ti WtUnhaïuWó ANNE vindt het geluk! VOOR DE LANDBOUW IHIlllllHI GEMEENTE TEXEL l|||||||l UITREIKING NIEUWE TEXTIELKAARTEN. aan hen, die niet opgenomen zijn in het bevolkingsregister van Texel. De Burgemeester van Texel deelt aan hen, die niet in het bevolkingsregister van Texel zijn opgenomen mede (dus aan vreemde werkkrachten, schippers, enz.), dat zij ter verkrijging van de nieu- textielkaarten hun stamkaarten aange- teekend dienen op te zenden aan eigen distributiekring met het verzoek om een textielkaart. De nieuw uit te reiken tex- tielkaarten mogen niet door den distri- butiedienst der gemeente, waar zij tijde lijk verblijf houden, aan hen worden uit gereikt. Texel, 9. October 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. AFSTEMPELING STAMKAARTEN VOOR MAALVERGUNNING. De Burgemeester van Texel deelt aan belanghebbenden mede, dat ook dit jaar weder een regeling is getroffen voor hen die brood van graan uit eigen oogst wenschen te gebruiken. Maandagmorgen van 9I uur wordt hiervoor zitting ge houden in het voorlokaal van het Mu seumgebouw (ingang distributiekantoor) tot het afstempelen der stamkaarten. Uitsluitend zij, wier stamkaart aan de binnenzijde is afgestempeld met de aan duiding „Tot 20 October 1941 geen brood bonboekje afgegeven", kunnen zich op deze zitting vervoegen om wederom .de ze kaarten te laten afstempelen. Men wordt verzocht uitsluitend op deze zit ting de kaarten aan te bieden ter af stempeling. Texel, 9 October 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. INLEVERING GEDRAGEN KLEEDING ENZ., TER VERKRIJGING VAN NIEUWE KLEEDINGSTUKKEN. De Burgemeester van Texel ^brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Don derdag- en Vrijdagmiddag 16 en 17 Oc tober van 35 uur gelegenheid wordt gegeven in het voorlokaal van het Mu seumgebouw tot inlevering van gedra gen kleeding enz. ter verkrijging van nieuwe kleedingstukken. Deze kleeding- stukken worden ontvangen door een daardoor ingesteld comité. Ingeleverd kunnen worden de volgende goederen: A Heerencostumes B. Heeren- en winterjassen. C. Wollen- of halfwollen- heeren-re- genjassen. D. Dames wintermantels. E. Wollen- of halfwollen-damesregen jassen. F. Jongens winterjassen. G. Meisjes wintermantels. H. Wollen dekens. Voor elke twee stuks ingeleverde ar tikelen zal dit comité een ontvangstbe wijs afgeven. De betrokkene kan zich met dit ontvangstbewijs plus de helft van het aantal textielpunten (waarop de verlangde kleedingstukkken of deken gewaardeerd zullen worden) bij zijn win keiier vervoegen ter verkrijging van één der onder A t.m. H genoemde artikelen. Men dient dus twee artikelen als be doeld onder A t m. H in te leveren ter verkrijging van één stuk. Bv. Eén wol len deken plus één heerenwinterjas geeft ïecht op het koopen van één meisjes- wintermaiftel. Texel, 9 October 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. TAXATIEMARKT PAARDEN. De Burgemeester van Texel brengt te/ kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 13 October a.s. van 11,30 tot 13 uur te Den Burg op het Marktterrein een taxatie-markt voor paarden zal worden gehouden. In verband met de korte duur der taxatiemarkt worden belanghebbenden gewaarschuwd, vooral op tijd met hun paarden ter markt aanwezig te zijn. Om teleurstelling te voorkomen, wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht dat men bij taxatie v. paarden, geboren vóór 1 Januari 1939 de aan koopvergunning van den adspirant-koo- per dient over te leggen. Texel,, 9 October 1941. De Burgemeester van Texel, KAMP. (llltllliHI FEUILLETON mm Een modern sprookje van MARIA SAWERSKY. 22.) Plotseling werd/ zij uit haar ge peins opgeschrikt. In de aangrenzende kamer klonk de vroolijke lach van een meisje. Haastig raapte ze de paperassen, die op haar schrijftafel lagen, bijeen en spoedde zich naar de woonkamer terug. Op de drempel bleef ze^ verbaasd staan. Een oogenblik dacht ze haar oogen niet te kunnen gelooven. Daar 'stond Vera. Ze schonk de oude heer een kopje thee in. Zij droeg een eenvoudig zwart jurkje en daaroverheen een wit schortje Anne's uniform 'als „hulp |in de huishouding". Blijkbaar had de notaris zooeven een grapje gemaakt, want Vera lachte sma kelijk. Het was echter een heel ander lachje dan Vera gewoonlijk liet hooren. Meisjesachtig bescheiden en hartelijk klonk het. Vera speelde haar rol voor treffelijk. Ik heb inmiddels al kennis gemaakt met uw dochter, mevrouw, zei Hamsen en in de toon, waarop hij dat zei, lag onmiskenbaar een tevredenheidsbetui- UITREIKING NIEUWE TEXTIELKAARTEN en boterbonnen voor personen van 14 tot 21 jaar. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat voor de uitreiking van de nieuwe serie textielkaarten en boterbonnen voor kinderen zitting zal worden gehouden als volgt; Te Deir Burg op Maandag 13 October a.s. in de voormalige R.K. School aan de Molenstraat voor bewoners van het dorp des morgens van: 910 voor Binnenburg, Emmalaan, GasthuisstrGravenstr., 1011 voor Groeneplaats, Haffelerwe§, Hallerweg, Hollewalsweg, Hooger- straat, Julianastraat. 1112 voor Kantoorstr., Koogerstraat, Nieuwstraat 121 voor Koogerweg, Molendwarsstr., Parkstr., Steenenpl. en Suikerweg des middags van: 2,30-3,30 voor MolenstrWarmoesstraat 3,30-4,30 voor Schildereinde oneven, Westerweg en Weststraat. 4,30-5,30 voor Schildereinde even, Waal- derstraat. 5,30-6,30 voor Schoonoordweg, Visch- markt,, Wilhelminalaan. Te Den Hoorn op Dinsdag 14 October a.s. in de O.L.School voor bewoners van het dorp des morgens van: 9-10 huisnrs 1 t.m. 78 10-10,45 huisnrs 79 en hooger voor bewoners van wijk H: 10,45-11,45 huisnrs H 1 t.m. 100 11,45-12,00 huisnrs H 101 en hooger Te De Koog op Dinsdag 14 October а.s. in de O.L.School voor bewoners van wijk K. des middags van: I,30-2,00 huisnrs. K 1 t.m. K 50. 2,00-2,30 huisnrs K 51 en hooger Voor bewoners van het dorp des mid dags van: 2,30-3,30 huisnrs 1 t.m. 90 3,30-4,30 huisnrs 91 en hooger. Te De Waal op Dinsdag 14 October a.s. in de O.L.School van: 5,15-6,15 voor bewoners van wijk W б,15-7,15 voor bewoners van het dorp. Te De Cocksdorp op Woensdag 15 Oc tober a.s. in de O.L.School des morgens voor bewoners van het dorp van: 9,00-10,00 huisnrs van 1 t.m. 90 10,00-10,20 huisnrs 91 en hooger. Voor bewoners van wijk C des mor gens van: 10,20-1 l,00huisnrs C 1 t.m. C 65 II,00-12,00 huisnrs C 61 en hooger Tc Midden-Eierland op Woensdag, 15 Oc tober a.s. in de O.L.School des middags voor bewoners van wijk E van: 2.30-3,30 huisnrs E 1.. t.m. E 50 3,30-4,30 huisnrs E 51 t.m. 100 4,30-5,30 huisnrs E 101 en hooger Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van gezinsleden. Alleen zij, die ingeschreven staan in het bevol kingsregister van Texel, kunnen op deze zittingen de textielkaarten in ontvangst nemen. Men wordt verzocht op de juiste tijd te komen, daar, na den laatsten zit dag voor textielkaarten gedurende den eersten maand nadien géén textielkaar ten worden uitgereikt. Het kan voor nie mand een bezwaar zijn, deze kaarten op tijd af te halen, daar ieder volwassen persoon zonder dat dit een gezinslid be hoeft te zijn deze kaarten mag ontvan gen. Texel, 9 October 1941 De Burgemeester voornoemd, KAMP. DISTRIBUTIE s HET WORDT WEL BETAALD. Denk je, dat we een operatie wel kunnen wagen? Ik denk van wel; hij is millionnair. (Archief Tex. Crt.) ging. Aha, daar zijn de documenten, zonder welke een mensch niet door dit gecompliceerde leven kan gaan: vacci natiebewijs, een uittreksel van het ge boorteregister enzoovoortPrachtig, u permiteert wel, dat ik de papieren maar direct bij mij steek. Het wordt langzamerhand al weer mijn tijd. Wanneer mogen wij uw docht- ter op de Falkburcht verwachten? Het lijkt mij'beter, dat jonkheer Fal- ke dat zelf maar bepaalt, notaris. O, wat dat betreft, geloof ik, dat ik de jongedame maar het best direct kon meenemen, lachte Hamsen. Maar dat zal uw goedkeuring toch waarschijnlijk wel niet kunnen wegdragen. Nee, nee, ik zou eerst mama's hu welijk nog graag willen meemaken, mengde Vera zich in het gesprek. Dat laat zich begrijpen. U wilt mij de juiste datum dan nog wel even schrij ven, nietwaar? In ieder geval is juf frouw Falke iedere dag welkom. En nu moet ik tot mijn spijt al weer afscheid nemen, mevrouw! Het doet mij bijzon der genoegen, dat ik mijn cliënt de gun stige afloop van onze besprekingen 2al kunnen meedeelen. Overigens wat ik nog vragen wou, juffrouw Falke bent u muzikaal? Uw grootvader is namelijk dol op muziek. Mijn dochter is zeer muzikaal en heeft een zeer goede stem, antwoorddde Inlevering bonnen. Winkeliers, bakkers, slagers, enz. die nen op de voor hen bestemde inleverings dagen in te leveren de volgende bonnen en wel vóór 's morgens 12 uur. Voor brood: alle bonnen 38, opgeplakt volgens voorschrift en de bonnen, welke ook voor bloem aangewezen zijn 124, 125 126 en 127, opgeplakt op afzonderlijke vellen. Voor gebak: (zie brood). Van de boter- en vetkaart: de bonnen 3fc en 37, opgeplakt volgens voorschrift, (vetbonnen afzonderlijk, boterbonnen af zonderlijk). Voor kaas: de bonnen 131, 132, 133 en 134, opgeplakt volgens vorschrift. Voor eieren: alleen de bonnen gemerkt ,,Een ei" en de bonnen „Eiri Ei". Voor vleesch (slagers) afle bonnen 38 en nog hoogstens 991/* rantsoen van no. 37. Vleeschwaren en vleesch afzonderlijk plakken. Voor vleeschwaren (winkeliers): alle bonnen 38 en nog hoogstens 91/a rantsoen van bon 37. Voor. melk: alle bonnen 38 en de nieu we bon. Voor aardappelen: alle bonnen 38 van de oude aardappelenkaarten en verder bon 38a van de nieuwe aarappelenkaart. Bon 38 (oud) dient afzonderlijk opge plakt te worden in veelvouden van 10. Bon 38a (nieuw) dient eveneens afzon derlijk opgeplakt te worden in veelvou den van 20. Illlll BINNENLAND DE HELFT van alle rijdende auto's en bussen in ons land is nu van een gene rator voorzien. Hierdoor wordt per mnd drie millioen 1. brandstof bespaard. In de as winter.komen er nog bij: 500 hout gasgenerators, 1000 turf gasgenerators en 1300 anthracietgeneratois. WEGENS VERHOOGING van de tar- weprijs moet het brood iets in prijs ver hoogd worden Van bevoegde zijde wordt verzekerd, dat de levensstandaard nu ongeveer een vast niveau heeft bereikt. Het is zelfs mogelijk, dat de kosten van het levensonderhoud in de toekomst nog iets omlaag gaan. Zenuwtabletten koker 75 cent Ma'egtabl etten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60' cent Laxeertabletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhard!. WEGENS EEN GEWELDDAAD tegen een lid van de Duitschc politie en verbo den bezit van wapens is de Nederlander A. T. Addicks te Amsterdam ter dood veroordeeld. Hel vonnis is voltrokken. GROENTENHANDELAREN te Ber gen aan Zee, Egmond aan Zee en Alk maar zijn wegens te hooge prijzen tot ge voelige boeten veroordeeld. PRIJSVERHOOGING. Wie hiertoe van de overheid machtiging kreeg, moet da tum en nummer van de machtiging op zijn factuur vermelden TWEE JAAR JEUGDGEVANGENIS is de straf voor een 18-jange zeiler uit Amsterdam, die op -de plassen bij Ab coude levensmiddelen, een radio, prisma kijker, enz van andere zeilers wegnam. JEUGDHERBERGEN. Om de tarie ven en de contributie te kunnen veria gen, zal van elk kind op de o.l. school in gang 1 Oct. 1*941 een cent per maand be lasting worden geheven. ALS ARBEIDSBEMIDDELAAR voor musici en artisten traden tot nu in ons land 27 personen op. 19 van hen waren jood. Deze joden nu zijn door de over heid uitgeschakeld. DRUKKERS moeten op al het door hen vervaardigde drukwerk hun naam of kennummer aanbrengen. Ook wie cy clostylewerk maken. Wie geen kennum mer heeft, vrage het aan bij Rijksbu reau N.Z. Voorburgwal 326, A'dam. mevrouw Staniecki voor Vera. Dat is schitterend. Door de vrouw des huizes vergezeld ging de notaris, nadat hij ook van Vera allerhartelijkst afscheid had genomen, de trap af. Bij de deur hield mevrouw Staniecki hem nog even terug. Ik heb nog een verzoek aan u, no taris. En dat is, mevrouw? Stelt u er jonkheer Falke vooral van in kennis, dat mijn dochter dat Anne een zeer levendig meisje is. Ze is niet aan een eenzaam leven gewend. Ze is levenslustig, bedrijvig, houdt van ge zelligheid en.... Ik begrijp u volkomen, m'n beste mevrouw, trachtte de oude heer, die wel licht nog nooit in zijn leven een mensch zóó verkeerd had begrepen, haar gerust te stellen. Dat is nu juist wat mijn cliënt zoo graag wenscht: jeugd, vroolijkheid en zonneschijn op de oude Falkburcht Maakt u zich maar niet ongerust. Juf frouw Falke zal bij haar grootvader heusch niet levend begraven worden. Toen mevrouw Staniecki in de woon kamer terugkeerde, vond zij Vera, die in dolle uitgelatenheid haar witte schort als een vlag door de lucht zwaaide. Nou, hebben we daar die oude mummie even heerlijk te pakken gehad, mama? Zeg eens eerlijk, hoe heb ik mijn rol gespeeld? VEREENIGING BEDRIJFSVOORLICHTING. OP TEXEL. HET OOGSTEN VAN KORRELMAIS. Aan verschillende van onze leden werd door ons dit voorjaar een hoeveelheid korrelmais verstrekt ter beproeving. Bo vendien hebben verschillende landbou wers zaad betrokken van hun firma's, zoodat men hier en daar nogal een per ceeltje korrelmais ziet. Over het alge meen heeft de mais 't vrij goed gedaan. Wel is weer gebleken, dat men op per- ceelen, waar vreterij voorkomt, met maïs niets kan beginnen. De mais is dit jaar overal zeer kort gebleven, wat wel een gevolg zal zijn van het slechte zo merseizoen. Van diverse kanten wordt ons thans gevraagd, hoe nu verder met de mais moet worden gehandeld. Op plaatsen, waar de maisteelt al eenige jaren wordt beproefd, is men overgegaan tot het bouwen van maisdroogschuren. En het is wel zeker, dat, wil men op ons eiland deze teelt handhaven, er ook hier een maisdroogschuur moet komen. We zullen ons dit jaar echter nog op andere wijze moeten behelpen, wat, in verband met de over het algemeen klei ne perceeltjes, in de meeste gevallen wel mogelijk zal zijn. De mais is rijp, wanneer de schutbla deren om de kolven geheel geel zijn geworden en men de korrels met de na gels moeilijk meer kan indrukken. Wan neer het zoo ver is, kan men de kolven oogsten. De schutbladeren worden daar toe omlaag gestroopt en cbp stengel wordt zoo dicht mogelijk onaer de kolf afgebroken Hoe grooter het stengeldeel is, dat aan de kolf blijft zitten, hoe groo ter ook de kans is, dat de kolven gaan schimmelen. De geoogste kolven moeten nu op een zeer droge, luchtige plek worden be waard, liefst buiten. Wie beschikt over voldoende gaasbakken kan zich fiierme- de heel goed redden. Over. de gaasbak ken wordt dan een afdakje aangebracht, zoodat de kolven legen regen beschut zijn. Bij het m de schuur bewaren, ook al betreft het een droge, luchtige zolder, zal waarschijnlijk steeds schimmeling op treden. Bij de teelt in het klein gaat men ook wel als volgt te werk. Zoodra de eerste kolven rijping gaan vertoonen, plukt men deze af en deze worden direct ver- voederd aan kippen of varkens. Men oogst nu geregeld de rijpste kolven, tot dat alles van het land is. Het zou geen groot bezwaar zijn, naar ons werd me degedeeld, hiermede door te gaan tot begin December. Indien deze gegevens juist zijn, zou dit voor de meeste per ceeltjes op ons eiland de aangewezen weg zijn. Opgemerkt moet echter worden, dat wanneer men gelegenheid heeft de kol ven droog te bewaren, dit zéker de voor keur verdient, mede ook in verband met mogelijke vogelschade op het veld. Ook de volgende manier leek ons wel aan te bevelen Men laat het heele ge was tot begin Dec. op het land staan Omstreeks die tijd oogst men de mais in zijn geheel, met stroo en al dus. Thuis kan men dan de kolven van het stroo plukken. De mais zal dan waarschijnlijk wel" zoo hard zijn geworden, dat het be waren niet veel moeilijkheden meer geeft. Men lette hier echter ook op vo gelschade. Wanneer op tijd geoogst wordt heeft ook het stroo waarde. In gehakselde vorm schijnt het vee het gaarne te ge bruiken. Bij het ouder worden verliest dit natuurlijk zijn waarde. Voor mededeeling van ervaringen met de teelt van mais en het bewaren vamde oogst houden wij ons gaarne aanbevolen. MERKWAARPIGHEDEN BRIDGE-RUBRIEK. Spion biedt zich aan. B.z.a. ongehuwde café-kellner, ook bereid om terras waar te nemen. (Telegraaf).- Wie durft dat aan? Schaakliefhebbers! Panter gezocht om 1 of 2 maal per week een partij schaak te spelen. (De Brug.) Ik hoop, dat je haar op de Falk burcht net zoo goed zult spelen, Vera! Reken daar maar gerust op, mama. Ik zal daar wel wat leven in de brouwe rij'brengen! En juffrouw Falke, wat ik nog vragen wou: bent u muzikaal? Ha, ha, ha, zou grootpapa ook van ope rette- schlager en hot jazz houden?'~Dat is het eenige. waar ik sterk in ben. Ik denk, dat hij de voorkeur geeft aan klassieke muziek. Dan zal ik het „Gebet einer Jung- frau" nog eens moeten doornemen, ma- muschka Of dacht je, dat „Grootvader's klok'' hem beter zou liggen? Houd toch op met die grappen, Ve ra. Ik ben blij, dat ik dit bezoek achter de rug heb. Ik ril nog, als ik aan die comedie denk. Vera wierp haar moeder een verach telijke blik toe. Jij bent een goede voor een samen zwering! lachte ze spottend. Eerst zet je hel bedrog in elkaar én achteraf ben je bang! Vera, ik heb het voor jou gedaan! 't Is goed, ik weet het wel. Maar je hebt het tepslotte ook voor jezelf ge daan. Geef het maar eerlijk toe, de con sul is nu niet bepaald verliefd op je aanbiddelijke dochter en jij bent dan ook au fond dolblij, dat je me kwijt bent. In de huize Eschental zou ik toch min of meer in de weg loopen! De biethvaarde van 't spel van de onder steunende partner (Dummy) na een ope ningsbod in een kleur. Het aantal speeltrekken van de Dum my bestaat uit; 1^. lengte en honneurs in troef. 2e. lange kaarten en honneurs in d< bijkleuren. 3e. aftroefkaarten, verkregen dooi korte kleuren (renonce, singleton doubleton). Typisch bij de waardebepaling van spel van de Dummy is het gebruik var aftroeftrekken, die niet meegeteld wor den als extratrekken in de hand van de Leider. Waardelooze troefjes bij de Dum my kunnen gebruikt worden om waar delooze kaarten van de leider af te troe^- ven; ze kunnen dus op deze wijze nog trekken opleveren. De waarde van re nonce, singleton of doubleton hangt vnl. af van de troeflengte. De waarde van troeflengte en troef- honneurs van de Dummy is troeven 3 kaarten of minder 0 trekken 4 kaarten Vt-l trek als B of 10, 9 er bij is 5 kaarten 1 trek G kaarten 2 trekken Voeg voor A toe 1 trek voor H 1 trek voor V« Vs trek (soms 1, als B er bij is) Voor honneurs in de troefkaait van de Dummy mag men niet meer rekenen dan IV* trek. Taxatie van aftroefkaarten: met 3 troeven -met 4 troeven of meer een doubleton V* trek 1 trek een singleton 1 trek 2 trekken een renonce 2 trekken 3 trekken Zijn in een spel 2 korte kaarten aan wezig, dan mag men er slechts één mee tellen en wel de kor.tste. Hier volgt nogmaals het probleem van de vorige maal. Z moet een contract van 4 schoppen maken maar gaat één down bij goed spel der tegenstanders. PROBLEEM 8. Noord 4* 4 3 2 f b 10 5 f a v 4 •f» 7 5 3 2 West 10 9 8 V 6 3 2 f h 10 9 6 b 9 6 xOost 7 5 a v 9 7 5 3 2 v 10 A a h v b 6 f h84 f b 8 4» a 8 4 Zuid Zuid speelt 4 schoppen West komt uit met harten 6. Mag ik vóór Woensdag a.s. de oplos singen van u eens ontvangen? Adres- Bureau Texelsche Courant. v. D. BUITENLAND Duitsche vliegers deden een zware aanval op Charkow, waar een belangrij ke machine-industrie is gevestigd (trac tors en pantserwegens). Nieuwe pantser wagens moeten de Sovjets nu van verre betrekken. per spoor, maar. nu de spoorwegerï zoo zwaar worden bestookt, valt het hun steeds moeilijker voor de noodige aanvoer te zorgen. Illlllllllll VAN DE BOEKENPLANK. tl Dr. G P. MARANG'S KINDERBIJBEL. We geven hier uittreksels uit persbe- oordeelingen van dit boek: Tijdschrift Geref. Zondagsschool: Dr. Marang is veel soberder dan de heer Van der Hulst en daardoor ook sterker en kloeker. Deze kinderbijbel is knap geschreven en ik heb niets dan lof voor de korte, pittige verteltrant en de goe> doorgedachte uitlegging. Geref. Kerkbode der prov. Utrecht: Dr. Marang voldoet in dit boek aan de beste eischen. Het kan de kinderen vóór het naar bed gaan of, bij afwisseling, aan tafel worden voorgelezen. Ik mag deze kinderbijbel van harte aanbevelen. Utrechts Predikbeurtenblad: Collega Marang heeft sober, glashelder, in beeldende taal, op benijdenswaardige wijze, de kindertoon getroffen. In dit boek hebben zich de prediker en pae- dagoog vereemgd. (P. de H.) De Nederlander: De leidende gedachte was, voor dagelijksche lezing, een over zicht des Bijbels te geven. Dat de schrij ver hierbij de goede toon wist te treffen, bleek ons, bij het voorlezen aan de kin deren. We zijn inderdaad een echte kin derbijbel rijker geworden. De prijs van Dr. G. P Marang's Kin derbijbel (in prachtband) bedraagt slechts f 2.65. Gelieve mij te zenden 1 ex. Dr. G. P. Marang's Kinderbijbel f 2,65 in pracht band) Naam: Adres: BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 IIHIIIIim HYGIENE EN VEILIGHEID 1111111111» 363. KLIER-T.B.C. Door openluchtbe handeling, zonnekuur, kunstmatige hoog tezon, krachtige voeding, levertraan wordt de algemeene toestand van een klierachtig kind veelal enorm verbeterd.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4