Texel en Winterhulp Nederland. 0e Strijd om het Texelsch Kampioenschap Hardrijden. minium zoo sprak. DISTRIBUTIE Brandstoffen. Voor de periode van 15 December-14 Febr.) geven de met „08" ,,09" en „10" gemerkte bonnen van de «Bonkaart distributie vaste brandstoffen- haarden,, kachels", alsmede de met 15 16 17 18 19 20 21 22 23 en 24 gemerkte bonnen van de Bonkaart Centr. verwarming elk recht op het koopen van EEN eenheid vaste brand stoffen. Bonnen gemerkt: één eenheid brand stoffen vierde periode, en één eenheid cokes vierde periode, elk recht één een heid t.m. 28 Februari. Van 25 Jan.28 Febr. op de bonnen 11, 12 en 13 van „Vaste brandstof, haar den en kachels" en de bonnen 25 t.m. 32 van „Vaste brandstof centr. verwar ming" elk één eenheid. Brood: op broodbon 1 t.m. 9 Februari 100 gr. of een rantsoen gebak (geldig t.m 16 Febr.) Bon 25 geldt t.m. 9 Febr. Op bloemkaartbon 4 t.m. 23 Febr. 50 gram breed of V* rantsoen gebak. Boter en vet: t.m. 7 Febr. op boterbon 28 en vetbon 28 een half pond boter of margarine (geen vet) (geldig t.m. 14 Febr.) Bon 27 geldt t.m. 7 Febr. Eieren: bon 3 t.m. 9 Febr. 1 ei. Geldig t.m. 16 Febr. Bon 59 t.m. 9 Febr. Erwten, bruine boonen, witte boonen, capucijners op bon 102 t.m. 16 Februari een halve kg. Gort, gortmout of grutten: op bon 44 t.m. 21 Febr. een half pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout ol grutten: op bon 57 t.m. 21 Febr. een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 15 v.d. hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 15 van de voederkaart voor katten wordt over de zelfde periode Vit kg. kattenbrood. Kaas: op bonnen 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. elk een ons kaas. Koffie of thee op bon 2 t.m. 16 Maart 125 gram koffie of 50 gram thee (vorig rantsoen was 250 gr koffie of 75 gr. thee) Maïzena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder: op bon 87 t.m. 21 Februari één ons. Petroleum: zegel 8e periode v. 30 Dec. t.m. 23 Febr. Voor verlichting „perio de C" t.m. 23 Febr. twee liter. Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel (gemengd meel) op bon 92 t.m. 21 Febr. een half pond. Suiker: op bon 91 t.m. 14 Febr. één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel: op bon 4 van de bloemkaart t.m. 23 Febr. 35 gram. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 31 t.m. 21 Febr. een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- bon 16 t.m. 5 Febr. 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „16 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldig t.m. 9 Febr. Zeep: op bon 1 t.m. 28 Febr. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram wasch- poeder. Wasscherijen nemen 20 kg. droog waschgoed in behandeling voor 1 bon no 1. Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, oan wel één pot scheercrême. Opplakvellen levert kant en klaar, met naam, adres en codenummer: de drukke rij van dit blad. TEXTIELDISTRIBUTIE. Nu reeds worden de textielhandelaren er op gewezen, dat zij bij de oude ten van de textielkaart eerste serie en de bonnen AA alsmede extra bonnen (rood) dienen in te leveren voor 16 Fe bruari. De dag van inlevering voor tex tiel is bepaald op een Woensdag. De bo vengenoemde oude punten, enz. dienen dus ingeleverd te worden op Woensdag 12 Februari 1940. Daar textielhandelaren in veelvouden van 200 in moeten leve ren, kan het voorkomen, dat zij nog een restant van minder dan 200 punten over houden. Dit restant kan ingeleverd wor den in de week van 1622 Januari (dus Woênsdag 19 Jan.) tezamen met de nieu we punten. Het restant mag dus in geen geval hooger zijn dan 200. Slagers, die gesmolten vet verkoopen, dat zij van derden betrekken, kunnen vcortaan de van de distributiedienst ont vangen toewijzingen voor margarine op zenden aan de Ned. zuivelcentrale, Aid margarine, vetten en oliën, Nassaulaan 6 te Den Haag, waarna hun een toewijzing voor een overeenkomstig aantal rant soenen vet zal worden uitgereikt. De vleeschwarcntoewijzing, waarvan de vervaldatum valt op of na 2 Febr., zijn nog geldig tot en met 28 Febr. Instellingen, café's, restaurants, e. d. kunnen bij de distributiedienst hun toe wijzingen voor Februari afhalen. Een opgave voor Maart is niet noodig, daar in Januari gelijktijdig voor Maart is aangevraagd. Begin Maart dient een for mulier ingevuld te worden voor April, Mei, Juni. Brandstof voor bakkers. De Texelsche br&ndstoffencommissie maakt bekend, dat in verband met de turfschaarschte aan bakkers met turfovens voorloopig geen toewijzingen voor brandstof worden verstrekt. Een nadere regeling is hier voor in wording; ze volgt binnenkort. OPBRENGST LIJSTCOLLECTE. De opbrengst van de gehouden lijstin- zameling mag voor Texel zeker bevredi gend worden genoemd. Een bedrag van f 752.30 kon aan den Provinciaal Direc teur worden afgedragen. Den Burg f 347.35 Oudeschild 45.85 Oosterend 58.45 De Koog 88.10 De Waal 53.15 Den Hoorn 62.95 Eierland 46.10 De Cocksdorp 50.35 Totaal f 752.30 Hartelijk dank wordt gebracht aan al len, die ondanks de minder aantrekkelij ke weersomstandigheden, de ditmaal om vangrijke collectctaak op zich hebben willen nemen. Uitbetaling gelden. Zooals reeds eerder is medegedeeld werd door de plaatselijke comités in sa menwerking met het Hoofdcomité een rapport uitgebracht aan den Provincial len Directeur, voorgesteld werd dezen winter voor Texel een bedrag van f 2500 te willen beschikbaar stellen voor het doen van uitkeeringen. Het rapport was gebaseerd op de ingekomen aanvragen, welke in aantal de 200 naderden én op de opgaven, welke de comité-leden ver- stiekten. Het stemt lot groote voldoening, dat thans bericht is ontvangen, dat op het gevraagde bedrag kan worden gerekend. Dezer dagen zal de eerste uitkeering tot een bedrag van f 1300 plaats vinden. Zij, die een aanvrage hebben ingediend, zul len goed doen deze NIET te herhalen; alle aanvragen zijn genoteerd en geclas sificeerd, zoodat ieder zijn beurt krijgt. Valschc geruchten. Het is bekend genoeg, dat de aller vreemdste geruchten over de Winterhulp dc ronde hebben gedaan en vaak nog worden verspreid. Zij, die zich zoo gaar ne aan de feiten houden en zulks ook aan de waarheid verplicht zijn, kunnen thans zien, dat, met de vorige uitkeerin gen tezamen, mcér op Texel wordt uit gekeerd dan totdusver is gecollecteerd. Dii is in de meeste gemeenten zoo, omdat Winterhulp kan beschikken over de giootere bedragen „in ééns", die gege ven zijn door firma's e.d. In 'n verleden week te Alkmaar gehouden bijeenkomst vernam ik, dat ook daar die grootere uit keeringen zijn gedaan. Wie zich gaarne zélf wil overtuigen, wende zich ten Raadhuize tot mij Zij, die dit niet doen, dienen zich nu voortaan te onthouden van alle onwelwillende commentaar over dit werk, dat door zijn daden zijn nut bewijst. Wie eerlijk is, zal moeten be kennen, dat hiertegenover slechts daden, namelijk giften naar vermogen, bij de collectes kunnen worden gesteld. Aan gelegenheid tot geven zal het niet ont- tieken in de naaste toekomst! Opnieuw beveel ik het Winterhulp- werk aan in uw sympathie. Den Burg, 4 Februari 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. HET VOLKSHOOGESCHOOLWERK. Hierover spreekt Dinsdag as. in De Lindeboom Mr M. M. van Poll. Leden van de Vereen. Oud-Leerlingen Lagere Landbouwschool en van de Boerinnen- bend hebben kosteloos toegang. (Kaart meebrengen). BILJARTEN De wedstrijd Krijt op Tijd A en TOP A eindigde met resp 442 en 392 punten. Nu er nog één wedstrijd in de A-klasse gespeeld moet worden (FortunaATOP A) staat het zoo goed als vast, dat For- tuna voor de 2e maal beslag op de beker zal leggen. S. ZAKENNIEUWS. Door architect N. Schermer zal voor de heer D. Frank worden aanbesteed de verbouw van zijn woon- en winkelhuis aan de Weverstraat. Aan de fa. F. van Heerwaarden en Zn. werd opdracht verleend tot het aanbren gen van een installatie voor centrale verwarming in Hotel De Lindeboom. De installatie voor centrale verwar ming, door de Fa. F. van Heerwaarden en Zn. in de drukkerij, het kantoor en 't magazijn (le verdieping) van ons blad, aangelegd, voldoet best. Ook tijdens de strenge vorst heerschte in ons bedrijf 'n aangename temperatuur. Waar eerst drie kt chels vereischt werden, kan thans met één worden volstaan. Dit verhoogt niet alleen de veiligheid, maar veroorzaakt tevens minder stof, terwijl het verzorgen var de stookgelegenheid weinig tijd en moeite vraagt. Niet alleen voor allen, die in ons bedrijf werkzaam zijn, is deze centrale verwarming een uitkomst, ook voor ons materiaal(de inktrollen op de persen, onze papiervoorraad) is deze doelmatige verwarming van groot be lang. Belangstellenden geven we gaarne gelegenheid een kijkje te nemen. De 21-j. C. H. Steigstra behaalt de overwinning. De 16-j. B. Ko ningsveld wint de 3e prijs. Onder vrij gunstige weersomstandig heden werd Zondagmiddag op de banen van IJsclub Oost door de Texelsche IJs- bend de kampioenwedstrijd gehouden Hcewel het 's nachts gesneeuwd had, waren de banen dank zij de goede zorgen van het bestuur van IJsclub Oost in pri ma conditie. Er was veel publiek aan wezig om dit festijn gade te slaan. Twin tig deelnemers verschenen aan de start. Dt wedstrijd is zeer zeker tot volle te vredenheid van deelnemers en publiek verloopen. De le prijs werd gewonnen door C. H. Steigstra (wisselbeker en f 25). Op schitterende wijze wist Steigstra in zes ronden zijn mededingers te kloppen. Hij passeerde steeds onvermoeid en la chende de finish. De 2e prijs (f 15) viel ten deel aan J. Kiewiet Jr. Ook in de kcppelwedstrijd was deze prijswinnaar, met zijn broer, 2de. J. Kiewiet is onbe twistbaar een beste rijder. No. 3 werd de 16-j. Bertus Koningsveld (f 10). Hij heeft heel goed gereden. De 4e prijs (f 5) werd gewonnen door E. Zoer, die in de laatste groote wedstrijd kampioen van Texel werd en sindsdien de beker in zijn bezit had. De heer Zoer heeft heldhaftig zijn kampioenschap verdedigd. Zijn strijd is zwaar geweest en uit de opgenomen tijd is gebleken, dat Zoer zeer snelle ritten heeft gemaakt, niettegenstaande hij heel weinig had getraind wegens een pijnlijke knie. Ook onder de veMiezers waren nog vele beste rijders. Ze hebben allen spor tief gestreden. De wedstrijdbaan had een lengte van 275 meter. De prijzen werden uitgereikt door de VAN 'T ONKRUYT DIENT NIET HET LOOF ALLEEN, MAAR DE WORTEL UYTGETOGEN. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. We herinneren aan de Ouderavond, welke vandaag in de Landbouwschool wordt gehouden. De avond zal onder leiding staan van de heer Chr. van der Kolk, tijdelijk hoofd der school. De agenda, welke de ouders gedrukt is toegezonden, vermeldt o a mededeelin- gen (van het hoofd der school); verkie zing ter voorziening in drie vacatures- Oudercommissie; causerie van de heer L. Bioere over het ontwikkelen van liefde voor de natuur bij onze kinderen, ge volgd door een bijzonder fraaie serie lichtbeelden uit het onmetelijke rijk der natuur; rondvraag. Ouderavonden hebben ten doel het contact tusschen school en huis te be vorderen. Naarmate dit contact beter is, kunnen de wederzijdsche belangen, die van het kind bovenal, beter worden ge diend. Ouders, wie het belang van hun kind ter harte gaat, zullen ouderavonden stellig op prijs stellen en geen enkele avond verzuimen. Ook die van heden r.et. Behalve aan de nuttige wordt ook aan de aangename kant aandacht ge schonken. Het lokaal zal heerlijk ver- wr imd zijn en onder het genot van cho colade met een koekje zal het er aan 'n gezellige sfeer niet ontbreken. WIE EEN QUADEN NAAM HEEFT, IS HALF GEHANGEN. heer P. de Graaf Mz., penningm. van de Ijsbond. Deze sprak de wensch uit, dat een volgend seizoen weer meer clubs van Texel bij de Bond aangesloten zouden wezen. Hij feliciteerde de prijswinnaars en hoopte, dat Steigstra volgend seizoen in staat zou zijn zijn titel te verdedigen. Zeer velen bleven tot laat in de avond van de ijssport genieten. De kampioenhardrijder is 2 Februari 1920 op Texel geboren. Hij is een zoon van de heer H. Steigstra (voorz. IJsclub Oost) en de eerste geboren Texelaar, die de beker verwierf. Zijn vader komt van Wieringen, waar deze meermalen win naar werd. De overgrootouders van de kampioen waren Friezen, woonachtig te Jcure. De beker werd het eerst verreden op 26 Februari 1933. Toen werd de heer J. Kramer, leerling Zeevaartschool, win naar Op 26 Dec. 1938 wist de heer E. Zeer er beslag op te leggen. De heer Kra mer vertrok van hier en moest beker en titel achterlaten. S. De vorige wedstrijd om het kampioen schap werd 2e Kerstdag 1938 gehouden, en wel op de baan van Waalenburg. E. Zoer zegevierde toen. Hij keerde met 40 pop en de wisselbeker huistoe. De heer Starrenburg werd nr. 2; de heer B. Kie wiet no. 3 en E. de Jong no. 4. J. IJSVREUGD VOOR DE U.L.O.-JEUGD. Begunstigd door mooi weer werden gistermiddag op de Elemert wedstrijden vcor de leerlingen van de ULO-school gehouden, 't Was een waar feest voor de jeugd, die elkaar zoowel in het hardrij- oen als schoonrijden bekampte. Het ont brak niet aan spanning. Bij het hardrij den speelden de draaischaatsen een be langrijke rol en vooral die, welke aan de voorzijde van afzetpunten waren voor zien. In de kamp voor jongens van 14 je ar en ouder werd Jan Kikkert no. 1, Jan van der Pijl no. 2 en Wim Koorn Jz. no. 3. Van de jongeren werden Jim Scha- gen, Oudeschild no. 1; Di^j| Moerbeek J Mz., kwam 2 M. voor de finish te val- dm GEMEENTE TEXEL. ||||||lllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||| BRANDSTOFFEN VOOR VISSCHERS. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van visschers, dat zij in verband met een nieuw voorschrift van het Cen traal Distributie Kantoor zich voortaan tot den agent van de Visscherij Centrale te Oudeschild dienen te wenden om brandstoffen voor hun bedrijf te verkrij gen. Texel, 4 Februari 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. UITREIKING VAN NOG NIET AFGEHAALDE DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de dag voor het in ontvangst nemen van nog niet afgehaalde distributiebescheiden is bepaald op Donderdag van 912 uur v.m. ten distributiekantore aan de Nieuwstraat te Den Burg. Het afhalen van distributiebescheiden ten Raadhuize is hiermede voor alle artikelen vervallen Wanneer men bij een bepaalde uitrei king verhinderd is te komen (hier dienen gegronde redenen voor te bestaan), is het mogelijk om op Donderdag alsnog de niet afgehaalde kaarten in ontvangst te nemen. Texel, 30 Januari 1941. De Burgemeester, KAMP. UITREIKING BRANDSTOFFEN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op Vrij dag 14 Februari van 91 uur in het Distributiekantoor aan de Nieuwstraat zitting zal worden gehouden voor het uitreiken van bonnen voor vaste brand stoffen ten behoeve van de groepen B, C en D (verbruikers van meer dan 25 eenheden) en groep E (kleinindustrie). Tot bovengenoemde groepen behooren zij aan wie indertijd een identiteitsbewijs vaste brandstoffen is uitgereikt. Opdat de uitreiking een vlot verloop kan heb ben, worden verwacht, zij, wier familie naam begint met een der letters A. t.m. G tusschen 910 uur; H. t.m. R tusschen 1011 uur; S. t.m. W. tus schen 1112 uur; IJ t.m. Z. tusschen 12 1 uur. De identiteitskaart vaste brandstoffen dient te worden medegebracht. He is niet noodzakelijk, dat men per soonlijk komt; ook een ander meerderja rig persoon kan deze bonnen in ont vangst nemen. Texel, 4 Februari 1941 De Burgemeester voornoemd, KAMP. DE MARSDIEP BRAK BAAN! Zaterdagmorgen heeft de Marsdiep, zij het na herhaalde pogingen, kans gezien, door de ijsdam voor de haven van Oude schild heen te breken. Dagenlang heeft deze dam TESO tot werkloosheid ge doemd. Beide booten lagen n.l. in de ha ven, toen de barricade voor Oudeschild werd opgeworpen. Sleepbooten onder hielden gedurende die tijd de verbinding met de vaste wal over het Horntje. Maar vrachtgoed kon niet meegenomen wor den. 't Was dan ook een verademing, toen de Marsdiep open water wist te bereiken In Den Helder lag zooveel vrachtgoed opgestapeld, dat men eerst de volgende dag, Zondag, de terugtocht kon aanvaar den. Sindsdien heeft TESO elke dag een dienst kunnen onderhouden. VANDAAG hoopt men om half elf van Oudeschild te vertrekken; terug uit Den Helder om een uur. J. Luisteren naar een verboden zen der wordt voortaan zwaarder bestraft, (was nu 34 mnd.) Zelfs kan aan groe pen personen straf worden opgelegd. De Elfstedentocht wordt zoo moge lijk morgen gehouden. Aanmelden bij Mr Htpkema, Willemskade 12, Leeuwarden. Inleggeld, f 3,-, meteen betalen. len. Jammer, hij had een belangrijke voorsprong. Nico Eelman behaalde de 3e piijs. Beide groepen telden 20 deelne mers. De wedstrijd voor meisjes van 14 jaar en ouder werd gewonnen door Nel Log- n an; 2. Ria Witte Dd. en 3.Thea Room. Van de jongere meisjes bleek Aafje Koorn Md., de snelste; no. 2 werd Tinie Reij H.Jd.; no 3 Alie Kok, de Laagte. Aan deze race namen tweemaal tien meisjes deel Aan het schoonrijden namen tien pa ren deel. Ook deze kunst bleek Jan Kik kert Rz. goed te verstaan. Lof verdient ook Tinie Boekei. Beiden wisten beslag te leggen op de le prijs. No. 2 werden Karei Lemstra en Annie Keijser A.Jd.; no. 3. Wim Koorn en Ria Witte Dd. Ook aeze paren waren uitstekend op dreef. De jury werd gevormd door de dames Ktijser-Breesnee, Van der Pijl—Van Damme en de heer Van Ingen Schenau. De heer Steenhuis, hoofd der ULO- school reikte de prijzen uit» Doozen bon bons, odeur, woordenboekjes, enz., enz. De heer J. Zoetelief, die de baan belan geloos beschikbaar had gesteld, had bo vendien vier taarten gebakken en deze als prijzen aangeboden. De heer Steen huis verzocht ons, dit vriendelijk gebaar niet onvermeld te laten! Het was een alleszins geslaagd feest. J. OP DE ELEMERT. Bijzonder druk was het Zondag op de Elemert. We telden er 's middags wel 300 „man". Morgen wordt er een wedstrijd gehouden (zie adv.) Ook des avonds, bij maneschijn, zal de baan geopend zijn UIT DE KINDERWERELD. DE EERSTE SCHOOLDAG. Jantje, voor het eerst van school thuis, Vraagt, zeg, is dit nu niet fout, Op de deur staat „le klasse" En de banken zijn van hout. VERGADERING LTB. Hedenmorgen belegt de LTB een ver gadering in De Zwaan. GFMEENTEAVOND. Behoudens onvoorziene omstandighe- oen wordt Zondag a s, aanvang half 8, in Eben Haëzer een Gemeenteavond ge houden. Er zal o.a. een film van Pale stina worden vertoond. RADIO-VREUGD. Voor vele radioluisteraars (toestelbe- zitters) is het wel een teleurstelling, dat de zenders zoo vroeg sluiten. Wie bij een radiocentrale is aangesloten, kan genie ten van de grammofoonplaten, welke na het sluiten der zenders ten gehoore worden gebracht. Nu kwam de heer Van Swinderen (exploitant Radio Centrale Den Burg) ons vertellen van een kleine transformator, met behulp waarvan de „pick-up" van uw radio op de Centrale kan worden aangesloten. Op deze wijze kan men als toestelbezitter (zonder aan schaffing van een extra luidspreker) van de grammofoonplaten der radiocentrale genieten. Komt in de toekomst ook met Texel een lijnverbinding STUDIO-Radio- centrale tot stand (waar veel kans op is, nu de PTT de macht in handen heeft), dar, kan men ook de lijnuitzending via eigen toestel (mits van pick-up voorzien) beluisteren. De man van uw radio-cen trale zal gaarne een demonstratie geven WINTERHULP EN ANDERE COLLECTEN. Van bevoegde zijde wordt er op gewe zen, dat hier en daar ten onrechte wordt gemeend, dat door Winterhulp Neder land het sociale werk van andere instel lingen is lam gelegd. Opdat deze instel lingen haar arbeid kunnen voortzetten, heeft de Directeur-Generaal juist aan de Burgemeesters richtlijnen ter bevorde ring van de samenwerking doen toeko. men. Het streven van de Directeur is er op gericht, het sociale werk der kerken in de ruimste zin onbelemmerd voort gang te doen vinden. De Winterhulp zal zich niet begeven op het terrein der ker kelijke zorg. Openbare collecten door kerkelijke sociale instellingen, organisa ties, enz. kunnen onder auspiciën van W.H.N onder eigen naam van de be trokken organisatie gehouden worden. De ingezamelde bedragen komen ten vol le aan het beoogde doel ten goede. Even wel zullen deze collecten alleen worden toegestaan aan kerkelijke instellingen, vereen, op sociaal gebied, enz. die gewend waren op deze wijze geld in te zamelen en deze weg ook moeten volgen om hun taak te kunnen voortzetten. OUDESCHILD IJSCLUB OUDESCHILD. Hier volgt de uitslag van de school- wedstrijden, gehouden op Zaterdagmid dag 1 Febr.: Turfrapen (tot 10 jaar): 1. Nettie van Maldegem f 1.50; 2. Bertha de Wijn f 1. 3. Annie Bakker f 0.50. 1. Andr. Dekker f 0.75; 2 Aris van Boven f 0.50. Turfrapen: meisjes 10-14 jaar; 1. Jannie Dalmeijer f2.2. Janna Blcm Dd. f 1.50; 3. Annie de Boer f 1. Hardrijden over vijf ronden voor jon gens (1014 jaar): 1. Piet Pool f2.2. Jan v.d. Sterre f 1.50; 3. Jo Sikkeleras f 1. Ook Zondagmiddag werden wedstrij den gehouden. Eerst een hinderniswed strijd voor dames en heeren (12 paren): 1 C. Boekei en Jannie Kaczor f 4. 2. H. Schagen en Charlotte Boon f 2.50; 3. T. Dekker en Fien Dekker f 1.50. Van de „Aflossingswedstrijd" voor dames en heeren (8 paren) was de uit slag: 1. H. Schagen en Charlotte Boon f4.—, 2. Jim Schagen en Jannie Kaczor f 2.50 3 W. Vlas en Martje Weijdt f 1 50. DE COCKSDORP GEMEENTEAVOND. De Gemeenteavond van de N.H. Kerk alhier is bepaald op Zondag a.s., aanvang acht uur. DEN HOORN. GEMEENTEAVOND. Hedenavond om half negen wordt door de N. H. Gemeente in Ons Huis een Ge meenteavond gehouden. OOST. LENTEBODE. Zondagmorgen 2 Februari vond de veehouder P. Koning zijn eerste lam metje in de weide; het werd 's nachts geboren. Moeder en kind werden vlug uit de besneeuwde wereld naar de schuur gebracht. Ze verkeeren in blakende wel stand. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniliiiiiiillini CHURCHILL, de Britsche premier: 't Britsche luchtwapen heelt reeds beslis send gezegevierd over het Duitsche. Met hulp van de V.S. kan Engeland stellig op de overwinning rekenen. ANTONESCU, de Roemeensche staats leider: Het is bijna onnoodig te zeggen, dat Roemenië zonder aarzelen marcheert aan de zijde der spil van de groote Fueh rer en de Duce.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2