v.v.s. wem „Akkertje iü NED. VOLKSDIENST EN WINTERHULP NEDERLAND. Gemengd Nieuws WERELDNIEUWS DISTRIBUTIE. 1 Nov. t.m. 7 Nov. 1942 56 A brood 4 rants, brood of gebak 56 B brood 0,5 rants. 56 beschuit 1 rantsoen 56 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 56 B vleesch 0,5 rants. 56 A aardapp. 2 kg. aardappelen 56 B aardapp. 1 kg. 56 melk 1,75 liter melk 56 taptemelk 1.75 liter taptemelk R-9 tabak 1 rants, tabak R-9 cigaretten 1 rants, cigaretten 1 Nov. t.m. 28 Nov. 417 algem. 1 kg. suiker 418 algem. 500 gr. jam 419 algem. 125 gr. peulvruchten 420 algem. 125 gr. havermout 421 algem. 125 gr. gort 422 algem. 125 gr. gemengd meel 423 algem. 100 gr. vermic. of maiz. 100 gr. kaas r. bloem, brood gebrk 250 gr. rljst 434 t.m. 426 algem. 427 t.m. 430, algem. 4-66,4-67 reserve 15-28 Nov. 3-65,4-65 reserve 150 gr. cacao 1 Nov. t.m. 12 Dec. 1942. 56-57 versnap. 100 gr. chocolade 58-59 100 gr. suikerwerk 4 Oct. t.m. 28 Nov. 400 algem. 250 gr. koffiesurrogaat 31 Oct. t.m. 11 Nov. 56 boter 125 gr boter 13 Sept. t.m. 11 Nov. 2-61, 2-62 reserve 125 gr. boler 3-61, 3-62 reserve 125 gr. boter 4-61 reserve 125 gr. boter Geldige bonnen voor diverse artikelen: 01-02-03-04 K.F. br.st. 1) 1 eenh. t.m. 30 Apr. '43 1) Hierop geeh anthraciet verkrijgbaar. 02 petroleum 2 liter t.m. 31 Oct '42 01 t.m 05 brandst. 1 eenh. t.m. 31 Dec.'42 06 t.m. 08 B.V. Brandst. 1 eenh. Brandstof 28 Febr. 1943 M textiel mannen 45 gram scheerzeep t.m. 31 Dec 413 algem. 1 rants, eenh.zeep tm 30 Nov N eenhz. 1 rants, eenheidsz. tot 30 Nov N toiletzeep 75 gr toiletzeep 80 pet tm 30Nov Honden- en kattenbrood. Deze maand zijn aangewezen bon 1 en bon 1, groep K. Citroenen mogen niet duurder dan voor 9 ct. per 100 gram worden verkocht. Voor brandstof voor kookdoeleinden (1 eenheid) is aangewezen bon 05 KF. Na 1 Febr. een nieuwe bon. Met het versnaperingenrantsoen, toe gewezen op de bonnen 56, 57, 58 en 59, moet men tot 12 Dec. in plaats van tot 28 Nov doen. Versnaperingen. Voor kinderen v. 0-14 jaar zal voor St.Nicolaas een extra rant soen versnaperingen van 200 gram wor den aangewezen. Wie rundvct wil koopen op boterbon 58, moet deze bon deze week bij de slager inleveren. Het vet kan tusschen 24 Nov. en 5 Dec. worden betrokken. Cacao. Op elk der bonnen Res. 3-65 en 4-65 kan van 15-28 Nov. 150 gram cacao poeder met suiker worden gekocht (kin deren van 0-13 jaar). Deze week de bon nen reeds inleveren. Bij rug-, lende-, spier- of zenuwpijn en bfj spit of rheumatiek zfjn AKKERTJES weldadi ge pgnverlosaers. Laat de AKKERTJES U daarom dadelijk helpen. De Neder/andsche Pijnstiller Schermerhorn's burgemeester, de heer B Meindersma, is op verzoek eervol ont slagen. EERSTE PRAATAVOND Vereeniging van Oud-leerlingen Lagere Landbouwschool. De eerste praatavond is, zooals ver wacht kon worden, naar wensch geslaagd Er stonden vier onderwerpen op het programma Het eerste nam de voorzit ter, de heer Jurr. Beumkes, voor zijn re kening: Ordening in 't bedrijfsleven. Na tuurlijk. daar heeft ook de boer mee te maken. Ook hij moet ordening in zijn be drijf brengen, de aandacht gevestigd hou den op alles, wat er rond zijn bedrijf reilt en zeilt. Want al zou hij hard zwoe gen, van vroeg tot laatwanneer hij niet met zijn tijd meegaat, zou hij 't kind van de rekening worden en zou men hem toch nog de kaas van het brood nemen. Maar dat overkomt hem niet, wanneer hij na kloek beraad .en nuchter overwe gen zijn maatregelen treft. Die maatrege len liggen op velerlei gebied. Wij kunnen daar, vanwege onze beperkte plaatsruim te, niet verder op ingaan. Opgemerkt werd, dat er behoefte bestaat aan meer contact tusschen de boer en de coöpera tie, die de belangen beter behartigen kan dan elk afzonderlijk. Want er komt bij de ordening meer kijken dan men wel denkt: Ordening is een prachtig ding, zoo merkte een lid op, wanneer zoowel producent als consument nauw samen werken. En dat loopt wel eens minder gesmeerd. Er werd met groote aandacht geluisterd. Ook toen het volgende onder werp werd aangesneden: De heer P. List gaf in klare taal een inleiding omtrent de grondbewerking en bodemstructuur. Daar wordt al -meer aandacht aan be steed. Met ijver en kennis van zaken kan veel worden verbeterd, mede dank zij het gebruik van kunstmatige humus. De boer EEN GREEP UIT 'T RADIO-PROGRAM WOENSDAG (HEDEN): HILV. I (buiten dienst); HILV. II: 13,00 Proef boerderij Borgercompagnie DONDERDAG HILV. I: (buiten dienst); HILV. II: 8,00 De Boerenschool te Rijs; 11,00 Bijvoeding voor baby; 13,00 Bramen, mispels, enz., 18,00 Korfbal; 19,00 Praatje Max Blokzijl. VRIJDAG HILV. I: 19,00 Neerlands stem van het oostfront; HILV. II: 8,00 Herfstgroenvoe- der; 13,00 Voïtmdam; 17,00 Vogeltrek (v.d jeugd), door Jan P. Strijbos; 19.15 Hoede W.A. groeide. BENOEMING. Onze plaatsgenoot Cor Reij H.J.z is be noemd tot hulp-conducteur bij de N. V. T.E.S.O.# MUZIEK 'iN CASINO. Wiep de Ruiter en zijn band hebben Zondag honderden na*ar Casino getrokken "s Avonds was de groote zaal stampvol! Er werd een repertoire geboden, dat klonk als een klok en aan bijval ontbrak 't niet. Joost Kant, die de drummer van het gezelschap is, kreeg als tapdanser weer menig open doekje. Het is te wen- schen, dat het niet bij dit eerste optreden zal blijven. (J. de Waal). EEN SLAGER TRAD IN HET HUWELIJK. Stapt een vooraanstaand turner in het huwelijksbootje, dan vormen een paar rijen gymnasten met knotsen gewapend, wel eens een eerehaag. Een tennisspeler zien we meermalen door een haag van met rackets gewapende clubgenooten schrijden, maar een zeer bijzondere at tractie viel ten deel aan slager De Boer, die gistermorgen met mej. N. Gomes de groote stap deed: Een aantal koeien vormden de eerewacht bij het Raadhuis. Stellig een unicum in den lande! J. OVERLIJDEN H. J. STURMS De heer H. J. Sturms, die hier eenige jaren ontvanger van de Registratie en Domeinen was, is 31 October- op 71 jari ge leeftijd te Bloemendaal overlegden. De heer Sturms bekleedde na zijn ver trek van Texel hetzelfde ambt achtereen volgens te Vianen en te Gorkum. Daarna werd hij bewaarder van hypotheken en kadaster te Dordrecht. Sinds eenige ja ren genoot hij thans pensioen. Met velen op ons eiland, dat hij nog dikwijls be zocht, onderhield hij relaties. Het be richt van zijn heengaan zal door menig een met leedwezen worden vernomen. Hij ruste in vrede. VAN HJST NED. ARBEIDSFRONT. Door het instellen van Betriebsführer is het in de toekomst onmogelijk, dat in vereenigingen of coöperaties het eene lid de verantwoording afschuift op een an der lid. In genoemde bedrijven moet één verantwoordelijk man worden aange steld. De gemachtigde v.d. arbeid wordt terzijde gestaan door een adviescommis sie. De leden dezer commissie zijn stuk voor stuk deskundig in verschillende vakken van de arbeid. De personen, aan gewezen om zitting te nemen in deze commissie, kunnen voor die functie niet bedanken. Bij deze aanwijzing wordt ook gedacht aan oud-vakbestuurders. Het bedrijfsreglement moet door de Betriebsführer in overleg met de sociale voorman in de bedrijven worden vastge steld. Zaak is, zoo spoedig mogelijk te ko men tot aanwijzing van soc. voorman nen in diverse bedrijven door het Ned. Arb. front. De arbeiders moeten begrij pen, dat de onlangs afgekondigde nieuwe grondwet in hun belang in het leven is geroepen. Zij hebben door deze wet een w.erktuig van onschatbare waarde in handen gekregen. Wordt lid van het N. A. F.! Aanmelding Schildereind 8, Den Burg. J.B. staat daarbij niet alleen; landbouwcon- sulenten zijn met raad en daad behulp zaam om de opbrengst tot heil van land en volk, zoo hoog mogelijk op te voeren. Naar het onderwerp van de heer M.J. Witte, over het bacterieleven in de grond, was het maar een kleine stap. Lichte kost was het allerminst; vaak stonden we verbaasd over wat de „oud-leerlingen" omtrent de bacteriën en de stofwisseling in de grond in hun bol hadden! De heer Joh. Roeper J.Jz., ging in ge dachten met ons de oogst verzorgen. Een hoogst actueel onderwerp. Een groote plaats werd ingeruimd aan de graan oogst, het opzetten van de klampen, het dorschen en wat dies meer zij. We krij gen op Texel steeds meer bouwland en dus komen onderwerpen, voor de bouw- boer van belang, al meer in trek. Zelden hoorden we de tongen dan ook zoo goed loskomen a^ bij de besprekingen, die na deze inleiding volgden. Heel wat boeren hebben dit jaar voor het eerst een klamp graan opgezet. Dat is niet ieders- werk. Wie bij een dorschmachine gewerkt heeft weet, dat b.v. het inwateren van een klamp een groote schadepost beteekent. Het is 'dus ieders belang, zich door een deskundige te laten voorlichten. Land- bouwschuren helpen alle misère uit de wereld, maar op Texel heeft men er nog niet zoo heel veel. Aan het slot van deze welgeslaagde avond werden nog eenige mededeelingen gedaan. O.a. over de feestavond, met de voorbereiding waarvan eerstdaags wordt begonnen. Wie nog mee willen doen op de planken, gelieven dit even aan de se cretaris te berichten. De heer Van den Ban vertelde tenslotte nog iets over de 14 Nov. te geven «filmvoorstellingen, (zie vorig nr.), die ongetwijfeld volle zalen zullen trekken. J. (Vervolg van voorpagina). Veel heeft de N.V:D. gedaan voor de door Britsche bomaanvallen zoo 'zwaar getroffen bevolking. Zijn arbeid is boven alle lof verheven. Onmeetbaar is ook de erkentelijkheid-jegens de NVD voor de spoedige en afdoende hulp. Nog nimmer is een bijeenkomst van de NVD en Winterhulp op Texel zoo goed geslaagd als die van Vrijdag j.l. Ik ben er zeker van, dat we vanavond voor het laatst in deze zaal vergaderen, aldus sprak Burgemeester Rijk de Vries in zijn openingswoord: We zullen een volgende keer naar de grootste zaal van het eiland moeten uitzien! Wat slaat Texel toch 'n goed figuur! Procentsgewijze zijn we wat hef aantal leden van de NVD aan gaat, een bijzonder sterke schakel gewor den. Twee, drie maanden geleden telde Texel nog maar twee leden en nu reeds 75. Deze avond traden wel 13 personen als lid toe. Het is onze gewoonte niet, om „bedankjes" uit te deelen, zoo ging spr. verder, maar toch* moet mij een speciaal v/oord van erkentelijkheid van het hart jegens mevrouw Buis-Krampe, die 25 nieuwe leden wist te werven! „Niet over één nacht iis".^ „De juiste man op de juiste plaats"; een devies van de njeuwe tijd. Nu,-dooi de heer Querner het propagandawerk op de schouders te leggen, heeft de NVD een wel Buitengewoon goede keuze gedaan. Zelden hebben we naar zoo'n voortreffe lijk spreker geluisterd. Geen dorre, taaie betoogen, maar een frissche, vlotte, over tuigende causerie. Ik-weet wel: Hollanders gaan niet over één nacht ijs, zoo begon de heer Querner. Ze moeten over een bepaalde zaak wel eens vijf, zes nachten slapen, ze komen zoo gauw met tegenwerpin gen aan, maar zijn eenmaal aller oogen geopend, dan is de zaak gezond. Eerst moet de idee der volksgemeenschap be wust worden, de rest komt vanzelf. De hulp moet op geheel andere leest worden geschoeid dan vroeger. Wij moe ten niet meer helpen om de betrokken persoon; dan komen we immers weer bij de liefdadigheid en de gunst terecht, neen, we moeten helpen in het besef de gemeenschap te versterken. We moeten ons afvragen: Is de gemeenschap met de hulp aan deze of gene gebaat? Spr. zette nog eens duidelijk uiteen, waartoe de klassenstrijd van vóór 10 Mei 1940 Jieeft geleid en welk een fnuikende invloed dit op de gemeenschap heeft uitgeoefend, hpezeer de behoeftigen er onder leden, enz. Het volk één groote familie. Nu moeten we niet denken, dat de N. V.D. in Duitschland (daar de Nat. Soc. Volkswohlfafcirt genoemd) niet met moei lijkheden te kampen heeft gehad. Ook daar gold het spreekwoord: „Alle begin is moeilijk" De heer Ilgner, Kreisamtlei- ter der N.S.V., heeft daar een boekje van -open gedaan. Ook in Duitschland is tallooze malen vergeefs bij .de burgerij aangeklopt. Ook daar heeft men door de „schotjesgeest" heel wat tegenwerking te verduren ge had. Maar ook daar heeft jnen door taaie volharding de vreugde der over winning mogen smaken. De gedachte, dat een volk als een groate familie be schouwd moet worden, zafcook hier baan breken en dan zal elkeen medebouwen, meeofferen voor de gemeenschap en, als hij zelf in nood zit, geholpen worden door de gemeenschap. Spr. illustreerde vervolgens met behulp van cijfermateri aal de groote populariteit van de Duit- sche Winterhulp. De eerste inzameling voor 't Oorlogs-winterhulpwerk bedroeg 400 millioen mark, de laatste bracht 1200 millioen op! Van het begin van de oorlog af wel 2850 millioen. Waar het geld blijft. Het is van belang, dat men weet, wat er met dat geld wordt gedaan. Naast de groote sommen, welke aan behoeftige gezinnen worden uitgekeerd, worden aan zienlijke bedragen besteed voor de in richting van kindeken moedertehuizen. -Dat alles zich rond moeder en kind con centreert, heeft ten doel het volk gezond en krachtig te maken. Een gezond volk, een welvarend volk. Spr. wist zijn betoog met sprekende voorbeelden te staven ^n besloot met een krachtig beroep te doen op de steun der vrouwen, die ook hier ten zeer belangrijke plaats hebben te vervullen en wier arbeid niet gemist kan worden. Ook de geestelijken helpen mee! Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verscheidene personen gebruik gemaakt. De heer Querner merk te op, dat weliswaar vele geestelijken al leen „eigen armen" wenschen te helpen, maar dat er ook geestelijken zijn, die reeds voor Winterhulp en NVD de hand aan de ploeg slaan. In Noord-Holland hebben drie dominees zelfs de functie van buurtschapshoofd op zichgenomen. Sluimerende krachten. Onder scholing wordt verstaan het opwekken van de voor de groei der ge- gemeenschap nuttige, onontbeerlijke krachten. Iedereen, die Germaansch bloed in de aderen heeft, bezit ze, maar bij velen sluimert nog, wat "aanstonds in beweging gebracht moet worden. Veel begrip en liefde zullen noodig zijn om te verwezenlijken, wat de voorvechters van de nieuwe idee zich ten doel hebben ge steld. Hoe meer mannen en vrouwen van Nederland zich nu bij hen scharen, hoe beter de zaak zal marcheeren en daarom: Ruk u uit die weifelende hou ding los en sluit u aan!! J POSTBESTELLING Waar elders nog driemaal daags post werd besteld, is dit nu nog maar twee maal het geval. Op Texel met zijn twee bestellingen blijven het er twee. NEDERLANDSCHE VROUWEN EN MEISJES. De Germanische Freiwilligen Leitstel- le, Dienststelle Niederlande, deelt ons mede: De mogelijkheid bestaat thans ook voor Nederlandsche vrouwen en meisjes om zich als verpleegster in te zetten, nl aanmerking komen: verpleegsters, hulp verpleegsters en leerlingverpleegsters. Voor een uitstekende opleiding wordt zorg gedragen, terwijl de voorwaarden van dienstneming uiterst gunstig zijn. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen til komen, dienen zich schriftelijk of per soonlijk te melden bij het SS-ersatz- kommando Nederland, Stadhouderslaan 132, Den Haag. GROOTE VISCH AANGESiPOELD. Jagerslatijn, visscherslatijnin wel niet één vak wordt de fantasie zoo de vrije teugel gelaten. A. zag de snoek zóó lang, B. zóó lang en C. kwam arm- breedte tekort.Toe%we gistermorgen danook een tip kregen omtrent een aan gespoelde visch van „minstens zeven me ter lang", schreven we aldra een. paar meter op rekening van dat „Latijn". Toch zijn we even naar Nieuweschild ge peddeld, waar het „monster" was aange spoeld. Warempel, daar lag-ie, een ge weldige visch, minstens drie meter lang. Een kop tweemaal zoo groot als die van een koe. 't Was geen haai, geen dolfijn, maar wat dan wel? Een visscher betitelde •het exemplaar met de schopne naam van „Hillegonda": „We hadden ze altijd om de boot, wanneer we in de Schotsche wa teren vischten", aldus deze deskundige. In normale tijd zou de visch de visch zijn gelaten, maar nu waren weldra ver scheidene personen bezig, de vele c.m. dikke speklaag los te snijden. Een schil der zou er traan voor zijn verf uit gaan koken, een ander zou probeeren er zeep van te fabriceerenIn totaal heeft men er, naar men ons verzekerde, 6070 liter olie uit gekookt. De Bredasche recherche heeft .eenige personen opgespoord, die bij arme lui bonnen opkochten om ze voor veel geld aan anderen te verkoopen. Voor duizen den gld. werd omgezet. VERLIESPOSTEN VOORKOMEND-SYSTSFM, BESTAANDE UIT VIER DIENSTEN. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom Uw onbetaald gebleven oude posten inschrijven bij DIENST IV VAN HET V V.S. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam C. Amstelstraat 14-18. Uit een woonhuis te Tilburg, waarvan de achterdeur losgelaten was, werden ge stolen: 100 eieren, linnengoed, horloges, vulpenhouders, een paar pond tabak, een pond thee, bonnen, enz. Drie en een half jaar werd gevorderd tegen een 29-j. chauffeur te Nijmegen, die een jood voor f 35 zijn persoonsbewijs verkocht en daarna^ tijdens diens afwe zigheid de chauffeur zijn huis plunderde. Tegen 2 medeplichtigen werd resp. 2-21/* jaar gevorderd. Drie inbrekers stalen uit een fabriek in Amsterdam-Zuid voor f 28000 zilverbons. Een van hen had als liftbediende in die zaak voor sleutels gezorgd. De controle liet er veel te wenschen over. Tegen 2 daders werd 2Vs jaar, tegen no. 3 twee jaar (met aftrek) gevorderd. Tegen de vrouw van een hunner wegens heling, 3 maanden. ONZE UITHANGBORDEN. VAN EEN BOERDERIJ. 14 Voor een boerderij bij de buitenplaats ,,'t Huis ter Vraag" aan de Sloterweg bij Amsterdam kon men dit zonderlinge op schrift lezen: Kees Komenaal brengt altijt zijn gras Aan de Regulier spoort en hij melkt zijn koeyen. Daarom moet Trijn Jurriaans Met haar karremelk altijt naar stee roeyen. Het was daar naar het oud spreek woord „Help. vrouw! Help man! Help al wie helpen kan". En zij wilden het we ten. Wat ,,'t Huis ter Vraag" betreft: Toen Amsterdam nog Spaansch was, kwam een spion vragen, langs welke weg hij het gemakkelijkst Amsterdam zou kunnen bereiken. Die vraag wekte achterdocht en hierdoor werd de aan slag verijdeld. Zoo kwam volgens de overlevering de buitenplaats aan hair naam. MEXICO. Mexico zal weer diplomatieke be trekkingen aanknoopen met de Sovjets. TURKIJE. Wij hebben moeilijkheden voorgons, welke overwonnen moeten worden. Maar Turkije is op eventualiteiten voorbereid. Zoo sprak de Turksche premier. VEREENIGDE STATEN. De door de Amerikaansche douanen ^geveilde, van de Normandie afkomstige tapijten, brachten 8395 dollar op De heele Oceaankust van Mexico tot Canada moet verduisteren. ENGELAND. De wapenstilstandsdag (llNov.) zal dit jaar door Engeland niet worden her dacht. Engeland heeft 2 slagschepen van 35,000 ton in djenst gesteld: de Anson en de Howe. SOVJET-RUSLAND De Sovjets leden bij Stalingrad ont zaglijke verliezen. Op één dag zijn er in verwoeste fabrieken wel 6000 dooden ge teld. In de Sovjet-Unie worden kinderen van 8-18 jr voor oorlogshulpdiensten op geleid. DUITSCHLAND Te Kassei passeerde een onderwijzer met 25 kinderen een gedeelte van een vliegtuigbom. Terwijl, hij de kinderen op een afstand liet staan, stak hij een poe der aan, dat hij voor magnesium hield, Er ontstond een steekvlam. Hijzelf en 11 kinderen zijn aan bekomen brandwonden overleden. FRANKRIJK Onmenschclijke oorlogvoering.' Ook in de strijd op Madagaskar wor den de oorlogsrechten door de Britten met voeten getreden. Ze laten de bevol king voor de tanks uit loopen en dwingen haar, de versperringen op te ruimen. Bo vendien wordt gevuurd op elk voertuig, dat zij onder schot ^rijgen. Bij het bombardement wordt door Britsche vliegers maar al te vaak luk raak gegooid, met het gevolg, dat tien tallen bedehuizerf, cultuurmonumenten en ziekenhuizen het moesten ontgelden. Dat leert de geschiedenis: 14 April 1941: ziekenhuis te Brest; 76 dooden; 3 MSart 1942: ziekenhuis te Boulogne- Vignancourt; 1 April 1942: ziekenhuis te Boulogne sur Mei; ook een school; 14 kinderen ge dood; Vorige maand: ziekenhuis te Le Creu- sot; vele dooden. En dat leveren ons vliegers uit „de ci tadel der beschaving". ITALIË Door de Duce zijn ter gelegenh van de 28e October 10 Italianen tot r c'ers van de arbeid benoemd. Hoe Milaan geteisterd werd Over de laffe aanval van Britsche vl gers op de Italiaansche stad Milaan wc den nadere bijzonderheden gemeld: Er werden 30 groote en 3Ö0 klei branden veroorzaakt, terwijl in rnind dan 10 gevallen economische of industi eele doelen werden getroffen. Daarei tegen werden drie ziekenhuizen, ve scheidene kerken, vijf scholen, de univei siteit, eenige instituten van de universi teit, alsmede het groote kerkhof gebom bardeerd. In het naburige Monza werd alleen het instituut vèn de „Goede Her der" getroffen, waar een zuster werd ge dood en eenige weeskinderen werden ge wond. Een laag vliegend viermotorig vliegtuig vuurde op de in de straten van Sen Cristoforo naar een schuilkelder loopende menigte en doodde met een bom 18 personen. Ook in de straten van Mi laan werden verscheidene fietsers met mitrailleurvuur bestookt. Het aantal te Milaan door Britsche bommen gedoode burgers, meest kinde ren, ouden van dagen en arbeiders, be draagt 140. Illlllllllll SPORT. S. V. TEXEL. Uitslagen van Zondag. 4e kl. A* NVB: LSVVWatervogels: 4-1; Atlas-Vrone: 1-1; Oudesluis-Texel 1-2. Texel 3—Zwaluwen: 2—2. Texel 1 keerde met een bescheiden overwinning uit Oudesluis terug. Er werd belangrijk beter gespeeld. De uit slag geeft de -verhouding niet weer, daar T. Verreweg het beste van het spel hacf Intusschen tellen we weer mee, lui! Texel 3Zwaluwen. Een pittige wedstrijd, T. bleef voor de rust in de minderheid. Z. scoorde tweemaal, terwijl de T-aanvallen op de goede verdediging afstuitten, terwijl Lolle in het Z-doel een prima wedstrijd speelde. De 2de helft werd door T. met een extra tempo ingezet en was het meest ten aanval goed gesteund door spil en kant- halfs. Ook de achterhoede met Henk, de deelman aan het hoofd, gaf weinig kans meer. Na goed doorzetten volgde een voorzet van rechts, waaruit T. scoorde, waarna Jan Bruin eveneens een voorzet met een prachtschot besloot en de par tijen op gelijke voet bracht. Het was een goede wedstrijd. Spelers en publiek wa ren tevreden. Onze groote clubavond is uitstekend geslaagd. Onze band deed het opperbest, de stemming was bijzonder gdfed. Reeds wordt er naar de volgende verlangd. A.s. Vrijdag clubavond 8 uur precies in Ca sino. Zondag Vrone-Texel. Deze kan ech ter nog worden veranderd. Voor de an dere elftallen wordt nog bekend gemaakt Adspiranten: Zaterdagmiddag half drie, trainen of wedstrijd. (Zie volgend nummer) D.D.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2