TEXELSCHE COURANT 53ste Jaargang Groote Feiten. Woensdag 18 Juni 1941 No. 5559 Texelsche Berichten Uitgave N. V. Boekhandel en Drukkerij v. h. Langeveld en De Rooij Den Burg Telefoon tl VERANTWOORDELIJK REDACTEUR: G. Joh. Duinker, Parkstr. 10, Den Burg VERSCHIJNT: Woensdags- en Zater dags ('s morgens). Adv opdrachten in zenden daags tevoren, vóór 4 uur n.m. ADVERTENTIES: 12Vz cent per regel; minimum 5 regels. Eenzelfde adv. voor vier plaatsingen opgegeven, wordt drie maal berekend Vraagt ons zeer voor- deelig tarief voor neringdoenden. Omzetbelasting inbegrepen. TEXELAARTJES 50 ct. (4 regels, ge heel met kleine letters gezet, hoogstens vier; vóóruit betaald). Omzetbelasting inbegrepen. ABONNEMENTEN: f 0.79 per kwartaal; buiten Den Burg f 1.05; losse nrs 4 ct. Omzetbelasting inbegrepen.' POSTREKENING no. 652. Het is. vooral in een tijd als wij nu beleven, goed, dat ons volk zich bij voortduring de groote feiten uit zijn ge schiedenis herinnert. En het is ook goed, dat het steeds wete: dit zijn niet altijd kiijgsfeiten geweest. Potgieter, in zijn beroemde schets ,,Het Rijksmuseum", zegt: „Er was een tijd, dat de Holland- sche vlag werd begroet als de meeste- resse der zee, een tijd, waarin hare vlootvoogden den bezem op den mast mogten voeren, dewijl zij, naar de krach tige uitdrukking dier dagen, de zee had den schoongeveegd van gespuis". Maar hij zegt ook: „Er was een tijd, waarin de Hollandsche handel den moed had de boeijen te verbreken, hem door den be- heerscher der beide Indien aangelegd." (Hiermede bedoelde hij Portugal). Wel nu, dit laatste was geen knjgsfeit, maar het behoort tot de grootste daden uit on ze rijke historie. En daarom mag er aan herinnerd worden: het was dezer dagen 345 jaar geleden, dat Heemskerck, Ba- ientsz en De Rijp uitvoeren om „de boeijen te verbreken". Zij trachtten de zeeweg naar Indie te vinden om de Noord heen.. De dappere poging mislukte en de vermaarde Overwintering van No va Zembla was er het gevolg van. Maar ongeveer tegelijkertijd voeren Houtman en de zijnen om de Zuid en zij waren ge lukkiger, want zij bereikten Indië, en sindsdien hebben de Hollanders tot dat een kortere route mogelijk werd die weg niet rneei verlaten. Bijna drie en een halve eeuw is dit nu geleden, maar nog is iedere ware Nederlander er trotsch op. HOE LAAT DE ZON. Wo 18 Juni op 5,18; onder 22,03 Do. 19 Juni op 5,18; onder 22,04 Vr. 20 Juni op 5,18;. onder 22,04. Auto's en rijwielen (afgeschermd) licht op: een half uur-na zonsondergang. Verduisteren: van zonsondergang tot zonsopgang. DE MAAN. Wo 18 Juni op 2,23; onder 15,30 Do. 19 Juni op 2,47; onder 16,33 Vr. 20 Jurïi op 3,12; onder 17,35 Nieuwe Maan: 24 Juni 21,22. IIOOG WATER OP TEXELS REE. Wp 18 Juni 8,03 en 20,28 Do. 19 Juni 8,51 en 21,12 Vr..2Ü Juni 9,32 en 21,51. Springtij 24 Juni. BOOTDIENST TEXELDEN HELDER v.v. Van Texel: 7.45; 14.—; 17.30 Van Den Helder: 9.30; 16.10; 19. BUSDIENST TH. REUVERS. Van De Cocksdorp: 8 en 16.15 uur. Van Den Burg. 11 en 17.30 uur. Zondags: Van De Cocksdorp 9.30. Van Den Burg: 11. WAT ER GEBEURDE.... 18 .JUNI: 1815: De slag bij Waterloo; een einde wordt gemaakt aan Napoleons loop baan. 1850: Door Napoleon III wordt een uuderdomsverzekering gesticht. 1932: Viering 25-j. bestaan van TESO. 19 JUNI: 1623: De Fransehe wijsgeer Blaise Pas cal te Clermont-Feirand geboren 1782; De Fransehe theoloog H. de La- menais te St.-Malo in Bretagne ge boren. 1918: De eerste grondwet van de Sov jet-Unie komt tot stand. 20 JUNI: 1597:' Willem Barends sterft op de terugweg van Nova Zembla. 1633: De Italiaansche natuurvorscher en wiskundige Galileï door.de recht bank der inquisitie gevonnist. 1789: De eed in de Kaatsbaan. 1791; Koning Lode wijk XVI tracht te vluchten, maar wordt te Varennes aangehouden. 1907: Wijncrisis in Zuid-Frankrijk, waar het tot ernstige onlusten komt. ||||||iiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iiii|||||| GEMEENTE TEXEL. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!IIiiiiiiiiiiiii|||||| BRANDSTOFFEN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die een bonkaart voor Haarden en Ka chels of Centrale verwarming ontvin gen en in het desbetreffende perceel te vens B, C of D verbruiker zijn? zich tot den Distiibutiedienst moeten wenden voor het m ontvangst nemen van een aanvraagformulier MD 112. B, C of D verbruikers zijn zij, die in het afgeloo- pen stookseizoen, door bemiddeling van de plaatselijke Brandstoffen-Commissie een dxtra toewijzing vaste brandstoffen ontvingen voor hun winkel, bedrijf, stu deervertrekken, kantoren en dergelijke. Verbruikers, die geen bonnenkaart J, K of L ontvingen en toch B, C of D ver bruiker zijn, behoeven geen formulier MD 112 op het Distributiekantoor te komen afhalen. Verbruikers, die geen bonnenkaart J, K of L ontvingen en met ingang van heden willen ingeschakeld worden in de bovengenoemde groepen B, C of D, die nen zich tot den Distnbutiedienst te wen den om een formulier B, C of D. De groepen B, C en D groot verbrui kers evenals de groep E hebben met het bovenstaande geen bemoeienis, aan gezien de bevoorrading van deze laat ste groepen gelijk is aan het vorige stook seizoen. Deze formulieren dienen te wor den afgehaald voor Woensdag 25 Juni De inlevering dient te geschieden op het Distributiekantoor of in de bus bij den ingang voor 28 Juni a.s. Texel, 17 Juni 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. BRANDSTOFFEN OP DE BON. 1. Zullen we deze zomer nog in de ge legenheid zijn op 'de nieuwe bonnen brandstof in te staan voor de winter? Het antwoord van Dep. van H., N. en S. luidt „Zoo mogelijk wel". 2. Heeft de onderscheiding „Haarden en kachels" en „cëntrale verwarming" ook betrekking op de soort brandstof? -- Antw.: Neen, alleen de hoeveelheid. 3. Hoeveel bonnen krijgen huizen met niet meer dan vier vertrekken? - Antw.: 15 bonnen (bonkaart J). 4. Hoeveel bonnen krijgen huizen met vijf of meer vertrekken? Antw.: 20 bonnen (bonkaart K 5. Ik heb een beetje petroleum. Ove rigens ben ik voor het koken geheel op vaste brandstoffen aangewezen. Hoe moet dat? Antw.; Daar krijgt u, zoo als reeds gemeld, extra bonnen voor. 6. Krijgen groote gezinnen extra bon nen en, zoo ja, hoeveel? Antw.; Ge zinnen met 7 t.m. 9 personen krijgen drie eenheden extra, gezinnen van 10 of meer personen krijgen zes eenheden extra. Groote gezinnen met centrale verwar ming krijgen geen extra eenheden. 7. Mijn huis staat vrij en is moeilijk warm te stoken Hoe moet dat? Ant woord: Daarvoor wordt extra brandstof verstrekt. Maar dan moet het huis ook drie of vier buitenmuren hebben. Hoe veel extra eenheden u krijgt, kunnen we nog met meedeelen. 8 Hoeveel bonnen krijgt een woning met centrale verwarming? Antw.. 44 bonnen. Hierbij is uitgegaan van een in houd van 300 kub M. Voor gebouwen met grooter inhoud worden nadere voor zieningen getroffen. 9. Worden op al die nieuwe bonnen kolen verstrekt? Antw.: Dat zal niet gaan. Houdt er rekening mee, dat nu en dan een bon wordt overgeslagen. Dat geschiedt om te voorkomen, dat kolen op vóór worden gekocht (op niet geldi ge bonnen). 10. Moeten we nog opgaaf doen van onze voorraad? Antw.: Neen, dat wordt niet gevraagd. Bij het uitdeelen van de bonnen is daarmee ook geen re kening gehouden. 11 Ik meen recht op extra bonnen te hebben. Wanneer kan ik die aanvragen? Antw.: Dat wordt nog wel bekend gemaakt. 111 HERSENGYMNASTIEK III 30. EEN STOOMVAARTMAATSCHAP PIJ heeft een geregelde dienst' van A. naar B. v.v. De reis duurt precies vijf dagen en elke dag vertrekt een boot van A. naar B. en van B. naar A. U vertrekt van A naar B en de vraag is nu: Hoe veel schepen, komende van B., ontmoet u op uw reis? V DE OPLOSSING. 30. Wanneer u op 10 Jan. van A. ver- trekt; moet u de schepen, die op 6, 7, 8, S en 10 Jan. uit B. vertrokken, tegenko men, maar ook nog die op 11, 12, 13 en 14 Jan. vertakken Tezamen dus 9. NIEUW VRAAGSTUK. 31. Ik ontving een mooi boekwerk, be staande uit twee deelen, waarvan elk deel 6 cM. dik was; dwz de pagina's van elk deel waren met elkaar 5 cM dik en de voor- en achterband elk Vf cM.; tezamen dus per deel 6 cM. Elk deel had 500 pagina's. Ik zette de twee deelen in mijn kast. De vraag is nu: hoeveel cM. is pagina 1 van deel I verwijderd van pa gina 500 van deel II? TEXELS FANFARECORPS. Texels Fanfarecorps zou Zaterdag avond j.l. een concert geven in het park, maar het Hollandsche klimaat, waarop nu eenmaal nooit peil valt te trek ken, speelde onze muzikanten parten: Hield het w«er zich eerst goed, in de na middag kwam de eerste regen los Om half negen, toen het concert zou aanvan gen, was het weliswaar zoo goed als droog, maar de plassen in het park ble ven nog watBesloten werd het con cert uit te stellen tot a.s. Zaterdag. Mo gen de Weergoden het dan wat beter met ons corps voor hebben! J. DE VIJFDE LAMMEREN MARKT. Prijzen van 22 tot 31,50 gld! In vorig nummer gaven we reeds een kort overzicht van de Vrijdag 13 dezer gehouden Leidsche lammerenmarkt, die het uitstekend heeft „gedaan". Dat de kooplieden, die vorige week op ons ei land flinke prijzen besteedden, op de Leidsche markt goede zaken hebben ge daan, staat onomslootelijk vast! Anders zouden verscheidene hunner, aan de vaste wal woonachtig, niet dezelfde dag reeds naar ons eiland zijn gereisd om de boeren op hun boerderij te gaan opzoe ken. Zooiets komt zelden voor. Doch wat wekt in deze tijd nog onze verwonde ring! Zeker is, dat er dit jaar heel wat minder lammeren op. ons eiland ter we reld zijp gekomen dan in andere jaren, want ieder jaar maar weer werd er wei land gescheurd: Met de schapen was het werken en geld toegeven, bouwland bracht tenminste nog wat op De vraag naar lammeren is groot en vooral de ooien staan in het brandpunt der belangstelling: Daarmee kan voort- gefokt worden en men hoeft ook niet be vreesd te zijn zoo wordt van be voegde zijde verzekerd dat die eerst daags van hoogerhand gevorderd wor den. Zoo staat het met al het vrouwelijk materiaal. Ook bij koeien, varkens, enz. is het verschil in prijs van mannelijk en vrouwelijk materiaal opmerkelijk groot Dat de aanvoer op Maandag niet grooter was dan 1800 lammeren vindt mede zijn oorzaak in het feit, dat er Zaterdag al honderden op de boerderijen zelf aan de man zijn gebracht. Zoo kocht één Texel sche lammerenkoopman er toen reeds 1500! Natuurlijk waren de boeren op hun „qui vive"ze vroegen voor zichtigheidshalve een guldentje méér. Men zal tevreden zijn geweest! Maar Maandag deden de lammeren niet één guldentje meer,maar wel drie tot vier gulden! Aan de vaste wal schijnt men de laat ste weken meer en meer op ooien ge steld. De grasgioei gaat naar wensch en waarom dan niet wat lammeren in de wei gejaagd, nu de'kleinere koeienstapel het toch niet aan kan? Ik had het wel gedacht, aldus een Texelsche boer; Vanmorgen kwam ik al zeven wagens met lammeren tegen op weg naar de boot. Die moeten Zaterdag gekocht zijn. De kooplieden waren ken nelijk „happig". Dat waren ze: We hebben zelf gezien, dat een van hen al op de wagen klom, toen deze nog maar amper stilstond! „Baas!" zei-ie, „ik geef je zeven-en-twin- tig gulden! Goed? Ze kunnen dan met een gemerkt worden en in dezelfde vaart weg Maar daar voelt de te genpartij niet altijd voor; al klinkt de prijs ook nog zoo verleidelijk. Je weet immers zelf niet, hoe het met de markt SPORT. S. V. TEXEL. De tip naar Schagen heeft opnieuw bewezen, dat we nog een behoorlijk fi guur kunnen slaan in onze vroegere om geving, 4e klas KNVB. Dat het weer niet bijster gunstig was, stoorde de goe de stemming van ons gezelschap niet. De wedstrijd zelf heeft ons, wat de uitslag betreft, volkomen bevredigd. Bij S. waren de spelers beter op elkaar ingesteld, waardoor het geheel beter sloot. Het was een snelle ploeg met een solide speelwijze Boontjes, de midden voor, nog steeds een snelle en produc tieve speler, scoorde 2 mooie doelpun ten. Vooral de halflinie was- een sterk geheel. Bij T. viel het gemis aan wed strijdroutine op; ook misten we vol doende verband tusschen voorhoede en halflinie. Henk, die een prima wedstrijd speelde, stónd stopperspil. Hij heeft bergen werk verzet en bezielde door z'n taai vasthouden zijn medeverdedigers. In de voorhoede was Jan van der Pijl de sterkste speler. Zijn zeer snelle rea- geeren, z'n prachtige sprints en schot vaardigheid verdienen beter te worden benut dooi zuiver aangeven door zijn binnenspelers, die er vandaag niet vol doende „in" konden komen.Ook de kanthalfs konden hun juiste spel niet vinden waardoor we ons sterke geheel niet wisten te demonslreeren. Ab wis selde goede met minder goede momen ten, was vooral na rust actiever. De rechtsbuitenplaals moet beter bezet wor den. Als geheel werd er behoorlijk partij gegeven, wat de uitslag, 54 voor S. duidelijk aantoont Backs en keeper speelden heel goed. Even over half drie trapt S. tegen zal ^aan: Hij kan zichzelf wel in de vin gers snijden. Inderdaad, dat gebeurt meermalen en daarom kan het toch nog wel eens heel wat voeten in aarde hebben, alvorens men zijn hok kwijt is. Nu hoefde men ditmaal geenszins bevreesd te wezen, dat de markt je te glad af zou zijn:< Daar voor was de aanvoer te onbeduidend en.... het aantal kooplieden te groot! Onophoudelijk kreeg men bezoek en zoo lang dat met minder wordt, kan men voet bij stuk houden. Om half tien wa ren ongeveer 15 hokken van eigenaar verwisseld. Wat een prijzen! Er werden er verkocht voor over de dertig gulden, maar die hokken bestonden dan ook hoofdzakelijk uit ooien. We kunnen vei lig aannemen, dat de ooien plm. vier gld. meer opbrachten dan vorige week en dat de rammen twee tot drie gulden meer besomden. Om half 12 waren nagenoeg alle lammeren gemerkt! Hieronder laten we een overzicht vol gen van de prijzen en aanvoeren der vijfde lammerenmarkten gedurende de laatste tien jaar. We hebben ook nog verder in het archief geneusd en kwa men tot de ontdekkihg, dat de Texelsche boeren sedert de laatste 15 jaren, van 1926 af, nog nimmer zoo goede prijs heb ben mogen boeken. Je schrikt als je, vooral de laatste tien jaar, al die mark ten nagaat: We zien ze er bij van nog geen drie gld voor een goed lam In 1939, twee jaar geleden dus, kocht de heer Scholte uit Alkmaar een partij „van de beste vette lammeren voor 79 gld" Ze waren bestemd voor de export slachterij. Nu telt men voor beste vette exemplaren graag 2728 gld. neer. „Het kan verkeeren. Jaar aanvoer prijzen 1941 1800 22,00—31,50 1940 1500 6,50— 9,75 1939 4360 4,00— 6,50 1938 2780 8,50—13,— 1937 2787 12,0014, 1936 2583 6,00— 7,50 1935 2412 4,50— 6,50 1934 2800 6,50—10,00 1933 3472 3,50— 5,50 1932 3172 6,00—12,00 1931 2927 18,00—23,00 In 1939 werden door de regeering 2400 dieren uit de markt genomen. ZOO SPRAK. DR. R VAN GENECHTEN, proc.-ge- neraal Haagscb Gerechtshof: Waar zijn de bewijzen dat telkens uit huizen ge scholen werd door burgers? Ik heb alle gevallen zooveel mogelijk laten onder zoeken. Er is in geen enkel geval iets an ders dan lasterlijke of door grootspraak of vreesachtigheid ingegeven verhalen overgebleven. MAARSCHALK PETAIN in zijn boodschap aan de Weermacht in de Le vant: Het heele land en ik uiten een stemmig de beste wenschen voor u in de strijd, welke gij voert. Frankrijk is trotsch op zijn zonen, die op prachtige wijze hun plicht vervullen. CHURCHILL, de Britsche premier: En geland weet, dat deze oorlog hard zal zijn en verwacht, dat hij lang zal duren. Engeland streeft er naar met alle mid delen weerstand te bieden. Het zal ook voor de hoogste beproevingen, al was het ook een inval in eigen land niet te rugschrikken. ZOO SCHREEF... HOTSJI SJIMBOEN: Het met Rusland gesloten handelsverdrag heeft, economi sche voordeelen voor Japan en is een slag voor Tsjoengking. wind spelend af. Eerst - zien we eenig verkennen, waarbij blijkt, dat de S.- achterhoede zich niet gemakkeluijk zal laten passeeren. De halflinie weet tel kens te onderbreken en goed aan te ge ven. In de voorhoede zijn de midvoor en vleugelspelers snel en schotvaardig. Hoe wel de eerste kansen voor S zijn en S eenige corners weet te bewerken. die konden worden afgeslagen, weet T zich toch wat los te werken en op tegenbe zoek te gaan, waarbij J. vd Pijl heel ac tief is. In de linkervleugel botert het niet erg. Ab spant zich nog niet geheel in. Als na plm. een kwartier een goede aanval wordt opgezet, plaatst Ab een scherpe voorzet, welke door de' keeper wordt teruggeslagen, waarvan Jan on berispelijk met een goede kopbal profi teert. Onverwachts bezorgt hij ons de leiding. Dan volgen aanvallen op het T-doel, waarbij een onzer „hands" maakt. D.e penalty wordt door Willem Pieter keurig corner gewerkt. Dan komt S opnieuw opzetten. Er volgt een gloeien de kogel van de rechtsbuiten maar Wim redt opnieuw. De S-druk blijft nog even aanhouden, terwijl bij T een lichte ver slapping valt waar te nemen. Na een opbrengen van rechts, bemachtigt Boon tjes de bal, hij passeert handig en brengt met een zuiver schot de partijen op ge lijke voet, waarna dezelfde speler enkele minuten dit herhaalt en 21 maakt. Dit schudt T blijkbaar wakker. Er volgt een snelle tegenaanval, waarbij Ben door geeft naar Ane, die haar buiten is ge komen, een afgemeten voorzet volgt, waaruit Jan de stand op 22 brengt Snel golft nu het spel op en neer. Er wordt van de halfs en achterhoede veel gevergd. Uit êen corner, waarbij Wim LICHTZIJDE. Ik eet veel minder dan ik deed, Ik loop nu waar ik vroeger reed O lichtzij van een donk're tijd: Ik ben zoowaar mijn buikje kwijt! (Haagsche Post). WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN BRITSCH-INDIE Dehli. Het Britsch-Indische leger is met vijf regimenten uitgebreid. ITALIË In O.-Afrika moesten de troepen wegens de grootere druk van de Britten achterwaarts gelegen stellingen betrek ken, maar de Britten leden zware ver liezen. VEREENIGDE STATEN De 33000 Amerikaansche vlootreser visten blijven voorloopig nog in dienst. Pres. Roosevelt is nu gemachtigd fabrieken, waar bv. door staking de pro ductie te kort schiet, over te nemen. TURKIJE In Istanboel bevinden zich nog 30 tot 40 duizend houten huizen. De over heid doet haar best, om ze zoo spoedig mogelijk op te ruimen (brandgevaar en zeker bij luchtaanvallen). BULGARIJE. De Bulgaarsche premier Filof ver klaarde, dat Bulgarije dank zij de over winning der spilmogendheden de vol-, ledige nationale vrijheid heeft gekregen. Bulgarije zal als trouw en oprecht bond genoot zijn bijdragen tot de nieuwe eco nomische orde van Europa leveren. FRANKRIJK Darlan riep in een radiorede de Franschen op, de regeering te steunen, zoowel tot verbetering van de toestand van het Fransehe volk en ter voorberei ding van de vrede als ter voorbereiding van de toekomst van het land in het nieuwe Europa. JAPAN. Japan sloot voor vijf jaar een han delsverdrag met Rusland, dat in ruil voor ruwe zijde.- zijdecocons, machines, kam-N perfoelie, enz. leveren zal; petroleum, kunstmest, mangaanerts en platina. Asa hi Sjimboen schrijft het mis lukken van de handelsbesprekingen met Ned.-Indië toe aan de traagheid en on oprechtheid van de regeering te Ba tavia.- DUITSCHLAND De Roemeensche staatsleider Anto- nescu had te Muenchen een bespreking met de Fuehrer en Von Ribbentrop. Tot opvolger van Admiraal Luet- jens, die bij de ondergang van de Bis marck de heldendood stierf, is de chef van de staf der oorlogsvoering ter zee, Admiraal Schmewind, benoemd. Britsche bommen troffen de laatste dagen opnieuw Keulen, Duisburg en Bo- chum, waar vrij groote verwoestingen aan woonhuizen werden Aangericht. On belangrijke schade aan militaire doelen. Tien aanvallende vliegtuigen werden neergehaald. BELGIE Te Brussel heeft een dief een nota ris een casette met voor een millioen fr. ringen, broches en halssnoeren af handig gemaakt. De sieraden zouden de volgende dag door de notaris worden ge veild De man deed het voorkomen, of hij voor een officieele instantie de siera den meest onderzoeken op echtheid en herkomst Toen ze samen een hotel zou- den binnengaan, droeg de „vertegen woordiger" de casette. Plotseling ging deze er toen mee vandoor. de hooggeplaatste bal niet weet te be machtigen, kopt de S-linksbuiten in en opnieuw heeft S de leiding: 32. De 2e helft gaat het meest tusschen de T-achterhoede en halflinie en de S- aanval, maar er wordt taai verdedigd, waarbij Henk dikwijls wonderen doet en steeds weet in te grijpen, goed bijge staan door Jaap en Wim. Intusschen blijken de uitvallen van T gevaarlijk te zijn, dank zij Jan vd Pijl Uit een snelle aanval volgt een voorzet van links, waar uit Ben, laag koppende, gelijk maakt (3 3), waarmede een periode van 15 min. van prima spel en goed opstellen aanvangt. Nu komt T opzetten en volgen scherpe passen naar de vleugels en mid denvoor. Het is Jan. die een terugge speelde bal onderschept en hard tegen de bovenlat kogelt. Ab, doorgebroken, zijnde schiet hem in. keepers handen. Een felle S-aanval werd eveneens tegen de lat gekogeld Zoo nadert het laatste kwartier, waarin zich de vermoeidheid doet gelden. Toch breekt T door en wordt een bal voor de doelmond ge plaatst, waarop onze rechtsbuiten in schiet (34). Spoedig echter maakt Boontjes gelijk (4-4) en zelfs wordt er nog eenmaal doel getroffen, zoodat S met 54 wint. Scheidsr De Wit leidde heel goed. De uitslag is verdiend. 1 Het was een prettige wedstrijd, een goede voetbaldag vol gezelligheid en met een opgewekt gezelschap van spelers met dames, wat eveneens door ons op prijs wordt gesteld. Trainen: Voetbal. Nu gaan we weer oefenen. Hedenavond allen weer present, aanvang 7,45 uur. Athletiek: trainen Vrijdagavond a.s. 8 uur en Zondagmorgen half elf. D.D.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 1