De tabak Rantsoeneering Electriciteit Maatschappij Ziekenfonds Texel Niemeijer's Tabak Erkend De Beste De Courant-Nieuws van de Dag WfcijnhoïuWó N.V. Texelsche Electriciteits Mij. U.!. U^y v :4 (opslag en conditie) BOEKHANDEL PARKSTRAAT Deurwaarder PRINS ANNE vindt het geluk! Zoolang er nog geen nadere regeling voor is getrof fen, worden door onze bode's geen dagcoupons meer in ontvangst genomen. - DISTRIBUTIE llllllllllll OVER POSTZEGELS. n,e%Üer,s adV^n v °or pijprook^ advies No. 3 '.«SB U eet geen onrijp fruit of ongare aardappels, zorg dan ook, dat Uw tabak in de juiste conditie is wanneer U haar gaat rooken. Volgt daarvoor de volgende adviezen: 1. BewaqjfalUwtabak steeds.op een luchtige en koele plaats^, Wan neer zij voor het gebruik te vochtig is spreidt haar dan op eendroge plaats (maar nietboven op de kachel) op een krant uit. Wanneer de tabak te droog is neemt ge een schijfje van een rauwe aardappel en legt die in het zakje, het zal dan niet lang duren of de tabak is weer fijn soepel. 2. Baaitabak moet zóó zijn, dat zij bij het stop pen niet verkruimelt. .-o acte Shag en vooral mixture moeten vochtiger zijn. Te droge tabak is in alle opzichten onvoor- deelig; het kort, dat daardoor onder in het zakje achterblijft is practisch verloren; de tabak brandt sneller op dan noodig is en door die te snelle brand wordt de rook te heet en de smaak te scherp. 3. Te vochtige tabak is bit ter. Het kost lucifers door 't herhaaldelijk uitgaan. U kunt met te natte tabak zelden een pijp schoort leegrooken en U heeft veel vlugger last van nat-rooken en „slobbe ren". Ook te natte tabak beteekent dus verlies. 4. Elk pakje Niemeijer's tabak verlaat <Je fabriek in de juiste conditie - d.w.z. „rookklaar" - en wapneer de winkelier zijn vak kent, kunt U er bij Niemeijer van op aan, tabak te koopen die voor het gebruik gereed is. Tabaksfabriek THEODORUS NIEMEIJER N.V. Groningen 15 Afd. „Adviezen voor Pijprookers" Aan Oudeschild alleen te huur a. Restant van DE DIJKSTAL voorpefc. tuingrond. b. Achter Witte Kruis plm 45 are in 9 perceeltjes. c. De tuin met 15 vruchtboomen achter 't huis in huur Basalt Mij. Weverstraat 17 Mag worden beplant met sneeuwklokjes. d. 't weidje daarachter voor tuingrond. Te koop: de huizen in de Weverstraat, perc. grond aan Emmalaan, aan de Koog en'W. Kruis. Tuingrond opgeven bij JAN BRUIN Wz. S1JBR. C. EELMAN. Maandag-ochtendbladen rt 5 ct. zoo lang de voorraad strekt. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. is geopend tot 's avonds 6 uur Zaterdags tot 7 uur. HOUDT MAANDAG VAN 11—2 UUR "Zitting in hotel de lindeboom Verkoopingen Behandeling van Pachtzaken Incasso's (IIIIIIIIW FEUILLETON Een modern sprookje van MARIA SAWERSKY. 38.) De Kerstdagen beloven nu uiter mate gezellig te avorden. Ik blijf hier al leen met grootpapa in gezelschap van een jongeling, die als volontair op het landgoed van Grottkau werkzaam is en naar de naam Harry Olsan luistert. Het is weliswaar geen licht, maar ik geloof, dat hij braaf op weg is zijn hart aan je onweerstaanbare dochter te verliezen en eerlijk gezegd vormt hij het eeni- ge lichtpunt in dit stierlijk vervelende nest. Bovendien heeft hij geld als wa ter want hij stamt uit een rijkelijk met aardsche goederen gezegende familie. Zijn vader is grootindustrieel en schijnt zoonlief met opzet naar het platteland te hebben gestuurd om hem van een wat lichtzinnige levenswandel te curee- ren. Blijkbaar verwacht hij, dat er van 4ie - dagelijksche omgang met koeien en varkens een veredelende invloed op zijn eenige telg zal uitgaan. Zoover ik kan beoordeelen, zal de oude heer in deze verwachting worden teleurgesteld en Binnen enkele dagen zal met de incasso van boeten wegens overschrijding van het vastgestelde rantsoen een aanvang worden gemaakt. Voor overschrijding tot vijf pet. ontvangt men een schriftelijke waarschu wing, waarvan de kosten ad. 25 ct. bij aanbieding dienen ,te worden voldaan. Voor verdere overschrijding wordt een boete berekend van 50 tot 300 pet van het meerverbruik. Bij meerverbruik boven 50 pet zal bovendien tot tijdelijke afslui ting worden overgegaan. De boeten zullen bij aanbieding van de kwitantie terstond dienen te worden voldaan, of uiterlijk binnen drie dagen daarna ten kantore. Bij herhaling zal tot strengere maatregelen moeten worden overgegaan G. MICHELS, Administrateur. blijft Harry ten eeuwigen dage de fri vole jongeling zonder bepaalde ambities, een weelde, welke men zich als eenige zoon van een welgestelde papa nu een maal'kan veroorloven. Met Kerstmis, het feest voor gevoelige naturen, hoop ik een nieuwe aanval te doen op het hart van mijn adelijke grootpapa. Geloof me, mama, aan mij zal hgt waarlijk niet liggen, maar voor- loopig houdt hij zich nog steeds min of meer op een afstand. Ik weet niet waar om! Af en toe vrees ik mijn geduld, .dat wel op een zeer zware proef wordt ge steld, te zullen verliezen, maar dan dwing ik mezelf maar weer tot kalmte en nuchter overleg. De oude heer zal ten slotte wel niet eeuwig blijven leven en het vooruitzicht hier eens als eigenares van de Falksburcht de scepter te kun nen zwaaien, vergoedt veel. Als het hier maar niet zoo hopeloos saai en ver velend was. Laat spoedig weer iets van je hooren mama en wees tot zoolang hartelijk ge groet van je dochter Vera. VeVa sloot de brief in een enveloppe en belde het meisje. Steek die brief nog even in de post zak, zoodat hij morgen vroeg weggaat, beval ze. Daarna kan je wel naar bed gaan.' De kamenier «verwijderde zich met de brief. Op de trap liep zij Kraus tegen het lijf. Zij koiv de oude, altijd wat om slachtige man niet goed uitstaan. Bo- dien wist ze, dat haar meesteres hem steeds wat uit de hoogte behandelde en onwillekeurig nam zij eenzelfde houding aan. De freule wenscht, dat deze brief direct in de postzak wordt gestoken, zei ze snibbig, terwijl ze hem het epistel toestak. Tegelijkertijd keerde ze zich met een koket geb'aar om en liet de ou de man zonder een groet of een woord van dank achter. Kraus was juist van plan zich naar zijn meester te begeven om hem bij het uitkleeden behulpzaam te zijn. Hij ging de brief nog steeds in zijn hand, diens werkkamer binnen en vond Remus Fal- ke, met 'n boek in zijn fauteuil onder de lee^lamp. Wel Kraus, vroeg Falke vriendelijk, wat is er? Je trekt een gezicht als een oorwurm. Nu meneer het me vraagt, mag ik het wel zeggen. Die kamenier van de freule is toch zoo'n snibbig ding. Kom, kom, wat is er dan gebeurt? Zonder alsjeblieft of dank je wel duwt ze me een brief in de hand met het bevel: In de postzak stoppen! Trek je er niet te veel van aan, Kraus De volgende keer zeg je Zeepbonnenuitreiking. Zij, die reeds eerder een aanvraagfor mulier hebben ingevuld voor zeep voor vuile arbeid, kunnen Woensdagmorgen van 91 uur op het Distributiekantoor terecht om deze zeepbonnen weder in ontvangst te nemen voor het tijdvak van December, Januari. Zij, die l^oeien melken en hiervoor hebben aangevraagd behoeven niet té komen, daar hun alle bonnen reeds verstrekt zijn waar zij recht op hebben. De stamkaarten van degenen, voor wie de bonnen bestemd zijn, dienen te worden overgelegd. Werk gevers, die arbeiders in dienst hebben ten getale van meer dan 5, dienen hun eigen stamkaart te laten afteekenen voor deze zeepbonnen. Melk voor giftstoffen. Zij, die een formulier hebben ingevuld voor extra melkkaarten voor giftstoffen kunnen tegen overleg van de stamkaar ten van de personen, waarvoor is aange vraagd, deze melkkaarten DONDER DAG in ontvangst nemen. Na-uitreiking melk- en textielkaarten voor kinderen beneden 14 jaar. Zij, die verzuimd hebben de melk- en textielkaarten voor kinderen beneden 14 jaar af te halen op de zittingen kunnen hiervoor alleen en uitsluitend nog op het Distributiekantoor terecht op Don derdagmorgen van 9 tot 12 uur. Toewijzingen Havermout en Peulvruchten. Toewijzingen voor havermout met een vervaldatum na 16 Dec. 1941 geven recht op het koopen van peulvruchten of ha vermout. Toewijzingen voor havermout met een vervaldatum voor of op 16 Dec. 1941 worden automatisch met een maand verlengd om hierop alsnog ha vermout te kunnen betrekken. De Distributiedienst. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. MALLE GEVALLEN. Het boek „Malle Gevallen" van Hans Martin is nooit met eenige pretentie aan het publiek gepresenteerd. Het wilde al leen maar een gezellig en onderhoudend amusement zijn, een vlot en vroólijk ver haal, zonder hoog-artistieke literaire as piraties geschreven. Van de film kan men hetzelfde zeggen: zij wordt niet aangediend als een kunstwerk, doch als een luchtige en kluchtige rolprent, met. enthousiasme gespeeld door een reeks van bekénde Nederlandsche artisten en uitsluitend bedoeld als beschaafd amu sement. Een amusement overigens voor jong en oud 'en voor iedereen, die er prijs op stelt om de dagelijksche zorgen eens volkomen te vergeten. Want ^.Mal le Gevallen1' is een aaneenschakeling van dwaze gebeurtenissen, vaak uiterst kluchtig, vaak geestig en vol humor en in ieder geval zonder ook maar één tra gisch conflict. Hollandsche artisten spelen deze Hol- landsche geschiedenis in een Hollandsch milieu De aangename gewaarwording van: onze eigen taal te hooren spreken door bekende landgenooten is mede een der groote attracties van deze Loet C. Barnstijnproductie. Hoewel de Nederland sche filmindustrie nog maar in haar kin derschoenen staat, kan zij wijzen op een groot nationaal succes: „De Jantjes" een rolprent, die grootere aantrekkings kracht op het publiek bleek te hebben dan welke vorige film ook. ftet is hier niet de plaats om nader te beschouwen, waarom deze film een record-succes ge boekt -heeft. Eén van de redenen is ech ter ongetwijfeld geweest, dat zij tech nisch alle critiek kon weerstaan en dat het niveau der productie voor iedereen .een volkomen verrassing was. Van de ervaring, bij de vervaardiging van „De Jantjes" opgedaan, is vanzelf sprekend bij „Malle Gevallen" dubbel en dwars gebruik gemaakt. Want al zijn re gisseur Jaap Speyer en productieleider Leo Meyer menschen met "jarenlange ervaring, ën vakkennis, het maken van een film in Holland bood toch ook voof hen diverse nieuwe moeilijkheden, zoo wel van technische als artistieke aard. Na de mooie* inzet van „De Jantjes" is „Malle Gevallen" een waardig opvolg ster. Wacht niet tot Zondagavond om de ze film te gaan zien. Velen moesten de de laatste weken die avond wegens „uit verkocht" worden teleurgesteld. haar maar, dat ze zelf haar brieven in de postzak moet doen. Hm, die brief is eigenlijk van de freule. Zoo? Nou breng hen> maar gauw waar hij hoort. De bediende keerde zich naar de deur maar plotseling zei Falke: Geef mij die brief maar! Kraus gehoorzaamde. Moet ik u bij het, uitkleeden helpen, meneer? vroeg hij schuchter. Nee, nee, nu niet. Je kunt wel gaan Kraus Als ik je noodig heb, zal ik wél bellen. De oude man slofte de kamer uit en Remus Falke staarde op het smalle cou vert, dat geadresseerd was aan de vrouw die hij haatte Waarom had hij die brief achterge houden^ Remus Falke vond geen antwoord op die vraag. Hij hield het epistel in zijn linkerhand, terwijl zijn rechter met de briefopener speelde. Een inwendige stem ried hem, ja beval hem zelfs de brief te openen en van de inhoud kennis te ne men. Maar, wat haalde hij in zijn hoofd! Dat was immers te dwaas om over te denken! Falke wierp de brief op tafel. Zijn eergevoel was sterker dan zijn plotse ling opgekomen nieuwsgierigheid. (Wordt vervolgd.) DUITSCHLAND. Ter gelegenheid van het staatslièdenbezoek aan Berlijn in verband met de verlenging en verster king van het anti-kominternpact werd voor de correspondentie gebruik ge maakt van een speciaal poststempel. Het vertoonde de kaart van Europa met o.a. een hakenkruis en als randschrift; „Ber lin. Europa's Einheitsfront gegen den Bolschewismus1*. VOOR WINTERHULP! UW GIFT: EEN BAND MET VOLK EN LAND. UW GIFT: EEN TOLK VAN STEUN AAN 'T VOLK. Mlllll VOOR ONZE DAMMERS. |||||||||[Q 2e. VRAAGSTUK: zwart 13 sch. op 6, 8—10, 12, 16, 18—20, 23—25, 36; wit 14 sch. op 27, 28, 31, 32, 34, 35, 39, 4143, 45, 47, 48, 50. Wit speelt en wint. OPLOSSING 2e Vraagstuk: 27—21, 48—43, 34—30, 45—40, 35—30. 50:48, 47—41, 42:2 met winst, op 32—37 door 219 of anders door 219 (3238) 19—24. 1 2 3 4 5 46 47 48 49 3e VRAAGSTUK. Zwart: 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 17, 19, 20, 24, 31. Wit: 21, 27, 29, 30, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 42, 43, 46, 48. Wit speelt en wint. (Volgende week geven wij de oplos sing.) ,V*$kenuwabietten koker 75 'Maagtabletten koker 75 Hoofdpijntablotten koker 60- cent Le*eertebletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhard!. cent cent llllllllllll VAN DE BOEKENPLANK. Johan Luger, Naar wij vernemen.... Geb. |5,Een verhaal uit het hoofd stedelijke journalistenleven van voor en kele tiéntallen jaren. H. A. Lunshof, Ik heb een dochter. Geb. f 2,50. Een bundel schetsen van de populaire journalist, die het vader schap in een scherp en humoristisch dag licht stellen. H. A. Lunshof, De stuurman van ,.De Groene Leeuw". Geb. f 4.50. Het boeiendste boek, dat ooit over Hollands grootste zeeheld, Michiel de Ruyter, is verschenen. Met vele illustraties. Anke Servaes, Kindertoevlucht. Geb. f 4,50. Het nieuwste boek van deze veelgelezen schrijfster. Wytze Keuning, Asoka, de wilde Piins. Geb. f 3,50. Asoka, dé machtige keizer over het ontzaglijke Indische rijk in de derde eeuw v. Chr., te vergelijken met 'n figuur als Alexander, maar ook met een Achnaton, Asoka is in deze ro man nog de onbesuisde „wilde prins". In een volgend deel, dat in 1942 verschijnt, zal hij get eekend worden als de wijze, rechtvaardige en zachtzinnige vrede vorst. J. Gerhard Toonder, Vreemdeling in Babyion. Geb. f 4.90. De „vreemde ling in Babylon" die in dit boek beschre ven wordt, keert vlak voor de oorlog naar Rotterdam terug, waar hij, in snel tempo, tot de conclusie komt, dat er in onze samenleving iets verkeerd was. Hij aanvaardt de apostelrol, maar wordt in zijn werk gestoord door de oorlog. M. H. Szekely-Lulofs, De Kleine Strijd. Geb. f3,90. Ervaringen van 'n jonge vrouw in Boedapest, in het bijzon der wat de moeilijkneden met haar .dienstbode aanbelangt.» Geestig, vaak voortreffelijk geobserveerd en beschre ven, en op kostelijke wijze door de tee kenaar Bielkine geïllustreerd. J. Gerhard Toonder, De Dag na Bethlehem. Geb f3,90. Een ontroe rend Kerstverhaal, rijk geïllustreerd met gekleurde en zwarte platen. 'Een uitne mend Kerstgeschenk. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 llllllllllll HYGIENE EN VEILIGHEID llUlllIHfll HIJ WIST WAAR L Een heer op een autotocht moest dicht bij een dorp stoppen. Hij probeerde van alles, maar de wagen was niet in bewe ging te krijgen. Er wordt een smid uit het plaatsje gehaald; deze bekijkt het geval, draait een schroef aan en de zaak is in orde." Dankbaar vraagt de automo bilist, wat hij schuldig is. Het antwoord luidt: „10 gulden en 25 cent'i. Dat komt de eigenaar van de wagen toch wat hoog voor en ook een ietwat vreemd be drag, en hij vraagt om een specificatie. De smid haalt een papiertje voor de dag en schrijft: „Een schroef aangedraaid 25 ct., geweten welke schroef het was: 10 gulden". (Denk eens aan dit verhaaltje, wan eer uw doktersrekening tegen mocht vallen.)

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4