Hermann W. Gering 50 jaar Wat Texels boeren moeten weten; Wat ik in Rusland beleefde. BINNENLAND WERELDNIEUWS UIT VELERLEI BRON Texelsohe Berichten 56e JAARGANG. No. 5719. WOENSDAG 13 JANUARI 1943. TEXELSCHE COURANT Rijksmaarschalk Hermann Wilhelm Goring is na de Fuehrer, wiens allernaas te medewerker en officieele opvolger hij is, stellig de populairste man in 't Derde Rijk. Gisteren werd hij 50 jaar. Hermann Goring. Een mensch en strij der als weinigen. Reeds in 1914 oorlogs vlieger, later in 1918, commandant van 't befaamde eskader-Von Richthof en na diens dood en drager van de hoogste mi litaire orde Pour le Mérite. In 1922 reeds leidend fuctionaris der N.S.D.A.P. en een der allereerste en getrowwste medestrij ders van Adolf Hitler, met wie hij in 1923.de Putsch te Muenchen onderneemt. Zijn doortastendheid, scherpzinigheid en onverwoestbaar geloof in de overwin ning van het nationaal-socialisme, waar var zijn zwaar beproefd vaderland dan alleen nog'redding te verwachten heeft, doen Göring weldra hooger stijgen in 't politieke leven. In 1930 zien we hem als politiek gevolmachtigde der Partij in de Rijkshoofdstad en in 1932, na de geweldi ge stembusoverwinningen, die de Fuehrer weet te bevechten is hij de aangewezen man om het Rijksdagpresidium te ver vullen. En na de machtsovername in 1933 wordt hij tot tal van hooge ministerieele ambten geroepen, waarvan dat van Rijks minister voor de luchtvaart zeker wel een der allerbelangrijkste is. Góring, sinds 19 Juli. 1940 Rijksmaar schalk zal in de historie bekend blijven als de geniale schepper van het jonge, su perieure' Duitsche luchtwapen, dat hij, aanstonds nadat de Fuehrer de knellende kluisters van Versailles had verbroken, letterlijk van de grond af opbouwde en waarvan hij een wapen wist te maken, dat door zijn buitengewone kwaliteiten de eerbied van vriend en vijand afdwingt en dat nu reeds drie volle oorlogsjaren de voor gansch Europa strijdende Germaan- sche legioenen op alle «fronten de zege helpt, bevechten. Ook aan de succesvolle uitvoering der vierjarenplannen ter sa menbundeling van alle economische klachten en opvoering der productie tot voor de totale oorlogsvoering onontbeer lijke topprestaties, zpl de naam van Göring, stichter der Hermann Göring Werke A.G., onverbrekelijk verbonden blijven. Dal is Hermann Göring. onvermoei baar werker en strijder voor zijn Fueh rer,, zijn volk en zijn vaderland. Politicus en redenaar van groot formaat. Schepper, oi ganisator en aviatiek strateeg van uit zonderlijke bekwaamheden. Energiek en cicortastend als"weinigen en hard als staal waar zulks noodig is. Een man van bijzondere wilsprestaties, aan wie het Groot-Duitsche Rijk, veel, zéér veel te danken heeft. En een compromisloos nationaal-socia- list tot in de uiterste consequentie! H.N.D. UITREIKING nieuwe levensmiddelenkaarten en inlegvellen. Te Den Burg op Donderdag 14 Januari o.9. in het Fanfaregebouw van: 9-10 M. de Ruyterstr., Steenenplaats, Vischmarkt, Wittekruisweg, Groenepl. 10-11 Hoogerstr., Achterom, Binnenburg, Weststr., Kantoorstr., Suikerweg, Wes- terweg. 11-12 Haffelerweg, Zwaanstr., Hollewals- weg, MolendwarsstrtSchoonoordweg des middags van: 1,30-2,30 Warmoesstr., Hallerweg 2,30-3,30 W. de Zwijgerlaan. 3,30-4,00 Gasthuisstr., Gravenstraat. 4,00-4,30 koogerstr: 1 t.m. 39. Te Den Burg op Vrijdag 15 Januari n.s. in het Fanfaregebouw van: 9-10 Koogerstr. 40 en hooger Koogerweg 10-11 Weverstraat 1 t.m. 67 11-12 Weverstr. 68 en hooger, Emmalaan, Schildereinde 1 t.m. 23. des middags van: I,30-2,30 Schildereinde 24 en hooger. 2,30-3,30 Molenstraat. 3,30-4,30 Waalderstr., Nieuwstr., Parkstr: Te De Waal op Zaterdag 16 Januari a.s. in de o.l. school van: 9,30-10,30 wijk W nrs W 1 t.m. W 66 10,30-10,45 wijk W nrs W 67 en hooger 10,45-11,45 het dorp nrs 1 t.m. 72. II,45-12,00 het dorp nrs 73 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het geheele gezin, als mede de inlegvellen, welke bij deze stamkaarten behooren. Texel, 4 Januari 1943 De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. Winkeliers, die in normalen tijd sinaas appelen of mandarijnen verkochten, zijn verplicht aan de consumenten die bonnen vcor deze artikelen bij hen inleverden, daarop af te leveren. Indien niet voorra- dig-, dienen de winkeliers deze bonnen toch aan te nepien, desnoods tegen ont vangstbewijs, Het publiek mag niet afge scheept worden met het gezegde. „Wij krijgen geen sinaasappelen of mandarij nen en hebben niets aan uw bonnen". Winkeliers dienen de bonnen in te leve ren bij de Plaatselijke verdeelingscom- missie, die voor herbevoorrading zal zorg ciragen. Het publiek dient zich niet on gerust te maken, wanneer de winkelier niet aanstonds kan leveren. Bij eventu eels levering moet men echter genoegen nemen met de soort of soorten, welke de winkelier m voorraad heeft Texel, 12 Januari 1943. De'Burgemeester voornoemd RIJK DE VRIES. Zet het nieuwe jaar goed in: Steunt Winterhulp. Giro 5553. De wielrenner Van Amsterdam brak bij de training een sleutelbeen. Een centraal bestuur voor het draf- en renwezen is van overheidswege ingesteld. Een 7-j. ventje, dat op een fabriekster rein te Maarssen op een lorrie meereed, werd een been afgerukt. De kleeren van een 67-j. vrouw te Goor raakten door'een stoof in brand. Zij is aan de gevolgen overleden Een „dame" stal uit een magazijn te Den Haag een persianer van f7000. Ze werd op heeterdaad betrapt. Een veehouder te Amsterdam, die melk achterhield, kreeg f 4000 boete. Elders wef-a f 1000 en f 2000 boete opgelegd. Een 7-j. jongetje viel te Giesendam van ten hooizolder Hij kon nog naar huis loo- pen maar verloor toen het bewustzijn. De volgende dag is 't kind overleden. Uit de cabine van bioscoop Novum te Bussum werden de grammofoon, 40 pla ten. een versterker, luidspreker, micro foon, 12 lampen en een klok gestolen. De 11-j. J. Kaaij, die met levensgevaar te Den Haag de heer J. K. redde, ont ving van het Carnegie-Heldenfonds een zilveren potlood. Dirk Mooij, Assendelft, die zomer 1942 het wegkampioenschap voor amateurs behaalde, moest in het Leeuwenhoekhuis te A'dam een been worden geamputeerd. Een Hilversummer adverteerde met fietsbanden. Hij liet er f 100 voor betalen, maar liep tegen de lamp, toen hij, onge merkt* een rechercheur tot klant kreeg. In Amsterdam huwden vorig jaar pro test antsche mannen in 40 pet. met niet protestantsche vrouwen, r.k. mannen in 3b pet. met niet r.k. vrouwen. (Centr. Bu reau Statistiek.) Kunstvoorwerpen. Welke bij evacuatie r. et in veiligheid kunnen worden ge- bi acht, kunnen aan de president-direc teur der Commissie Burgerbevolking, Oranjestraat 10, Den Haag, in bewaring worden gegeven Max. prijs van bieten: tot halve kg. per siuk 11 ct.'/2-1 kg. per stuk 9 ct.; 1-1 l/t kg. per stuk 8 ct. per kg; boerenkool 11 ct spruitjes, ongeschoond 29 ct.; ge schoond 42 ct. per kg.; witte uien 13 ct. roode uien 15 ct. per kg.; koolrapen 67 ct. per kg.; druiven le soort f 1,28; ove rige f 1.09 per kg. Door „Vreugde en Arbeid" zal vandaag hel eerste werkpauze-concert van dit jaai worden aangeboden èn«wel aan een Hilversumsch bedrijf. Dit concert wordt van 13,15 uur tot 14 uur door de Ned. Omroep uitgezonden. „Vreugde en Ar beid" wekt de betriebsfuehrers op, hun gefolgschaft in de gelegenheid te stellen, dit concert in cantine of bedrijfsruimte te beluisteren. (Persdienst N.A.F.) Dc 19-j.student J. H, H. Kievit te Haarlem-Overvëen, is wegens sabotage en moord veroordeeld. Hij bracht een be zoek aan de woning van fcijn overbuur man, C. v.d. Reep, lid van de NSB. Diens vrouw, een Duitsche, was alleen in de kamer. Haar twee kinderen sliepen bo ven Toen de vrouw alarm wilde maken, stak K. haar op verscheiden plaatsen met een knipmes in hals en borst, waardoor ze spoedig overleed. Om roofmoord voor te wenden nam K. eenig geld en bonnen mc-e, Vérder zou K. listig bij de S.S. dienst hebben genomen om, nk zijn op- opleiding tot vlieger, naar Engeland fe~ kunnen uitwijken. Uit een goudsmidswinkel a.d. Heilige- weg te A'dam is voor plm. f 1750 gesto len. De 29-j. los werkman, H.K., die te IJmuiden een 60-j. alleenwonende doof-, stomme met een stuk ijzer neersloeg, toen hij (K) bij het stelen van ciganetten be trapt werd, kreeg 12 jaar. BEWAKINGSDIENST TEGEN SABOTAGE. De opperbevelhebber der Duitsche vveei macht wenscht, dat in elke gemeen te een bewakingsdienst wordt ingesteld, belast met de bewaking van nader aan te wijzen objecten. Deze dienst heeft ten doel, strafbare daden te voorkomen. Daarom wordt verwacht, dat vele Ne derlanders zich vrijwillig melden. In aanmerking komen zij, die uit hoofde van hun karakter en politieke levensbeschou wing waarborg geven, hun taak naar be hooren te zullen vervullen. Meldt u vrij willig aan. Ge bewijst daarmee de ge meenschap een goede dienst. DE ZON. Wc. 13 Jan. op 8,44; onder 16,54 DE MAAN. Wc. 13 Jan. op 12,22; onder 0,41 Eerst Kwartier- 13 Jan. 8.48 HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo. 13 Jan. 2,12 en 14,38 Dó 14 Jan. 3,04 en 15,34 Vi. 15 Jan. 4,06 en 16,42 Springtij 23 Januari Huisslachting varkens. Voor iedere machtiging tot huisslach ting van een varken, na 1 Januari 1943 door Bureauhouder afgegeven, is f 2,25 verschuldigd. Aanvoer rundvee. In hun belang wordt veehouders ver zocht, gevolg te geven aan de lastgeving tot leveren. Boventallige stieren. In hun eigen belang wordt veehouders aangeraden de identiteitspapieren van stieren, die in de termen vallen voor bo ventallig aanhouden, bij Bureauhouder in te leveren Vermindering bedrijfsmaximum. Verzoeken om vermindering bedrijfs maximum in verband met geleverde of veikochte runderen zullen niet meer in behandeling worden genomen, zeer bij zondere gevallen uitgezonderd. De wrpd. Voedselcommissaris voor Noord-Holland. MET DE HOOIKIST BEZUINIGEN OP KOLEN- EN ELECTRICITEITS- VERBRUIK. De hooikist is bij uitstek geschikt om te berzwinigen op het gebruik van kolen en electriciteit. Maar men moet er voor zor- geai cle pan zoo vlug mogelijk in de hooi- kis.t te zetten en haar direqt te sluiten. Voorts zette? men de hooikist vlak bij de pis als, waar men de spijs voorkookt, op dat mende2:e handeling vlug kan verrich ten. t Ook verdient het aanbeveling het deksel van de kist evên warm te laten worden, daar men anders een te sterke a/koeling krijgt. Het verplaatsen van de gevulde kist moet voorzichtig geschieden, daai een door de spijzen vochtige kistvof natte kranten niet meer isoleerend wer ken en de gerechten daardoor niet gaar w orden. Gebruikt de hooikist, maar goed! Boeiende causerie van de heer Er zijn geestelijken, die met de geloo- vigen de handen vouwen en om een com munistische overwinning bidden. Als ze twee dagen met mij op pad waren ge weest. zouden ze. daartoe niet meer de moed hebben Alle menschen daar zeg gen: Nooit meer bolsjewisme. Doordat de Sovjets alles hadden weggesleept en de landbouwwerktuigen, die er nog waren, van nul en geener waarde bleken, wer den uit Duitschland 56 treinen van 60 wagons boordevol met werktuigen naar Wit Roethenië en de Oekraine gezonden. Op onze bedrijven kregen we zeven wa gons werktuigen. Wij hebben er de lei ding over een machine- en tractorstation. (Daarover is door de heer Schoorl al uit voerig in dit blad geschreven). Wie met pek omgaat, wordt er mee besmei. Het stelen heeft de bevolking geleerd. Alles moet achter slot en gren del De man, die de. leiding had bij een öorschmachine, stond 's morgens raar te kijken, toen hij ontdekte, dat 's nachts allés riemen waren gestolen. Men moet tod hebben, om met de bevolking te kun- t!en omgaan De heer Schoorl verhaalde op geestige wijze, hoe hij dat klaar speelde. We kunnen Hitier niet dankbaar ge noeg zijn, vervolgde hij, dat hij de Sov jets een slag voor is geweest. Die dank baarheid kunnen we betoonen, door op ons terrein te arbeiden, zoo hard we kunnen. De vernietiging- en martel- en moordpartijen geschieden volgens een 'zuiver Joodsch systeem. Ik kan me niet voorstellen, dat er nog menschen zijn, die met thee en brood in het duin zitten uit te kijken naar de Engelschen .Al zou hun zon in het Westen opgaan, enkele uron later gaat zij toch in Dieppe weer onder. O. SCHOORL. (Vervolg). Spr. stond vervolgens stil bij de wegen, waarvan er nog niet een is verhard. Daar door hebben ze hun zijspan wel eens ver leren. Over de graanopbrengst zeide spr.: Wanneer u weet, dat ze met de ploeg niet verder dan tien cm. komen en het land de kunstmest moet ontberen, kunt u zich voorstellen, wat er van terecht komt. Er kar minstens 2 tot 3 maal zooveel van ge haald worden. Eenmaal oogstte men 23 hl. haver van een bunder. Dat was daar geweldig! Een aardappel is daar een aardappel. Als daar selectie wordt toegepast en de grond de noodige bewerking ondergaat, zal er heel wat meer uitgehaald worden. Jammer, dat de mannen liever lui zijn dan moe; de vrouwen en meisjes daaren tegen werken als paarden. Van haar heb ben we bij het binnenhalen van de oogst veel profijt gehad. De superieuren beloonden de ijver en de doortastendheid van de heeren Schoorl door hun. resp. 180 en 190 mark per mnd. extra uit te keeren. Schoorl verdient daar thans f 125-130 per week, zijn zoon, die pas 23 is. f 100, met vrije lfleeding, enz. Over de oorlogstoestand zeide spr. ten slotte nog: De vijanden van Duitschland hopen op verdeeldheid en revolutie, maar als je ziet, hoe -goed in Duitschland alles is geregeld, hoe alles op tijd. is ge zaaid, hoe'sterk de eenheid van 't volk is, dan staat het bij je vast, dat Duitsch land het nooit kan verliezen. Hiermee be sloot de heer Schoorl zijn relaas. (In volgend nr. de antwoorden op aan het :tlot van de vergadering gestelde vra gen.? ZWARE SLAG VOOR DE GE ALLIEERDEN. Zooals Zondagmiddag in een extra be richt is bekendgemaakt, heeft het op treden van een groep Duitsche duikboo- ten tegen een van Trinidad naar Gibral tar onderweg zijnd convooi een volledig succes opgeleverd. Het zwaar bescherm de konvooi bestond uitsluitend uit groo- te tankschepen, die brandstof naar Noord Afrika moesten overbrengen. In hardnek kige gevechten werden 13 tankbooten van te /amen 124,000 brt. tot zinken gebracht, en drie andere getorpedeerd. Het konvooi werd volkomen uiteengeslagen. Het ver lies der lading bestaande uit 174,000 ton brandstof is een zware slag voor de oor logvoering der Engelschen en Amerika nen in Noord-Afrika. Nanking verklaart de oorlog aan Engeland en de V.S. Ook de Nationale Chmeesche regeering heeft nu de oorlog aan Engeland en de V S. verklaard. Wij deden dit, zoo ver zekerde de president, uit vrije wil. Op aeze wijze alleen zal China herrijzen. Met Japan, Duitschland en Italië trekt 't nationale China op naar de overwinning. Voor het eerst sedert lange tijd zijn Chineezen en Japanners in een gemeen schappelijke strijd vereenigd. De belang rijkste deelen van China, bewoond door 250 millioen zielen, hebben zich aan de kant van de As geschaard. Roosevelt sprak. President Roosevelt beweerde in zijn onlangs gehouden rede, dat de macht van Japan met de dag afneemt, terwijl die van de V.S. daarentegenover grooter wGrdt. Japan werd met luchtaanvallen bedreigd. Als doel vande strijd in Noord- Afrika gaf de president aan- verminde ring van de druk op de Sovjet-Unie. Over de luchtoorlog sprekende, meende Roo sevelt te kunnen vaststellen, dat het met de overmacht van de As in de lucht nu definitief gedaan is. Nu zullen de Ame rikanen samen met de Britten en de Rus sen rake klappen gaan uitdeelen. In 1942 zouden 48000 militaire vliegtuigen in Amerika gebouwd zijn; alleen in Dec. retds 5500. Het Amerikaansche leger zou nu zeven millioen man tellen, tegenover twee millioen een jaar geleden. Ander half millioen man bevindt zich in 't bui tenland. Overigens is Roosevelt nog niet gciust over wat komen zal. Dit jaar zal, beweert hij zelf, geen gemakkelijk jaar zijn De geallieerden, zoo verzekerde hij, zullen nog kostbare en veel tijd vorde- rende taken moeten volbrengen. Allemaal bluf. In Duitsche politieke kringen neemt men al dat gepraat van Roosevelt voor kennisgeving aan Niets dan Amerikaan sche bluf, zooals men die al zoo dikwijls heeft moeten signaleeren. Van werke lijkheidszin en gezond politiek inzicht ge tuigt de „rede" van de president aller minst. Gewoonweg belachelijk is zijn be wering. dat de V.S. eindelijk Japan eens tot de strijd zullen dwingen. Men her- inrertzich zekerf nog wel de voorspelling van Roosevelt, dat hij in 90 dagen de Stille Oceaan van Japanners zuiveren zcu' Niels dan grootspraak De feiten spiaken anders. OVER POSTZEGELS Nederland geeft van 15 Jan. t.m. 15 Maart een bijzondere postzegel uit met een frankeerwaarde van 10 ct. 1 zonder tceslag en wel ter gelegenheid van de 19 Oct. 1942 gestichte Europeesche PTT.- vereeniging. Vaticaanstad geeft ter gelegenheid van h<H in 1942 geviérde bisschopsjubileum, een speciale postzegel uit. GEEN TWIJFEL MOGELIJK. Er kan in het geheel geen twijfel be staan over de komende ineenstorting van het Britsche wereldrijk, wanneer men de oorlqgsituatie van thans vergelijkt mei die van 1917-T8.. (S. G. B o s e, de Indische Vrijheidsstrij- óér). UW PLICHT DOEN. Ik vertrouw er op, dat gij met groote vastberadenheid, zonder naar links of rechts te zien, uw plicht zult doen, eerst in de Beweging, daarna in de nationaal- socialistische staat niet voor een week, een maand, een jaar, maar voqr uw^leven. (Ir. Mussert).^ DE HAAT, DIE NOODIG IS. Alle pogingen van de tegenstanders hebben het Duitsche volk met tot ont binding gebracht, maar integendeel ge leid tot de haat die noodig is om zoo'n strijd met kans op succes te kunnen voe ren. (De Fuehrer.) WAT VOORBIJ IS. De tijden der kleine volksgemeen schappen zijn onherroepelijk voorbij.. We mc-eten gaan inzien, dat wij plichten heb ben jegens het groote Europeesche ver band en dat nationaal-egoisme onder gang en slavernij beteekent. (Max Blokzijl m een radiopraatje). ENGELAND Churchill en Eden zouden Roose velt gaan bezoeken. ZWEDEN De Zweedsche politicus Nils Flyg is aar hartverlamming overleden. BRITSCH-IND1E Wegens de Japansche luchtaanval heeft de halVe bevolking van Calcutta de stad vqrlaten URUGUAY. Zoo droog is het in Uruguay, dat veel vee is omgekomen. Getracht wordt een deel van de veestapel naar een na burig tand over te brengen. MEXICO. Bij een ontploffing in een mijn tc Ciudad de Oro (Mex.) werden 100 ar beiders bedolven. 57 worden vermist. 8 lijken en 16 gewonden werden geborgen. ITALIË. Op Palermo's haven en centrale wij ken wierpen Amerik. vliegers talrijke biisantbommen. 46 personen werden ge dood, 262 gewond. (8 Jan.) Een sigaret veroorzaakte brand aan boord van hel m.s. Saturnia in de haven van Venetië. De steward, die met een biandende sigaret in de mond in slaap moet zijn geraakt, is omgekomen. TEXELSCHE SCHOENENRUILBEURS. Tot het ruilen van schoenen zal U opnieuw gelegenheid worden gegeven op Donderdag a.s. van half drie tot half vijf en wel in 't Raad huis, tweede deur links, naast trap. Voor hel ruilen wordt geen enkel bedrag in rekening gebracht. Wel dient .men er voor te zorgen, dat de meegebrachte schoenen»in be hoorlijke staat verkeeren. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N. N P.H,Polder f 1C.W., Den Burg f 2,50. JAC. BAKKER JACZ. OVERLEDEN. In de leeftijd van 81 jaar is de heer Jac. Bakker' Jacz. Zondag 10 Januari te zijnen huize overleden. De heer Bakker was een lange reeks van jaren en wel tot ziin"zeventigste levensjaar een gewaar deerd hoofdingeland van het waterschap de Dertig Polders. Hij ruste in vrede. ANTONINI KOMT WEER! Kinder- cn Familie-middag, ge organiseerd door de Tcxelsche Courant. Behoudens goedkeuring door de be trokken autoriteiten is het tweecle op treden van de goochelaar Antonini met ziji: loopende en sprekende pop August en de Oud-Hollandsche Poppenkast, be paald op Zaterdag 30 Januari a.s. Maan dag begint de kaartenverkoop. Wie vori ge middag niet bezcchten, hebben voor rang. JULIA DE GRUYTER. Indien de autoriteiten daaraan hun goedkeuring hechten, zal volgende maand hier Julia dc Gruyter, de befaamde voordrachtkunstenaressen optreden. Ongetwijfeld zal Texel deze talentvolle kunstenaresse bij haar eerste optreden op ons eiland op uitnoodiging van de di rectie van de Texelsche Courant een warme ontvangst bereiden. Nadere bij zonderheden volgen. ENGELAND KAN NIET WINNEN. Engeland heeft reeds te zware verlie zen aan macht, prestige en bezit geleden om nog te kunnen overwinnen (Dr. Go eb bels in „Das Reich".) MEEWERKEN AAN DE OPBOUW. Het behoort onze grootste trots te zijn, offers te mogen brengen en daardoor mee te werken aan de opbouw van een Nieuw Furopa. Thans moeten wij samen aan het werk gaan. Onze plicht is. het volk wak kei te schudden en te houden. (Mr. A. J. Zondervan, commandant W A.) DE BLIK NAAR HET OOSTEN. De Germaansche volken hebben de plicht bij te dragen aan de nieuwe orde ning van Europa. Geen volk kgn blijven bestaan, dat vasthoudt aan de oude, ver- koerde ideologieën, t Moet de blik weer naar het Oosten wendpn. Dan liggen er voor alle volken groote opgaven in het verschiet, ook voor het Nederlandsche. (Werner Dai'tz, Berlijn.) WIJ ZULLEN OVERWINNEN. Mussert, Leider. wi§, de jeugd, volgen u, uw strijd is de onze. Onder uw leiding, achter uw vlag zullen wij overwinnen. Wij zullen overwinnen, omdat de zaak waarvoor wij strijden, heilig en goed is; omdat wij de waarachtige strijders vopr ons Vaderland zijn, omdat u ons voor gaat! (F. Barkhuis in „De Stormvlag). „EEN HOOIKIST IN GEBRUIK BE- SPAART fcAS EN ELECTRICITEIT.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1