(loordü (trom m r ff Kameraad Moeder. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Groote Keuze. Billijke Prijzen wmssi f3-90- NUTTIGE WENKEN. ANILINEPOTLOOD. Vlekken afwrij ven met doekje met alcoksl. PEAU DE SUEDE-jasje knapt u op door afschuren met fijn schuurpapier. KOFFIE-EXTRACT in goed gesloten flesch op koele plaats bewaren. KLEEFSTOF van pleisters kunt u wegnemen met doekje met aceton of benzine. VETVLEK in uw schoenen? Bedekken met magnesiumpoeder en er dan wat te- tra op druppelen. Een lastig geval. LEEREN SCHOENEN. Wanneer u de zolen met liinolie insmeert, gaan ze lan ge.- mee en kraken ze niet meer. ZIJDEN blouse kunt u wat opstijven ricor haar te; spoelen in water met Ara bische gom, drie gram gom per L. water. Met kokend water de gom aanmaken. RECEPTEN. KOOLRAAPSTAMPOT (voor 4 perso nen). 1 flinke koolraap, 2 kg. aardappe len. 100 gram boter, 200 gram belegen kaas, ongeveer XU liter melk, 1 eetlepel zout. Snijd de koolraap in plakken. Schil deze en snijd ze daarna in blokjes. Zet de gewasschen koolraap op met een paar kopjes water en de boter. Voeg na een kwartiertje de geschilde en in vieren ge- SDeden aardappelen toe. Doe er het zout by en nog een paar kopjes water. Laat alles samen een half uur koken Stamp ze aan door elkaar. Maak de stamppot - die zeer droog moet zijn smeu ig door toe voeging van de gekookte melk. Voeg er even voor het opdoen geraspte kaas aan toe en de rest van de boter. iiiIIIID llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. Hllll Illll|ii>iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuni!iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii|||||| 273. GLADIOLUS. De stengels vijf c.m beven de knollen afsnijden zoodra de bla aeien afgestorven zijn. Op zonnig plek je drogen. Op zolder in papieren zakken bewaren. 274. MONTBRETIA's Oir uitputting te veerkomen om %e drie jaar van versche aarde voorzien. 275. KNOLBEGONIA's in de winter in kistjes met zand vorstvrij bewaren. 276. DAHLIAKNOLLEN afsnijden met een paar c.m. stengel. Droog en vorstvrij b.v. in droge turfmolm bewaren. ZOO SPRAK... KONING GEORGE van Engeland: Groot-Brittannië is vast besloten, de strijd voort te zetten tot de vrijheid ver zekerd is. ZOO SCHREEF... VREME, Joego-Slavië, schrijvende over het toetreden van Hongarije tot het Due-mogendheden-pact: Hof probleem van het Europeesche continent is op de eerste plaats gekomen. Daarna pas ko men de bijzondere belangen van de af zonderlijke naties. FEUILLETON Roman var CHRISTEL BROEHLDELHAES. 28) Nu scheen Camilla haar beurt ge komen te achten. Zij wierp het hoofd in de nek en terwijl haar oogen vijandig op Tiebruck gericht bleven, zei ze: Paps, zou je nu eindelijk niet eens vertellen, wat ze bij ons moest doen? Hoewel tegen haar wil, vroeg ze het met onhebbelijk; het klonk meer als 'n smeekend verzoek. En Tiebruck zou het liefst hebben ge- i\\\\\m IN DE LACHHOEK HIIIIIIIIH DE NIEUWE MODE. No. 1313. Deze sportieve japon voor zwaardere figuren zal het zeer goed doen. Eventueel kan men het voorstuk van een andere soort stof vervaardigen. Ook kan men een bestaande japon mo de: niseeren door het voorstuk daarin te maken. Knoopen, een smal ceintuurtje en desgewenscht een corsage completeeren het geheel. Dit patroon is verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat in maat 48 en 50. Benoodigd materiaal: 3,50 M. van 130 cM br. (aantal punten 46). Prijs 35 ct. plus omzetbelasting. We zenden per post na ontvangst van 40 ct. (giro 652.) UlllliiiiiiPJiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiillim llllll BINNENLAND lllll|lll'!llllll!llllllllllllllllllll'llllllllllllll!llllllllll!"l'l'l'llll"l'l"ll""l"'llllll Door de Bond van Nederlandsche architecten wordt een register van „er kende architecten" aangelegd. Vóór 1 Jan. mag in groentenkassen met gestookt worden, of het moet voor plantgoed zijn. De Ned. Bank besloot tot vordering var het aangeboden bankpapier, luiden de in dollars, Zwitsersche francs en Zweedsche kronen. Den Haag. De kring Den Haag van de N.S.N.A.P., leider Dr. Van Rappard, heeft de raad voorgesteld het „Plein" de naam „Adolf Hitlerplein" te geven. Rotterdam. Met de Maastunnel schiet het mooi op. Het op een na laatste stuk van de tunnel is al op zijn plaats gebracht. Te Kerkerade is in de Domaniale mijn de 36-j. mijnwerker C. J. Moonen op 500 M. diepte dood gevonden. Hij laat een vrouw en 3 jeugdige kinderen achter. De Rijkscommissaris heeft Vrijdag bij zijn bezoek aan Z.-Limburg een begin gemaakt met de verspreiding van een beekje, getiteld „Wilt u de waarheid v.eten?". Het wil, aldus de Rijkscommis saris ons de oogen openen voor de Fueh rer, de groote mensch, die thans in ons midden leeft. DISTRIBUTIE DE PRACTIJK. Als goochelaar kan ik Indianen en Turken laten verschijnen, maar een kell- nerik wacht al een kwartier. antwoord: Wat ze hier moet doen Een beetje geluk in ons stille huis brengen, een beetje zon, een beetje vreugde. Ze za1 mijn vrouw worden en ook voor jul lie trachten je verloren moeder te ver vangen. Maar hij dacht aan de belofte, welke hij tegenover Westfal had afge legd en die hem nu bijna hinderde. Daarom antwoordde hij slechts: Als je op zoo'n toon spreekt, kan ik je geen antwoord geven, Milla. Camilla sprong van haar stoel en vloog haar vader plotseling om de hals. Hartstochtelijk snikkend sloeg ze beide a-men om hem heen, zoodat Tiebruck er werkelijk even van schrok. Kind, wat heb je? Wat is er aan de hand? Paps, paps toch, ik houd zooveel van jezoo ontzettend veel. En jij wil maar niet begrijpen, wat een pijn je ons doet Waarmee doe ik jullie pijn? vroeg Tiebruck waakzaam. Door een lieve, moederlijke vrouw op visite te vragen? Dat is het niet, dat weet je wel. snikte ze het gaat om de idee, dat je.dat je weer zou kunnen trou wen Nu was het stil. Slechts Milla's onop houdelijk gesnik verbrak regelmatig het zwijgen. Nog steeds lag zij met haar hoofd aan Tiebruck's schouder. Nu nam hij haar bij de armen en schoof haar zachtjes van zich af. En als ik nu werkelijk van plan was met juffrouw Parhoff te trouwen, zei hij vermoeid, wie zou zich dan tegen dal late geluk willen verzetten? Camilla vloog op. Ik, ik! In moe- der's naam! Wij willen geenstief moeder. Bah, dat is theatraal, zooals jij je OPPLAKVELLEN Aan het Bureau van dit blad kunt u ze bekomen in ELK aantal. Ook in bloes vat 100 vel, 25 en 30 cent. Brood: op broodbon 16 t.m. 1 Decemb. 125 gr. roggebrood, 100 gr. ander brood, ot een rantsoen gebak (geldig t.m. 8 Dec.) Brood, bloem of gebak: op bloemkaart- bon 1 t.m. 1 Dec. 65 g. roggebrood, CO g. ander brood, een half rantsoen gebak of 35 g. meel of bloem. Een rantsoen gebak is voor koek (ont bijtkoek) minimum 160 g.; speculaas 140; andere koekjes 200; biscuits en wafels 90; beschuit 75; cake 300; taart 600; ge bakjes 600; gevuld groot korstgebak (bo terletters e.d.) 500; gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gram. Boter of vet. Op boterbon 18 t.m. 29 Nov. een half pond boter of margarine Op vetbon 18 idem (geldig t.m. 6 Dec. Vaste brandstoffen: Bonnen 4567 van de kaart voor haarden en kachels elk een eenheid; bonnen 891011 van de zelfde kaart elk een eenheid turf. Bonnen 8 t.m. 11 zullen nog ■'-orden aangewezen voor steenkolen of andere vaste brand stoffen. Bonnen 7 t.m. 14 van de kaart voor centr. verwarming, de bonnen „brandstof één eenheid 2e periode" en „cokes, één eenheid, 2e periode": elk één een heid. Al deze bonnen geldig voor No vember. Eieren: op bon 37 t.m. 1 Dec. één ei. (geldig t.m. 8 Dec. Gort, gortmout of grutten: op bon 88 t.m. 27 Dec. een half pond. Groene erwten, spliterwten en mis schien capucijners op bon 56 t.m. 16 Dec. een pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 83 t.m. 27 Dec een half p. Kaas: op bon 24 t.m. 1 Dec. een ons. (geldig t.m. 8 Dec.) Koffie en thee. Op bon 81 t.m. 20 Dec. een half pond koffie of drie kwart ons thee. Lijnolie (voor schilders) op lijnoliebon' vier liter tot 1 December. Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder: op bon 93 t.m. 27 Dec. een ons. Petroleum: zegel 7e periode van 4 No vember t.m. 29 Dec. twee liter Voor verlichting: „periode B" t.m. 15 December twee liter. Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel: op bon 82 t.m. 29 Nov. half p. Suiker: op bon 16 t. m. 6 December ter kg. Na 6 Dec. komt nog een kg. voor 14 dagen. Terpentijn (voor schilders) op terpe.i- tijnbon twee liter tot 1 December. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 98 t.m. 27 Dec. een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- bon 10 t.m. 4 Dec. 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „10 worst" wordt alleen een een rantsoen vleeschwaren verstrekt (geldig t.m. 8 Dec.) Zeep: op bon 29 t.m. 6 Dec. 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling), of 120 gr. huishoudzeep; óf 200 gr. zachte zeep; óf 250 gr. zeeppoeder; óf 125 gr. zeep vlokken; óf 250 gr. zelfwerkende wasch- middelen; óf 200 gr. vloeibare zeep. De bon geldt ook voor gezinswasch per acht kg. droog waschgoed. Scheerzeep: t.m. 31 Dec. op extra bon 116 (niet uit het boekje) 50 gr. scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheer zeep. Aquarelpastels Abonnementsétuis Acte-tasschen Agenda's (kantoor-) Agenda's (school-) Albumplaatjes Albumpotlooden, Ansich tkaartalbums Aniline-potlooden Aschbakjes Atlassen Bruintje B.-boekjes Bruintje B.-kalender: Blocnotes Bloes (doorschrijf) Biocs (luxe) Boekomslagen Boekbinderslinnen Boeksteuners Boekenleggers Bladwijzers Bordkrijt Bordpapier Bordreinigers Boterhampapier Bloempapier Bloemendraad Bevochtigers (voor postzegels) Bijbels Brievenbakjes Brievenwegers Briev en-door schrijf- bloes Brievenstandaards Briefopeners Briefblocs Briefordners Brieflak Damstukken Damborden Damhandleiding Draai-potlooden Droogboeken Druppelvangers Doorprikpennen gi-draagt, zei plotseling Georg, die de scène niet meer kon aanzien. Tiebruck keek even naar zijn zoon, wiens gelaat zeldzaam bleek zag. Je zult me dwingen, zei hij, zich daarna weer tot Camilla wendend je ergens in pension te doen, als je je zo blijft opwinden, 't Was beter, dat je je wat meer om je toekomst bekommer de in plaats van dergelijke hersenschim men na te jagen. M'n toekomst? Ik kan niet meer leeren. Steeds dwalen mijn gedachten af. Ik ben misschien geen zoogenaamd modern meisje, dat zich niets aan haar oueerlijk huis gelegen laat liggen en dat zich elders voor de ontbrekende hui selijkheid schadeloos stelt. Ik heb een tehuis noodig. Ik moet weten, dat ik er gens hoor Tiebruck voelde zich door deze laatste wcorden van Camilla diep in het hart gegrepen en zijn stem klonk dan ook heel wat minder streng, toen hij zei: Dat zul je voortaan nog sterker be seffen dan tot dusver, m'n kind. Je weet immers, dat je vader jullie steeds alles geeft, wat je noodig hebt. Maardat moeder vergeten werdt in hetzelfde huis, waarin zij de get de geest was.de adem.de ziel. Zij maakte de zin niet af, maar sprong eensklaps op en liep naar het portret van Magdalena Tiebruck, dat op de schoorsteen stond. Over Tiebruck's gelaat gleed even een pijnlijke trek. Hij was een oprecht man cn hield ere niet van zijn diepste gevoe lens voor iedereen bloot te lec°en. Maar ditmaal greep de houding van zijn doch- te hem toch in hevige mate aan. Je moeder wordt niet vergeten, stelde hij haar gerust en zijn gedachten Bnetbezwaaraers OisiriDuuemappen Briefkaartalbums. L'coline Briefklemmen Etiketten Band, voor pakjes Foiocarton Bridgebakjes Fctolijsten Bridgeblocs Fotohoekjes Bridge-etuis Fotodoozen Bridgehandleiding Foto-albums Boetseerdoozen G iu ton Ballen Gii o-ordners Giaslijstjes Gradenbogen Courantenstrooken Gezelschapsspelen Clips Globe Cijferblocs Geldzakken Cellophane Griffels Carbonpapier Gummi Conté-potloodt Houtskool Copieer-inkt Houtkoolhouders College-tasschen Huiswerkboekjes Conté-teekenkrijt, Hechtmachines Calqueerpapier Herbariums Celluloid-driehoekt Huishoudboeken Crêpe papier Inktlapjes (gummi) Cijfer stempels Inktlappen (zeem) Cahiers Carletten (linialen) Copieer-potlooden Couverts Dubbele decimeters Datumstempels Dagboeken Dictaatschriften Drukkerijtjes Doezelaars Doorslagpost Doosjes pennen Dobbeltolletjes Dobbelsteenen Driehoeken Dominésteenen Damastpapier Dofzwart carton Doorschrijfboeken Inktvloei Inkt (div. kleuren) Inktstellen Inktkokers Klok (carton) Kinderpost Kleurendomino Kleur potlooden Kleurboeken Kleurkrijt Kalenders Krijthouders Kantoorbakjes Kantoornaalden Kantoorkussens Koord (gekleurd) Klodblocs Kinderspelen Krijt (div. kleuren) Lakstempels Leesglazen Leeswijzers Leesplankje Leesboeken Linialen Legkaarten Merkkrijt Merkinkt Menu-standaards Mvziekpapier Muziekboekjes Noaisterhaken Nietmachines Nietjes Notitieboekjes Opbergmappen Oliekrijtjes Overdrukplaatjes Fostelkrijt Passers Penseelen Prentenboeken Poëzie-albums Poëzie-plaatjes Postzegels Postz. bevochtigers Postzegel-albums Postz. ruilboekjes Postz. strookjes Platen in lijst Plakplaatjes Prullemanden Penhouders P ennenbakjes Plakband Plakboeken Perforeerwieltjes Puntbeschermers Passerdoozen Post in map Post in doozen Portefeuilles Potlooden Potloodgummi Potloodslijpers Presse-papiers Plakfiguren Priklappen, vilt Portemonnaies Puzzles Patiencekaarten Padvindersriem Radeerwieltjes Ruilboekjes Raadselboekjes Servetten Sier garen Sous-mains Schrijfinkt Schriften Snippermanden Schaakbord Schaakstukken Schaakhandleiding Schoolpennen Schoolagenda's Schoolbordkrijt Schoolpassers School-étuis Schooltasschen Schoolliederen Stempels Stempelhangers Stempelkussens Stempeldoozen Schenkkurken Sleutel-étuis Sierletters Schetsboeken Speelkaarten Speelboeken Speelpenningen Schrijfmappen Stamkaart-étuis Tijdschriften Telramen Thermometers Tasschen Tcartranden T cfelkleedjes,papier Teekenboeken Teekendoozen Teekengummi Teekenhaken Teekeninkt Ttekenkrijt Teekenpapier Teekenpennen T eekenschriften Tuinpotlooden Visitekaartjes Vloeileggers V ïoeidrukkers Vloeipapier Vloeileggers Verjaard, kalender Vergrootglazen Vulpotlooden Verfdoozen Vlechtmatjes Vulpenhouders Witte inkt Wieken Zakboekjes Zak-fotoalbums Zweef potlooden go S ti vli ku he zij he kc of b c w< m dc li: n waren geheel vervuld van de bleeke, lij dende vrouw, die hem meer lief had ge had dan zichzelf en die hem zijn drie kir deren had geschonken. Als jullie wal ouder waren, vervolgde hij, neigen de tot een openhartigheid, die hem zeif tegen de borst stuitte, maar waartoe hij zich terwille van zijn kinderen ver plicht voelde, zou ik jullie meer zeg- geÜI' Spreek toch, vader, drong nu Ge org aan, je moet niet denken, dat we kleine kinderen zijn. Tiebruck's oogen dwaalden opmeuw naar het portret van zijn overleden vrouw. Glimlachte hij tegen haar? Ca milla voelde een rilling door zich heen gaan; berouwvol zag ze de ontroering, waaraan haar vader ten prooi was. En deze zei: Weet je, hoe moeder en ik tegen over elkaar stonden? Jullie weten, dat we van elkaar hielden, innig veel zelfs, maar je weet niet, dat moeder zou heb ber geleden, ik zeg jullie geleden, waa neer zij kon vermoeden, dat ik om ha rentwil iets opgaf of van het een of an- de> afstand deed, wat mij na aan het hart lag. Bij haar dood zei moeder: Leef jijSterf niet mee! Leef! Het is zoo kort, het leven; men moet het zich dra gelijk weten te maken. Hoeveel liever zou Tiebruck deze laat ste woorden van zijn vrouw voor zichzelf hebben behouden, maar hij gaf dit kost bare bezit prijs om zijn kinderen gerust te stellen. Teeen zijn verwachting ge lukte hem dat ook. Camilla sloeg plotse- lir- haar armen spontaan om zijn hals en verliet daarop haastig het vertrek. (Wordt vervolgd.) lllllluiiiiiiiiniliiiiliiliiiniiiiiiiiiiiiinniiiiiiiniiiHiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiililllllll HIIIIIIIIH VAN DE BOEKENPLANK milium B. G. Escher, Algemeene Geologie. De gedaanteveranderingen onzer aarde. Met 319 ill. en 7 kaarten. 525 blz. Geb. f6.25 M. C. Fallentin, Vrijwillige arbeids dienst Gesprekken tusschen arbeiders. 51 blz. f 0.50. K. van de Geest, De Reis rond Kaap Horn, Met ill. 253 blz. Geb. f 3.50. Kees Hazelzet, Rotterdam, zooals wij het kenden. Met veel foto's. 176 bldz. Geb. f2.90. A. M. de Jong, De vreemde broe ders Een Brabantsche roman. 268 blz. - Geb. f3.75. Freek van Leeuwen, Wederkomst. - Gedichten. 42 blz Geb. f 1.90 J, A. P. Meere, De verfspuit. Zijn toepassing door de huis-,decoratie-, re clame-, meubel- en autoschilder. 131 blz. Met ill. f2.25. Geb. f3.— Arthur van Schendel, Mijnheer Obe ror. en mevrouw. Roman. 246 blz. Geb. Com. Veth, Ongeregelde goederen. Een bundel parodieën. 111. van de schrij ver. 107 blz. Geb. f 1.98 BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 HYGIENE EN VEILIGHEID 257. ENGELSCHE ZIEKTE. Zonne schijn, versche lucht, kunstmatige hoog- tezon en levertraan of vitamine A en D in gezuiverde vorm zijn naast een doe - matige voeding gebleken zeer werkzame geneesmiddelen tegen deze ziekte te zijn. ARTS.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4