I'toordekow KLOOSTERBALSEM mm feuilleton mm ANNE vindt het geluk! STRAMHEIO..(.°dag) VOOR DE LANDBOUW De Avonturen van Robinson Crusoë RECEPTEN Koolraap met uien en peulvruchten. Een bijzonder voedzaam en smakelijk ge recht, is op de gewone manier gekookte koolraap, die wordt vermengd met ge bakken of in wat water gaar gesmoorde, gesnipperde uien. Als we van de vorige dag wat gekookte erwten of boonen over hebben, kunnen we ook die er door roe ren. Haché zonder vleesch. De benoodigde uien lekker bruin bakken in vet of boter. Er is hiervoor met veel vet of boter noo- dig. In de vleeschpan het een of andere jusblokje of juspoeder aanmaken, daar na hierbij voegen een paar laurierblaad jes en een halve theelepel kruidnagelen Als de uien goed bruin gebakken zijn, worden ze in de vleeschpan gedaan, met een scheut azijn. Nu laat ge alles met elkaar nog een uurtje op een klein vlam metje staan. Zoo toebereid verkrijgt men een heerlijke haché, terwijl het ontbre ken van vleesch niets aan de smaak af doet Om eens aardappelen te sparen, kan men deze haché opdienen met brui ne boonen of capucijners. NUTTIGE WENKEN. Matglazen ruiten kunt u reinigen met verwarmde azijn, waarin wat fijn zout is gedaan Aluminiuni-pannen blijven ook van binnen mooi blank, wanneer u ze af en toe reinigt met azijn. Kringen in een houten vloer door het neerzetten van emmers? Eenige malen wrijven met een in azijn gedrenkte doek. Meubelen, welke met stof overtrokken zijn, knappen op door ze af te schuieren met een mengsel van water en azijn. Tapijten. De kleuren frisschen op, wan neer u de tapijten met een in azijn ge drenkte lap afneemt. Kousen wasschen. Om te voorkomen dat ze doorloopen, moet u aan het spoel water wat azijn toevoegen. VOOR J AARSMODE. Het lente-nummer van Beyer's ,,Mode für Alle" geeft een ruime keuze schatti ge, practische en zuinige modellen. On danks stoffenschaarschte kunnen zeker vele geslaagde toiletjes te voorschijn ge- tooverd worden. Naast de zoo in de smaak vallende kor te jasjes, zien we lange mantels, eenvou dig van lijn, soms ietwat streng van snit. Japonnen van verschillend of enkel materiaal, blouses, vlot, sportief en ge kleed, costumes, kinderkleeding voor jongens en meisjes, ondergoed voor da mes en heeren en een 5-tal voorbeelden omzelf schoenen te maken Het ra derblad bevat wel 70 modellen Abonn.- prijs f 3,90 per jaar (zes nummers). CORRESPONDENTIE HIJ HEET KEES. GEEN SEES. Vraag: Mijn vriend heet Cornelis, maar ze noemen hem allemaal Kees. Mag je nu in plaats van Kees ook Cees schrij ven? Antwoord: We hebben die vraag al eens beantwoord, maar ..deftigdoenerij" is een kwaal, die moeilijk is te bestrijden en daarom herhalen we: Schrijf toch vooral niet „Cees" Natuurlijk is het niet verboden, maar het is mal en dom. „Cees" moet worden uitgesproken als „Sees" (denk maar aan woorden als cent, cement, censuur, centraal, enz.). Wanneer u Zondagavond naar de uitzending van de Taalclub heeft geluisterd (Hilv. II, van 6,30-7,00), heeft u reeds een monde ling antwoord op uw vraag gekregen. Maar het is wel nuttig, dat we het hier nog eens „zwart op wit" geven. („C" voor „a" of ,,o" wordt als ,,k" uit gesproken: cacao, combinatie, enz.) KINDERHANDEN vragen bezigheid. Aan deze be hoefte kunt u heel gemakkelijk en met opoffering van een paar dub beltjes voldoen. Wij hebben on danks papierschaarschte nog een behoorlijke sorteering tegen prij zen, welke u met tegen vallen BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 Een modern sprookje van MARIA SAWERSKY. 67.) Terwijl de koffie op het lichtje pruttelde, begon Senta Bratt haar re laas, dat notaris Hamsen voltooide. Anne hoorde stom verbaasd toe, Haar grootva der had dus naar haar gezocht en Vera had haar plaats ingenomen, toegerust met haar papieren. Het viel haar niet gemakkelijk het ge- heele bedrog te begrijpen. Jonkheer Falke verloor zijn kleindoch ter bijna geen moment uit het oog. De sprekende gelijkenis met zijn zoon maakte elke andere legitimatie over bodig. Tenslotte echter kwam Anne met het medaillon voor de dag, dat ze onder haar japon droeg en dat Senta Bratt reeds in Elmshorn had bewonderd Remus Falke herkende het direct. Het Empiremedaillon, zei hij. Het is een erfstuk Egon was er zeer aan ge hecht. Vader heeft het aan Ursel gegeven Stamnr. Texelsche Courant P 1429. DE LENTE. Mijn heg zit al stampvol met knoppen, je hoort daarin het leven kloppen. De zephyr speelt speelsch door de boomen, hij is uit het zuiden gekomen. Hij doet in welluidende talen ons wondere warmte- verhalen. Hij dartelt door parken en tui nen en zacht strijkt hij door onze krui nen. De vogels zijn druk aan het trouwen en luchtige nestjes aan 't bouwen. De merel fluit lieflijke wijsjes. Het leeft in mijn bed met radijsjes. Voel, hoe de natuur zacht en mild is; 't valt op, nu er zóó lang gerild is. De mensch lapt, verjongt, alle ruiten; 't café zet zijn riet-stoeltjes buiten. 't Is lente, 't staat op m'n kalender. Verheugd zegt de lente „Ik ben d'r". Maar 'k vertrouw haar geen zier, want ik ken d'r (Ingezonden). Wordt Ge gekweld door stjjve pijnlijke spieren en stroeve gewrichten, laat U dan direct wrijven met Akker's Klooster balsem, die de eigenschap heeft diep in de weefsels te dringen en daar verwarmend, afleidend en oplossend te werken op de stoff^j, die zich in Uw spieren en gewrichten hebben vastgezet Het ideale wrijf middel tegen rheumatische pijnen en spit is: UITVOERING KINDERZANG. Mevr. Room-Wilkeshuis zei geen woord teveel, toen ze Zaterdag in haar openingswoord van een feestmiddag ge waagde. Het was immers een feest voor jeng en oud, vooral voor de kinderen van de Zangklas, die deze middag voor het voetlicht mochten komen om te la ten zien en hooren, waartoe zij het na zooveel weken van zorgvuldige voorbe reiding hadden gebracht. Van nabij zijn wij van deze voorberei ding getuige geweest. Er is hard gewerkt om goed beslagen ten ijs te komen en, le zer, het mag met de hand op het hart worden gezegd: Het resultaat stemt tot tevredenheid. Er komt heel wat kijken, om een zoo groote schaar er waren peuters van de bewaarschool bij, maar ook kinderen, die de kleuterschoenen al een jaar of wat ontwassen zijntot zangertjes en zangstertjes op te leiden. Maar er is ook geen mensch, die bij zoo'n gelegenheid een strenge maatstaf aanlegt. Dat zou met redelijk zijn. Er werd een aardig programma afge werkt, waarbij mej. N Tiessen op de pi ano begeleidde. Het begon met een toe passelijk openingslied, waarbij alle kin deren ten tooneele verschenen, de meis jes in haar mooiste jurken, de jongens in hun mooiste pak. Een fleurig tafereel, een uitstekend begin Daarop volgde een reeks liedjes in groote verscheidenheid. Gerrit Smit was de hoofdfiguur in het lied, dat aan zijn gescheurde broek was gewijd, Douwe Bakker was de parman tige tamboer, Annie Bays en Dia Visser lieten geheel alleen een wiegeliedje hoo ren, Frouwtje Halsema speelde voor sneeuwpop; zij had het zwaar te ver antwoorden, toen een sneeuwballenbui losbarstte; Grada Jas was het lieve vo gelmoedertje, Netty Boon de kleine, rus- telooze Meikever. ..Bruidsvaart in de sneeuw" was het laatste nummer voor de pauze We waren getuigen van de plechtigheid, waarbij Hennie Looijen en Rietje Bakker in het huwelijk traden;, ook de gasten werden met een slee afge haald De jeugd genoot kostelijk en wij, toeschouwers, niet minder. Beurt zang, Alpenlied, Wildzang, De vroolijke Tirolertjesde jeugd had heel wat op haar repertoire! (Vooral „vroolijk" zijn, hoor Tirolertjes! Jullie kwamen im mers naar Holland om feest te vieren!) In de pauze werd de jeugd onthaald op en die heeft het voor me bewaard tot ik aangenomen werd, verklaarde Anne. Wat denkt u nu met Vera en haar moeder te doen, meneer Falke7 vroeg de praktische schilderes. Natuurlijk moet mevrouw Eschental worden gedwongen het bedrog te erkennen, zoodat er om trent Anne's identiteit geen twijfel over blijft. Falke wendde zich tot de notaris. M'n waarde Hamsen, het ligt voor de hand, dat ik in ieder geval een schan daal wensch te vermijden. Van een straf rechterlijke vervolging wil ik afzien. Ve- ïa moet het hotel verlaten hebben, als ik terugkom. U wilt wel zoo goed zijn dat alles in orde te maken. Wat de pecuniaire zijde betreft, laat ik u geheel de vrije hand. Mevrouw Staniecki moet een ver klaring op schrift stellen. Wacht daar schiet me nog iets te binnen. Falke begon gejaagd zijn zakken te doorzoeken. Tenslotte haalde hij een brief te voorschijn, welke hij op tafel legde. Deze brief heeft Vera een paar we ken geleden aan haar moeder geschre ven. Hij kwam door een toeval in mijn handen. Door een toeval ik zou het nu haast het noodlot willen noemen werd verzuimd hem te verzenden. Telkens, als ik die brief in mijn handen heb, be kruipt mij de onzinnige gedachte hem te openen. MEDEDEELINGEN VAN DE VEREENIGING BEDRIJFSVOORLICHTING. OP TEXEL TARWEPROEFVELD EMMALAAN. Op dit perceeltje beproefden wij dit jaar 10 wintertarwerassen van het Insti tuut voor Plantenveredeling. De tarwe werd gezaaid op 13 Nov. '40. De veldjes waren plm. 90 m2. groot. In tegenstelling met de meeste praktijkvel- den kwam dit perceeltje goed door de winter. Er lag hier nog al wat sneeuw, waardoor het gewas tijdens de strenge vorst goed beschut lag. Bovendien is het een goed doorlatend droog perceel tje, zoodat de planten tijdens het zeer nadeelige weer na de strenge vorst (dooien en weer vriezen) nooit in het water hebben gestaan Wel is gebleken, dat lang niet alle ras sen dezelfde wintervastheid hebben. Het minst wmtervast van de hier beproefde rassen waren Rosch en Juliana. Vooral het eerste ras had vrij sterk geleden. Minstens 60 pet. van de planten waren verdwenen. Voor Juliana was dit onge veer 40 pet. Het meest wintervast was ook nu weer het ras Schlanstedter frvih. Al heel spoe dig na de winter was te zien, dat dit ras niets geleden had. Onder gunstige om standigheden (een open winter) krijgt dit ras wel geen kans, want de opbrengst ligt dan lager dan van rassen als Juliana, terwijl ook de kwaliteit van het zaad niet met Juliana kan gelijk gesteld worden. Toch, is naar wij vernemen, dit ras ook op praktijk velden op ons eiland dit sei zoen uitgezaaid. Met belangstelling wach ten wij het resultaat af. Ook het ras Criewener is zeer winter vast. Practisch had ook dit gewas door een gebakje. Hoofdschotel van deze feestrtriddag was de opvoering van de operette in drie be drijven „De Sneeuwmannetjes", van Geertruida van Vladeracken. Een aller leukst zangspel, dat veel studie vereisch- te, maar dat de kinderen er knap af gebracht hebben. In 't kort verteld komi het hierop neer, dat van een aantal kin deren de ondeugendste, die Stoutertje heet (Jannetje Oele) door Prinses Zwa- nedons (Tineke Smit) gestraft wordt. Keer op keer had Klaas Vaak (Hannie Duinker) hem al gewaarschuwd, maar van op tijd naar bed gaan wilde hij maar met weten Hij wordt nu in het paleis van de Prinses gebracht en daar maken de Sneeuwmannetjes 'n sneeuw pop van hemGelukkig, voor Stou tertje, blijkt alles later maar een droom te zijn Aan de inrichting van het tooneel was, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, alle zorg besteed, ook aan de costumes; zelfs de hermelijnen mantel ontbrak niet. De hoofdpersonen deden hun uiterste best, terwijl het spel van de vaak nog heel jeugdige kinderen zich daar zoo goed mogelijk bij aansloot. Het resultaat was te loven en doorspon- laan applaus gaven de toeschouwers hun ingenomenheid met de wijze, waarop de ze operette voor het voetlicht werd ge bracht bij herhaling te kennen. Na het slotlied, waarbij de zaal het refreintje meezong, dankte de leidster al len, die tot het slagen van deze middag in een of andere vorm hadden bijgedra gen. Voor haar medewerking mocht mej. Tiessen een bouquet en een fraaie kan in ontvangst nemen. De familie Pen ontving een doos bonbons; ook zij liet niets na, om deze middag aan zijn doel te doen be antwoorden. Mevr Room ontving van de dankbare jeugd 'n schaaltje van Delftsch blauw alsmede bloemen van iemand, die op deze wijze aan zijn dank voor het genotene uitdrukking wilde geven. Zoo eindigde deze middag, waarmee Mevr. Room veel succes oogstte en oud en jong een paar heerlijke uurtjes wer den bereid. Vanmiddag: tweede opvoering. Komt vooral op tijd Aanvang precies drie uur. Er is geen enkele kaart meer beschikbaar hetgeen bewijst, dat van de eerste mid dag een goede roep uitging. Wat we nu dan maar zullen doen, besloot de notaris kort en bondig, ter wijl hij het couvert open scheurde. Hij vloog de inhoud door en las het het overtuigende bewijs van het geheele bedrog. Hamsen stond op. Ik ga nu maar om deze onverkwik kelijke geschiedenis tot een eind te bren gen, zei hij. Deze brief zal mijn taak be langrijk vergemakkelijken. Ik hoop op tijd terug te zijn, zoodat we gezamenlijk Kerstmis kunnen vieren in de overtui ging, schoon schip te hebben gemaakt. En ik stel voor, dat meneer Falke zoolang bij ons in het ateliershuis blijft, zoodat elke ongewenschte ontmoeting met Vera Staniecki wordt vermeden, voegde Senta Bratt er aan toe. Notaris, ik heb u nog iets te zeggen. Senta Bratt had Hamsen in het geheel mets te zeggen, maar ze begreep, dat grootvader en kleindochter op dit oogen- blik niets liever wenschten dan alleen te worden gelaten. Een gong galmde door het groote huis en riep zijn bewoners aan de Kerst boom. Hand in hand ging Remus Falke en Anne de trap af. Senta Bratt volgde hen. Op de overloop troffen zij professor Hesterberg en Doddie, die bijna geheel schuil ging achter de pakjes. de winter geen schade bekomen. Dan volgen in wintervastheid de ras sen Lovink, Juiiana, Carsten en Aering II. Ook de rassen Comi, Goudtarwe en W. P. 449 waren meer wintervast dan het standaardras Juliana. Wat grondbedekking betreft stonden vroeg in het voorjaar de rassen Schlan stedter frueh en Criewener bovenaan. Vooral de laatste is 'n zeer goede grond- bedekker. Ook Aering II had het veld zeer spoedig bedekt. In de loop van de zomer bleek zeer duidelijk de groote vatbaarheid van het ras Juliana voor stuifbrand. Terwijl er in geen der andere rassen een stuif- brandaar was te vinden, was het bij Ju liana heel erg. Per are werden meer dan 60 stuifbrandaren geleld. Hieruit blijkt, wel, dat wanneer men dit ras voor zaai zaad teelt, een warmwaterbehandeling beslist noodig is. Verwijderen van stuif- brandaren op het veld heeft eigenlijk geen zin, daar de besmetting dan in de meeste gevallen reeds op andere aren is overgegaan. Betrouwbare opbrengstbepalingen kon den niet verricht worden. De musschen hadden in sommige veldjes zooveel scha de aangericht, dat aangenomen kan wor den, dat van enkele rassen wel 20 pet. verloren is gegaan. Wanneer tenslotte een totaalindruk moet worden gegeven, dan kan deze als volgt zijn. Een zeer goede indruk tijdens de ge heele groeiperiode maakten de rassen Lovin.k Criewener en Juliana x Carsten. Blijkens onze gegevens is de opbrengst van deze rassen wel het hoogst geweest. Ook het ras Juliana behoorde wel tot de rassen, die de grootste opbrengst gaven. De kwaliteit van de rassen Lovink en Juliana x Carsten deed niet veel onder voor die van Juliana. De kwaliteit van Criewener was aanmerkelijk minder. Van de andere rassen kwam er niet één bepaald naar voren. Wij meenen, dat het ras Lovink een goede kans maakt de Juliana voor een deel te vervangen. Mocht ook verder blijken, dat dit ras, wat wintervastheid betreft, aanmerkelijk boven Juliana staat, dan is voor die ver vanging alles te zeggen. DE PROEVEN MET KORRELMAIS. Gp verzoek van het Economisch Tech nologisch Instituut te Haarlem wekten wij onze leden op, proeven te nemen met de teelt van korrelmais. Door genoemd Instituut werd ons een flinke hoeveel heid zaaizaad verstrekt van het ras Chiemgauer. Op plm. 20 bedrijven wer den hiermede proeven genomen. Op verschillende andere bedrijven werd ook zaad uitgezaaid van andere rassen. Wanneer we thans een overzicht moe ten geven van het resultaat van deze proefnemingen, kan het resultaat niet onverdeeld gunstig zijn. Onze indruk is, dat het de meeste proefnemers tegen is gevallen De verwachtingen waren, dank zij tamelijk hooggestemde artikelen in diverse landbouwbladen, nogal hoog ge spannen. Er is deze zomer wel gebleken, dat niet iedere grond zich leent voor de ver bouw van korrelmais. En vooral niet in een zomer als die van 1941. Waar de mais was uitgezaaid, op droge zandgrond, is het gewas zeer kort gebleven en waren de kolven veel te klein. Ook zwaardere gronden met een slechte structuur lee- nen zich niet voor de teelt van korrel mais. De opkomst was op deze perceelen zeer slecht Een enkele had voor de mais ook een plekje uitgezocht op een per ceel, waar het eerste gezaaide gewas door ritnaalden was vervreten. Zooals te begrijpen is, waren de resul taten hier zeer slecht. Wanneer er één gewas is, dat vatbaar is voor schade door vreterij, dan is het mais. De ritnaalden blijven tot ver in de zomer aan het ge was knagen. Het beste zijn voor de teelt van mais wel geschikt de vochthoudende zand gronden. Op dergelijke gronden hebben we meerdere goede perceeltjes mais ge zien. De grootste tegenvaller heeft echter 't oogsten van de mais gegeven Men heeft voor dit oogsten verschillende methoden gevolgd. De meest gevolgde methode was wel het afbreken der kolven, wanneer de korrels zoo hard waren geworden, dat Op, naar de Kerstman! juichte Doddie, terwijl zij Anne trachtte te om armen, waarbij zij een half dozijn pakjes verloor, die met veel lawaai de trap af rolden. Hopelijk zit er niets breekbaars in, Dod. zei Anne droog. Nee, breekbare waar geef ik niet meer, sinds ik vorig jaar zooveel pech had met die likeurglazen, was het ant woord. Ik had een geweldig lachsucces, toen ik de gravin trachtte blij te maken met een pak scherven. Als bij afspraak klonk op dit oogen- blik van beneden een daverend gelach. Ik geloof zoowaar, dat je weer suc ces hebt, Dod, zei Senta Bratt. Ach kom, er is toch niets kapot ge gaan? Grottkau Senior, zijn zoon en graaf Grundtvig maakten hun entrée. Achter hen kwam de notaris aansukkelen, die vuurrood in zijn gezicht en van ónder tot boven met sneeuwklompen bedekt was. Dod, schreeuwde Jens naar boven. Kom eens gauw kijken! We brengen de notaris vermomd als Kerstman mee' Wat is er aan de hand, Jens? Maak toch niet zoo'n spektakel. Wat ziet u er uit, notaris? Wat is er gebeurd, klonk het door elkaar. (Wordt vervolgd.) men ze moeilijk met de nagel kon in drukken. De kolven werden daarna naar huis gebracht en in gaasbakken, of wan neer deze niet voorradig waren, op zol der uitgespreid. Het bleek echter niet mogelijk de mais op deze wijze schim- melvrij te bewaren. Zelfs in gaasbakken, die van boven behoorlijk waren afge dekt, en in de open wind stonden, bleek bewaren niet mogelijk. Anderen hebben de mais op het land laten staan, totdat de kolven zoo hard en droog waren, dat naar hun meening geen schimmel meer kon optreden. De kraaien hebben echter in deze perceel tjes groote schade aangericht. Meer dan de helft van de opbrengst is bij ver scheidene proefnemers op deze wijze ver loren gegaan. En toen men tenslotte de iest naar huis bracht, was het nog niet mogelijk, deze kolven schimmelvrij te houden. Deze dingen bewijzen wel, dat men voor de teelt van korrelmais ingericht moet zijn. Beslist noodig is een mais- droogschuur. Op de goede perceeltjes viel de op brengst overigens met tegen. Zou het mogelijk blijken, de mais goed droog te bewaren, dan zou er zeker voor uitbrei ding van de maisteelt veel te zeggen zijn. Gezien de ervaringen van dit jaar, dur ven wij evenwel voorshands niet tot uit breiding te adviseeren. 'i "^Copyright P. I 0 Ba* 6 Cop»nhog«n- 253. Daar zij nu goede werktuigen had den, konden ze de grot gemakkelijk ver groten en schuren bouwen van het mee genomen materiaal. Zij hadden ook een grote voorraad planken en palen van het wrak gered. 254. Ook-aan de kanonnen werd ge dacht en deze werden op de daarvoor bestemde plaatsen gesteld. Het geheel werd zo in een geduchte vesting her schapen, welke niet gemakkelijk zou zijn te veroveren. Illlllllllll VAN DE BOEKENPLANK, llllllllllll Het leven van de Koning, bewerkt door J. C. Helders. In dit boek wordt het le ven van een Koning beschreven, die geen aardsche macht begeerde. Hij, Jezus Christus, leefde en stierf om de menschen te dienen. Wilt gij doordringen in dat mysterieuze, goddelijke leven, lees dan dit prachtig geïllustreerde boek; prijs slechts twee gulden (in prachtband krijgt u het dan). 34 platen buiten de tekst, waarvan twee in kleuren. Omvang 415 blz. De Dwaas, door Bernhard Kellermann. Vertaling van Marianne de Voogd. 29e duizendtal. 448 blz. In prachtband f 3,65. De ingang der hel, door Alfons Ver meulen. Episoden uit het Afrikaansche pioniersleven, Een romantisch verhaal, geen fantasie, maar fantastische reali teit. 434 blz. Geb. f 2,90. De Witte Oneindigheid, door Alb. Vik- stén. Uit het Zweedsch door Dr. A. N. Boelen-Ranneft. 5e duizendtal. 309 blz. Geb. f2,35. Eerwaarde, door G. van Nes-Uilkens, 3e druk. 284 blz. Geb. f 2,—. Nieuwe Paden, 2e druk. 319 blz. Geb. f2,—. Duikelaartje, door G. van Nes-Uilkens, 21e druk. 304 blz. Geb f 2,00. Deze ge schiedenis is door de schrijfster voortge zet in „Ingrid", de dochter van Duike laartje en vindt haar slot in „Lichtende Vensters". BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 IlillllllHi HYGIENE EN VEILIGHEID mm 404. Aambeien. Het einde van de darm, de endeldarm, is rijk voorzien van bloed vaten. Wanneer in die bloedvaten de cir culatie wat bemoeilijkt wordt, kunnen ze opzwellen en uitzakken. Dan ontstaan kleine zakjes, waarin het bloed moeilijk stroomt en zelfs kans heeft te stollen. Zoo ontstaan aambeien. Ze komen nogal voor bij menschen, die een zittend leven leiden. Aan de medicamenteuze behande ling, die meestal bestaat uit stoffen, die de knobbeltjes tot schrompeling brengen en door middel van zetpillen ingebracht worden, kan men tegemoetkomen door koude zitbadjes met aluin en vooral door voor de reiniging geen papier maar een spons te gebruiken.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 4