GrootehrtvanOuitsclila Wat Sovjet-aarde bewaarde. Distributie. Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. WERELDNIEUWS BOEKHANDEL PARKSTRA 18 Juli t.m. 24 juli 30 A brood 4 rants, brood of gebak 30 B brood 1 rants. B 30 beschuit 1 rantsoen 30 A aardapp. 1.5 kg. aardappelen 30 toeslag 1 kg. 30 tabak 1 rants, tabak Van 11 Juli tot en met 24 Juli 1943. 29A, 30 A Vleesch, 1 rants, vleesch of vleeschwaren. 29B, 30B Vleesch Vi rants, vleesch of vleeschwaren. Van 11 Juli tot en met 7 Aug. 1943. 604 algem. 1 rants, vervangingsmid- 605 algem. 1 kg. suiker 606 algem. 500 gr. jam 607 algem. 125 gr. gort 608 algem. 125 gr. peulyruchten 609 algem. 250 gr. havermout 610 algem. 100 gr. vermic. enz 611 t.m. 614 algem. 1 r. bloem, brood gebak 615 t.m. 617 algem. 100 gr. kaas 29 t.m. 32 melk l8/., liter melk 29 t.m. 31 taptemelk l8/* liter taptemelk 32 taptemelk \sl{ I. karne- of taptemelk 29B, 31B Kmd.voeds. 250 gr. rijst 29A, 31A Kind.voeds. 250 gr. gort 29 versnap. 100 gr. chocolade 30, 31 100 gr. suikerwerk Van 13 Juni tot en met 7 Aug. 1943» 588 algem. 250 gr. koffiesurrogaat Van 10 Juli tot en met 21 Juli 1943. 29A, 29B Boter Vs rants, boter. Van 10 Juli tot cn met 7 Sept. 1943. 32A, 32B Boter l/t rants boter. Van 14 Juni tot en met 5 Aug. 1943. 09, 10 Petroleum 1 liter petroleum. Van 3 Mei tot en met 31 Dec. 1943. 15 t.m. 19 BV brandstoffen 1 eenheid brandstoffen 11 t.m 13 KF Brandstoffen 1 eenheid brandstoffen. Van 1 Juli tot en met 31 Juli 1943. 597 Algem. 1 rants. Eenheidszeep. W Eenheidszeep 1 rants Eenheidszeep. 598 Algem 1 rants. Waêchpoeder. W Waschpoeder lrants. Waschpoeder. W Toiletzeep 1 rants. Toiletzeep. Van 1 Mei tot en met 31 Aug. 1943. S Textiel (mannen) 45 gram Scheerzeep. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING Distributiebescheiden voor 9e periode. Oudeschild op Woensdag 21 Juli a s. in de o.l. school van: 9-10 wijk S nrs 1 t.m 19, het dorp nrs 1 t.m. 41. 10-11 wijk S nrs 20 t.m. 32, het dorp nrs 42 t.m. 66. 11-12 wijk S nrs 33 en hooger; het dorp nrs 67 t.m. 78. 12-12,30 voor het dorp nrs 79 t.m. 94 2-3 voor het dorp nrs 95 t.m. 155. 3-4 voor het dorp nrs 156 t.m. 221. 4-5 voor het dorp nrs 222 t.m. 348. 5,5,30 voor het dorp nrs 349 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin alsmede dc bijbehoorende inlegvellen. Voor het ver krijgen van een nieuwe tabakskaart dient het lichaam der oude kaart (dus het witte stuk) te worden ingeleverd. HOUDT REKENING MET HET ONDERSTAANDE. Bij het indienen van schoenformulieren dienen deze te zijn ingevuld door het gezinshoofd, Alleen het gezinshoofd mag deze fdrmulieren onderteekenen. Niet goed ingevulde formulieren worden niet in behandeling genomen en terzijde gelegd. Bij het aanvragen van formulieren voor Textiel dient de stamkaart en de textielkaart van betrokkenen te worden overgelegd. Zonder deze bescheiden worden geen textiel formulieren uitgege ven. Het distributiekantoor is geopend: Voor alle publiek Maandag, Donder dag, Vrijdag van 8,3012,30 des mor gens. Uitsluitend voor winkeliers Dinsdag en Woensdag van 8,3012,30 des morgens Des middags en Zaterdagmorgen is het kantoor gesloten. De brievenbus aan de ingang van het distributiekantoor is hoofdzakelijk be stemd voor het inwerpn van formulieren. Voor waardestukken (stamkaarten, bon nen, enz.), welke hierin geworpen wor den, neemt de distributiedienst geen verantwoording. Uitreiking extra-broodbonnen voor hooi- en oogstarbeiders op nader te be palen tijdstippen. Niet in aanmerking komen zelfverzorgers voor brood, tuin- bouwarbeiders en dergelijke personen, alsmede personen, die wèl hooi- en oogstwerkzaamheden verrichten, doch dit niet als beroep doen. ONTTREKKING GROND AAN HET OPENBAAR VERKEER. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat hij, ter waarneming van de taak van den ge meenteraad, voornemens is aan het open baar verkeer'te onttrekken een stukje grond, grenzende aan de Zuidoostelijke zijde van gronden, behoorende tot de hofstede Hermanshoeve" en aan de Noordwestelijke zijde van den omgeleg- den Duinweg. Bezwaren tegen de voorgenomen ont trekking aan het openbaar verkeer wor den bij hem, Burgemeester in zijn gemel de hoedanigheid mondeling of schrifte lijk ingewacht vóór 25 Juli 1943 Texel, 16 Juli 1943 De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. De Gemeente-Secretaris, JONKER. DE JEUGD VAN BEIDE LANDEN MEET ZICII IN SPORTIEVE KAMP. Op Zondag 18 Juli 1943 vindt om 15 uur een athlethiekwedstrijd ter gelegen heid der „Befehlstellen-kampioenschappen" in athlet.iek en zwemmen in het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum plaats. De beste Duitsche krachten der „Rei chsleistungsklasse Leichtathletiek" wer ken mee. Entree vrij. De gruwelijke dennenbosschen van Ka- tyn, met hun duizenden G.P Oe-dooden, die in de losse grond tusschen de recht opgaande stammen rustten, zijn niet het eenige afschuwelijke, authentieke docu ment van de beestachtigheid van het bolsjewisme, dat Sovjet-aaide bewaaide. Aan de westrand van de Oekraimsche stad Winniza heeft men een even gruw zame ontdekking gedaan, toen een uit gestrekte boomgaard niét de paradijs- lijke plek bleek te zijn, waarvoor men haar licht had gehouden. „.Joegen de vruchtboomen daarom hun \a1rken zoo zwaar naar de met rank gras bewassen bodem, omdat de overblijfselen van hon derden en honderden menschelijke doo- den er hun wortels voeden? Winniza! Tweede bladzijde uit een wonderlijk verhaal, dat iemand de haren te bergen doet rijzen! Als men zich in denkt het ontzaglijk territoir, van Witte Zee tot Zwarte Zee, en dan, naar het oosten, over de Oeral, tot diep in de on gemeten steppen van Azië, waarover dit bolsjewisme als 'n bleeke melaatsch- heid voortwoekert, dan komt er een ge dachte die een obsessie dreigt te worden. Hoeveel meer nog van deze bloed- en moordteekenen moet de geduldige aarde in zich hebben opgenomen, de aarde, die in haar schuldeloosheid door beestmen- schen werd ontwijd? Bij Katyn moest het verraderlijk nek schot niet enkel de duizenden Poolsche officieren, maar tévens praktisch heel de Poolsche kwestie „liquideeren". Bij Win niza waren het eigen Sovjet-onderdanen, die voor de deportatie stonden. Maar voor de langzame, omslachtige dood der ballingschap stelde de G. P. Oe een vlug ger en „ratineeler" oplossing in de plaats! Want dit is het meest wezenlijke wel licht van dit schrikkelijk verschijnsel, dat bolsjewisme heet. Het is de tot in 't matelooze aangehangen, maar steriele menschelijke „rede", die in niets beha gen meer schept dan in wat tot formule en via deze tot massa valt te herleiden. Bolsjewisme is het stompzinnige ver brokkelen van alles wat, gelijk gezin, familie, kerk en natie, elk op eigen ge bied, een organisch geheel vormt, en dit terugbrengen tot niets dah het in her eindelooze herhaalde begrip één. Deze vlakke gelijkmatigheid van het mecha nische is de nieuwste destructieve idee van de joodsche geest, die immer tot ont binding vén het organische geneigd was en nu in deze atomiseering van al het menschelijke haar groote zegepraal ziet. Het bolsjewisme heeft dit hangen aan de materie en zijn verfoeilijke „zakelijk heid" ten opzichte van al het levende met het Anglo-Amerikaansche commercialis me gemeen. In zulk een mate, dat men geneigd is zich af te vragen of er ten slotte toch iets waars zou steken in de geliefkoosde Engelsche bewering, dat 't Britsche volk uit de „tien verloren joodsche stammen" geboren zou zijn? DE DOKTERSKVVESTIE. Aan het einde van de dokterskwestie wordt van bevoegde zijde medegedeeld: 99,3 pet. van alle dokters, die zooals onlangs medegedeeld de eensluidende brief geschreven hadden, hebben schrif telijk bij de Rijkscommissaris hun ver ontschuldigingen aangeboden en tegelij kertijd overeenkomstige verklaringen af gelegd. Het is teekenend, dat de aanstichters van de briefactie, die, zooals bekend, zich volkomen op de achtergrond hebben gehouden, de handteekeningen van -tal rijke dokters vervalscht en de betrokke nen op deze wijze in een pijnlijke toe stand gebracht hebben. DIENSTVERPLICHTING VOOR VROUWEN EN MEISJES TE WACHTEN. Veel meisjes en vrouwen in ons land vervullen reeds een taak in het bedrijfs leven, als tramconductrice, als postbode, op kantoren. Velen staan echter nog ter zijde. Ook haar medewerking kan niet worden gemist De leiders van bedrijven en kantoren zullen binnen niet al te lan ge tijd menig jong meisje en menige jon ge vrouw, die een of andere arbeid kun nen verrichten, om haar medewerking verzoeken. De Arbeidsbureaux hebben voorts het recht, meisjes cn vrouwen, die wel in staat zijn, doch niet bereid zijn mede te werken, voor een bepaalde tijd voor een zeer dringende arbeidsplaats in Neder land te verplichten werk aan te nemen. Wanneer het aantal vrijwillige aanmel dingen niet de behoefte aan krachten dekt, zal voor bepaalde bedrijven met dienstverplichting moeten worden reke ning gehouden, zoo deelt "men van be voegde zijde mede. GIFTEN ALGEM. WIJKVERPLEGING. B. v. d. V. Az. f 2,—. JAN VAN DER WAL OVERLEDEN. Een algemeen bekend ingezetene, de heer Jan van der Wal, is Donderdag 1.1. in de leeftijd van 84 jaar aan De Koog overleden. Zijn vermaardheid ook el ders in het land kent men onze Jan van der Wal dankt hij vnl. aan zijn „weer- boompjes". Wanneer je zoo'n „boompje" (een zeeplantje met heel fijn groen is 't eigenlijk) in een flesch water plaatst, vertoont het,* wanneer mooi weer op komst is, luchtbelletjes. Van der Wal ontdekte dit het eerst en heeft sindsdien heel wat „weerboompjes" aan de man gebracht; ook aan de vaste wal. Met een gevoel van trots liet hij aan belangstel lenden het artikel met foto uit een ge ïllustreerd weekblad zien. ^lat aan zijn ontdekking was gewijd. Jan van der Wal was een populaire fi guur. Thans heeft hij afscheid genomen Hij ruste in vrede. Illlllllllll LANDBOUW VEETEELT ||||]|IIUJi N.V. T.E.M. Levering contractvarkens. Contracthouders moeten uiterlijk 14 dagen voor het tijdstip van levering hiervan hun handelaar (H. Witte) in ken nis stellen. Alle overige voorwaarden van Tiet contract moeten stipt worden nagekomen. P.B.H. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Zaterdag: 13,00 Visscherij in en bij de Biesbosch; 13,30 Wandeling door Mid- öen-Drente; 17,00 Groeten aan Ned. zee lieden; 18,00 Politiek weekoverzicht; 18,45 Hier W.A Zondag: 10,00 Wij zien de boomen en het bosch; 11,30 Stem der S.S.; 11,50 Neerl. stem v.h Oostfront; 15,00 Een moedig zeeman, luisterspel; 17,00 Caba ret; 19,15 Sport. Maandag: 13,00 Voor koolzaadverbou wers; 15,00 Godsd. lezing; 18,45 Praatje van Max Blokzijl; 21,25 Maja, de kleine bij, luisterspel. Dinsdag: 13,00 Paardensport in Zee land; 14,00 Een botter voer uit, luister spel; 15730 Voor zieken; 18,45 NSB ant woordt; 19,15 Bonte verscheidenheid. Nieuwsberichten: 7, 8, 12,45, 16,45, 18 19,22. Zondags- 9. 12, 19, 22. DE STEM DER SS. Luistert Zondag 18 Juli van 11,30-11,45 over Hilv. I (415 m.) naar de stem der SS Onderwerp: De SS en de 20 e Juli 1934. EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. Y. Jouwersma, behaalde een dezer dagen het einddiploma van de M.T.S. voor Bouwkunde te Amsterdam. Voor Ulo-diploma B. slaagden Frouw- ke Rab J C dr en Tinie List; voor diplo ma A. Letta Bruin, Annie Keijser A.J.d, Ria Witte Dd Tonny Dijt, Jettie Bak ker (De C Jan Kager, Kees Room Hz., Iiarrie de Porto en Kees Mantje BINNENLAND. Veedieven maakten Baarn en Soest onveilig. Een drietal zit in arrest. Paardensport. 24 Juli vinden te Alk maar weer draverijen plaats; 22 Aug. vermoedelijk te Hoorn. (Dagbl v. N H.) Acht dagen gevangenis kreeg de Leid- sche rector Dr. A. S., die een door de burgemeester van Leiden verplicht ge stelde vergadering niet bijwoonde. Dr. De Groot zou spreken over opvoeding en onderwijs in nat.-soc. zin. LAATSTE NIEUWS DE STRIJD OP SICILIË Op Sicilië zijn nu twee volledige legers geland. Gesteund door zeer sterke lucht macht, kon geallieerde vloot in hooge mate aan de landingsoperaties deelne men; door die. sterke luchtmacht kon de Ital. vloot nog. niet aanvallen. De strijd der verdedigers is heldhaftig maar zeer zwaar. Britsche troepen leden bij het oprukken in de richting Catania zware verliezen. ANP meldt uit Berlijn, dat de toevloed en ravitailleering zoowel rechtstreeks uit Engeland en Amerika als uit N.-Afrika geschiedt Italië onder schat de bedreiging van zijn grondgebied allerminst. Aan de voet van de Etna wordt een groote slag verwacht. Op grond van nieuwe posities is de toestand voor beide partijen volgens de laatste te legrammen delicaat. De strijd zal hard zijn. Napels, Foggia, Genua, Parma, Bologna en! andere steden op het vaste land werden gebombardeerd. Napels had 204 dooden, 390 gewonden. Zware strijd in het Oosten trots ongunstig weer. 336 Sovjetpant sers vernield. Ondanks het slechter worden van de weersomstandigheden duren de zware gevechten aan het Oostelijke front voort. In het gebied van Bjelgorod is nog een vijandelijke groep strijdkrachten in con centrische aanval uiteengeslagen en zijn nieuwe, maar met zwakkere strijdkrach ten dan de vorige dagen uitgevoerde te genaanvallen met zware verliezen afge slagen. Ten Oosten en ten Noorden van Orel zette de vijand zijn door tanks en slag vliegtuigen ondersteunde aanvallen voort. De pogingen van de bolsjewieken om door de Duitsche stellingen heen te stooten, mislukten bloedig. Terstond in gezette tegenaanvallen vorderen met sue ces. In de totale sector van de groote slag zijn op één dag wederom 336 bolsje wistische tanks vernield en door het Tuchtwapen 70 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Zware strijd op Sicilië. De As onwrikbaar. Verdediging tot het uiterste. Zooals men verwachtte, neemt de strijd op Sicilië nog in steeds in hevig heid toe. De geallieerden hebben hun cruk nog versterkt. Doordat zij nu over de havens van Syracuse en Augusta, beide aan de oostkust, beschikken, heb ben zij nieuwe strijdkrachten kunnen aanvoeren. De Amerikanen pogen nu door het kustgebergte heen te breken, maar daar versperren troepen van de As hun de weg. De grootste druk wordt evenwel in de richting van Catania uit geoefend. De geallieerden maken van groote aantallèn parachutisten gebruik, maar een van hun regimenten belandde midden tusschen reserve-strijdkrachten van de As met het gevolg, dat ze binnen een uur waren vernietigd of gevangen genomen. Een aanzienlijk aantal schepen is in- tusschen tot zinken gebracht; de aanval lers beschikken echter over een zeer groote vloot, zoodat voorloopig die ver liezen nog geen gewicht in de schaal leg gen. Naar DNB uit Rome meldde, heeft de tegenstander massa's menschen en mate riaal in de strijd geworpen, die tot het eigenlijke aanvalsobject in geen ver houding staan. Tot het uiterste evenwel zullen de Italianen hun grond verdedigen De eilandbevolking toont een trotsche houding, waarop alle vijandelijke propa ganda afstuit. Onder het helsche vuur van het scheepsgeschut van zwaar kali ber en de bommenregen uit vliegtuigen was het niet mogelijk de tegenstanders op het strand af te maken. Maar naar mate de aanvallers verder 't binnenland willen binnendringen, wordt hun posi tie moeilijker.' Enna is het strategisch middelpunt van het eiland, van de oud ste tijden af. Verwacht wordt, dat deze stad in de gevechten, die voor de deur staan, een belangrijke rol zal spelen. Rust en vertrouwen te Berlijn. In toonaangevende kringen der Rijks hoofdstad ziet men met rustige gelaten heid en vertrouwen de ontwikkeling te gemoet van de gebeurtenissen, die voor namelijk gekenmerkt worden door de militaire operaties in het Oosten en door de landing van Anglo-Amerikaan- sche strijdkrachten op Sicilië. Hierbij wordt vastgesteld, dat afgezien van zeer weinige uitzonderingen ook de pers van het neutrale buitenland de mi litaire situatie zakelijk beoordeelt en dat bovendien zelfs in de vijandelijke pers het overdreven optimisme der laatste da gen begint plaats te maken voor een meer critische waardeering. Volledig on juist, ja absurd, noemt men de vraag, of de militaire of politieke conceptie der Spil-mogendheden door de landing op Sicilië op eenigerlei wijze geraakt kan worden. Volksverhuizing in Brazilië. Tusschen de 40 en 50 duizend Duit- scherp, Italianen en Japanners zijn uit het kustgebied van Brazilië naar het binnenland overgebracht. De treinen waren propvol; zelfs zat men boven op de wagons. TURKIJE. In Uschak, W.-Anatolië, werd weer een heftige aardschok gevoeld. IRAN - In N.W. Iran vraten sprinkhanen 480 ha. bouwgrond kaal. ZWEDEN Op Gotland woedden boschbranden. Vreemde vliegtuigen hadden er brand middelen uitgeworpen. FRANKRIJK - In Frankrijk worden personen, die „onderduiken" opgespoord en in een ar beidskamp opgesloten; bovendien tót 100,900 fr. boete! SOVJET-RUSLAND Bij het Duitsche bombardement op de Sovjetfabrieken te Gorki kwamen 4000 arbeiders om. Ze moesten op hun post blijven, de uitgangen werden door militairen bezet. JOEGO-SLAVIE. De president van de Bosnische pro vincie Bajaluka is bij een politieke aan slag gedood. 1 In Kroatië zal ingevolge een nieu we wet de Staat over alle graansoorten mais, boonen en aardappelen de beschik king krijgen. VEREENIGDE STATEN. Een parade van Fransche soldaten te Algiers werd voorafgegaan door een Amerikaansch muziekcorps en een Ame- rikaansche vlag. Amerikanen hebben bij de opera ties in het Oosten, welke voortduren, 41 schepen verloren, w.o. vijf kruisers. Ook een paar honderd vliegtuigen. met buitengewoon veel plaatj Grootte 68x95 cm. slechts 95 ZOO SCHREEF Dr GOEBBELS: De regeering dra de verantwoordelijkheid gaarne, om zij die niet beschouwt als een last, m, als een eer Zij wacht, wanneer de tot wachten is gekomen; zij slaat wanneer het uur van toeslaan is ge men. Zij vervult haar plicht voor heden, maar meer nog voor de t( komst. WETENSCHAP. Prof. H. J. Wolter, oud-hoogleera Academie Beeldende Kunst te Amsti dam, werd 15 Juli 70 jaar. Prof. dr. Muehlens, directeur van Instituut voor Tropische ziekten te Ha burg, is op 70-j. leeftijd overleden, bracht Duitschland aan de spits bij bestrijding van tropische epidemisc ziekten. Voor meteorologische waarneming) wordt op de Horthyspits (Hongaarse Karpaten) een groot observatorium sticht. KUNST EN KULTUUR. Het Ned. Openluchtmuseum te Arnh) vierde 12 Juli zijn 25-j. bestaan. De stelling-korenmolen De Belt te H ten is door de eigenaars, gebr. Wansir voor eigen rekening gerestaureerd. Teekeningen uit de Vikingentijd w< den te Hornao (N.) onder mos op rotswand aangetroffen; teekeningen v Vikingschepen. De tentoonstelling Herlevend Nede land, werd ook in Utrecht gehouden, stad zal de helft van de daaraan verbo den kosten betalen, daar de tentoonst) ling het algeïheen belang in bijzonde r.ate heeft gediend. De Duitsche filmindustrie heeft kleurenfilms in bewerking: Immens Die grosze Freiheit en Die Frau meir Traüme. EEN GROOT NEDERLANDER. Een bekende figuur uit onze vade landsche geschiedenis: Herman Boe haave. Bekend ook buiten onze lan< grenzen. Op de schoolbanken leerden reeds: Zóó bekend was dokter Bo< haave, dat een brief met als adres „A Herman Boerhaave in Europa" beslist zeker zijn bestemming bereikte. 15 Juli was het 250 jaar geleden, deze groote Nederlander tot doctor pi moveerde. Hierin vinden we aanleidin een en ander uit zijn leven te vertellei Herman Boerhaa ve werd 31 Dec. 1668 te Voorhout bij Leiden gebo ren. Zijn vader was predikant al daar, zijn moeder was de dochter van een Amster- damsch koopman; zij wordt ons be schreven als een voortreffelijke vrouw, die door kennis van de geneeskunde moet hebb uitgeblonken. Herman studeerde aanvankelijk, aan het verlangen van zijn vader te vt doen, voor predikant; 21 Dec. 1690 ve wierf hij de titel van doctor in de wij begeerte. Onderwijl rijpte het denkbee zich op de studie der geneeskunde toe leggen. De studie kostte hem niet geBingste moeite en zoo promoveerde 15 Juli 1693 tot medisch doctor. Daar vestigde hij zich te Leiden als prak seerend geneesheer. Aanvankelijk k( hij daarmee nauwelijks droog brood ve dienen, maar beter werd zijn financiee positie, toen hij een lectoraat in de neeskunde kon aanvaarden. In 1709 vol de zijn benoeming tot professor in genees- en kruidkunde, welk ambt bijna dertig jaar waarnam. 23 Sept. 17 maakte de dood een eind aan zijn voo beeldig, welbesteed leven Als geneeskundige behoort Boerhaa tot de beroemdste van alle tijden. Zc den vond men op meer harmonische \vi ze de hoedanigheden, welke de goede g neesheer en leermeester kenmerken, één man vereenigd. Zoo lang hij er d ceerde, was de Leidsche hoogeschool b middelpunt van de geneeskundige reld. Uit alle beschaafde landen strooi den leerlingen toe; een half uur, vo zijn colleges begonnen, moest men reeds van een plaatsje verzekeren. Vi heinde en verre kwamen patiënten zich onder zijn behandeling te stelle Ook gekroonde hoofden, als de konii van Pruisen en Benedictus XIII, alsme Prins Eugenius, wendden zich tot he om raad. Ondanks zijn drukke practijk en menigvuldige colleges vond Boerhaa nog tijd om een reeks hoogst belangri] boeken te schrijven. Het succes van Boerhaave, zoo st< een zijner biografen vast, toont aan, (3 de kunst van genezen niet uitsluites afhankelijk is van een zekere hoeve* heid kennis van wetenschappelijke 1 ten, maar dat zij tevens ontwikkeling beschaving der geestes vereischt. Val kundige bedrevenheid alleen kan van arts niet maken, wat Boerhaave was: e< geneeskunstenaar in de beste zin vi het woord.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2