Het Portret De Internationale toestand 3j min mui mm mm mm mm mm mi» ai mm mm mm mm mm mm mm mm mm i Kou - Griep - Pijn. VJ IN DE AFGELOOPEN WEEK WOORD EN DAAD Aan B. en W. een crediet verleend van f 8000 (te leenen tegen 6 pet.) voor de aankoop van voedingsmiddelen en brandstoffen. ZATERDAG 31 OCTOBER 1914. Afwezig: de heeren Keesom en Visser. Voor 't Zeevaartkundig onderwijs in onze gemeente over 1915 een verhoogd subs, van f 4500 van het Rijk ontvangen. Aan de Alg. Middenstandsvereen. (voorz. P. C. Koorn, seer. M. A. Kuijper) op haar verzoek voor boekhoudonder- wijs een schoollokaal in gebruik gegeven Eervol ontslag verleend aan mej. Joh. te Kronnie. onderwijzeres te De Cocksdorp. Mej. Joh. te Kronnie benoemd tot handwerkonderwijzeres te De Koog. Benoemd tot h.d.s. te Oost de heer M. H. Tuinder te Leiden; tot handwerk onderwijzeres te Oosterend en Oost mej. A. C. Heeroma te Apeldoorn; tot onder wijzeressen bij het herhalingsonderwijs: te M.-Eierland mej. A. G. Postma; te Oosterend mej. A. C. Heeroma; te De Cocksdorp mej. Joh. F. Sparnaaij. Kasgeldleening van f 10.000 aange gaan. Voorstel B. en W. om de salarissen 284 Ullllllllll UIT DE KEUKEN IIIIHIIIIII VAN DE KRANT. DE OUDSTE RECLAME. Bij opgravingen ter plaatse, waar eens Karthago lag, heeft men een reclame ge vonden, die aantoont, dat reeds bij het begin van onze jaartelling 't reclame- wezen ontwikkeld was. De reclame luidt als volgt: „Koopt onze lampen, zij kos ten slechts één duit en zijn de beste". Voorts bevatte zij naam en adres van de vervaardiger. De reclame was aange bracht op een der lampen zelf, die ver moedelijk als draaglamp gediend heeft om hen, die bij donker-uitgingen, te hel pen de weg te vinden. Volgens de leider der opgravingen zou dit de oudste re clame zijn, die bekend is. Dat neemt ech ter niet weg, dat men veilig mag aanne men, dat de reclame heel wat ouder is dan onze jaartelling. Immers zoodra er ruilverkeer ontstond moet degeen, die iets wilde verkrijgen, datgene wat hij aanbood als mooi en best hebben aange prezen, opdat de ander het zou aanne men. En is de aanprijzing niet de oor- spiong van alle reclame? Zoo oud als de ruilhandel is, zoo oud moet de reclame zijn, al heeft die zich dan ook pas goed kunnen ontwikkelen, toen er een vast ruilmiddel ontstond in de vorm van geld en toen het toenemende verkeer de mo gelijkheid bood zijn koopwaar in steeds breeder kring aan de man te brengen. VAN TEXELS RAAD. der gemeenteveldwachters op f 150 (De C.), en f 125 (Den Hoorn, Oosterend, De Waal) te brengen, wordt wegens de tijds omstandigheden met 73 stemmen ver worpen. Toch wees voorz. er op, dat de jaarwedden sinds menschenheugenis niet waren verhoogd en de levensstan daard zeer gestegen was. Het salaris van dhr Van der Waals, 2e ambt. ter secretarie, wordt op f 500 bepaald. Besloten, mede in verband met de bouw van de Zeevaartschool, de bestra ting van de Weverstraat te verlengen tot het perceel van dhr IJ. Brouwer (be grooting f 600. Gemeentebegrooting 1915 bij accla matie vastgesteld na heel korte bespre king. Voorz. deelt mee, dat alle binnen de gemeente aanwezige rogge „in der min ne" is opgekocht (op 2 partijen na) tegen f 10.60 per 100 kg. B. en W. overwegen distributie onder de bakkers ZATERDAG 5 DECEMBER 1914. Tegenwoordig alle leden. Benoemd tot lid van de Comm. van Toezicht op het Middelb. Onderwijs (Z. V S.) de heer J A. G. Stompff. 285 MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Handelsinformatie- en Incasso- bureau voor de Middenstand. opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordeelen. Een volledig prospectus, waar- uit zulks duidelijk blijkt met een ex. van de 14-daagsche zeer verzorgde courant, waar- in o.m. de faillissementsgege- vens volledig opgenomen wor- den, wordt op schriftelijke aanvrage gaarne vrijblijvend verstrekt. s S N.V. PROVINCIAAL BELANG, I Amstelstr. 14, Tel. 38631 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan speciale overeenkomst getrof- fen worden. IIIIIIIIIIHIIIIII ZOO SPRAK.... 111111111111111111 JAN P. STRIJBOS: Wettelijke bescher ming van de vischotter is dringend noo- dig. Anders wordt de soort uitgemoord. BEDREIGDE STEDEN. „Vlissingen, de meest gebom bardeerde stad van ons land". Het is een sprekend en tot op zekere hoogte verklaarbaar verschijnsel, dat onder de indruk der bombardementen, waaraan zij blootstonden en (of) staan, verschillende steden in het getal hunner inwoners achteruitgegaan, omdat tal van menschen naar elders zijn verhuisd. Van Rotterdam is, volgens de Haagsche Post, het aantal inwoners met 39.000 vermin derd. Op 1 Januari j.l. bedroeg het ruim 589.000. Op kleinere schaal vertoont Vlis singen hetzelfde beeld. Onlangs heeft burgemeester Van Woelderen meege deeld, dat gedurende 1940 het aantal in woners zijner gemeente met 3310 is verminderd: het bedraagt thans 19.696. Hij deelde mede, dat geen gemeente in ons land zoo vaak (door de Engelschen) is gebombardeerd als Vlissingen en sprak de hoop uit, dat de stad van Michiel de Ruyter dapper en onversaagd zou blijven; hij voor zich was overtuigd, dat ze na de oorlog 'n tijd van nieuwe op bloei zou tegemoet gaan. In Den Helder heeft zich het verschijnsel ook voorge daan Intusschen willen we aan dit alles da delijk toevoegen: wij zijn vast over tuigd, dat na de obrlog het bevolkings cijfer in al die gemeenten met een sprong de hoogte in zal gaan. Want voor verschillende personen en gezin nen beteekent het slechts een tijdelijke verhuizing; straks zullen ze terugkeeren in „het oude nest". Let maar op! /lllfUIÜU LANDBOUW VEETEELT IIIIHIIIIII PLANTENVOEDSEL. Het lijkt een moeilijke puzzle te wor den voor de boeren en tuinders. Het volk verwacht, dat er meer dan gewone moeite gedaan zal worden om de Neder - landsche bodem tot nog hooger productie te brengen, dan de Nederlandsche boer en tuinder reeds kan. En dat was al niet weinig, meer dan in eenig ander land ter wereld. Gaarne zal ieder van de land- en tuinbouwers het zijne doen om de pro ductie van de bodem nog meer op te voeren, doch het moet ook kunnen. En het is de vraag, of het zal kunnen. Voor plantengroei is plantenvoedsel noodig. Dat zit, wat sommige stoffen aangaat, in de bodem als reserve; dat wordt gegeven in de vorm van stalmest en van kunst mest. Stalmest is er in geen geval meer dan in vorige jaren en kunstmest.... Dat ziet er niet zoo mooi uit. Stikstof gaat wel, dank zij de luchtstikstoffen. Kali gaat ook. Maar de fosforzuurmeststoffen laten ons in de steek. Super wordt niet meer gefabriceerd. En slakkenmeel, ver reweg de grootste fosforzuurbron moet uit België komen. Wij gebruiken daarvan per jaar zoo'n 400.000 ton. Nu beloofden ze ons begin December 20.000 ton. Dat is een twintigste deel. Maar nu blijkt, dat het vervoer naar ons land zulke groote bezwaren biedt, mogen wij al heel erg blij zijn, als zelfs dit beetje hier al vast maar eens binnen is. Dat zijn dus geen gunstige vooruitzichten. Zij, die gewoon waren met slakken- meel te mesten, kunnen het dikwijls wel eens een keer zonder stellen. Deze fos- forzuurmest leent zich nl. bijzonder voor voorraadvorming in de grond en in tij den van gebrek als wij doormaken, komt dat de geregelde slakkenmeel-gebruikers goed te stade. AGRICOLA. IIIIHIIIIII IN DE MOESTUIN. IIIIHIIIIII IHHI>iii><ii>ii>ii><>i>>>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiniiii||||H FEBRUARI. In de tuin wordt de arbeid spoedig weer hervat. Zoodra de vorst over is, kan men beginnen met het zaaien der vroegste voorjaarsgroenten: spinazie, raapstelen of keelen, radijs, snijsla, wortelen, doperwten en tuinboo- nen. We zoeken daarvoor eind Februari 'n luw plekje op, beschut aan de Noord en Oostzijde, en zaaien ondiep. Bij het opkomen geven we met wat takken eeni- ge beschutting. Ook kan men doperwten en tuinboonen onder glas laten vóórkie- men, om later uit te planten, nadaL. ze voldoende zijn afgehard. Zaai niet al uw spinazie- of ander zaad ineens. Het weer in Februari en Maart is daarvoor te wis pelturig. Zaai liever om de twee weken telkens een gedeelte. Mislukt het zaaisel, dan is er nog niet te veel verloren en slaagt de teelt, dan hebt ge de groente in opvolging. Sjalotten kan men ook reeds in Februari uitpoten. Ze kunnen wel wat vorst verdragen. HlllliiiiniiiiiiniimiimiiiiiiiiiiiiHiiiHinininiiiiiinniiuiiiiiitiiiupiiiiiiiillllll IIIIHIIIIII WEET U ZE ALLE VIJF IIIIHIIIIII Ullll 931 Van wie betrok de wereldberoem- Ant. Leeuwenhoek de lenzen voor zijn microscopen? 932 Een condor is een soort. 933 Waar ligt het Damsterdiep? 934 Welke kleur heeft ebbenhout? 935 De ergste zoetwaterroofvisch is...? Antwoorden: 931 (strikvraag). Hij sleep ze zelf. 932 Gier (aasgier), Z.-Amerika. 933 Tusschen Groningen en Delfzijl. 934 Zwart. 935 De snoek. Nieuwe vragen. 936 Grondel is een soort. 937 Sepia (verf) afkomstig van 938 „Staalmeesters", beroemd schilde rij van 939 Een valkenier is 940 Een kris is een soort IIIIHIIIIII VOORDE JEUGD IIIIHIIIIII OP REIS DOOR NOORD-HOLLAND. 37. Je vindt ,,de Streek" tussen eni 38. Aan de m^nd van de Vecht ligt....? 39. Je vaart Van Monnikendam naar Marken over de. 40. Het grootsb dorp op Marken heet? 41. Leemans. Zto heet het gemaal van de (weke polder?) bij 42. Hoe kom je!van Amsterdam in Haarlem? 43. Hoe kom je spet een schip van Haarlem in h?t Noordzeekanaal7 44. Waar woonde -Je bekende water bouwkundige J. Leeghwater? 45. Waar staat 't Czaar Peter Huisje? 46. Waar zijn de duinen breder: bij Callantsoog of bij Bloemendaal? 47 Waar vind je in onze provincie hoogveen? 48. Is er in West-Friesland laagveen? ANTWOORDEN: 37. Hoorn en Enkhuizen. 38. Muiden (betekent: mond). 39. Gouwzee (niet met „au). 40. Monnikenwerf. 41. Van de Wieringermeerpolder bij Wiermgen. 42. a. Met de trein; b. met de tram; c. met een ander voertuig; d. met een schip, door de Haarlemmer trek vaart; e. te voet; in de toekomst misschien ook wel met een zweef vliegtuig. 43. Door het Spaarne. 44. In De Rijp (tussen Schermer en Beemster). 45 In Zaandam (Een Russische Czaar, Czaar Peter genaamd, stelde veel belang in de scheepsbouw en ging daarom een tijdje in Zaandam wonen. Het huisje, waarin hij woonde, is nu nog in die stad te bezichtigen). 46. Bij Bloemendaal veel breder. 47. Nergens. 48. Ja, in het Westen (Langendijk). (Weer uitknippen en opplakken.) ■L Door hun kou, koorts en pijnuit- drijvende werking helpen hierbij altijd en veilig en vlug een poeder of ca chet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. WEET U WEL dat in 1510 het eerste zakuurwerk werd uitgevonden, het z.g. Neurenberger ei, dat 40 dagen achtereen liep en een slagwerk bezat? VAN ADMIRAAL DARLAX. Frankrijk bevindt zich op het oogenblik in een overgangsstadium. Het tracht zich aan te passeri ;.an het nieuwe bestel en zijn houding te be palen. Tot de figuren, die daartyj in de laatste dagen op den voorgrond zijn getreden, behoort ook de nieuwe minister van Buitenlandsche Zaken, admiraal Darlan. Darlan werd op 7 Augustus 1881 te Nérac (departement Lot et Ga ronr.e) geboren In October 189'» trad hij in dienst der marine, bezocht de krijgsscholen en behaalde het diploma voor artillerie-officier. Ge durende den wereldoorlog voerde hii het bevel over een marinedetarhe- ment, na den oorlog over het Rijn- flottielje. Voorts was hii achtereen volgens chel van den staf der vlooi- divisie in het Verre Oosten, rom- mandant van de pi loten«rhnol en chol van den staf van een linieschip- divisie N'a zijn bevordering tot kapi- tein-ter-zee werd Darlan belast mot de leiding van een marineschool vervolgens voerde hii als schout-hii- nacht het beve» over de 1ste hchte divisie en ten slolte als vice-admi- raaJ over het 2de linie-eskader. !n .fanuan 1937. bii het heeneaan van vice-admiraal Durand-Viel volgde zijn benoeming tot chet van den ^eneralen «taf der marine Behalve op militair terrein heelt idmiraal Darlan zich ook op politiek terrein bewogen. In verschillende ninisteries van marine was hij chel an het kabinet en als deskundige voo: marinevraagstukken nam hij leel aan de conferentie te Londen en :«npve. Te Vichy wordt thans oflicieel medege- gedeeld, dat de minister van Buitenland sche Zaken, Flandin, is afgetreden. De minister van Marine, admiraal Darlan, neemt Flandin's plaats op het ministerie van Buitenlandsche Zaken in en is tevens tot vice-president benoemd. Daarbij be houdt hij zijn post als minister van Marine. Met betrekking tot de besprekingen, die Darlan in de afgeloopen dagen te Parijs heeft gehouden, heeft de pers het volgende officieele communiqué gepubliceerd „Het staatshoofd maarschalk Pétain, die de politiek van Montoire volgt, heeft Laval voorgesteld, als minister van Staat en lid van het directorium tot de regeering toe te treden Laval heeft het aanbod van den maarschalk van de hand gewezen." Naar te Vichy omtrent de komende re- geeringswijziging verluidt, zullen met enkele uitzonderingen waarschijnlijk alle ministers vervangen worden. Admiraal Darlan, generaal Huntziger en misschien de onlangs tot minister van Justitie benoemde Barthélémy zouden aanblijven. Het nieuwe kabinet zal, naar men van verschillende zijden hoort, meer het karakter van een ambtenarenregeering dragen.. In het buitenland zijn geruchten ver- jpreid over vermeende in Vichy uitgebro- l$pn onlusten. Deze geruchten zijn onjuist. In Vichy heerscht volkomen rust Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft het wetsontwerp tot steun- verleening aan Engeland met 260 tegen 165 stemmen aangenomen. De ontwerp-wet gaat thans naar den Senaat. De stemmenverhouding komt zoo onge veer overeen met de politieke gezindheid der stemmers. Vóór de wet stemden democraten en 24 republikeinen, er tegen 25 democraten, 135 republikeinen, 3 leden der progressieve partij, 1 lid van de Ame rican Labor Party en 1 lid van de Farmer Labor Party. Kort voordat het wetsvoorstel werd aan genomen heeft het Huis met 263 tegen 160 stemmen het voorstel van den republikein Fish verworpen, dat behelsde het ontwerp naar de commissie van Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afgevaardigden terug te zenden en in plaats van de wet tot hulpverleening aén Engeland een ont werp in te dienen, waarbij aan Engeland een ertdiet van twee milliard dollar ter beschikking wordt gesteld. Het Huis van Afgevaardigden nam een amendement aan, waarbij de leveringen aan Engeland tot het einde van het be- grootingsjaar niet de 1.3 milliard dollar mogen overschrijden. Dit betreft, volgens United Press, leger- en vlootmateriaal, dat óf reeds aanwezig is óf reeds in bestelling is gegeven. Met 177 tegen 120 stemmen werd een voorstel van den republikein Eaton om de hulp aan Engeland tot 2 milliard dollar te beperken verworpen en met 122 tegen 38 stemmen een voorstel van den republikein Wadsworth, een maximum-grens van milliard dollar vast te stellen voor de leve ringen aan landen, wier verdediging van belang is voor die der Vereenigde Staten. Daarmede werd een van de belangrijkste voorstellen van de oppositie verworpen Ook het voorstel, dat de hulpverleenings- wet bepalingen zou bevatten, volgens welke Amerikaansche troepen niet buiten de ter ritoriale wateren van het Westelijk Half rond gezonden mogen worden, werd afge wimpeld. De verwerping van dit voorstel werd van de zijde der regeeringspartij ge motiveerd met de verklaring, dat in deze wet niets het recht geeft troepen buitens lands te zenden. Wendell Willkie is te New York aange komen. Hij weigerde aan persvertegen woordigers mede te deelen, tot welke ge volgtrekkingen hij op grond van zijn in drukken in Engeland gékomen was. Hij verklaarde deze mededeelingen te reser- veeren tot zijn verschijning voor de Se naatscommissie van Buitenlandsche Zaken, waarschijnlijk Dinsdag. Willkie zei evenwel, dat hij in Engeland het geheel geen verwachting of voorstel vernomen had omtrent deelneming van de Vereenigde Staten aan den oorlog. Hij voegde hieraan toe, dat het Amerikaansche volk wel dankbaar mocht zijn, dat het niet behoefde te leven op een wijze, als waartoe het Engelsche volk thans gedwongen i». De „New York Times" publiceert het re sultaat van een onderzoek van het Gallup- instituut over eventueele deelneming van de Vereenigde Staten aan den oorlog. Blij kens dit onderzoek zijn negentig procent van de deelnemers tusschen twintig en dertig jaar tegen het deelnemen aan den oorlog. Van de deelnemers tusschen dertig en vijftig jaar zijn 85 procent en van de deelnemers boven de vijftig tachtig pro cent tegen den oorlog. De nieuwe Amerikaansche ambassadeur te Londen, John Winant, heeft een bezoek aan Roosevelt gebracht. Na afloop hiervan verklaarde hij „In sommige kringen wordt veel gesproken van een unie tus schen de Vereenigde Staten en Engeland. Ik geloof, dat dit slechts het begin zal zJjn van een nauwe samenwerking tusschen alle democratische landen." Winant zal, zooals men weet, over tien dagen naar Europa vertrekken. De speciale verslaggever van een Ita- liaansch blad aan de Grieksch-Joegosla vische grens meldt, dat volgens uit Grie kenland ontvangen berichten de Engelsche invloed in het land na den dood van Metaxas nog versterkt en uitgebreid is o.a. door de benoeming tot minister-president van den gouverneur van de Bank van Griekenland, Koritzis, en tevens door de ontscheping van nieuwe contingenten Britsche troepen te Saloniki. De levens middelensituatie wordt voor de bevolikng steeds ernstiger. Alle artikelen zijn zeer schaarsch, ontzaglijk duur of in het geheel niet te krijgen. De verslaggever, die den nadruk legt op de aanwezigheid van Brit sche vliegtuigen, kanonnen en troepen in Griekenland, schrijft, dat Italië zich op dit krijgstooneel minder tegenover Grieken land dan wel tegenover het Britsche Rijk geplaatst ziet. Duitsche vliegers laten zich onder de palmen smaken. van het zonnige Italië nei eien goeu (Scherl) In het Britsche kabinet zijn eenige wijzigingen aangebracht. De huidige minister van Koloniën, Malcolm Macdonald, is tot Hooge Commis saris in Canada benoemd. Er zal zoo spoe dig mogelijk een speciale volmacht voor hem worden opgesteld, opdat hij zijn zetel in het Lagerhuis kan behouden. Tot zijn opvolger als minister van Kolo niën is Lord Moyne benoemd, die tevens in de plaats van den overleden lord Lloyd voorzitter van het Hoogerhuis wordt. Ernest Brown zal als minister van Ge zondheid optreden. Tot staatssecretaris voor Schotland is Thomas Johnston be noemd. Ten slotte is de hertog van Norfolk be noemd tot eerste parlementaire onder staatssecretaris van het ministerie van Landbouw. SABOTAGE. Wat verstaan wij onder sabotage? Sabo tage is het vernielen of beschadigen van andermans goed, speciaal zijn gereedschap, waardoor den benadeelde het uitoefenen van zijn beroep of bedrijf onmogelijk wordt gemaakt. In den regel wordt sabo tage een wraakneming en wel een wraakneming van het allerminst aanbe velenswaardige soort. Het is een geniepig middel om anderen te beletten hun wetti-'.e werkzaamheden naar behooren uit »e voeren. Ieder weldenkend mensch verwerpt de sabotage als middel van verzet. Het rechts gevoel komt op tegen het gebruik van mid delen, waartegen de Nederlandsche we: met straf dreigt. Het ergste van alles is. dat vaak onschuldigen moeten boeten vooi dit misdrijf, dat buitendien in vele geval len zijn doel mist. De ware daders zien den meesten tijd kans, anoniem te blijven en anderen de verantwoordelijkheid te laten dragen. Dit alleen reeds moest een reden zijn, om af te zien van het plegen van sabotage Het moet iemand tegen de borst stuiten, een feit te plegen, waarvoor anderen moe ten boeten, die er part noch deel aan heb ben. Een dergelijke handelwijze strijdt tegen het moreel gevoel. Sabotage kan dan ook niet genoeg veroordeeld worden, èn om het feit op zichzelf èn om de daaruit voor derden voortvloeiende gevolgen. Daarbij komt nog, dat dergelijke daden dikwijls volstrekt zondei het gewenschte resultaat blijven, zelfs bijna onopgemerkt voorbijgaan. Niet alleen dus, dat de ge wone gang van zaken er niet door wordt gestoord, doch de daders hebben zelfs niet eens de satisfactie, dat zij buitengewone ergernis verwekken. Wanneer men sabotage uit dezen ge zichtshoek beschouwt, moet men wel tot de slotsom komen, dat het niets meer is dan een negatieve „daad", zonder nut of waarde. De pleger of plegers van een der gelijke daad zullen voor zichzelf moeten erkennen, dat zij zich daardoor een val- schen schijn van moed hebben gegeven voorzoover men van moed kan spreken bij het plegen van een feit, dat wordt begaan onder begunstiging van de duisternis. Sabotage is steeds en onder alle om standigheden een verwerpelijk middel, dat zeer terecht met straf wordt bedreigd. Het vernielen van andersmans goed om daar door ongerief te veroorzaken moet met alle ten dienste staande middelen worden be streden. Het plegen van dergelijke daden is in de hoogste mate minderwaardig, on geacht het doel, waar het om gaat. Strijden met open vizier is ridderlijk; doch sabo tage is laag en verachtelijk. Het is dan ook ondenkbaar, dat men schen, die nog eenig gevoel van eigen waarde hebben, zich er aan zullen schuldig maken. Er zit iets in het gevoel, dat wij zelf buiten schot blijven, terwijl anderen die met het geval niets te maken heb ben en het vermoedelijk zelfs sterk zullen afkeuren er voor verantwoordelijk wor den gesteld. Dit moet men vooral niet uit het oog verliezen. Wie zich dit alles goed indenkt, zal onge twijfeld zijn handen thuis houden. De mees ten. die zich aan sabotage schuldig maken, zullen zoo ver niet hebben doorgedacht Het is van harte te hopen, dat het vol doende is, hen op de ernstige gevolgen voor onschuldigen te wijzen, om hen voorgoed van sabotage terug te houden.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 6