(loorêfaow Gemengd Nieuws ^Vc^^zoWc-n eBcmcW. iiiiiiiiiii zoo sprakimmuun minium landbouw veeteelt iniiiiimi J RECEPTEN Aardappel-koolsoep. 2 kg aardappelen, V/t liter melk, lVt liter water (of min der melk en meer water, of alleen wa ter), een beetje bladselderie en peterse lie, een ui, een pond witte, groene of sa- voyfekool, een stukje margarine of boter of vet en zout naar smaak. Snijd de schoongeboende aardappelen in stukjes en laat die met de kruiden, de kool en de ui gaar worden in de helft van het vocht en met de helft van de te gebruiken bo ter. Stamp, als de aardappelen gaar zijn, de massa tot purée, verdun die op het vuur langzaam aan met de rest van de vloeistof, laat de soep een half uur door koken, voeg zout naar smaak toé en roer er ten slotte het restje boter doorheen NUTTIGE WENKEN. Vetvlekken kan men uit zijde verwij deren door een stukje speksteen in het water te weeken, het dan over de vlek te verspreiden, het te laten drogen en vervolgens af te borstelen. IIHIHIIIII WERELDNIEUWS HlllllilHI Illinium IN WEINIG WOORDEN. 111111111111 HONGARIJE In Hongarije wordt joodsch grond bezit onteigend. ZWEDEN In Zweden zijn vier spionnen, die ook tegen Zweden bezig waren, gearres teerd. MEXICO. In Mexico zijn 650 Duitschers en Italianen in concentratiekampen opgeslo ten. BRAZILIË. In Brazilië kwamen bij een ongeluk met twee vliegtuigen 27, militairen om. Brazilië is van plan gearresteerde, Duitschers en Italianen naar een door zijn slecht klimaat berucht eiland te ver bannen. Een krant, welke tegen Moskou ageerde, werd verboden. FRANKRIJK *In Frankrijk worden aan de stich ting van religieuze orden nu geen moeilijkheden meer in de weg gelegd. De Amerik. ambassadeur te Vichy, Leahy, gaat naar Washington om over de Fransche politiek rapport uit te bren gen. VEREENIGDE- STATEN In de V.S. zijn weer schepen van particuliere reederijen gevorderd. In Californië opgeleide negers zul len dit voorjaar in Afrika in de strijd worden geworpen In de V.S. zijn nu al 8010 Duit schers, Italianen en Japanners gearres teerd. VEREEN. STATEN (Philippijnen). Bij Corregidor werd door Japansche bommen de Amerik. mijnenveger Finch tot zinken gebracht. Op Bataan werden veel Amerik. krijgsgevangenen gedood, toen zij door eigen strijdkrachten onder vuur werden genomen. Veel gevangenen waren er door de honger slecht aan toe. Op weg naar de gevangenenkampen deden zij zich aan suikerrietstengels te goed. ENGELAND Boven het Kanaal en de Eng. zuid kust werden 16 April elf Britsche vlieg tuigen neergehaald. In Engeland wordt rubber ingeza meld, nu Malakka en Ned.-Indië niet meer leveren. De Duitsche aanval op Sunderland, het op een na grootste scheepsbouwcen- trum voor de koopvaardij, is bijzonder doeltreffend geweest. JAPAN. Tokio had Zaterdag zeven uur lycht alarm, toen Amerik. vliegtuigen, die uit verschillende richtingen kwamen, een aanval deden Door luchtafweer en ja gers waren ze spoedig verdreven. Mili taire schade werd niet aangericht, ook niet te Yokohama, Kobe en Nagoya. Wel werden een school en een hospitaal ge troffen. De bevolking hield zich zeer kalm. Het verkeer ondervond geen stag- natie. Apeldoorn treft voorbereidingen voor ae stichting van een streekmuseum. Ter bestrijding van de musschen wordt vanwege de gemeente Alphen a d. Rijn tot 15 Mei 1 ct. per musschenei betaald. De Mei-kermis gaat te Groningen niet door. Nu zal in het naburige Haren van 9-18 Mei 'n Luna-park worden geopend Procesverbaal kreeg een groentenhan- c|elaar te Alkmaar, die uien voor 25 ct. per kg. verkocht. (Alkm. Crt.) Te Schagen wordt 30 April een ver koopdag gehouden vai\ alleen NRS- en N.H -stieren Wie verhuist, dient daarvan binnen 5 dagen op het Raadhuis op zijn persoons bewijs aanteekening te laten doen. De eerste IJselmeer-aal bracht 74 ct. per.kg. op De visschers rekenen op goe de vangsten. Een 5-j. kind, dat te Arnhem plotse ling uit een poort de straat opliep, is door een tram doodgereden. Kinderen speelden met vuur. Daardoor zijn te Ernst twee laag verzekerde boer derijen afgebrand. De vrouw ^an J. Slagter te Lutjebroek is overleden, nadat ze bij vergissing wat nicotine had gedronken. Vilthoeden in witte kleur en in lichte pastelkleuren mogen weer verkocht wor den. Andere vilthoeden mogen tot 15 Sept. niet worden verkocht. De tekst van op /te voeren tooneelstuk- ken, schetsen, enz.,, moet acht weken voor de opvoering in tweevoud bij de burgemeester worden ingediend. Over tabaksdistributie kunnen inlich tingen worden ingewonnen op het Cen traal Kantooor te Den Haag en op het Rijksbureau voor Tabak aldaar. Het 8-j. zoontje van de man, die in Aartswoud een weegbrug bedient, is na de val van een wagen door deze wagen doodgereden. Een Beverwijksche huismoeder, die van bon '154 164 maakte, om er zeep op te kunnen koopen, kreeg f 25 boete of 15 dagen. De leider der NSB bracht een bezoek aan Zandvoort ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van de Stormsters-ka- derschool aldaar. Vacantiespreiding wordt door de over heid vooral deze zomer absoluut nood zakelijk geacht. Deze maand vermoede lijk nadere bijzonderheden. Een oude fiets, wélke voor hoogstens f 35 verkocht had mogen worden, deed een Alkmaarder voor f 175 van de hand. Hij kreeg procesverbaal. (Alkm. Crt.) Een zuivelfabriek in Groningen, kreeg wegens prijsopdrijving f 14000 boete plus f700 proceskosten; een. fabriek in Fries land f 14500, een in Overijsel f 17000 Bij een groentenhandelaar te Leiden zijn 100,000 sigaretten in beslag geno men Pakjes van 37.5 ct. verkocht meneer voor f 2,00. Een 15-j. jongen werd te Zwaagwest- einde tusschen een brug en een wagen doodgedrukt. Hij reed voor het eerst met paard en wagen. Voor de vliegtuigbouw in Duitschland worden op speciale scholen te Amster dam, Rotterdam, Enschede en Hengelo arbeiders op voortreffelijke wijze opge leid. De Heldersche vluchteling A Collet maakte J. Benema te Anna-Paulowna, bij wie hij met vrouw en zoon inwoonde, •voor een smerige NSB'er" uit. Hij kreeg voor deze beleediging f 75 boete of 20 dg. Een bewoner van het Westeinde te Amsterdam miste na het bezoek van een neef een gouden ring met brillanten ter waarde van f 6000 Neef-lief bleek er schuldig aan. Een persoon te Alkmaar, die voorgaf zijn textielkaart verloren te hebben, maar die de kaart verkocht bleek te heb ben, kreeg procesverbaal: Ook de koo- per. (Alkm. Crt.) Bij een inbraak te Alkmaar werden uit een huis drie heerencostumes, een win terjas en een hoed meegenomen De in breker had zich in het bewuste huis ver kleed en had er zijn oude plunje achter gelaten. (Alkm. Crt:) FEUILLETON. ROMAN VAN MARLISE KOLLING. 3.) Robert schrok op. Iemand had iets tegen hem gezegd. Een vrouw hief haar glas op en dronk hem toe. Hij lachte minzaam en hij voelde dit lachje als een masker op zijn gezicht De muziek klonk van verre. Aan het einde van bet restaurant keek men door een breede opening in een wit gouden zaal. Daar werd gedanst. Het wit en bont der avondtoiletten zweefde voorbij, scherp contrasteerend met het plechtige zwart der heeren. Marilka trippelde juist, opgewekt aan de arm van een heer, in de richting van de danszaal. Lohr liet zich niet storen in een levendig gesprek met de Poolsche handelsattaché. Robert voelde Daisy's ongeduldig vermanende blik. Hij zx>u haar wel eindelijk eens ten dans moeten vragen. Maar nog voor hij daartoe had kunnen besluiten, was de jonge En- P1429/1. Verantwoordelijk voor de geheele inhoud; G. Joh. Duinker. Uitg. en Drukkerij Fa. Langeveld en De Rooij, Den Burg, Texel. gelschman reeds opgesprongen en bood deze haar zijn arm. Graag, mijn verloofde zal er wel niets op tegen hébben? Met een spot tend lachje wendde zij zich tot Robert Nietwaar, Robby? Hij ergerde zich plotseling, omdat zij hem in tegenwoordigheid van deze vreemdeling kleineerde. Alles aan haar irriteerde hem. Annegreet, dacht hij bij zichzelf, lie ve kleine Annegreet, jij was £een be dwelmende schoonheid, jij was geen vrouw van de wereld, jij had alleen maar je lief, innemend meisjesgezicht. Duidelijk zag hij haar, eensklaps1; voor zich, in het eenvoudige linnen jurkje, waarin hij haar voor het laatst had ge zien, de bloote voeten in bonte sandalen gestoken, waardoor zij nog kindelijker leek Misschien had zij toen wel kou ge vat, die avond, waarop zij elkaar heime lijk hadden ontmoet en een vochtige dauw over de weiden hing. Niemand mocht immers iets van hun geheim we ten. De kleine gouvernante op het land goed zou er haar betrekking door in ge vaar hebben gebracht. Annegreet! Het was, of iemand hem aanraakte. Alsof een lieve meisjesstem hem toefluisterde: Hoe kan je verder leven zonder liefde? Leven met een vrouw als Daisy? Daisy scheen van de danszaal niet ge noeg te kunnen krijgen. De^e gelegen- Mr. M. M. Rost van Tonningen (in een rede te Den Haag): Indien straks Oost- Europa is ontsloten, zijn er ongekende mogelijkheden te verwezenlijken. Wij zullen door de nood van de tegenwoordi ge tijd heen de toekomst tegemoet gaan In de voorste gelederen moeten alleen de besten uit ons volk zich scharen. Het fterkste geloof zal de zegepraal behalen Max Blokzijl (in een radiopraatje): De anti's zeggen, dat het altijd weer het Duitsche volk is geweest, dat oorlogen uitlokte, dat de Duitschers alle andere volken willen beheerschen en dat je ^at al uit hun volkslied kunt hooren, waarin ze immers „Deutschland über alles" zin gen. Nu, dat laatste verwijt is. meer dan grappig. Want de Duitschers zingen niet, dat Duitschland over allen moet gaan re- geeren, maar dat Duitschland hun, de Duitschers, boven alles gaat, baven alles ter wereld. Deutschland (lieben wir) ueber alles, ueber alles in der Welt". Prof. dr. T. Goedewagen, secr.-gene- raal van het Dep. van V. en K. (in een rede te Berlijn):* De gebeurtenissen van Mei 1940 werden tot een oproep tot be zinning en ommekeer. Nederland maakte zich los van de Westelijke aard en het rassenlooze internationalisme Het pro clameerde de wil om de eigen cultuur krachten vruchtbaar te maken, opdat Nederland thans en in de toekomst weer zijn bijdrage zou kunnen geven aan het nieutve Germaansche wereldbeeld. De uitspraak vóór medewerking aan de Groot-Germaansche taak der toekomst zal niet nalaten in Nederland steeds meer menschen van het beste blbed tot geest drift te brengen, want reeds thans staan duizenden jonge Nederlanders aan het Oostfront en wagen hun leven voor dit ideaal. Generaal Ojsjima, de Japansche ambas sadeur te Berlijn: Ik ben er van over tuigd, dat we dit jaar een militaire situ atie kujinen doen ontstaan, welke van beslissende beteekenis is Veiling Het Centrum te Beverwijk be taalde 5 ct. per kg voor 22,000 kg afge- broeide narcissenbollen. Voorheen gin gen ze naar de mestvaalt. (Beverw. Crt.) Een gasgenerator ontplofte. Daardoor zijn te Sprang-Kapelle eenige gebouwen o.a. een boerderij, een bakkerij en een schuur, afgebrand Verzekering dekt deels de schade. Een bank in Den Haag werd voor f 15000 opgelicht door een meneer, die eert- valsche handteekening plaatste en zoo geld ,,ten behoeve van een notaris" in zijn bezit kreeg Te Alkmaar wordt 24 April de centrale stierenkeuring gehouden, aanvang 9 uur. Aangeboden zullen worden 130 eenjarige, 30 twee-, 8 driejarige en oudere stieren. Gelegenheid tot aankoop. (Alkm. Crt.) In het gezin van schilder Assen te Da len is een drieling geboren. De vader kreeg op het raadhuis voor elk der drie meisjes een spaarbankboekje met een som gelds Mevr. S. L., 38 jaar, is te Den Haag do^r gasvergiftiging omgekomen. Zij en haar man lagen ziek te bed. Om wat melk op te zetten, was ze er uit geko men. Doordat de melk overkookte, werd de gasvlam gedoofd Door een vonk is de fabriek voor ma chinale vlasverwerking te Oudemolen uitgebrand, waarbij een groote voorraad en kostbare machines verloren gingen. Schade plm. f 40.000 Een Rotterdammer verkocht 1400 kg. gesmoltep vet en 100 1. slaolie voor f 29,900. De kooper, een schipper, liet zijn kostganger het zaakje vei*Sjacheren en deze dacht er wel f 38,000 voor te makenDe politie greep in. Het Korps van Nation.-Soc. Ambtena ren heeft zijn werkzaamheden aangevan gen en wel onder leiding van de heer Van Vloten, burgemeester-van Delft. Na tion. soc. ambtenaren moeten toetreden. Ook andere ambtenaren kunnen er in worden opgenomen. hfeid om zich weer te laten bewonderen, mocht zij niet verzuimen. He^t niéuwe toilet deed haar volmaakt figuur inder daad wel op haar voordeeligst uitkomen. Gattersworth behoefde zich niet te be klagen! Zij gedroeg zich allerminst ge reserveerd tegenover hem. Hij keeg het volle pond. Eenmaal had hij met Annegreet ge danst. Destijds bij het oogstfeest op het landgoed. Nooit te voren had hij gewe ten, dat een meisje zoo vol overgave en toch zoo kuisch kon danseh als Anne greet. Plotseling stuitte het heele gedoe hier hem te^en de borst. Hij kon dat geflirt en dat leege gepraat n^et meer aanhoo- ren. Zoolang hij onder mannen was en tot over zijn ooren in het werjc zat, voel de hij niet, wat hij* tekort kwam, maai bij gelegenheden als deze des te meer. Hij mompelde iets van een dringend te lefoongesprek, dat nog moest worden af gewikkeld, stond op en verdween. Lohr was te zeer in zijn zakelijk ge sprek met de handelsattaché verdiept om iets bijzonders aan Robert's houding te bespeuren. Juist keerde Marilka met haar part ner uit de danszaal terug. Zij zou niet graag met Robert Eschberg verloofd zijn geweest! Dat was geen man, zooals zij zich die droomde. Hij aanbad een vrouw niet en verwendde haar allerminst. OPENBARE VERPACHTING. Openbare verpachting van vrij van pacht komende landerijen. 1. De verpachter stelt vooraf de pacht prijs vast. Bij het vaststellen van de pachtprestaties moeten de belangen van de verpachter en pachter naar eerlijk heid, rechtvaardigheid en billijkheid worden bezien. De pachter moet uit de netto-opbrengst, die bij een behoorlijke exploitatie van het verpachte te ver wachten is, een redelijke winst worden gewaarborgd. 2. Op de aldus vastgestelde pachtprijs en andere voorwaarden, die met de pacht prestaties verband houden of kunnen houden, wordt de goedkeuring gevraagd van de Grondkamer. 3. Na verkregen goedkeuring van de Grondkamer kan worden overgegaan op eén vooraf vastgestelde en openbaar be kend te maken datum tot publieke ver pachting, zoo noodig door middel van inschrijving. In de openbare bekendma king moeten tevens worden vermeld de voorwaarden, dig een verhooging van pachtprestatie inhouden en de duur van ae pacht, zoomede welke gegadigden voorkeur hebben. Voor recht van voor keur komen niede in aanmerking die ge gadigden, van wie, door buitengewone omstandigheden om een of andere reden, land is onteigend of tijdelijk het ge bruiksrecht is ontnomen en daardoor ernstig zijn gedupeerd in de uitoefening van hun bedrijf. 4. De ingekomen inschrijvingen wor den door de notaris (indien de verpach ting uitgaat van een natuurlijk persoon) of door de notaris of bestuur (indien de verpachting uitgaat van een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam) onder zocht Voor toewijzing komen niet in aanmerking" a Zij, die lager hebben ingeschreven, dan tot de vastgestelde en door de Grondkamer goedgekeurde pachtpresta tie; b. zij, die abnormaal hoog hebben in geschreven en daardoor kennelijk blijk hebben gegeven, dat zij de inschrijving niet ernstig hebben opgevat; c. zij, die naar het oordeel, van verpachter niet voldoende bekwaamheid en ijver bezit ten, waardoor de algemeene en bijzon dere landbouwbedrijfsbelangen worden geschaad; d. zij, die naar het oordeel van verpachter niet voldoende credietwaar- digheid bezitten of kunnén waarborgen. 5. Tusschen de na deze schifting over blijvende gegadigden wordt, indien deze naar het oordeel van verpachter in alle opzichten gelijk staan, onder toezicht van een notaris door het lot beslist, aan wie het land in pacht zal worden toegewezen De zittende pachter heeft recht op ver- lengirig van de pacht, indien hij geduren de de voorafgaande jaren heeft voldaan aan de eischen, die men aan een goed pachter kan stellen. De Grondkamer Noord-Holland. Ze dachten niet aan iets ernstigs '„Zes boten", riep Vrijdag, door mid del van zijn vingers de hoeveelheid aan duidend. Robinson begreep en maakte zijn krijgsplan. Dr. E. C. G. Brunner (Nationale Dag blad) De toestand wordt nu voor het Britsche rijk kritiek. De ontbindingsver schijnselen beginnen zich reeds te ver- toonen. Australië verwacht geen heil meer van Engeland en wendt zich tot de Vereen. Staten. De zware slagen, die de Britsche voorziening te lijden heeft in de Atlantische Oceaan, doen hun invloed gelden op de leefwijze in Engeland. Voor hem kwam een vrouw pas in de tweede plaats; zijn zaken, zijn werk en zijn successen waren primair. Zij had 't Daisy direct gezegd, toen zij met Robert Eschberg kennis had gemaakt. Maar Daisy had alleen maar lachend geant woord: Ik zal hem wel weten op te voe den. Er is mij nu eenmaal alles aan ge legen Eschberg te krijgen. Als je eens wist, hoevelen dat reeds voor mij heb ben geprobeerd! Niemand is er in ge slaagd. maar ik zal het weten door te zetten! En zij had doorgezet. In Parijs, waar zij bij een gemeenschappelijke kost schoolvriendin logeerde, had Marilka de verlovingskaartjes ontvangen. Zelfs eenige Fransche bladen hadden in de daarvoor bestemde rubriek van de ver loving melding gemaakt. Robert Esch berg beteekende iets in de jvereld der groot industneelen. Zijn naam genoot algemeene bekendheid. Tal van vaders hadden reeds getracht hem voor hun dochters te interesseeren, vele vrouwen hadden bij de correcte gentleman met zijn scherp, intelligent gezicht, zelf haar geluk beproefd. Maar Eschberg scheen onverbeterlijk vrijgezel te zijn. Hij was minzaam en ridderlijk tegen iedereen, maar zoodra een vrouw gemeend had daarin een persoonlijke voorkeur voor haarzelf te mogen zien, had hij zich vor melijk teruggetrokken. (Wordt vervolgd.) IIIIIIIIIHI GEESTELIJK LEVEN. Ten behoeve van de krijgsgevangenen. De Bisschop van Fulham, die met de geestelijke verzorging van de in Noord en Midden-Europa vertoevende Engel- schen is belast, heeft volgens Engelsche berichten, de beschikking gekregen over 70 katholieke en protestantsche geestelij ken die zich binnenkort naar Duitschland zullen begeven en daar tot 't einde van de oorlog onder de Britsche krijgsgevan genen zullen arbeiden. Zij zullen in volle vrijheid hun beroep in de krijgsgevan genkampen kunnen uitoefenen. Wanneer in een bepaald gevangen- of werkkamp geen geestelijke aanwezig is, kan door de commandant een der krijgsgevange nen tot die taak aangewezen worden. Bij begrafenissen wordt, bij afwezigheid van een Engelsehe geestelijke, een Duitsche pastoor of dominee aangewezen. Ook de .-zieken kunnen, indien zij dit wenschen, regelmatig door een geestelijk verzorger van hun richting bezocht worden. Bij missen e.d. worden de daarbij benoodig- ae kaarsen, gewaden e.d. door de karnp-^ commandant beschikbaar gesteld. (S.R.) IIIIH UIT ONZE TAAL-TUIN. Illllj Vraag: Hoe moet ik ,,De Cocksdorp" nu schrijven „De" met of zonder hoofd letter Antwoord- Eigennamen schrijft men met een hoofdletter. „De Cocksdorp" is een eigennaam. Dus ,,De" met een hoofd letter. Om dezelfde reden schrijven we: De Waal, De Koog., Den Hoorn, enz. LANDBOUWWERKTUIGEN. Het beschikbaar contingent landbouw werktuigen is meer dan volteekend. De Productiecommissaris voor Noord-Hol land wijst er op, dat nieuwe aanvragen dus niet in behandeling kunnen worden genomen, uitgezonderd die voor'slijp- apparaten. VERKOOP GRAS OF HOOI. De Grondkamer Noord-Holland ver biedt gras of hooi te verkoopen of ten verkoop aan te bieden, anders dan per ge wicht. Wie anders dan per gewicht wil verkoopen moet voldoen aan de volgende voorwaarden: De aanvrager moet aan- toonen, dat hij ook in#de jaren 1939-1940- 1941 anders dan per gewicht -heeft ver kocht, de prijzen mogen niet hooger zijn dan gemiddeld over die jaren zijn be taald; de verzoekers moeten voor 1 Maart van elk jaar aanvragen indienen bij de Grondkamer; de Grondkamer kan de prijzen, die boven het prijspeil van '3$ liggen, verlagen en kan verkoop anders dan per gewicht verbieden. De vergoe ding bedraagt 1 pet. van de goedgekeur de prijzen (maximum f 250). De goedkeu ring van de verpachte naweide voor korte duur wordt verleend, indien aan de voorschriften is voldaan. 262. Eij waren goed bewapend en daarom niet zo bang voor een vijand, die veel talrijker was dan zij. Zwaar bewa pend verlieten zij hun vesting en trokken de wilden tegemoet. IIIIIIIIIHI VAN DE BOEKENPLANK. IIIIIIIIIHI In de Spoorvvegserie verschenen vier bijzonder aantrekkelijke boekjes: T. Het Seinwezen, door Piet Bakker. 2. Hoe ontsta^ een dienstregeling? dooi Fred. Thomas. 3. De Nederl. Spoorwegen, een millioe- nen bedrijf. Met veel belangwekkende gegevens. 4. Wat. rijdt er langs de rails? door Joh. Luger. Deze boekjes zijn rijk van foto's en wel zeer goede voorzien. Prijs per boekje 20 ct. Haal het onderste uit de pan, door Ria Sehute Een aantrekkelijk boekje voor iedere huisvrouw. Recepten, nuttige wenken, menu's; over bestrijding van ratten en muizen; over het gebruiken van de hooikist. Veel illustraties. 25 ct. Margriet-Revue. Brei- en haakmodel- len voor jong en oud; borduurwerk; knippatronen; modellen van japonnen, mantelpakjes, kinderkleeding, enz., enz. Alles met foto's rijk verlucht. Meer dan 50 blz. Prijs 45 ct. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 ihhiihui HYGIENE EN VEILIGHEID mm 411. Opgepast. Wie water §chept al in een mand, Die is niet recht bij zijn verstand. (Jan Luyken). Maar wie kwakzalverswijsheid slikt, Is vast en zeker óók getikt! (Pharmaceut). Het kind is met de leuren rijk. Die leuren mint, is 't kind gelijk (Jan Luyken). Wie doet wat „wonderdokters" zeggen, Laat zich óók in de luren leggen! (Pharmaceut) (Uit; Maandblad tegen de kwakzalverij). ms m

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 4