Oe moord op Rotterdam Wat Texels boeren moeten weten. I Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. Gemengd Nieuws ific JAARGANG. No. 5743. WOENSDAG 7 APRIL 1943. TEXELSCHE COURANT (HND.) De ontzettende ramp, welke Rotterdam, ja geheel Nederland Woens dag heeft getroffen, welke iedereen moet aanvoelen als een misdaad tegen het ge- beele Nederlandsche volk, heeft opnieuw ons Volk iets te zeggen. Opnieuw is. dui delijk en klaar gebleken, waar de eigen lijke vijanden van het Nederlandsche Volk wonen. Iemand, die zich nog altijd „bondge noot" noemt, die nog altijd ons goede Volk opruit en opzweept, die het geen moment rust gurlt en door de mond van aoor hem betaalde volksverraders en volksvreemden ons Volk probeert af te houden van de eenige weg, die het kan inslaan om met ten onder te gaan; ie mand, die zegt het goed met ons te mee- nen, doch geen dag voorbij laat gaan om onze burgerbevolking te teisteren, te brandschatten en te vermoorden in koe len bloede zoo iemand is een moorde naar en een schurk van wie men zich niet alleen met walging afkeert, maar op wie men de wet der wrake in volle om vang toepast. Wat Woensdag in Rotterdam weer is geschied, is geen oorlog meer, is moord! Rr. EEN GREEP UIT 'T RApiOPROGRAM. Woensdag: 12,30 (II) Uitwisseling boe- renjeugd; 17,00 (II) Ons aquarium. Donderdag: 19,00 Praatje van Max Blokzijl; 8,00 (II) De rij- en menschool te Hoofddorp; 11,00 (II) Gerechten van ko nijn; 11,15 (II) Meisjes van het Blinden instituut te Bussum zingen; 12,30 (II) Bijenteelt; 17,00 (II) Uit het krantenleven. Vrijdag: 18,40 Sport; 8,00 (II) Fruit- ttelt op Z. Beveland; 19,55 (II) Circusle- DE ZON. Wo. 7 April op 7,03, onder 20,23 DE MAAN. Wo 7 April op 8,41; onder 23,23 Eerste Kwartier: 12 April 16,04. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 7 April'11,56 en 24,15 Do 8 April 12,34 en 24,52 Vr. 9 April 13,10 en 25,29 Springtij 22 April. SCHOENENRUILBEURS. De Ned. Volksdienst staat morgenmid dag tusschen 4-5 uur op het Raadhuis weer voor u klaar. Ieder is er welkom! Er is een behoorlijke collectie kinder schoenen, tot maat 30 Bij voorkeur zul len deze schoenen geruild worden tegen kinderschoenen, grooter dan maat 30. BEGRAFENIS DUITSCH OFFICIER. Hedenmiddag om drie uur zal op de Alg. Begraafplaats aan de Koogerweg de teraardebestelling plaats hebben van een Duilsche Ober-Leutnant. Aan belangstel lenden wordt gaarne gelegenheid gegeven daarbij tegenwoordig te zijn. Haver voor paarden. De toewijzing 1943 zal waarschijnlijk grooter zijn dan die van vorig jaar, al thans voor wie zelf voldoende haver telen. Kunstmest. Alle aanvragen, die na 10 April a.s. binnenkomen bij Prov V. C., afd. Kunst mest, worden niet meer in behandeling genomen. De toewijzing wordt berekend op basis van het teeltplan 1943. Van deze toewijzing wordt dan afgetrokken, het geen reeds is verstrekt. Indien er vol gens deze berekening telers zijn, die nog recht hebben op een toewijzing, dan zul len zij deze binnen enkele weken ont vangen. Vervoer- en handelsverbod voor rundvee. Ingang van Donder dag 8 April. Het Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd heeft reeds gewezen op de pi ijzen voor gebruiksvee, welke tot een abnormale hoogte zijn ^gestegen. Thans moeten ingrijperide maatregelen worden genomen, om de rundveeprijzen tot een redelijk niveau terug te brengen. Daar toe zal ingang 8 April 1943 het vervoeren, afleveren en ontvangen van rundvee niet meer mogelijk zijn. Alle „Vrije" rundvee markten en de handel van bedrijf tot be drijf worden stilgplegd Een uitzondering zal slechts gemaakt worden voor rund vee, dat geleverd wordt op een slacnt- veemarkt of leveringsplaats, voor zoo ver een geldig geleidebiljet is afgegeven. De aanvoer van nuchtere kalveren naar de hiertoe aangewezen bedrijven. 'als mede de levering van gebruiksvee, dat op aanschrijven van de Provinciale Voed- selcommissaris en ter vervulling van de vceleverinsplicht op de vastgestelde plaatsen wordt aangevoerd, kan normaal doorgaan. Reeds afgegeven geleidebiljetten voor het vervoer van rundvee na 1 April naar andere plaatsen dan de slachtveemarkten of leveringsplaatsen zijn niet geldig en dienen wederom bij de PBH te worden ingeleverd. Binnenkort zullen aankoopvergunnin gen kunnen wórden uitgereikt aan de hiervoor in aanmerking 'komende vee houders. Slechts bij overlegging van deze aankoopvergunning zal alsdan het koo- pen en verkoopen van rundvee worden toegestaan. Nadere mededeelingen volgen UITREIKING VITAMINE D-TABLETTEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de eerstvolgende uitreiking van Vitamine D-tabletten (vervangingsmid del van levertraan) aan kinderen van 3 maanden tot 3 jaar en aan zwangexen ge durende de 3 laatste maanden der zwan gerschap, zal plaats vinden op Vrijdag 9 April 19.43 op de volgende plaatsen en uren: o.l. school Den Burg van 45 uur voor Den Burg en wijk B; o.l. school De Waal van 45 uur voor De Waal en wijk W; o.l. school Midden-Eietland van 4,30 5.30 voor Eierland, wijk E; o.l. school De Cocksdorp van 45 uur voor De Cocksdorp en wijk C; School met den Bijbel Oosterend van 4—5 uur voor Oosterend en wijk O; o.l school Oudeschild van 4;30 voor Oudeschild en wijk S; Woning Hoofd o.l. school Den Hoorn van 45 uur voor Den Hoorn en wijk H; o.l. school De Koog van 45 uur voor De Koog*en wijk K. De tabletten worden alleen afgegeven le. aan volwassenen; 2e. op vertoon van het trouwboekje; /3e. indien een zakje wordt medegebracht om de tabletten af te halen Kinderen waarvoor reeds op het consultatiebureau tabletten worden afgegeven, komen uiteraard voor deze uitreiking niet in aanmerking. In het belang van de volksgezondheid wordt ieder, die in aanmerking komt, aangeraden, zich voor zijn kind van deze tabletten te vóórzien en op het regelma tig gebruik daarvan (1 tablet per week) toe te zien. De tabletten dienen koel, droog en op een donkere plaats te worden bewaard. Den Burg, 6 April 1943, De Burgemeester van Texel, RIJK DE VRIES. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 5e periode, De Burgemeester van Texel brengt ter kennis, dat genoemde bescheiden zullen worden uitgereikt: Tc Den Burg op Donderdag 8 April a.s. in het Fanfaregebouw van: 9-10 M. de Ruyterstr., Steenenplaats, Vischmarkt, Wittekruisweg. 10-11 Groepeplaats, Hoogerstr., Achter om, Binnenburg. 13-12 Weststr., Kantoorstr., Suikerweg, Westerweg, Haffelerweg, Zwaanstraat 1 t.m. 37. 12-1 Zwaanstr. 37 en hooger, Molendwars straat, Hollewalsweg. Schoonoordweg. 2-3 Warmoesstr nrs 1 t.m. 68. 3-4 Warmoesstr. 69 en hooger, W. de Zwijgerlaan 1 t.m. 41. 4-5 W. de Zwijgerlaan 42 en hooger, Gasthuisstr. 1 t.m. 14. 5-6 Gasthuisstr. 15 en hooger en Graven straat, Koogerstr. 1 t.m. 39. Tc Den Burg op Vrijdag 9 April a.s. in het Fanfaregebouw van: 9-10 Koogerstr 40 en hooger, Kooger weg 1 t.m. 16. 10-11 Koogerweg 17 en hooger, WeverstK 1 t.m. 33. 11-12» Weverstraat 34 t.m. 90. 12-1 Weverstr. 91 en hooger, Emmalaan, Schildereinde 1 t.m 23. 2-3 Schildereindf 24 t.m. 108. 3-4 Schildereindè 109 en hooger, Molen straat 1 t.m. 32 4-5 Molenstr. 33 en hooger. Waalderstr. 1 t.m. <23. 5-6 Waalderstr. 25 en hooger. Nieuwstr., Parkstraat. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten met inlegvellen. Men dient vooral op den juisten tijd van oproep te letten. Texel. 5 April 1943. De Burgemeester van Texel. RIJK DE VRIES. Voor honden- en kattenbrood is deze nicand bon 13 aangewezen. Brandstoffen. De geldige bónnen voor 15 April mleveren. Broodrantsoen. Geruchten over wijzi ging zijn ongegrond. Sinaasappels. Van 2-17 Apr. op Resr 3-15 (zwarte opdruk) 350 gr., 4-13 jaar (in landgebied) V Aardappelen. Op de nieuwe bonkaar ten komen nu ook bonnen $oor aardap pelen voor. De boterbonnen zullen worden verwij derd van de nieuwe bonkaarten, uit te reiken aan melkveehouders, hun 'gezin en hun inwonend personeel. Zij moeten op een speciaal bewijs boter betrekken van de fabriek, waaraan ze melk leveren, of van die, aan te wijzen door PBH. Boter of margarine op bon 13. Van 5 t.m. 16 April geeft bon „boter 13a" recht op het koopen van 250 gram boter of margarine en bon „13b boter" op het koopen van 125 gram boter of marga rine. Men zal genoegen moeten 'nemen met het artikel, dat de leverancier in voorraad heeft. Zij, die deze bonnen tus schen 24 en 27 Maart jl. bij hun slager hebben ingeleverd, ontvangen op bon „boter 13a" 200 gram en op bon „13b bo ter" 100 gram rundvet. N.V. T E M. FIETSERS, LET OP UW SAECK! Er zijn de laatste dagen weer heel wat fietsers op de bon gezet, wegens het niet voldoende afschermen van het voorlicht en het ontbreken van een achterlicht. Een gewaarschuwd man BEURTDIENST TEXEL-HARLINGEN. Passagiers, die morgen met TESO naar Harlingen willen reizen (voor een be perkt getal is daartoe gelegenheid) die nen zich vandaag aan het kantoor van T E S.O.. Schildereind, te melden. Zie adv TREKHONDENKEURING. Tocel zit niet dik meer in z'n trekhon den Toen we de heer C. Ossen onlangs weer met de hondenkar zagéh rijden, maakten we er een berichtje van Dat was immers een nieuwtje; 't was de eeni ge hondentractie op het eiland. Bij de gisteren op het terrein van de Nood- slachtplaats gehouden trekhondenkeu ring werd slechts één exemplaar voorge leid en wel door de heer Halsema van Oost, wiens hond met zijn buldogachtig uiterlijk cum laude door het examen kwam. En daar moet u niet licht over denken: Er moest aan een 40-tal punten worden voldaan! DS. J. J. BUSKES. Ds. J. J. Buskes Jr., Gereformeerd pre dikant in H.'V. te Rotterdam (vroeger te Oosterend, Texel), is beroepen als pre dikant met een bijzondere opdracht der Ned. Herv. gemeente van Amsterdam. De Amsterdamsche kerkeraad besloot n.l. onlangs tot instelling van -een drietal bij zondere- predikantsplaatsen: één voor de jeugd, één voor intellectueelen en éen voor de arbeiders. De eerste, die voor de jeugd, zal worden bezet door dr. J. Koopmans; die voor intellectueelen door or. K. H. Miskotte, terwijl ds. J. J. Bus kes predikant met een^speciale opdracht voor de arbeiders wordt. KUNST EN KULTUUR. liet Wolf-cn-Deken-huisje te Bever wijk zal worden gerestaureerd. De standerdmolen van Someren (N.B.) is dit jaar 400 jaar oud. De dichteres Ine van Dillen is na lang durige ziekte te Amsterdam overleden. Cultuurschatten, door' bolsjewieken ge schonden, worden in het museum te Ba- rar.owitsche (Wit-Roeth.) onder leiding van, de Duitsche prof. Turski voor zoover mogelijk gerestaureerd. (NOC.) ONDERWIJS EN OPVOEDING Een textielschool zal te Hulst a.d. am bachtschool worden verbonden. Het Ned. Onderw. Genootschap is met zijn neveninstellingen opgenomen in het Alg. Voorzieningsfonds voor leeraren en onderwijzers. April brengt 2 uur meer daglicht. Volle maan hebben we dezè maand 20 April. De eerste spinazie v.d. koude grond is 2 April te Beverwijk geveild. 1300 zakjes shag werden te Beverwijk bij de fa. Schuckink Kool gestolen. 353 burgers werden in Maart door Brit- sehe bommen gedood, 761 gewond. Van koolzaad wordt dit -jaar plm. 50 duizend ha. geteeld. De Ned. politie werft weer personeel. Opleiding duurt z^s mnd. Burgemeester Truffino (Hulst) en Bur gemeester Fabius (Oostkapelle) zijn op staande voet ontslagen. Acht weken kreeg een 19-j. bakkers knecht te IJmuiden. die van zijn baas speculaasdeég en bonnen gapte. Een vrachtauto werd bij Delft door een trein gegrepen. De 36-j. bestuifrder werd gedood De laatste klepperman van ons land, Jan Bergman# is op 82-j. leeftijd te Hol ten (Ooverleden. Tol commandant v.d. Ned. Arbeids dienst werd benoemd luit.-kol b.d. L.A. C. de Bock, te Den Bosch. Een geit van J. Wolf, Bergerweg te Alkmaar heeft, net als vorig jaar, vier jongen geworpen. (Dagbl. v. N.H.) G. Speulman te Slochteren werd 4 April 100 jaar. Hij is nog gezond, maar ziin' gehoor is iets minder geworden. Dr. Schroedcr, Beauftragte voor Am sterdam, is' nu tevens Beauftragte voor Noord-Holland. Drie meisjes te Tilburg, 18, 18 en 17 j., stalen en verkochten te Tilburg tien fiet sen. Het 4-j. zoontje van de fdm. van Roe bel is te Barneveld dopr een auto aan gereden en daarna overleden. Bij het spelen is te Andijk het bijna 9-j zoontje van F. Lieuwen te water geraakt en verdronken. (Dagbl. v. N:H.) Aardbeving. Gisteren was het 100 jaar geleden, dat in Noord-Brabant een aard beving werd waargenomen, die groote ontsteltenis fte weeg bracht, maar weihig schade aanrichtte. Wie meer dan 50 kg. lompen in voor raad of onder zijn berusting heeft, moet daarvan voor 26 Maart aangifte doen bij Rijksbureau, sectie Lompen, Arnhem. Een 19-j. student wierp brandende lu cifer in een rioolput a.d Galvanistraat te Den Haag. Een ontploffing volgde. Een paar kinderen kregen brandwonden. Kranten mogen niet meer dan voor een derde deel met advertenties «gevuld zijn. Opname van een adv. in bepaald nummer is daardoor niet altijd mogelijk. Doodgevallen. Te Harlingen is de 49-j. mw. Nauta-Tichgelaar, moeder van drie kinderen, van een plat dak 8 m. hoog, doodgevallen De lieer H. B. Gottmer, oud-ffltaris te Qbdam, is op 81-j. leeftijd te Hilversum o\erleden. Hij had het door zelfstudie tot notaris gebracht. (Dagbl. v. N.H.) Het aantal slachtoffers van de Britsche bomaanslag op Rotterdam is weer ge stegen: 227 dooden (w.o. 62 vrouwen en 23 jeugdige kinderen). OPROEP Zij, die een of meer kinderen of oude ren uit het zoo zwaar getroffen Rotter dam 'voor enkele weken kosteloos in hun gezin zouden willen opnemen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk in verbinding te willen stellen met Burgemeester Rijk de Vries. Zes weken kreeg een gem.-veldwachter te Landsmeer, die van een clandestiene slachter f 600 zwijggeld aannam. Vijf jaar mag hij niet bij de politie dienen. Een oude vrouw met Fnesche kap met breed gouden oorijzer werd te Leeuwar den door een onbekende op straat de kap van het hoofd gerukt. De dader is zoek. 'In Geestcren woont een oude hand wever, die van het door de boeren ver- Louwde vlas het ouderwetsche boeren- lir.nen weeft. (Handelsblad.) Mc^. Trijntje Oosterhuis, adj.-directrice van het Rotterdamsche zeehospitum te Katwijk a. Zee, is op 52-j. leeftijd te Pa- terswolde overleden. Dertig fietsen, zonder banden, werden opgevischt uit een sloot langs de Kal- verdijkjes te Leeuwarden. Afkomstig van diefstal. Een wichelroedeloopster, mwf Sprok- kelhorst-Klein uit Zeist, heeft te Maas tricht onderaardsche gangen ontdekt, welke als schuilplaatsen bij luchtaanval len kunnen dienen. Katten-, konijnen- en hazenvellen, die particulieren voorhanden of in voorraad hebben, moeten ten spoedigste aan een erkend opkooper of handelaar worden verkocht. Verzuim is strafbaar. Bij de begrafenis van de door moorde naarshand gevallen burgemeester van Baexum, W. A. Hetterscheid, waren o.a. de Leider en Hauptdienstleiter Schmidt aanwezig. Op initiatief van de Ned. Oostcompag nie kan door een 15-tal vaartuigen op 't Peipusmcer (O. Estland) door 35 Nederl visschers worden gevischt. Garantieloon f 300 p. maand; ongehuwden f 200. Kost en inwoning vrij. De bouwboeren Joh en J. C Onder- dijk. Wieringermeer, zijn voor twee jaar uit hun bedrijf gezet wegens de verkoop van tarwe in de zwarte handel. Zij kre gen daarvoor reeds f3000 en f 1750 boeté. Geneeskrachtige kruiden, ook in het wiW groeiende, moeten zooveel mogelijk worden ingezameld. Apothekers die re gelend cn adviseerend willen optreden, gelieven zich in verbinding le stellen met de Vereen, voor Geneêskruidtuinen. De Bevcrwijksche notaris B. liet op het hypotheekkantoor te Haarlem een af schrift brengen van een koopacte, welke pas een paar uur later werd geteekend Hij kreeg in hooger beroep 14 dg.'gevan- genis. Hooge raad verwierp cassatie (Dagbl v. N.H.) De Rotterd. Bankvereen. N.V. liet haar jaarrapport 1942 deels het En gelsch verschijnen Het Nat. Dagblad tec kent hierbij o.a. aan „Die Engelsche- ziekte lijders moesten een tijdje een cur- sus-Nederlandsch volgen Sluiten, die Engelsche kliek. Dat is de eenige oplos sing". 22 jaar geleden zaaide een oud-Indisch man te Hilversum de pit van een Jaffa in een bloempot. Er groeide in zijn serre een plantje op, dat nu een boom gewor den is. De laatste twee jaar draagt hij bloesem. Vorig jaar één, nu 19 sinaasap pelen, wel wat bitter van smaak maar erg sappig. (Tel.) Boerenbedrijven, die van jongelui van 16-20 jaar hulp willen hebben bij de oogst, dienen zich voor» 1 Mei bij het Arbeidsbureau te melden. De jongelui moeten ontvangen kost. inwoning, be' wassching, herstel van kleeren, f 1,- per week zakgeld VERWIJDERING DER JODEN. 1 April willen wij in Overijsel, Drente, Friesland en Groningen een volstrekt ver bod voor joden afkondigen Dan komen Limburg, Brabant en Zeeland aan de beurt. Vervolgens zouden wij op 1 Mei Gelderland ën Utrecht daarbij betrekken en tenslotte Zuid-Holland, Noord-Hol land en de stad Amsterdam. Zoo willen wij de joden, die hier de bron van alle onrust en iedere terreuractie zijn, zoo snel mogelijk uit het volkslichaam ver drijven. Het is geen kleinigheid 130,000 joden, die over 100 jaar wellicht tot een millioen zouden zijn aangegroeid, uit een gezond Germaansch volkslichaam te heb ben verwijderd. Wij willen deze maatre gel onverbiddelijk doorzetten, omdat wij daarmee het Germaansche volk 'n dienst bewijzen. Daarom kennen wij dan ook cp dit punt geen zwakheid. (Höhere SS und Polizeifuehrer R a u- t e r.) ALLES OP ALLES. Zonder eenige concessies te doen moe ten wij alles op alles zetten om de oorlog te winnen; het nage slacht zal niet vragen, of wij in deze tijd populair waren of gelijk kregen, ciocn slechts of wij de oorlog gewonnen hebben. (Voorman Feldmeyer der S.S.) HET BESLISSENDE UUR. Wij weten, dat de bruggen achter ons fgebroken zijn. Wij weten, dat dit het beslissende uur der Duitsche geschiedenis is, maar wij weten ook, dat de overwin ning van Duitschland gegróndvest is in de vastberadenheid van 80 millioen Duitschers Geen macht ter wereld kan deze wedergeboorte van Duitschland en van het,Duitsche Rijk tot heil van Euro* pa nog verhinderen. (Reichsleiter Dr. R o s e n h e r g.) ONZE NATIONALE TROTS. Wij Nederlanders z&llen in Europa leidinggevende arbeid gaan verrichten tot ver buiten opze landsgrenzen; in het verleden heeft ons volk zoo groote daden verricht, dat niemand zich kan voor stellen, dat het in de toekomst niet het geval zou zijn. Dit is onze nationale trots! (C. J. Huygen, secr.-gen. NSB). NOG HXRDE STRIJD TE WACHTEN. De oorlog moet worden voortgezet tot de onvoorwaardelijke overgave door de tegenstanders Vooral zal Engeland zijn stijd met eindigen voor Japan verslagen is. De oorlog heeft zijn hoogtepunt nog niet bereikt. De geallieerden hebben nog ten harde strijd voor zich. De As zal volledig ontwapend moeten worden. (Mi nister Eden, Engeland) WEEST GROOTMOEDIG. Wie vrijwillig de strijd ingaat, omdat hij dat ziet als een plicht tegenover zijn eigen Volk, verdient de achting en waardeering van allen, óók van hen, die hel met de denkwijze van de vrijwilligers en hun idealen niet eens zijn. Moed, eer en zelfopoffering staan boven de politie ke strijd. Steunt «daarom het Verzor gingsfonds van het Vrijw. Legioen NecTer- land, posigiro 432100. De Fuehrer ver leende het Eiken loof van het Rid derkruis van het IJzeren Kruis aan Oberst Helmuth von Pannwitz. (Scherl-c.) Nieuw afweermiddel. Als nieuw afweermiddel van vliegtui gen gebruiken de Duitschers nu stalen netlen. die in de lucht worden geschoten. Aan parachutes blijven ze daar eenige lijd hangen als een doodelijke hindernis voor overvliegende bommenwerpers en jagers. De strijd in Tunis. In begin van deze week was de strijd in Tunis niet zoo hevig meer. Rommel heeft zich nu terdege verschanst tusschen de zoutmeren en de zee. Een groot offen sief zou wel weer op handen zijn. Mislukte Sovjet-aanvallen. De Sovjets zijn Zondag met verschei den divisies tot de verwachte aanval te gen het O.-front van het bruggenhoofd aan de Koeban overgegaan. De steeds op nieuw ondernomen, door sterke artillerie en vele pantsers gesteunde aanvallen, werden onder hooge verliezen aan men- schen en materiaal voor de vijand door Duitsche en Roemeensche troepen uiteen geslagen. Een eigen aanvalactie O. van Orel had ten succesvol verloop. De Luchtoorlog. Amerikaansche vliegers lieten Zondag bij goed zicht bommen op Parijsche woonwijken en twee drukbezochte sport velden vallen: 200 dooden, 700 gewonden. Verscheidene machines werden neerge haald. In Fxankrijk werden in 18 maanden 4000 Franschen door Anglo-Amerik. bommen gedood. Meer dan 0,2 millioen Franschen le den schade door Anglo-Amenk. bommen. De Sovjets verloren in deze oorlog al meer dan 37000 vliegtuigen Vooral Essen werd Zondagnacht door de Britten geteisterd. Maar de aan vallers verloren er wel 21 vliegtuigen. Met zware bommen werden mili taire doelen te Eastborn (Z. Eng.) be stookt. Geen enkel vliegtuig ging ver loren. Door bommen werden Zondag 221 peisonen gedood en 387 gewond te Na pels, 4 gedood en 20 gewond te Syracu se, 12 gedood en 30 gewond te Carlefor- te. Eenige machines werden neergehaald. IJVATSTE NIEUWS Millerand, oud-pres. Fransche rcpubl., is op 84-j. leeftijd te Versailles overleden. Verwacht wordt, dat Bolivia aan de As de oorlog zal verklaren. Bij een Britsch-Amerik. aanval op Ant werpen werden Maandag in 'n school 180 kinderen gedood.19 machines neerge haald.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1