BOOTDIENST TEXEL— DEN HELDER v.v. Van Texel: 7.45; 14.17.30. Van Den Helder: 9.30; 16.10; 19. BUSDIENST TH. REUVERS. Van De Cocksdorp: 8 en 16.15 uur. Van Den Burg: 11 en 17.30 uur. Zondags: Van Dye Cocksdorp 9.30. Van Den Burg: 11. SCHOOLNIEUWS. In dit nummer worden sollicitanten op geroepen voor de betrekking van onder wijzer aan de o.l. school te Den Burg en aan die te Den Hoorn. DE MAART-PRIJSVRAAG De termijn voor inzending oplossing Maart-prijsvraag (Schrijvers en boekti tels) is verlengd tot Woensdag a.s.. Nog niet een inzender heeft alle acht „knoo- pen" kunnen ontwarren. Gaarne geven we nog een week puzzle-tijd. RIJWIELBANDEN. De distributiedienst maakt bekend, dat deze maand (Maart) geen bonnen voor rijwielbuitenbanden meer kunnen wor den afgegeven. Het aantal, dat in Maart kon worden uitgereikt, is n.l. reeds be reikt. KERKNIEUWS. Als leden van het kiescollege der N. H. Gemeente te Den Burg werden herko zen de heeren Joh. Hillen, S. W. Bruin en C. Helsloot. De heer J. A. Eelman werd gekozen in de vacture, ontstaan door het vertrek van de heer Lievense naar Oegstgeest. H. GERSSEN TACHTIG JAAR. Zaterdag j.l. vierde de heer H. Gers- seri zijn 80ste verjaardag. 13 Jan. 1899 werd hij gekozen tot diaken der N. H. Gemeente alhier en met uitzondering van slechts één jaar vervult hij sedert onafgebroken deze functie. Als voorlezer kan hij zelfs op nog lan gere periode terugzien. In volgend num mer hopen we nog een en ander over on ze jubilaris, die nog een goede gezond heid geniet, te kunnen vertellen. S. V. TEXEL. De opkomst ter training was Zondag al veel beter. Enkelen bleven nog weg, maar deze zijn binnenkort wel weer van de partij. Houdt er rekening mee, dat a.s Zondag twee combinaties tegen el kaar zullen spelen. (Zie volgend nummer) Van eenige spelers kwam het verlan gen om eens een „uit"-wedstrijd te spe len naar voren. Zeker zullen we daaraan onze medewerking verleenen. We ver wachten, dat de training aan de elftal comm. de juiste gegevens verschaft om tot een prima elftal te komen. Deze maand wordt er ook nog in de zaal ge traind op Dinsdagavond van 89.30 uur. D.D. VOOR ONZE VEEHOUDERS. Voor het vervoeren van in-nood-ge- slachte en gestorven dieren naar de Ge meentelijke noodslachtplaats gedurende de uren, dat het verboden is zich bui tenshuis te bevinden, is het volgende van kracht: Het is iedere veehouder geoorloofd zijn dieren zonder bewijs langs de kortst mogelijke weg naar de noodslachtplaats te vervoeren; echter dient hij bij het vei laten van de noodslachtplaats, dus wanneer hij zich op de terugweg naar huis gaat begeven, een bewijs van de slager in ontvangst te nemen, dat als volgt luidt: De Burgemeester verklaart met instemming van den Duitschen Commandant, dat de veehouder met zijn helpers zich op den terugweg naar huis bevinden van de Noodslachtplaats te Den Burg, waar zij een dier afleverden, (volgen stempel van de Insel- kommandant, van de Gemeen te en handteekening van de Burgemeester). De aandacht wordt hier uitdrukkelijk gevestigd op de verplichting om dit be wijs daags na het gebruik terstond aan de noodslachtplaats af te geven. BEDRIJFSVEREENIGING VOOR DE LANDBOUW OP TEXEL. Vrijdag Jaarvergadering. De heer E. van den Ban schrijft ons: Door allerlei omstandigheden, grooten- deels de leden bekend, was het bestuur genoodzaakt de jaarvergadering steeds uit te stellen. Nu zou ze op Donderdag 20 Maart worden gehouden, maar, daar ae zaal voor die avond besproken was. wordt dat Vrijdag 21 Maart. Dat is voor eer vergadermg te laat in de tijd. Velen onzer leden zullen dan niet graag meer van huis gaan. Het bestuur weet, dat het risico loopt van een slecht bezochte ver gadering en dat zijn we van de Bedrijfs vereen, niet gewoon. Ieder lid heeft de agenda thuis gekregen en gezien, dat er toch belangrijke dingen besproken wor den Als het huish. gedeelte vlug kan worden afgewerkt zullen de heeren Noor dijk en Koens korte inleidingen houden over zeer belangrijke kwesties voor koe- en schapenboer en de heer Van den Ban een en ander vertellen over zaken, die vccral de bouwboer kunnen interessee ren Vooral zal dat zijn over een zoo rendabel mogelijk gebruik van de kunst mest, die ons toegewezen is en over be langrijke bodemvraagstukken. Welnu, leden der B.V., stelt Uw be stuur niet te leur en zorgt, dat de zaal goed bezet is. Bedenk, dat al heeft het bezwaren, van huis te gaan U dingen te hooren krijgt, die ook voor U van veel belang kunnen zijn. En verder: U is lid van een ernstig werkende Vereeniging. Toon dat door eens per jaar haar verga dering te bezoeken. Wegens plaatsgebrek moet eenige copie blijven liggen Red. GIFTEN WITTE KRUIS. J K., Waalenburg f 1. PROCES-VERBAAL Tegen een ingezetene, S. genaamd, is wegens frauduleus slachten van 2 var kens proces-verbaal opgemaakt. CONSULTATIEBUREAU. We verwijzen naar de annonce en ves tigen in het bijzonder de aandacht op de uren, gedurende welke zitting wordt ge houden. WINTERHULP Duizenden Nederlanders lijden gebrek Door naar vermogen te teekenen op de Winterhulp-lijst, welke U straks wordt aangeboden, helpt U die bittere nood le nigen. KINDERZANG. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat voor de uitvoe ring van de kinderzangklasse onder lei ding van mw. RoomWilkeshuis, Zater dagmiddag in Pen's Zaal, nog een aan tal kaarten verkrijgbaar is aan het be kende adres. De slotrepetitie begint Vrij dagmiddag om half vijf. VLIEGTUIG-MODELLEN. In de étalage van Boekhandel Park straat zijn drie vliegtuigmodellen, ver vaardigd door Joop Barhorst en Cor Dé alder (Eierland) ten toon gesteld: een Hollandsche jager (Fokker D 16), een Duitsche Messerschmitt en een Ameri ka ansche Lockheed (XP 38). Ze trekken veel bekijks en terecht, want de Eierlandsche bouwmeesters heb ben hier voortreffelijk werk geleverd. Wie een miniatuurvliegtuig zou willen keepen, stelle zich met hen in verbin ding. Zij hebben er te koop in prijzen van f 2,af. VOOR ONZE NARCISSENKWEEKERS. De heer J. G. van Leeuwen, Contro leur van de Narcis, tevens opsporings ambtenaar, schrijft ons: Narcissenkweekers dienen nu zoo spoe dig mogelijk hun narcissen na te zien. Niet alleen maar de vliegbollen er uit halen en bij elkaar in een gat gooien. Dan kunt u ze net zoo goed laten staan. Het gaat om de larve of de pop! Die moet gezocht en gedood worden. Uit de vrcege soorten zijn ze al vertrokken. Elke bol, welke door de vlieg is aange tast, moet er uit gehaald en doorgesne den worden. Is de larve er niet meer in; dan een stokje aanbrengen op de plaats waar de bol is weggehaald en een paar dagen later de grond in de omgeving ze ven. Dan zult u de larve wel vinden. We hei halen: Niet alleen de vliegbollen er uithalen, maar ook de larve opsporen en deze dooden. Laat ieder narcissenkwee- ker deze waarschuwing ter harte nemen. Ieder weet er nu van. Wie toch in ge breke blijft, moet ik, op grond van mijn eed, verbaliseeren. Het zou mij spijten, wanneer men nu nog niet doordrongen blijkt van de noodzaak, de narcisvlieg voortdurend en doeltreffend te bestrij den UITSLAG STIERENKEURING. Van bevoegde zijde meldt men ons: Maandag had op de Groeneplaats de aangekondigde Stierenkeuring plaats. Ze werd begunstigd door goed weer. Er was vrij groote belangstelling. Aangeboden werden 35 stieren, waar van voor keuring Ned. Rundveestamboek drie stieren, n.l. Koba's Oscar 23, fokker-eigenaar C. de Wit (goedgekeurd); Matje's Frans, eig. Stierenvereen. Den Hoorn (goedgekeurd); Frans 244 van Groenhoven, eig. Stie- re.r.vereen. Den Hoorn (goedgekeurd) Laatstgenoemde stier vooral maakte een uitstekende indruk. No. 2 was een iets minder evenredige, maar nochtans vrij goede stier; de 1-jarige van de heer C. 'de Wit was een matige stier. Verder werden goedgekeurd voor fok- vereenigingsgebruik stieren van M W. de Graaf, Jn. Hoo- genbosch, Joh. Kuip, A. Eelman Dz. en C. J. Geense. Voor de keuring op grond van het Stierenreglement 1938 N. Holland, de z.g. P.-stieren, werden goedgekeurd: Hendrik 35. fokker Jb. Jimmink Hz., Barsingerhorn, eig. C. Bas, Zevenhuizen. Egbert van Kee 30 en Kee's Athleet 2, fokker-eig. P. Dros Bz., Eierland. Kee's Athleet 1, fokker P. Dros Bz., eig C. Koom, Hemmerkooi. Athleet 62, fokker-eig. C. de Wit, Eier land, Kee's Athleet 59, fokker C. de Wit, Eierland, eig. Wed. W. Roeper, P.H. Pol der Stier van D. J. Roeper. Stier van P. van Exel, Eierland. Stier van Jn. Roeper Jbz., Eierland. Frans van Kee 34, fokker M. Bakker, Spijk, eig. W. Keesom, Den Burg. Dirk, fokker Jac. Lap, Den Hoorn, eig. S. J. Keijser Jbz., Hoogeberg. Stier van P. Prins, Eierland. De overige stieren, welke ter keuring werden aangeboden, werden afgekeurd. De algemeene indruk, welke deze keu ring heeft nagelaten was, dat er be houdens enkele goede exemplaren, nog zeer middelmatige exemplaren voor de fokkerij gebezigd worden. Ongetwijfeld zal ook nu weer menige veehouders heb ben ingezien, wat er nog te verbeteren valt. Laat ons hopen, dat hun onver moeide pogingen, om tot verbetering van de rundveestapel te komen, binnen niet te lange tijd met goede uitslag mogen worden bekroond. OOSTEREND KERKNIEUWS Door de Geref. Kerk H.V. werd een beroep uitgebracht op de heer D. v. d. Plas Jr., theol. cand. te Amsterdam. De heer Van der Plas heeft zijn oplei ding genoten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en deed vorige week op de Algemeene Vergadering van de Ker ken in Hersteld Verband met goed ge volg zijn kerkelijk examen, waarna hij tegelijkertijd beroepbaar werd gesteld. Reeds geruime tijd is de heer Van der Plas het recht toegekend een stichtelijk woord te spreken in de kerken, behoo- rende tot deze groep. Ook voor Ooster end is de heer Van der Plas geen onbe kende, daar hij hier reeds meerdere ma ler. voorging in de Dienst des Woords. De gemeente van Oosterend, die sinds het vertrek van Ds. E. C. B. Kok naar Bussum in Januari 1939 herderloos is, hcopt in de heer Van der Plas weer een eigen predikant te krijgen. v. Gr. DE WESTEN. UITSLAG AANBESTEDING. Voor rekening van de heer Fr. Witte, wiens boerderij zomer 1940 in vlammen opging, werd dezer dagen de bouw aanbe steed van een woonhuis. De uitslag was: Jb Boon Wz., Den Burg, metselwerk; G. Kikkert A.Sz., timmerwerk, P. Oele, loodgieterswerk, P Boon en Jn. Vonk, schilderwerk. De Girodienst telt 400.000 rekening houders. TRAGISCH STERFGEVAL. De heer Jb. de Porto plotseling te zijnen huize overleden. Zondagavond is de heer Jaap de Porto, plotseling te zijnen huize op de Wester- mient overleden. We brengen in herin nering, dat wij kort geleden een praatje met. hem en zijn beide broers hebben ge maakt over het wel en wee van de Mient, nu Jaap weldra als arbeider bij Staatsboschbeheer met pensioen zou gaan. Ze waren niet gewoon, de gebr de Porto, over zichzelf te praten en „Jaap" heeft ons toen ook heelemaal niet verteld, dat hij al verscheidene weken wegens een hartkwaal rust hield. Mis schien heeft hij het ook niet willen ver tellen, omdat hij misschien altijd nog gehoopt had, weer volledig te herstellen. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn leen hij Zondagavond aan de maaltijd zat, werd hij plots onwel. Enkele secon den later was de dood ingetreden. Zijn broer Janus en een buurman waren van dit tragisch sterfgeval getuige. In de allereerste plaats gaan onze ge dachten uit naar zijn zwaar getroffen bioers, die hem zoo zeer zullen missen. Ze waren altijd bij elkaar gebleven, sinds de dood van hun ouders. En nu is Jaaps plaats zoo ineens leeg. Jaap, die ons enkele dagen geleden nog zoo onop gesmukt verhaalde van de Mient, z ij n Mient! Volgende week Donderdag 27 Maart, zou hij met pensioen gaan. Dan was hij ruim 40 jaar bij de Staat. Wie had hem deze rust niet gegund. Zijn mede-arbei ders in de Westermient hadden reeds schoon plan: Jaap moest in de bloemen, 't zou een feestdag worden en hij zou 'n mooie leuningstoel krijgen. Helaas Jaap is thans ontslapen. Een zware slag voor zijn broers en verdere familie, een droeve tijding voor zijn vele vrienden. Hij ruste in vrede. J- DEN HOORN. AFSCHEID DS. P. J. SMIDTS van dc Doopsgezinde Gemeente te Den Hoorn. Men schrijft ons: Na een afwezigheid van een half jaar erd de dienst op Zondag 16 Maart in onze oude Vermaning te Den Hoorn voor het eerst weer geleid door Ds. Smidts. Doch deze dienst was ook de laatste, die Ds. Smidts als leeraar van Den Hoorn leidde. Wegens zijn a.s. vertrek naar Hengelo nam onze leeraar afscheid. Geen wonder, dat de kerk tot de laatste plaats bezet was door Gemeenteleden en andere belangstellenden. Wij merkten o. a. op de Burgemeester van Texel, Mr. Kamp, Ds. Wesseldijk, Ned. Herv. predi- te Den Hoorn, de heer Huizinga, hoofd o.l.s. te Den Hoorn, de kerkeraad van dt Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal eu Oosterend, vele leden en jongeren uit die Gemeente en vele Hervormden. Veer tien jaar mocht Ds Smidts op Texel ar beiden en in deze jaren was er tusschen Den Hoorn, de gemeente en de predikant een hechte vriendschapsband gelegd Jaar in jaar uit trotseerde Ds. Smidts al les om maar op ons eiland zijn ambts werk te kunnen verrichten. De oorlogs omstandigheden op Texel en in Den Helder maakten echter het geregeld rei zen naar ons eiland bezwaarlijk en zoo kwam het, dat eindelijk het vrij plotse linge afscheid daar was. Door de bijzondere oorzaak van dit af scheid werd het heengaan ietwat lichter gemaakt. Er was een blij gevoel van dankbaarheid voor het feit, dat Ds. er mevr. Smidts in Twente nieuwe moge lijkheden en vergezichten, rust en een blijvende Gemeente werden geschonken. Dankbaarheid was er voor alles, wat Ds Smidts gedaan had, dankbaarheid was er voor hetgeen de toekomst in zich draagt voor het vertrekkende predikantsgezin Na het uitspreken van het Votum en het zingen der Gemeente las Z.Eerw. ons voor uit het Mattheus-Evangelie, hoofd stuk 14:13:23, het verhaal van de won derbare spijziging. Het tekstwoord voor deze afscheidsdienst was gekozen uit de Openbaring van Johannes, hoofdstuk 14: 6b: het Eeuwige Evangelie, om te verkondigen dengenen, die op de aarde wonen, en aan alle natie, en geslacht, en taal, en volk". In een korte, doch zeer ontroerende en sterke overdenking wees de scheiden de leeraar op het feit, dat vele predikan tennamen in de boeken der Gemeente staan geschreven, doch dat deze worden vergeten. Alleen het Eeuwige Evangelie blijft! Rondom dit thema ontwikkelde spr op de hem zoo eigen wijze gedachten over de afgeloopen jaren. Jaren, waarin de Gemeente en de predikant samen naar dat Evangelie hadden gezocht ener hier en daar door Openbaring iets van hadden mogen ontvangen én ervaren. Na de tusschenzang richtte Ds. Smidts zich meer persoonlijk tot de aanwezigen. Allereerst werd het woord gericht tot de kerkeraad van Den Hoorn, met wie Ds. Smidts altijd zoo goed had samenge werkt. In het bijzonder dankte spr. de boekhouder, Jac. Brans en zijn echtge- noote voor hun vriendschap en de gast vrijheid. Ook organist en kosteres wer den in dit dankwoord betrokken. Alle le den der gemeente ontvingen eenvoudige en oprechte woorden van dank voor de gcede verstandhouding en vele goede en ernstige momenten werden in de herin- rering teruggeroepen Vervolgens richtte spr. zich tot Ds. Gorter van Den Burg. die vanuit zijn groote Gemeente al zijn ambtswerk had overgenomen en Den Hoorn in oorlogstijd met in de steek had gelaten. Dank werd hem gebracht voor de vriendschap, gegroeid tusschen beide pastorieën en de hoop werd uitgesproken dac Ds. Gorter het als consulent van Den Hoorn goed zou mogen hebben Aan Bur gemeester Kamp werd dank gebracht vcor de prettige samenwerking en gast vrijheid en voor de goede uren, doorge bracht in de vergaderingen van het Tcxelsch Theologenconvent, van welk Convent ook onze Burgemeester lid is Gok Ds. Wesseldijk werd hartelijk toe gesproken en er werd gewaagd van de korte, dochgoede samenwerking, die zco noodig is in een kleine dorpsgemeen schap. Daarvan getuigde ook de waar deering voor de heer Huizinga, die als tholiek tezamen met de pastoor onder wijs had gegeven in de Doopsgez. Ver maning in oorlogstijd. Tenslotte richtte spr. enkele woorden van herinnering, van vriendschap en van prettige samen werking tot de kerkeraad van Burg, Waal en Oosterend. Al deze toespraken van Ds. Smidts waren gekenmerkt door hun heldere, oorspronkelijke en gave in houd. Nadat er nog een keer was gezongen, verleende Ds Gorter het woord aan Ds. Wesseldijk, die zich op hartelijke wijze toe Ds. Smidts richtte als collega, als Hcornder en als plaatsverv. voorz. van 't Texelsch Theologen Convent. Vervolgens sprak Ds. Gorter Ds. Smidts toe als col lega en vriend. Hij sprak naast dank woorden de hoop uit, dat de vriendschap tusschen de predikantsgezinnen moge blijven bestaan Tenslotte richtte Ds. Goi ter zich tot Ds. Smidts en echtgenoote als vertegenwoordiger der Gemeente Der< Hoorn. Dank werd gebracht voor vele, dat de scheidende leeraar voor Den Hoorn had gedaan en was geweest in de afgeloopen jaren. Voor zijn prediking van het Eeuwige Evangelie, voor zijn zielszorg en zijn godsdienstonderwijs, voor het vele, dat in stilte werd gedaan. Ds. Gorter sprak namens de geheele Ge meente de hoop en het vertrouwen uit dat Ds. Smidts Texel en Den Hoorn nooit zou vergeten. En met deze hoop en in dit vertrouwen overhandigde hij een fraaie foto van het interieur der Hoorn dei Vermaning. Na deze woorden werd het predikantspaar op verzoek van Ds Gorter de Zegenbede toegezongen. Nadat Ds. Smidts allen gedankt had voor de gesproken woorden en het ge schenk, werd deze gewijde dienst met gebed en de Zegenbede beëindigd. Voor de kansel namen de Hoornders en de overige aanwezige Texelaars met een handdruk afscheid van Ds. en Mw Smidts. G. ||]|||;iillllllllillilllllllllilllllllllillllllllllllilllllllillllillililllllilliillllllililillillll BINNENLAND schapenvleesch OOK PAARDEN- en gaat straks op de bon. VERGULDE halve guldens als gouden tientjes verkoopen voor gemidd. f 25 pei stuk. Een bende, die zich daarmee bezig hield is te Leiden opgespoord. WIE VERKEERDE AANGIFTE deed vcor de belasting, krijgt binnenkort op nieuw gelegenheid zijn fout te herstellen zonder dat hij wegens belastingontdui king wordt vervolgd. VAN HET BRUIDSPAAR, dat te IJmui den zoo bestolen werd, is heel wat huis raad teruggevonden bij twee stadgenoo- ten, die zich ook aan diefstal van kippen en konijnen schuldig hadden gemaakt. EEN MEISJE van zes weken ver brandde in de wieg, toen in de kamer van een bovenhuis boven Ijzerhandel M Robben te Den Bosch door het omval len van 'n comfoortje door onbeken de oorzaak brand ontstond. Buiten het kind was niemand in de kamer Buren konden geen hulp bieden, daar het vuur hun de toegang versperde EEN BRANDSTICHTER van 80 jaar werd gearresteerd. Hij die pas met flinke uitgaanskas uit Veenhuizen was ontslagen had brand gesticht bij Ab dij Lilbosch der paters Trappisten te Echt. Veel stroo en landbouwgereed schap ging verloren. WERKLOOZEN kunnen nu wel lid werden van het NVV. Zij kunnen direct profiteeren van de werkloozenkas. ACHTTIEN personen zijn wegens spi- onnage, sabotage of terreur ter dood ge bracht door de kogel. Vijf ter dood ver- ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| GEMEENTE TEXEL. |]||||lllllilllllllllillllll!ii!IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl|||||| LXTRA VERBLIJFSVERGUNNING VOOR TEXEL GEDURENDE DE PAASCHDAGEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat een vergunning voor familie bezoek kan worden verkregen, waarbij inbegrepen verloofden, voor de periode var. 9 April tct 22 April. Wanneer het antal aanvragen zeer groot blijkt te zijn kan beperking in de toewijzing plaats vinden. Uiteraard wordt de vergunning slechts versxekt behoudens intrekking. De aanvagen dienen ingediend te worden bij den Burgemeester van Texel, afd. Verblijfsvergunningen, Raadhuis Den Burg en pioeten uiterlijk 31 Maart om 12 uur ten Raadhuize aanwezig zijn Later inkomende aanvragen worden niet behandeld. Texel, 18 Mart 1941. De burgemeester van Texel, KAMP. KOSTELOZE VACCINATIE. Burgemeesteren Wethouders van Texel maken bekend dat gelegenheid zal wor den gegeven )t kostelooze inenting en herinenting vn ingezetenen, die zich aanmelden: op Maandag 24 Maart 1941, des mid dags 12 uur de o.l. school te Den Hcorn, des nauddags 2.30 uur in de o.l. school te De Vaal en des namiddags 4 uur in de o.l. ihool te Oudeschild; op DinsdagS Maart 1941, des middags 12 uur ten hize van P. de Wit, Zuid- Eierland en es namiddags 4 uur in de o.l. school te)osterend; op Woensdj 26 Maart 1941, des mid dags 12 uur i de o.l school te Midden- Eieiland en es namiddags 3 uur in de o.l. school te)en Burg; op Dondeng 27 Maart 1941, des na middags 1 u' in de dokterswoning te De Cocksdorp e des namiddags 4 uur m de o.l. school tDe Koog. Teneinde ouizen bij het opnemen van namen en ornamen te voorkomen, moe ten trouwbkjes, waarin namen van bclanghebhden vermeld zijn, worden medegebrat. Onder dtandacht wordt gebracht, dat kinderen vr het bereiken van den leef tijd van é'jaar, ingeënt MOETEN zijn. Texel, iMaart 1941. Burgeiester en Wethouders voorn., De Secnris, De Burgemeester, JONCR. KAMP. TOELANG VAN NIEUWE LEER LINGETOT DE O.L. SCHOLEN. Burgemfter en Wethouders van Texel bre ngen openbare kennis, dat op 1 April a.sieuwe leerlingen kunnen wor den toëaten tot de openbare lagere scholen deze gemeente. Om temnen worden toegelaten moe ten de rlingen vóór dien datum den leeftijd i zes jaar bereikt hebben. De afleiding behoort te geschieden uiterlijkaterdag 29 Maart a.s. bij het betrokk hoofd der school. Texeï Maart 1941. Burgtester en Wethouders voorn. De betaris, De Burgemeester, ONKER. KAMP. KOE-THEE TOEWIJZINGEN VOOFINKELIERS EN GROSSIERS. De fie- en theetoewijzingen, welke Maancj l. zijn afgegeven aan gros siers e/inkeliers zijn allen geldig ver- klaarct 17 April. Blijkens een Maan- aagrmg binnengekomen mededeeling van IC.D.K., behoorden deze toewij zingen verband met de overgangs- maatil van koffie-thee naar koffie- surrot-thee afgestempeld te worden 2 maar na datum afgifte. Winkeliers en giers dienen nu de ontvangen kof fie-tltoe wij zingen bij den distributie dien* te wisselen tegen nieuwe cou pure Donderdag 20 Maart a.s. Zijn rieze^wijzingen echter reeds doorge- zonchaar de grossier, dan kan men, wan hierop geen artikelen verstrekt wor deze ook later nog aanbieden ter Isseling. Uitsluitend de toewijzin- genlke op 17 April zijn afgestempeld, kur worden vernieuwd. T, 14 Maart 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. grl in het Bosch van Pijnenburg. Alder is opgespoord een 10-jarige jov wonende in de z.g. Noodwonin- geij had het kind te water gegooid. T$e er uit wou komen, had hij haar h(ZOo lang onder water gehouden, tcwas gestikt. Een broertje was van cttdaad getuige! De boefjes behooren t<n gezin van 12 kinderen, van wie e?ds zes wegens baldadigheid voor cjitierechter zijn geweest. T EERSTE KIEVITSEI is te Gre- \cht in Limburg gevonden door de }K. Bakker, kommies bij de douane. WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN De Manhattan en de Washington, igiersschepen voor 1500 personen, n gaan varen tusschen Lissabon en rika voor Amerikanen en vreemde- ;n, die Europa willen verlaten. Berlijn werd in de nacht van 12 op Iaart aangevallen. Er vielen 26 doo- 28 personen werden gewond. Liverpool werd vorige week door oordeelden," die nóg geen 20 jaar waren, icheidene honderden vliegtuigen aan kregen levenslang tuchthuis. sllen- Belangrijke schade aan econo- AFSCHUWELIJK, Te Soest is het 5-che en militaire doelen jarig dochtertje van de fam. Strumpel 'f Londen en Z.-Engeland werden in slachtoffer geworden van een laagharti-nacht van Maart hevig aangeval- ge moord Het meisje was om half vijf In de Londensche haven ontstonden uitgestuurd om melk, maar kwam niet? branden. Duitschland verloor van terug Om zes uur vond men haar in eerr-15 Maart 21 vliegtuigen, Engeland 31

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2