sport minimin DR. E. HELDRING: Er is geen twijfel aan, of deze winter zal grooter ontberin gen voor ons land brengen dan gewoon lijk. Wie de noodlijdende landgenooten, door een gave aan Winterhulp tegemoet komen kan, doe dit naar vermogen. VOOR SCHAPENHOUDERS Op de nieuwe registratiekaart behoo- ren de enterlingen bij de fokooien te worden ingevuld. M. ZUIDEWIND. DISTRIBUTIE Maandag en Dinsdag dienen winkeliers op de voor hen bestemde dagen in te le veren vóór 's morgens 12 uur: Voor gebak 1 en 2, de nieuw geldig te verklaren bon (alle van de broodkaart), alsmede bon 4 van de bloemkaart, plus hoogstens 9 stuks van bon 25 van de ou de broodkaart. Van de boter- en vetkaart: bon 28 en 3, de nieuw geldig te verklaren bon, als mede hoogstens 9 bonnen van no. 27. Voor kaas: bon 19, 32, 45, 58, alle in veelvouden van 10 stuks en minstens 40. Voor eieren: bon 3 en 4, de nieuw gel dig te verklaren bon, alsmede hoogstens 9 stuks van bon 59. Voor vleeschwaren: bon 1 alsmede de nieuw geldig te verklaren en hoogstens nog 9 stuks van no. 16. Vleeschbon 15 kan niet meer ingeleverd worden. Bakkers kunnen voor brood inleveren van de broodkaart bon 1, 2 en de nieuw geldig te verklaren bon alsmede bon 4 van de bloemkaart. Bon 3 van de bloem kaart en bon 25 van de oude broodkaart kan niet meer ingeleverd worden Slagers kunnen van de vleeschkaart inleveren voor een toewijzing van vleesch: bon 1 in veelvouden van 100 stuks opgeplakt en de nieuw geldig te verklaren bon. Bon 16 van de vleesch kaart kan niet meer ingeleverd worden. Voor peulvruchten: bon 102 in veel vouden van 10 en minstens 40 stuks. Nog hoogstens 9 bonnen van no. 103 mogen bijgevoegd worden. Voor suiker: bon 91 en nog hoogstens 9 bonnen van no. 86. In totaal minstens 40 en veelvouden van 10 stuks. Brandstoffen: Bonnen gemerkt: één eenheid brand stoffen vierde periode, en één eenheid cokes vierde periode, elk recht één een heid t.m. 28 Februari. Van 25 Jan.28 Febr. op de bonnen 11, 12 en 13 van „Vaste brandstof, haar den en kachels" en de bonnen 25 t.m. 32 van „Vaste brandstof centr. verwar ming" elk één eenheid. Op bon „generator-anthraciet le peri ode" van 4 t.m. 28 Febr. 75 kg. anthra- cietnootjes V. Brood: op broodbon 3 t.m. 23 Februari 100 gr. of een rantsoen gebak (geldig t.m 2 Maart. Bon 2 t.m. 16 Februari. Op bloemkaartbon 4 t.m. 23 Febr. 50 pram brcod of l/i rants, gebak of 35 gr. meel. Boter en vet: t.m. 23 Febr. op boterbon 02 en vetbon 02 een half pond boter of margarine (geen vet (geldig t. m. 2Maart. Bon 03 t.m. 16 Febr. Eieren: bon 5 t.m. 23 Febr. 1 ei. Geldt t.m. 2 Maart. Bon 4 t.m. 16 Febr. Erwten, bruine boonen, witte boonen, capucijners op bon 102 t.m. 16 Februari een halve kg. Nieuwe bon gisteren nog niet bekend. Gort, gortmout of grutten: op bon 44 t.m. 21 Febr een half pohd. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 57 t.m. 21 Febr. een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 15 v.d. hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 15 van de voederkaart voor katten wordt over de zelfde periode l!/t kg. kattenbrood. Kaas: op bonnen 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. elk een ons kaas. Koffie of thee op bon 2 t.m. 16 Maart 125 gram koffie of 50 gram thee Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder: op bon 87 t.m. 21 Februari één ons. Petroleum: zegel 8e periode v. 30 Dec t.m. 23 Febr. Voor verlichting „perio de D t.m. 23 Febr. twee 1. Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel (gemengd meel) op bon 92 t.m 21 Febr. een half pond. Slaolie: kan nog afgeleverd worden t m. 28 Febr. (bon 21 moest hiervoor reed: zijn ingeleverd.) Suiker: op bon 06 van 17 Febr. t.m. 16 Maart één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel: op bon 4 van de bloemkaart t.m. 23 Febr. 35 gram. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 31 t.m. 21 Febr. een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch bon 02 t.m. 26 Febr. 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „02 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldt t.m. 2 Maart. Bonnen 1 nog t.m. 16 Februari. Zeep: op bon 1 t.m. 28 Febr. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram wasch- poeder. Wasscherijen nemen 20 kg. droog waschgoed in behandeling voor 1 bon no 1. Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, oan wel één pot scheercrême. Opplakvellen levert kant en klaar, met haam, adres en codenummer: de drukke rij van dit blad. Iliniiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiillill! Illlllllllll GEMEENTE TEXEL. Illlllllllli ||i|||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllll|||||| VERBLIJFSVERGUNNINGEN. De Burgemeester van Texel vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de betrokken autoriteiten hebben medegedeeld, er geen bezwaar tegen te hebben een op langeren termijn gestelde verblijfsvergunning te verstrekken aan kinderen van op Texel wonende ouders, die aan den vasten wal worden opgeleid, onverschillig of zij een school bezoeken dan wel in een bedrijf of zaak ter oplei ding zijn. Wel moet bij de aanvrage wor den vermeld, waar de opleiding plaats vindt, opdat zulks kan worden gecontro leerd. Voorts wordt er op gewezen, dat bij 't aanvragen van verblijfsvergunningen (hetgeen ook door Texelaars voor relaties aan den vasten wal kan geschieden) het volgende in acht dient te worden ge nomen: lo Men zende tenminste 10 dagen te voren de aanvrage ten Raadhuize in; 2o. Men vermelde GEEN familienamen op het adres, doch adresseere: Burge meester van Texel, Den Burg. Den Burg, Texel, 12 Februari 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. INLEVERING VAN WEHRMACIITSMARKEN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de distributiedienst geen grootere hoeveel heid Wehrmachtsmarken (Duitsche dis tributiebonnen) ter inwisseling mag aan nemen dan 100 stuks. Worden meer dan 100 bonnen ter inwisseling aangeboden, dan dienen de betrokken handelaren aan te geven, door welk legeronderdeel (veld postnummer) dan wel door welke ho tels, kwartiergevers, restaurants, e.d. de ze bonnen zijn afgegeven. Indien buiten gewoon groote hoeveelheden worden aangeboden is voor het afgeven van Hol- landsche bonnen voor deze Duitsche bonnen toestemming noodig van het Centraal Distributiekantoor. Texel, 14 Februari 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. SCHAPENVLEESCH. In verband met de a.s. afname van schapen door de N.V.C. zijn volgens de ochtendbladen van gisteren deze max. prijzen (af winkel) vastgesteld per kg.: bout met been, schouder met been en car bonade f 1,45; zonder been f 1,60. Borst en nek f 1,25. Rauw vet f 1,25. Thuisbe zorgd 5 ct. p.p. (of gedeelte) per bezor ging hooger. WITTE KRUIS. Onder voorzitterschap van de heer P. Dros Az. hield de afd. Texel van Het Witte Kruis Donderdagavond in De Lindeboom haar jaarvergadering. Nog nimmer was de belangstelling zoo gering De als steeds door de secr.-penmngm. Pisart keurig verzorgde verslagen kon den voor slechts zes leden worden uit gebracht. Na opening door de voorz. en lezing der notulen volgt het FINANCIEEL VERSLAG. Saldo v.j. f6788.17. Contri butie f2044.72 (v.j f2023). Kap. f8513.42 Winst f700.40. ZIEKENAUTO. Deze maakte 70 ritten en legde 1890 KM. af. Voor luxe zieken auto's werd van TESO f 50 ontvangen. Totaal ontvangen f817.09; uitgegeven f74.41. Saldo f742,68. Ingekomen was een verzoek van de heer E. Boekei om hem tegemoet te willen komen in de ex tra kosten voor de ziekenauto. Besloten wordt een bedrag van f 45 beschikbaar te stellen. Secr. is vol lof over het uit stekende onderhoud der auto. T.B.C.-BESTRIJDING. Totaal ontvan gen f2192.04. Saldo f 19.05. Secr. spreekt er zijn vreugde over uit, dat er ditmaal niet „bijgepast" behoef de te worden. Vijf jaar geleden moest wel f 7000 uitgegeven worden. Er was nu slechts één patiënt. JAARVERSLAG. Secr. memoreert, dat 1940 voor het Witte Kruis een goed jaar is geweest. Het aantal leden steeg van 1720 tot 1743. Het Consultatiebureau be handelde in negen zittingen 795 zuige lingen. 121 werden nieuw ingeschreven. Aan vrijwillige bedragen werd ontvan gen f 104.83. Uitgegeven f 89.Er wer den 468 huisbezoeken gebracht. Spr. brengt hulde aan de nagedachte nis van mej. Coba Eelman, die het Witte Kruis een legaat van f 500 schonk. Aan het gebouw waren vele noodzake lijke kosten besteed. Van materiaal is 't Witte Kruis ruim voorzien, hoewel het Noodziekenhuis veel gebruiken kan en niet altijd spoedig terug doet komen. Secr. brengt mej. E. Meijer dank voor de goede verzorging van het onder haar be heer staande materiaal. Wel 1650 artike len werden uitgeleend. Twee kinderen werden in het Bosch huis te Nunspeet opgenomen. Ze kwa men geheel hersteld terug. Secr. dankt de Texelsche Courant voor haar belangelooze medewerking (publi caties, kostelooze propaganda voor het Consultatiebureau) Vervolgens brengen de heeren Egb. Lap en H. Melissen als leden van de commissie van rekeningnazieners rap port uit. Alle boeken en bescheiden wer den in volmaakte orde bevonden. Secr.- penningm. wordt dank gebracht. De heer Pisart wordt daarna bij ac clamatie tot afgevaardigde naar de Alg. Verg. benoemd. Daar niemand bij de rondvraag het woord verlangde, kon voorz. de vergadering (om 7 uur begon nen) reeds om acht uur sluiten. J. Illlllllllll WIE RUILT ER.....? Illlllllllll Ik heb een kolenbon en wil deze voor een VLEESCHKAART ruilen. Adres te bevr. aan Bureau van dit blad. Ruiladv. met uw naam worden kos teloos geplaatst; met „adres te bevr." kosten ze 10 ct. NEDERLANDS EERSTE TELEFOONKANTOOR. Vandaag is het zestig jaar geleden, dat het eerste telefoonkantoor in ons land geopend werd en wel teDe Cocks- dorp. In 1876 begon de telefoon in Amerika haar zegetocht en reeds het volgende jaar vond het nieuwe instrument hier te lande toepassing, aanvankelijk alleen als hulpmiddel bij het opsporen van storin gen in de telegraaflijnen, waarvan de eerste in 1852 werden aangelegd. Maar tegelijkertijd werden ook proeven geno men om de telefoon voor het overbren gen van tijdingen te gebruiken en zoo kwam nadat die proeven met goede uit slag waren bekroond, op 15 Febr. 1881 tusschen De Cocksdorp en Den Burg de eerste publieke telefoonverbinding in Nederland tot stand. Aanvankelijk deed deze telefoonlijn alleen dienst voor het overbrengen van telegrammen. Het eerste telefoonnet voor publiek ge bruik kwam te Amsterdam gereed. De openstelling van dit net dateert van 1 Juni 1881. De eerste telefoonkantoorhouder te De Cocksdorp was de heer C. R. Monté, de zoon van de toenmalige „brievengaar der" aldaar Het telegraafkantoor te Den Burg da teert van 20 Oct. 1872 (het postkantoor is van ouder datum). Aanvankelijk werd met het beheer belast de telegrafist 3e klasse J. J. Dusaar (later opgeklommen tot hoofdcommies der telegrafie te Am sterdam). 1 Oct. 1873 werd dit telegraaf kantoor vereenigd met dat van de post dienst en wel onder directie van de heer J. Hoek Bent. P.S. We vonden een merkwaardige fout in een officieele publicatie, n.l. in PTT-Bedrijfsbeelden, Serie C, no. 1 (Naar de Automatische Telefoon): Daarin wordt geschreven (op blz. 15) van een verbinding van De Cocksdorp en „het plaatsje Texel". BOUWVERGUNNING. M. J. Witte, wijziging voorgevel dub bel woonhuis (Wilh.laan.) Wed. C. Tiessen, verbouw woon- en winkelhuis, Warmoesstraat. M. Reij, verbouw paardenstal, Den Burg. K. Mantje, uitbreiden schoenwinkel, Hoogerstraat. WIE WINT DE „RIKS"? Oplossiingen van de Visite-kaartjes prijsvraag „Wat doen ze voor de kost" moeten uiterlijk a.s. Woensdag in ons bezit zijn. Het verheugt ons van ver scheidene kanten te hebben vernomen, dat ook deze prijsvraag zeer in de smaak valt. Eenvoudig is het niet, de gevraagde beroepen op te sporen. Maar hieraan ontleent het vraagstuk juist zijn attractie. Volgende week een nieuw pro bleem, dat aan onze hersen-gymnasten nog zwaarder eischen stelt dan dat, waar mee u nu misschien nog bezig bent. Echter is ons gebleken, dat velen onzer lezers op dit gebied wat „mans" zijn. BILJARTEN. Woensdag vond de laatste wedstrijd in de A-klasse plaats en wel tusschen Fortuna A en TOP A. Er was veel be langstelling. De uitslag was: Fortuna A 450 p.; TOP A 356 p. De totale uitslag in de A-klasse is nu: Fortuna A 1781; Krijt op Tijd A 1570; TOP A 1409 Fortuna kreeg voor de tweede maal de beker in haar bezit. Daar de wedstrijden van de A-klasse ten einde zijn, komt Maandagavond de commissie bijeen om alles voor de ver dere wedstrijden te regelen. De inschrij ving staat open tot en met Zondag a.s. d. G. BIBLIOTHEEK O.L. SCHOOL. Naar we vernemen is voor de biblio theek der o.l. school alhier door de ouders der schoolgaande jeugd de som van plm. honderd gulden bijeengebracht, zulks naar aanleiding van hetgeen op de laatste Ouderavond werd besproken. De heer C. v. d. Kolk, waarn. hoofd der school, liet er geen gras over groeien en deed de ouders al spoedig een keurige circulaire toekomen met het verzoek tot uitbreiding van de schoolbibliotheek 'n steentje te willen bijdragenHier boven vindt u het resultaat. Bovendien werd nog een aantal boeken aan de school afgestaan. Namens het personeel der school een woord van dank aan allen die hun medewerking hebben verleend. GEMEENTEAVOND. De Gemeenteavond, Zondag door de N.H. Kerk in Eben Haëzer gehouden, werd goed bezocht. Hij stond onder lei ding van Ds. Visser, die een toespraak hield naar aanleiding van deze woorden uit de Eerste Brief van Apostel Paulus aan de Thessalonicenzen: „Verblijdt u te allen tijd. Bidt zonder ophouden. Dankt God in alles, want dit is de wil Gods in Christus Jezus over u". Er werd gezongen uit de Nieuwe Bun dei, waarbij de heer J. Visser op het orgel begeleidde. Ook werden er films vertoond, in de eerste plaats een van Palestina, wel ke door Ds. Visser werd toegelicht. Verder een film van Marken en Vo- lendam, van een beklimming van de Bernina top (Rhaetische Alpen) en een film uit Texels Filmarchief. EB EN VLOED. Door een verkeerd geplaatste regel was de aanvang van dit artikel in vorig nummer een „warwinkel". We herhalen de eerste regels: De eb en vloed der zee is hoofdzakelijk een gevolg van het verschil tusschen aantrekkingen, die de maan op verschil lende deelen der aarde uitoefent naar gelang van de afstand waarop zij van dat lichaam verwijderd is. De deelen der aarde, die naar de maan zijn toegekeerd, worden sterker door haar aangetrokken dan die, welke het middelpunt der aar de innemen en deze weder sterker dan de deelen der aarde, die van de maan zijn afgekeerd. INGEKOMEN PERSONEN. Wed. Joh. Zeeders-v. d. Meulen, Herv„ van Den Helder, Vlamingistr. 12 n. De C 31. Herm. v. d. Beek, Herv., veeverlosk., v Rozenburg D 124 n. C 58. Ruurd ten Broek, Herv., v. Harder wijk, Smeepoortstr. 29 n. Weverstr. 90. Hendr. v.d. Woude, rijksveldw., R.K., v. Den Helder, Kanaalweg 56 n. Schil- dereind 94. Maria Scheucher, Fröbelonderwijze res, R.K., v. Heemskerk, Kerklaan 7a. n. De C. 31. Annetje Witte, dienstbode, R.K., van Tilburg, Paduaplein 33 n. B 180. M. C. Schakel met gezin (2 k.), Rijks ontvanger, Herv., v. Utrecht, Mengel berglaan 5 n. Emmalaan 10. DEN HOORN. FILMAVOND. Vandaag, aanvang half 9, organiseert de Commissie voor Ontwikkelingsavon den een filmavond, waaraan medewerkt de heer E. van den Ban. Er zijn nog kaar ten verkrijgbaar bij J. Beumkes. B. EIERLAND. BOMMEN BIJ BOERDERIJ. Maandagavond omstreeks half acht cirkelde een vliegtuig boven Eierland. Verscheidene inwoners gingen naar bui ten om te kijken naar. ja, naar wat? Of het vliegtuig misschien een serie bommen beliefde uit te werpen? Hoe gevaarlijk het is in zoo'n geval zich buitenshuis te begeven, heeft ook de heer P. van Exel ervaren. Hij stond voor zijn huis, toen het vliegtuig bommen liet vallen. Op een afstand van enkele tien tallen meters van de boerderij kwamen ze in bouw- en weiland terechtZe explodeerden met een geweldige slag en richtten belangrijke schade aan. Alle ruiten van het apart staande woonhuis werden verbrijzeld, terwijl een reeks pannen omlaag stortte. Ook de schuur werd beschadigd. Ook daarvan braken ruiten. De heer Van Exel is door het oog van een naald gekropen. Een geluk- wensch is hier op zijn plaats. De schér- ven vlogen hem langs het hoofd. Er bleken in totaal vijf bommen te zijn geworpen, drie van zwaar en twee van middelzwaar kaliber. Wij waarschuwen nog eens met klem: Blijf, wanneer ge vaar dreigt, binnenshuis Daar bent u het veiligst. llllllilllllilllll VOOR DE JEUGD. IIIIHIIIIIIIIIIII OOST WEST, THUIS BEST. Dat was voor jullie en voor allen, die daarbij de behulpzame hand hebben willen bieden een mooie wedstrijd. Het ging er om, uit dat spreekwoord zo veel woordjes te halen als er maar in zaten: in de eerste plaats Nederlandsche woorden en verder vreemde, die in onze taal burgerrecht kregen; ook gebruike lijke afkortingen en eigennamen telden mee (uitgezonderd, zoals we schreven, geslachtsnamen, omdat er anders geen eind aan zou komen). In het kort geven we hier de uitslag. Volgende week zul len we er meer van vertellen: No. 1. 243 woorden: Ide en Ida Kok, Den Hoorn. No. 2. 241 woorden: Cor Smit, p.a. J. Roeper Cz., Waalderstraat No. 3. 208 woorden: Gerard Hopman, De Koog K 4. Eén inzender was er met meer dan duizend woorden, maar die had veel meer en andere letters gebruikt dan er in het spreekwoord stonden. Die kwam dus jammer, want er was veel werk aan geweest niet voor de hoofdprijs in aan merking. JULLIE OOM KO. Illlll BINNENLAND llllll BIER. De brouwerijen leveren 20 pet. minder dan vorig jaar aan haar afne mers. BIJEN. De Vereen, tot Bevordering v. de Bijenteelt in Nederland telt 14500 le den. De aangesloten vereenigingen tellen 26000 bijenhouders met 100.000 volken. BOMMEN. Van Maandag op Dinsdag vernielden Britsche bommenwerpers in ons land talrijke huizen. Acht personen werden gedood, 25 gewond. Te Zaandam zijn twee personen aangehouden, die o.a. schuldig waren aan diefstal uit Zeepfabriek Victoria. Koffie en thee. Ook café's krijgen nog maar 25 pet. van hun verbruik van vorig jaar. Rotterdam. De 39-j. agent, die een vluchtende gearresteerde puinruimer na een waarschuwingsschot doodschoot, is tot twee mnd. hechtenis veroordeeld. Bergen. Zondagavond is een spie gelruit van sigarenwinkelier Grootegoed ingeworpen, vermoedelijk door een poli tieke tegenstander. Alkm. Crt. Te Den Haag heeft de militaire be velhebber een bekende lederzaak doen sluiten wegens brutaal en uitdagend op treden tegen leden Duitsche Weermacht. De leider der zaak en de schuldige perso nen zijn gearresteerd. ANGSTIG AVONTUUR Gistermorgen is de Dokter Wagema- ker, nadat ze om elf uur van Den Hel der was vertrokken in de mist tengevol ge van een miswijzing van het kompas (het scheelde wel een streek) op de Zuid- wal (de Bollen), tusschen ton 1 en 2, ge strand. Het gebeurde tijdens vloed. Toen het eb was, stond er maar twee voet wa ter. Directeur J. van der Vlies verliet zoo gauw hij kon met een kleine boot de haven om de 30 passagiers en de post over te nemen. Nadat de Marsdiep des middags de dienst had waargenomen, verliet ze des avonds om half zeven de haven om assistentie te verleenen. Ge lukkig mocht ze er tegen dat de vloed opkwam in slagen de Dokter YVagema- ker vlot te brengen. Tegen half elf lie pen beide schepen onze haven binnen. Kranig gelaptHet was stikdonker op zee en voortdurend joeg de opkomende vloed het schip meer tegen de Zuidwal aan. Illlllllllll WERELDNIEUWS Illlllllllll IN WEINIG WOORDEN ||||||||||U De neutrale landen verloren t. m Jan. door de oorlog 1,5 millioen ton aan scheepsruimte. Noorwegen reeds 0,5. Een Duitsch vliegtuig drong tot IJs land door en bestookte daar een vlieg veld met snelvuur. Een groep Duitsche vliegers bracht sinds 1 Aug. reeds 350.000 br. t. koop- vaardijtonnage tot zinken. De weduwe van de Britsche oud- piemier Chamberlain is na kortstondige ziekte overleden. Engeland riep zijn gezant uit Roe menië terug en verbrak de banden met dit land. Van 10 op 11 Febr. werden op Engelsche vliegvelden elf toestellen door Duitsche vliegers vernield. Ten W. van Spanje werd een Britsch convooi aangevallen. 10.000 ton scheepsruimte werd in de grond ge boord, 22.000 ton zwaar beschadigd. Op 1011 Febr. werden door de Duitschers 33 Engelsche vliegtuigen ver nield, terwijl ze er zelf twee moesten missen. Genua blijkt door uit Gibraltar ko mende oorlogsbodems beschoten te zijn Stefani meldt, dat geen militaire doe len zijn getroffen. Mussolini had te Bordighera 'n be- belangrijk onderhoud met de Spaansche leider Franco. In Zwitserland mag na 15 Maart geen steenkool meer voor verwarming gebruikt worden; bewaren voor de a.s. winter (indien men dan nog over heeft In luchtgevechten werden door de Italianen 12 vliegtuigen neergehaald. Engeland krijgt groot gebrek aan kleeding, daar de confectiefabrieken voor 85 pet. voor defensie werken. Volgens de Fransche ambassadeur in V.S., zal de voedselpositie van Frank rijk midden Maart critiek worden. In de N. Harz is het 5,10 m. lang skelet van een vischhagedis uit het krijt tijdperk gevonden. Het dier leefde 180 millioen jaar geleden. Illlllllllll ZOO SPRAK.Illlllllllll DR. F. E. POSTHUMA, in Agrarische Post: Onze trein rijdt in de richting van het Oosten. Daar ligt volgens het Agra risch Front voor de Nederlandsche land bouw de toekomst. De genoodigden, die niet in willen stappen, hebben de aan sluiting gemist! Vertraging in de snel heid, waarmede de trein van het Agra risch Front rijdt, zal dit niet geven. IIIIHIIIIIIIIIIII HOE LAAT IIIIHIIIIIIIIIIII TEXEL-DEN HELDER v.v. Van Texel: 8.45 en 14.45 Van Den Helder: 11.en 16.45 BUSDIENST TH. REUVERS Van De Cocksdorp. 8.1.45. Van Den Burg: 12.30; 6. ZONDAGS: Van De Cocksdorp: 11.15. Van Den Burg: 12.30. S. V. TEXEL. De ijssport heeft weer afgedaan, ten minste het heeft al eenige dagen ge dooid. Indien het eenigszins kan, gaan we Zondag weer beginnen. We verwach ten dan een groot aantal deelnemers. Intusschen brengen we nog even onder de aandacht, dat er nog steeds elke Dins dagavond wordt geoefend in het gym nastieklokaal en willen nogmaals er op wijzen, dat deze avonden zeer nuttig zijn daar hierdoor een vlotte balbehan deling en een flink uithoudingsvermogen wordt verkregen. Indertijd is zeer sterk tot uiting geko men, dat spelers, die regelmatig de zaal training meemaakten, gemakkelijk en op de zwaarste velden 2 uur konden spelen, terwijl de anderen veelal na een uur uitgespeeld waren. Bovendien verhoogt het de snelheid van beweging en maakt het u geheel fit. Zoo spoedig mogelijk zullen we ons weer met de Boys in verbinding stellen voor het spelen van wedstrijden. Gerrit Wilner is voor eenige tijd uitgeschakeld door een knieongeval, bij een val op het ijs opgeloopen. Hij zal ge opereerd moeten worden. Ook Ben is voorloopig niet beschikbaar. Door de gladde wegen bekwam hij een arm- kwetsuur. Spoedige beterschap toege- wenscht. DJ>. i

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2