SPAAR Wat Texelsboeren moetenweten. RUKSPOST SPAARBANK H^nAKKER'TJË Distributie. vostsrh^ 'h BUDE Mislukte luchtaanval op Vlissingen. Gemengd Nieuws Vormingssamenkomst N.S.D.A.P en N.S.B. te Groningen WERELDNIEUWS Beperkt Uw Electriciteits verbrui Het is Uw eigen belang. 20 Juni t.m. 26 juni 26 A brood 4 rants, brood of gebak 26 B brood 1 rants. 26 beschuit 1 rantsoen 26 A aardapp. 2 kg. aardappelen 26 B aardapp. 1 kg. 26 tabak 1 rants, tabdk Van 13 Juni tot en met 26 Juni 1943. 27A Vleesch 2 rant, vleesch of vleesch- waren. 27B Vleesch Va rants, idem. Van 13 Juni tot en met 10 Juli 1943. 589 Algem. 1 rants, vervangingsmidde len. Van 16 Juni tot en met 27 Juni 1943. 25A Boter 1 rants, boter of margarine. 25B Boter Va rants, boter of margarine Van 14 Juni tot en met 5 Aug. 1943. 09, 10 Petroleum 1 liter petroleum. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING levensmiddelenkaarten, toeslagkaarten, voor houders- van L-inlegvellcn, om wisseling textielkaarten 2e en 3e serie tegen T. punten. Oudeschild op Woensdag 23 Juni a.s. 9-10 wijk S nrs 1 t.m. 19, het dorp nrs 1 t.m. 41. 10-11 wijk S nrs 20 t.m. 32, het dorp nrs 42 t.m. 66. 11-12 wijk nrs 33 en hooger, het dferp nrs 67 t.m. 78. 12-12,30 het dorp nrs 79 t.m. 94. 2-3 het dorp nrs 95 t.m. 155. 3-4 het dorp nrs 156 t.m. 221. 4-5 het dorp nrs 222 t.m. 348. 5-5.30 het dorp nrs 349 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin met de daarbij behoorende inlegvellen. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Mej- G. S., Den Burg f2,50. GIFTEN WITTE KRUIS. M. G., Den Burg f 1,De B., Den Burg f 2,50; N.N., 't Noorden f 2, LEIDSCHE LAMMERENMARKT. Gisteren waren er op de Leidsche lam- merenmarkt 158Q lammeren ^angevoerd, waarvan 1010 van Texel. Voor de ram men koan van f 30-55 worden gemaakt, voor de ooien van f 70-130. De handel was vlug. EXAMENS. Deze week zijn te Schagen voor het Middenstandsdiploma geslaagd: S. P. Dros. C. Timmer èn D. Trap te Ooster end; mej. Tetje Blom te Oudeschild en Aug. Zegel, C. Mets. J. Kuiper, J Zoods- ma, H Veenema, F. Visser en W. Ultée te Den Burg. Allen volgden de cursus van het Instituut voor Middenstandsont wikkeling, afd. Den Burg; zij ontvingen onderricht van de heeren C. v.d. Kolk en K. Schouwstra. Aan mej, T. Êlom werd door de examencommissie als blijk van waardeenng^ een boek toegekend. Zij behaalde van de 64 candidaten, die zich Dinsdag aan het examen onderwier pen. het hoogst aantal punten. Mede slaagden: M. Beukema-Bremer, H Gomes en P. J. Koorn. Den Burg, en H Boekei, Oudeschild. Zij werden dooi de heer P. B. Riteco opgeleid. Ook slaag de Jb Stark, die les kreeg van de heer W. Slort. TEXELSCHE BOERDERIJEN. DE KAMP. 66 Boerderij De Kamp, eigendom van de Doopsgezinde Gemeente Den Burg, ligt in buurtschap De Kamp. Ze is in 1827 door de toenmalige bewoner, de heer Aibert Dirkszoon Keijser, aan de Doops gezinde Gemeente, vermaakt. Het was teen een kleine boerderij met witte mu ren Er stonden geen boomen om, zooals om de tegenwoordige plaats, die in 1887 op de plaats van de oude is gebouwd. De familie Zuidewincl is al ruim 24 jaar huurder; er behoort plm. 30 bunder land by Geen handel in geiten en bokken. Het is reeds bekend, dat het afleveren, ontvangen en vervoeren van geiten, en bokken verboden is, tenzij het vervoer geschiedt onder dekking van een gelei- debiljet* Er irorden thans ook geen ge- leidebiljetten meer afgegeven voor het vervoer van net bedrijf naar een ander bedrijf en voor het vervoer naar mark ten. Practisch komt deze maatregel dus neer op een verbod van handel in geiten en bokken. Ar SPAARBANKBOEKJE HET SPAARBANKLOKET IS OOK NA 3 UUR GEOPEND Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Op de le Pinksterdag omstreeks negen uur pro beerden twee formaties van elk zes A- mtrikaansche Mitchel-bommenwerpers, krachtig beschermd door jagers, de Ne- derlandsche stad Vlissingen aan te val len Voordat de eerste formatie in het voor de stad gevaarlijke gebied kwam, vuurde een batterij luchtdoelgeschut, die de vijand door bomtreffers buiten ge vecht probeerde te stellen, salvo's op haar af. Reeds het eerste salvo lag goed. Het eerste vliegtuig vloog in brand en stortte in de Schlde. Bij het tweede en derde salvo kreeg een andere bommen werper een voltreffer, waardoor de ge- heele bommenlading tot ontploffing kwam. Neerdwarrelde deel en van het vliegtuig vormden het eenige wat van dit vliegtuig over bleef. Tegelijkertijd vloog 'n derde bommenwerper in brand en maakte zich van de formatie los. Dit vliegtuig werd door de vergezellende ja gers geëscoVteerd, doch stortte enkele oogenblikken later als een reusachtige fakkel in zee. Het concentrische vuur van alle af- weerwapens dwong de vijandelijke vlie gers de formatie te verbreken ende bemmen lukraak neer te werpen. De bommen kwamen voor het grootste deel ir zee terecht. Geringe mateneele ^cha- ae was het eenige- resultaat van deze voor de vijand vergeefsche aanval, die vele verliezen opleverde EEN TWEEDE RUSTHUIS VOOR LANDVROUWEN. Naaf wij vernemen, zak behalve het lusthuis voor moeders te Hilversum nog een tweede tehuis worden ingericht in de omgeving van Maastricht. De mogelijk heid bestaat, dat Landvrouwen, die rust noodig hebben^ ook in dit tehuis worden opgenomen Landvrouwen, die meenen voor plaatsing in aanmerking te kunnen kernen, dienen zich op te geven bij de Stafleiders der prov. kantoren, met ver melding wanneer opname hen het beste schikt. Men moet zich in ieder geval 4 weken voor de gewenschte datum aan melden. (L.S.P.D.). TOELATING LEERLINGEN tot de openbare school voor u.l.o. tp Den Burg. De Burgemeester van Texel, ter waar neming van de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, brengt ter openbare kennis, d.at tot de openbare school voor u.l.o. te Den Burg meuwe leerlingen kunnen worden toegelaten, mits zij de zesde klasse eenen lagere school met 'goed gevolg hebben doorloo- pen De aanmelding dient te geschieden door ouders of voogden persoonlijk vóór 1 Juli a.s. bij het hoofd der school voor u.l.o Den Burg, Koogerstraat 19. De leermiddelen worden door de ge meente verstrekt. Texel 15 Juni 1943. De Burgemeester voornoemd. RIJK DE VRIES. De gemeente-secretaris, JONKER. Een gruwelijke moord is gepleegd op de Zwolsche aannemer E Koopman. Toen hij een café te Heino bezocht, Werd hij, aaar hij 'n NSB-speldje droeg, lastig ge vallen door twee inwoners van Heino, Klaas Muller en Willem Haaije. Zij zoch ten ruzie met hem en, hoewel deze ruzie dcor de waard en andere aanwezigen werd bijgelegd, gingen zij Koopman, teen deze was vertrokken, achterna. Op de weg naar Zwolle sloegen zij hem be wusteloos daarna stopten zij hem een meter diep onder de grond. De dood is teen door verstikking ingetreden. Ieder weldenkend mensch walgt van deze beestachtige daad. Een passende en voorbeeldigè straf ?al de daders, die gearresteerd werden en volledig bekend hc-bben, zeker wachten. Badpaviljoen Smid te Tietjerk is door bliksemslag afgebrand Uit melkfabriek-Sleutelbloemstraat te Arreterdam werden 650 p. boter gestolen. Uit een wei te Tilburg werd 'n kost bare stamboekkoe gestolen Doordat hij de gaskraan vergat dicht te draaien, is te Tilburg een 75-j. man omgekomen. Door een trap van een paard werd in een wei te Ommersv^ld het 4-j. zoontje .van bakker Waanders gedood. Van zeven caféhouders te Haarlem is de zaak gesloten omdat zij met spiritus vermengde drank verkochten. Een groote hoeveelheid „zwarte" boter werd in de toiletruimte van een café te Ziewent, Lichtenvoorde, aangetroffen. Door de bliksem werd de vrouw van melkventer Hutten te Almelo in haar keuken gedood. Verzekeringsovereenkomsten van joden zijn ingevolge een nieuwe verordening per 30 Juni 1943 beëindigd verklaard. Dank zij Ned. Volksdienst konden de ze week 700 kinderen uit N.-Holl. voor 6 weken haar Sudetenland vertrekken. Bij het visschen is te Koudekerke a.d Rijn het 5-j. zoontje van J. v.d Heijden veidronkep. Een bazar te Vlissingen verkocht ve ters, welke een fabriek voor zes cent ge leverd had, voor 60 ct. per stuk. Alles is in beslag genomen. Drie jongelui van plm. 25 jaar zijn te Leende, L. gedood, toen zij morrelden aan aan een daar neergekomen half verniel de vliegtuigbom. REDE VAN GENERAL-KOMMISSAR SCHMIDT. In deze in Groningen gehouden bijeen komst stelde General-Kommissar Schmidt in ijet licht, dat Duitschland aan de spits, staat van de Europeesche vol keren wat aangaat het brengen van of fers in de strijd. Niet alleen aan het front Ook van de Duitsche ^plksgenooten in het vaderland, vooral in West-Duitsch- land, wordt in de laatste tijd juist ont zaglijk veel geëischt. Spr. stelde de hou ding der bevolking van deze geteisterde gebieden ten voorbeeld en verklaarde: Zoo moeten wij overal als Germanen en Europeanen staan. Dan zal Europa nieuw gevormd worden en niemand zal deze nieuwe vorm kunnen tegenhouden. Uitvoerig zette de heer Schmidt uit een, dat er over voldoende krachten kan worden beschikt om deze strijd te ■'doorstaan. Goed ingedeehjl, is het gebied groot genoeg om het leven te waarbor gen. Waneer de tegenstanders gelooven door Europa een wandeling te kunnen maken, dan zullen zij beleven, wafÓuit- sche soldaten presteeren. Daarom moet onze gemeenschappelijke wil zijn, hecht aaneengesloten te blijven staan. Van ons moet de kracht uitstralen, die noodig is om dé zwakken mede naar voren te trek ken. Over de wegvoering van krijgsgevan genen vei klaarde hij, dat deze maatregel slechts in het belang zal blijken te zijn RIJMELARIJTJE. iiiiiiiiini ZOMER. Ha, de wondervólle, zoete. Zomer mogen wij begroeten. Zomergeef ons zomerdagen, Laat ons Zome rkleeding dragen, Geef ons zonschijn allerwege, (En des nachts dan maar wat regen Van de zomer moet het komen, Ze mei, geef ons volle boomen, Geef ons afgeladen schuren, Geef wat onbezorgde urenV Gun het gras een tweede snede Zomer, geef ons vrede. HU1B DE RIJMELAAR. Ongefrankeerde postpakketten kunnen ingang 1 Juli niet meer worden verzon den. Vonken uit een locomotief deden aan de Naarderstraat bij Huizen een met riet gedekie woning uitbranden. Twee Alkmaarders werden naar het kamp te Vught overgebracht, omdat zij hun radio niet inleverden. Een van hen had wel twee toestellen verborgen Op een onbewaakte overweg te Sappe- meer werd het 10-j. dochtertje van melk- sliiter Ypema met haar fiets door een trein overreden. De fiets werd vernield, he1 meisje bleef ongedeerd. Eenige arrestaties zijn verricht te Ol- denzaal wègens niet inleveren raclio-toe- stel. Bij onderzoek vond men er verstopt onder de vloer; zelfs had men er een weg geborgen op een niet meer gebruikt kerkhof. Een achttal tuinders te Beverwijk is gearresteerd, omdat zij binten de veiling cm aardbeien verkochten. De telers moeten bij de ingang van hun tuin een bordje met „verboden toegang" plaatsen. (Dagbl. v. N.H.). Van een blok van acht nog nieuwe huizen aan. de Torenstraat te Groningen, gingen de fundamenten plots zoozeer verzakken, dat de muren scheurden; hier en daar kwamen de plafonds of stukken daarvan naar beneden. Vermoedelijk moet het heele blok worden ontruimd. Twee huizen zijn Teeds verlaten. On deugdelijk materiaal gebruikt of onder- giond niet in orde? RECHTSZAKEN Een winkelierster te Reusel stal van elk pakje van een pond boter plm 50 gram. Ze kreeg 14 dg. celstraf. f2500 boete kreeg fam. Van der Munt te Kootwijkerbroek wegens bet verftr- gen houden van rogge. Dc firma A. de Vries, Groningen, kreeg f 250 boete wegens prijsopdrijving van ^rcente, en fruit. Zij ging in hooger be roep, doch toen werd de boete op f 25000 gebracht Een Tilburgenaar kreeg in hooger be roep vier mnd. met opname gratieclau- sule. Hij had een medeminnaar, die hij bij zijn vrouw aantrof, met een mes in hei hart gestoken. Doordat het hart kon worden gehecht, kon ^de aangevallene het leven behouden De dader had eerst 9 mnd. gekregen. TECHNIEK. De Duitsche industrie vond een nieuw soort kunsthars uit voor ^e vervaardi ging van grammofoonplaten. Na de oor log zal de grammofoonplaat op de duur wel vervangei/ worden door filmrollen, waarop het geluid langs electro-magneti- sche weg is vastgelegd. Deze rollen ge ven het geluid veel beter weer (geen geruisch). KUNST EN KULTUUR. Het SlowaAksch zal dit jaar een eeuw als schrijftaal in gebruik zijn. De Duitsche filmacteur Hans Juncker- mann is op 72-j. leeftijd overleden. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest krijgt dit jaar f51000 gemeentelijk subsidie en nog f 1500 voor concerten in de parken. Geert F. Bos, oud-journalist en schrij ver, is op 86-j. leeftijd te Groningen overleden. Prof. O. A. Oppermann, hoogleeraar in de geschiedenis te Utrecht, werd 10 Juni 70 jaar. De. Duitsche dichter Hoeldcrlin is 100 jaar geleden gestorven. Te zijner nage - dachtenis is een standaardwerk over hem in 12 deelen verschenen. van hen zelf en hun gezinnen, waarheen zij weer op zekere dag zullen terugkee- ren. Het is echter beter, dat zij op het oogenblik dit gebied verlaten. Hier zul len slechts diegenen blijven, die sedert drie jaren naast ons-staan en bereid zijn evenals wij, tegen Engeland te strijden. Het zijn Duitschers en NSB'crs. In 1940 was er een andere toestand. Geen Atlan- tikwal en geen Oostfront. De grootmoe digheid van de Fuehrer is niet begrepen. Thans moeten hieruit de consequenties worden getrokken. Spr. wees er voorts op dat, als de Duitsche soldaat wordt opge roepen, een Germaansche broeder zijn plaats in Duitschland moet innemen. Daarenboven moeten alle Europeanen hun plaats innemen, want 't gaat om de nieuwe vormgeving van Europa. Wan neer wij de gevaren moedig trotseeren en elkaar als soldaten wederkeeng onder steunen en tot de aanval aanvuren, wan neer iedereen bereid is zijn beste, krach ten te geven, dan groeit de nieuwe lots- gemeenschap en komt eens de dag, waar op weer over ons continent de vredes- klokken zullen klinken en de vanen van de vrijheid zullen worden geheschen. Vóór het succes valt altijd de zwaarste en grootste gevechtsperiode. Daarom moeten wij de tanden op elkaar zetten en ook in 1943 zal ons de wind hard om de ooren blazen, waardoor wij echter dich ter bij de overwinning komen. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Zaterdag: 13,00 Het uitzetten van poot- visch;. 13,30 Wandeling met mevr. Kos ter-Molenaar in de omgeving van Alk maar; 17,00 Groeten aan Ned. zeelieden; 18,45 Hier W.A:; 19,30 De tocht naar Chattam (klankbeeld). Nieuw programma nog niet ont vangen. Red.) Sovjetbenden vernietigd. In het achterwaartsche gebied van de centrale frontsector zijn in dagenlange hevige gevechten, die door bijna ondoor dringbare bosch- en moerasachtig terrein bemoeilijkt werden, groote gebieden van benden Sovjets gezuiverd. 118 versterk te dorpen en kampen werden veroverd; 116 kazematten werden opgeblazen. Be halve talrijke dooden verloren de benden veel wapens en materiaal. De V.S. als machtsfactor. De Duitsche schout-bij-nacht Spindler heeft een overzicht gegeven van de stra tegische positie ter zee. Hij komt tot de slotsom, dat naar menschehjke bereke ning de kansen voor de V.S. op de Stille Oceaan verkeken zijn: Oost-Azie schijnt vcor Amerika verloren. Wel poogt Ame rika in de Europeesche oorlog in te grij pen, maar hierbij doét zich het nijpend tonnagetekort als groote moeilijkheid gelden. Bovendien: hier zullen zeemo gendheden hun element, het water, moe ten verlaten. Zij moeten tot landingen overgaan En dan zullen zij ontdekken, wat de Duitsche soldaat waard is en ken nismaken met de Atlantikwal Het is niet moeilijk te voorspellen, waar dat op uit zal loopen. Het lot van Australië. Australië is niet te benijden. Keer op keer heeft het bij de geallieerden op grootere militaire hulp aangedrongen Zelf', heeft het geen stem in het kapit tel. waar het gaat om de vaststelling van strategische plannen. De Australische minister van buitenlandsche zaken heeft zijr. ontevredenheid daarover uitgespro ken. Hij noemde het „pure zelfmoord", de Japanners hun gang maar te laten gaan in het ZW. van de Stille Oceaan. Zij worden daar al sterker! De met zooveel moeite bevochten overwinningen op Guadalcanar worden verwaarloosd. Wie hebben op Nieuw-Guinea de kastanjes uit het vuur moeten halen? Voor 80 pet. de Australiërs zelf. En daar kwam bij, aat tropische ziekten veel soldaten ten grave sleepten. Aqp deze ziekten vielen daar wel vijfmaal zooveel menschen ten offfer als aan de oorlog. Duitsche vliegers in actie. Ook de Duitsche vliegers roeren zich. de laatste dagen geducht en men ver wacht, dat zij binnenkort nog grooter activiteit zullen ontwikkelen. In Sovjet- Rusland bestookten zij met een groot aantal vliegtuigen het Koeban-brugge- hcofd en verscheidene bewapeningscen tra. Mede trokken zij van leer tegen het zeer groot getal vliegtuigen, dat de Sovjets daar in de strijd joegen. In de Middellandsche Zee werd in het bijzon der het scheepvaartverkeer door de straat van Sicilië aangevallen. Mede rust daar op de Duitsche vliegers 'n belang rijke taak in verband met eventueele ge allieerde aanvalspogingen. In het westen werd in het bijzonder aan de luchtver dediging veel aandacht geschonken. Men hoopt de Britsche lu'chtmacht zoo veel afbreuk te kunnen doen, "dat zij er niet in slaagt, aan de luchtoorlog een nog grootere omvang te geven. Van vergel- dingsaanvallen tegen Engeland is nog geen sprake geweest, maar#aan de voor bereiding daarvan wordt met man en macht gewerkt. Engeland kan er van verzekerd zijn, dat het voor zijn terreur- aanvallen moet boeten. Verwacht wordt, dat Duitschland van nieuwe wapens ge bruik zal maken. Nieuwe vliegtuigtypen, nieuwe bijzonder zware bommen, een- nieuwe tactiek.... Aan verrassingen zal het niet ontbreken. H N.V. T.E.M. M Ie n Werkers in Duitschland. Behalve de millioenerr buitenlander werken thans meer dan 28 millioen ei gen arbeidskrachten in de Duitsche oor lcgsindustrie. Dat is tweemaal zoovee als aan het eind van de vorige wereld oorlog Na de oorlog. Na de oorlog zal in Engeland een ge deelt,elijke ziektekostenverzekering wor den ingevoerd Een staaltje van achter lijkheid op sopiaal gebied, immers ken he* Europeesche continent dergelijk» voorzieningen reeds meer dan 60 jaai Bommen op Keulen. Van de luchtaanval, Donderdagnach op W -Duitschland ondernomen, had in bijzonder Keulen te lijden. Daar warei he* weer woonwijken, waar de bommel terecht kwamen. De bevolking leed ver liezen. Onder de getroffen gebouwen be vonden zich drie kerken en, vier zieken huizen. 14 vliegtuigen keerden niet naa Engeland terug. Hoe Napels getroffen wertft De verlieslijst te Napels telt nu reed 2300 dooden en 7700 gewonden. Verde werden verwoest: 21 kerken, een muse |j um, 10 scholen, een vrouwengevangenis 7 bewaarscholen, 16 historische paleizei en twee parken. Zooveel mogelijk heef men kultuurschatten in veiligheid ge bracht: meer dan 12000 kunstwerken ei ruim een half millioen manuscripten boeken, enz. Bommen en strooibiljetten op Italië. Niet alleen met bommen wordt Itali de laatste weken op heftige wijze be stookt ook de schoolste kultuurmonu men ten en de wijken der burgerbevol king worden daarbij niet gespaard - maar ook wordt een menigte Strooibiljet len op de burgerij losgelaten. Nu een zijn ze in dreigende bewoordingen ge stcld. dan weer vertonen, ze overeen komst met het zoet gefluit van de vogef- laar. Onlangs nog heeft Churchill vfr klaard, dat Italië zijn plaats in de re ld nog niet geheel verspeeld heeft als.het zich maar tot een afzonder lijke vrede wilde laten «overhalen. Nie zelden worden in de uitgestrooide pam fletten brieven van Italiaansche knjgsge vangénen'afgedrukt. Onlangs werd daar m beweerd: 1. De Italiaansche valuta niet veilig; 2. Twaalf millioen Anferika- nen zijn van Italiaansche oorsprong, De Duitsche troepen hébben bij hun te rugtocht ih N.-Afrika d®taliaansche di visies in de steek gelaten. Blijkbaar ver onderstelt men, dat de Italianen dat alles voor „zoete koek" aannemen 1 De Anglo-Amerikanen zijn de laatste tijd nogal actief in en om de Middelland sche Zee. Zij brachten er landingsbooter heen; hiervan is intusschen een deel to zinken gebracht. Verder schijnen zij hun vloot versterkt te hebben. Toch zou cien zij hierrrtee weinig kunnen uitrichp ten, wanneer ze daarbij niet door zeei sterke formaties vliegtuigen werden on dersteuncj Naar het Ital. opperbevel koi vaststellen, namen aan het einde vai de strijd in Tunesië wel 5000' Engelschi en Amenkaansche vliegtuigen daaraai doel Wat de landstrijdkrachten betreft schyne^gde, geallieerden ïn N.-Afrik over diV' legers te beschikken. Hoevee >1 man die met elkaar tellen, is niet be kepd, maar naar de Voelkische Beobach ter onlangs schreef, werd een van legers begin Nov. 1941 reeds op 800,001 man geschat. Daar komen dan nog bij pantserstrijdkrachten, die in het succe: der geallieerden zoo'n belangrijk aan deel hadden Zonder aanzienlijke ver liezen ging dit echter niet; eerst zal dus voor aanvulling moeten worden gezorgd De overmacht van de geallieerden in Tunesië heeft hun daar de overwinning bezorgd, maar dit beteekent volstrek niet, dat zij bij de eerste de beste lan ding ook op succes mogen rékenen. Italii weet, wat het in deze dagen te wachtei staat; het is paraat en ziet met vertrou wen de toekomst tegemoet. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. WIR MACHEN MUSIK. Over deze allergezelligste muziekfilm 'schreef De Telegraaf: Peter Igelhofi schreef de luchtige muziek voor deze allergezelligste muziekfilnrj, die gemaakt is naar een scenario vol oorspronkelijke vondsten en op een dialoog, die aan alle kanten vroolijk vonkt De inzet is nieuw en geestig en ook de ontki^ooping aan ,het einde ontbreekt niet. Een bij uitstek geslaagd luchtig amusementsproduct. Het Volk: De regisseur heeft een vlot tempo in de handeling weten te houden en daarenboven eenige goede vondsten in de tekst en in zijn regie toegepast. Algemeen Handelsblad Een genoeglijk geval, waarin, zonder opzettelijkheid veel cabaret-muziek en revuetooneel te pas zijn gebracht. Uw huisapotheek en ln Uw zak, steeds bjj de hand. zijn AKKERTJES een eerste hulp bij onverhoedsche pijnen en ook bij 'n opkomende verkoudheid. De Neder/andsche Pijnstiliet

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2