IVOROL: De kwaliteits-tandpasta REDE VAN DE RIJKSCOMMISSARIS. ||||||ililillilllllllllilllllllllllllilir?r{li!llllllllllllllllllllllliilllllillllllllllllllli|||||| flllllllllil GEMEENTE TEXEL. Illlllllllll ||||||llllllinilllllllUllllil!IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllUlll|||||| VERGUNNING DES NACHTS BUITEN ZIJN BIJ LAMMEREN WERPEN. De Burgemeester van Texel brengt, in overeenstemming met den Duitschen In- selkommandant, in herinnering aan de schapenhouders, het bepaalde in art. 2 van de Verordening No. 188 van den Rijkscommissaris, luidende: „Tot nader order is het verboden zich tusschen 24 en 4 uur in de open lucht op te houden". Dit verbod dient aldus gelezen te wor den dat ook verboden is zich in open lucht op eigen erf te bevinden. Zij, die meenen, dat in verband met het lammerenwerpen noodzakelijk is dat zij de komende weken tot dat doel bui tenshuis zijn, kunnen daartoe een ver gunning ontvangen le. door zich des Maandagsmorgens te vervoegen bij den heer E. Noordijk, keu ringsveearts, die daartoe op de markt aanwezig zal zijn; 2e. door een schriftelijke aanvrage bij den heer Noordijk, waarbij vermeld moet weiden: naam en adres, aantal schapen, dat zal werpen, periode, waarin dit wer pen waarschijnlijk zal plaats vinden (be gin en einddatum naar schatting). Deze opgave moet met duidelijk handschrift zijn geschreven. Alle afgegeven of toegezonden bewij zen moeten aan den heer NQordijk wor den teruggezonden op den dag, waarop zi' vervallen. Den Burg, Texel, 14 Maart 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. BOOTDIENST T.E.S.O. Met ingang van Dinsdag a.s. komt er een wijziging in de bootdienst. Van Texel: 7.45; 14.—; 17.30. Van Den Helder: 9.30; 16.10; 19.—. OMZET- EN LOONBELASTING. De vergadering, waarin de Inspecteur der Rijksbelastingen te Den Helder, de heer Volkmaars, zou spreken over de Omzet- en Loonbelasting, is thans be paald op Donderdag a.s. Zie adv. in dit nummer. CONSULTATIEBUREAU. Een blijde tijding. Met ingang van a.s. Vrijdag wordt ie dere maand door het consultatiebureau weer zitting gehouden. Vrijdag worden in Pen's Zaal tusschen 10.30-4 uur moe ders verwacht met zuigelingen, die niet cuaer zijn dan één jaar. RIJCKE TREK Trekking a.s. Vrijdag. Voor de derde Rycke Trek Verloting blijkt allerwege, evenals voor de beide vorige verlotingen, groot animo te be staan De trekking is bepaald op a.s. Vrij dag ten overstaan van Notaris J. C. J. Waldorp en zal gehouden worden in het Venduhuis der Notarissen te Den Haag. PAARD OP HOL. Ons bericht van Woensdag behoeft nog een aanvulling. Nader vernamen we, dat hes vooral aan de heer P. J. Felius, werkzaam bij Graanmalerij Fa. Lange- veld, te danken is, dat het ongeval zoo goed is afgeloopen. Hij greep kordaat het leidsel en remde het hollende paard uit alle macht. Daarna schoot ook de heer K. te hulp. KINDERZANG. De langverbeide middag breekt straks aan. Zaterdagmiddag a.s. geeft de Kin derzangklasse van mevr. Room in Pen's Zaal een uitvoering. Er is met zorg ge oefend en de bezoekers kunnen dan ook van een recht genoeglijke middag met de kleine zangsters en zangers verzekerd zijn. Vandaag kunnen de leerlingen voor hun ouders, broertjes, zusjes en grootouders programma's (tevens bewijs v. toegang) in ontvangst nemen. Voor an dere belangstellenden is van Dinsdag af een toegangsbewijs te bekomen. Echter in een beperkt aantal, dus. VERTROKKEN PERSONEN. Willem Bruin en echtgenoote, van De Waal 19 n. Wieringerwaard, Zuid Zijper- weg A 84a. Corn A. Buisman, v. Den Burg, Holle- walsweg 32, n. A'dam, Haringpakker- sleeg 8 I. Cornelia Dros, v. E 37 n. A'dam, Grim- burgwal 10. Bernardus Halsema en gezin, v. De C. 155 n. Haarlemmermeer Spieringweg 169 Johannes J. Galjaard, v. W 77 n. Am- sleidam, Laplacestr. 31, p.a. Meck. Jannetje G. v. Bennekom, geh. m. C. Drijver, v De C. 16 n. Velsen, Alex Bell dwarsstr. 6. INGEKOMEN PERSONEN. Maria en Cornelia de Bruijn. v. Capel- le a.d. IJssel, Bermweg 189, n. De Waal 42 Cornelis de Bruijn, v. Capelle a.d. IJs sel, Bermweg 189, n. Den Hoorn 129. Rein T., Sibbeltje M. en Cornelis N. Haarsma, v. Beilen O 110 naar O 157. Josephus A. Oremus, v. Bussum, Spoorlaan 26 n. Den Burg, Groenepl. 13. Johanne M Blok, geh. m H. v.d. Beek, m. kinderen, v. Rozenburg D 124, n. C 58. Elisabeth V. Neuvel, v. Bovenkarspel A 386, n. Den Burg Vogelenzangweg 2. Eduard Neve, v. Hontenisse Knapaf A 93, n. E. 29. In verband met het in de open lucht vertoeven tusschen 12 uur 's nachts en 4 uur 's morgens bevat dit nummer een voor onze schapenhouders zeer belang rijke mededeeling RIJWIELBANDEN. •Er komt heel wat kijken, voordat u in het bezit komt van een rijwielbandbon. Leest de desbetreffende mededeeling on der „Distributie" in dit nummer. JUBILEUM. Op 21 Maart a.s. hoopt onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. Witvliet, het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden te Den Helder als agent van po litic- werd aangesteld. Thans is de heer Witvliet Gemeenteveldwachter te Lei- muiden. S. V. TEXEL. Zondagmiddag (dus niet Zaterdag, zooals Woensdag bekend gemaakt werd) kan er weer geoefend worden. Het weer laat zich gunstig aanzien, dus mag een groote opkomst verwacht worden. Aan vang half drie. De zaaltraining blijft de ze maand nog doorgaan. Daarna kan den kelijk weer voldoende van het terrein gebruik gemaakt worden. D.D. OUDESCHILD V1SSCHERIJ. Maandag werd 400 kg. garnalen aange voerd. De handel betaalde er 35 ct. per kg. voor. Ook werd een deel voor de pellerij gekocht; hiervoor is de prijs vast gesteld op 28 ct p. kg. Zij heeft recht op de aankoop van 25 pet. van de aan voer. Momenteel teekent de prijs, door de pellerij betaald, zich wel zeer ongun stig af tegen die, door de handel be sleed, maar bij groote aanvoer betaalt de pellerij trouw haar 28 ct. en waar blijft dan de handel? Er wordt wel ge- mepperd over de „slechte" prijs, die de pellerij betaalt, zoo verklaarde men ons, van bevoegde zijde, maar men moet zich niet blindstaren op perioden, waarin de vischprijzen tot ongekende hoogte opge- lcopen zijn. Dinsdag werd 500 kg. aangevoerd, prijs resp. 40 en 28 ct.; Woensdag 800 kg. tegen 33 en 28 ct. en Donderdag, toen aangemoedigd door de flinke vangst van de vorige dag de heele vloot (17 schui ten) het ruime sop koos, keerde de Ou deschilders met niet minder dan 1400 kg. garnalen terug. Prijs resp. 31 en 28 ct Donderdag werd tevens de eerste puf wederom aangevoerd. Elke schuit had plm. drie manden van 50 kg. aan boord. DE COCKSDORP ARM GEBROKEN Het zoontje van de heer Robijn moest zich wegens het breken van een arm on der doktersbehandeling stellen. LOOS ALARM? Gistermorgen plm half acht is de mo torreddingboot uitgevaren op het bericht dat zich op eenige afstand van de kust mt-nschen in nood zouden bevinden. Schipper Jn Bakker en zijn mannen heb ben enkele uren de omgeving afgezocht, maar konden niets ontdekken. Om half 1 ongeveer keerde men weer naar huis. Ingang 1 April zullen de 10-cts si garen 12 ct. kosten en de cigaretten van een cent anderhalve ct. (hooger accijns) Aan de rede, welke Rijkscomm. Seyss Inquart Woensdagmiddag in het Concert gebouw te Amsterdam heeft gehouden, en welke bestemd was voor het heele Nederlandsche volk, is het volgende ont leend: Ongeveer twee weken geleden waren Amsterdam en eenige steden in Noord- Holland het tooneel van beroeringen. Zonder twijfel waren het vooral weer de joden, die de tot dusver ordelijk haar werk verrichtende bevolking tot tegen stand hebben opgehitst en verleid. Juist daarom was het noodzakelijk op de scherpste wijze en met de meest besliste middelen deze tegenstand te breken. In de toekomst zullen wij, wanneer dat noodig is, nog harder zijn. Vooral waar schuw ik voor beleediging van de Duit- sehe Weermacht en van de leden daar van. De door de Opperbevelhebber gege ven instructies zijn ondubbelzinnig en radicaal. Staking en uitsluiting moeten worden beschouwd als vergrijpen tegen do door de bezettingsmacht te handhaven orde. Wie in 't vervolg staakt, verliest z'n bestaan. Wie bij onrust als raddraaiers optraden, zullen tot een harde, maar on vermijdelijke straf worden veroordeeld. Ook de kring van hen, die mede verant woordelijk moeten worden gesteld voor de vorming der openbare meening, moet er door drastische middelen aan herin nerd worden, dat hier de door de bezet tingsmacht geëischte orde onder alle omstandigheden moet worden gehand haafd. De kracht onzer bajonetten is echter voor het buitenland bestemd. Ik juich het toe, dat zich in ons midden een zoo opmerkelijk aantal Nederl. Na- tionaal-Socialisten bevindt, die in een harde, vaak nog verkeerd begrepen strijd als pioniers medewerken aan de opbouw van een nieuw Europa en die in deze idee en strijdgemeenschap zeker kunnen zijn van onze onverbrekelijke kameraad schap. Spr. wierp een blik op de historie van Nederland en Duitschland, stond stil bij de strijd van Nederland tegen Spanje en beschouwde vervolgens de huidige posi tie van Nederland in de wereld. Tijdens de oorlog in Nederland, van 10 tot 15 Mei, zoo ging spr. verder, hebben de Nederlandsche soldaten goed ge vochten. De Nederl. bevolking heeft zich in die periode behoorlijk gedragen. De leiding heeft echter volslagen tekort ge schoten, want anders kon de weermacht van een volk van negen millioen Ger- OOSTEREND. OUDERAVOND. Woensdag hield de school met de Bij bel in het Gebouw voor Chr. Belangen haar Ouderavond. De heer Joh. A. E e 1- m a n, voorz. der Schoolvereen., laat eerst zingen Ps. 84: en gaat dan voor in gebed. Vervolgens heet spr allen harte lijk welkom. Hij wijst op het nut van avonden als deze en mede op het voor recht, dat de kinderen kunnen worden opgevoed in de vreeze des Heeren. Hier over bidden wij Hem zijn onmisbare ze gen af. Na lezing der notulen houdt de heer H P. B o 11 een inleiding over Luther als Opvoeder. Meer dan vier eeuwen terug sloeg Lu ther zijn 95 stellingen aan tegen de deur van de slotkerk. Groote beroering ver oorzaakte dit in de katholieke wereld. Zijn daden brachten een keerpunt in de geschiedenis. Als hoogleeraar werd zijn invloed steeds grooter. Ook het onder wijs werd door zijn optreden in beter tanen geleid. Hij was een man van zijn tijd, sterk naar lichaam en geest, doch met een ontvankelijk gemoed. Op de kin deren was zijn hoop gevestigd. Daarom ook stonden onderwijs en opvoeding bij hem in hoog aanzien. Hij achtte naast het predikambt dat van onderwijzer het htcgst. Reeds Luther pleitte voor leer plicht. Hij was ten zeerste overtuigd van het nut van goed onderwijs. Dit moest z.i een goede invloed uitoefenen op le staat, goed onderwijs vormt goede on derdanen en goede ambtenaren voor staat en maatschappij. Ruwheid en on gebondenheid worden er door bestreden. Luther spoort aan op te voeden tot lee raren, die God lief hebben, de menschen helpen en de duivel verslaan. Het pri- dikambt staat ver boven het wereldlijk ambt, hoewel ook dit van beteekenis is. Niet de vuist zal heerschen, doch 't ver stand. Daarom moeten alle standen on derwezen worden, ook de lagere. Ook I.uther kwam uit een lagere stand voort. Hij wenschte onderwijs in een Christe lijke geest. Ouders, die daar niet voor zorgen, noemt hij kinderverdervers. Lu ther wenscht onderwijs in Bijbelsche ge schiedenis en in nuttige vakken, waar onder gymnastiek. Voor een goede volks ontwikkeling acht hij ook muziek- en zangonderwijs noodig. Boven de school stelt hij de opvoeding door de ouders. In het huisgezin wordt de grondslag ge legd voor de staat. Heerscht er in huis geen tucht, dan gaat het ook in de staat niet goed. Vooral op de ziel van het kind moeten de ouders acht geven. „Hoe meer kinderen, hoe meer geluk", was zijn leu ze. De opvoeding moet streng zijn maar rechtvaardig en niet bekrompen. De jeugd mag zich in haar jeugd verblij den, maar zoo noodig trede men streng op Ze mag nimmer uit de band sprin gen. Van zijn zoon zei Luther eens: „Lie ver dood dan goddeloos". We moeten onze kinderen niet straffen om onze drift te koelen maar straffen uit liefde. Ieder kind moet naar zijn aanleg worden behandeld. Van groot belang is verder het voorbeeld van de ouders. Zoo licht neemt het kind kwaad over. In eigen gezin paste Luther zijn opvoed kundige denkbeelden voorbeeldig toe. manen niet in zoo korte tijd bezwijken, ofschoon toch slechts een in aantal ui terst bescheiden, zij het ook kwalitatief superieur deel van de Duitsche weer macht tegenover haar stond. Wij, Duitschers, constateeren, dat de Nederlanders over buitengewoon hooge innerlijke waarden beschikken. Zij heb ben buitengewone prestaties volbracht, maar zij zijn als gevolg van deze resulta ten verzonken in een idylle, die op som mige gebieden reeds een stilstand in de ontwikkeling van de levenskrachten der natie heeft beteekend. We staan thans voor een nieuwe orde ning van Europa met de van nature ge geven machtskern van 85 millioen Duitschers als het grootste radicaal en geestelijk uniforme volk op aarde. Vol gens de beschikking van het lot waren blijkbaar de ineenstorting van 1918 en de behandeling in de volgende jaren noodig om het heele Duitsche volk te la ten oplaaien tot de grootste prestatie, gedragen door de geloovige bereidheid en de strijdvaardigheid van het natio- naal-socialisme als slechts volken en menschen aangegrepen heeft in de tijd perken, die wij thans als tijdwende in de geschiedenis aanmerken. In dank en deemoed buigen wij ons voor het lot, dat ons als voorwaarde en waarborg voor onze strijd en overwinning de Fueh rer heeft gegeven. Dat de nationaal-socialisten in formatie mogen marcheeren, spreekt vanzelf. Zij hebben bewezen en bewijzen dagelijks, dat zij de weg van de lotsverbondenheid met het Duitsche volk willen gaan. Alle anderen zijn tot dusver niet geslaagd in de levering van dit bewijs, velen hebben daartoe zelfs nog geen poging gedaan. Indien men aan deze krachten het recht zou geven, formaties te vormen, zou dit de weg openstellen voor een nieuwe 10e Mei. Zoo zal de politieke strijd in Neder land zijn loop nemen voor zoover de be- zetende mogendheid dit kan toelaten met het oog op de noodzaak tot handhaving van de orde in ons land. Ikzelf geloof, dat de NSB in steeds klaarder begrip voor haar politieke taak en beteekenis, in toenemende mate haar bemoeiingen er steeds meer op zal richten, om iedere Nederlandsche volksgenoot afzonderlijk van de juistheid van de politieke idee van het nationaal-socialisme voor het welzijn van het Nederlandsche volk te overtuigen om zoo de dragende politieke beweging van het Nederlandsche volk te worden. Over het algemeen nemen de Nederlanders een afwachtende houding aan. (Wordt vervolgd.) Hij had een kinderlijke geest en speelde als kind met zijn kinderen. Werd ook Christus niet mensch om met de mensch te kunnen trekken en in zijn wereld te kunnen leven? Van Luthers ontroerend gebed ging kracht uit voor zijn gezin. Zondags waren ook dienstbaren in de huiselijke kring vereenigd. Bij de be roepskeuze stond Luther een vrije keuze voor; zijn hoofddoel was: een godvruch tige opvoeding. De uren, met zijn kinde ren doorgebracht, schetst Luther als de aangenaamste van zijn leven. Inleider vertelt tenslotte van het ster ven van een zijner kinderen, waarbij Lu ther sprak: Ik had je lief, doch Gods wil geschiede. Mijn geest is vroolijk, maar mijn vleesch is treurig. In de pauze werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om het werk dei- kinderen te bezichtigen. Bewonde- renswaard waren eenige door kinderen geleekende portretten van vooraanstaan de personen uit onze geschiedenis. Over het algemeen was het zeer de moeite waard, na te gaan, wat de jeugd wel presteert. Na de pauze werden eerst twee cou pletten gezongen van „Een vaste burcht is onze God" Daarna gaf mej. Klooster, onderwijze res in de eerste en tweede klas een over zicht van de moeilijkheden, welke in die klassen moeten worden overwonnen. Spr. wijst op de beteekenis van de kleuterschool als voorbereiding voor hét lager onderwijs. Eerste taak van de „juf- fiouw" is het vertrouwen van de kinde- rev' te winnen. Daarbij moet veel tact worden getoond. Het vertrouwen moet groeien, de band moet sterker worden. Groote kracht, om dit te bewerken, dan ken wij aan Hem, aan wie wij dan ook bijstand vragen voordat wij met onze ar beid beginnen. Spr. vertelt van het on derwijs in de Bijbelsche geschiedenis. Deze kan niet te eenvoudig worden voor gesteld. Een teekening op het bord of 'n plaat moeten helpen om te zorgen, dat de geschiedenis voor hen gaat leven. Groot is het vertrouwen, dat de kinderen al ras in Jezus stellen. Zij kunnen zich niet voorstellen, dat de discipelen bang zijn op het water, als Jezus bij hen is. Spr. behandelt enkele moeilijkheden welke zich bij het leesonderwijs en het schrijven in de eerste leerjaren voordoen. In het tweede leerjaar worden reeds kleine opstellen gemaakt. Een sterke training voor de geest. Spr. laat uitko men, hoe het Bijbelonderwijs in alle vakken doorwerkt. Zoowel de heer Bolt als mej. Klooster weiden met aandacht gevolgd. Hierna liet de heer De Vries, onder wijzer, Ps. 72:11 zingen, waarna hij voor ging in gebed. D ONDERHANDS VERKOCHT Dezer dagen is het huis van de heer Jn Timmer, Weststraat 37, onderhands aan de heer S. Timmer (schilder) verkocht. Illlllllllll VAN OVER DE GRENS. DE TOESTAND. De toetreding van Bulgarije tot het ariemogendhedenpact en de daarop vol gende intocht van Duitsche troepen in het land van Koning Boris, houdt de we reld nog steeds bezig. Omtrent de houding van Turkije is intusschen meer klaarheid gekomen. Het is duidelijk, geworden dat het land, niet in beweging zal komen. Voor Engeland zeker 'n groote tegenvaller. De drukke diplomatieke reizen van minister Anto ny Eden naar Ankara, Athene en Cairo, hadden toch geen ander doel, dan in dit deel der wereld een nieuwe haard van verzet tegen de asmogendheden te vor men. De actie schijnt op een volkomen mislukking te: zijn uitgeloopen. Als eenige „troost" heeft men in Cairo kunnen melden, dat ook generaal Smuts uit het verre Zuid-Afrika overgekomen, met minister Eden een samenkomst heeft gehad en verdere oorlogsplannen tegen 't Italiaansche koloniale rijk heeft bespro ken Daarna werd opgemerkt, „dat wel dra groote gebeurtenissen zouden te wachten staan." Dan is daar nog de buurstaat van Bul- gaiije, nl. Joego-Slavië, die de aandacht trok. Een krant wist te melden, dat pre sident Roosevelt een persoonlijke poging heeft gedaan, om dit land terug te hou den van een nadere aansluiting bij de as. Een ander krantenbericht wist te mel den, dat de Engelsche gezant geen toe gang kon krijgen tot de prins-regent van dit land. Verder is algemeen bekend, dat ook Joego-Slavische ministers voor eeni ge tijd drukke besprekingen te Berlijn gehouden hebben. Dat alles verklaart, dat van Engelsche en Amerikaansche zij de gevreesd wordt, dat Joego-Slavië de zelfde weg zal opgaan als Bulgarije. Mi nister Von Ribbentrop heeft bij de on- derteekening van het verdrag door Bul garije trouwens reeds gezegd, dat bin nenkort nog andere landen zouden vol gen' Het ligt dus in de lijn der verwachtin gen, dat ook Joego-Slavië zich eerlang bij het driemogendhedenpact zal voegen, waardoor geheel Oost-Europa in de be langensfeer van de as is opgenomen, met uitzondering alleen van Griekenland. Duitsche vliegers hebben te Liver pool graansilo's zwaar getroffen en een groote aluminiumfabriek deels vernield. Britsche vliegers wierpen bommen op Hamburg, Bremen en Berlijn, maar aan militaire objecten brachten zij geen scha de toe. De bommen vielen meest in woonwijken. Twee ziekenhuizen werden getroffen. Een aantal personen werd ge dood. DNB DISTRIBUTIE Winkeliers dienen op de voor hen be stemde dagen vóór 's morgens 12 uur in te leveren Voor suiker bon 6 en hoogstens 9 stuks van de oude bon 91. Voor koffie en thee bon 2 en hoogstens 9 stuks van de oude bon 18. Voor gebak bon 6 van de broodkaart (allemaal), bon 7 en de nieuw geldig te vei klaren bon. Van de bloemkaart bon 5 Van de boter- en vetkaart alle bonnen 6, bon 7 en de nieuw geldig te verklaren bon Voor kaas de bonnen 13, 14. 61 en 71 (in de week van 2429 Maart dienen alle bonnen 13 en 14 ingeleverd te worden.) Voor eieren alle bonnen 81, bon .91 en de nieuw geldig te verklaren bon. Voor vleeschwaren alle bonnen 5 en bon 7 van de vleeschkaart. Bakkers dienen a.s. week voor een toe wijzing meel voor brood in te ley eren al le bonnen 6 van de broodkaart, bon 7 en de nieuw geldig te verklaren bon. Bon 5 van de bloemkaart kan hiervoor ook ingeleverd worden. Slagers dienen a.s. week voor een toe- \v ijzing vleesch in te leveren alle bon nen 5, bon 7 van de vleeschkaart en ook nog de eventueel nieuwe geldig te ver klaren bon. BRANDSTOFFEN. 1 Maart t.m. 31 Maart op de bonnen 15, 16 en 17 (haarden, kachels) en de bon nen 35 t.m. 41 (centrale verwarming), alsmede op de bonnen „één eenheid vijf de periode" en „cokes, één eenheid vijfde ptnode" één eenheid. De bonnen 14 (naarden, kachels) en 33 en 34 (centrale verwarming) kunnen worden vernietigd. De geldigheidsduur van de bonnen 11, 12, 13 (haarden, kachels) en de bonnen 25 t.m. 32 (centrale verwarming), alsme de de bonnen „brandstoffen, één een heid, vierde periode" en bonnen „cokes, éér- eenheid, vierde periode" wordt ver lengd tot en met 14 Maart. Op de bonnen „generatorenanthraciet tweede periode" van 1 31 Maart elk 1 hl. (maximum 75 kg.) anthracietnoot- jes V. Brood: op broodbon 7 t.m. 16 Maart 100 gr. of een rantsoen gebak (geldig t.m 23 Maart. Bon 6 t.m. 16 Maart. Op bloemkaartbon 5 t.m. 23 Maart 50 gram brcod of l/t rants, gebak of 35 gr. meel. Broodbon 4 vervalt (kan vernietigd wor den.) Boter en vet: t.m. 16 Maart op boterbon 7 en vetbon 7 een half pond boter of margarine of 200 gr. vet, (geldig t.m. 23 Maart.) Bon 6 geldt t.m. 16 Maart. Eieren: op bon 91 t.m. 16 Maart een ei. Geldig t.m. 23 Maart. Eierbon 81 t.m. 16 Maart. Gort, gortmout of grutten: op bon 08 t m. 20 April een half pond. Havermout, havervlokken, ha vei bloem aardapp. mcelviokken, gort, gortmout of grutten: op bon 07 t.m. 20 April een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 9 v.d hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 9 van de voederkaart voor katten wordt over de- zeJfde periode lVt kg. kattenbrood. Kaas: op bonnen 61 en 71 t.m. 23 Maart elk een ons. Kaasbonnen 1314 t.m. 23 Maart. Koffie of thee op bon 2 t.m. 16 Maart 125 gram koffie of 50 gram thee Maïzena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder of STIJFSEL: op bon 10 t.m. 20 April een ons. Peulvruchten: op bon 15 t.m. 30 Maart een pond. Petroleum: zegel 9e periode v. 24 Febr. t.m. 20 April. Voor verlichting „perio de" E v. 24 Febr. t.m. 31 Mrt. 2 liter. Na 31 Maart is voor verlichting geen petroleum meer beschikbaar (zegels K vervallen). Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel (gemengd meel) op bon 11 t.m. 23 Maart een half pond. Suiker: op bon 06 van 17 Febr. t.m. 16 Maart één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel (geen boekweitmeel) op bon 5 v. de bloemkaart 24 Febr. t.m. 23 Maart 35 gr. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 09 t.m. 20 April een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- bon 07 t.m. 19 Maart 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „07 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldt t.m. 23 Maart. Vleesch- en worstbonnen 03, 04 en 06 kunnen vernietigd worden. Zeep: op bon 16 t.m. 30 Maart 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Jan. 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Jan. 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder (waschpoeder uitsluitend voor wassche- rijen.) WASSCHERIJEN nemen 20 kg. droog waschgoed in behandeling voor 1 bon no. 16. Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, oan wel één pot scheercrême. OPPLAKVELLEN IN BLOCS. Opplakvellen levert kant en klaar, met naam, adres en codenummer: de drukke rij van dit blad.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2