Kameraad Moeder. ||||I|lllllll!illlllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl|||||l llllllllllil VOOR DE VROUW. HBIIIIll ||||||IIUIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIiUIIIIIIIIIIIIIIU1UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIlll|||jj| RECEPTEN ANDIJVIE met witte boonnen (3 per sonen): 1 kg. aardappelen, 200 gr. witte boonen, 3/4 kg. andijvie, 4 dL. melk, 60 gr. vet en zout naar smaak. Week de boonen en kook ze gaar. Zet de geboen de, gewasschen, in parten gesneden aard appelen op met een bodempje kokend water, leg er de schoongemaakte, gesnip perde, goed uitgeknepen andijvie boven op en laat beide samen gaar en bijna droog koken in de goed gesloten pan (plm. een half uur). Giet er de melk bij, maak die vlug aan de kook en stamp er de aardappelen ende groente mee fijn, onder toevoeging van het vet.Roer er losjes de koude boonen door en laat die nog even mee heet worden. Maak de stamppot op smaak af met wat zout en, desgewenscht met een beetje nootmus kaat. NUTTIGE WENKEN. SPREIEN wascht men in sop van zach te zeep. Voorzichtig ophangen. Liefst met twee personen, daar anders licht steken knappen. Illllliiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiillllll llllllllllil GEMEENTE TEXEL |||||||||:it minimum UITREIKING MELK- EN CACAOBONKAARTEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat voor de uitreiking van melk en cacaobonkaarten zitting zal worden gehouden in het Distributiekantoor Nieuwstraat naast het brandspuithuisje voor het dorp Den Burg en wijk B op Woensdag 2 April van 2.00-3.00 voor Binnenburg, Gasthuisstr., Kantoorstr., Nieuwstr. Parkstraat; 3.00-3.30 voor Schoonoordweg, Steenen plaats, Vischmarkt, Wittekruisweg. 3.30-4.30 voor huisnrs. B 1 t.m. B 100; 4 30-5 30 voor huisnrs B 101 t.m. B 180; 5.30-6.00 voor huisnrs B 181 en hooger op Donderdag 3 April van 2.00-3.00 voor Groenepl., Hoogerstr., Koogerstr.; 3.00-4.00 voor Koogerweg, Gravenstr., Westerweg, Haffelerweg; 4.00-5.00 voor Suikerweg, Zwaanstraat, Waalderstr., Emmalaan, Hollewals- weg; 5.00-6.00 voor Molenstr., Molendwarsstr., Weststraat. Op Vrijdag 4 April van: 2.00-2.30 Weverstr. met oneven huisnrs; 2.30-3.00 Weverstr. met even huisnrs.; 3.00-3.30 Hallerweg, Achterom, Juliana- straat; 3.30-4.00 Schildereind met oneven nrs. 4.00-4.40 Schildereind met even nrs.; 4.40-5.20 Warmoesstraat; 5.20-6.00 Wilhelminalaan. Uitgereikt zullen worden aan hen, die geboren zijn na 1 April '37: 1 heele bon kaart melk en 1 cacaokaart. Aan hen, die geboren zijn na 1 April 1927: 1 halve bonkaart melk en 1 cacaokaart. Aan hen, die geboren zijn voor 2 April 1927 een vierde bonkaart melk. Bij het in ontvangstnemen dezer bonkaarten dienen de distributiestam kaarten te worden overgelegd. De kaar ten dienen te worden afgehaald door een volwassen persoon. Texel, 28 Maart 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. MELKVEEHOUDENDE BOEREN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan melkveehoudende boeren ook melkkaar- ten mogen worden uitgereikt. Men dient echter het volgende in het oog te hou den: Vermoedelijk zullen de aan deze boeren en hun gezinnen alsmede de aan het bij hen inwonende personeel uitge reikte kaarten wederom ingeleverd moe ten worden. Ingeval van inlevering dezer kaarten wordt er op gewezen, dat ze on geschonden, dus zonder dat er een bon ontbreekt, moeten worden teruggegeven. Texel, 28 Maart 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. llllllllllil FEUILLETON Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES. 64.) U bent, naar ik gehoord heb, een van de beste assistenten van de kliniek geweest, zei Alk, fhaar u bent nog meer: vrouw en moederlijke vrouw. Ik zou er u zoo graag van willen overtui gen, dat ik in mijn streven, de mensch- heid een dienst te bewijzen slechts door de edelste motieven wordt geleid. Maar MM IN DE LACHHOEK M\\M\ Je geld of je leven. Mag het ook een chèque zijn? EIEREN EN OMZETBELASTING. De heer P. Sluisman, directeur P.T.V. Texel, schrijft ons: Hoe staat het hiermee? In de eerste plaats mogen de bedragen der omzetbelasting boven de vastgestelde eierenprijzen bij de koopers in rekening gebracht worden. In de tweede plaats moeten alle categoriën van eierenhande- laren omzetbelasting betalen, van de producent af, tot de consument toe. Bij verkoop van eieren door de produ cent aan de verzamelaar moet de produ cent betalen: 1 pet. van de opbrengst der eieren, terwijl hij deze belasting aan de verzamelaar in rekening mag brengen; dus de producent ontvangt volgens de huidige prijzen f 1.07 per kg. plus 1 pet., dus f 1.0807 per kg. Hij moet derhalve dan f 0.0107 voor iedere kg. aan omzet belasting voldoen. Bij verkoop door de verzamelaar aan de handelaar moet eerstgenoemde betalen Vt pet. omzetbe lasting, welke hij bij laatstgenoemde in rekening mag brengen. Bij verkoop door dc handelaar aan de grossier geldt het zelfde tarief als bij verzamelaar-hande laar, terwijl dit tarief van Vt pet. even eens geldt bij overdracht-detaillist. Tenslotte is de detaillist verplicht van de voor eieren ontvangen bedragen 2Vt pet. te betalen, welke hij wederom aan de consument in rekening mag bren gen boven de maximumprijzen voor ie dere gewichtsklasse vastgesteld. Er komt dus bij iedere klasse een Vt ct. per ei bij. De kalkeieren mogen hoogstens 6 ct. doen. De tarieven der omzetbelasting zijn dus: Bij levering producent-verzamelaar 1 pet. Verzamelaar-Handelaar Vt pet. Handelaar-Grossier Vt pet. Grossier-Detaillist Vt pet. Detaillist-Consument 2Vt pet. De omzetbelasting moet steeds door eerstgenoemde per aanslag worden vol daan maar deze mag aan de laatstge noemde boven de prijzen het bedrag der omzetbelasting in rekening brengen. GYMNASTIEKVEREEN. TEXEL. Goede prestaties bij de wedstrij den voor de adspiranten; groote belangstelling. Onder leiding van de heeren J. M. Moerbeek en C. Mets werden Zondagmid dag in Casino in tegenwoordigheid van een flink aantal toeschouwers wedstrij den gehouden voor de adspiranten-afd. van Gymnastiekvereen. Texel. De jury, gevormd door mw. Zuidema, De Koog en de heeren B. T. Zondervan, h.d.s. te De Cocksdorp en H. C. A. Kie- vits, onderwijzer R.K. School, heeft het niet gemakkelijk gehad, want in de ver schillende afdeelingen werden door ver scheidene gymnasten goede prestaties ge leverd. In zijn openingswoord heette de heer J. M. Moerbeek allen hartelijk welkom. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat Bur gemeester Kamp verhinderd was aan wezig te zijn. Spr. zette vervolgens het doel van de middag uiteen: Al zijn de omstandigheden verre van rooskleurig, de gymnastiek moet, als 't kan, op peil gehouden worden: Een gezonde geest in een gezond lichaam Daarop was de beurt aan de jeugd, die elk kind afzonderlijk het turnpro- gram met een serie vrije oefeningen opende. Zoowel voor de vrije oefeningen (op het tooneel) als voor die aan de brug en op het paard werden afzonder lijk punten gegeven. Jammer, dat niet alle verrichtingen op het tooneel konden plaats hebben, maar om het repertoire vlug te kunnen afwerken werd gelijk met de vrije oefeningen aan de brug en op het paard (voor in de zaal) gewerkt. Wie een minder goede plaats had, kon hierdoor het turnen in de zaal niet zoo goed volgen. Er waren wel 70 deelnemers(sters). Door de meisjes van 912 jaar werden de vrije oefeningen in het algemeen een tikje beter uitgevoerd dan door de jon gens van 912. Doch over het algemeen sprak de wedstrijd van ernstige en zorg- wat kan ik bewijzen, als ik niet eens een proef mag nemen met een vaccinatie? Professor Tiebruck is ongetwijfeld van een wijze voorzichtigheid, maar in dit geval werkt die voorzichtigheid helaas remmend. In zijn ijver ging Alk te ver en het gevolg was, dat Romana, die zich had laten meesleepen door zijn pleidooi, plot seling ontwaakte. Als mijn man zijn toestemming daartoe nog niet onmiddellijk wil geven, kunt u er van overtuigd zijn, dat er nog iets ontbreekt. In de lange jaren van mijn werkzaamheid in de kliniek heb ik Gerold Tiebruck leeren kennen als de bekwaamste en nuchterste medi cus, die ik ooit ontmoet heb. Tot gevaar lijke experimenten laat hij zich niet verleiden. Voor zijn bekwaamheden als medi cus heb ik diep respect, gaf Alk toe, maar en hier klonk er iets van verbeten jalouzie in zijn stem, hij moet ook anderen een kans geven naast hem omhoog te komen. Dat doet hij in meer dan gewone mate, protesteerde Romana. Zoover ik weet, hebt u vooral geen reden om daaraan te twijfelen. Hij voelde, dat hij terrein verloor. U moet mij goed begrijpen, zei hij deemoedig, Tiebruck is werkelijk als een groote, oudere broer voor me. Wat dat betreft, past mij inderdaad geen erfkel verwijt en ik twijfel er dan ook niet aan, of we zullen het samen wel klaarspelen. Op dit oogenblik werd in de verte het vroolijke geluid van bellen van een vuldige voorbereidingen. Bij de vrije oefeningen werden maar enkele foutjes gemaakt. Ze zijn te vergeven: Was het niet voor de eerste keer, dat gymn. ver een Texel, in navolging van haar zuster- vereen. te Schagen, zoo'n wedstrijd uit schreef?! Ter afwisseling werd door de dames- afd. een fraaie knotsoefening en door 'n achttal dames een reeks rhythmische oe feningen ten beste gegeven. Knap werk. Ook van de samensteller en leider, de heer C. Mets. Aan het slot van deze welgeslaagde middag deelde de heer Moerbeek nog mee, dat binnenkort voor de Gymn. Ver een. een film zal worden vertoond van 't groote Bondsfeest twee jaar geleden in Arnhem gehouden. Indien mogelijk zal deze film ook op de scholen worden ge draaid. Gymn. Vereen. Texel en in 't bijzonder de leermeester, de heer C. Mets, mag op een spannende, prettige en nuttige turn- middag terugzien. Ongetwijfeld zal zij spoedig de organisatie van een dergelij ke wedstrijd voor de dames- en heeren- afdeelingen ter hand nemen. Succes ver zekerd! J. Uitslag van de wedstrijd. Ie prijs: 3X7.5 p. plus 0.5 p. dus 23 p. 2e prijs: 3X7 p. plus 0.5 p., dus 21.5 p. 3e prijs: 3X6.5 p. plus 0.5 p., dus 20 p. MEISJES 9—12 jaar: le prijs: Fenje Jullens 25 punten; Nel lie Vos 24.5; Trijnie Moerbeek 24. 2e prijs: Jannetje Oele 22.5; Hannie Duinker 21.5; Adri v.d. Ban 21.5; Ietje de Wit 22; Bartje Boon 22.5; Annie Rijk 21.5 Corrie Bakker 22.5; Geertje Keijser 22; Jannie Pool 22; Nellie Buijs (niet aan wezig, doch tijdens de les beoordeeld) 21.5. 3e prijs: Annie Huizinga 20; Grietje Vlas 20.5; Hanna Keijser 21; Flora Kriek 20.5; Duwie Huizinga 21; Tini Bremer (niet aanwezig, doch tijdens de les be oordeeld) 20. Toegekend aan Rika Bruin 19.5 p., El- ly Slort (niet aanwezig, doch tijdens de les beoordeeld) 19.5 p. MEISJES 12—16 jaar: le prijs: Corrie Bobeldijk 27; Sientje Witte 26; Annie Koorn 23.5; NelieRoom 25; Nelly Logman 25.5; Thea Room 23. 2e prijs: Lies v.d. Ban 22.5; TineSchra ma 22; Linie Vos 21.5; Stientje Hellema 21.5; Hanna Bakker Jdr. 22; Mieke Rem mers 21.5; Tine Boekei 22; Letta Bruin 21.5. 3e prijs: Ina Ruiter 20; Tekla Hellema 20; Gusta Keijser 21; Corrie Keijser 20; Corrie Bakker 21; Jannie van Boven 20.5 Jane Langeveld 20.5; Alie Koopman 20.5. Verder werden toegekend aan Tine List 19.5; Sylvia Alkema 19.5; Gina Slegh 19; Aagje Pool 17.5; Hanna Bakker Pd. 19 5. JONGENS 9—12 jaar: le prijs: Jan Bremer 25.5 punten; Wim Boon 24. 2e prijs: Wouter Vooistra 22; Gijs Keij ser 21.5; Jacob Koning 21.5; Retsy Vel- lenga 21.5. 3e prijs: Cor de Wit 20.5; Leen Heer schap 20.5; Bert Kersemaker 21; Gerard Bakker (niet aanwezig, doch tijdens de les beoordeeld) 21. Toegekend aan Dick Krijnen 19.5; Al- do Viessing 18; Piet Heerschap 18 p. JONGENS 12—16 jaar: le prijs: Wim Grisnigt 24 p.; Dirk Moerbeek 23. 2e prijs: Arie Bakker 22; Piet Pool 21.5; Jan v.d. Sterre 21.5. Toegekend aan Simon Kriek 19.5; Joop de Beurs 19.5; Jan Vermeulen 19. DE BESTE GYMNASTEN van de vier groepen waren: Corrie Bobeldijk 27 punten. Jan Bremer, 25.5 punten. Fenje Jullens, 25 punten. Wim Grisnigt, 24 punten. Alle prijswinners zullen binnenkort een speldje in ontvangst mogen nemen. Aan de beste vier werd een mooi boek toegekend. paardentuig hoorbaar. Alk hief luiste rend het hoofd op. Daar komt een ar. Georg schijnt ons spoor te hebben gevonden. Eenige minuten later had de slede hen bereikt. Camilla was meegekomen en terwijl Alk nog een innerlijke strijd voerde met het beschamende gevoel ook bij deze gunstige gelegenheid niets te hebben bereikt, sprong Georg reeds op hen toe. Zijn gelaat drukte duidelijk be zorgdheid uit en Romana, wie dit niet ontging, voelde zich in haar nog voort durende strijd om de gunst der kinderen dankbaar gestemd. Heb je je bezeerd, moeder.Het is toch niet ernstig? Hij keek naar Alk, Wat een geluk, dat we een dokter bij ons hebben! Romana deed in het kort verslag van hetgeen haar was overkomen. Bijna on hebbelijk viel Alk haar in de rede. Neem je moeder onder de arm, Georg, beval hij. We moeten nu zoo gauw mogelijk naar huis, mevrouw, of althans voorloopig naar het café terug om te zien, wat er precies aan de hand is. Camilla keek met op elkaar geklemde lippen toe. Zij had geen woord gezegd, met geen simpele opmerking van haar belangstelling blijk gegeven. Ook dat ontging Romana niet en het verdreef haar blijdschap over de door Georg be toonde belangstelling. Het bleek verstandiger, dat Romana de nacht in het café doorbracht, waar men ook over eenige kamers voor on verwachte gasten beschikte. Alk behan delde de gekwetste voet, en telefoneerde TEXELSCHE ALG WIJKVERPLEGING Aan hetgeen we in vorig nummer al uit de Vrijdag gehouden vergadering konden melden, voegen we nog het vol gende toe: De vergadering stond onder leiding van de heer G. J. B. Mulder. DE REKENING gaf een totale ont vangst van f 6136,69 aan; uitgaven de som van f 6892,60 Nadeelig saldo f 755,91 Bij monde van de heer P. Lieuwen, verklaarde de comm. van rekeningnazie- ners de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. Dhr Lieuwen bracht hulde aan de secr.-penn., die f 50 van zijn salaris in de kas van de Wijkverple ging terugstortte, omdat de financieele toestand zorgen baart, doch spr. drukt er zijn spijt over uit, dat de drukke werk zaamheden, door de secr-penn. verricht, nu niet behoorlijk beloond worden. Door contnbutieverhooging (25 ct. b.v.) en verhooging bijdragen van Vereen e.d. zou hij de financ. toestand willen verbe teren om te voorkomen, dat de secr.-pen- ningm. in de toekomst opnieuw uit eigen beweging met zooveel minder salaris genoegen zou nemen. Voorz. zegt toe, de zaak ernstig te zullen bespreken. Het bestuur heeft getracht de secr.- penn. van diens besluit te doen afzien, doch vergeefsch. Voorz. kent de heer Kelder veel lof toe. en merkt op, dat de Wijkverpleging haar secr.-pennm, veel dank verschuldigd is. Dokter Boswijk meent, dat aan de beter gesitueerden wel eenige verhooging van contributie kan worden verzocht, doch de minder goedbedeelden zal het moeilijk vallen, meer bij te dragen. Mej. Dros merkt op, dat verschillende leden bedankten toen de contributie van f 1.op f 1.25 werd gebracht. BEGROOTING. Totaal ontvangsten f 6185,94. Totaal uitgaven f 7105.58. Na- aeelig saldo f 919.59. BESTUUR. De aftredende bestuursle den, de dames Langeveld, Henkes en de heeren A. Epe en IJ. Lap worden met alg. stemmen herkozen. In zijn slotwoord brengt de voorz. de zrs. Meijer en zr. Mulder dank voor de bewonderenswaardige wijze, waarop zij tijdens de strenge winter haar taak ver richtten. Er werd in verhouding tot de slechte weersgesteldheid weinig van au to's door haar gebruik gemaakt. Tenslotte deelde de voorz. nog mee, dat TESO f 400 had geschonken tot dek king van het nadeelig saldo, (van de Prov. Wijkverpleging werd f 300 ontvan gen), voorz. twijfelde er niet aan, of T.E. S.O. zou opnieuw in de buidel tasten, wanneer de Wijkverpleging wederom fi nancieele hulp noodig zou hebben. J. Illlll BINNENLAND ni|||IIIIIIIIIIIIIIIIUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllllllllllllllllllllllllllllUlllllll|||||| MELK gaat op de bon om de kaas productie te kunnen verhoogen. DE TUINBOUW mag naar Zweden uit voeren, wanneer de behoeften van Ne derland en Duitschland zijn gedekt. F. J. JURGENS, een der leiders van de Jurgens' Margarinefabrieken te Oss, is Donderdag te Nijmegen overleden. TEGENGESPROKEN wordt, van be voegde zijde, dat pariteit tusschen mark en gulden te wachten zou zijn. EEN MAAND gevangenis kreeg een 39-j. mandenmaker te Haarlem, dienaar de Engelsche zender geluisterd had. DE EERSTE PAAL in de grond, waar Rotterdams nieuwe stadskern zal ver rijzen, is 31 Maart geslagen. DELFT. Voor de studenten der Techn. Hoogeschool is een uniformverbod afge kondigd. DE WINSTBELASTING, nu met opc. 25 pet., wordt nog verhoogd en zal over boekjaar 1941 berekend worden. EEN 71-JARIGE MAN werd te Nuth door een trein gedood. Vermoedelijk is hij door de donkerte op de rails geko men. DE VISSCHERS te Spakenburg en Bunschoten krijgen de aan hun schepen toegebrachte oorlogsschade voor 100 pet. vergoed, ook het tijdverlies. vervolgens met Tiebruck. Deze laatste stond er op zelf nog naar hen toe te ko men, maar Romana, die wist hoe ver moeid hij 's avonds laat de kliniek placht te verlaten, liet hem door Alk en Georg overtuigen, dat zijn aanwezigheid niet noodzakelijk was. Zij zou de volgende dag per as naar huis terugkeeren en er was werkelijk geen enkele reden voor ongerustheid. Tenslotte gaf Tiebruck toe. Als Alk zei, dat er niet het minste gevaar bij was, moest hij dat wel aannemen. Ten slotte was het slechts zijn liefde voor Romana, die hem wat ongeruster stemde dan anders het geval zou zijn geweest. De sneeuwbui, die in de namiddag ge dreigd had, dreef voorbij en over het eenzame landschap welfde zich inplaats daarvan een heldere sterrenhemel. Het kleine berghotelletje lag al spoedig in diepe rust. Alk had er op aangedrongen, dat de koude omslagen om Romana's voet herhaaldelijk zouden worden ver nieuwd en tot dat doel bleef hij dan ook langer op dan de anderen. De patiënte zelf viel na de doorgestane emoties al gauw in slaap; Georg sliep eveneens als een marmot. Slechts Camilla waakte. Zij kon niet slapen en zij had zich danook niet eens ontkleed. Scherp luisterde zij naar elk geluid, dat van elders tot haar doordrong; zij wachtte tot zij de deur van Alk's kamer zou hooren opengaan ten teeken, dat hij zich naar Romana be gaf. Hij was de dokter. Het was hem dus geoorloofd elk oogenblik naar Romana te gaan zien. (Wordt vervolgd.) DISTRIBUTIE BRANDSTOFFEN. 1 Maart t.m. 31 Maart op de bonnen 15, 16 en 17 (haarden, kachels) en de bon nen 35 t.m. 41 (centrale verwarming), alsmede op de bonnen „één eenheid vijf de periode" en „cokes, één eenheid vijfde periode" één eenheid. Op de bonnen „generatorenanthraciet tweede periode" van 1 31 Maart elk 1 hl. (maximum 75 kg.) anthracietnoot- jes V. Brood: op broodbon 10 t.m. 6 April 100 gr. of een rantsoen gebak. Bloemkaartbon 6 t.m. 20 April 50 gr. bicod of Vt rants, gebak of 35 gr. meel. Broodbon 9 geldt t.m. 6 April. Broodbon 10 geldt t.m. 13 April. Boter en vet: t.m. 6 April op boterbon 10 250 gr. boter. Op vetbon 10 250 gr. boter of margarine (geen vet). Bon 9 geldt t.m. 6 April. Bon 10 geldt t.m. 13 April. Eieren: op bon 83 t.m. 6 April een ei Eierbon 92 geldt t.m. 6 April. Eierbon 83 geldt t.m. 13 April. Gort, gortmout of grutten: op bon 08 t.m. 20 April een half pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 07 t.m. 20 April een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 8 v.d. hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 9 van de voederkaart voor katten wordt over de zelfde periode 1V* kg. kattenbrood. Kaas: op bon 62 en 72 t.m. 20 April elk 100 gram. Kaasbonnen 61 en 71 t.m. 6 April. Koffie of thee: op bon 18 t.m. 27 April 125 gram koffie of 50 gram thee of 250 gr. koffiesurrogaat. Na 28 April: geen koffie meer verkrijgbaar, wel surrogaat. Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder of STIJFSEL: op bon 10 t.m. 20 April een ons. Peulvruchten: op bon 15 t.m. 30 Maart een pond. (Nieuwe bonnen gister nog niet bekend). Petroleum: zegel 9e periode v. 24 Febr. t.m. 20 April. Voor verlichting is geen petroleum meer beschikbaar (zegels K vervallen). Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel (gemengd meel) op bon 19 t.m. 20 April een half pond. Suiker: op bon 17 van 17 Maart t.m. 13 April één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel (geen boekweitmeel) op bon 6 v. d. bloemkaart t.m. 20 April 35 gram. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 09 t.m. 20 April een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- bon 10 t.m. 9 April 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „10 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldt t.m. 13 April. Zeep: op bon 20 t.m. 27 April 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Jan. 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Jan. 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder (waschpoeder uitsluitend voor wassche- rijen.) Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, aan wel één pot scheercrême. OPPLAKVELLEN IN BLOCS. Opplakvellen levert kant en klaar, met naam, adres en codenummer: de drukke rij van dit blad. Illllliiillliiiiiiiiiiiilllliliiiniiiliiilliiilliiiiiiliiliiiillillliililiiiiiiiliiiiiiiiiiiillllll llllllllllil VAN DE BOEKENPLANK. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiii|||j|| Bloemen. Handleiding v. teekenlief hebbers met voorbeelden van bloemen, conté- en penteekeningen, f 0.45. Kinderkopjes. Handleiding met voorbeelden, conté en penteekeningen, f 0.45. Twee Lentes. De beste gedichten uit „Werk" 1939 en „Criterium" 1940. Met een inleiding van Ed. Hoornik. 88 blz. ing. f 2.90, geb. f 3.90. Rob Limburg, Cultuurdragers in bewogen tijden. Woord vooraf van C. P. Gunning. Met ill. 405 blz. Geb. f5.90. Nu gaan we kleuren! 8 teekenvoor beelden om te kleuren met verf of kleur potlood met toelichting, f 0.45. Ebbe Pauli, De Kluizenaar. Jubi leumuitgave. 15e druk. 227 blz. Geb f 3.25. L. Spelberg-Stokmans, Ons gezins leven. Een boek voor geestelijke leiding. Onder redactie van L. Spelberg-Stok mans. Met medewerking van B. J. Aris, W Banning, W. F. Golterman. C. Gol- terman-Van Dijk, P. Jonges, J. A. de Kening, W. J. van Leeuwen-Vos en J. Zuurdeeg. 327 blz. Geb. f4.90. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. llllllllllil HYGIENE EN VEILIGHEID 302. BLOEDERS. Zoo noemt men per sonen, die gevaarloopen zelfs bij gerin ge verwondingen veel bloed te verlie zen doordat hun bloed zoo moeilijk stolt. Komt vooral bij mannen voor. 303. BOORWATER is een 2-3 pet. op lossing van boorzuur in water. Het is een zwak anti-septicum. Het wordt vnl. gebruikt als vloeistof voor oogbadjes. ARTS.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4