HÉÉI SPAAR- RÜKSPOST SPAARBANK Oproep ter aanmelding voor den Arbeitsinzet s-Ckti LANDDIENST Distributie. Belangwekkende Rede van de Rijkscommissaris Beperkt Uw Electriciteits- verbrui Het is Uw eigen/ belang. B'J DE GERMAANSCHE 9 - Jeugd van Nederland: Heipt mede Europa's Korenschuur te vullen I Nog steeds liggen in het Oosten vele vruchtbare ge bieden te wachten op stoere knuisten, die hen zullen be bouwen. Treedt in de voet sporen van hen, die reeds vorig jaar daarheen zijn getrokken. Strijdt met hen mede in den productieslag voor de Europeesche voed selvoorziening. Ook Neder land heeft daar baat bijl Trekt nu de wijde wereld ip, brengt iets tot stand en wordt boer op eigen hofstede, o Meldt je aan en vraagt inlichtingen bij het adres: Monseigneur Van de Wete ringstraat 118 - Utrecht 23 Mei t.m. 29 Mei 22 A f brood 4 ranls. brood of gebak 22 B brood 1 rants. 22 beschuit 1 rantsoen 22 A aardapp. 2 kg. aardappelen 22 B aardapp. 1 kg. 22 tabak 1 rants, tabak Van 23 Mei tot en met 3 Juni 1943. 21 A Boter rants, boter of margarine. 21 B Boter rants, boter of margarine Van 2 Mei tot en met 29 Mei 1943. 19 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 19 B vleesch 0.25 rants. 4-24, M-20 Res lVi rantsoen Vleesch. M-22, M-24 Res.: 2rants. Vleesch. M-27, M-28 Res. 5 rants. Vleesch of Vleeschwaren. M-31, M-32 Res 3 rants, idem. M-33 Res. 4 rants, idem. MEDEDEEUNGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING levensmiddelen en textielkaarten. Oudeschild op Dinsdag 25 Mei a.s. in de o.l. school van: 9-10 wijk S nrs S 1 t.m. S 19 en dorp r.rs 1 t.m 41. 10-11 wijk S nrs 20 t.m. 32 en dorp 42 t.m. 66. 11-12 wijk S nrs 33 en hooger en dorp 67 t.m. 78. 12412,30 het dorp nrs 81 t.m. 94. 2-3 het dorp nis 95 t.m. 155 3-4 het dorp nrs 156 t.m. 221. 4-5 het dorp nrs 222 t.m. 348 5-5,30 het dorp nrs 349 en hooger. Den Iloorn op Woensdag 26 Mei a.s. in Café Rotgans van: 9-10 wijk H 1 t.m. 13 en dorp 1 t.m. 11. 10-11 wijk H 14 t.m. 23 en dorp 12 t.m. 28 11-12 wijk H 24 t.m. 35 en dorp 29 t.m. 44. 12-1 wijk H 36 t.m. 55 en dorp 45 t.m 65 2-3 wijk H 56 t.m 91 en dorp 66 t.m. 81. 3-4 wijk H 92 t.m. 101 en dorp 82 t.m. 96 4-4,45 wijk H 102 t.m 113 en dorp 97 t.m. 107. 4 45-5,30 wijk H 114 t.m. en hooger en dorp 108 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezjn met de daarbij behoorende inlegvellen. (Vervolg van le pagina.) De Standgerechten deden, wat ze konden. Standgerechten hebben een zware taak. Zij moeten door bliksemsnel ingrij pen waarschuwen en een uitbreiding verhinderen en daarbij zooveel mogelijk de verantwoordelijken treffen. Dit is ze^r moeilijk, want de werkelijk schuldigen loopen bij dergelijke gebeurtenissen ge woonlijk niet op straat. Ik geloof ech ter, dat de standgerechten hebben ge daan, wat zij* konden. Ze hebben jnet zorgvuldigheid gewerkt. Er waren ge vallen, die aan de gewone rechtbanken werden overgedragen Een heel groot aantal vonnissen werd nog met voltrok ken. Het is treurig, dat er zooveel slacht offers gevallen zijn. We moeten ze op de corlogsrekening zetten, evenals het vele malen grooter aantal slachtoffers tenge volge va"n bomaanvallen van Engelschen en Amerikanen hier te lande De aanval op Rotterdam heeft meer offers gekost en meer onschuldig bloed dan noodig was om hier de orde te herspellen. Leiders dienen zich bewust te zijn van hun verantwoordelijkheid. Ook onder de Nederlanders is het ele ment van ordening sterk geweest. Door hun krachtig optreden en door het feit. dat zij opkwamen voor de ordening, heb- bij zij erger voorkomen. Wijzelf zijn in nat.-soc. lotsgemeenschap aaneengeslo ten gebleven, 'n gemeenschap, die steeds hechter aaneengclascht wordt tot een blok, dat juist de drager zal zijn van de toekomst van dit land. Waar de leiding zich van haar taak bewust was, werd de rust bewaard. Zoo dient het ook te zijn. De leiders van be drijven zijn mij verantwoordelijkheid schuldig voor de orde in die bedrijven Wanneer zij bemerken, dat onrust ont staat, dienen zij kalmeerend en verhel derend op te treden. Een opgeschroefd avontuur, zooals \Ve nu beleefd hebben, kan juist voor het Nederlandsche volk verschrikkelijk gevaarlijk worden. Stel u voor, dat de weermacht met haar zwa- ïe wapenen had moeten ingrijpen! Ik denk ook aan de precaire levensmidde- lenpositie in dit land. Er is melk ver spild, inrichtingen zijn getroffen, raap zaad en graan werden afgesneden, boer derijen in brand gestoken Was dat niet de commune, die zich aanmeldde om bin nengelaten te worden7 Slechts bij uiter ste discipline kan dit zeer gecultiveerde land, dat het grootste aantal menschen op zijn gebiedt voedt, deze tijd door slaan. Om uwentwil moet de éiscipline worden gehandhaafd. Tegen de zwarte handel. Het is geen daad van vaderlandsliefde, wanneer iemand levensmiddelen en an dere artikelen verdonkeremaant. Meen niet, dat daardoor afbreuk wordt gedaan aan het Duitsche rijk. Zoo groot zijn de door Duitschland gestelde eischen niet. Dt clandestiene handel moet door de Ne derlanders zelf bestreden worden Wan neer de Nederlanders dar niet willen, is van clandestiene handel geen sprake. Niemand houdt de Nederlandsche uitvoe rende macht tegen, wanneer ze een zwarte handelaar vervolgt. Het zal met gebeuren, dat een of andere Duitsche dienstinstantie of een of andere Duil- scher zegt: „Die man mag niet worden vervolgd, want hij heeft aan mij gele verd". Op grond van de beschikking van de Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied (Commissaris-Generaal voor Bijzondere aangelegenheden) no. 43/ 1943, betreffende de verplichting tot aan melding voor de arbeidsinzet, worden bij dezen alle mannen, geboren in 1922 en 1923, wonende in het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, op geroepen om in de periode van Vrijdag 21 Mei 1943 tot ^Zaterdag 29 Mei 1943 een aanmeldingsformulier bij het Ar beidsbureau of een Bijkantoor van dit Bureau in ontvangst te nemen en dit op de hierna genoemde dagen persoonlijk weer bij het bevoegde bureau af te ge ven. In Januari, Februari, Maart en April 1922 geborenen melden zich aan op Maandag 24 Mei 1943. In Mei, Juni, Juli en Augustus 1922 ge borenen op Dinsdag 25 Mei 1943. In September, October, November en December 1922 geborenen op Woensdag 26 Mei 1943. In Januari, Februari, Maart en April 1923 geborenen op Donderdag 27 Mei '43 In Mei, Juni, Juli en Augustus 1923 ge borenen op Vrijdag 28 Mei 1943 In September, October, November en December 1923 geborenen op Zaterdag 29 Mei 1943. Uren van aanmelding 9 u. tot 12,30 u. v.m. en 1,30 u. tot 4 uur namiddags. De in de gebieden der Bijkantoren wonende tot aanmelding verplichte per sonen moeten zich op dezelfde dagen in het ten aanzien van hen bevoegde bij kantoor van het Arbeidsbureau aanmel den. Bij de afgifte van het aanmeldings formulier moet de distributiestamkaart worden medegebracht. Zij, die tot aanmelding verplicht zijn, dienen persoonlijk bij het Gewestelijk Arbeidsbureau (resp. Bijkantoor) te ver schijnen. Zij moeten desverlangd alle noodzakelijke bescheiden overleggen en alle 'noodzakelijke inlichtingen verstrek ken. Indien tot aanmelding verplichte per sonen in dienstbetrekking zijn, moet de werkgever de vèrklaring van de tot aan melding verplichte persoon aangaande de duur der dienstbetrekking op het for mulier door onderteekening en eventu eel door plaatsing van een firmastempel bevestigen. Van de verplichting tot aanmelding zijn vrijgesteld: 1. Zij, die de Duitsche nationaliteit be zitten en bij bureaux van de Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, van het „Arbeitsbereich" der Na- tionaal-Sozialistische Duitsche Arbeids party in Nederland, onderafdeelingen er van of er bij aangesloten organisaties werkzaam zijn; 2. Zij, die de Duitsche nationaliteit be zitten en bij Bureaux van de Duitsche weermacht, de Waffen-SS, de Duitsche Politie en de Rijksarbeidsdienst werk zaak zijn; 8. De ambtenaren en arbeidscontrac-1 tanten van het Rijk, de Provincies, de gemeenten en andere publiekrechterlijke lichamen, alsmede zij, die werkzaam zijn bij de Spoorwegen, de P.T.T. en de Ne derlandsche Bank; 4. Leden der voormalige Nederlandsche Weermacht, voor zoover zij volgens de bekendmaking van de Weermachtsbevel hebber Nederland d.d. 29-4-1943 onder worpen zijn aan de terugroeping in de krijgsgevangenschap; m y 5. Zij, die zich reeds ingevolge IX van de beschikking no. 30/1943 1 betreffende de sluiting van bedrijven moeten» aan melden; 6. Geestelijken en leden ,van een gees telijke orde; 7. Personen, die overeenkomstig II, lid 2, van de beschikking no. 43/1943 van de verplichting tot aanmelding zijn vrijge steld. Zij, crie de Duitsche nationaliteit be zitten en tot aanmelding verplicht zijn, melden zich bij de Duitsche „Fachbera- ter" van het hierboven aangegeven Ge westelijk Arbeidsbureau. Tot aanmelding verplichte personen en werkgevers, die in strijd met de bepalin gen van bovengenoemde besclukking handelen of deze trachten te ontduiken, dus b.v. hun verplichting tot aanmelding niet of niet behoorlijk nakomen, met op zet of uit nalatigheid onjuiste opgaven doen enz. worden gestraft, insgelijks uit lokkers, mededaders, en medeplichtigen. Inlevering van radiotoestellen. De ophitsing komt van de overkant en daar gaat. men dom to werk. Het zou kunnen zijn, dat kleine groepen zich door de daar gegeven aanwijzingen laten ver leiden en door hun voorbeeld anderen meesleepen. Dan zou er een onzegbaar en niet te overzien ongeluk over Nederland losbarsten. Niet voor de Duitschers,' maar voor hen, die met leege handen te genover soldaten met de beste wapens ter wereld zouden staan Ik wil verhin deren, dat er een ongeluk geschiedt pn dit heeft er mij na zeer lang overwegen er toe gebracht, de radioetoestellen in be slag te laten nemen. Ho'ewel rechtsvoor waarden aanwezig waren, om ze zonder schadevergoeding ip beslag te nemen, heb ik gelast, dal er een schadeloosstel ling wordt gegeven. Dat gij, nationaal- socniet "bij deze actie wordt betrokken, spreekt vanzelf, want gij staat bij ons en wij staan bij u. Het tweede front. Wat moest er met die staking worden bereikt? Hadden wij, Duitschers, moeten toegeven? Of wilde men er voor zorgen, dat de Engelschen plotseling zouden ko men? Maar Radio-Oranje heeft juist verklaard, dat vorming van een tweede front een zeer bedenkelijke zaak zou zijn. „Mislukt zoo'n onderneming, dan zou dat een catastrofe zijn. Wij weten, aldus Radio-Oranje dat de Duitschers hier in het westen tientallen divisies hebben Wij kunnen daaronj in het geheel niet zeggen, of wij dit jaar nog een tweede front kunnen vormen". Europa is onaantastbaar geworden Men beweert wel, dat wij in Afrika zoo iets als een beslissende strategische nederlaag leden. Maar men dient te we ten, dat door de actie in Afrika de vij and gedwongen werd, al wat hij* aan troepen en materiaal kon missen daar heen te zenden. De kans op een inval in Europa werd daardoor verkleind. Onder wijl heeft de Fuehrer in strategisch op zicht door de strijd in Tunis zes maan den gewonnen. Onze tegenstanders heb ben dit verlies bitter moeten betalen. Eu- ïopa is inmiddels onaantastbaar gewor den. Wij kunnen thans wel tienmaal zulk een Tunis verdragen. Wij hebben immers de binnenste linie en veilige aanveer. De vijand moet van over zee komen, waar onze duikbooten hem bedreigen en onze bommenwerpers, opgestegen van de zgo beschermde en veilige vliegvelden, op hem kunnen losstormen Lan dingen aan de kust zijn niet eenvoudig. In iecfer geval zijn ze noch in de vorige wereldoorlog, noch in deze tot nu toe aan de Engelschen of Amerikanen ge lukt en daar zal het bij blijven. Om zijn of niet zijn. De Rijkscommissaris wijdde vervolgens zijn aandacht aan de internationale- en oorlogssituatie, waarbij hij er o.m op wees. dat de tegenwoordige oorlog ver schilt mei de vroegere. Ging het vroe ger om grenzen, om oorlogsschadeloos- stellingen, om handelsverdragen, enz., het gaat thans om hel zijn of niet/ zijn; om 't naakte bestaan en wel voor de staat, voor het volk en voor elk afzorfderlijk in geheel Europa. Hetzelfde was het ei- genlijx slechts ten tijde van de volksver huizing, toen de levensordeningen op el kaar botsten, zooals zij uit het ras ont stonden, dus volkeren met een bepaald kegmerk. Wanneer toen een volk over wonnen was, werd het ook vernietigd. Nu is het precies zoo. Europa, ontwaak Europa staat slechts voor de keus, voor het geval, dat de anderen zouden over winnen: of de Amerikanen laten Europa aan zijn Jot over en dan komt het Bol sjewisme onmiddellijk; of de Amerikanen laten 't heele nihilisme, waarmee de joden steeds de volkeren oversTroomen, over ons komen. Met het oog op deze toestand is er slechts één parool: Europa, ontwaak. Tewerkstelling van studenten. Sprekend over de tewerkstelling van studenten verklaarde de Rijkscommissa ris, dat er zeer zorgvuldig te werk wordt gegaan zoo komen b.v de ryedische stu denten in de hospitalen. In dit verband wees de Rijkscommissaris er op, hoeveel millioenen Duitsche mannen thans reeds jarenlang van hun gezinnen weg zijn, niel om ergens veilig met een dak bo ven het hoofd te werken, maar om daar buiten in de steppen van het oosten een wal te vormen van ijzer en bloed opdat de steppenhorden ons niet zullen overval len. Het nieuwe Europa vormt zich aan de fronten, het vormt zich echter ook. in de fabrieken en werkplaatsen, die thans voor de fronten werken. De kerkelijke boodschappen. Spreker keerde zich vervolgens tegen de kerkelijke boodschappen, waarbij hij erop wees, dat het niet juist is, wanneer cjaar gezegd wordt, dat het Christendom de eenige macht is om zich tegen het bolsjewisme te keeren. Het politieke christendom stellig niet. Wij hebben im mers de zwart-roode coalitie in Duitsch land medegemaakt, die deels uit dom heid, deels uit kwaadaardigheid de weg- bereidster was voor de bolsjewiseering van het Duitsche volk, dat alleen door Adolf Hitler en het nationaal-socialisme van de rand van de afgrond kon worden gered. Aan het slot van zijn rede deed de rijkscommissaris een vurig beroep op allen om mede te werken tot het beha len van de eindoverwinning. Goedheid bestaat uit verstand en energie. Een ideaal is het kompas voor de ge meenschap. De waarde van een mensch ligt in zijn zedelijk zijn. BONNEN BETEEKENEN VOEDSEL. MITS ER GELD IS! ZORGT VOOR GELD. STEUNT WINTERHULP! GIRO 5553. BEKENDMAKING. Den Haag, 20 Mei 1943. Het Bu reau van de Wehrmachtsbefehls- haber in den Niedcrlanden deelt mede: de Nederlandsche onderdanen 1. Willem Theodoor Pahud de Morlanges, student in de schei kunde, geboren 1 Juli 1921 te Heemstede, woonachtig te Delft;* 2. Eduard Ellis v a n R a a 1 t e, student in de werktuigbouwkunde, geboren 13 Oct. 1918 te Rotterdam, woonachtig te Delft; 3. Piet Marinus Arnoldus lluur- m a n, scheepsbouwer, geboren 10 Juni 1917 te Velp, woonachtig te Capellc; 4. Adriaan Gerhard Smit, em ployé, geboren 4 Sept. 1920 te Al- blasserdam, woonachtig te Alblas- serdam; 5. Menko Hendrik Herbert K ö- n i g, student, geboren 19 Juni 1917 in Den Haag, woonachtig te Delft; 6. Charles Okes van der Plas, student in de mijnbouwkunde, ge boren 8 Sept. 1920 te Leiden, woon achtig te Delft zijn door een krijgsraad ter dood veroordeeld, omdat zij ondanks alle tevoren gegeven waarschuwingen in het jaar 1942 deels gemeenschap pelijke spoorwegaanslagen en an dere daden van sabotage verricht, deels pogingen daartoe gedaan heb ben. Zij hebben leven en eigendom van leden van de bezettingsmacht en van Nederlanders in gevaar ge bracht en vernietigd. De vonnissen zijn door den kogel ten uitvoer gelegd. Wie sabotage pleegt, verbeurt zijn leven. Inleveren bonnen winkeliers. Cacao: 3-27, 4-27. Brood: 21 A en B. 569-572 Gebak zie brood. Beschuit: 21. Boter: 18. Kaas: 541-543. Taptemelk: 21. 22, 23, 24, 3-2Ê Melk: 21, 22, 23, 24, 4-28. Vleeschwaren: 19 A en B; 4-24, M-20, M-22, M-24. M-27, M-28,' M-31, M-32, M-33. Aardappelen: 21A en B. Tabak: 21. Petroleum: 07, 08. Brandstoffen: 11 KF en 15 t.m. 19 BV. Textiel 1-120. Ser viesgoed: Spec punten. Keukengerei: 2-14, 2-15 spec, punteft Boter. Op de nieuwe bonnen mag reeds van 22 Mei a.s. af worden gekocht. Ditmaal wordt op de A-bonnen 125 gram beschikbaar gesteld. Met ingang van 29 Mei zal een tweede boterbon „A" worden aangewezen, eveneens voor 125 gram, geldig t.m 3 Juni* a.s. Kaas. De bonnen 527 t.m 529 en 541 t m 543 zijn geldig t.m, 29 Mei. Sinaasappelen. De bonnen 3-14, 3-15, 4-19 res. zijn geldig t.m 12 Juni. KEURINGEN VOOR WAFFEN-SS LANDWACHT EN LEGIOEN Het SS.Ersatzkommando Nederland deelt mede: Nederlanders van Arisch bloed, in de leeftijd van 17-45 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen die de opleiding hun steltT kunnen zich bij de genoemde adressen vervoegen, teneinde gekeurd te worden. Bij de onderzoekingen worden ook alle gevraagde inlichtingen verstrekt met be trekking tot de verzorging der familie leden, enz. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde re denen- in Nederland moeten blijven, de mogelijkheid bestaat, hun dienst te doen bij de Landwacht Nederland of bij het wachtbataljon in Amersfoort. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Ger- maansche SS in Nederland willen toe treden. Keuring op 22 Mei 8-15 u. Utrecht,NV. Haus, Oudegracht 245. 23 Mei 8-15 uup Amersfoort, Pol, Durchgangslager, Leus- derweg. 24 Mei 8-15 u. Den Haag, Café „Den Hout", Bezuidenhoutscheweg. VRIJGESTELD VAN ARBEIDSINZET. Het SS-Ersatzkommando Nederland deelt mede. Voor personen van 18-35 jaar, die aan- meldingsplichtig zijn voor de arbeidsin zet, bestaat op hun verzoek de gelegen heid zich op de in de pers genoemde da ta en plaatsen aan te melden voor keu ring voor de Waffen SS, Nederlandsch Legioen, Ned. Landwacht en SS-wach- bataljon. Zij worden gedurende hun ver bintenis bij een der bovengenoemde on derdeden van de arbeidsinzet vrijge steld. 1 .ANDWACHTDIENST komt in mindering van de Ar. beidsdienst. Voor Nederlanders, die bij de Land wacht dienen, doch onder de arbeids dienstplicht vallen, wordt de diensttijd vanjdrie maanden bij de landwacht in aanmerking genomen voor de arbeids- denstplicht. Dienstplichtigen voor de arbeidsdienst, die drie maanden bij landwacht hebben gediend, worden dus slechts voor de tijd van drie maandej, voor^de arbeidsdienst opgeroepen. iiiii INGEKOMEN PERSONEN Hendrikje v.d. Wal van Tietjerkstera- deel Rijperkerk 210 n K 77. Cornelis J Vink van R'dam, Hoek van Holland, Pr. Hendnkstr. 195b naar Den Burg, Molenstraat 18. Maaike Mulder van Meppel, Parklaan 34 n. Den Burg, Koogerstr. 52. Johanna de Bie van Zijpe I 133 naar De Cocksdorp 31. Elisabeth Schmidt, naar idem. Regina Maria Logman van Groningen Koninginnelaan 51a naar C 71. Dina C Wondergem van Haarlem, Schotersingel 4 n Den Burg, Warmoesstr 73. Hendnka Kroes van R'dam, v.d. Werf- straat 5b naar II 24. Wilhelm Groenger, v. Duitschland n. Oudeschild 388. Christian Dahm van idem, idem. KWARTIER IVJAKEN. De Burgemeester van Texel maakt in overleg met den Ortskommandant be kend, dat kwartiermaken /hor leden van de Duitsche Weermacht of arbeiders, die voor de Duitsche Weermacht werken, al leen kan geschieden op vertoon van 'n machtiging van den Ortskommandant of coor een persoon, die door Ortskomman- oant of Burgemeester daarmee is belast. Zelfstandig kwartier maken is niet ge oorloofd. In geval van twijfel, wordt een ieder in zijn eigen belang aangeraden, zich eerst tot Ortskommandant of Bur gemeester te wenden. Texel. 21 Mei 1943. De Burgemeester van Texel, RIJK DE V0IES. LEGGER DER WEGEN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis, dat een exemplaar van het door hem ingevolge het bepaalde bij de we- genwet opgemaakt ontwerp van de leg ger van de wegen op 24 Mei 1943 op do secretarie der gemeente is nedergelegd. Het ontwerp ligt aldaar van die dag tot 25 Juni 1943 ter inzage van een ieder. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij den burgemeester ingediend en worden bij het ontwerp voor een ie der ter inzage gelegd. De bezwaarschrif ten kunnen worden toegelicht en bezwa ren kunnen mede ingebracht worden in een zitting, welke zal worden gehouden in het gemeentehuis op 25 Juni a.s., des voormiddags 10 uur. Na de vaststelling van de legger is de openbaarheid van de weg en de verplich ting tot onderhoud en tot een bijdrage in Lot onderhoud van den weg vastgelegd. Wijziging van onjuiste vermeldingen te dezer zake ,kan dan nog slechts door rechterlijk vonnis bewerkt worden. De Burgemeester noodigt belanghebbenden daarom uit, zich ervan te overtuigen, of Let ontwerp naar hun mcening geen on juistheden bevat en, zoo ja, daartegen binnen den daarvoor gestclden termijn bezwaren in te dienen. Texel, 18 Mei 1943. L)e Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRTFS De Secretaris, JONKER. VERTROKKEN PERSONEN. Hendrikje de Jong, v. Oosterend, Pe- perstr. 25 naar Naaldwijk, 's-Graven- zandscheweg 67. Geertruida H. v.d Brink, v. Oosferend Kerkstr. 14 n Arnhem, Eusebiusplein 24. Willy Kupfernagel v. Den Burg, Groe- neplaats 11 naar Duitschland. Johannes M. v. Kooten v. B 192 naar Fróneker, Dr. Kuiperstr Lolke Doorenspleet van Den Burg, Schildereind 94 n. Alkmaar, Oudegracht 287. Alida A Verwayen v. Den Burg, We- verstr. 7 n. A'dam, Nepveusstr. 35 III Cornelia Dewald van Den Burg, War moesstr. 22 n. Den Haag, Apeldoornsche- laan 61b Schandalig hebben vandalen Dinsdag nacht huis gehouden in de jongensschool le Schinveld (L.) Boeken verscheurd, wandkaarten vernield, banken en lesse naars omvergeworpen, kranen openge draaid, waardoor de kelder onder liep De school moest gesloten worden. Freddy Groot te Alkmaar behoort tot de 24 uitverkorenen (uit 600), die op Hemelvaartsdag aan de eind-vQordracht- wedstrijd v.d Ned. Omroep deelnemen Als Maaike is ze meer dan eens met Marijke (haar moeder, mevr. De Groot. Hagenaar) voor de radio opgetreden met voordrachten in Westfriesch dialect (Dagbl. v. N.H.) N.V. T.E.M. SPAARBANKBOEKJE VOOR SPAREN OP SCHOOL SPAARZEGELS VAN KENT i

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2