Oproep ter aanmelding voer den Arbeidsinzet. De man, die «oor gaat. lie geen krijgsgevangenen worden. Wisjinski doet onthullingen. Wat Texels boeren moeten weten. Duitsche vrouwen pakken aan. WERELDNIEUWS Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigenbelang. TEXELSCHE COURANT 56e JAARGANG. No. 5753. WOENSDAG 12 MEI 1943. Op grond van de beschikking van de tijkscommissaris voor het bezette Neder- ïndsche gebied (Commissaris-Generaal oor Bijzondere aangelegenheden) no. 43 943, betreffende de verplichting tot aan- oi leiding voor de arbeidsinzet, worden bij ezen alle mannen, geboren in het jaar 921, wonende in het gebied van het }ewestelijk" Arbeidsbureau Alkmaar, op- eroepen om in de periode van Woens- 12 Mei 1943 tot Vrijdag 21 Mei 1943 en aanmeldingsformulier bij het Ar- eidsbureau of een Bijkantoor van dit lureau in ontvangst te nemen en dit op 2 hierna genoemde dagen persoonlijk eer bij het bevoegde bureau af te ge en. In Jan. en Febr. 1921 geborenen mel- len zich aan op Vrijdag 14 Mei 1943; in Maart en April 1921 geborenen op laandag 17 Mei 1943; in Mei en Juni 1921 geborenen op Dins- i^ag 18 Mei 1943; in Juli en '.<g* 1921 geborenen op at§Voensdag 19 Mei 1943; in Sept. en Oct. 1921 geborenen op Jonderdag 20 Mei 1943; in Nov. en Dec. 1921 geborenen op /rijdag 21 Mei 1943. Uren van aanmelding 9 u. tot 12,30 u. m. en 1,30 u. tot 4 uur namiddags De in de gebieden der Bijkantoren e[|vonende tot aanmelding verplichte per- onen moeten zich op dezelfde dagen in et ten aanzien van hen bevoegde bij- antoor van het Arbeidsbureau aanmel- ien. Bij de afgifte van het aanmeldings- ormulier moet de distributiestamkaart vorden medegebracht. Zij, die tot aanmelding verplicht zijn, jienen persoonlijk bij het Gewestelijk Arbeidsbureau (resp. Bij kan toot) te ver- chijnen. Zij moeten des'verlangd alle loodzakelijke bescheiden' overleggen en ille noodzakelijke inlichtingen verstrek- •ritten. Indien tot aanmelding verplichte per v ionen in dienstbetrekking zijn, moet de ge verkgever de verklaring van de tot aan- nelding verplichte persoon aangaande ri ie duur der dienstbetrekking op het for el nulier door onderteekening en eventu- ie ?el door plaatsing van een firmastempel bevestigen. Van de verplichting tot aanmelding zijn vrijgesteld: 1. Zij, die de Duitsche nationaliteit be zitten en bij bureaux van de Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, van het ..Arbeitsbereich" der Na- tionaal-Sozialistische Duitsche Arbeids party in Nederland, onderafdeelingen er van of er bij aangesloten organisaties werkzaam zijn; 2. Zij, die de Duitsche nationaliteit be zitten en bij Bureaux van de Duitsche weermacht, de Waffen-SS, de Duitsche Politie en de Rijksarbeidsdienst werk zaam zijn; 3. De ambtenaren en arbeidscontrac tanten van het Rijk, de Provincies, de gemeenten en andere publiekrechterlijke lichamen., alsmede zij, die werkzaam zijn bij de Spoorwegen, de P.T.T en de Ne derlandsche Bank; 4. Leden der voormalige Nederlandsche Weermacht, voor zoover zij volgens de bekendmaking van de Weermachtsbevel hebber Nederland d.d. 29-4-1943 onder worpen zijn aan de terugroeping in de k rij gsge vangenschap 5. Zij, die zich reeds ingevolge IX van de beschikking no. 30/1943 betreffende de sluiting van bedrijven moeten aan melden; 6. Geestelijken en leden van een gees telijke- orde; 7. Personen, die overeenkomstig II, lid "2, van de beschikking no. 43/1943 van de verplichting tot aanmelding zijn vrijge steld. Zij, die de Duitsche nationaliteit be- zitten en tot aanmelding verplicht zijn, melden zich bij de Duitsche „Fachbèra- ter" van het hierboven aangegeven Ge westelijk Arbeidsbureau. Tot aanmelding verplichte personen en werkgevers, die in strijd met de bepalin gen van bovengenoemde beschikking handelen of deze trachten te ontduiken, die b.v. hun verplichting tot aanmelding niet of niet behoorlijk nakomen, met op zet of uit nalatigheid onjuiste opgaven doen enz. worden gestraft, insgelijks uit lokkers, mededaders, en medeplichtigen. Dinsdag 11 Mei werd Ir. A. A. Mussert, ie Leider van het Nederlandsche volk, 49 aar; de leider, wiens leven door onvër- noeid streven naar het groote ideaal iet aan ons volk verschaffen van een veilige plaats in het nieuwe Europa wordt gekenmerkt Taai houdt- hij vast lan het Volk, want daar gaat het om. daaraan wijdt hij zijn leven met al zijn cracht. Als weinigen anderen kent Mussert de oop d^r geschiedenis, de ontwikkelings gang van de mensch. En juist deze we tenschap ligt aan zijn onvermoeide ar- )eid ten grondslag. Hij weet, wat ons land en ons volk van noode hebben om üch weer bewust te worden van zijn cracht. van zijn beteekenis. De strijd voor een nieuwe wereldbe schouwing laten de nationaal-socialisten ar. de mannen der wetenschap over Op de strijd voor het volk zij"n alle krach- en der nationaal-socialisten geconcen treerd. Immers: deze strijd gaat om het even zelf en ,,het volk is de bronaar van t leven". Mocht het met deze strijd ver teerd loopen, dan is het met land en volk gedaan, -Dan wacht ons de chaos. Maar die strijd loopt niet verkeerd. Daar voor levert iedere dag de bewijzen. De Ltider is op de goede weg en zal met de hulp van duizenden, die van goeden wille zijn, zonder twijfel zijn verheven doel bc-reiken.. 's-Gravenhage, 8 Mei. In antwoord op een vraag, of en welke uitzonderingen bij de terugvoering in krijgsgevangen schap van leden der voormalige Neder landsche weermacht gemaakt worden, wordt ojis van welingelichte zijde het /olgende medegedeeld Het ligt met in het voornemen om arbeidskrachten in krijgsgevangenschap terug te voeren, die onontbeerlijk zijn *oor het ordelijk bestuur en 't bedrijfs leven van het land met inbegrip van de voedselvoorziening en de landbouw, of, die direct of indirect in het belang van de Duitsche weermacht werkzaam zijn. Door .c-en reeds eenige weken geleden ge opend en op de meeste arbeidsterreinen afgesloten onderzoek naar de mogelijk heid van vrijstelling is de waarborg ver kregen, dat deze werkkrachten aan de betrokken Duitsche militaire instanties bekend zijn en van de terugvoering in de knjgsgevangenschap worden uitgesloten. NIEUWE WINTERHULP-LOTERIJ. We komen uw aandacht vragen voor de nieuwe Winterhulp-loterij, die met in gang van 15 Mei u^haar gelukskansen biedt In totaal zullen in zes series zes millioen loten worden verkocht. De kans om een, prijs te winnen is een op <^rie. Dat zegt wat. En de prijzen zijn niet gering Tien van f 1000, twintig van f 500, twintig van f 100, zestig van f 50, 200 van f 25, 1000 van f 10. Grijp uw kans! Premietrekkingen worden niet gehouden. Bij de laatste premietrekking van de vorige WHN-lotenj viel de premie van f 10,000 op lot 152717. DE MOORD VAN KATYN BEVESTIGD. Wisjinki, de plaatsvervangende volks commissaris van buitenlandsche zaken, heeftv te Moskou mededeelingen ver strekt aan de pprs in verband met de Poolsch-Sovjet-Russische betrekkingen. Daarbij heeft hij, wat niet de bedoe ling zal zijn geweest officieel de be schuldigingen met betrekking tot de mas samoord te Katyn bevestigd. Hij beweer de, dat de Polen de hun door de Sovjet unie bewezen weldaden met ondank hadden beloond. Het Poolsche leger wei gerde zich naar 't front te begeven. Boven dien beschuldigde hij de Poolsche diplo maten van sabotage en spionnage. Als straf zijn de jSovjets toen op groote schaal tot verbanning, opsluiting en te rechtstelling 'overgegaan. Ja, zelfs hebben zij van het oorspronkelijk 96000 man sterke Poolsche. leger maar 44000 man van levensmiddelen voorzien. Het aantal Poolsche officieren bedroeg maar 2630. „Meer konden we er niet vinden", merk te Wisjinki op. Maar hij vertelde er niet bij, dat plm. 10,000 officieren bij Katyn op gruwelijke wijze ter dood waren ge bracht. Daar had men blijkbaar niet ge- zccht! Terecht maakt men zich ernstig ongerust over het lot van de plm. ander half millioen Polen, die zich nog in Sov jet-Rusland moeten bevinden; wat werd er vah de 400,000 Poolsche kinderen, die mede naar die „heilstaat" werden ver ve erd? Men moet het ergste vreezen. VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1926. Amundsen en Nobile begeven zich met hun luchtschip Norge over de Noordpool. 1926. De Marsdiep maakt- een proef tocht op het Marsdiep. 1928. De bekende vliegtuigbouwer Dr. Dornier brengt een bezoek aan Texel. GRATIS SINAASAPPELEN. voor de jeügd o.l. school. Het Ned. Roode Kruis zal van het Spaansche Roode Kruis 3000 ton sinaas appelen ten geschenke ontvangen. Een tiende deel is reeds aangekomen. Het ligt in de bedoeling de kinderen van de lagere school hierop te tracteeren Ieder kind krijgt, verdeeld over «eenige dagen, 12 sinaasappelen. Deze moeten beslist op school worden opgegeten. Te Rotterdam en omgeving is met de tractatie reeds een begin gemaakt.- Het distributiekantor is 'van morgen af op werkdagen alleen geopend van half negen tot half één. Zaterdags: heele dag gesloten. Dinsdags en Woensdags alleen geopend voor winkeliers. LAMMERENMARKTEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat in verband met de bijzondere omstandigheden de gelegenheid tot aan gifte van lammeren voor de groote lam- merenmarkten op Zaterdagavond NIET zal zijn van 79 uur, doch van 78 uur. TexeJ, 10 Mei 1943. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING KAARTEN ZWARE ARBEID. Uitsluitend aan hen, die een volledig ingevuld aanvraagformulier f overleggen worden deze kaarten verstrekt. Op Donderdag 13 Mei a.s. te Den Burg in het Fanfaregebouw van 9-11,30 uur des morgens; te Oudeschild in de o.l. school van 1,30- 3,00 uur des middags, te Den Hoorn inde o.l. school van 4,15- 5,00 uur des middags. Op Vrijdag 14 Mei a.s. te Oosterend in de oude o.l. school van 10-12 uur des morgens; te De Cocksdorp in de o.l. school van 2,00-3,00 des middags; te Midden-Eierland in de o.l. school van 45 uur des middags. Op Zaterdag 15 Mei a.s. te De Koog in de o.l. school van 9,30- 11 uur des morgens. te De Waal in de o.l. school van 11,45 12,30 des morgens. Thcesurrogaten zijn tot distributiegoed verklaard Ook bouillonblokjes, soepta bletten. justabletten, enz. Boter. De bonnen 13A, 13B, 17A en 17B waarop nog geen boter, margarine of vet kon worden gekocht, kunnen deze week op het distr. kantoor tegen rant soenbonnen voor boter (onbeperkte gel digheidsduur) worden omgewisseld. Meer melk voor kinderen en andere jeugdige personen Dit zal ingang 10 Mei' mogelijk zijn dank zij grooter melkaan- voer. Van 10-15 Mei voor personen van 4-20 jaar 1,75 1. taptemelk of karnemelk extra op de bonnen 2-22 en 3-22 res. De Fuehrer ver leende het Eiken loof van het Rid derkruis van hét IJzeren Kruis aan kapitein ter zee Helmuth von Ruck- teschell, comman dant van 'n hulp kruiser, die zich door bijzondere dapperheid onder scheidde. Sch.) KEURINGEN VOOR WAFFEN-SS, LEGIOEN ELANDWACHT. Het SS.Ersatzkommando Nederland deelt mede: Nederlanders van Arisch bloed, in de leeftijd van 17-45 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen, die de opleiding hun stelt, kunnen zich bij de genoemde adressen vervoegen, teneinde gekeurd te worden. Bij de onderzoekingen worden ook alle gevraagde inlichtingen verstrekt met be trekking tot de verzorging der familie leden, enz. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde re denen in Nederland moeten blijven, de mogelijkheid bestaat, hun dienst te doen bij de Landwachp Nederland of bij het wachtbataljon in Amersfoort. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Ger- maansche SS in Nederland willen toe treden. 13 Mei 8 tot 15 uur te Goes, Café Centraal. 14 Mei 8 tot 15 uur te Den Bosch, Hotel „Noord-Brabant", Markt 45. 15 Mei 8-15 u. Venlo, Deutsches Haus, Egmondstraat 16. 16 Mei 8-15 u. Arnhem Café Royal. 17 Mei 8-15 u. Hengelo, Café Modern., Spoorstr. 18. 18 Mei 8-15 uur Zwolle, Hotel Gijtenbeek. 19 Mei 8-15 u. Groningen, Concerthuis, Poèlestr. 20 Mei 8-15 u. Leeuwarden, Huize Schaaf, Breed straat. 21 Mei 8-15 u. Amsterdam, School Iepenweg 13. 22 Mei 8-15 u. Utrecht, N V. Haus, Oudegracht 245. 23 Mei 8-15 uur Amersfoort, Pol, Durchgangslager, Leus- derweg. 24 Mei 8-15 u. Den Haag. Café „Den Hout", Bezuidenhoutscheweg. Overjarige schapen. Ingang 17 Mei 1943 kunnen geen over jarige schapen meer ter levering worden aangeboden; de achterstallige leverings- plicht schapen wordt omgezet in rund- vleeschlevering. Contract varkens. Het mesten van varkens voor eigen ge- •bruik is als volgt geregeld: landarbeiders ^ijn vrij van het houden van een con tractvarken. Naast hun huisslachtings- varken mesten bedrijven t.m. 10 ha. een contractvarken, bedrijven van 11 t.m. 25 ha. 2 en bedrijven boven 25 ha. 3 con tractvarkens. Verzoeken moeten worden ingediend bij PBH. Particulieren komen in het algemeen niet in aanmerking. Prof. Klinke overleden. Een der naaste medewerkers van mi nister Speer, Prof Klinke, is aan de ge volgen eener oorlogsverwonding overle den Luchtaanvallen op Italië. - De laatste dagen worden door groote aantallen viermotorige bommenwerpers luchtaanvallen gedaan op Italiaansche steden: Palermo, Messina, Marsala, enz. waarbij zware schade wordt aangericht en vele burgers het slachtoffer worden. Opgepast, Zwitserland! Eenige bladen in Zwitserland spelen een gevaarlijk spel. Zij houden geen re kening met het feit, dat zij de uiterste neutraliteit moeten betrachten om hun land ni^t in groote moeilijkheden te bren gen. De overheid te Bern heeft de redac ties 'n openlijke waarschuwing doen toe"- komen Kolonel Pantcff tc Sofia vermoord. De Bulgaarsche kolonel Panteff, oud directeur van politie te Sofia, werd door een schot in de nek vermoord, De daders een man en een vrouw ontkwamen met een auto. Panteff stond in nétipnale kringen hoog aangefthreven, maar werd door de joden, wegens tegen hen geno men strenge maatregelen, fel gehaat - In verband met deze moord zijn te Sofia 1000 personen opgesloten, onder wie 400 communisten. Meer dan 500,000 ton! Meer dan 500,000 brt. handelsscheeps- ruimte werd in de loop van April door Duitsche diukbooten tot zinken gebracht. Wel 63 schepen! Bovendien werden nog 18 schepen door torpedo's beschadigd. Een aanzienlijk deel van deze schepen moet ook gezonken zijn. De oogst van de Japansche en de Italiaansche duikbooten moet daar nog aan toe worden gevoegd. Martinique verhongert. De levensmiddelenpositie op het Fran- sche eiland Martinique (West-Indië) is onhoudbaar geworden. De aanleiding is bekend: Amerika eischte overgave van de op Martinique liggende oorlogsbodems Gouverneur Robert wees die eisch af, met het gevolg, dat Amerika de uitvoer van levensmiddelen naar dat eiland heeft stopgezet. Verscheidene inboorlingen heb ben Martinique reeds moeten verlaten. Veel joden in New York. Het valt iedere Amerikaan op, dat zich de laatste tijd zooveel joden in New York vestigen. Van iedere vijf inwoners is er één jood Dit zit 'm in de getallen, die uit Europa zijn gekomen. Bovendien doet zich in verscheidene Amerikaansche sta ten een beweging tegen de joden gelden; ook dit leidt er toe, dat steeds meer hun tenten in New York opslaan. Maar ook daar begint het anti-semitisme door te dringen. Geheime organisaties \yijzen op het gevaar, dat Amerika van joodsche zijde bedreigt.. Nu reeds controleeren jo den in sleutelposities het staatkundige en economische leven. Nu en dan worden wel personen wegens anti-semitische ac tie opgesloten, maar over het geheel staan de autoriteiten machteloos tegen over de toenemende afkeer, welke de A- merikanen voor joden aan de dag leggen. IIET SPEL DER EMIGRANTEN. JHallo boysdoorgeven" „O.KWie volgt?" BESCHERM UW VADERLAND. Geen onnoodig lawaai of ergerlijke orukte. Dit alles is onze mannen aan het Oostfront vreemd. Het verderfelijke bol sjewisme moet worden gekeerd en vol komen neergeslagen Bloedige drama's zooals Katyn zijn voor onze mannen aan het oostfront een prikkel om nog verbetener door te zet ten. Zij vragen geen belooning, de liefde tot hun vaderland verheft hen daarboven. Zij eischen slechts,, dat ook Nederland zich inzet. Het gaat om het zijn of niet-zijn. Stort op giro 432100, Verzorgingsfonds van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Drie maanden geleden werd voor Duit sche vrouwen de arbeidsplicht ingevoerd; thans kan geconstateerd worden, dat de resultaten de verwachtingen overtreffen. Over het algemeen is de geest in de be drijven, waar vrouwen te werk zijn ge steld, goed te noemen. Vooral bij arbei dersvrouwen en bij vrouwen uit de z. g. i'leidende klassen kan men veel begrip voor de noodzakelijkheid der getroffen .maatregelen Ontmoeten. De „pruttelaars" vindt men vnl. onder de middenstand en ondej- de gemiddelden Die snappen nog 'steeds weinig van de noodzakelijkheid, i-dat heV Duitsche volk al zijn krachten in- spant .om de toekomst veilig te stellen. In hoofdzaak gaat het hier om de kin- ^derlooze vrouwen en vrouwen met kinde ren boven de zes jaar. In vele gevallen worden door bemiddeling van nationaal- soc organisaties buren ingeschakeld om tijdens de afwezigheid van moeder voor de schoolkinderen te zorgen. Ook van kinderbewaarplaatsen wordt een dank baar gebrüik gemaakt Het liefst blijken de vrouwen bij post en spoorwegen te werken. Ook kantoor- twerk wordt graag verricht, maar de grootste behoefte bestaat aan fabrieks- arbeidsters. Daarbij wordt er zooveel mo gelijk gezorgd, dat de vrouwen in de buurt van haar woning werk krijgen. En kele fabrieken hebben met dat doel fili alen gevestigd in streken, waar men nog '/geen industrie had. Hoe staat Zweden er voor? Daarover heeft de Zweedsche premier Hansson mededeelingen gedaan. Zweden, zoo verzekerde hij, staat ook thans aan geen bedreiging bloot. Niemand heeft het voornemen getoond, Zweden in de oorlog te willen betrekken. Wij wenschen onze neutraliteit te handhaven. De voornaam ste taak^van de Zweedsche weermacht is: het beveiligen var^dè vrede Zware afweerstrijd in Tunis. Donderdag, zoo meldde het hoofdkwar tier van de Duitsche Weermacht, viel ae vijand met infanterie- en pantserfor maties, die vele malen sterker waren dan de onze, de Duitsch-Italiaanscche stellint- gen in de noordelijke en centrale front sector aan. Daarbij werd hij door sterke luchtstrijdkrachten ondersteund. Zoo slaagden de aanvallers er in op een plaats diep door te dringen. Vrijdag zette de vij and met een drukkende overmacht zijn aanvallen voort Wij brachten hem har de slagen toe, maar leden ook zelf aan zienlijke verliezen. Na hevige gevechten drong de vijand de steden Bizerta en Tu nis. binnen Bizerta werd ontruimd, na dat we alle militaire werken hadden ver nietigd. In Tunis werden verbitterde straatgevechten geleverd. Zaterdag trok ken onze in Tunis strijdende troepen zich terug op stellingen ten Z.O. van de stad. De vijand leed zware verliezen. Ten Z. van Bizerta wierp de vijand Maandag nieuwe pantserstrijdkrachten in de strijd, waarbij sterke formaties vliegtuigen hulp verleenden. Onze soldaten boden heldhaftige tegenstand en staakten de strijd pas, nadat zij hun laatste patroon hadden verschoten. Maar Z.O van Tunis houdt nog- een vrij groote Duitsch-ItalU aansche gevechtsgroep stand. Ook deze weert zich geducht, hoewel zij geheel op haarzelf is aangewezen, daar van de zijde van Europa geen ondersteuning meer kan worden verleend. Frankrijk strijdt om zijn behoud. Laval over de taak der Franschen. Na zijn onderhoud met de Fuehrer heeft de Fransche premier, Laval, de pers eens duidelijk uiteengezet, welke taak de Fran sche republiek wel heeft: Frankrijk strijdt met Duitschland tegen het bolsjewisme; daarin mag het nimmer verflauwen, want anders zouden de horden van Stalin hier toch vaste voet krijgen. In Moskou heeft men de regeeringen voor alle Europee- sche landen reeds op papier. Mede aan Frankrijk de taak, er voor te zorgen, dat het papieren regeerders blijven. Hoe dwaas was het. riep Laval uit, dat Frank- ïijk aan Duitschland de oorlog verklaar de, om Polen te redden! Het lot van Polen is nu onzekerder dan ooit Frankrijk moet thans met man en macht aan zijn toe komst werken. Dit kan o.m. geschieden door deel te nemen aan het arbeidsproces. De pers heeft tot taak, het volk een juist beeld te geven van de situatie, waarin Frankrijk zich bevindt en van de midde len, die het volk moet aanwenden, om het land een -veilige toekomst te waar borgen. De Fransche politiek moet zijn: duidelijk, zuiver, loyaal. De les van. Dieppe. Over een eventueele landing in West- Europa heeft Radio-Oranje onlangs o.m. het volgende meegedeeld: Wanneer zoo'n inval zou mislukken, zou dat een om vangrijke ramp zijn, ook voor de bezette gebieden. We kunnen er daarom pas toe overgaan, wanneer naar menschelijke berekening een mislukking is uitgeslo ten Zoo'n aanval moet massaal worden opgezet, want de Duitschers beschikken in het westen niet allëen over een goed gewapende krijgsmacht, maar ook over een net van verbindingen, waarlangs zij in korte tijd versterkingen kunnen aan voeren. Van Dieppe hebben we geleerd, aldus Radio-Oranje, dat een betrekkelijk zwakke geallieerde krijgsmacht na een geslaagde landing al gauw weer zee in wordt gedreven. Daarom kan alleen een inval worden gewaagd met een even ster ke, zoo niet sterkere krijgsmacht, mede omdat de Duitscheis over een krachtige verdedigingsgordel beschikken. Bij zoo'n invasie zouden honderdduizenden gealli eerde soldaten met de modernste bewa pening aan land moeten worden gezet. Tevens moet er voor worden gezorgd, dat aan de toevoer over zee niets mankeert. Of een dergelijke operatie dit jaar uitge voerd zou kunnen worden? Daar valt niets van te zeggen, evenmin of ze wel licht bemoeilijkt wordt door het feit, dat er nog onbekende krijgsgebeurtenissen in het Oosten en het Zuiden van groote in vloed kunnen zijn op de gebeurtenissen in het Westen aldus Radio-Oranje. N.V. T.E.M.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1