TEXELSCHE COURANT ABommoop 53ste Jaargang Zaterdag 15 Februari 1941 Eerste blad No. 5524 T. E. S. O. in het afgeloopen jaar. dij zoon verouderde v, hoest akker 's v-e/ist&ikte Uitgave N. V. Boekhandel en Drukkerij v. h. Langeveld en De Rooij Den Burg Telefoon 11 lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiuiniiillllll TER OVERDENKING. ||||||lllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllii1lillllllllll|lllllllllllll|||||| LIEFDADIGHEID. „Liefdadigheid begin t bij onszelf zegt een Fransch spreekwooid. Maar dat vinden sommigen moeilijkomdat zij de betrachting van vriendelijkheid en liefde verwarren met onwijze, klak- kelooze geverij van geld, goed of moei te aan ieder die maar de hand voor hen zou ophouden. Dat zou eigenlijk hierop neerkomen, dat men zijn beurs maar open op tafel legt om ieder, die maar wilde, er vrij in te laten grabbe len. Anderen weer verschuilen zich ach ter het bekende gezegde, dat de liefda digheid in het eigen gezin het eerst be gint, door bij elk verzoek om hulp of elk beroep op hun dienstvaardigheid een afwijkende houding aan te nemen en te zeggen dat zij niet kunnen helpen, omdat het eigen gezin voorgaat. Maar de werkelijke beteekenis van het in de grond zeer ware gezegde is, dat wij allen hebben te beginnen met vertrou wen in en liefde voor eigen huis en de onzen. Want, nietwaar, wanneer we de naaste liefhebben, die wij hebben ge zien en die wij kennen, hoe zullen wij dan de anderen, die wij niet gezien hebben en die wij niet kennen, vriende lijk en met oprechte welwillendheid be jegenen? Maar wanneer we op de juis te wijze begonnen zijn, zal de liefde en de vriendelijkheid jegens de menschen thuis, in onze onmiddellijke omgeving, zich in steeds wijder kring uiten en ver spreiden, totdat zij de geheele mensch- heid omvat. Liefde is een groot ding het grootste in de geheele wereld. Liefde is gedul dig, vriendelijk, kent geen jaloezie. Geen mensch is op zijn best, wanneer hij jaloersch is. We hoeven niet ja- loer sch te zijn; we kunnen allen lank moedig zijn. Liefde is geen schijn, geeft zichzelf geen houding, is nooit grof al deze dingen hoeven we niet te doen. Liefde is nooit blij ,als het met anderen verkeerd gaat, ook is zij niet haastig, om aan de kaak te stellen en gaarne bereid het beste van anderen te ge- looven. Als we eens konden weten, wat er achter de schijnbare mislukkingen van anderen staat, wat er achter de lid- teekens zit, die we op hun karakters zien, zouden we er niet zoo fel op zijn, hun moeilijkheden aan het licht te brengen. ZONDAG, 16 Februari 1941. Illlllllllll VOOR HOOFD EN HART. ZONDAG. Hoe korter de vlijt, hoe langer de dag. MAANDAG. Kwade gesprekken bederven goede zeden. DINSDAG. Dankbaarheid is een bloemke, dat in weinig hoven bloeit. (Guido Gezelle.) WOENSDAG. Wees van uw daden de meester, niet de slaaf. (Thomas d Kempis.) DONDERDAG. Het feest van de ware man is: de Daad. (Goethe.) VRIJDAG. De eenige manier om critiek te ont gaan is: niets te zeggen, niets te doen, niets te zijn. ZATERDAG. Jaag niet naar de bijval van de me nigte, want die is veranderlijk als de wind. Vraag of aanbod, wat het zij, Hebt ge iets, zoo hoor naar mij: Zet het in de Texelaar, En de zaak is voor elkaar. DE ZON. Za. 15 Febr. op 8.57; onder 6.53. Zo. 16 Febr. op 8.55; onder 6.55. Ma. 17 Febr. op 8.53; onder 6.57. Di. 18 Febr. op 8.51; onder 6.59. Verduisteren: van zonsondergang tot zonsopgang. DE MAAN. Za. 15 Febr. op 23.43; onder 10.22. Zo. 16 Febr. op onder 10.52. Ma. 17 Febr. op 1.01; onder 11.24. Di. 18 Febr. op 2.16; onder 12.01. Laatste kwartier: 18 Febr. 20.07. HOOG WATER OP TEXELS REE. Za. 14 Febr. vm 11.58. Zo. 15 Febr. vm. 0.18 en nm 12.40. Ma. 16 Febr. vm. 1.01 en nm. 1.23. Di. 17 Febr. vm. 1.46 en nm. 2.09. Laagwater 6.10 na hoogwater. Springtij 26 Februari. U LEEST ERGENS van een boek, een tijdschrift, een brochure ZONDER eenige prijsver- hooging wordt het verlangde U ge leverd (en met spoed) door: BOEKHANDEL PARKSTRAAT - TeL 11 De heer Fr. Zegel Kz. met 146 van de 158 stemmen als commissaris her kozen. De Voorwaarts werd ge kocht voor f40.000. Geanimeerde besprekingen. Niet minder dan 161 aandeelhouders woonden Woensdagavond in De Oranje boom de alg. jaarvergadering der NV. TESO bij. In zijn openingswoord heet de voorz., de heer W. H. Lap, allen har telijk welkom. De groote opkomst, aldus spr., is waarschijnlijk mede toe te schrij ven aan het feit, dat een jaar van groo te beroering achter ons ligt. Een jaar, waarin TESO ervaringen heeft opgedaan als nimmer te voren en zooals we die nimmer meer hopen mee te maken. Het begin van het jaar stond in het teeken van donkere oorlogsluchten, waarover wij ons tamelijk bezorgd maakten. Spr beschrijft de omvangrijke militaire ver voeren voor het Nederlandsche leger. Daaraan was toe te schrijven, dat de dienst niet altijd regelmatig kon worden uitgevoerd Er werden zware eischen aan bemanning en materiaal gesteld. Toen brak de oorlog tóch los. Een bange zorg vervulde onze harten. Groote stagnatie in de dienst. We hebben 56 dagen niet kunnen varen vanwege in het Marsdiep gedeponeerde magnetische mijnen, ver raderlijke monsters. Voorts moest reke ning gehouden worden met de toestand te Den Helder, de gevaarlijke ligging al daar. Ons bestuur heeft er ter wille van de bemanning steeds naar gestreefd het oponthoud te Den Helder zoo kort mo gelijk te doen zijn. In de loop van het jaar hebben we meermalen klachten ver nomen, dat de dienst niet altijd op de trein aansloot Wij zijn ons volkomen van dit groot ongerief bewust, maar deden al les om de dienst onder deze omstandig heden toch zoo goed mogelijk uit te voeren. Zoo sukkelden we voort tot we zelf door een oorlogsramp werden ge troffen. De bomaanslag op de Dokter Wagemaker, waarbij de heer Tijs Boon het leven liet. Ik heb hem aan de groeve herdacht als een trouwe medewerker. De wijze, waarop hij viel, heb ik ge schetst als die van een held. Hij be hoorde tot die helden, die het heelejaar door het Marsdiep bevaren hebben. Spr. memoreert ook het overlijden van kap.- stuurman KI. Dogger. Ook hij was ie mand, van wie niets dan lof getuigd kan worden. Voorz. verzoekt de aanwezigen een stille hulde te willen brengen aan deze mannen. Hierna merkt spr. op, dat er ten op zichte van het afgeloopen jaar niet veel reden bestaat om er met tevredenheid cp terug te zien. De exploitatie zelf evenwel schonk geen reden tot ontevre denheid. TESO heeft een vrij groote winst geboekt! U hebt in de Texelsche Courant de balans kunnen bekijken (bruto winst f 16000). We hebben weer flink kunnen afschrijven. De Dokter Wagemaker staat thans voor 500 harde guldens te boek. Ook de Marsdiep, zoo dat we een zeer groote stille reserve hebben. De kaspositie was ook zeer goed. Het doet me genoegen U te kun nen meedeelen, dat TESO voor een vei lige geldbelegging land heeft gekocht. We werden bezitter voor niet te dure prijs, een deel kochten we zelfs tegen belachelijk lage prijs. We legden er door een toeval beslag op. We hopen er niets dan plezier van te beleven. Voorts vroeg het scheepsruimte-vraagstuk onze aandacht. Bij een gang van zaken als in 1939, stond ons duidelijk voor oogen, dat wij in 1940 „aan de grond" zouden ra ken. Eerst dachten we een schip tekoo- pen als de Dokter Wagemaker; hieraan bleken evenwel groote bezwaren ver bonden (te duur), 't Is een gelukkige omstandigheid, dat wij tegen een gele genheid „aanliepen"! In De Oranjeboom ontmoetten we toevallig iemand, wiens broer een schip op stapel had, dat niet ongeschikt zou zijn voor TESO. Wij er op af! We zagen dadelijk, dat het in aanbouw zijnde schip iets voor ons zou zijn. De koopprijs was van die aard, dat we er direct ooren naar hadden. We droegen het Bureau Cornelissen op, het schip af te bouwen; 't zou „Voorwaarts" heeten. Onze weg ligt immers VOOR UIT. We hopen, dat u met deze naam accoord gaat (spontaan applaus). We wilden de Voorwaarts speciaal gebrui ken bij laag water, omdat zij geringe dieptegang heeft. Ook voor andere ge legenheid, als reisjes op de Zuiderzee. Maar.we hebben nog geen oogenblik van de Voorwaarts kunnen profiteeren, door gebrek aan olie. Er is geen druppel te krijgen. Alle moeite is gedaan, daar we de Voorwaarts al meermalen brood- noodig hebben gehad. Ook Burgemeester Kamp heeft al zijn invloed in Den Haag aangewend. Alles was vergeefschEr kwam spoedig bericht van de bouwer, dat we een aardige winst zouden kunnen maken, als we het schip zouden ver- koopen. Ook boften we met ons nieuwe pakhuis. Er ligt 1100 mud goedkoope steenkolen in. We hebben gelukkig nog geen gebrek. Ik behoef niet te verhelen, dat ons bestuur voor belangrijke beslis singen heeft gestaan, maar daarover heb ben we ons niet beklaagd. Met genoegen hebben we de moeiten en lasten op ons genomen. Wij hopen, dat u allen ervan overtuigd zult zijn, dat wij er, ondanks onze fouten, naar hebben gestreefd de dienst zoo goed mogelijk uit te voeren. De materieele omstandigheden in aan merking genomen, zijn we daarin o.i. vrij goed geslaagd. Vervolgens richt spr. het woord tot de bemanning: Het is ons een behoefte u hartelijk dank te zeggen voor al hetgeen u in het belang van TESO heeft gedaan. We brengen hulde aan allen, die onder zulke moeilijke omstandigheden van de dienst gemaakt hebben, wat er van te maken viel. Oud-kapitein Duinker, we constateeren met voldoening, dat ook u weer tegenwoordig bent. We hopen u nog vele jaren in onze vergadering te mogen begroeten en dat u nog vele ja ren van de bloei van TESO getuige moogt zijn. Hiermee eindigde spr. zijn openings woord. De notulen, gelezen door de heer P. Dros Az., werden onder dankzegging on veranderd goedgekeurd. Balans, verlies -en winstrekening. De heer A. v.d. Meulen vermoedt, dat de Voorwaarts bij de post nieuwbouw is geplaatst. Deze post is groot f 34.492.05 Voorz. bevestigt dit. De Voorwaarts kostte f40.000.Er werd inmiddels f 5000 op afgeschreven. Dhr J. N. Bruin stelt eenige vragen omtrent technische bijzonderheden. Voorz. beantwoordt de ze. De heer Bruin vindt f 1500 premie verhooging (wegens oorlog) hoog. Voorz. merkt op, dat lager verzekeren met het oog op de oorlogstoestand niet verant woord is. Ook de Dokter Wagemaker is nu hooger verzekerd en wel voor f230000 (was f 165000). Dhr J. N. Bruin meent, dat als men had doorgezet, de Voorwaarts in de vaart zou zijn gebracht Voorts acht hij het schip niet tegen har de Oostenwind opgewassen. De Voor waarts kan wat zeewaardigheid betreft, z.i. stellig niet tegen de Burmania op en zelfs de Burmania is bij stormweer eens als bijligger binnengekomen Voorz. is het niet met spr. eens en vervolgt: De bevrachtingscommissie gaf geen toestemming tot varen. We zijn in beroep gegaan bij de verkeersinspec- tie, doch kregen ten antwoord, dat we van de Voorwaarts in buitengewone noodgevallen alleen gebruik mochten maken. Wanneer we geheel geïsoleerd zijn, mogen we haar laten varen. Dhr Bruin: Ik zou het beter hebben gevon den wanneer de proeftocht op het Mars diep was gehouden in plaats van op het IJ. Er zouden dan meer personen getui ge van zijn geweest. Voorz.: Wanneer het zomer was geweest wel, maar nu was zoo'n tocht (half Nov.) op een boot zonder verwarmde vertrekken heusch geen pretje. De rekening wordt onder dankzegging aan de Directeur bij acclamatie goedge keurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag nemen we het vol gende over: Ondanks de groote moeilijkheden werd de dienst zoo geregeld mogelijk on derhouden. Van 10 Jan. tot 28 Febr. was de dienst door laag water en ijs onre gelmatig. Toch kon uitgezonderd Zon dag 28 Jan. minstens eenmaal per dag in beide richtingen worden gevaren. Na 28 Febr. werden vier diensten per dag onderhouden, na 22 April vijf (Zondags 3). Van 15 Mei tot 19 Mei werd in het geheel niet gevaren (uitvaarverbod). In gang 20 Mei werd de dienstregeling in verband met de duisternis ingekrompen tot twee diensten per dag. Woensdag 14 Febr. raakte de Dokter Wagemaker in het ijs vast en dreef de boot naar buiten Twee sleepbooten brachten haar de haven van Den Hel der binnen. Zondag 6 Oct. trof een bom het voorschip van de Dokter Wagema ker, terwijl dit schip in de haven van Oudeschild lag. Het werd ernstig bescha digd. Op last van de autoriteiten werd 't naar de Marinewerf te Den Helder ge sleept. Op 8 Nov. kwam de Dokter Wa gemaker weer in dienst. Op 12 Sept. werd door TESO van de N.V. Bernard Jr. te Oostzaan een motor vrachtschip aangekocht, dat onder toe zicht van 't Scheepsbouwkundig Bureau Cornelissen (Amsterdam) zoo verbouwd werd, dat het voor TESO geschikt werd 14 Nov. had de proeftocht plaats en 15 Nov. liep 't schip voor 't eerst te Ou deschild binnen. Op 28 Oct. werd een nieuw contract met PTT gesloten. De vergoeding voor postvervoer werd van f 4000 op f 5000 gebracht. Het onderhoud van de schepen ge schiedde, voor zoover het niet in eigen beheer plaats had, op de werf Welgele gen te Harlingen. Hier werd het schip van een anti-magnetische kabel voorzien Dit bevordert de veiligheid bij het varen over het Marsdiep ten zeerste, maar be- teekent tevens een aanmerkelijke ver hooging van de post onderhoud. Door het overlijden van kapitein stuurman KI. Dogger en van de dek- knecht Th. Boon leed TESO gevoelige verliezen. 25 Aug. overleed de heer Dogger in de leeftijd van 35 jaar. Hij was van 1930 af bij TESO werkzaam en deed zich kennen als een ijverig en plichtsgetrouw stuurman. De heer Boon werd op 6 Oct. door bomscherven ge troffen. Ook hem mist TESO ten zeerste. Als hulpconducteur werd in het voor jaar in los verband de heer P. Bruin Wz in dienst genomen. De post onderhoud bedraagt f 10221. Hierin is begrepen f 980 voor het aan brengen van een anti-magnetische kabel, f 820 voor onderhoud gebouw (bij bom aanval en mijnontploffing veel schade; Van het restant komt voor rekening van de Dokter Wagemaker f5601, s.s. Mars diep f 2141, walinventaris f 780. De rekening „schadevergoeding" be loopt f 1435. Hierin is begrepen schade aan vloedpaal Oudeschild en aan een sloep Koninkl. Marine f 587. In de post „onkosten" (f 6352) is be grepen f 1531 subs. VVV en kosten van de Jaarbeurs en f 643 aan diverse ande re subsidies en contributies. De post on kosten bij ijsgang beliep f 2459. De winter duurde ook zeer lang. Geruime tijd moest een schip met personeel te Den Helder blijven liggen, terwijl gedu rende de tijd, dat op het Horntje moest worden gevaren (18 dg.) extra perso neel moest worden aangenomen. De post personen- en rijwielenvervoer verminderde met f 31710 (veel minder vreemdelingen gedurende het seizoen, terwijl ook verder het bezoek van vreem delingen aan Texel aan beperkende be palingen is onderworpen). Vervoerd werden in 1939 in 1940 156437 117507 betalende passagiers 21324 9203 scholieren 5276 1340 ziekenbezoek 183037 128050 totaal. Het jaarverslag wordt goedgekeurd. Voorz. brengt de directeur, de heer J. J. van der Vlies, dank voor zijn werk. Ook hij heeft een druk jaar achter zich. Er werd veel van hem gevergd, maar hij heeft er zich op kranige wijze doorge slagen. O is oppassen gebo den. Bestrijdt het| chronisch worden, gebruik de beste' samenstelling, die vereenigd is in de thans verstèrkte Akker's Abdijsiroop Abdijsiroop bevat van ouds beproef de slijmoplossende en borstver- sterkende geneeskruiden en boven dien de codeïne" de krachtigste, hoestbcdwlngende stof. Abdijsiroop lo9t daardoor de slijm op. zuivert de luchtwegen, doet daardoor ge makkelijker ademhalen en vermin dert de pUn en de drukking op Uw borst. De hoeststillende stof „codeïne" maakt dat U aan het eind van den dag niet uitgeput en ver moeid zijt van 't langdurig hoesten. Door Abdijsiroop te nemen be vrijdt U zich hiervan en dan kunt U ook weer vrU en diep ademhalen Eenige der 20 kruiden tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Verkiezing Commissaris. De heer Frans Zegel Kz. treedt af doch is herkiesbaar. Er worden 158 stemmen uitgebracht: 146 op de heer Zegel, 9 op de heer Van Ingen Schenau. De heeren S. J. Flens, A. Dros Pz. en J. N. Bruin krijgen ieder één stem. De heer Zegel wordt een hartelijk applaus gebracht. Voorz. wenscht de herkozene geluk met deze „verpletterende meerderheid". Het verwondert mij niet, zegt spr., dat u zulk een succes hebt geoogst. Het doet me genoegen hier tegenover de aandeel houders te verklaren, dat u een kracht is, die we niet gaarne zouden missen. Uw helder oordeel is van groote invloed op het behaalde resultaat van onze on derneming. Ik hoop, dat u nog vele jaren uw functie zult mogen bekleeden. Voorz. stelt hierna voor een gratis consumptie aan te bieden en te drinken op de goede toekomst. RONDVRAAG. Voor het goede ver loop wordt besloten niet meer dan twee maal gelegenheid te geven een vraag te stellen. Dhr D. Hin: Het personeel komt in derdaad hulde toe wegens zijn gevaar volle arbeid. Heeft TESO haar dank baarheid ook geuit door het geven van gevaren toeslag? Voorz.: Ja, we heb ben onze mannen ook in klinkende munt „gehuldigd". Aan het einde van het jaar hebben we een maandsalaris extra ge geven. Dhr Hin vindt het juister voor taan in de aankondiging van de verga dering in de Texelsche Courant mee te deelen, wie er aftreedt. Nu stond er slechts „aftredende commissaris", zonder meer. Ook op dit punt kan de voorz. hem tevreden stellen. Het moet als een verzuim worden beschouwd. Dhr J. C. Rab: Voorz. schreef de drukke opkomst toe aan het roerige jaar, maar ik geloof, dat het eerder kwam door de advertenties in de Tesselaar. Dhr Rab zou willen zien, dat commissarissen niet direct herkiesbaar waren in ver band met een pijnlijke zaak, als vorig jaar. Voorz.: Dan zouden de statuten moeten worden gewijzigd. Dhr J. N. Bruin is het met dhr Rab eens en zou bovendien voorz. en commissarissen een zekere vergoeding willen geven. Maar dan zouden zij geen andere financieele voordeelen mogen trekken. Voorz. merkt op, dat de „loonkwestie" al meer aan de orde is geweest. De comm. vra gen er met om. Bovendien zouden de sta tuten bij invoering hiervan gewijzigd moeten worden. Dhr Bruin vraagt hoe dit kan gebeuren. Voorz. ant woordt, dat de groep, die zulk een be sluit naar voren brengt, minstens een 20e deel van het kapitaal moet vertegen woordigen, wil zij het recht hebben, hier over te laten stemmen. Dit zou neerko men op aandeelenkapitaal van 34000 gulden. We moeten echter geen gevoels overwegingen in het midden brengen. Wat het niet-herkiesbaar stellen aan gaat: Wanneer het bestuur zijn taak op voorbeeldige wijze vervult, moeten we dergelijke voorstellen niet doen. Wan neer u mij echter zoudt uitstooten, om dat ik de belangen van TESO verwaar loos, dan hebt u volkomen gelijk. Zaken zijn zaken. Notaris Mulder, vice- voorz. merkt nog op: Aan de overkant zou men verbaasd staan, wanneer men hoorde, dat de commissarissen geen tan tièmes krijgen. Schertsend vraagt hij, of het ook de bedoeling is, dat de comm. gepensionneerd moeten worden. Dhr De Lugt: Er zou over gestemd moeten worden. Dhr Rab vindt dat ook: Dan is deze kwestie maar meteen van de baan. Er is al meer over gesproken. Wenscht de vergadering op dezelfde voet voort te gaan, dan leggen we ons er rus tig bij neer. Voorz. zegt toe, de kwes tie in overweging te zullen nemen. Hij is echter bevreesd, dat invoering van de ze maatregel zou leiden tot onrust in de vennootschap TESO is een bijzondere maatschappij. Dhr Joh. Parlevliet- TESO hoopt de vruchten te plukken van zijn land. Ik hoop, dat rekening zal worden gehouden met de boeren en dat TESO niet boven haar rechtmatige rechten gaat. Voor zitter: U trapt een open deur in. De pachtwet is er om een verkeerde ver houding te voorkomen. En al zou er geen pachtwet zijn, de menschen het vel over de neus halen ligt niet in de lijn van TESO. Dhr Parlevliet: Hoeveel bedraagt het pensioen van een gewone dekknecht, zonder de toegiften? Voorz.: Daarover hebben we vorig jaar al eindeloos ge debatteerd. U vraagt naar de bekende weg, u weet, dat dit 50 pet. bedraagt. We hebben een onderzoek ingesteld naar de gevolgen van eventueele invoe ring eener rijksregeling. Een rijksrege ling zou nadeeliger zijn. Om aan alle gepraat een eind te maken, stelden we het nieuw aan te nemen personeel de eisch, dat het gepensionneerd wordt op de basis van een rijksregeling. Thans hebben we zoo'n geval aan de hand. Maar de betrokkene heeft ons ver zocht, hem ingevolge de oude regeling te willen pensionneeren. Daarin zagen wij aanleiding het personeel de keuze te laten. Het heeft geen zin hier verder over te debatteeren. Dhr. Parlevliet: f 12.pensioen is voor een oude man te weinig. Zoolang dat niet meer wordt, zal ik elk jaar opnieuw protesteeren Ik begrijp niet, dat het bestuur van T.E. S.O. niet aan een minimum van f 15. vast wil houden. Mocht TESO dat eens in bepaalde jaren niet kunnen betalen, laat het personeel dan desnoods een deel bijdragen. Voorz.: f 12.is niet veel, maar werkmenschen bij Rijk, pro vincie of gemeente, die f 24 per week verdienen, wordt een tiende deel van hun loon ingehouden voor storting in het pensioenfonds. Zouden onze menschen dat ook doen, dan hebben ze meer dan eenige rijksambtenaar in deze groep. Dhr Parlevliet (heftig): Maar als een gemeente-arbeider sterft, keert de ge meente f 20 pensioen uit aan de nagela ten betrekkingen. Dhr Adr. Stiggel- bout Sr.: Maar Parlevliet, waarom kort te jij de menschen dan toen je wethou der was? Dhr Parlevliet: Kom met bewijzen. Jij bent een lafaard en een leu genaar Dhr Stiggelbout: Jij bent een branie! De stemming wordt nu wat fel, waarom de voorz. geducht hamert en het 't beste vindt, de verg. te sluiten. Hij dankt voor de aanwijzingen en de gevoerde discussies. Critiek is welkom, zegt spr., als zij maar opbouwend is, maar critiek, die gevoerd wordt met an dere doeleinden, stuit ons tegen de borst. Hiermede komt omstreeks tien uur het einde. J. ONGEVAL. Woensdagmorgen kwam de 84-j. heer M. Reij (Boomgaard, Koogerstraat) zoo ernstig te vallen, dat hij met ernstige kneuzingen in de rechter heup werd op genomen. 's Middags is hij naar het Noodziekenhuis vervoerd. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Jan. 1941 Ingelegd f 8311,01 Terugbetaald 23861,46 Derhalve minder inleggeld dan terugbetaald 15550,45 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 1

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 1