist zich; gezonde melktanden zijn een voorwaarde voor een gezond blijvend gebit.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4